Cupa Vados editia a XII-a

Chess tournament overview

Country: Romania
Tournament date: 2017-10-28 to 2017-10-28
Tournament place: Casa Jelen, Arad (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 15 min + 2 sec/mutare
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: ACS Sah Club Vados
Main referee: Campeanu Alin
Referee: Varga Florin

Schedule: Cupa Vados editia a XII-a

Round Date Time
1 2017/10/28 9.30
2 2017/10/28 10.15
3 2017/10/28 11.00
4 2017/10/28 11.45
5 2017/10/28 12.30
6 2017/10/28 14.00
7 2017/10/28 14.45
8 2017/10/28 15.30
9 2017/10/28 16.15

Players registered in Cupa Vados editia a XII-a

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 ROU IM Petrisor Adrian-Marian 2440 2386 3
2 ROU IM Balla Tamas-Kristof 2393 2356 8
3 HUN FM Horvath Zsolt 2381 0 -26
4 ROU IM Bogdan Dan 2365 2379 11
5 ROU IM Mozes Ervin 2234 2158 26
6 HUN FM Restas Peter 2168 0 11
7 ROU NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 2160 -16
8 ROU AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 2168 -24
9 ROU I Ungureanu Sandu 2077 2033 -18
10 ROU CM Ursan Petru-Sebastian 1972 2144 -9
11 ROU AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 1967 0
12 ROU CM Cruceru Lavinel 1916 2070 -11
13 ROU CM Bartha Andrei 1893 1869 -19
14 ROU I Mandita Geo-Hary 1868 1943 -65
15 GER Muranyi Erich 1867 0 5
16 HUN Farkas Lorinc 1864 0 -14
17 ROU AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 2119 45
18 ROU I Paul Marius-Adrian 1830 1764 -46
19 ROU I Cretu Sorin-Alexandru 1799 1871 -38
20 ROU I Ivascu Bogdan 1755 1860 -47
21 ROU I Brosman Alexandru 1747 1822 -41
22 ROU NM Zlatariu Marin 1725 1777 -63
23 ROU I Papp Ferenc-Attila 1699 1701 -25
24 ROU I Dumitrica Sorin-Radu 1694 1721 -27
25 ROU I Carasca Bogdan-Petru 1693 1903 15
26 ROU II Horvath Stefan 1680 1666 -34
27 ROU I Nagy Janos-Nandor 1660 1862 13
28 ROU I Balaban-Voia Alexandru 1643 1867 -15
29 ROU I Magold Victor 1641 1972 38
30 ROU I Macinic Victor-Mihai 1634 1689 -61
31 ROU II Petho Ioan-Catalin 1622 1622 29
32 ROU II Hirsu Adrian 1621 1639 -12
33 ROU I Motiu Victor 1619 1748 5
34 ROU CM Anghel Iulian-Mihai 1612 1885 56
35 ROU II Maruntis Patrik-Robert 1523 1568 31
36 ROU II Obsusta Stefan 1511 1464 -45
37 ROU I Cristocea Gabriela 1487 1568 -11
38 ROU AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 1790 16
39 ROU II Guiu Lorena-Malina 1477 1426 37
40 ROU II Miculit Vlad-Cristian 1469 1328 23
41 ROU I Magold Filip 1464 1626 74
42 ROU II Paun Paul-Stelian 1443 1443 -7
43 ROU II Izsak Andrei 1439 1407 -52
44 ROU II Oltean Cristian-Daniel 1422 1581 70
45 ROU II Astalos Iosif-Stefan 1413 1066 -36
46 ROU II Pragai Rares-Alexandru 1412 1583 70
47 ROU CM Popescu Traian 1385 1505 -40
48 ROU I Matasaru Stephanie 1366 1662 20
49 ROU II Magda Daniel 1355 1354 -58
50 ROU II Paul Darius-Bogdan 1353 1341 27
51 ROU II Sofronea Camelia-Andreea 1339 1339 -9
52 ROU II Lup Constantin-Ionel 1325 1354 31
53 ROU II Tus Gabriel 1311 1351 -39
54 ROU II Mihailescu Anna 1304 1278 32
55 ROU FC Mascas Anisia-Teodora 1297 1018 -13
56 ROU II Orz Stefania-Ramona 1278 1278 18
57 ROU II Stanga Daniel 1263 1189 3
58 ROU II Milos Gabriel-Matei 1259 1186 -8
59 ROU II Butusina David 1247 1196 0
60 ROU II Sida Flavia-Maria 1244 1222 22
61 ROU II Halmajan Iulian-Teodor 1242 1231 -10
62 ROU II Radulescu Monica-Georgiana 1227 1179 0
63 ROU II Dumitrica Radu 1223 1240 6
64 ROU II Chiu Vlad-Stefan 1222 1230 13
65 ROU ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 1221 -2
66 ROU II Tudor Adrian (d.) 1187 1262 37
67 ROU II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 1203 5
68 ROU II Tus Oana-Camelia 1165 1113 16
69 ROU II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 1126 12
70 ROU II Halmajan Fabian-Mirel 1117 1218 103
71 ROU II Tus Ioan-Paul 1056 1056 -3
72 ROU II Panda Diana-Stefania 1045 1031 14
73 ROU FC Vancu Elisabeta 0 1019 0
74 ROU IV Turcu Anton-Paul 0 1017 0
75 ROU Itu Dorel-Dacian 0 1001 0
76 ROU Mihai Ionut Cristian 0 1001 0
77 ROU IV Duca Bogdan 0 1001 0
78 ROU FC Iuhasz Ladislau 0 1001 0
79 ROU FC Mihincau Marinel-Doru 0 1001 0
80 ROU FC Milea Clara-Andreea 0 1001 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 ROU IM Petrisor Adrian-Marian 2440 2386 3
2 ROU IM Balla Tamas-Kristof 2393 2356 8
3 HUN FM Horvath Zsolt 2381 0 -26
4 ROU IM Bogdan Dan 2365 2379 11
5 ROU IM Mozes Ervin 2234 2158 26
6 HUN FM Restas Peter 2168 0 11
7 ROU NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 2160 -16
8 ROU AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 2168 -24
9 ROU I Ungureanu Sandu 2077 2033 -18
10 ROU CM Ursan Petru-Sebastian 1972 2144 -9
11 ROU AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 1967 0
12 ROU CM Cruceru Lavinel 1916 2070 -11
13 ROU CM Bartha Andrei 1893 1869 -19
14 ROU I Mandita Geo-Hary 1868 1943 -65
15 GER Muranyi Erich 1867 0 5
16 HUN Farkas Lorinc 1864 0 -14
17 ROU AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 2119 45
18 ROU I Paul Marius-Adrian 1830 1764 -46
19 ROU I Cretu Sorin-Alexandru 1799 1871 -38
20 ROU I Ivascu Bogdan 1755 1860 -47
21 ROU I Brosman Alexandru 1747 1822 -41
22 ROU NM Zlatariu Marin 1725 1777 -63
23 ROU I Papp Ferenc-Attila 1699 1701 -25
24 ROU I Dumitrica Sorin-Radu 1694 1721 -27
25 ROU I Carasca Bogdan-Petru 1693 1903 15
26 ROU II Horvath Stefan 1680 1666 -34
27 ROU I Nagy Janos-Nandor 1660 1862 13
28 ROU I Balaban-Voia Alexandru 1643 1867 -15
29 ROU I Magold Victor 1641 1972 38
30 ROU I Macinic Victor-Mihai 1634 1689 -61
31 ROU II Petho Ioan-Catalin 1622 1622 29
32 ROU II Hirsu Adrian 1621 1639 -12
33 ROU I Motiu Victor 1619 1748 5
34 ROU CM Anghel Iulian-Mihai 1612 1885 56
35 ROU II Maruntis Patrik-Robert 1523 1568 31
36 ROU II Obsusta Stefan 1511 1464 -45
37 ROU I Cristocea Gabriela 1487 1568 -11
38 ROU AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 1790 16
39 ROU II Guiu Lorena-Malina 1477 1426 37
40 ROU II Miculit Vlad-Cristian 1469 1328 23
41 ROU I Magold Filip 1464 1626 74
42 ROU II Paun Paul-Stelian 1443 1443 -7
43 ROU II Izsak Andrei 1439 1407 -52
44 ROU II Oltean Cristian-Daniel 1422 1581 70
45 ROU II Astalos Iosif-Stefan 1413 1066 -36
