2018 ADIF Sub-10 Torneos Escolares de Ajedrez Alicante

Chess tournament overview

Country: Spain
Tournament date: 2018-11-25 to 2018-11-25
Tournament place: Vestibulo Principal de la Estacion de tren ADIF Alicante (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 8 minutos + 2 segundos de incremento por jugada
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: ADIF Tiendas de la Estacion de Alicante
Main referee: AA Francisco Lopez Ferrando

Schedule: 2018 ADIF Sub-10 Torneos Escolares de Ajedrez Alicante

Round Date Time
1 2018/11/25 10:30 h.
2 2018/11/25 11:00 h.
3 2018/11/25 11:30 h.
4 2018/11/25 12:00 h.
5 2018/11/25 12:30 h.
6 2018/11/25 13:00 h.
7 2018/11/25 13:30 h.

Players registered in 2018 ADIF Sub-10 Torneos Escolares de Ajedrez Alicante

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 ESP Alpysbayev Timur 1200 1198 0
2 ESP Galiana Fernandez Hector 1136 1055 0
3 ESP Ivanov Nikita 1127 1081 0
4 ESP Munoz Osete Marcos 1123 1120 0
5 ESP Ruiz Bernabeu Adrian 1066 1057 0
6 ESP Calvo Madrid Gorka 0 0 0
7 ESP Chang Lin Ailin 0 0 0
8 ESP Chernyshov Georgii 0 0 0
9 ESP Corella Garcia Marco 0 0 0
10 ESP Cuesta Jabardo Lucas 0 0 0
11 ESP De Eusebio Gargallo Nicolas 0 0 0
12 ESP De Los Santos Melenchon Javier 0 0 0
13 ESP Espadas Ortiz David 0 0 0
14 ESP Garcia Sanchez Guillermo 0 0 0
15 ESP Gazquez Navarro Lucia 0 0 0
16 ESP Gomez Monllor Pablo 0 0 0
17 ESP Gonzalez Alcala Aitor 0 0 0
18 ESP Grau Velasco Braulio 0 0 0
19 ESP Jover Morales Ian 0 0 0
20 ESP Julia Reig Jordi 0 0 0
21 ESP Karp Gasparini Ian 0 0 0
22 ESP Kozlovskiy Arhip 0 0 0
23 ESP Kurenbekova Merey 0 0 0
24 ESP Lukyan Maryna 0 0 0
25 ESP Malinovskyi Volodymyr 0 0 0
26 ESP Marazuela Pico Alfonso 0 0 0
27 ESP Marin Ramon Sergio 0 0 0
28 ESP Martinez Silva Gabriel 0 0 0
29 ESP Moroz Timur 0 0 0
30 ESP Munoz Lopez Angel 0 0 0
31 ESP Ngomo Mateu Gianni 0 0 0
32 ESP Pastor Martos Bruno 0 0 0
33 ESP Pozhivilko Luka 0 0 0
34 ESP Roldan Garcia Guillermo 0 0 0
35 ESP Ubeda Podmarkov Ivan 0 0 0
36 ESP Valles Sorolla Diego 0 0 0
37 ESP Valles Sorolla Sonia 0 0 0
38 ESP Valor Rodriguez Ian 0 0 0
39 ESP Vera Reichel Angelo 0 0 0
40 ESP Vera Reichel Valentino 0 0 0
41 ESP Xucla Narvaez Izan 0 0 0
42 ESP Martinez Rodenas Christian 0 0 0

