Liga mladeze Spisa 2018/2019, Bijacovce GPX

Chess tournament overview

Country: Slovakia
Tournament date: 2019-03-23 to 2019-03-23
Tournament place: Kultúrny dom v Bijacovciach (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Bijacovce

Schedule: Liga mladeze Spisa 2018/2019, Bijacovce GPX

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in Liga mladeze Spisa 2018/2019, Bijacovce GPX

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 SVK Rak Martin 1480 0 0
2 SVK Koska Jiri 1319 0 0
3 SVK Gyori Samuel 1296 0 18
4 SVK Duda Daniel 0 1245 0
5 SVK Stolar Florian 0 1145 0
6 SVK Morongova Vanesa 0 1114 0
7 SVK Kapral Roland 0 1103 0
8 SVK Cabak Matej 0 1076 0
9 SVK Simalcikova Sara 1035 0 -14
10 SVK Badzik Martin 0 1000 0
11 SVK Baleja Tomas 0 1000 0
12 SVK Cabakova Adela 0 1000 0
13 SVK Cervenova Karin 0 1000 0
14 SVK Dzimko Adam 0 1000 0
15 SVK Dzimko David 0 1000 0
16 SVK Edmondson Dominic Arron 0 1000 0
17 SVK Gardosik Kristian 0 1000 0
18 SVK Geci Richard 0 1000 0
19 SVK Gurcik Daniel 0 1000 0
20 SVK Gyori David 0 1000 0
21 SVK Halcin Adrian 0 1000 0
22 SVK Halcin Erik 0 1000 0
23 SVK Halcin Jan 0 1000 0
24 SVK Halcinova Blazena 0 1000 0
25 SVK Jadron Marek 0 1000 0
26 SVK Kacmarik Adam 0 1000 0
27 SVK Kapitancikova Klaudia 0 1000 0
28 SVK Kasarda Adam 0 1000 0
29 SVK Klocek Tobias 0 1000 0
30 SVK Komara Kristian 0 1000 0
31 SVK Konopova Barbora 0 1000 0
32 SVK Koperdak Cyprian 0 1000 0
33 SVK Koscelnikova Monika 0 1000 0
34 SVK Kvokacka Jakub 0 1000 0
35 SVK Lizak Martin 0 1000 0
36 SVK Lorko Hugo 0 1000 0
37 SVK Ludrovsky Simon 0 1000 0
38 SVK Macaj Stanislav 0 1000 0
39 SVK Markotan Bruno 0 1000 0
40 SVK Martinko Marek 0 1000 0
41 SVK Matysak Alex 0 1000 0
42 SVK Matysak Richard 0 1000 0
43 SVK Olexova Laura 0 1000 0
44 SVK Onderus Adam 0 1000 0
45 SVK Onderusova Ema 0 1000 0
46 SVK Oravec Dominik 0 1000 0
47 SVK Palkovic Filip 0 1000 0
48 SVK Polackova Eva 0 1000 0
49 SVK Polcin Filip 0 1000 0
50 SVK Sebest Jan 0 1000 0
51 SVK Seliga Andrej 0 1000 0
52 SVK Seligova Maria 0 1000 0
53 SVK Selvek David 0 1000 0
54 SVK Skokanova Sofia Maria 0 1000 0
55 SVK Slatkovsky Benjamin 0 1000 0
56 SVK Slatkovsky Kristian 0 1000 0
57 SVK Slobodnikova Sophia 0 1000 0
58 SVK Stefancik Lukas 0 1000 0
59 SVK Straka Simon 0 1000 0
60 SVK Valko Matus 0 1000 0
61 SVK Vresilovic Matus 0 1000 0
62 SVK Zekuciova Martina 0 1000 0
63 SVK Zrost Bystrik 0 1000 0
64 SVK Zrost Daniel 0 1000 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 SVK Rak Martin 1480 0 0
2 SVK Koska Jiri 1319 0 0
3 SVK Gyori Samuel 1296 0 18
4 SVK Duda Daniel 0 1245 0
5 SVK Stolar Florian 0 1145 0
6 SVK Morongova Vanesa 0 1114 0
7 SVK Kapral Roland 0 1103 0
8 SVK Cabak Matej 0 1076 0
9 SVK Simalcikova Sara 1035 0 -14
10 SVK Badzik Martin 0 1000 0
11 SVK Baleja Tomas 0 1000 0
12 SVK Cabakova Adela 0 1000 0
13 SVK Cervenova Karin 0 1000 0
14 SVK Dzimko Adam 0 1000 0
15 SVK Dzimko David 0 1000 0
16 SVK Edmondson Dominic Arron 0 1000 0
17 SVK Gardosik Kristian 0 1000 0
18 SVK Geci Richard 0 1000 0
19 SVK Gurcik Daniel 0 1000 0
20 SVK Gyori David 0 1000 0
21 SVK Halcin Adrian 0 1000 0
22 SVK Halcin Erik 0 1000 0
23 SVK Halcin Jan 0 1000 0
24 SVK Halcinova Blazena 0 1000 0
25 SVK Jadron Marek 0 1000 0
26 SVK Kacmarik Adam 0 1000 0