46 ROU II Pragai Rares-Alexandru 1412 1583 70
47 ROU CM Popescu Traian 1385 1505 -40
48 ROU I Matasaru Stephanie 1366 1662 20
49 ROU II Magda Daniel 1355 1354 -58
50 ROU II Paul Darius-Bogdan 1353 1341 27
51 ROU II Sofronea Camelia-Andreea 1339 1339 -9
52 ROU II Lup Constantin-Ionel 1325 1354 31
53 ROU II Tus Gabriel 1311 1351 -39
54 ROU II Mihailescu Anna 1304 1278 32
55 ROU FC Mascas Anisia-Teodora 1297 1018 -13
56 ROU II Orz Stefania-Ramona 1278 1278 18
57 ROU II Stanga Daniel 1263 1189 3
58 ROU II Milos Gabriel-Matei 1259 1186 -8
59 ROU II Butusina David 1247 1196 0
60 ROU II Sida Flavia-Maria 1244 1222 22
61 ROU II Halmajan Iulian-Teodor 1242 1231 -10
62 ROU II Radulescu Monica-Georgiana 1227 1179 0
63 ROU II Dumitrica Radu 1223 1240 6
64 ROU II Chiu Vlad-Stefan 1222 1230 13
65 ROU ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 1221 -2
66 ROU II Tudor Adrian (d.) 1187 1262 37
67 ROU II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 1203 5
68 ROU II Tus Oana-Camelia 1165 1113 16
69 ROU II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 1126 12
70 ROU II Halmajan Fabian-Mirel 1117 1218 103
71 ROU II Tus Ioan-Paul 1056 1056 -3
72 ROU II Panda Diana-Stefania 1045 1031 14
73 ROU FC Vancu Elisabeta 0 1019 0
74 ROU IV Turcu Anton-Paul 0 1017 0
75 ROU Itu Dorel-Dacian 0 1001 0
76 ROU Mihai Ionut Cristian 0 1001 0
77 ROU IV Duca Bogdan 0 1001 0
78 ROU FC Iuhasz Ladislau 0 1001 0
79 ROU FC Mihincau Marinel-Doru 0 1001 0
80 ROU FC Milea Clara-Andreea 0 1001 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 IM Petrisor Adrian-Marian 1213741 ROU 2440 Acs Sah Club Vados Arad
2 IM Balla Tamas-Kristof 1208497 ROU 2393 Acs Sah Club Vados Arad
3 FM Horvath Zsolt 723070 HUN 2381
4 IM Bogdan Dan 1202928 ROU 2365 Acs Sah Club Vados Arad
5 IM Mozes Ervin 1200151 ROU 2234 Cs Universitatea Arad
6 FM Restas Peter 703478 HUN 2168
7 NM Tincu Radu-Laurentiu 1205935 ROU 2162 Cs Apollo Satu Mare
8 AGM Kelly Ladislau-Endre 1214705 ROU 2159 Acs Sah Club Vados Arad
9 I Ungureanu Sandu 1212311 ROU 2077 Acs Sah Club Vados Arad
10 CM Ursan Petru-Sebastian 1227556 ROU 1972 Css Nr. 1 Timisoara
11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1206192 ROU 1962 Clubul De Sah Dudestii Noi
12 CM Cruceru Lavinel 1213253 ROU 1916 Clubul De Sah-Tenis Speranta O
13 CM Bartha Andrei 1203088 ROU 1893 Cs Universitatea Arad
14 I Mandita Geo-Hary 1208225 ROU 1868 Acs Sah Club Vados Arad
15 Muranyi Erich 16240839 GER 1867
16 Farkas Lorinc 724386 HUN 1864
17 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1233688 ROU 1846 Csu Universitatea De Vest Timi
18 I Paul Marius-Adrian 1225146 ROU 1830 Cs Universitatea Agora Sport C
19 I Cretu Sorin-Alexandru 1214110 ROU 1799 Cs Universitatea Arad
20 I Ivascu Bogdan 1222228 ROU 1755 Cs Ineu
21 I Brosman Alexandru 1216325 ROU 1747 Cs Universitatea Arad
22 NM Zlatariu Marin 1216406 ROU 1725 Cs Universitatea Arad
23 I Papp Ferenc-Attila 1205390 ROU 1699 Cs Sah Club Potaissa Turda
24 I Dumitrica Sorin-Radu 1217925 ROU 1694 Acs Sah Club Vados Arad
25 I Carasca Bogdan-Petru 1232703 ROU 1693 Cs Mediator Giarmata Vii
26 II Horvath Stefan 1234390 ROU 1680 Cs Victoria Nadlac
27 I Nagy Janos-Nandor 1259962 ROU 1660 Acs Sah Club Vados Arad
28 I Balaban-Voia Alexandru 1241575 ROU 1643 Cs Ineu
29 I Magold Victor 1250418 ROU 1641 Acs Sah Club Vados Arad
30 I Macinic Victor-Mihai 1236920 ROU 1634 Acs Sah Club Vados Arad
31 II Petho Ioan-Catalin 1222252 ROU 1622 Acs Sah Club Vados Arad
32 II Hirsu Adrian 1234382 ROU 1621 Cs Universitatea Arad
33 I Motiu Victor 1242091 ROU 1619 Acs Sah Club Vados Arad
34 CM Anghel Iulian-Mihai 1241532 ROU 1612 Css Nr. 1 Timisoara
35 II Maruntis Patrik-Robert 1259997 ROU 1523 Acs Sah Club Vados Arad
36 II Obsusta Stefan 1210815 ROU 1511 Cs Victoria Nadlac
37 I Cristocea Gabriela 1267361 ROU 1487 Css Nr. 1 Timisoara
38 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1233696 ROU 1486 Csu Universitatea De Vest Timi
39 II Guiu Lorena-Malina 1250388 ROU 1477 Acs Sah Club Vados Arad
40 II Miculit Vlad-Cristian 1272764 ROU 1469 Acs Sah Club Vados Arad
41 I Magold Filip 1254456 ROU 1464 Acs Sah Club Vados Arad
42 II Paun Paul-Stelian 1252364 ROU 1443 Cs Sinandrei Timis
43 II Izsak Andrei 1225316 ROU 1439 Cs Mediator Giarmata Vii
44 II Oltean Cristian-Daniel 1263447 ROU 1422 Acs Sah Club Vados Arad
45 II Astalos Iosif-Stefan 1234323 ROU 1413 Cs Victoria Nadlac
46 II Pragai Rares-Alexandru 1253107 ROU 1412 Acs Sah Club Vados Arad
47 CM Popescu Traian 1211226 ROU 1385 Cs Dacia Craiova
48 I Matasaru Stephanie 1242040 ROU 1366 Css Nr. 1 Timisoara
49 II Magda Daniel 1234412 ROU 1355 Acs Sah Club Vados Arad
50 II Paul Darius-Bogdan 1252194 ROU 1353 Cs Universitatea Agora Sport C
51 II Sofronea Camelia-Andreea 1267345 ROU 1339 Cs Sinandrei Timis
52 II Lup Constantin-Ionel 1260006 ROU 1325 Acs Sah Club Vados Arad
53 II Tus Gabriel 1247603 ROU 1311 Acs Sah Club Vados Arad
54 II Mihailescu Anna 1236938 ROU 1304 Acs Sah Club Vados Arad
55 FC Mascas Anisia-Teodora 1268082 ROU 1297 Cs Mediator Giarmata Vii
56 II Orz Stefania-Ramona 1242156 ROU 1278 Acs Sah Club Vados Arad
57 II Stanga Daniel 1260979 ROU 1263 Cs Mediator Giarmata Vii
58 II Milos Gabriel-Matei 1261061 ROU 1259 Csu Universitatea De Vest Timi
59 II Butusina David 1241664 ROU 1247 Acs Sah Club Vados Arad
60 II Sida Flavia-Maria 1261223 ROU 1244 Acs Sah Club Vados Arad
61 II Halmajan Iulian-Teodor 1259466 ROU 1242 Acs Sah Club Vados Arad
62 II Radulescu Monica-Georgiana 1255584 ROU 1227 Css Nr. 1 Timisoara
63 II Dumitrica Radu 1241842 ROU 1223 Acs Sah Club Vados Arad
64 II Chiu Vlad-Stefan 1260960 ROU 1222 Cs Mediator Giarmata Vii
65 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1254138 ROU 1221 Acs Sah Club Vados Arad
66 II Tudor Adrian (d.) 1273884 ROU 1187 Acs Sah Club Vados Arad
67 II Oprita Claudiu-Alexandru 1250434 ROU 1170 Acs Sah Club Vados Arad
68 II Tus Oana-Camelia 1254472 ROU 1165 Acs Sah Club Vados Arad
69 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1261029 ROU 1138 Cs Sinandrei Timis
70 II Halmajan Fabian-Mirel 1272756 ROU 1117 Acs Sah Club Vados Arad
71 II Tus Ioan-Paul 1254464 ROU 1056 Acs Sah Club Vados Arad
