|
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U18 |
2024-03-22 |
2024-03-24 |
|
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U8 |
2024-03-24 |
2024-03-24 |
|
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U10 |
2024-03-24 |
2024-03-24 |
|
Rapid Chess Tournament "Karposh 2024" |
2024-03-24 |
2024-03-24 |
|
Prv Rapid Turnir na Sahovskiot Klub KARPOSH za 2024 godina |
2024-03-17 |
2024-03-17 |
|
Krivogashtani 2024 |
2024-03-17 |
2024-03-17 |
|
ALKALOID Rapid Open 2024 |
2024-03-10 |
2024-03-10 |
|
Gostivar School Tournament 2024 |
2024-03-09 |
2024-03-09 |
|
Првенство во шах за момчиња (I - V одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Првенство во шах за девојчиња (I - V одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Првенство во шах за девојчиња (VI - IX одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Првенство во шах за момчиња (VI - IX одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Derbi na generaciite: Mart 2024 |
2024-03-01 |
2024-03-03 |
|
Спортски ден Тодор Александров Велгошти 2024 1-5одд |
2024-03-04 |
2024-03-04 |
|
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 3 |
2024-03-03 |
2024-03-03 |
|
PELAGON PRILEP 2024 - 2 Amaterski rapid turnir |
2024-03-02 |
2024-03-02 |
|
MAT 2024 |
2024-02-18 |
2024-02-18 |
|
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 2 |
2024-02-11 |
2024-02-11 |
|
PELAGON PRILEP 2024 - 1 Amaterski rapid turnir |
2024-02-10 |
2024-02-10 |
|
III Rapid turnir Ezerski Biser 2024 |
2024-02-04 |
2024-02-04 |
|
II Меморијален турнир „Средба на генерациите“ |
2024-02-01 |
2024-02-01 |
|
„SHTIP OPEN 2024“ |
2024-01-28 |
2024-01-28 |
|
PRILEP - Prvenstvo na prosvetni rabotnici |
2024-01-18 |
2024-01-18 |
|
Sredba na generaciite: januar 2024 |
2024-01-19 |
2024-01-22 |
|
Штајниц 2024 |
2024-01-21 |
2024-01-21 |
|
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 1 |
2024-01-17 |
2024-01-17 |
|
MAT 2024 |
2024-02-18 |
2024-02-18 |
|
„SHTIP OPEN 2024“ |
2024-01-28 |
2024-01-28 |
|
„SHTIP OPEN 2024“ |
2023-08-20 |
2023-08-20 |
|
MAT 2024 |
2024-02-18 |
2024-02-18 |
|
Штајниц 2024 |
2024-01-21 |
2024-01-21 |
|
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 1 |
2024-01-17 |
2024-01-17 |
|
Lake Queen Winter Chess Festival 2023 - U14 |
2023-12-23 |
2023-12-23 |
|
Lake Queen Winter Chess Festival 2023 - U12 |
2023-12-23 |
2023-12-23 |
|
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - U12 |
2023-12-23 |
2023-12-24 |
|
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - U14 |
2023-12-23 |
2023-12-24 |
|
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - U10 |
2023-12-23 |
2023-12-24 |
|
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - G10 |
2023-12-23 |
2023-12-24 |
|
Lake Queen Winter Chess Festival 2023 - U10 |
2023-12-23 |
2023-12-23 |
|
Lake Queen Winter Chess Festival 2023 - U08 |
2023-12-23 |
2023-12-23 |
|
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - U08 |
2023-12-23 |
2023-12-24 |
|
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - G08 |
2023-12-23 |
2023-12-24 |
|
IV Prvenstvo na Skopje vo zabrzan sah za veterani "Sneznik" 2023 |
2023-12-16 |
2023-12-17 |
|
Lake Queen Winter Chess Festival |
|
|
|
Skopje OPEN 2023 - A, December 6th-12th |
2023-12-06 |
2023-12-12 |
|
Skopje OPEN 2023 - B, December 6th-12th |
2023-12-06 |
2023-12-12 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija 2023 - U18 |
2023-11-25 |
2023-12-03 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija 2023 - U12 |
2023-11-25 |
2023-12-03 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija 2023 - U14 |
2023-11-25 |
2023-12-03 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija 2023 - U16 |
2023-11-25 |
2023-12-03 |