27 SVK Kapitancikova Klaudia 0 1000 0
28 SVK Kasarda Adam 0 1000 0
29 SVK Klocek Tobias 0 1000 0
30 SVK Komara Kristian 0 1000 0
31 SVK Konopova Barbora 0 1000 0
32 SVK Koperdak Cyprian 0 1000 0
33 SVK Koscelnikova Monika 0 1000 0
34 SVK Kvokacka Jakub 0 1000 0
35 SVK Lizak Martin 0 1000 0
36 SVK Lorko Hugo 0 1000 0
37 SVK Ludrovsky Simon 0 1000 0
38 SVK Macaj Stanislav 0 1000 0
39 SVK Markotan Bruno 0 1000 0
40 SVK Martinko Marek 0 1000 0
41 SVK Matysak Alex 0 1000 0
42 SVK Matysak Richard 0 1000 0
43 SVK Olexova Laura 0 1000 0
44 SVK Onderus Adam 0 1000 0
45 SVK Onderusova Ema 0 1000 0
46 SVK Oravec Dominik 0 1000 0
47 SVK Palkovic Filip 0 1000 0
48 SVK Polackova Eva 0 1000 0
49 SVK Polcin Filip 0 1000 0
50 SVK Sebest Jan 0 1000 0
51 SVK Seliga Andrej 0 1000 0
52 SVK Seligova Maria 0 1000 0
53 SVK Selvek David 0 1000 0
54 SVK Skokanova Sofia Maria 0 1000 0
55 SVK Slatkovsky Benjamin 0 1000 0
56 SVK Slatkovsky Kristian 0 1000 0
57 SVK Slobodnikova Sophia 0 1000 0
58 SVK Stefancik Lukas 0 1000 0
59 SVK Straka Simon 0 1000 0
60 SVK Valko Matus 0 1000 0
61 SVK Vresilovic Matus 0 1000 0
62 SVK Zekuciova Martina 0 1000 0
63 SVK Zrost Bystrik 0 1000 0
64 SVK Zrost Daniel 0 1000 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Rak Martin 73620017 SVK 1480 Sk Doprastav Bratislava
2 Koska Jiri 73620874 SVK 1319 Sk Bls Bardejov
3 Gyori Samuel 14959364 SVK 1296 1. Sk Kosice
4 Duda Daniel 14955628 SVK 1245 Msk Kdv Kezmarok
5 Stolar Florian 14956993 SVK 1145 Sk Cvc Lendak
6 Morongova Vanesa 14951312 SVK 1114 Sk Bijacovce
7 Kapral Roland 14951479 SVK 1103 Msk Kdv Kezmarok
8 Cabak Matej 14960176 SVK 1076 Sachovy Klub Sabinov
9 Simalcikova Sara 73611670 SVK 1035 Osk Renop Liptovska Tepla
10 Badzik Martin SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany
11 Baleja Tomas SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany
12 Cabakova Adela 14960150 SVK 1000 Sachovy Klub Sabinov
13 Cervenova Karin SVK 1000 Spisska Teplica
14 Dzimko Adam SVK 1000 Gymnazium Javorova SNV
15 Dzimko David SVK 1000 Gymnazium Javorova SNV
16 Edmondson Dominic Arron SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany
17 Gardosik Kristian SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany
18 Geci Richard SVK 1000 ZS Kozucha SNV
19 Gurcik Daniel SVK 1000 ZS Nad Medzou SNV
20 Gyori David 14959372 SVK 1000 1. Sk Kosice
21 Halcin Adrian SVK 1000 Sk Cvc Lendak
22 Halcin Erik SVK 1000 Sk Cvc Lendak
23 Halcin Jan SVK 1000 Sk Cvc Lendak
24 Halcinova Blazena SVK 1000 Sk Cvc Lendak
25 Jadron Marek 14952823 SVK 1000 ZS Nad Medzou SNV
26 Kacmarik Adam SVK 1000 ZS Mirka Nespora Presov
27 Kapitancikova Klaudia SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany
28 Kasarda Adam 14966158 SVK 1000 Sk Stropkov+svidnik
29 Klocek Tobias 14963736 SVK 1000 Sk Stropkov+svidnik
30 Komara Kristian 14964341 SVK 1000 Sk Bijacovce
31 Konopova Barbora 14956985 SVK 1000 Sk Cvc Lendak
32 Koperdak Cyprian SVK 1000 Spisske Vlachy
33 Koscelnikova Monika 14967073 SVK 1000 Msk Kdv Kezmarok
34 Kvokacka Jakub 14966840 SVK 1000 Cis Premium
35 Lizak Martin SVK 1000 Sk Cvc Lendak
36 Lorko Hugo SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany
37 Ludrovsky Simon SVK 1000 Gelnica
38 Macaj Stanislav SVK 1000 Sk Cvc Lendak