72 II Panda Diana-Stefania 1277979 ROU 1045 Acs Sah Club C&c Bucuresti
73 FC Vancu Elisabeta 1250450 ROU 1019 Cs Victoria Nadlac
74 IV Turcu Anton-Paul 1273892 ROU 1017 Acs Sah Club Vados Arad
75 Itu Dorel-Dacian ROU 1001
76 Mihai Ionut Cristian ROU 1001
77 IV Duca Bogdan 1273779 ROU 1001 Acs Sah Club Vados Arad
78 FC Iuhasz Ladislau 1278690 ROU 1001 Acs Sah Club Vados Arad
79 FC Mihincau Marinel-Doru ROU 1001 Cs Universitatea Agora Sport C
80 FC Milea Clara-Andreea 1273817 ROU 1001 Acs Sah Club Vados Arad

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 0 1 - 0 0 II Guiu Lorena-Malina 1477 39
2 40 II Miculit Vlad-Cristian 1469 0 0 - 1 0 IM Balla Tamas-Kristof 2393 2
3 3 FM Horvath Zsolt 2381 0 1 - 0 0 I Magold Filip 1464 41
4 42 II Paun Paul-Stelian 1443 0 0 - 1 0 IM Bogdan Dan 2365 4
5 5 IM Mozes Ervin 2234 0 1 - 0 0 II Izsak Andrei 1439 43
6 44 II Oltean Cristian-Daniel 1422 0 0 - 1 0 FM Restas Peter 2168 6
7 7 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 0 1 - 0 0 II Astalos Iosif-Stefan 1413 45
8 46 II Pragai Rares-Alexandru 1412 0 1 - 0 0 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 8
9 9 I Ungureanu Sandu 2077 0 1 - 0 0 CM Popescu Traian 1385 47
10 48 I Matasaru Stephanie 1366 0 ½ - ½ 0 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 10
11 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 - - + 0 II Magda Daniel 1355 49
12 50 II Paul Darius-Bogdan 1353 0 ½ - ½ 0 CM Cruceru Lavinel 1916 12
13 13 CM Bartha Andrei 1893 0 1 - 0 0 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 51
14 52 II Lup Constantin-Ionel 1325 0 0 - 1 0 I Mandita Geo-Hary 1868 14
15 15 Muranyi Erich 1867 0 1 - 0 0 II Mihailescu Anna 1304 54
16 55 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 0 0 - 1 0 Farkas Lorinc 1864 16
17 17 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 0 1 - 0 0 II Orz Stefania-Ramona 1278 56
18 57 II Stanga Daniel 1263 0 0 - 1 0 I Paul Marius-Adrian 1830 18
19 19 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 0 1 - 0 0 II Milos Gabriel-Matei 1259 58
20 59 II Butusina David 1247 0 - - + 0 I Ivascu Bogdan 1755 20
21 21 I Brosman Alexandru 1747 0 1 - 0 0 II Sida Flavia-Maria 1244 60
22 61 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 0 0 - 1 0 NM Zlatariu Marin 1725 22
23 23 I Papp Ferenc-Attila 1699 0 + - - 0 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 62
24 63 II Dumitrica Radu 1223 0 ½ - ½ 0 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 24
25 25 I Carasca Bogdan-Petru 1693 0 0 - 1 0 II Chiu Vlad-Stefan 1222 64
26 65 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 0 ½ - ½ 0 II Horvath Stefan 1680 26
27 27 I Nagy Janos-Nandor 1660 0 1 - 0 0 II Tudor Adrian (d.) 1187 66
28 67 II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 0 0 - 1 0 I Balaban-Voia Alexandru 1643 28
29 29 I Magold Victor 1641 0 1 - 0 0 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 69
30 70 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 0 1 - 0 0 I Macinic Victor-Mihai 1634 30
31 31 II Petho Ioan-Catalin 1622 0 1 - 0 0 II Panda Diana-Stefania 1045 72
32 73 FC Vancu Elisabeta 1019 0 0 - 1 0 II Hirsu Adrian 1621 32
33 33 I Motiu Victor 1619 0 1 - 0 0 IV Turcu Anton-Paul 1017 74
34 75 Itu Dorel-Dacian 1001 0 0 - 1 0 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 34
35 35 II Maruntis Patrik-Robert 1523 0 0 - 1 0 Mihai Ionut Cristian 1001 76
36 77 IV Duca Bogdan 1001 0 0 - 1 0 II Obsusta Stefan 1511 36
37 37 I Cristocea Gabriela 1487 0 ½ - ½ 0 FC Iuhasz Ladislau 1001 78
38 79 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 0 0 - 1 0 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 38
39 80 FC Milea Clara-Andreea 1001 0 1 bye
40 53 II Tus Gabriel 1311 0 ½ not paired
41 68 II Tus Oana-Camelia 1165 0 ½ not paired
42 71 II Tus Ioan-Paul 1056 0 ½ not paired

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 22 NM Zlatariu Marin 1725 1 0 - 1 1 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 1
2 2 IM Balla Tamas-Kristof 2393 1 1 - 0 1 I Papp Ferenc-Attila 1699 23
3 28 I Balaban-Voia Alexandru 1643 1 0 - 1 1 FM Horvath Zsolt 2381 3
4 4 IM Bogdan Dan 2365 1 1 - 0 1 I Nagy Janos-Nandor 1660 27
5 32 II Hirsu Adrian 1621 1 0 - 1 1 IM Mozes Ervin 2234 5
6 6 FM Restas Peter 2168 1 1 - 0 1 I Magold Victor 1641 29
7 34 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 1 0 - 1 1 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 7
8 36 II Obsusta Stefan 1511 1 0 - 1 1 I Ungureanu Sandu 2077 9
9 38 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 1 0 - 1 1 CM Bartha Andrei 1893 13
10 14 I Mandita Geo-Hary 1868 1 0 - 1 1 II Petho Ioan-Catalin 1622 31
11 49 II Magda Daniel 1355 1 0 - 1 1 Muranyi Erich 1867 15
12 16 Farkas Lorinc 1864 1 ½ - ½ 1 I Motiu Victor 1619 33
13 64 II Chiu Vlad-Stefan 1222 1 0 - 1 1 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 17
14 18 I Paul Marius-Adrian 1830 1 0 - 1 1 II Pragai Rares-Alexandru 1412 46
15 76 Mihai Ionut Cristian 1001 1 0 - 1 1 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 19
16 20 I Ivascu Bogdan 1755 1 1 - 0 1 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 70
17 80 FC Milea Clara-Andreea 1001 1 0 - 1 1 I Brosman Alexandru 1747 21
18 10 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 ½ 1 - 0 ½ I Cristocea Gabriela 1487 37
19 12 CM Cruceru Lavinel 1916 ½ 1 - 0 ½ II Dumitrica Radu 1223 63
20 24 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 ½ 1 - 0 ½ ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 65
21 26 II Horvath Stefan 1680 ½ 1 - 0 ½ II Paul Darius-Bogdan 1353 50
22 78 FC Iuhasz Ladislau 1001 ½ 1 - 0 ½ I Matasaru Stephanie 1366 48
23 8 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 0 1 - 0 0 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 55
24 56 II Orz Stefania-Ramona 1278 0 0 - 1 0 I Carasca Bogdan-Petru 1693 25
25 30 I Macinic Victor-Mihai 1634 0 1 - 0 0 II Stanga Daniel 1263 57
26 58 II Milos Gabriel-Matei 1259 0 0 - 1 0 II Maruntis Patrik-Robert 1523 35
27 39 II Guiu Lorena-Malina 1477 0 1 - 0 0 II Sida Flavia-Maria 1244 60
28 66 II Tudor Adrian (d.) 1187 0 0 - 1 0 II Miculit Vlad-Cristian 1469 40