Players starting rank

No.   Nombre FIDE-ID FED FIDE EloN sexo Tipo Club/Ciudad
1 Alpysbayev Timur 24588466 ESP 1200 1198 U10 C. A. Alicante
2 Galiana Fernandez Hector 24581666 ESP 1136 1055 U10 C. E. Enric Valor
3 Ivanov Nikita 24555878 ESP 1127 1081 U10 C. E. L'Alfas del Pi
4 Munoz Osete Marcos 54542987 ESP 1123 1120 U10 Alfas del Pi
5 Ruiz Bernabeu Adrian 24579912 ESP 1066 1057 U10 C. A. Alicante
6 Calvo Madrid Gorka ESP 0 0 U10 Guardamar del Segura
7 Chang Lin Ailin ESP 0 0 w C. A. Almoradi
8 Chernyshov Georgii 54570336 ESP 0 0 U10 Mar Menor
9 Corella Garcia Marco ESP 0 0 U10 Campello
10 Cuesta Jabardo Lucas ESP 0 0 U10 C. E. Enric Valor
11 De Eusebio Gargallo Nicolas ESP 0 0 U10 San Alberto Magno
12 De Los Santos Melenchon Javier ESP 0 0 U10 Ibi
13 Espadas Ortiz David ESP 0 0 U10 C. A. Almoradi
14 Garcia Sanchez Guillermo ESP 0 0 U10 C. E. Enric Valor
15 Gazquez Navarro Lucia ESP 0 0 w U10 Ibi
16 Gomez Monllor Pablo ESP 0 0 U10 Ibi
17 Gonzalez Alcala Aitor ESP 0 0 U10 C. E. Enric Valor
18 Grau Velasco Braulio ESP 0 0 C. A. Almoradi
19 Jover Morales Ian ESP 0 0 U10 Costa Blanca
20 Julia Reig Jordi ESP 0 0 U10 C. A. Alcoy
21 Karp Gasparini Ian ESP 0 0 U10 C. E. Enric Valor
22 Kozlovskiy Arhip ESP 0 0 U10 C. A. Torrevieja
23 Kurenbekova Merey ESP 0 0 w U10 C. A. Torrevieja
24 Lukyan Maryna ESP 0 0 w U10 C. A. Torrevieja
25 Malinovskyi Volodymyr ESP 0 0 C. A. Alicante
26 Marazuela Pico Alfonso ESP 0 0 U10 C. E. Enric Valor
27 Marin Ramon Sergio 54562511 ESP 0 0 U10 C. E. Enric Valor
28 Martinez Silva Gabriel ESP 0 0 U10 C. A. Tabiya Alcoy
29 Moroz Timur ESP 0 0 U10 C. A. Torrevieja
30 Munoz Lopez Angel ESP 0 0 U10 Aspe
31 Ngomo Mateu Gianni ESP 0 0 U10 Ibi
32 Pastor Martos Bruno ESP 0 0 U10 Ibi
33 Pozhivilko Luka 54551889 ESP 0 0 U10 C. A. Torrevieja
34 Roldan Garcia Guillermo 54558352 ESP 0 0 U10 C. A. Excalibur
35 Ubeda Podmarkov Ivan ESP 0 0 U10 Liceo Frances Alicante
36 Valles Sorolla Diego 54532337 ESP 0 0 U10 C. A. Alcoy
37 Valles Sorolla Sonia 54531969 ESP 0 0 w U10 C. A. Alcoy
38 Valor Rodriguez Ian ESP 0 0 U10 Ibi
39 Vera Reichel Angelo ESP 0 0 U10 C. E. Novelda
40 Vera Reichel Valentino ESP 0 0 U10 C. E. Novelda
41 Xucla Narvaez Izan 54551137 ESP 0 0 U10 Rajoletes de San Juan
42 Martinez Rodenas Christian ESP 0 0 U10 C. A. Almoradi