39 Markotan Bruno SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany
40 Martinko Marek 14965151 SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep
41 Matysak Alex 14963566 SVK 1000 1. Sk Kosice
42 Matysak Richard 14963574 SVK 1000 1. Sk Kosice
43 Olexova Laura 14961270 SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep
44 Onderus Adam SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany
45 Onderusova Ema SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany
46 Oravec Dominik 14960486 SVK 1000 Msk Kdv Kezmarok
47 Palkovic Filip SVK 1000 ZS Kozucha SNV
48 Polackova Eva 14963639 SVK 1000 Sk Stropkov+svidnik
49 Polcin Filip SVK 1000 Spisska Teplica
50 Sebest Jan 14961288 SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep
51 Seliga Andrej SVK 1000 Spisska Teplica
52 Seligova Maria SVK 1000 Spisska Teplica
53 Selvek David SVK 1000 Sk Cvc Lendak
54 Skokanova Sofia Maria SVK 1000 Spisska Teplica
55 Slatkovsky Benjamin SVK 1000 Msk Spisske Vlachy
56 Slatkovsky Kristian 14963620 SVK 1000 Msk Spisske Vlachy
57 Slobodnikova Sophia SVK 1000 Spisska Teplica
58 Stefancik Lukas SVK 1000 Sk Bijacovce
59 Straka Simon 14961296 SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep
60 Valko Matus 14963450 SVK 1000 Sk Bijacovce
61 Vresilovic Matus 14957000 SVK 1000 Tj Slovan Smizany
62 Zekuciova Martina SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany
63 Zrost Bystrik 14957019 SVK 1000 Tj Slovan Smizany
64 Zrost Daniel 14962055 SVK 1000 Tj Slovan Smizany

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 33 Koscelnikova Monika 1000 0 0 - 1 0 Rak Martin 1480 1
2 2 Koska Jiri 1319 0 1 - 0 0 Kvokacka Jakub 1000 34
3 35 Lizak Martin 1000 0 0 - 1 0 Gyori Samuel 1296 3
4 4 Duda Daniel 1245 0 1 - 0 0 Lorko Hugo 1000 36
5 37 Ludrovsky Simon 1000 0 1 - 0 0 Stolar Florian 1145 5
6 6 Morongova Vanesa 1114 0 1 - 0 0 Macaj Stanislav 1000 38
7 39 Markotan Bruno 1000 0 0 - 1 0 Kapral Roland 1103 7
8 8 Cabak Matej 1076 0 1 - 0 0 Martinko Marek 1000 40
9 41 Matysak Alex 1000 0 0 - 1 0 Simalcikova Sara 1035 9
10 10 Badzik Martin 1000 0 0 - 1 0 Matysak Richard 1000 42
11 43 Olexova Laura 1000 0 1 - 0 0 Baleja Tomas 1000 11
12 12 Cabakova Adela 1000 0 1 - 0 0 Onderus Adam 1000 44
13 45 Onderusova Ema 1000 0 ½ - ½ 0 Cervenova Karin 1000 13
14 14 Dzimko Adam 1000 0 0 - 1 0 Oravec Dominik 1000 46
15 47 Palkovic Filip 1000 0 0 - 1 0 Dzimko David 1000 15
16 16 Edmondson Dominic Arron 1000 0 0 - 1 0 Polackova Eva 1000 48
17 49 Polcin Filip 1000 0 1 - 0 0 Gardosik Kristian 1000 17
18 18 Geci Richard 1000 0 0 - 1 0 Sebest Jan 1000 50
19 51 Seliga Andrej 1000 0 1 - 0 0 Gurcik Daniel 1000 19
20 20 Gyori David 1000 0 1 - 0 0 Seligova Maria 1000 52
21 53 Selvek David 1000 0 1 - 0 0 Halcin Adrian 1000 21
22 22 Halcin Erik 1000 0 1 - 0 0 Skokanova Sofia Maria 1000 54
23 55 Slatkovsky Benjamin 1000 0 1 - 0 0 Halcin Jan 1000 23
24 24 Halcinova Blazena 1000 0 1 - 0 0 Slatkovsky Kristian 1000 56
25 57 Slobodnikova Sophia 1000 0 0 - 1 0 Jadron Marek 1000 25
26 26 Kacmarik Adam 1000 0 1 - 0 0 Stefancik Lukas 1000 58
27 59 Straka Simon 1000 0 1 - 0 0 Kapitancikova Klaudia 1000 27
28 28 Kasarda Adam 1000 0 1 - 0 0 Valko Matus 1000 60
29 61 Vresilovic Matus 1000 0 1 - 0 0 Klocek Tobias 1000 29