29 41 I Magold Filip 1464 0 1 - 0 0 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 61
30 69 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 0 0 - 1 0 II Paun Paul-Stelian 1443 42
31 43 II Izsak Andrei 1439 0 ½ - ½ 0 II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 67
32 72 II Panda Diana-Stefania 1045 0 0 - 1 0 II Oltean Cristian-Daniel 1422 44
33 45 II Astalos Iosif-Stefan 1413 0 1 - 0 0 FC Vancu Elisabeta 1019 73
34 47 CM Popescu Traian 1385 0 1 - 0 0 Itu Dorel-Dacian 1001 75
35 51 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 0 1 - 0 0 IV Duca Bogdan 1001 77
36 74 IV Turcu Anton-Paul 1017 0 0 - 1 0 II Lup Constantin-Ionel 1325 52
37 54 II Mihailescu Anna 1304 0 0 - 1 0 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 79
38 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
39 53 II Tus Gabriel 1311 ½ ½ not paired
40 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
41 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired
42 68 II Tus Oana-Camelia 1165 ½ ½ not paired
43 71 II Tus Ioan-Paul 1056 ½ ½ not paired

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 2 1 - 0 2 CM Bartha Andrei 1893 13
2 15 Muranyi Erich 1867 2 0 - 1 2 IM Balla Tamas-Kristof 2393 2
3 3 FM Horvath Zsolt 2381 2 1 - 0 2 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 17
4 19 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 2 0 - 1 2 IM Bogdan Dan 2365 4
5 5 IM Mozes Ervin 2234 2 1 - 0 2 I Ivascu Bogdan 1755 20
6 21 I Brosman Alexandru 1747 2 0 - 1 2 FM Restas Peter 2168 6
7 7 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 2 1 - 0 2 II Petho Ioan-Catalin 1622 31
8 9 I Ungureanu Sandu 2077 2 ½ - ½ 2 II Pragai Rares-Alexandru 1412 46
9 24 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 0 - 1 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 10
10 33 I Motiu Victor 1619 0 - 1 CM Cruceru Lavinel 1916 12
11 26 II Horvath Stefan 1680 0 - 1 Farkas Lorinc 1864 16
12 8 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 1 1 - 0 FC Iuhasz Ladislau 1001 78
13 41 I Magold Filip 1464 1 1 - 0 1 I Mandita Geo-Hary 1868 14
14 42 II Paun Paul-Stelian 1443 1 0 - 1 1 I Paul Marius-Adrian 1830 18
15 44 II Oltean Cristian-Daniel 1422 1 1 - 0 1 NM Zlatariu Marin 1725 22
16 23 I Papp Ferenc-Attila 1699 1 1 - 0 1 II Astalos Iosif-Stefan 1413 45
17 25 I Carasca Bogdan-Petru 1693 1 1 - 0 1 CM Popescu Traian 1385 47
18 27 I Nagy Janos-Nandor 1660 1 1 - 0 1 II Magda Daniel 1355 49
19 51 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 1 0 - 1 1 I Balaban-Voia Alexandru 1643 28
20 29 I Magold Victor 1641 1 1 - 0 1 II Chiu Vlad-Stefan 1222 64
21 52 II Lup Constantin-Ionel 1325 1 ½ - ½ 1 I Macinic Victor-Mihai 1634 30
22 53 II Tus Gabriel 1311 1 0 - 1 1 II Hirsu Adrian 1621 32
23 68 II Tus Oana-Camelia 1165 1 0 - 1 1 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 34
24 35 II Maruntis Patrik-Robert 1523 1 1 - 0 1 FC Milea Clara-Andreea 1001 80
25 70 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 1 1 - 0 1 II Obsusta Stefan 1511 36
26 71 II Tus Ioan-Paul 1056 1 0 - 1 1 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 38
27 79 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 1 1 - 0 1 II Guiu Lorena-Malina 1477 39
28 40 II Miculit Vlad-Cristian 1469 1 1 - 0 1 Mihai Ionut Cristian 1001 76
29 37 I Cristocea Gabriela 1487 ½ 1 - 0 ½ II Paul Darius-Bogdan 1353 50
30 63 II Dumitrica Radu 1223 ½ 1 - 0 ½ II Izsak Andrei 1439 43
31 48 I Matasaru Stephanie 1366 ½ 0 - 1 ½ ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 65
32 67 II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 ½ 0 - 1 0 II Mihailescu Anna 1304 54
33 55 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 0 0 - 1 0 II Tudor Adrian (d.) 1187 66
34 73 FC Vancu Elisabeta 1019 0 0 - 1 0 II Orz Stefania-Ramona 1278 56
35 57 II Stanga Daniel 1263 0 1 - 0 0 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 69
36 75 Itu Dorel-Dacian 1001 0 0 - 1 0 II Milos Gabriel-Matei 1259 58
37 60 II Sida Flavia-Maria 1244 0 1 - 0 0 II Panda Diana-Stefania 1045 72
38 61 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 0 1 - 0 0 IV Turcu Anton-Paul 1017 74
39 77 IV Duca Bogdan 1001 0 1 bye
40 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
41 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
42 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 4 IM Bogdan Dan 2365 3 ½ - ½ 3 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 1
2 2 IM Balla Tamas-Kristof 2393 3 ½ - ½ 3 IM Mozes Ervin 2234 5
3 6 FM Restas Peter 2168 3 ½ - ½ 3 FM Horvath Zsolt 2381 3
4 10 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 0 - 1 3 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 7
5 16 Farkas Lorinc 1864 0 - 1 I Ungureanu Sandu 2077 9
6 46 II Pragai Rares-Alexandru 1412 0 - 1 CM Cruceru Lavinel 1916 12
7 28 I Balaban-Voia Alexandru 1643 2 0 - 1 2 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 8
8 13 CM Bartha Andrei 1893 2 ½ - ½ 2 I Magold Victor 1641 29
9 31 II Petho Ioan-Catalin 1622 2 0 - 1 2 Muranyi Erich 1867 15
10 17 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 2 1 - 0 2 II Maruntis Patrik-Robert 1523 35
11 18 I Paul Marius-Adrian 1830 2 1 - 0 2 II Miculit Vlad-Cristian 1469 40
12 32 II Hirsu Adrian 1621 2 1 - 0 2 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 19
13 20 I Ivascu Bogdan 1755 2 ½ - ½ 2 I Magold Filip 1464 41
14 34 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 2 1 - 0 2 I Brosman Alexandru 1747 21
15 23 I Papp Ferenc-Attila 1699 2 0 - 1 2 II Oltean Cristian-Daniel 1422 44
16 38 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 2 ½ - ½ 2 I Carasca Bogdan-Petru 1693 25
17 70 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 2 0 - 1 2 I Nagy Janos-Nandor 1660 27
18 79 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 2 ½ - ½ I Dumitrica Sorin-Radu 1694 24
19 52 II Lup Constantin-Ionel 1325 1 - 0 II Horvath Stefan 1680 26
20 30 I Macinic Victor-Mihai 1634 1 - 0 II Dumitrica Radu 1223 63
21 78 FC Iuhasz Ladislau 1001 1 - 0 I Motiu Victor 1619 33
22 65 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 0 - 1 I Cristocea Gabriela 1487 37