Round 1

M. No.   Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo  B No.
1 21 Karp Gasparini Ian U10 0 0 + - - 0 Alpysbayev Timur U10 1200 1
2 2 Galiana Fernandez Hector U10 1136 0 1 - 0 0 Kozlovskiy Arhip U10 0 22
3 23 Kurenbekova Merey U10 0 0 + - - 0 Ivanov Nikita U10 1127 3
4 4 Munoz Osete Marcos U10 1123 0 1 - 0 0 Lukyan Maryna U10 0 24
5 25 Malinovskyi Volodymyr 0 0 + - - 0 Ruiz Bernabeu Adrian U10 1066 5
6 6 Calvo Madrid Gorka U10 0 0 0 - 1 0 Marazuela Pico Alfonso U10 0 26
7 27 Marin Ramon Sergio U10 0 0 0 - 1 0 Chang Lin Ailin 0 7
8 8 Chernyshov Georgii U10 0 0 1 - 0 0 Martinez Silva Gabriel U10 0 28
9 29 Moroz Timur U10 0 0 1 - 0 0 Corella Garcia Marco U10 0 9
10 10 Cuesta Jabardo Lucas U10 0 0 + - - 0 Munoz Lopez Angel U10 0 30
11 31 Ngomo Mateu Gianni U10 0 0 + - - 0 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 0 11
12 12 De Los Santos Melenchon Javier U10 0 0 1 - 0 0 Pastor Martos Bruno U10 0 32
13 33 Pozhivilko Luka U10 0 0 1 - 0 0 Espadas Ortiz David U10 0 13
14 14 Garcia Sanchez Guillermo U10 0 0 1 - 0 0 Roldan Garcia Guillermo U10 0 34
15 35 Ubeda Podmarkov Ivan U10 0 0 1 - 0 0 Gazquez Navarro Lucia U10 0 15
16 16 Gomez Monllor Pablo U10 0 0 0 - 1 0 Valles Sorolla Diego U10 0 36
17 37 Valles Sorolla Sonia U10 0 0 ½ - ½ 0 Gonzalez Alcala Aitor U10 0 17
18 18 Grau Velasco Braulio 0 0 ½ - ½ 0 Valor Rodriguez Ian U10 0 38
19 39 Vera Reichel Angelo U10 0 0 1 - 0 0 Jover Morales Ian U10 0 19
20 20 Julia Reig Jordi U10 0 0 0 - 1 0 Vera Reichel Valentino U10 0 40
21 41 Xucla Narvaez Izan U10 0 0 1 bye  
22 42 Martinez Rodenas Christian U10 0 0 1 not paired  

Round 2

M. No.   Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo  B No.
1 25 Malinovskyi Volodymyr 0 1 1 - 0 1 Galiana Fernandez Hector U10 1136 2
2 26 Marazuela Pico Alfonso U10 0 1 0 - 1 1 Munoz Osete Marcos U10 1123 4
3 7 Chang Lin Ailin 0 1 1 - 0 1 Moroz Timur U10 0 29
4 31 Ngomo Mateu Gianni U10 0 1 0 - 1 1 Chernyshov Georgii U10 0 8
5 10 Cuesta Jabardo Lucas U10 0 1 0 - 1 1 Pozhivilko Luka U10 0 33
6 36 Valles Sorolla Diego U10 0 1 1 - 0 1 De Los Santos Melenchon Javier U10 0 12
7 40 Vera Reichel Valentino U10 0 1 0 - 1 1 Garcia Sanchez Guillermo U10 0 14
8 21 Karp Gasparini Ian U10 0 1 0 - 1 1 Ubeda Podmarkov Ivan U10 0 35
9 41 Xucla Narvaez Izan U10 0 1 0 - 1 1 Kurenbekova Merey U10 0 23
10 17 Gonzalez Alcala Aitor U10 0 ½ 0 - 1 1 Vera Reichel Angelo U10 0 39
11 38 Valor Rodriguez Ian U10 0 ½ ½ - ½ ½ Valles Sorolla Sonia U10 0 37
12 9 Corella Garcia Marco U10 0 0 0 - 1 ½ Grau Velasco Braulio 0 18
13 22 Kozlovskiy Arhip U10 0 0 0 - 1 0 Calvo Madrid Gorka U10 0 6
14 13 Espadas Ortiz David U10 0 0 1 - 0 0 Lukyan Maryna U10 0 24
15 15 Gazquez Navarro Lucia U10 0 0 0 - 1 0 Marin Ramon Sergio U10 0 27
16 28 Martinez Silva Gabriel U10 0 0 1 - 0 0 Gomez Monllor Pablo U10 0 16
17 19 Jover Morales Ian U10 0 0 0 - 1 1 Martinez Rodenas Christian U10 0 42
18 32 Pastor Martos Bruno U10 0 0 0 - 1 0 Julia Reig Jordi U10 0 20
19 34 Roldan Garcia Guillermo U10 0 0 1 bye  
20 1 Alpysbayev Timur U10 1200 0 0 not paired  
21 3 Ivanov Nikita U10 1127 0 0 not paired  
22 5 Ruiz Bernabeu Adrian U10 1066 0 0 not paired  
23 11 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 0 0 0 not paired  
24 30 Munoz Lopez Angel U10 0 0 0 not paired  

