Drzavno mladinsko prvenstvo - F10

Chess tournament overview

Country: Slovenia
Tournament date: 2017-02-27 to 2017-03-03
Tournament place: Ptuj (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 60 min + 30 sek/potezo
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: ŽŠK Maribor pod okriljem ŠZS
Main referee: Boris Zlender IA 14610000
Referee: Branko Oresek 14610612, Gari Grosar 14607891

Schedule: Drzavno mladinsko prvenstvo - F10

Round Date Time
1 2017/02/27 10:30
2 2017/02/27 16:00
3 2017/02/28 09:00
4 2017/02/28 16:00
5 2017/03/01 09:00
6 2017/03/01 16:00
7 2017/03/02 09:00
8 2017/03/02 16:00
9 2017/03/03 14:00

Players registered in Drzavno mladinsko prvenstvo - F10

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 IV Gregoric Andraz 1648 1991 0
2 IV Skrbec Leon 1611 1967 0
3 Herega Nejc 1494 1894 0
4 Smolej Ziga 1420 1940 0
5 IV Olenik Campa Rudi 1341 1904 0
6 III Krasevec Jan 1315 1886 0
7 IV Zidar Jernej 1309 1899 0
8 Vicic Mark 1252 1825 0
9 III Kovac Mak 1211 1810 0
10 Curic Enej 1210 1819 0
11 III Kastelic Amadej 1187 1806 0
12 Drevensek Gasper 1174 1772 0
13 Zlicar Jure 1173 1799 0
14 Perme Martin 1169 1767 0
15 IV Vaupot Maks 1139 1758 0
16 Marinc Primoz 1048 1756 0
17 Drama Tilen 0 1811 0
18 Cimperman Teo 0 1762 0
19 Kosic Rok 0 1753 0
20 Puz Jernej 0 1747 0
21 Kosem Anton 0 1734 0
22 III Kumin Jure 0 1714 0
23 Kodric Plevnik Kristjan 0 1692 0
24 Javornik Nik 0 1689 0
25 Jelen Luka 0 1686 0
26 Selan Kristof 0 1668 0
27 Lajkovic Filip 0 1666 0
28 Polajnar Lev 0 1663 0
29 Lugaric Liam 0 1650 0
30 Casar Izidor 0 1629 0
31 Kitak Luka 0 1621 0
32 Averyanov Nikita 0 1503 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 IV Gregoric Andraz 1648 1991 0
2 IV Skrbec Leon 1611 1967 0
3 Herega Nejc 1494 1894 0
4 Smolej Ziga 1420 1940 0
5 IV Olenik Campa Rudi 1341 1904 0
6 III Krasevec Jan 1315 1886 0
7 IV Zidar Jernej 1309 1899 0
8 Vicic Mark 1252 1825 0
9 III Kovac Mak 1211 1810 0
10 Curic Enej 1210 1819 0
11 III Kastelic Amadej 1187 1806 0
12 Drevensek Gasper 1174 1772 0
13 Zlicar Jure 1173 1799 0
14 Perme Martin 1169 1767 0
15 IV Vaupot Maks 1139 1758 0
16 Marinc Primoz 1048 1756 0
17 Drama Tilen 0 1811 0
18 Cimperman Teo 0 1762 0
19 Kosic Rok 0 1753 0
20 Puz Jernej 0 1747 0
21 Kosem Anton 0 1734 0
22 III Kumin Jure 0 1714 0
23 Kodric Plevnik Kristjan 0 1692 0
24 Javornik Nik 0 1689 0
25 Jelen Luka 0 1686 0
26 Selan Kristof 0 1668 0
27 Lajkovic Filip 0 1666 0
28 Polajnar Lev 0 1663 0
29 Lugaric Liam 0 1650 0
30 Casar Izidor 0 1629 0
31 Kitak Luka 0 1621 0
32 Averyanov Nikita 0 1503 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED FIDE EloN Club/Ciudad
1 IV Gregoric Andraz 14629461 SLO 1648 1991 ŠK Nova Gorica
2 IV Skrbec Leon 14632756 SLO 1611 1967 ŠK Postojna
3 Herega Nejc 14634058 SLO 1494 1894 ŠK Nova Gorica
4 Smolej Ziga 14633280 SLO 1420 1940 ŠK Rimex Ilirska Bistrica
5 IV Olenik Campa Rudi 14633264 SLO 1341 1904 ŠD Domžale
6 III Krasevec Jan 14629496 SLO 1315 1886 ŠK Triglav Krško
7 IV Zidar Jernej 14629585 SLO 1309 1899 ŠK Komenda
8 Vicic Mark 14632772 SLO 1252 1825 ŠK Nova Gorica
9 III Kovac Mak 14629488 SLO 1211 1810 ŠD Radenska - Pomgrad
10 Curic Enej 14634015 SLO 1210 1819 ŽŠK Maribor
11 III Kastelic Amadej 14627949 SLO 1187 1806 ŠD Radenska - Pomgrad
12 Drevensek Gasper 14635801 SLO 1174 1772 ŽŠK Maribor
13 Zlicar Jure 14633124 SLO 1173 1799 ŠK Komenda
14 Perme Martin 14635488 SLO 1169 1767 ŠK Komenda
15 IV Vaupot Maks 14630249 SLO 1139 1758 ŠK Slovenj Gradec
16 Marinc Primoz 14633043 SLO 1048 1756 ŠK Ljubljana - DUOL
17 Drama Tilen 14633230 SLO 0 1811 ŠD Savinjčan
18 Cimperman Teo 14635500 SLO 0 1762 ŠK Komenda
19 Kosic Rok 14630052 SLO 0 1753 ŠK Šmarje pri Jelšah
20 Puz Jernej 14634651 SLO 0 1747 ŠD Kočevje
21 Kosem Anton 14614839 SLO 0 1734 ŠS TD Dol pri Ljubljani
22 III Kumin Jure 14634341 SLO 0 1714 ŠD Radenska - Pomgrad
23 Kodric Plevnik Kristjan 14633019 SLO 0 1692 ŠK Triglav Krško
24 Javornik Nik 14636549 SLO 0 1689 ŽŠK Maribor
25 Jelen Luka 14632985 SLO 0 1686 ŠK Ig
26 Selan Kristof 14635895 SLO 0 1668 ŠD Vrhnika
27 Lajkovic Filip 14631091 SLO 0 1666 ŠK Triglav Krško
28 Polajnar Lev 14637499 SLO 0 1663 ŠD Kočevje
29 Lugaric Liam 14635852 SLO 0 1650 ŠK Impol Slovenska Bistrica
30 Casar Izidor 14638215 SLO 0 1629 ŽŠK Maribor
31 Kitak Luka 14630010 SLO 0 1621 ŠK Šmarje pri Jelšah
32 Averyanov Nikita 14636174 SLO 0 1503 ŠK Val - Koper