23 14 I Mandita Geo-Hary 1868 1 1 - 0 1 II Orz Stefania-Ramona 1278 56
24 22 NM Zlatariu Marin 1725 1 1 - 0 1 II Stanga Daniel 1263 57
25 36 II Obsusta Stefan 1511 1 1 - 0 1 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 61
26 39 II Guiu Lorena-Malina 1477 1 1 - 0 1 II Tus Oana-Camelia 1165 68
27 58 II Milos Gabriel-Matei 1259 1 0 - 1 1 II Paun Paul-Stelian 1443 42
28 45 II Astalos Iosif-Stefan 1413 1 1 - 0 1 II Tus Ioan-Paul 1056 71
29 47 CM Popescu Traian 1385 1 0 - 1 1 IV Duca Bogdan 1001 77
30 60 II Sida Flavia-Maria 1244 1 1 - 0 1 II Magda Daniel 1355 49
31 64 II Chiu Vlad-Stefan 1222 1 1 - 0 1 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 51
32 66 II Tudor Adrian (d.) 1187 1 1 - 0 1 II Tus Gabriel 1311 53
33 54 II Mihailescu Anna 1304 1 1 - 0 1 FC Milea Clara-Andreea 1001 80
34 76 Mihai Ionut Cristian 1001 1 0 - 1 ½ I Matasaru Stephanie 1366 48
35 50 II Paul Darius-Bogdan 1353 ½ 1 - 0 ½ II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 67
36 43 II Izsak Andrei 1439 ½ 1 - 0 0 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 55
37 69 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 0 0 - 1 0 FC Vancu Elisabeta 1019 73
38 72 II Panda Diana-Stefania 1045 0 1 - 0 0 Itu Dorel-Dacian 1001 75
39 74 IV Turcu Anton-Paul 1017 0 1 bye
40 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
41 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
42 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 7 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 4 0 - 1 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 1
2 9 I Ungureanu Sandu 2077 0 - 1 IM Balla Tamas-Kristof 2393 2
3 3 FM Horvath Zsolt 2381 ½ - ½ IM Bogdan Dan 2365 4
4 5 IM Mozes Ervin 2234 1 - 0 FM Restas Peter 2168 6
5 12 CM Cruceru Lavinel 1916 0 - 1 3 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 17
6 8 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 3 1 - 0 3 II Hirsu Adrian 1621 32
7 15 Muranyi Erich 1867 3 0 - 1 3 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 34
8 27 I Nagy Janos-Nandor 1660 3 1 - 0 3 I Paul Marius-Adrian 1830 18
9 44 II Oltean Cristian-Daniel 1422 3 1 - 0 CM Bartha Andrei 1893 13
10 38 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 0 - 1 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 10
11 37 I Cristocea Gabriela 1487 0 - 1 Farkas Lorinc 1864 16
12 46 II Pragai Rares-Alexandru 1412 1 - 0 I Ivascu Bogdan 1755 20
13 25 I Carasca Bogdan-Petru 1693 1 - 0 FC Iuhasz Ladislau 1001 78
14 29 I Magold Victor 1641 1 - 0 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 79
15 41 I Magold Filip 1464 1 - 0 I Macinic Victor-Mihai 1634 30
16 19 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 2 1 - 0 II Lup Constantin-Ionel 1325 52
17 39 II Guiu Lorena-Malina 1477 2 1 - 0 2 I Mandita Geo-Hary 1868 14
18 21 I Brosman Alexandru 1747 2 1 - 0 2 II Astalos Iosif-Stefan 1413 45
19 40 II Miculit Vlad-Cristian 1469 2 1 - 0 2 NM Zlatariu Marin 1725 22
20 42 II Paun Paul-Stelian 1443 2 0 - 1 2 I Papp Ferenc-Attila 1699 23
21 24 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 2 ½ - ½ 2 II Mihailescu Anna 1304 54
22 28 I Balaban-Voia Alexandru 1643 2 1 - 0 2 II Sida Flavia-Maria 1244 60
23 77 IV Duca Bogdan 1001 2 0 - 1 2 II Petho Ioan-Catalin 1622 31
24 35 II Maruntis Patrik-Robert 1523 2 1 - 0 2 II Chiu Vlad-Stefan 1222 64
25 66 II Tudor Adrian (d.) 1187 2 1 - 0 2 II Obsusta Stefan 1511 36
26 26 II Horvath Stefan 1680 1 - 0 2 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 70
27 33 I Motiu Victor 1619 1 - 0 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 65
28 48 I Matasaru Stephanie 1366 ½ - ½ II Izsak Andrei 1439 43
29 63 II Dumitrica Radu 1223 0 - 1 II Paul Darius-Bogdan 1353 50
30 61 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 1 1 - 0 1 CM Popescu Traian 1385 47
31 49 II Magda Daniel 1355 1 0 - 1 1 II Tus Oana-Camelia 1165 68
32 51 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 1 1 - 0 1 II Tus Ioan-Paul 1056 71
33 53 II Tus Gabriel 1311 1 0 - 1 1 II Panda Diana-Stefania 1045 72
34 56 II Orz Stefania-Ramona 1278 1 1 - 0 1 Mihai Ionut Cristian 1001 76
35 57 II Stanga Daniel 1263 1 1 - 0 1 FC Vancu Elisabeta 1019 73
36 74 IV Turcu Anton-Paul 1017 1 0 - 1 1 II Milos Gabriel-Matei 1259 58
37 80 FC Milea Clara-Andreea 1001 1 1 - 0 ½ II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 67
38 55 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 0 1 - 0 0 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 69
39 75 Itu Dorel-Dacian 1001 0 1 bye
40 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
41 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
42 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 1 - 0 IM Mozes Ervin 2234 5
2 2 IM Balla Tamas-Kristof 2393 1 - 0 4 FM Horvath Zsolt 2381 3
3 4 IM Bogdan Dan 2365 4 1 - 0 4 II Oltean Cristian-Daniel 1422 44
4 17 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 4 1 - 0 4 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 7
5 34 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 4 0 - 1 4 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 8
6 6 FM Restas Peter 2168 1 - 0 4 I Nagy Janos-Nandor 1660 27
7 25 I Carasca Bogdan-Petru 1693 1 - 0 I Ungureanu Sandu 2077 9
8 10 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 ½ - ½ I Magold Victor 1641 29
9 12 CM Cruceru Lavinel 1916 1 - 0 I Magold Filip 1464 41
10 16 Farkas Lorinc 1864 1 - 0 II Pragai Rares-Alexandru 1412 46
11 32 II Hirsu Adrian 1621 3 0 - 1 3 Muranyi Erich 1867 15
12 18 I Paul Marius-Adrian 1830 3 ½ - ½ 3 II Maruntis Patrik-Robert 1523 35
13 31 II Petho Ioan-Catalin 1622 3 1 - 0 3 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 19
14 21 I Brosman Alexandru 1747 3 1 - 0 3 II Guiu Lorena-Malina 1477 39
15 23 I Papp Ferenc-Attila 1699 3 1 - 0 3 II Tudor Adrian (d.) 1187 66
16 40 II Miculit Vlad-Cristian 1469 3 1 - 0 3 I Balaban-Voia Alexandru 1643 28
17 13 CM Bartha Andrei 1893 1 - 0 I Cristocea Gabriela 1487 37
18 20 I Ivascu Bogdan 1755 1 - 0 II Lup Constantin-Ionel 1325 52
19 50 II Paul Darius-Bogdan 1353 1 - 0 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 24
