ZOBOR CUP - 4.turnaj

Chess tournament overview

Country: Slovakia
Tournament date: 2019-01-19 to 2019-01-19
Tournament place: Nitra,hotel Zobor (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 2x15 min.
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Nitrianska sachová akadémia
Main referee: Arpád Piroska 14953706

Schedule: ZOBOR CUP - 4.turnaj

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in ZOBOR CUP - 4.turnaj

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 SVK Lacsny Natan 1368 0 14
2 SVK Benko Tomas 1366 0 -12
3 SVK Palka Samuel 1325 0 0
4 SVK Mederlyova Beata 1320 0 0
5 SVK Piroska Samuel 1298 0 5
6 SVK Szabo Akos 1282 0 15
7 SVK Mederlyova Maria 1269 0 -29
8 SVK Belak Matus 1254 0 -14
9 SVK Strapec Lukas 1236 0 -4
10 SVK Benko Martin 1228 0 0
11 SVK Skach Lubomir 1195 0 0
12 SVK Kubikova Nina 1187 0 0
13 SVK Zudorova Miroslava 1187 0 -7
14 SVK Meszaros Casey Ryan 1106 0 46
15 SVK Kopca Peter 0 1195 0
16 SVK Bujnova Karolina 0 1177 0
17 SVK Babala Martin 0 1151 0
18 SVK Biskupic Adam 0 1130 0
19 SVK Valentova Sophia 0 1125 0
20 SVK Seles Samuel 0 1122 0
21 SVK Belan Martin 0 1101 0
22 SVK Zakopcan Daniel 0 1095 0
23 SVK Duda Filip 0 1091 0
24 SVK Bujnova Dominika 0 1089 0
25 SVK Marosi Michal 0 1069 0
26 SVK Lopasovsky Artur 0 1061 0
27 SVK Tarina Peter 0 1059 0
28 SVK Bacho Kristian 0 1000 0
29 SVK Barta Dominik 0 1000 0
30 SVK Bena Pavol 0 1000 0
31 SVK Cesnek Martin 0 1000 0
32 SVK Chabron Jan 0 1000 0
33 SVK Ducky Adam 0 1000 0
34 SVK Dudova Viktoria 0 1000 0
35 SVK Gaher Daniel 0 1000 0
36 SVK Harcar Dusan 0 1000 0
37 SVK Hronec Tadeas 0 1000 0
38 SVK Jankechova Jana 0 1000 0
39 SVK Jurik Dominik 0 1000 0
40 SVK Kapolkova Alzbeta 0 1000 0
41 SVK Kisac Marcel 0 1000 0
42 SVK Kocner Marian 0 1000 0
43 SVK Kovac Nicolas 0 1000 0
44 SVK Kudolaniova Ester 0 1000 0
45 SVK Lesko Simon 0 1000 0
46 SVK Matusikova Tereza 0 1000 0
47 SVK Mederly Peter 0 1000 0
48 SVK Palugyai Bence 0 1000 0
49 SVK Piesecka Vivien 0 1000 0
50 SVK Ralbovska Gabriela 0 1000 0
51 SVK Rancso Adam 0 1000 0
52 SVK Rehak Matus 0 1000 0
53 SVK Rehakova Natalia 0 1000 0
54 SVK Sarvas Matus 0 1000 0
55 SVK Sloboda Rudolf 0 1000 0
56 SVK Stelbasky Filip 0 1000 0
57 SVK Strapec Tomas 0 1000 0
58 SVK Sun Martin 0 1000 0
59 SVK Sunova Michaela 0 1000 0
60 SVK Sykorova Nina 0 1000 0
61 SVK Zahorcsek Ferenc 0 1000 0
62 SVK Zanovit Samuel 0 1000 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 SVK Lacsny Natan 1368 0 14
2 SVK Benko Tomas 1366 0 -12
3 SVK Palka Samuel 1325 0 0
4 SVK Mederlyova Beata 1320 0 0
5 SVK Piroska Samuel 1298 0 5
6 SVK Szabo Akos 1282 0 15
7 SVK Mederlyova Maria 1269 0 -29
8 SVK Belak Matus 1254 0 -14
