UK Chess Challenge West Anglia Megafinal 2019 Under 10

Chess tournament overview

Country: United Kingdom
Tournament date: 2019-06-01 to 2019-06-01
Tournament place: St Faith’s Preparatory School, Cambridge (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 20 minutes
Valid for ELO: Elo Nacional

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Delancey UK Chess Challenge
Main referee: Nicholas Jackson

Schedule: UK Chess Challenge West Anglia Megafinal 2019 Under 10

Round Date Time
1 2019/06/01 10:00am
2 2019/06/01 11:20am
3 2019/06/01 12:30pm
4 2019/06/01 1:40pm
5 2019/06/01 2:50pm
6 2019/06/01 4:00pm

Players registered in UK Chess Challenge West Anglia Megafinal 2019 Under 10

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 ENG Mei Jianzhou 0 129 0
2 ENG Tian Gary 0 101 0
3 ENG Cartledge Nathan 0 83 0
4 ENG Stubbs Ryan 0 81 0
5 ENG Lokhmotov Yvan 0 77 0
6 ENG Karpanos Tommy 0 68 0
7 ENG Johnson Adam 0 61 0
8 ENG Shiu Jonathan 0 55 0
9 ENG Vitvitska Vasylyna 0 55 0
10 ENG Kimber Nathan 0 38 0
11 ENG Martinez Alexander 0 31 0
12 ENG Wilkinson Bernard 0 23 0
13 ENG Zailer-Fletcher Raphael 0 21 0
14 ENG Syposz Izabela 0 19 0
15 ENG Bogoslavskiy Alexei 0 5 0
16 ENG Angus Lili 0 1 0
17 ENG Arun Pranesh 0 0 0
18 ENG Borno Jack 0 0 0
19 ENG Bose Aaron 0 0 0
20 ENG Buitelaar Stefan 0 0 0
21 ENG Choi Yoodan 0 0 0
22 ENG Cox Catherine 0 0 0
23 ENG Garner Maximilian 0 0 0
24 ENG Hard Felix 0 0 0
25 ENG Heal Ailsa 0 0 0
26 ENG Heal Murray 0 0 0
27 ENG Hughes Abigail 0 0 0
28 ENG Jackson Joel 0 0 0
29 ENG James Alexander 0 0 0
30 ENG K. Gomes Yasmin 0 0 0
31 ENG Kay Grace 0 0 0
32 ENG Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0
33 ENG Laver Ellie 0 0 0
34 ENG Lea Arthur 0 0 0
35 ENG Mehta Saisha 0 0 0
36 ENG Moyo Joshua N 0 0 0
37 ENG Narenthiran Khiruthik 0 0 0
38 ENG Oguz Ada 0 0 0
39 ENG Prichard Jones Benedict 0 0 0
40 ENG Regan Jonathan 0 0 0
41 ENG Rigby Jack 0 0 0
42 ENG Rush Kieran 0 0 0
43 ENG Schmidt Beth 0 0 0
44 ENG Simons Freddie 0 0 0
45 ENG Sosnowski Erik 0 0 0
46 ENG Winkel Ineke 0 0 0
47 ENG Worden Zack 0 0 0
48 ENG Yu Zachary 0 0 0
49 ENG Zhou Kevin Kunqi 0 0 0
50 ENG Cordonier Gehring Nico 0 0 0
51 ENG Sellars-Sanchez Pablo 0 0 0
52 ENG Runyon Benjamin 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 ENG Mei Jianzhou 0 129 0
2 ENG Tian Gary 0 101 0
3 ENG Cartledge Nathan 0 83 0
4 ENG Stubbs Ryan 0 81 0
5 ENG Lokhmotov Yvan 0 77 0
6 ENG Karpanos Tommy 0 68 0
7 ENG Johnson Adam 0 61 0
8 ENG Shiu Jonathan 0 55 0
9 ENG Vitvitska Vasylyna 0 55 0
10 ENG Kimber Nathan 0 38 0
11 ENG Martinez Alexander 0 31 0
12 ENG Wilkinson Bernard 0 23 0
13 ENG Zailer-Fletcher Raphael 0 21 0
14 ENG Syposz Izabela 0 19 0
15 ENG Bogoslavskiy Alexei 0 5 0
16 ENG Angus Lili 0 1 0
17 ENG Arun Pranesh 0 0 0
18 ENG Borno Jack 0 0 0
19 ENG Bose Aaron 0 0 0
20 ENG Buitelaar Stefan 0 0 0
21 ENG Choi Yoodan 0 0 0
22 ENG Cox Catherine 0 0 0
23 ENG Garner Maximilian 0 0 0
24 ENG Hard Felix 0 0 0
25 ENG Heal Ailsa 0 0 0
26 ENG Heal Murray 0 0 0
27 ENG Hughes Abigail 0 0 0
28 ENG Jackson Joel 0 0 0
29 ENG James Alexander 0 0 0
30 ENG K. Gomes Yasmin 0 0 0