20 78 FC Iuhasz Ladislau 1001 1 - 0 II Horvath Stefan 1680 26
21 30 I Macinic Victor-Mihai 1634 1 - 0 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 79
22 54 II Mihailescu Anna 1304 0 - 1 I Motiu Victor 1619 33
23 14 I Mandita Geo-Hary 1868 2 0 - 1 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 38
24 22 NM Zlatariu Marin 1725 2 1 - 0 2 II Milos Gabriel-Matei 1259 58
25 36 II Obsusta Stefan 1511 2 1 - 0 2 FC Milea Clara-Andreea 1001 80
26 60 II Sida Flavia-Maria 1244 2 1 - 0 2 II Paun Paul-Stelian 1443 42
27 43 II Izsak Andrei 1439 2 1 - 0 2 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 61
28 45 II Astalos Iosif-Stefan 1413 2 0 - 1 2 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 70
29 64 II Chiu Vlad-Stefan 1222 2 0 - 1 2 I Matasaru Stephanie 1366 48
30 68 II Tus Oana-Camelia 1165 2 0 - 1 2 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 51
31 56 II Orz Stefania-Ramona 1278 2 1 - 0 2 IV Duca Bogdan 1001 77
32 72 II Panda Diana-Stefania 1045 2 0 - 1 2 II Stanga Daniel 1263 57
33 65 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 1 - 0 II Dumitrica Radu 1223 63
34 73 FC Vancu Elisabeta 1019 1 1 - 0 1 II Magda Daniel 1355 49
35 75 Itu Dorel-Dacian 1001 1 - - + 1 II Tus Gabriel 1311 53
36 76 Mihai Ionut Cristian 1001 1 1 - 0 1 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 55
37 71 II Tus Ioan-Paul 1056 1 0 - 1 1 IV Turcu Anton-Paul 1017 74
38 67 II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 ½ ½ - ½ 1 CM Popescu Traian 1385 47
39 69 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 0 1 bye
40 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
41 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
42 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 ½ - ½ IM Balla Tamas-Kristof 2393 2
2 8 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 5 0 - 1 5 IM Bogdan Dan 2365 4
3 5 IM Mozes Ervin 2234 1 - 0 5 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 17
4 6 FM Restas Peter 2168 1 - 0 I Carasca Bogdan-Petru 1693 25
5 16 Farkas Lorinc 1864 0 - 1 CM Cruceru Lavinel 1916 12
6 3 FM Horvath Zsolt 2381 4 1 - 0 4 II Petho Ioan-Catalin 1622 31
7 7 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 4 1 - 0 4 I Papp Ferenc-Attila 1699 23
8 44 II Oltean Cristian-Daniel 1422 4 0 - 1 4 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 10
9 15 Muranyi Erich 1867 4 1 - 0 4 II Miculit Vlad-Cristian 1469 40
10 29 I Magold Victor 1641 4 1 - 0 4 I Brosman Alexandru 1747 21
11 27 I Nagy Janos-Nandor 1660 4 0 - 1 4 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 34
12 9 I Ungureanu Sandu 2077 1 - 0 FC Iuhasz Ladislau 1001 78
13 35 II Maruntis Patrik-Robert 1523 0 - 1 CM Bartha Andrei 1893 13
14 41 I Magold Filip 1464 1 - 0 I Paul Marius-Adrian 1830 18
15 38 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 0 - 1 I Ivascu Bogdan 1755 20
16 46 II Pragai Rares-Alexandru 1412 1 - 0 I Macinic Victor-Mihai 1634 30
17 33 I Motiu Victor 1619 1 - 0 II Paul Darius-Bogdan 1353 50
18 19 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 3 1 - 0 3 II Sida Flavia-Maria 1244 60
19 48 I Matasaru Stephanie 1366 3 0 - 1 3 NM Zlatariu Marin 1725 22
20 28 I Balaban-Voia Alexandru 1643 3 1 - 0 3 II Orz Stefania-Ramona 1278 56
21 51 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 3 0 - 1 3 II Hirsu Adrian 1621 32
22 57 II Stanga Daniel 1263 3 ½ - ½ 3 II Obsusta Stefan 1511 36
23 39 II Guiu Lorena-Malina 1477 3 1 - 0 3 II Tudor Adrian (d.) 1187 66
24 70 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 3 1 - 0 3 II Izsak Andrei 1439 43
25 37 I Cristocea Gabriela 1487 0 - 1 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 24
26 26 II Horvath Stefan 1680 ½ - ½ II Mihailescu Anna 1304 54
27 52 II Lup Constantin-Ionel 1325 1 - 0 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 65
28 79 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 1 - 0 2 II Astalos Iosif-Stefan 1413 45
29 74 IV Turcu Anton-Paul 1017 2 0 - 1 2 I Mandita Geo-Hary 1868 14
30 42 II Paun Paul-Stelian 1443 2 1 - 0 2 II Tus Oana-Camelia 1165 68
31 77 IV Duca Bogdan 1001 2 1 - 0 2 II Tus Gabriel 1311 53
32 58 II Milos Gabriel-Matei 1259 2 0 - 1 2 II Panda Diana-Stefania 1045 72
33 61 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 2 1 - 0 2 FC Vancu Elisabeta 1019 73
34 80 FC Milea Clara-Andreea 1001 2 0 - 1 2 II Chiu Vlad-Stefan 1222 64
35 47 CM Popescu Traian 1385 0 - 1 2 Mihai Ionut Cristian 1001 76
36 49 II Magda Daniel 1355 1 0 - 1 II Dumitrica Radu 1223 63
37 55 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 1 0 - 1 1 II Tus Ioan-Paul 1056 71
38 69 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 1 ½ - ½ 1 II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 67
39 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
40 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
41 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired
42 75 Itu Dorel-Dacian 1001 1 0 not paired

Round 8

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 IM Balla Tamas-Kristof 2393 6 ½ - ½ 6 IM Bogdan Dan 2365 4
2 12 CM Cruceru Lavinel 1916 0 - 1 6 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 1
3 7 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 5 0 - 1 IM Mozes Ervin 2234 5
4 8 AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 5 ½ - ½ FM Restas Peter 2168 6
5 34 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 5 1 - 0 5 FM Horvath Zsolt 2381 3
6 10 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 5 ½ - ½ 5 Muranyi Erich 1867 15
7 17 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 5 1 - 0 5 I Magold Victor 1641 29
8 33 I Motiu Victor 1619 0 - 1 I Ungureanu Sandu 2077 9
9 13 CM Bartha Andrei 1893 1 - 0 II Pragai Rares-Alexandru 1412 46
10 41 I Magold Filip 1464 0 - 1 Farkas Lorinc 1864 16
11 20 I Ivascu Bogdan 1755 0 - 1 I Carasca Bogdan-Petru 1693 25
12 19 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 4 1 - 0 4 II Guiu Lorena-Malina 1477 39
13 31 II Petho Ioan-Catalin 1622 4 ½ - ½ 4 I Brosman Alexandru 1747 21
14 22 NM Zlatariu Marin 1725 4 0 - 1 4 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 70