30 30 Komara Kristian 1000 0 0 - 1 0 Zekuciova Martina 1000 62
31 63 Zrost Bystrik 1000 0 0 - 1 0 Konopova Barbora 1000 31
32 32 Koperdak Cyprian 1000 0 0 - 1 0 Zrost Daniel 1000 64

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Rak Martin 1480 1 1 - 0 1 Kasarda Adam 1000 28
2 31 Konopova Barbora 1000 1 0 - 1 1 Koska Jiri 1319 2
3 3 Gyori Samuel 1296 1 1 - 0 1 Ludrovsky Simon 1000 37
4 42 Matysak Richard 1000 1 0 - 1 1 Duda Daniel 1245 4
5 43 Olexova Laura 1000 1 1 - 0 1 Morongova Vanesa 1114 6
6 7 Kapral Roland 1103 1 1 - 0 1 Polcin Filip 1000 49
7 46 Oravec Dominik 1000 1 0 - 1 1 Cabak Matej 1076 8
8 9 Simalcikova Sara 1035 1 1 - 0 1 Seliga Andrej 1000 51
9 48 Polackova Eva 1000 1 ½ - ½ 1 Cabakova Adela 1000 12
10 15 Dzimko David 1000 1 1 - 0 1 Selvek David 1000 53
11 50 Sebest Jan 1000 1 ½ - ½ 1 Gyori David 1000 20
12 55 Slatkovsky Benjamin 1000 1 0 - 1 1 Halcin Erik 1000 22
13 62 Zekuciova Martina 1000 1 0 - 1 1 Halcinova Blazena 1000 24
14 25 Jadron Marek 1000 1 0 - 1 1 Straka Simon 1000 59
15 64 Zrost Daniel 1000 1 1 - 0 1 Kacmarik Adam 1000 26
16 13 Cervenova Karin 1000 ½ 0 - 1 1 Vresilovic Matus 1000 61
17 5 Stolar Florian 1145 0 1 - 0 ½ Onderusova Ema 1000 45
18 36 Lorko Hugo 1000 0 0 - 1 0 Badzik Martin 1000 10
19 11 Baleja Tomas 1000 0 0 - 1 0 Lizak Martin 1000 35
20 38 Macaj Stanislav 1000 0 0 - 1 0 Dzimko Adam 1000 14
21 40 Martinko Marek 1000 0 1 - 0 0 Edmondson Dominic Arron 1000 16
22 17 Gardosik Kristian 1000 0 1 - 0 0 Markotan Bruno 1000 39
23 44 Onderus Adam 1000 0 1 - 0 0 Geci Richard 1000 18
24 19 Gurcik Daniel 1000 0 0 - 1 0 Matysak Alex 1000 41
25 21 Halcin Adrian 1000 0 1 - 0 0 Palkovic Filip 1000 47
26 23 Halcin Jan 1000 0 0 - 1 0 Seligova Maria 1000 52
27 27 Kapitancikova Klaudia 1000 0 1 - 0 0 Skokanova Sofia Maria 1000 54
28 29 Klocek Tobias 1000 0 1 - 0 0 Slobodnikova Sophia 1000 57
29 56 Slatkovsky Kristian 1000 0 1 - 0 0 Komara Kristian 1000 30
30 58 Stefancik Lukas 1000 0 0 - 1 0 Koperdak Cyprian 1000 32
31 60 Valko Matus 1000 0 0 - 1 0 Koscelnikova Monika 1000 33
32 34 Kvokacka Jakub 1000 0 1 - 0 0 Zrost Bystrik 1000 63

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 22 Halcin Erik 1000 2 0 - 1 2 Rak Martin 1480 1
2 2 Koska Jiri 1319 2 1 - 0 2 Dzimko David 1000 15
3 24 Halcinova Blazena 1000 2 0 - 1 2 Gyori Samuel 1296 3
4 4 Duda Daniel 1245 2 1 - 0 2 Olexova Laura 1000 43
5 59 Straka Simon 1000 2 1 - 0 2 Kapral Roland 1103 7
6 8 Cabak Matej 1076 2 0 - 1 2 Zrost Daniel 1000 64
7 61 Vresilovic Matus 1000 2 0 - 1 2 Simalcikova Sara 1035 9
8 12 Cabakova Adela 1000 0 - 1 Sebest Jan 1000 50
9 20 Gyori David 1000 0 - 1 Polackova Eva 1000 48
10 35 Lizak Martin 1000 1 1 - 0 1 Stolar Florian 1145 5
11 6 Morongova Vanesa 1114 1 1 - 0 1 Kvokacka Jakub 1000 34
12 10 Badzik Martin 1000 1 0 - 1 1 Martinko Marek 1000 40
13 14 Dzimko Adam 1000 1 0 - 1 1 Matysak Richard 1000 42
14 37 Ludrovsky Simon 1000 1 1 - 0 1 Gardosik Kristian 1000 17
15 41 Matysak Alex 1000 1 1 - 0 1 Halcin Adrian 1000 21
16 49 Polcin Filip 1000 1 0 - 1 1 Jadron Marek 1000 25
17 26 Kacmarik Adam 1000 1 0 - 1 1 Onderus Adam 1000 44
18 51 Seliga Andrej 1000 1 0 - 1 1 Kapitancikova Klaudia 1000 27
19 28 Kasarda Adam 1000 1 0 - 1 1 Oravec Dominik 1000 46
20 52 Seligova Maria 1000 1 0 - 1 1 Klocek Tobias 1000 29