31 ENG Kay Grace 0 0 0
32 ENG Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0
33 ENG Laver Ellie 0 0 0
34 ENG Lea Arthur 0 0 0
35 ENG Mehta Saisha 0 0 0
36 ENG Moyo Joshua N 0 0 0
37 ENG Narenthiran Khiruthik 0 0 0
38 ENG Oguz Ada 0 0 0
39 ENG Prichard Jones Benedict 0 0 0
40 ENG Regan Jonathan 0 0 0
41 ENG Rigby Jack 0 0 0
42 ENG Rush Kieran 0 0 0
43 ENG Schmidt Beth 0 0 0
44 ENG Simons Freddie 0 0 0
45 ENG Sosnowski Erik 0 0 0
46 ENG Winkel Ineke 0 0 0
47 ENG Worden Zack 0 0 0
48 ENG Yu Zachary 0 0 0
49 ENG Zhou Kevin Kunqi 0 0 0
50 ENG Cordonier Gehring Nico 0 0 0
51 ENG Sellars-Sanchez Pablo 0 0 0
52 ENG Runyon Benjamin 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Mei Jianzhou ENG 129 Milton Primary School
2 Tian Gary ENG 101 Cambridge Tough Chess
3 Cartledge Nathan ENG 83 Ely St Johns
4 Stubbs Ryan ENG 81 St Faiths Preparatory School
5 Lokhmotov Yvan ENG 77 Kings College School Cambridge
6 Karpanos Tommy ENG 68 Kings Coll School
7 Johnson Adam ENG 61 St Matthews
8 Shiu Jonathan ENG 55 The Hall School Hampstead London
9 Vitvitska Vasylyna ENG 55 St Albans Chess Club
10 Kimber Nathan ENG 38 High Elms Manor School
11 Martinez Alexander ENG 31 Perse Prep
12 Wilkinson Bernard ENG 23 Oaks International
13 Zailer-Fletcher Raphael ENG 21 Kings College School
14 Syposz Izabela ENG 19 Cambridge Chess Go Club
15 Bogoslavskiy Alexei ENG 5 Desert Penguin
16 Angus Lili ENG 1 Stephen Perse Junior School
17 Arun Pranesh ENG 0 Thorndown Primary School
18 Borno Jack ENG 0 St Johns College School
19 Bose Aaron ENG 0 Kings Ely Junior School
20 Buitelaar Stefan ENG 0 Morley Memorial Primary School
21 Choi Yoodan ENG 0 Mayfield Primary School
22 Cox Catherine ENG 0 Cambridge Girls Chess Initiative
23 Garner Maximilian ENG 0 Kings College School
24 Hard Felix ENG 0 Ashwell Primary School
25 Heal Ailsa ENG 0 Ashwell Primary School
26 Heal Murray ENG 0 Ashwell Primary School
27 Hughes Abigail ENG 0 Hatton Park Primary
28 Jackson Joel ENG 0 Haslingfield
29 James Alexander ENG 0 Mayfield Primary School
30 K. Gomes Yasmin ENG 0 St. Johns School
31 Kay Grace ENG 0 Ely St Marys
32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin ENG 0 Bealings Primary School Chess Club
33 Laver Ellie ENG 0 Lionel Walden Primary School
34 Lea Arthur ENG 0 Kings College School Cambridge
35 Mehta Saisha ENG 0 St Faiths School
36 Moyo Joshua N ENG 0 St Marys Junior Ely
37 Narenthiran Khiruthik ENG 0 Haslemere Primary School
38 Oguz Ada ENG 0 St Faiths
39 Prichard Jones Benedict ENG 0 Kings College School Cambridge
40 Regan Jonathan ENG 0 Bedford Modern School
41 Rigby Jack ENG 0 Lionel Walden Doddington
42 Rush Kieran ENG 0 Lionel Walden Doddington
43 Schmidt Beth ENG 0 Haslingfield
44 Simons Freddie ENG 0 Ashwell Primary
45 Sosnowski Erik ENG 0 St Marys Junior School Ely
46 Winkel Ineke ENG 0 Hatton Park
47 Worden Zack ENG 0 St Faiths
48 Yu Zachary ENG 0 St Matthews Primary School
49 Zhou Kevin Kunqi ENG 0 Sancton Wood School
50 Cordonier Gehring Nico ENG 0 Kings College School
51 Sellars-Sanchez Pablo ENG 0 Little Thetford Primary School
52 Runyon Benjamin ENG 0 Little Thetford Primary School