15 23 I Papp Ferenc-Attila 1699 4 1 - 0 4 II Miculit Vlad-Cristian 1469 40
16 32 II Hirsu Adrian 1621 4 0 - 1 4 I Nagy Janos-Nandor 1660 27
17 44 II Oltean Cristian-Daniel 1422 4 ½ - ½ 4 I Balaban-Voia Alexandru 1643 28
18 18 I Paul Marius-Adrian 1830 1 - 0 II Lup Constantin-Ionel 1325 52
19 24 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 1 - 0 II Stanga Daniel 1263 57
20 30 I Macinic Victor-Mihai 1634 1 - 0 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 38
21 50 II Paul Darius-Bogdan 1353 0 - 1 II Maruntis Patrik-Robert 1523 35
22 36 II Obsusta Stefan 1511 0 - 1 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 79
23 78 FC Iuhasz Ladislau 1001 1 - 0 3 II Paun Paul-Stelian 1443 42
24 14 I Mandita Geo-Hary 1868 3 1 - 0 3 II Sida Flavia-Maria 1244 60
25 64 II Chiu Vlad-Stefan 1222 3 0 - 1 3 II Horvath Stefan 1680 26
26 66 II Tudor Adrian (d.) 1187 3 ½ - ½ 3 II Izsak Andrei 1439 43
27 72 II Panda Diana-Stefania 1045 3 0 - 1 3 I Matasaru Stephanie 1366 48
28 76 Mihai Ionut Cristian 1001 3 1 - 0 3 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 51
29 54 II Mihailescu Anna 1304 3 ½ - ½ 3 IV Duca Bogdan 1001 77
30 56 II Orz Stefania-Ramona 1278 3 1 - 0 3 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 61
31 63 II Dumitrica Radu 1223 0 - 1 I Cristocea Gabriela 1487 37
32 65 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 0 - 1 2 II Tus Gabriel 1311 53
33 45 II Astalos Iosif-Stefan 1413 2 1 - 0 2 IV Turcu Anton-Paul 1017 74
34 71 II Tus Ioan-Paul 1056 2 0 - 1 2 II Milos Gabriel-Matei 1259 58
35 68 II Tus Oana-Camelia 1165 2 1 - 0 2 FC Milea Clara-Andreea 1001 80
36 73 FC Vancu Elisabeta 1019 2 ½ - ½ II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 67
37 47 CM Popescu Traian 1385 0 - 1 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 69
38 49 II Magda Daniel 1355 1 0 - 1 1 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 55
39 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
40 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
41 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired
42 75 Itu Dorel-Dacian 1001 1 0 not paired

Round 9

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 IM Petrisor Adrian-Marian 2440 7 ½ - ½ 6 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1846 17
2 4 IM Bogdan Dan 2365 ½ - ½ IM Mozes Ervin 2234 5
3 6 FM Restas Peter 2168 6 ½ - ½ IM Balla Tamas-Kristof 2393 2
4 9 I Ungureanu Sandu 2077 1 - 0 6 CM Anghel Iulian-Mihai 1612 34
5 15 Muranyi Erich 1867 ½ - ½ AGM Kelly Ladislau-Endre 2159 8
6 16 Farkas Lorinc 1864 0 - 1 CM Ursan Petru-Sebastian 1972 10
7 25 I Carasca Bogdan-Petru 1693 ½ - ½ CM Cruceru Lavinel 1916 12
8 3 FM Horvath Zsolt 2381 5 1 - 0 CM Bartha Andrei 1893 13
9 27 I Nagy Janos-Nandor 1660 5 0 - 1 5 NM Tincu Radu-Laurentiu 2162 7
10 29 I Magold Victor 1641 5 1 - 0 5 I Cretu Sorin-Alexandru 1799 19
11 70 II Halmajan Fabian-Mirel 1117 5 1 - 0 5 I Papp Ferenc-Attila 1699 23
12 18 I Paul Marius-Adrian 1830 1 - 0 I Motiu Victor 1619 33
13 35 II Maruntis Patrik-Robert 1523 1 - 0 I Ivascu Bogdan 1755 20
14 21 I Brosman Alexandru 1747 0 - 1 I Magold Filip 1464 41
15 46 II Pragai Rares-Alexandru 1412 0 - 1 I Dumitrica Sorin-Radu 1694 24
16 28 I Balaban-Voia Alexandru 1643 0 - 1 FC Iuhasz Ladislau 1001 78
17 30 I Macinic Victor-Mihai 1634 0 - 1 II Oltean Cristian-Daniel 1422 44
18 79 FC Mihincau Marinel-Doru 1001 0 - 1 II Petho Ioan-Catalin 1622 31
19 40 II Miculit Vlad-Cristian 1469 4 0 - 1 4 I Mandita Geo-Hary 1868 14
20 39 II Guiu Lorena-Malina 1477 4 1 - 0 4 NM Zlatariu Marin 1725 22
21 26 II Horvath Stefan 1680 4 0 - 1 4 Mihai Ionut Cristian 1001 76
22 48 I Matasaru Stephanie 1366 4 1 - 0 4 II Hirsu Adrian 1621 32
23 37 I Cristocea Gabriela 1487 0 - 1 4 II Orz Stefania-Ramona 1278 56
24 52 II Lup Constantin-Ionel 1325 ½ - ½ II Obsusta Stefan 1511 36
25 38 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1486 1 - 0 II Tudor Adrian (d.) 1187 66
26 43 II Izsak Andrei 1439 0 - 1 II Mihailescu Anna 1304 54
27 57 II Stanga Daniel 1263 0 - 1 II Paul Darius-Bogdan 1353 50
28 77 IV Duca Bogdan 1001 0 - 1 3 II Halmajan Iulian-Teodor 1242 61
29 42 II Paun Paul-Stelian 1443 3 1 - 0 3 II Chiu Vlad-Stefan 1222 64
30 58 II Milos Gabriel-Matei 1259 3 1 - 0 3 II Astalos Iosif-Stefan 1413 45
31 51 II Sofronea Camelia-Andreea 1339 3 1 - 0 3 II Panda Diana-Stefania 1045 72
32 53 II Tus Gabriel 1311 3 0 - 1 3 II Tus Oana-Camelia 1165 68
33 60 II Sida Flavia-Maria 1244 3 1 - 0 FC Vancu Elisabeta 1019 73
34 69 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1138 1 - 0 ACM Sida Flavius-Ovidiu 1221 65
35 55 FC Mascas Anisia-Teodora 1297 2 1 - 0 II Dumitrica Radu 1223 63
36 67 II Oprita Claudiu-Alexandru 1170 2 1 - 0 2 II Tus Ioan-Paul 1056 71
37 74 IV Turcu Anton-Paul 1017 2 ½ - ½ CM Popescu Traian 1385 47
38 80 FC Milea Clara-Andreea 1001 2 + - - 1 II Magda Daniel 1355 49
39 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir 1962 0 0 not paired
40 59 II Butusina David 1247 0 0 not paired
41 62 II Radulescu Monica-Georgiana 1227 0 0 not paired
42 75 Itu Dorel-Dacian 1001 1 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2440 Acs Sah Club Vados Arad 7,5 54,0 50,0 43,75
2 2 IM Balla Tamas-Kristof ROU 2393 Acs Sah Club Vados Arad 7,0 55,0 51,0 41,00
3 4 IM Bogdan Dan ROU 2365 Acs Sah Club Vados Arad 7,0 53,0 49,0 39,25
4 5 IM Mozes Ervin ROU 2234 Cs Universitatea Arad 7,0 52,0 48,5 37,50
5 6 FM Restas Peter HUN 2168 6,5 53,0 48,5 36,50
6 17 AIM Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1846 Csu Universitatea De Vest Timi 6,5 52,0 49,0 35,25
7 10 CM Ursan Petru-Sebastian ROU 1972 Css Nr. 1 Timisoara 6,5 47,5 44,0 33,00
8 9 I Ungureanu Sandu ROU 2077 Acs Sah Club Vados Arad 6,5 45,0 43,0 29,75
9 3 FM Horvath Zsolt HUN 2381 6,0 54,0 49,5 34,25
10 7 NM Tincu Radu-Laurentiu ROU 2162 Cs Apollo Satu Mare 6,0 51,5 48,5 30,50
11 12 CM Cruceru Lavinel ROU 1916 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 6,0 47,0 44,5 27,75
12 8 AGM Kelly Ladislau-Endre ROU 2159 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 47,0 44,0 29,25
13 34 CM Anghel Iulian-Mihai ROU 1612 Css Nr. 1 Timisoara 6,0 46,5 44,0 28,00
