Liga mladeže Spiša 2018/2019 6. kolo Bijacovce

Chess tournament overview

Country: Slovakia
Tournament date: 2019-03-23 to 2019-03-23
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 2x15 min.
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Bijacovce

Schedule: Liga mladeže Spiša 2018/2019 6. kolo Bijacovce

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in Liga mladeže Spiša 2018/2019 6. kolo Bijacovce

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 SVK Jadron Jozef 1628 0 0
2 SVK Kotlar Maros 1613 0 9
3 SVK Kapec Kristian 1503 0 0
4 SVK Slatkovsky Filip 0 1466 0
5 SVK Sofrankova Sofia 1274 0 -9
6 SVK Sofrankova Katarina 1203 0 28
7 SVK Baca Tomas 0 1000 0
8 SVK Bujnak Matej 0 1000 0
9 SVK Drusa Martin 0 1000 0
10 SVK Knapik Filip 0 1000 0
11 SVK Morongova Nina 0 1000 0
12 SVK Sefcik Richard 0 1000 0
13 SVK Sitiarik Martin 0 1000 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 SVK Jadron Jozef 1628 0 0
2 SVK Kotlar Maros 1613 0 9
3 SVK Kapec Kristian 1503 0 0
4 SVK Slatkovsky Filip 0 1466 0
5 SVK Sofrankova Sofia 1274 0 -9
6 SVK Sofrankova Katarina 1203 0 28
7 SVK Baca Tomas 0 1000 0
8 SVK Bujnak Matej 0 1000 0
9 SVK Drusa Martin 0 1000 0
10 SVK Knapik Filip 0 1000 0
11 SVK Morongova Nina 0 1000 0
12 SVK Sefcik Richard 0 1000 0
13 SVK Sitiarik Martin 0 1000 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Jadron Jozef 14928329 SVK 1628 Tj Slovan Smizany
2 Kotlar Maros 14952866 SVK 1613 Sk Bijacovce
3 Kapec Kristian 73621579 SVK 1503 Sk Bls Bardejov
4 Slatkovsky Filip 14947536 SVK 1466 Msk Spisske Vlachy
5 Sofrankova Sofia 14955261 SVK 1274 So Skm Stara Lubovna
6 Sofrankova Katarina 14955253 SVK 1203 So Skm Stara Lubovna
7 Baca Tomas 14951266 SVK 1000 Sk Bijacovce
8 Bujnak Matej SVK 1000 SNV
9 Drusa Martin SVK 1000 ZS Lipova SNV
10 Knapik Filip SVK 1000 Levoca
11 Morongova Nina 14951550 SVK 1000 Sk Bijacovce
12 Sefcik Richard 14966786 SVK 1000 Sk Bijacovce
13 Sitiarik Martin SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Jadron Jozef 1628 0 1 - 0 0 Baca Tomas 1000 7
2 8 Bujnak Matej 1000 0 0 - 1 0 Kotlar Maros 1613 2
3 3 Kapec Kristian 1503 0 1 - 0 0 Drusa Martin 1000 9
4 10 Knapik Filip 1000 0 0 - 1 0 Slatkovsky Filip 1466 4
5 5 Sofrankova Sofia 1274 0 1 - 0 0 Morongova Nina 1000 11
6 12 Sefcik Richard 1000 0 0 - 1 0 Sofrankova Katarina 1203 6
7 13 Sitiarik Martin 1000 0 1 bye

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 4 Slatkovsky Filip 1466 1 1 - 0 1 Jadron Jozef 1628 1
2 2 Kotlar Maros 1613 1 1 - 0 1 Sitiarik Martin 1000 13
3 6 Sofrankova Katarina 1203 1 1 - 0 1 Kapec Kristian 1503 3
4 7 Baca Tomas 1000 0 0 - 1 1 Sofrankova Sofia 1274 5
5 11 Morongova Nina 1000 0 0 - 1 0 Bujnak Matej 1000 8
6 9 Drusa Martin 1000 0 1 - 0 0 Knapik Filip 1000 10
7 12 Sefcik Richard 1000 0 1 bye

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 Sofrankova Sofia 1274 2 0 - 1 2 Kotlar Maros 1613 2
2 6 Sofrankova Katarina 1203 2 0 - 1 2 Slatkovsky Filip 1466 4
3 1 Jadron Jozef 1628 1 1 - 0 1 Drusa Martin 1000 9
4 3 Kapec Kristian 1503 1 1 - 0 1 Sefcik Richard 1000 12
5 13 Sitiarik Martin 1000 1 0 - 1 1 Bujnak Matej 1000 8
6 10 Knapik Filip 1000 0 1 - 0 0 Baca Tomas 1000 7
7 11 Morongova Nina 1000 0 1 bye