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 25 Heal Ailsa 0 0 0 - 1 0 Mei Jianzhou 129 1
2 2 Tian Gary 101 0 1 - 0 0 Heal Murray 0 26
3 27 Hughes Abigail 0 0 0 - 1 0 Cartledge Nathan 83 3
4 4 Stubbs Ryan 81 0 1 - 0 0 Jackson Joel 0 28
5 29 James Alexander 0 0 0 - 1 0 Lokhmotov Yvan 77 5
6 6 Karpanos Tommy 68 0 1 - 0 0 K. Gomes Yasmin 0 30
7 31 Kay Grace 0 0 0 - 1 0 Johnson Adam 61 7
8 10 Kimber Nathan 38 0 1 - 0 0 Lea Arthur 0 34
9 35 Mehta Saisha 0 0 1 - 0 0 Martinez Alexander 31 11
10 12 Wilkinson Bernard 23 0 0 - 1 0 Moyo Joshua N 0 36
11 37 Narenthiran Khiruthik 0 0 0 - 1 0 Zailer-Fletcher Raphael 21 13
12 14 Syposz Izabela 19 0 1 - 0 0 Oguz Ada 0 38
13 16 Angus Lili 1 0 1 - 0 0 Regan Jonathan 0 40
14 41 Rigby Jack 0 0 1 - 0 0 Arun Pranesh 0 17
15 18 Borno Jack 0 0 1 - 0 0 Rush Kieran 0 42
16 43 Schmidt Beth 0 0 1 - 0 0 Bose Aaron 0 19
17 20 Buitelaar Stefan 0 0 1 - 0 0 Simons Freddie 0 44
18 45 Sosnowski Erik 0 0 1 - 0 0 Choi Yoodan 0 21
19 22 Cox Catherine 0 0 ½ - ½ 0 Winkel Ineke 0 46
20 47 Worden Zack 0 0 0 - 1 0 Garner Maximilian 0 23
21 24 Hard Felix 0 0 1 - 0 0 Yu Zachary 0 48
22 8 Shiu Jonathan 55 0 1 - 0 0 Runyon Benjamin 0 52
23 33 Laver Ellie 0 0 1 - 0 0 Cordonier Gehring Nico 0 50
24 39 Prichard Jones Benedict 0 0 1 - 0 0 Sellars-Sanchez Pablo 0 51
25 49 Zhou Kevin Kunqi 0 0 1 bye
26 9 Vitvitska Vasylyna 55 0 0 not paired
27 15 Bogoslavskiy Alexei 5 0 0 not paired
28 32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0 not paired