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 17 Drama Tilen 0 0 0 - 1 0 IV Gregoric Andraz 1648 1
2 2 IV Skrbec Leon 1611 0 1 - 0 0 Cimperman Teo 0 18
3 19 Kosic Rok 0 0 0 - 1 0 Herega Nejc 1494 3
4 4 Smolej Ziga 1420 0 1 - 0 0 Puz Jernej 0 20
5 21 Kosem Anton 0 0 0 - 1 0 IV Olenik Campa Rudi 1341 5
6 6 III Krasevec Jan 1315 0 1 - 0 0 III Kumin Jure 0 22
7 23 Kodric Plevnik Kristjan 0 0 0 - 1 0 IV Zidar Jernej 1309 7
8 8 Vicic Mark 1252 0 1 - 0 0 Javornik Nik 0 24
9 25 Jelen Luka 0 0 0 - 1 0 III Kovac Mak 1211 9
10 10 Curic Enej 1210 0 1 - 0 0 Selan Kristof 0 26
11 27 Lajkovic Filip 0 0 0 - 1 0 III Kastelic Amadej 1187 11
12 12 Drevensek Gasper 1174 0 1 - 0 0 Polajnar Lev 0 28
13 29 Lugaric Liam 0 0 0 - 1 0 Zlicar Jure 1173 13
14 14 Perme Martin 1169 0 1 - 0 0 Casar Izidor 0 30
15 31 Kitak Luka 0 0 0 - 1 0 IV Vaupot Maks 1139 15
16 16 Marinc Primoz 1048 0 1 - 0 0 Averyanov Nikita 0 32