Round 3

M. No.   Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo  B No.
1 4 Munoz Osete Marcos U10 1123 2 0 - 1 2 Malinovskyi Volodymyr 0 25
2 33 Pozhivilko Luka U10 0 2 1 - 0 2 Chang Lin Ailin 0 7
3 8 Chernyshov Georgii U10 0 2 1 - 0 2 Valles Sorolla Diego U10 0 36
4 42 Martinez Rodenas Christian U10 0 2 0 - 1 2 Garcia Sanchez Guillermo U10 0 14
5 23 Kurenbekova Merey U10 0 2 1 - 0 2 Vera Reichel Angelo U10 0 39
6 35 Ubeda Podmarkov Ivan U10 0 2 0 - 1 Grau Velasco Braulio 0 18
7 2 Galiana Fernandez Hector U10 1136 1 1 - 0 1 Martinez Silva Gabriel U10 0 28
8 6 Calvo Madrid Gorka U10 0 1 1 - 0 1 Ngomo Mateu Gianni U10 0 31
9 27 Marin Ramon Sergio U10 0 1 1 - 0 1 Cuesta Jabardo Lucas U10 0 10
10 12 De Los Santos Melenchon Javier U10 0 1 0 - 1 1 Valor Rodriguez Ian U10 0 38
11 29 Moroz Timur U10 0 1 0 - 1 1 Espadas Ortiz David U10 0 13
12 20 Julia Reig Jordi U10 0 1 1 - 0 1 Xucla Narvaez Izan U10 0 41
13 34 Roldan Garcia Guillermo U10 0 1 1 - 0 1 Karp Gasparini Ian U10 0 21
14 37 Valles Sorolla Sonia U10 0 1 0 - 1 1 Marazuela Pico Alfonso U10 0 26
15 17 Gonzalez Alcala Aitor U10 0 ½ 0 - 1 1 Vera Reichel Valentino U10 0 40
16 19 Jover Morales Ian U10 0 0 0 - 1 0 Corella Garcia Marco U10 0 9
17 24 Lukyan Maryna U10 0 0 1 - 0 0 Gazquez Navarro Lucia U10 0 15
18 16 Gomez Monllor Pablo U10 0 0 1 - 0 0 Kozlovskiy Arhip U10 0 22
19 32 Pastor Martos Bruno U10 0 0 1 bye  
20 1 Alpysbayev Timur U10 1200 0 0 not paired  
21 3 Ivanov Nikita U10 1127 0 0 not paired  
22 5 Ruiz Bernabeu Adrian U10 1066 0 0 not paired  
23 11 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 0 0 0 not paired  
24 30 Munoz Lopez Angel U10 0 0 0 not paired  

Round 4

M. No.   Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo  B No.
1 25 Malinovskyi Volodymyr 0 3 1 - 0 3 Chernyshov Georgii U10 0 8
2 14 Garcia Sanchez Guillermo U10 0 3 1 - 0 3 Kurenbekova Merey U10 0 23
3 18 Grau Velasco Braulio 0 0 - 1 3 Pozhivilko Luka U10 0 33
4 36 Valles Sorolla Diego U10 0 2 0 - 1 2 Galiana Fernandez Hector U10 1136 2
5 38 Valor Rodriguez Ian U10 0 2 0 - 1 2 Munoz Osete Marcos U10 1123 4
6 40 Vera Reichel Valentino U10 0 2 1 - 0 2 Calvo Madrid Gorka U10 0 6
7 7 Chang Lin Ailin 0 2 0 - 1 2 Roldan Garcia Guillermo U10 0 34
8 13 Espadas Ortiz David U10 0 2 1 - 0 2 Ubeda Podmarkov Ivan U10 0 35
9 39 Vera Reichel Angelo U10 0 2 1 - 0 2 Julia Reig Jordi U10 0 20
10 26 Marazuela Pico Alfonso U10 0 2 1 - 0 2 Martinez Rodenas Christian U10 0 42
11 21 Karp Gasparini Ian U10 0 1 0 - 1 2 Marin Ramon Sergio U10 0 27
12 9 Corella Garcia Marco U10 0 1 1 - 0 1 Pastor Martos Bruno U10 0 32
13 10 Cuesta Jabardo Lucas U10 0 1 1 - 0 1 Moroz Timur U10 0 29
14 28 Martinez Silva Gabriel U10 0 1 1 - 0 1 De Los Santos Melenchon Javier U10 0 12
15 31 Ngomo Mateu Gianni U10 0 1 1 - 0 1 Gomez Monllor Pablo U10 0 16
16 24 Lukyan Maryna U10 0 1 ½ - ½ 1 Valles Sorolla Sonia U10 0 37
17 41 Xucla Narvaez Izan U10 0 1 0 - 1 ½ Gonzalez Alcala Aitor U10 0 17
18 15 Gazquez Navarro Lucia U10 0 0 0 - 1 0 Jover Morales Ian U10 0 19
19 22 Kozlovskiy Arhip U10 0 0 1 bye  
20 1 Alpysbayev Timur U10 1200 0 0 not paired  
21 3 Ivanov Nikita U10 1127 0 0 not paired  
22 5 Ruiz Bernabeu Adrian U10 1066 0 0 not paired  
23 11 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 0 0 0 not paired  
24 30 Munoz Lopez Angel U10 0 0 0 not paired  