21 53 Selvek David 1000 1 0 - 1 1 Konopova Barbora 1000 31
22 32 Koperdak Cyprian 1000 1 1 - 0 1 Slatkovsky Benjamin 1000 55
23 33 Koscelnikova Monika 1000 1 0 - 1 1 Slatkovsky Kristian 1000 56
24 45 Onderusova Ema 1000 ½ ½ - ½ 1 Zekuciova Martina 1000 62
25 16 Edmondson Dominic Arron 1000 0 0 - 1 ½ Cervenova Karin 1000 13
26 39 Markotan Bruno 1000 0 1 - 0 0 Baleja Tomas 1000 11
27 18 Geci Richard 1000 0 1 - 0 0 Stefancik Lukas 1000 58
28 47 Palkovic Filip 1000 0 ½ - ½ 0 Gurcik Daniel 1000 19
29 54 Skokanova Sofia Maria 1000 0 1 - 0 0 Halcin Jan 1000 23
30 30 Komara Kristian 1000 0 0 - 1 0 Valko Matus 1000 60
31 57 Slobodnikova Sophia 1000 0 0 - 1 0 Lorko Hugo 1000 36
32 63 Zrost Bystrik 1000 0 1 - 0 0 Macaj Stanislav 1000 38

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Rak Martin 1480 3 1 - 0 3 Duda Daniel 1245 4
2 9 Simalcikova Sara 1035 3 0 - 1 3 Koska Jiri 1319 2
3 3 Gyori Samuel 1296 3 1 - 0 3 Straka Simon 1000 59
4 64 Zrost Daniel 1000 3 1 - 0 Polackova Eva 1000 48
5 50 Sebest Jan 1000 0 - 1 2 Morongova Vanesa 1114 6
6 7 Kapral Roland 1103 2 0 - 1 2 Lizak Martin 1000 35
7 42 Matysak Richard 1000 2 0 - 1 2 Cabak Matej 1076 8
8 15 Dzimko David 1000 2 0 - 1 2 Ludrovsky Simon 1000 37
9 40 Martinko Marek 1000 2 1 - 0 2 Halcin Erik 1000 22
10 44 Onderus Adam 1000 2 1 - 0 2 Halcinova Blazena 1000 24
11 25 Jadron Marek 1000 2 ½ - ½ 2 Matysak Alex 1000 41
12 27 Kapitancikova Klaudia 1000 2 0 - 1 2 Olexova Laura 1000 43
13 29 Klocek Tobias 1000 2 0 - 1 2 Oravec Dominik 1000 46
14 31 Konopova Barbora 1000 2 0 - 1 2 Vresilovic Matus 1000 61
15 56 Slatkovsky Kristian 1000 2 0 - 1 2 Koperdak Cyprian 1000 32
16 62 Zekuciova Martina 1000 0 - 1 Cabakova Adela 1000 12
17 13 Cervenova Karin 1000 0 - 1 Gyori David 1000 20
18 5 Stolar Florian 1145 1 1 - 0 1 Markotan Bruno 1000 39
19 45 Onderusova Ema 1000 1 1 - 0 1 Badzik Martin 1000 10
20 36 Lorko Hugo 1000 1 1 - 0 1 Dzimko Adam 1000 14
21 17 Gardosik Kristian 1000 1 0 - 1 1 Seliga Andrej 1000 51
22 49 Polcin Filip 1000 1 0 - 1 1 Geci Richard 1000 18
23 21 Halcin Adrian 1000 1 1 - 0 1 Slatkovsky Benjamin 1000 55
24 60 Valko Matus 1000 1 0 - 1 1 Kacmarik Adam 1000 26
25 52 Seligova Maria 1000 1 0 - 1 1 Kasarda Adam 1000 28
26 54 Skokanova Sofia Maria 1000 1 0 - 1 1 Koscelnikova Monika 1000 33
27 34 Kvokacka Jakub 1000 1 0 - 1 1 Selvek David 1000 53
28 19 Gurcik Daniel 1000 ½ 0 - 1 1 Zrost Bystrik 1000 63
29 11 Baleja Tomas 1000 0 0 - 1 ½ Palkovic Filip 1000 47
30 38 Macaj Stanislav 1000 0 ½ - ½ 0 Edmondson Dominic Arron 1000 16
31 23 Halcin Jan 1000 0 ½ - ½ 0 Slobodnikova Sophia 1000 57
32 58 Stefancik Lukas 1000 0 ½ - ½ 0 Komara Kristian 1000 30

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Gyori Samuel 1296 4 ½ - ½ 4 Rak Martin 1480 1
2 2 Koska Jiri 1319 4 1 - 0 4 Zrost Daniel 1000 64
3 4 Duda Daniel 1245 3 1 - 0 3 Ludrovsky Simon 1000 37
4 6 Morongova Vanesa 1114 3 1 - 0 3 Martinko Marek 1000 40
5 43 Olexova Laura 1000 3 1 - 0 3 Cabak Matej 1076 8
6 46 Oravec Dominik 1000 3 0 - 1 3 Simalcikova Sara 1035 9
7 32 Koperdak Cyprian 1000 3 0 - 1 3 Onderus Adam 1000 44
8 35 Lizak Martin 1000 3 0 - 1 3 Straka Simon 1000 59
9 61 Vresilovic Matus 1000 3 1 - 0 Cabakova Adela 1000 12
10 20 Gyori David 1000 0 - 1 Jadron Marek 1000 25