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IV Gregoric Andraz 1648 1 1 - 0 1 Curic Enej 1210 10
2 9 III Kovac Mak 1211 1 0 - 1 1 IV Skrbec Leon 1611 2
3 3 Herega Nejc 1494 1 1 - 0 1 Drevensek Gasper 1174 12
4 11 III Kastelic Amadej 1187 1 0 - 1 1 Smolej Ziga 1420 4
5 5 IV Olenik Campa Rudi 1341 1 1 - 0 1 Perme Martin 1169 14
6 13 Zlicar Jure 1173 1 1 - 0 1 III Krasevec Jan 1315 6
7 7 IV Zidar Jernej 1309 1 1 - 0 1 Marinc Primoz 1048 16
8 15 IV Vaupot Maks 1139 1 1 - 0 1 Vicic Mark 1252 8
9 26 Selan Kristof 0 0 1 - 0 0 Drama Tilen 0 17
10 18 Cimperman Teo 0 0 1 - 0 0 Jelen Luka 0 25
11 28 Polajnar Lev 0 0 0 - 1 0 Kosic Rok 0 19
12 20 Puz Jernej 0 0 0 - 1 0 Lajkovic Filip 0 27
13 30 Casar Izidor 0 0 0 - 1 0 Kosem Anton 0 21
14 22 III Kumin Jure 0 0 1 - 0 0 Lugaric Liam 0 29
15 32 Averyanov Nikita 0 0 1 - 0 0 Kodric Plevnik Kristjan 0 23
16 24 Javornik Nik 0 0 0 - 1 0 Kitak Luka 0 31

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 IV Olenik Campa Rudi 1341 2 0 - 1 2 IV Gregoric Andraz 1648 1
2 2 IV Skrbec Leon 1611 2 1 - 0 2 IV Zidar Jernej 1309 7
3 13 Zlicar Jure 1173 2 0 - 1 2 Herega Nejc 1494 3
4 4 Smolej Ziga 1420 2 0 - 1 2 IV Vaupot Maks 1139 15
5 6 III Krasevec Jan 1315 1 1 - 0 1 Cimperman Teo 0 18
6 8 Vicic Mark 1252 1 1 - 0 1 Kosic Rok 0 19
7 21 Kosem Anton 0 1 - - + 1 III Kovac Mak 1211 9
8 10 Curic Enej 1210 1 1 - 0 1 III Kumin Jure 0 22
9 31 Kitak Luka 0 1 0 - 1 1 III Kastelic Amadej 1187 11
10 12 Drevensek Gasper 1174 1 1 - 0 1 Selan Kristof 0 26
11 14 Perme Martin 1169 1 1 - 0 1 Averyanov Nikita 0 32
12 16 Marinc Primoz 1048 1 1 - 0 1 Lajkovic Filip 0 27
13 17 Drama Tilen 0 0 1 - 0 0 Polajnar Lev 0 28
14 25 Jelen Luka 0 0 0 - 1 0 Puz Jernej 0 20
15 23 Kodric Plevnik Kristjan 0 0 1 - 0 0 Casar Izidor 0 30
16 29 Lugaric Liam 0 0 0 - 1 0 Javornik Nik 0 24

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IV Gregoric Andraz 1648 3 1 - 0 3 Herega Nejc 1494 3
2 15 IV Vaupot Maks 1139 3 ½ - ½ 3 IV Skrbec Leon 1611 2
3 10 Curic Enej 1210 2 0 - 1 2 Smolej Ziga 1420 4
4 11 III Kastelic Amadej 1187 2 1 - 0 2 IV Olenik Campa Rudi 1341 5
5 12 Drevensek Gasper 1174 2 ½ - ½ 2 III Krasevec Jan 1315 6
6 7 IV Zidar Jernej 1309 2 ½ - ½ 2 Zlicar Jure 1173 13
7 14 Perme Martin 1169 2 0 - 1 2 Vicic Mark 1252 8
8 9 III Kovac Mak 1211 2 1 - 0 2 Marinc Primoz 1048 16
9 24 Javornik Nik 0 1 0 - 1 1 Drama Tilen 0 17
10 18 Cimperman Teo 0 1 1 - 0 1 Kodric Plevnik Kristjan 0 23
11 19 Kosic Rok 0 1 ½ - ½ 1 Selan Kristof 0 26
12 20 Puz Jernej 0 1 1 - 0 1 Kitak Luka 0 31
13 27 Lajkovic Filip 0 1 1 - 0 1 Kosem Anton 0 21
14 22 III Kumin Jure 0 1 1 - 0 1 Averyanov Nikita 0 32
15 30 Casar Izidor 0 0 0 - 1 0 Jelen Luka 0 25
16 28 Polajnar Lev 0 0 ½ - ½ 0 Lugaric Liam 0 29