Round 5

M. No.   Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo  B No.
1 33 Pozhivilko Luka U10 0 4 0 - 1 4 Garcia Sanchez Guillermo U10 0 14
2 23 Kurenbekova Merey U10 0 3 0 - 1 4 Malinovskyi Volodymyr 0 25
3 2 Galiana Fernandez Hector U10 1136 3 1 - 0 3 Marazuela Pico Alfonso U10 0 26
4 4 Munoz Osete Marcos U10 1123 3 1 - 0 3 Vera Reichel Angelo U10 0 39
5 8 Chernyshov Georgii U10 0 3 1 - 0 3 Vera Reichel Valentino U10 0 40
6 27 Marin Ramon Sergio U10 0 3 1 - 0 3 Espadas Ortiz David U10 0 13
7 34 Roldan Garcia Guillermo U10 0 3 1 - 0 Grau Velasco Braulio 0 18
8 6 Calvo Madrid Gorka U10 0 2 0 - 1 2 Martinez Silva Gabriel U10 0 28
9 7 Chang Lin Ailin 0 2 1 - 0 2 Ngomo Mateu Gianni U10 0 31
10 35 Ubeda Podmarkov Ivan U10 0 2 0 - 1 2 Corella Garcia Marco U10 0 9
11 42 Martinez Rodenas Christian U10 0 2 0 - 1 2 Cuesta Jabardo Lucas U10 0 10
12 20 Julia Reig Jordi U10 0 2 1 - 0 2 Valor Rodriguez Ian U10 0 38
13 37 Valles Sorolla Sonia U10 0 1 - 0 2 Valles Sorolla Diego U10 0 36
14 17 Gonzalez Alcala Aitor U10 0 ½ - ½ Lukyan Maryna U10 0 24
15 22 Kozlovskiy Arhip U10 0 1 1 - 0 1 De Los Santos Melenchon Javier U10 0 12
16 16 Gomez Monllor Pablo U10 0 1 0 - 1 1 Moroz Timur U10 0 29
17 19 Jover Morales Ian U10 0 1 1 - 0 1 Xucla Narvaez Izan U10 0 41
18 32 Pastor Martos Bruno U10 0 1 1 - 0 1 Karp Gasparini Ian U10 0 21
19 15 Gazquez Navarro Lucia U10 0 0 1 bye  
20 1 Alpysbayev Timur U10 1200 0 0 not paired  
21 3 Ivanov Nikita U10 1127 0 0 not paired  
22 5 Ruiz Bernabeu Adrian U10 1066 0 0 not paired  
23 11 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 0 0 0 not paired  
24 30 Munoz Lopez Angel U10 0 0 0 not paired  