11 41 Matysak Alex 1000 1 - 0 Sebest Jan 1000 50
12 48 Polackova Eva 1000 0 - 1 2 Stolar Florian 1145 5
13 33 Koscelnikova Monika 1000 2 0 - 1 2 Kapral Roland 1103 7
14 51 Seliga Andrej 1000 2 0 - 1 2 Dzimko David 1000 15
15 18 Geci Richard 1000 2 0 - 1 2 Klocek Tobias 1000 29
16 63 Zrost Bystrik 1000 2 0 - 1 2 Halcin Adrian 1000 21
17 22 Halcin Erik 1000 2 0 - 1 2 Konopova Barbora 1000 31
18 24 Halcinova Blazena 1000 2 1 - 0 2 Lorko Hugo 1000 36
19 26 Kacmarik Adam 1000 2 0 - 1 2 Matysak Richard 1000 42
20 53 Selvek David 1000 2 1 - 0 2 Kapitancikova Klaudia 1000 27
21 28 Kasarda Adam 1000 2 1 - 0 2 Onderusova Ema 1000 45
22 13 Cervenova Karin 1000 0 - 1 2 Slatkovsky Kristian 1000 56
23 47 Palkovic Filip 1000 1 - 0 Zekuciova Martina 1000 62
24 10 Badzik Martin 1000 1 0 - 1 1 Polcin Filip 1000 49
25 14 Dzimko Adam 1000 1 1 - 0 1 Seligova Maria 1000 52
26 17 Gardosik Kristian 1000 1 1 - 0 1 Skokanova Sofia Maria 1000 54
27 55 Slatkovsky Benjamin 1000 1 1 - 0 1 Kvokacka Jakub 1000 34
28 39 Markotan Bruno 1000 1 1 - 0 1 Valko Matus 1000 60
29 16 Edmondson Dominic Arron 1000 ½ 0 - 1 ½ Stefancik Lukas 1000 58
30 57 Slobodnikova Sophia 1000 ½ 1 - 0 ½ Gurcik Daniel 1000 19
31 30 Komara Kristian 1000 ½ 1 - 0 ½ Halcin Jan 1000 23
32 11 Baleja Tomas 1000 0 0 - 1 ½ Macaj Stanislav 1000 38

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Rak Martin 1480 1 - 0 5 Koska Jiri 1319 2
2 9 Simalcikova Sara 1035 4 0 - 1 Gyori Samuel 1296 3
3 59 Straka Simon 1000 4 0 - 1 4 Duda Daniel 1245 4
4 64 Zrost Daniel 1000 4 ½ - ½ 4 Morongova Vanesa 1114 6
5 44 Onderus Adam 1000 4 ½ - ½ 4 Vresilovic Matus 1000 61
6 25 Jadron Marek 1000 0 - 1 4 Olexova Laura 1000 43
7 7 Kapral Roland 1103 3 1 - 0 Matysak Alex 1000 41
8 5 Stolar Florian 1145 3 1 - 0 3 Koperdak Cyprian 1000 32
9 8 Cabak Matej 1076 3 0 - 1 3 Lizak Martin 1000 35
10 15 Dzimko David 1000 3 1 - 0 3 Martinko Marek 1000 40
11 37 Ludrovsky Simon 1000 3 1 - 0 3 Halcin Adrian 1000 21
12 42 Matysak Richard 1000 3 1 - 0 3 Halcinova Blazena 1000 24
13 56 Slatkovsky Kristian 1000 3 1 - 0 3 Kasarda Adam 1000 28
14 29 Klocek Tobias 1000 3 0 - 1 3 Selvek David 1000 53
15 31 Konopova Barbora 1000 3 1 - 0 3 Oravec Dominik 1000 46
16 12 Cabakova Adela 1000 0 - 1 Gyori David 1000 20
17 48 Polackova Eva 1000 1 - 0 Palkovic Filip 1000 47
18 50 Sebest Jan 1000 0 - 1 2 Dzimko Adam 1000 14
19 36 Lorko Hugo 1000 2 1 - 0 2 Gardosik Kristian 1000 17
20 39 Markotan Bruno 1000 2 0 - 1 2 Geci Richard 1000 18
21 45 Onderusova Ema 1000 2 ½ - ½ 2 Halcin Erik 1000 22
22 49 Polcin Filip 1000 2 1 - 0 2 Kacmarik Adam 1000 26
23 27 Kapitancikova Klaudia 1000 2 1 - 0 2 Slatkovsky Benjamin 1000 55
24 63 Zrost Bystrik 1000 2 0 - 1 2 Koscelnikova Monika 1000 33
25 38 Macaj Stanislav 1000 0 - 1 2 Seliga Andrej 1000 51
26 58 Stefancik Lukas 1000 0 - 1 Cervenova Karin 1000 13
27 62 Zekuciova Martina 1000 0 - 1 Slobodnikova Sophia 1000 57
28 34 Kvokacka Jakub 1000 1 1 - 0 Komara Kristian 1000 30
29 54 Skokanova Sofia Maria 1000 1 0 - 1 1 Badzik Martin 1000 10
30 60 Valko Matus 1000 1 0 - 1 1 Seligova Maria 1000 52
31 19 Gurcik Daniel 1000 ½ 1 - 0 ½ Edmondson Dominic Arron 1000 16
32 23 Halcin Jan 1000 ½ 0 - 1 0 Baleja Tomas 1000 11