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 IV Skrbec Leon 1611 ½ - ½ 4 IV Gregoric Andraz 1648 1
2 3 Herega Nejc 1494 3 1 - 0 IV Vaupot Maks 1139 15
3 4 Smolej Ziga 1420 3 ½ - ½ 3 III Kovac Mak 1211 9
4 8 Vicic Mark 1252 3 1 - 0 3 III Kastelic Amadej 1187 11
5 6 III Krasevec Jan 1315 0 - 1 IV Zidar Jernej 1309 7
6 13 Zlicar Jure 1173 0 - 1 Drevensek Gasper 1174 12
7 5 IV Olenik Campa Rudi 1341 2 1 - 0 2 Cimperman Teo 0 18
8 17 Drama Tilen 0 2 1 - 0 2 Curic Enej 1210 10
9 20 Puz Jernej 0 2 ½ - ½ 2 Perme Martin 1169 14
10 16 Marinc Primoz 1048 2 1 - 0 2 III Kumin Jure 0 22
11 26 Selan Kristof 0 1 - 0 2 Lajkovic Filip 0 27
12 21 Kosem Anton 0 1 ½ - ½ Kosic Rok 0 19
13 23 Kodric Plevnik Kristjan 0 1 1 - 0 1 Jelen Luka 0 25
14 32 Averyanov Nikita 0 1 0 - 1 1 Javornik Nik 0 24
15 31 Kitak Luka 0 1 0 - 1 ½ Polajnar Lev 0 28
16 29 Lugaric Liam 0 ½ ½ - ½ 0 Casar Izidor 0 30

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IV Gregoric Andraz 1648 ½ - ½ 4 Vicic Mark 1252 8
2 3 Herega Nejc 1494 4 ½ - ½ 4 IV Skrbec Leon 1611 2
3 7 IV Zidar Jernej 1309 0 - 1 Smolej Ziga 1420 4
4 15 IV Vaupot Maks 1139 0 - 1 Drevensek Gasper 1174 12
5 9 III Kovac Mak 1211 0 - 1 3 IV Olenik Campa Rudi 1341 5
6 11 III Kastelic Amadej 1187 3 1 - 0 3 Marinc Primoz 1048 16
7 6 III Krasevec Jan 1315 0 - 1 3 Drama Tilen 0 17
8 13 Zlicar Jure 1173 ½ - ½ Puz Jernej 0 20
9 26 Selan Kristof 0 0 - 1 Perme Martin 1169 14
10 24 Javornik Nik 0 2 1 - 0 2 Curic Enej 1210 10
11 27 Lajkovic Filip 0 2 0 - 1 2 Cimperman Teo 0 18
12 19 Kosic Rok 0 2 1 - 0 2 Kodric Plevnik Kristjan 0 23
13 22 III Kumin Jure 0 2 ½ - ½ Kosem Anton 0 21
14 25 Jelen Luka 0 1 1 - 0 Polajnar Lev 0 28
15 32 Averyanov Nikita 0 1 ½ - ½ 1 Lugaric Liam 0 29
16 30 Casar Izidor 0 ½ ½ - ½ 1 Kitak Luka 0 31

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 4 Smolej Ziga 1420 0 - 1 5 IV Gregoric Andraz 1648 1
2 12 Drevensek Gasper 1174 0 - 1 IV Skrbec Leon 1611 2
3 8 Vicic Mark 1252 ½ - ½ Herega Nejc 1494 3
4 17 Drama Tilen 0 4 0 - 1 4 III Kastelic Amadej 1187 11
5 5 IV Olenik Campa Rudi 1341 4 1 - 0 IV Vaupot Maks 1139 15
6 14 Perme Martin 1169 0 - 1 III Kovac Mak 1211 9
7 18 Cimperman Teo 0 3 0 - 1 IV Zidar Jernej 1309 7
8 16 Marinc Primoz 1048 3 0 - 1 3 Zlicar Jure 1173 13
9 20 Puz Jernej 0 3 ½ - ½ 3 Kosic Rok 0 19
10 24 Javornik Nik 0 3 1 - 0 III Krasevec Jan 1315 6
11 22 III Kumin Jure 0 1 - 0 Selan Kristof 0 26
12 10 Curic Enej 1210 2 0 - 1 2 Lajkovic Filip 0 27
13 21 Kosem Anton 0 2 0 - 1 2 Jelen Luka 0 25
14 23 Kodric Plevnik Kristjan 0 2 0 - 1 Lugaric Liam 0 29
15 31 Kitak Luka 0 1 - 0 Averyanov Nikita 0 32
16 28 Polajnar Lev 0 1 - 0 1 Casar Izidor 0 30