Round 6

M. No.   Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo  B No.
1 14 Garcia Sanchez Guillermo U10 0 5 0 - 1 5 Malinovskyi Volodymyr 0 25
2 27 Marin Ramon Sergio U10 0 4 1 - 0 4 Galiana Fernandez Hector U10 1136 2
3 33 Pozhivilko Luka U10 0 4 0 - 1 4 Munoz Osete Marcos U10 1123 4
4 34 Roldan Garcia Guillermo U10 0 4 0 - 1 4 Chernyshov Georgii U10 0 8
5 26 Marazuela Pico Alfonso U10 0 3 1 - 0 3 Chang Lin Ailin 0 7
6 9 Corella Garcia Marco U10 0 3 1 - 0 3 Kurenbekova Merey U10 0 23
7 39 Vera Reichel Angelo U10 0 3 1 - 0 3 Cuesta Jabardo Lucas U10 0 10
8 13 Espadas Ortiz David U10 0 3 0 - 1 3 Vera Reichel Valentino U10 0 40
9 28 Martinez Silva Gabriel U10 0 3 1 - 0 3 Julia Reig Jordi U10 0 20
10 18 Grau Velasco Braulio 0 0 - 1 Valles Sorolla Sonia U10 0 37
11 32 Pastor Martos Bruno U10 0 2 1 - 0 2 Calvo Madrid Gorka U10 0 6
12 31 Ngomo Mateu Gianni U10 0 2 ½ - ½ 2 Gonzalez Alcala Aitor U10 0 17
13 36 Valles Sorolla Diego U10 0 2 1 - 0 2 Jover Morales Ian U10 0 19
14 38 Valor Rodriguez Ian U10 0 2 1 - 0 2 Kozlovskiy Arhip U10 0 22
15 24 Lukyan Maryna U10 0 2 ½ - ½ 2 Ubeda Podmarkov Ivan U10 0 35
16 29 Moroz Timur U10 0 2 0 - 1 2 Martinez Rodenas Christian U10 0 42
17 21 Karp Gasparini Ian U10 0 1 1 - 0 1 Gazquez Navarro Lucia U10 0 15
18 41 Xucla Narvaez Izan U10 0 1 1 - 0 1 Gomez Monllor Pablo U10 0 16
19 12 De Los Santos Melenchon Javier U10 0 1 1 bye  
20 1 Alpysbayev Timur U10 1200 0 0 not paired  
21 3 Ivanov Nikita U10 1127 0 0 not paired  
22 5 Ruiz Bernabeu Adrian U10 1066 0 0 not paired  
23 11 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 0 0 0 not paired  
24 30 Munoz Lopez Angel U10 0 0 0 not paired  

Round 7

M. No.   Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo  B No.
1 1 Alpysbayev Timur U10 1200 0 0 not paired  
2 3 Ivanov Nikita U10 1127 0 0 not paired  
3 5 Ruiz Bernabeu Adrian U10 1066 0 0 not paired  
4 11 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 0 0 0 not paired  
5 30 Munoz Lopez Angel U10 0 0 0 not paired  