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 43 Olexova Laura 1000 5 0 - 1 Rak Martin 1480 1
2 2 Koska Jiri 1319 5 ½ - ½ Gyori Samuel 1296 3
3 4 Duda Daniel 1245 5 ½ - ½ Onderus Adam 1000 44
4 61 Vresilovic Matus 1000 ½ - ½ Zrost Daniel 1000 64
5 6 Morongova Vanesa 1114 1 - 0 4 Stolar Florian 1145 5
6 37 Ludrovsky Simon 1000 4 1 - 0 4 Kapral Roland 1103 7
7 53 Selvek David 1000 4 0 - 1 4 Simalcikova Sara 1035 9
8 42 Matysak Richard 1000 4 ½ - ½ 4 Dzimko David 1000 15
9 59 Straka Simon 1000 4 1 - 0 4 Konopova Barbora 1000 31
10 35 Lizak Martin 1000 4 1 - 0 4 Slatkovsky Kristian 1000 56
11 20 Gyori David 1000 0 - 1 Matysak Alex 1000 41
12 25 Jadron Marek 1000 1 - 0 Polackova Eva 1000 48
13 32 Koperdak Cyprian 1000 3 1 - 0 3 Cabak Matej 1076 8
14 14 Dzimko Adam 1000 3 1 - 0 3 Klocek Tobias 1000 29
15 18 Geci Richard 1000 3 ½ - ½ 3 Koscelnikova Monika 1000 33
16 21 Halcin Adrian 1000 3 1 - 0 3 Lorko Hugo 1000 36
17 24 Halcinova Blazena 1000 3 1 - 0 3 Polcin Filip 1000 49
18 40 Martinko Marek 1000 3 1 - 0 3 Kapitancikova Klaudia 1000 27
19 28 Kasarda Adam 1000 3 0 - 1 3 Seliga Andrej 1000 51
20 46 Oravec Dominik 1000 3 1 - 0 Halcin Erik 1000 22
21 47 Palkovic Filip 1000 0 - 1 Cabakova Adela 1000 12
22 13 Cervenova Karin 1000 0 - 1 Sebest Jan 1000 50
23 57 Slobodnikova Sophia 1000 ½ - ½ Onderusova Ema 1000 45
24 10 Badzik Martin 1000 2 1 - 0 2 Markotan Bruno 1000 39
25 55 Slatkovsky Benjamin 1000 2 0 - 1 2 Gardosik Kristian 1000 17
26 26 Kacmarik Adam 1000 2 ½ - ½ 2 Zrost Bystrik 1000 63
27 52 Seligova Maria 1000 2 0 - 1 2 Kvokacka Jakub 1000 34
28 58 Stefancik Lukas 1000 0 - 1 Gurcik Daniel 1000 19
29 30 Komara Kristian 1000 ½ - ½ Macaj Stanislav 1000 38
30 62 Zekuciova Martina 1000 1 - 0 1 Skokanova Sofia Maria 1000 54
31 11 Baleja Tomas 1000 1 ½ - ½ 1 Valko Matus 1000 60
32 16 Edmondson Dominic Arron 1000 ½ 1 - 0 ½ Halcin Jan 1000 23

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 Rak Martin SVK 1480 Sk Doprastav Bratislava 6,5 31,0 22,5 28,00
2 3 Gyori Samuel SVK 1296 1. Sk Kosice 6,0 36,0 25,5 30,00
3 4 Duda Daniel SVK 1245 Msk Kdv Kezmarok 5,5 34,0 24,5 25,00
4 2 Koska Jiri SVK 1319 Sk Bls Bardejov 5,5 34,0 24,5 24,50
5 6 Morongova Vanesa SVK 1114 Sk Bijacovce 5,5 26,5 19,5 19,00
6 9 Simalcikova Sara SVK 1035 Osk Renop Liptovska Tepla 5,0 33,0 23,0 21,50
7 59 Straka Simon SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep 5,0 32,0 23,0 20,50
8 37 Ludrovsky Simon SVK 1000 Gelnica 5,0 31,0 22,0 19,50
9 43 Olexova Laura SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep 5,0 29,5 21,5 17,50
10 64 Zrost Daniel SVK 1000 Tj Slovan Smizany 5,0 29,0 21,0 18,25
11 61 Vresilovic Matus SVK 1000 Tj Slovan Smizany 5,0 28,0 20,5 18,00
12 44 Onderus Adam SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany 5,0 28,0 20,0 19,25
13 35 Lizak Martin SVK 1000 Sk Cvc Lendak 5,0 27,5 20,0 16,50
14 15 Dzimko David SVK 1000 Gymnazium Javorova SNV 4,5 29,5 21,5 16,75
15 25 Jadron Marek SVK 1000 ZS Nad Medzou SNV 4,5 27,5 19,5 15,25
16 41 Matysak Alex SVK 1000 1. Sk Kosice 4,5 27,0 19,5 15,75
17 42 Matysak Richard SVK 1000 1. Sk Kosice 4,5 26,5 18,5 15,75
18 31 Konopova Barbora SVK 1000 Sk Cvc Lendak 4,0 28,5 20,5 13,00
19 7 Kapral Roland SVK 1103 Msk Kdv Kezmarok 4,0 28,0 21,0 13,00
20 5 Stolar Florian SVK 1145 Sk Cvc Lendak 4,0 28,0 20,5 12,50