Round 8

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IV Gregoric Andraz 1648 6 1 - 0 5 III Kastelic Amadej 1187 11
2 2 IV Skrbec Leon 1611 0 - 1 5 Vicic Mark 1252 8
3 3 Herega Nejc 1494 5 ½ - ½ 5 IV Olenik Campa Rudi 1341 5
4 12 Drevensek Gasper 1174 0 - 1 Smolej Ziga 1420 4
5 7 IV Zidar Jernej 1309 1 - 0 III Kovac Mak 1211 9
6 13 Zlicar Jure 1173 4 ½ - ½ 4 Javornik Nik 0 24
7 14 Perme Martin 1169 0 - 1 4 Drama Tilen 0 17
8 15 IV Vaupot Maks 1139 1 - 0 Puz Jernej 0 20
9 19 Kosic Rok 0 0 - 1 III Kumin Jure 0 22
10 18 Cimperman Teo 0 3 0 - 1 3 Marinc Primoz 1048 16
11 25 Jelen Luka 0 3 0 - 1 3 Lajkovic Filip 0 27
12 28 Polajnar Lev 0 0 - 1 III Krasevec Jan 1315 6
13 26 Selan Kristof 0 0 - 1 Kitak Luka 0 31
14 29 Lugaric Liam 0 1 - 0 2 Curic Enej 1210 10
15 21 Kosem Anton 0 2 0 - 1 2 Kodric Plevnik Kristjan 0 23
16 30 Casar Izidor 0 1 ½ - ½ Averyanov Nikita 0 32

Round 9

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 7 IV Zidar Jernej 1309 0 - 1 7 IV Gregoric Andraz 1648 1
2 8 Vicic Mark 1252 6 0 - 1 IV Olenik Campa Rudi 1341 5
3 4 Smolej Ziga 1420 0 - 1 IV Skrbec Leon 1611 2
4 17 Drama Tilen 0 5 0 - 1 Herega Nejc 1494 3
5 11 III Kastelic Amadej 1187 5 1 - 0 Drevensek Gasper 1174 12
6 9 III Kovac Mak 1211 0 - 1 Zlicar Jure 1173 13
7 24 Javornik Nik 0 ½ - ½ IV Vaupot Maks 1139 15
8 27 Lajkovic Filip 0 4 1 - 0 III Kumin Jure 0 22
9 16 Marinc Primoz 1048 4 1 - 0 Kosic Rok 0 19
10 6 III Krasevec Jan 1315 1 - 0 Lugaric Liam 0 29
11 31 Kitak Luka 0 1 - 0 Perme Martin 1169 14
12 20 Puz Jernej 0 0 - 1 3 Cimperman Teo 0 18
13 23 Kodric Plevnik Kristjan 0 3 0 - 1 Polajnar Lev 0 28
14 25 Jelen Luka 0 3 1 - 0 Selan Kristof 0 26
15 32 Averyanov Nikita 0 2 ½ - ½ 2 Kosem Anton 0 21
16 10 Curic Enej 1210 2 1 - 0 Casar Izidor 0 30