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Mei Jianzhou 129 1 1 - 0 1 Borno Jack 0 18
2 20 Buitelaar Stefan 0 1 0 - 1 1 Tian Gary 101 2
3 3 Cartledge Nathan 83 1 1 - 0 1 Hard Felix 0 24
4 23 Garner Maximilian 0 1 0 - 1 1 Stubbs Ryan 81 4
5 5 Lokhmotov Yvan 77 1 1 - 0 1 Laver Ellie 0 33
6 35 Mehta Saisha 0 1 0 - 1 1 Karpanos Tommy 68 6
7 7 Johnson Adam 61 1 1 - 0 1 Prichard Jones Benedict 0 39
8 36 Moyo Joshua N 0 1 0 - 1 1 Shiu Jonathan 55 8
9 41 Rigby Jack 0 1 0 - 1 1 Kimber Nathan 38 10
10 13 Zailer-Fletcher Raphael 21 1 1 - 0 1 Schmidt Beth 0 43
11 45 Sosnowski Erik 0 1 1 - 0 1 Syposz Izabela 19 14
12 49 Zhou Kevin Kunqi 0 1 1 - 0 1 Angus Lili 1 16
13 11 Martinez Alexander 31 0 1 - 0 ½ Cox Catherine 0 22
14 46 Winkel Ineke 0 ½ 0 - 1 0 Wilkinson Bernard 23 12
15 17 Arun Pranesh 0 0 ½ - ½ 0 Lea Arthur 0 34
16 19 Bose Aaron 0 0 0 - 1 0 Narenthiran Khiruthik 0 37
17 21 Choi Yoodan 0 0 1 - 0 0 Oguz Ada 0 38
18 40 Regan Jonathan 0 0 1 - 0 0 Heal Ailsa 0 25
19 26 Heal Murray 0 0 1 - 0 0 Rush Kieran 0 42
20 44 Simons Freddie 0 0 1 - 0 0 Hughes Abigail 0 27
21 28 Jackson Joel 0 0 0 - 1 0 Worden Zack 0 47
22 48 Yu Zachary 0 0 0 - 1 0 James Alexander 0 29
23 30 K. Gomes Yasmin 0 0 0 - 1 0 Cordonier Gehring Nico 0 50
24 51 Sellars-Sanchez Pablo 0 0 1 - 0 0 Kay Grace 0 31
25 52 Runyon Benjamin 0 0 1 bye
26 9 Vitvitska Vasylyna 55 0 0 not paired
27 15 Bogoslavskiy Alexei 5 0 0 not paired
28 32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0 not paired

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 7 Johnson Adam 61 2 0 - 1 2 Mei Jianzhou 129 1
2 2 Tian Gary 101 2 1 - 0 2 Zailer-Fletcher Raphael 21 13
3 8 Shiu Jonathan 55 2 1 - 0 2 Cartledge Nathan 83 3
4 4 Stubbs Ryan 81 2 1 - 0 2 Sosnowski Erik 0 45
5 10 Kimber Nathan 38 2 ½ - ½ 2 Lokhmotov Yvan 77 5
6 6 Karpanos Tommy 68 2 ½ - ½ 2 Zhou Kevin Kunqi 0 49
7 37 Narenthiran Khiruthik 0 1 1 - 0 1 Martinez Alexander 31 11
8 12 Wilkinson Bernard 23 1 1 - 0 1 Mehta Saisha 0 35
9 14 Syposz Izabela 19 1 0 - 1 1 Moyo Joshua N 0 36
10 16 Angus Lili 1 1 0 - 1 1 Prichard Jones Benedict 0 39
11 18 Borno Jack 0 1 0 - 1 1 Regan Jonathan 0 40
12 43 Schmidt Beth 0 1 1 - 0 1 Buitelaar Stefan 0 20
13 47 Worden Zack 0 1 1 - 0 1 Choi Yoodan 0 21
14 50 Cordonier Gehring Nico 0 1 0 - 1 1 Garner Maximilian 0 23
15 24 Hard Felix 0 1 1 - 0 1 Rigby Jack 0 41
16 52 Runyon Benjamin 0 1 1 - 0 1 Heal Murray 0 26
17 29 James Alexander 0 1 0 - 1 1 Simons Freddie 0 44
18 33 Laver Ellie 0 1 0 - 1 1 Sellars-Sanchez Pablo 0 51
19 22 Cox Catherine 0 ½ 1 - 0 ½ Arun Pranesh 0 17
20 34 Lea Arthur 0 ½ 1 - 0 ½ Winkel Ineke 0 46
21 31 Kay Grace 0 0 1 - 0 0 Bose Aaron 0 19
22 25 Heal Ailsa 0 0 1 - 0 0 K. Gomes Yasmin 0 30
23 27 Hughes Abigail 0 0 1 - 0 0 Yu Zachary 0 48
24 38 Oguz Ada 0 0 0 - 1 0 Jackson Joel 0 28
25 42 Rush Kieran 0 0 1 bye
26 9 Vitvitska Vasylyna 55 0 0 not paired
27 15 Bogoslavskiy Alexei 5 0 0 not paired
28 32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0 not paired