21 24 Halcinova Blazena SVK 1000 Sk Cvc Lendak 4,0 28,0 19,5 12,50
22 53 Selvek David SVK 1000 Sk Cvc Lendak 4,0 26,5 18,5 13,00
23 32 Koperdak Cyprian SVK 1000 Spisske Vlachy 4,0 24,5 18,0 10,50
24 46 Oravec Dominik SVK 1000 Msk Kdv Kezmarok 4,0 24,5 17,0 12,50
25 56 Slatkovsky Kristian SVK 1000 Msk Spisske Vlachy 4,0 24,0 17,0 11,00
26 21 Halcin Adrian SVK 1000 Sk Cvc Lendak 4,0 23,5 16,5 10,00
27 51 Seliga Andrej SVK 1000 Spisska Teplica 4,0 23,0 16,0 10,50
28 40 Martinko Marek SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep 4,0 23,0 16,0 10,00
29 14 Dzimko Adam SVK 1000 Gymnazium Javorova SNV 4,0 22,0 15,5 10,50
30 50 Sebest Jan SVK 1000 Sachovy Klub Mapak Spisska Tep 3,5 27,0 19,0 11,25
31 12 Cabakova Adela SVK 1000 Sachovy Klub Sabinov 3,5 25,5 18,0 11,75
32 48 Polackova Eva SVK 1000 Sk Stropkov+svidnik 3,5 24,5 18,0 9,25
33 20 Gyori David SVK 1000 1. Sk Kosice 3,5 24,0 17,5 9,75
34 33 Koscelnikova Monika SVK 1000 Msk Kdv Kezmarok 3,5 23,0 15,5 6,75
35 18 Geci Richard SVK 1000 ZS Kozucha SNV 3,5 21,5 15,0 8,25
36 8 Cabak Matej SVK 1076 Sachovy Klub Sabinov 3,0 31,5 22,5 12,50
37 36 Lorko Hugo SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany 3,0 26,5 18,0 10,00
38 29 Klocek Tobias SVK 1000 Sk Stropkov+svidnik 3,0 25,5 18,5 8,50
39 27 Kapitancikova Klaudia SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany 3,0 25,0 19,0 7,00
40 28 Kasarda Adam SVK 1000 Sk Stropkov+svidnik 3,0 25,0 17,0 6,50
41 49 Polcin Filip SVK 1000 Spisska Teplica 3,0 24,5 17,5 8,50
42 34 Kvokacka Jakub SVK 1000 Cis Premium 3,0 23,5 16,0 6,50
43 10 Badzik Martin SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany 3,0 20,5 15,0 6,00
44 45 Onderusova Ema SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany 3,0 20,5 14,0 8,25
45 17 Gardosik Kristian SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany 3,0 20,0 14,0 5,00
46 57 Slobodnikova Sophia SVK 1000 Spisska Teplica 3,0 19,0 14,0 6,75
47 22 Halcin Erik SVK 1000 Sk Cvc Lendak 2,5 24,5 17,0 4,50
48 26 Kacmarik Adam SVK 1000 ZS Mirka Nespora Presov 2,5 23,0 16,5 4,25
49 47 Palkovic Filip SVK 1000 ZS Kozucha SNV 2,5 22,0 16,0 5,25
50 13 Cervenova Karin SVK 1000 Spisska Teplica 2,5 22,0 15,5 4,50
51 63 Zrost Bystrik SVK 1000 Tj Slovan Smizany 2,5 21,5 15,5 5,75
52 19 Gurcik Daniel SVK 1000 ZS Nad Medzou SNV 2,5 19,5 13,5 4,25
53 62 Zekuciova Martina SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany 2,5 19,0 14,0 4,50
54 38 Macaj Stanislav SVK 1000 Sk Cvc Lendak 2,0 21,0 14,0 3,25
55 39 Markotan Bruno SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany 2,0 20,5 15,0 3,00
56 55 Slatkovsky Benjamin SVK 1000 Msk Spisske Vlachy 2,0 20,0 15,5 3,50
57 52 Seligova Maria SVK 1000 Spisska Teplica 2,0 18,5 14,0 2,00
58 30 Komara Kristian SVK 1000 Sk Bijacovce 2,0 15,0 10,5 2,25
59 58 Stefancik Lukas SVK 1000 Sk Bijacovce 1,5 18,5 13,0 2,50
60 11 Baleja Tomas SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany 1,5 18,5 13,0 1,25
61 16 Edmondson Dominic Arron SVK 1000 ZS Povysenia Sv. Kriza Smizany 1,5 16,5 12,0 1,50
62 60 Valko Matus SVK 1000 Sk Bijacovce 1,5 16,5 11,5 2,75
63 54 Skokanova Sofia Maria SVK 1000 Spisska Teplica 1,0 18,0 14,0 0,50
64 23 Halcin Jan SVK 1000 Sk Cvc Lendak 0,5 13,0 9,0 1,50