Players ranking

Rk. No.Ini.   Name Tipo sexo FED FIDE EloN Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5 
1 25 Malinovskyi Volodymyr ESP 0 0 C. A. Alicante 6,0 0,0 6 24,0 21,5 22,00
2 4 Munoz Osete Marcos U10 ESP 1123 1120 Alfas del Pi 5,0 0,0 5 23,0 20,5 17,50
3 8 Chernyshov Georgii U10 ESP 0 0 Mar Menor 5,0 0,0 5 22,0 20,0 17,50
4 14 Garcia Sanchez Guillermo U10 ESP 0 0 C. E. Enric Valor 5,0 0,0 5 22,0 19,5 18,00
5 27 Marin Ramon Sergio U10 ESP 0 0 C. E. Enric Valor 5,0 0,0 5 14,5 14,0 13,00
6 2 Galiana Fernandez Hector U10 ESP 1136 1055 C. E. Enric Valor 4,0 0,0 4 23,0 21,5 13,00
7 33 Pozhivilko Luka U10 ESP 0 0 C. A. Torrevieja 4,0 0,0 4 21,0 18,5 11,50
8 40 Vera Reichel Valentino U10 ESP 0 0 C. E. Novelda 4,0 0,0 4 20,5 18,5 10,50
9 26 Marazuela Pico Alfonso U10 ESP 0 0 C. E. Enric Valor 4,0 0,0 4 20,0 18,0 11,50
10 39 Vera Reichel Angelo U10 ESP 0 0 C. E. Novelda 4,0 0,0 4 17,5 15,5 10,50
11 28 Martinez Silva Gabriel U10 ESP 0 0 C. A. Tabiya Alcoy 4,0 0,0 4 16,5 15,5 8,00
12 9 Corella Garcia Marco U10 ESP 0 0 Campello 4,0 0,0 4 14,0 12,0 10,50
13 34 Roldan Garcia Guillermo U10 ESP 0 0 C. A. Excalibur 4,0 0,0 3 19,0 17,5 10,50
14 37 Valles Sorolla Sonia U10 w ESP 0 0 C. A. Alcoy 3,5 0,0 2 17,5 15,0 9,50
15 23 Kurenbekova Merey U10 w ESP 0 0 C. A. Torrevieja 3,0 0,0 3 22,5 21,0 6,00
16 7 Chang Lin Ailin w ESP 0 0 C. A. Almoradi 3,0 0,0 3 20,5 18,5 9,50
17 13 Espadas Ortiz David U10 ESP 0 0 C. A. Almoradi 3,0 0,0 3 20,0 18,0 7,00
18 10 Cuesta Jabardo Lucas U10 ESP 0 0 C. E. Enric Valor 3,0 0,0 3 20,0 18,0 5,00
19 20 Julia Reig Jordi U10 ESP 0 0 C. A. Alcoy 3,0 0,0 3 19,0 17,5 8,00
20 36 Valles Sorolla Diego U10 ESP 0 0 C. A. Alcoy 3,0 0,0 3 17,0 16,0 5,00
21 42 Martinez Rodenas Christian U10 ESP 0 0 C. A. Almoradi 3,0 0,0 2 18,0 16,0 7,00
22 38 Valor Rodriguez Ian U10 ESP 0 0 Ibi 3,0 0,0 2 17,0 15,5 7,00
23 32 Pastor Martos Bruno U10 ESP 0 0 Ibi 3,0 0,0 2 13,5 12,0 7,00
24 18 Grau Velasco Braulio ESP 0 0 C. A. Almoradi 2,5 0,0 2 20,5 18,0 8,00
25 31 Ngomo Mateu Gianni U10 ESP 0 0 Ibi 2,5 0,0 2 16,0 15,0 2,25
26 35 Ubeda Podmarkov Ivan U10 ESP 0 0 Liceo Frances Alicante 2,5 0,0 2 14,0 13,5 4,25
27 17 Gonzalez Alcala Aitor U10 ESP 0 0 C. E. Enric Valor 2,5 0,0 1 17,5 16,0 6,25
28 24 Lukyan Maryna U10 w ESP 0 0 C. A. Torrevieja 2,5 0,0 1 17,0 16,5 5,25
29 6 Calvo Madrid Gorka U10 ESP 0 0 Guardamar del Segura 2,0 0,0 2 18,0 16,5 4,50
30 21 Karp Gasparini Ian U10 ESP 0 0 C. E. Enric Valor 2,0 0,0 2 16,5 16,0 1,00
31 29 Moroz Timur U10 ESP 0 0 C. A. Torrevieja 2,0 0,0 2 16,0 15,0 5,00
32 19 Jover Morales Ian U10 ESP 0 0 Costa Blanca 2,0 0,0 2 15,5 15,0 3,00
33 12 De Los Santos Melenchon Javier U10 ESP 0 0 Ibi 2,0 0,0 1 15,0 14,0 6,00
34 41 Xucla Narvaez Izan U10 ESP 0 0 Rajoletes de San Juan 2,0 0,0 1 13,5 12,5 4,00
35 22 Kozlovskiy Arhip U10 ESP 0 0 C. A. Torrevieja 2,0 0,0 1 12,5 11,5 5,00
36 16 Gomez Monllor Pablo U10 ESP 0 0 Ibi 1,0 0,0 1 14,0 12,5 2,00
37 15 Gazquez Navarro Lucia U10 w ESP 0 0 Ibi 1,0 0,0 0 14,0 13,5 3,00
38 1 Alpysbayev Timur U10 ESP 1200 1198 C. A. Alicante 0,0 0,0 0 13,5 12,5 0,00
3 Ivanov Nikita U10 ESP 1127 1081 C. E. L'Alfas del Pi 0,0 0,0 0 13,5 12,5 0,00
5 Ruiz Bernabeu Adrian U10 ESP 1066 1057 C. A. Alicante 0,0 0,0 0 13,5 12,5 0,00
11 De Eusebio Gargallo Nicolas U10 ESP 0 0 San Alberto Magno 0,0 0,0 0 13,5 12,5 0,00
30 Munoz Lopez Angel U10 ESP 0 0 Aspe 0,0 0,0 0 13,5 12,5 0,00