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Mei Jianzhou 129 3 1 - 0 3 Stubbs Ryan 81 4
2 8 Shiu Jonathan 55 3 0 - 1 3 Tian Gary 101 2
3 5 Lokhmotov Yvan 77 1 - 0 Karpanos Tommy 68 6
4 49 Zhou Kevin Kunqi 0 0 - 1 Kimber Nathan 38 10
5 3 Cartledge Nathan 83 2 1 - 0 2 Schmidt Beth 0 43
6 40 Regan Jonathan 0 2 0 - 1 2 Johnson Adam 61 7
7 39 Prichard Jones Benedict 0 2 0 - 1 2 Wilkinson Bernard 23 12
8 13 Zailer-Fletcher Raphael 21 2 1 - 0 2 Sosnowski Erik 0 45
9 23 Garner Maximilian 0 2 1 - 0 2 Runyon Benjamin 0 52
10 44 Simons Freddie 0 2 0 - 1 2 Hard Felix 0 24
11 36 Moyo Joshua N 0 2 0 - 1 2 Worden Zack 0 47
12 51 Sellars-Sanchez Pablo 0 2 1 - 0 2 Narenthiran Khiruthik 0 37
13 34 Lea Arthur 0 ½ - ½ Cox Catherine 0 22
14 11 Martinez Alexander 31 1 1 - 0 1 Hughes Abigail 0 27
15 28 Jackson Joel 0 1 0 - 1 1 Syposz Izabela 19 14
16 29 James Alexander 0 1 1 - 0 1 Angus Lili 1 16
17 31 Kay Grace 0 1 0 - 1 1 Borno Jack 0 18
18 42 Rush Kieran 0 1 0 - 1 1 Buitelaar Stefan 0 20
19 21 Choi Yoodan 0 1 ½ - ½ 1 Laver Ellie 0 33
20 50 Cordonier Gehring Nico 0 1 0 - 1 1 Heal Ailsa 0 25
21 26 Heal Murray 0 1 1 - 0 1 Mehta Saisha 0 35
22 46 Winkel Ineke 0 ½ 0 - 1 1 Rigby Jack 0 41
23 17 Arun Pranesh 0 ½ 1 - 0 0 Bose Aaron 0 19
24 30 K. Gomes Yasmin 0 0 0 - 1 0 Oguz Ada 0 38
25 48 Yu Zachary 0 0 1 bye
26 9 Vitvitska Vasylyna 55 0 0 not paired
27 15 Bogoslavskiy Alexei 5 0 0 not paired
28 32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0 not paired

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Tian Gary 101 4 0 - 1 4 Mei Jianzhou 129 1
2 4 Stubbs Ryan 81 3 0 - 1 Lokhmotov Yvan 77 5
3 10 Kimber Nathan 38 0 - 1 3 Cartledge Nathan 83 3
4 7 Johnson Adam 61 3 1 - 0 3 Garner Maximilian 0 23
5 24 Hard Felix 0 3 0 - 1 3 Shiu Jonathan 55 8
6 12 Wilkinson Bernard 23 3 1 - 0 3 Sellars-Sanchez Pablo 0 51
7 47 Worden Zack 0 3 0 - 1 3 Zailer-Fletcher Raphael 21 13
8 6 Karpanos Tommy 68 1 - 0 2 Martinez Alexander 31 11
9 14 Syposz Izabela 19 2 ½ - ½ Zhou Kevin Kunqi 0 49
10 18 Borno Jack 0 2 1 - 0 2 Narenthiran Khiruthik 0 37
11 20 Buitelaar Stefan 0 2 0 - 1 2 Prichard Jones Benedict 0 39
12 22 Cox Catherine 0 2 0 - 1 2 Regan Jonathan 0 40
13 25 Heal Ailsa 0 2 ½ - ½ 2 Simons Freddie 0 44
14 41 Rigby Jack 0 2 0 - 1 2 Heal Murray 0 26
15 43 Schmidt Beth 0 2 0 - 1 2 James Alexander 0 29
16 45 Sosnowski Erik 0 2 1 - 0 2 Lea Arthur 0 34
17 52 Runyon Benjamin 0 2 0 - 1 2 Moyo Joshua N 0 36
18 33 Laver Ellie 0 ½ - ½ Arun Pranesh 0 17
19 16 Angus Lili 1 1 0 - 1 Choi Yoodan 0 21
20 38 Oguz Ada 0 1 1 - 0 1 Hughes Abigail 0 27
21 42 Rush Kieran 0 1 0 - 1 1 Jackson Joel 0 28
22 48 Yu Zachary 0 1 ½ - ½ 1 Kay Grace 0 31
23 35 Mehta Saisha 0 1 1 - 0 1 Cordonier Gehring Nico 0 50
24 19 Bose Aaron 0 0 0 - 1 ½ Winkel Ineke 0 46
25 30 K. Gomes Yasmin 0 0 1 bye
26 9 Vitvitska Vasylyna 55 0 0 not paired
27 15 Bogoslavskiy Alexei 5 0 0 not paired
28 32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0 not paired