14 29 I Magold Victor ROU 1641 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 45,0 42,0 26,00
15 15 Muranyi Erich GER 1867 6,0 44,5 43,5 25,25
16 25 I Carasca Bogdan-Petru ROU 1693 Cs Mediator Giarmata Vii 6,0 43,0 41,0 28,25
17 70 II Halmajan Fabian-Mirel ROU 1117 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 36,5 33,5 23,50
18 13 CM Bartha Andrei ROU 1893 Cs Universitatea Arad 5,5 47,0 43,5 25,00
19 44 II Oltean Cristian-Daniel ROU 1422 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 46,0 43,0 23,75
20 41 I Magold Filip ROU 1464 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 45,0 41,0 25,50
21 16 Farkas Lorinc HUN 1864 5,5 44,0 41,0 22,75
22 78 FC Iuhasz Ladislau ROU 1001 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 44,0 40,5 23,75
23 31 II Petho Ioan-Catalin ROU 1622 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 43,0 40,0 22,75
24 18 I Paul Marius-Adrian ROU 1830 Cs Universitatea Agora Sport C 5,5 40,5 37,0 22,75
25 35 II Maruntis Patrik-Robert ROU 1523 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 40,0 38,0 20,25
26 24 I Dumitrica Sorin-Radu ROU 1694 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 36,5 34,0 19,75
27 27 I Nagy Janos-Nandor ROU 1660 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 45,5 44,5 20,00
28 19 I Cretu Sorin-Alexandru ROU 1799 Cs Universitatea Arad 5,0 44,5 40,5 22,00
29 23 I Papp Ferenc-Attila ROU 1699 Cs Sah Club Potaissa Turda 5,0 43,0 40,0 18,50
30 39 II Guiu Lorena-Malina ROU 1477 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 42,0 38,5 20,50
31 56 II Orz Stefania-Ramona ROU 1278 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 40,0 37,5 18,00
32 14 I Mandita Geo-Hary ROU 1868 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 39,5 37,5 19,00
33 76 Mihai Ionut Cristian ROU 1001 5,0 37,5 35,5 18,50
34 48 I Matasaru Stephanie ROU 1366 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 37,0 34,5 20,00
35 46 II Pragai Rares-Alexandru ROU 1412 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 49,0 45,0 23,25
36 20 I Ivascu Bogdan ROU 1755 Cs Ineu 4,5 47,0 43,0 21,25
37 21 I Brosman Alexandru ROU 1747 Cs Universitatea Arad 4,5 43,5 41,5 16,75
38 28 I Balaban-Voia Alexandru ROU 1643 Cs Ineu 4,5 43,0 40,0 18,75
39 33 I Motiu Victor ROU 1619 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 42,5 40,5 16,25
40 79 FC Mihincau Marinel-Doru ROU 1001 Cs Universitatea Agora Sport C 4,5 42,5 39,5 19,25
41 38 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1486 Csu Universitatea De Vest Timi 4,5 41,5 39,5 18,00
42 30 I Macinic Victor-Mihai ROU 1634 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 40,5 38,0 17,00
43 50 II Paul Darius-Bogdan ROU 1353 Cs Universitatea Agora Sport C 4,5 38,0 35,5 17,50
44 54 II Mihailescu Anna ROU 1304 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 36,0 34,0 14,75
45 40 II Miculit Vlad-Cristian ROU 1469 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 45,0 41,5 17,00
46 22 NM Zlatariu Marin ROU 1725 Cs Universitatea Arad 4,0 44,5 41,0 16,50
47 32 II Hirsu Adrian ROU 1621 Cs Universitatea Arad 4,0 43,0 40,5 14,00
48 26 II Horvath Stefan ROU 1680 Cs Victoria Nadlac 4,0 40,5 38,0 17,00
49 42 II Paun Paul-Stelian ROU 1443 Cs Sinandrei Timis 4,0 40,5 37,5 14,00
50 36 II Obsusta Stefan ROU 1511 Cs Victoria Nadlac 4,0 37,0 35,0 12,75
51 52 II Lup Constantin-Ionel ROU 1325 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 36,5 34,5 12,75
52 60 II Sida Flavia-Maria ROU 1244 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 34,5 33,5 10,50
53 51 II Sofronea Camelia-Andreea ROU 1339 Cs Sinandrei Timis 4,0 34,0 32,0 12,00
54 68 II Tus Oana-Camelia ROU 1165 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 33,5 32,5 10,00
55 61 II Halmajan Iulian-Teodor ROU 1242 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 31,5 29,5 9,50
56 58 II Milos Gabriel-Matei ROU 1259 Csu Universitatea De Vest Timi 4,0 31,0 29,0 9,50
57 37 I Cristocea Gabriela ROU 1487 Css Nr. 1 Timisoara 3,5 43,0 40,5 12,25
58 43 II Izsak Andrei ROU 1439 Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 38,5 36,0 12,75
59 57 II Stanga Daniel ROU 1263 Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 36,5 34,0 10,50
60 66 II Tudor Adrian (d.) ROU 1187 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 36,0 33,5 11,25
61 77 IV Duca Bogdan ROU 1001 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 34,5 32,5 9,75
62 69 II Derevenciuc Dragos-Cristian ROU 1138 Cs Sinandrei Timis 3,5 28,0 26,5 7,50
63 64 II Chiu Vlad-Stefan ROU 1222 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 43,0 41,0 12,00
64 72 II Panda Diana-Stefania ROU 1045 Acs Sah Club C&c Bucuresti 3,0 36,5 34,0 9,00
65 45 II Astalos Iosif-Stefan ROU 1413 Cs Victoria Nadlac 3,0 36,0 34,0 6,50
66 80 FC Milea Clara-Andreea ROU 1001 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 34,5 32,5 9,00
67 55 FC Mascas Anisia-Teodora ROU 1297 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 32,0 31,0 6,50
68 53 II Tus Gabriel ROU 1311 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 31,5 29,0 9,50
69 67 II Oprita Claudiu-Alexandru ROU 1170 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 28,5 26,5 7,50
70 65 ACM Sida Flavius-Ovidiu ROU 1221 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 34,5 32,0 9,50
71 63 II Dumitrica Radu ROU 1223 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 34,0 33,0 7,25
72 74 IV Turcu Anton-Paul ROU 1017 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 31,0 29,0 5,50
73 73 FC Vancu Elisabeta ROU 1019 Cs Victoria Nadlac 2,5 30,5 29,5 5,50
74 47 CM Popescu Traian ROU 1385 Cs Dacia Craiova 2,0 35,0 33,0 5,00
75 71 II Tus Ioan-Paul ROU 1056 Acs Sah Club Vados Arad 2,0 32,5 30,5 7,50
76 49 II Magda Daniel ROU 1355 Acs Sah Club Vados Arad 1,0 33,0 31,0 4,00
77 75 Itu Dorel-Dacian ROU 1001 1,0 28,0 26,0 2,00
78 11 AIM Moldovan Gheorghe-Zamfir ROU 1962 Clubul De Sah Dudestii Noi 0,0 27,0 26,0 0,00
59 II Butusina David ROU 1247 Acs Sah Club Vados Arad 0,0 27,0 26,0 0,00
62 II Radulescu Monica-Georgiana ROU 1227 Css Nr. 1 Timisoara 0,0 27,0 26,0 0,00