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Kotlar Maros 1613 3 1 - 0 3 Slatkovsky Filip 1466 4
2 5 Sofrankova Sofia 1274 2 0 - 1 2 Jadron Jozef 1628 1
3 8 Bujnak Matej 1000 2 0 - 1 2 Kapec Kristian 1503 3
4 9 Drusa Martin 1000 1 1 - 0 2 Sofrankova Katarina 1203 6
5 12 Sefcik Richard 1000 1 0 - 1 1 Knapik Filip 1000 10
6 13 Sitiarik Martin 1000 1 1 - 0 1 Morongova Nina 1000 11
7 7 Baca Tomas 1000 0 1 bye

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Jadron Jozef 1628 3 ½ - ½ 4 Kotlar Maros 1613 2
2 4 Slatkovsky Filip 1466 3 1 - 0 3 Kapec Kristian 1503 3
3 10 Knapik Filip 1000 2 1 - 0 2 Sofrankova Sofia 1274 5
4 6 Sofrankova Katarina 1203 2 1 - 0 2 Bujnak Matej 1000 8
5 7 Baca Tomas 1000 1 1 - 0 2 Sitiarik Martin 1000 13
6 11 Morongova Nina 1000 1 1 - 0 1 Sefcik Richard 1000 12
7 9 Drusa Martin 1000 2 1 bye

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Kotlar Maros 1613 1 - 0 3 Sofrankova Katarina 1203 6
2 4 Slatkovsky Filip 1466 4 1 - 0 3 Drusa Martin 1000 9
3 3 Kapec Kristian 1503 3 ½ - ½ Jadron Jozef 1628 1
4 8 Bujnak Matej 1000 2 0 - 1 3 Knapik Filip 1000 10
5 11 Morongova Nina 1000 2 0 - 1 2 Baca Tomas 1000 7
6 12 Sefcik Richard 1000 1 0 - 1 2 Sitiarik Martin 1000 13
7 5 Sofrankova Sofia 1274 2 1 bye

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 10 Knapik Filip 1000 4 0 - 1 Kotlar Maros 1613 2
2 7 Baca Tomas 1000 3 0 - 1 5 Slatkovsky Filip 1466 4
3 1 Jadron Jozef 1628 4 1 - 0 3 Sofrankova Katarina 1203 6
4 13 Sitiarik Martin 1000 3 0 - 1 Kapec Kristian 1503 3
5 9 Drusa Martin 1000 3 0 - 1 2 Morongova Nina 1000 11
6 5 Sofrankova Sofia 1274 3 1 - 0 1 Sefcik Richard 1000 12
7 8 Bujnak Matej 1000 2 1 bye

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 2 Kotlar Maros SVK 1613 Sk Bijacovce 6,5 26,5 18,0 24,00
2 4 Slatkovsky Filip SVK 1466 Msk Spisske Vlachy 6,0 28,0 19,0 21,50
3 1 Jadron Jozef SVK 1628 Tj Slovan Smizany 5,0 28,5 19,5 17,00
4 3 Kapec Kristian SVK 1503 Sk Bls Bardejov 4,5 22,0 15,5 10,50
5 10 Knapik Filip SVK 1000 Levoca 4,0 24,0 17,0 9,00
6 5 Sofrankova Sofia SVK 1274 So Skm Stara Lubovna 4,0 23,5 16,5 9,00
7 9 Drusa Martin SVK 1000 ZS Lipova SNV 3,0 28,0 19,5 9,50
8 6 Sofrankova Katarina SVK 1203 So Skm Stara Lubovna 3,0 27,5 20,5 7,50
9 7 Baca Tomas SVK 1000 Sk Bijacovce 3,0 25,0 17,5 7,50
10 8 Bujnak Matej SVK 1000 SNV 3,0 25,0 16,5 7,50
11 13 Sitiarik Martin SVK 1000 ZS Komenskeho Smizany 3,0 22,0 15,0 5,50
12 11 Morongova Nina SVK 1000 Sk Bijacovce 3,0 16,0 12,0 5,50
13 12 Sefcik Richard SVK 1000 Sk Bijacovce 1,0 22,5 15,5 0,50