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Mei Jianzhou 129 5 1 - 0 Lokhmotov Yvan 77 5
2 2 Tian Gary 101 4 0 - 1 4 Johnson Adam 61 7
3 3 Cartledge Nathan 83 4 1 - 0 4 Wilkinson Bernard 23 12
4 13 Zailer-Fletcher Raphael 21 4 0 - 1 4 Shiu Jonathan 55 8
5 10 Kimber Nathan 38 0 - 1 Karpanos Tommy 68 6
6 36 Moyo Joshua N 0 3 0 - 1 3 Stubbs Ryan 81 4
7 39 Prichard Jones Benedict 0 3 ½ - ½ 3 Borno Jack 0 18
8 23 Garner Maximilian 0 3 0 - 1 3 Sosnowski Erik 0 45
9 40 Regan Jonathan 0 3 0 - 1 3 Hard Felix 0 24
10 26 Heal Murray 0 3 1 - 0 3 Worden Zack 0 47
11 49 Zhou Kevin Kunqi 0 3 1 - 0 3 James Alexander 0 29
12 51 Sellars-Sanchez Pablo 0 3 0 - 1 Heal Ailsa 0 25
13 21 Choi Yoodan 0 ½ - ½ Syposz Izabela 19 14
14 44 Simons Freddie 0 1 - 0 2 Narenthiran Khiruthik 0 37
15 11 Martinez Alexander 31 2 1 - 0 2 Rigby Jack 0 41
16 17 Arun Pranesh 0 2 0 - 1 2 Mehta Saisha 0 35
17 34 Lea Arthur 0 2 ½ - ½ 2 Buitelaar Stefan 0 20
18 28 Jackson Joel 0 2 0 - 1 2 Schmidt Beth 0 43
19 38 Oguz Ada 0 2 ½ - ½ 2 Laver Ellie 0 33
20 46 Winkel Ineke 0 1 - 0 2 Runyon Benjamin 0 52
21 27 Hughes Abigail 0 1 1 - 0 Kay Grace 0 31
22 50 Cordonier Gehring Nico 0 1 0 - 1 1 Angus Lili 1 16
23 30 K. Gomes Yasmin 0 1 0 - 1 1 Rush Kieran 0 42
24 19 Bose Aaron 0 0 1 bye
25 9 Vitvitska Vasylyna 55 0 0 not paired
26 15 Bogoslavskiy Alexei 5 0 0 not paired
27 22 Cox Catherine 0 2 0 not paired
28 32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin 0 0 0 not paired
29 48 Yu Zachary 0 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 Mei Jianzhou ENG 129 Milton Primary School 6,0 0,0 16,0 21,0
2 8 Shiu Jonathan ENG 55 The Hall School Hampstead London 5,0 0,0 15,0 20,0
3 3 Cartledge Nathan ENG 83 Ely St Johns 5,0 0,0 14,5 19,5
4 7 Johnson Adam ENG 61 St Matthews 5,0 0,0 13,5 19,5
5 5 Lokhmotov Yvan ENG 77 Kings College School Cambridge 4,5 1,0 15,0 21,0
6 6 Karpanos Tommy ENG 68 Kings Coll School 4,5 0,0 13,0 17,5
7 2 Tian Gary ENG 101 Cambridge Tough Chess 4,0 0,0 18,0 24,0
8 4 Stubbs Ryan ENG 81 St Faiths Preparatory School 4,0 0,0 14,5 20,5
9 13 Zailer-Fletcher Raphael ENG 21 Kings College School 4,0 0,0 14,0 19,0
10 24 Hard Felix ENG 0 Ashwell Primary School 4,0 0,0 13,5 18,5
11 45 Sosnowski Erik ENG 0 St Marys Junior School Ely 4,0 0,0 13,0 17,0
12 12 Wilkinson Bernard ENG 23 Oaks International 4,0 0,0 12,5 17,5
13 49 Zhou Kevin Kunqi ENG 0 Sancton Wood School 4,0 0,0 12,0 16,5
14 26 Heal Murray ENG 0 Ashwell Primary School 4,0 0,0 9,5 13,5
15 10 Kimber Nathan ENG 38 High Elms Manor School 3,5 0,0 15,0 20,0