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED FIDE EloN Club/City  Des 1   Des 2   Des 3  n w we w-we K elo+/-
1 1 IV Gregoric Andraz SLO 1648 1991 ŠK Nova Gorica 8,0 0,0 47,5 8 7 6,55 0,45 40 18,0
2 3 Herega Nejc SLO 1494 1894 ŠK Nova Gorica 6,5 0,0 47,0 7 4,5 4,76 -0,26 40 -10,4
3 2 IV Skrbec Leon SLO 1611 1967 ŠK Postojna 6,5 0,0 45,0 8 5,5 6,37 -0,87 40 -34,8
4 5 IV Olenik Campa Rudi SLO 1341 1904 ŠD Domžale 6,5 0,0 43,0 7 4,5 3,94 0,56 40 22,4
5 8 Vicic Mark SLO 1252 1825 ŠK Nova Gorica 6,0 1,0 47,0 7 4 2,61 1,39 40 55,6
6 11 III Kastelic Amadej SLO 1187 1806 ŠD Radenska - Pomgrad 6,0 0,0 45,5 6 3 2,20 0,80 40 32,0
7 4 Smolej Ziga SLO 1420 1940 ŠK Rimex Ilirska Bistrica 5,5 0,0 43,0 8 4,5 5,09 -0,59 40 -23,6
7 IV Zidar Jernej SLO 1309 1899 ŠK Komenda 5,5 0,0 43,0 7 3,5 3,24 0,26 40 10,4
9 13 Zlicar Jure SLO 1173 1799 ŠK Komenda 5,5 0,0 38,5 6 3,5 2,38 1,12 40 44,8
10 15 IV Vaupot Maks SLO 1139 1758 ŠK Slovenj Gradec 5,0 0,0 45,0 6 2,5 1,39 1,11 40 44,4
11 17 Drama Tilen SLO 0 1811 ŠD Savinjčan 5,0 0,0 40,0 6 3
12 16 Marinc Primoz SLO 1048 1756 ŠK Ljubljana - DUOL 5,0 0,0 38,0 4 0 1,10 -1,10 40 -44,0
13 24 Javornik Nik SLO 0 1689 ŽŠK Maribor 5,0 0,0 37,0 5 3
14 27 Lajkovic Filip SLO 0 1666 ŠK Triglav Krško 5,0 0,0 33,0 3 1
15 12 Drevensek Gasper SLO 1174 1772 ŽŠK Maribor 4,5 0,0 43,0 7 2,5 2,24 0,26 40 10,4
16 9 III Kovac Mak SLO 1211 1810 ŠD Radenska - Pomgrad 4,5 0,0 42,5 7 2,5 2,83 -0,33 40 -13,2
17 6 III Krasevec Jan SLO 1315 1886 ŠK Triglav Krško 4,5 0,0 37,5 3 0,5 1,89 -1,39 40 -55,6
18 31 Kitak Luka SLO 0 1621 ŠK Šmarje pri Jelšah 4,5 0,0 31,5 3 1
19 22 III Kumin Jure SLO 0 1714 ŠD Radenska - Pomgrad 4,5 0,0 30,0 3 0
20 18 Cimperman Teo SLO 0 1762 ŠK Komenda 4,0 1,0 40,5 5 0
21 25 Jelen Luka SLO 0 1686 ŠK Ig 4,0 0,0 28,5 1 0
22 20 Puz Jernej SLO 0 1747 ŠD Kočevje 3,5 0,0 37,0 4 1
23 19 Kosic Rok SLO 0 1753 ŠK Šmarje pri Jelšah 3,5 0,0 35,0 3 0
24 14 Perme Martin SLO 1169 1767 ŠK Komenda 3,5 0,0 34,5 3 0 1,10 -1,10 40 -44,0
25 28 Polajnar Lev SLO 0 1663 ŠD Kočevje 3,5 0,0 32,5 2 0
26 29 Lugaric Liam SLO 0 1650 ŠK Impol Slovenska Bistrica 3,5 0,0 31,5 3 1
27 10 Curic Enej SLO 1210 1819 ŽŠK Maribor 3,0 0,0 39,0 2 0 0,31 -0,31 40 -12,4
28 23 Kodric Plevnik Kristjan SLO 0 1692 ŠK Triglav Krško 3,0 0,0 29,5 1 0
29 26 Selan Kristof SLO 0 1668 ŠD Vrhnika 2,5 0,0 34,5 3 0
30 21 Kosem Anton SLO 0 1734 ŠS TD Dol pri Ljubljani 2,5 0,0 34,0 1 0
31 32 Averyanov Nikita SLO 0 1503 ŠK Val - Koper 2,5 0,0 32,0 2 0
32 30 Casar Izidor SLO 0 1629 ŽŠK Maribor 1,5 0,0 28,0 2 0