16 39 Prichard Jones Benedict ENG 0 Kings College School Cambridge 3,5 0,0 13,0 18,0
17 44 Simons Freddie ENG 0 Ashwell Primary 3,5 0,0 11,0 15,0
18 25 Heal Ailsa ENG 0 Ashwell Primary School 3,5 0,0 10,5 16,5
19 18 Borno Jack ENG 0 St Johns College School 3,5 0,0 10,0 16,0
20 36 Moyo Joshua N ENG 0 St Marys Junior Ely 3,0 0,0 14,0 19,0
21 40 Regan Jonathan ENG 0 Bedford Modern School 3,0 0,0 13,5 18,5
22 35 Mehta Saisha ENG 0 St Faiths School 3,0 0,0 13,0 17,5
23 47 Worden Zack ENG 0 St Faiths 3,0 0,0 13,0 17,0
24 23 Garner Maximilian ENG 0 Kings College School 3,0 0,0 12,5 17,5
25 29 James Alexander ENG 0 Mayfield Primary School 3,0 0,0 12,0 16,5
26 14 Syposz Izabela ENG 19 Cambridge Chess Go Club 3,0 0,0 12,0 16,0
27 43 Schmidt Beth ENG 0 Haslingfield 3,0 0,0 11,5 16,5
28 51 Sellars-Sanchez Pablo ENG 0 Little Thetford Primary School 3,0 0,0 11,5 15,5
29 21 Choi Yoodan ENG 0 Mayfield Primary School 3,0 0,0 11,0 15,0
30 11 Martinez Alexander ENG 31 Perse Prep 3,0 0,0 9,5 14,0
31 20 Buitelaar Stefan ENG 0 Morley Memorial Primary School 2,5 0,0 12,5 16,5
32 34 Lea Arthur ENG 0 Kings College School Cambridge 2,5 0,0 11,0 15,0
33 33 Laver Ellie ENG 0 Lionel Walden Primary School 2,5 0,0 10,5 15,0
34 38 Oguz Ada ENG 0 St Faiths 2,5 0,0 9,5 12,5
35 46 Winkel Ineke ENG 0 Hatton Park 2,5 0,0 8,5 12,5
36 41 Rigby Jack ENG 0 Lionel Walden Doddington 2,0 0,0 13,0 17,0
37 37 Narenthiran Khiruthik ENG 0 Haslemere Primary School 2,0 0,0 13,0 17,0
38 52 Runyon Benjamin ENG 0 Little Thetford Primary School 2,0 0,0 12,5 17,5
39 16 Angus Lili ENG 1 Stephen Perse Junior School 2,0 0,0 12,5 16,0
40 28 Jackson Joel ENG 0 Haslingfield 2,0 0,0 11,5 15,5
41 22 Cox Catherine ENG 0 Cambridge Girls Chess Initiative 2,0 0,0 11,0 14,0
42 27 Hughes Abigail ENG 0 Hatton Park Primary 2,0 0,0 10,5 15,5
43 42 Rush Kieran ENG 0 Lionel Walden Doddington 2,0 0,0 9,5 13,5
44 17 Arun Pranesh ENG 0 Thorndown Primary School 2,0 0,0 9,5 12,5
45 31 Kay Grace ENG 0 Ely St Marys 1,5 0,5 10,0 15,0
46 48 Yu Zachary ENG 0 St Matthews Primary School 1,5 0,5 9,0 13,0
47 50 Cordonier Gehring Nico ENG 0 Kings College School 1,0 0,0 10,5 14,0
48 30 K. Gomes Yasmin ENG 0 St. Johns School 1,0 0,0 8,5 13,0
49 19 Bose Aaron ENG 0 Kings Ely Junior School 1,0 0,0 8,0 11,0
50 9 Vitvitska Vasylyna ENG 55 St Albans Chess Club 0,0 0,0 9,0 12,5
15 Bogoslavskiy Alexei ENG 5 Desert Penguin 0,0 0,0 9,0 12,5
32 Khan Ya Sin Ahmad Ya Sin ENG 0 Bealings Primary School Chess Club 0,0 0,0 9,0 12,5