9 SVK Strapec Lukas 1236 0 -4
10 SVK Benko Martin 1228 0 0
11 SVK Skach Lubomir 1195 0 0
12 SVK Kubikova Nina 1187 0 0
13 SVK Zudorova Miroslava 1187 0 -7
14 SVK Meszaros Casey Ryan 1106 0 46
15 SVK Kopca Peter 0 1195 0
16 SVK Bujnova Karolina 0 1177 0
17 SVK Babala Martin 0 1151 0
18 SVK Biskupic Adam 0 1130 0
19 SVK Valentova Sophia 0 1125 0
20 SVK Seles Samuel 0 1122 0
21 SVK Belan Martin 0 1101 0
22 SVK Zakopcan Daniel 0 1095 0
23 SVK Duda Filip 0 1091 0
24 SVK Bujnova Dominika 0 1089 0
25 SVK Marosi Michal 0 1069 0
26 SVK Lopasovsky Artur 0 1061 0
27 SVK Tarina Peter 0 1059 0
28 SVK Bacho Kristian 0 1000 0
29 SVK Barta Dominik 0 1000 0
30 SVK Bena Pavol 0 1000 0
31 SVK Cesnek Martin 0 1000 0
32 SVK Chabron Jan 0 1000 0
33 SVK Ducky Adam 0 1000 0
34 SVK Dudova Viktoria 0 1000 0
35 SVK Gaher Daniel 0 1000 0
36 SVK Harcar Dusan 0 1000 0
37 SVK Hronec Tadeas 0 1000 0
38 SVK Jankechova Jana 0 1000 0
39 SVK Jurik Dominik 0 1000 0
40 SVK Kapolkova Alzbeta 0 1000 0
41 SVK Kisac Marcel 0 1000 0
42 SVK Kocner Marian 0 1000 0
43 SVK Kovac Nicolas 0 1000 0
44 SVK Kudolaniova Ester 0 1000 0
45 SVK Lesko Simon 0 1000 0
46 SVK Matusikova Tereza 0 1000 0
47 SVK Mederly Peter 0 1000 0
48 SVK Palugyai Bence 0 1000 0
49 SVK Piesecka Vivien 0 1000 0
50 SVK Ralbovska Gabriela 0 1000 0
51 SVK Rancso Adam 0 1000 0
52 SVK Rehak Matus 0 1000 0
53 SVK Rehakova Natalia 0 1000 0
54 SVK Sarvas Matus 0 1000 0
55 SVK Sloboda Rudolf 0 1000 0
56 SVK Stelbasky Filip 0 1000 0
57 SVK Strapec Tomas 0 1000 0
58 SVK Sun Martin 0 1000 0
59 SVK Sunova Michaela 0 1000 0
60 SVK Sykorova Nina 0 1000 0
61 SVK Zahorcsek Ferenc 0 1000 0
62 SVK Zanovit Samuel 0 1000 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED FIDE EloN Club/Ciudad
1 Lacsny Natan 73617873 SVK 1368 0 Nitrianska Sachova Akademia
2 Benko Tomas 14963345 SVK 1366 0 Nitrianska Sachova Akademia
3 Palka Samuel 73619159 SVK 1325 0 Nitrianska Sachova Akademia
4 Mederlyova Beata 14959844 SVK 1320 0 Sk Levice
5 Piroska Samuel 73604526 SVK 1298 0 Nitrianska Sachova Akademia
6 Szabo Akos 14948699 SVK 1282 0 Sk Pribeta
7 Mederlyova Maria 14961164 SVK 1269 0 Sk Levice
8 Belak Matus 73621102 SVK 1254 0 Zruseny Clen, Zruseny
9 Strapec Lukas 14959712 SVK 1236 0 Sk Junior Cvc Banska Bystrica
10 Benko Martin 73617784 SVK 1228 0 Nitrianska Sachova Akademia
11 Skach Lubomir 73621595 SVK 1195 0 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
12 Kubikova Nina 14955075 SVK 1187 0 Ksn Bratislava
13 Zudorova Miroslava 73621099 SVK 1187 0 Nitrianska Sachova Akademia
14 Meszaros Casey Ryan 14963205 SVK 1106 0 Ksn Bratislava
15 Kopca Peter 73620602 SVK 0 1195 Sk Doprastav Bratislava
16 Bujnova Karolina 14950715 SVK 0 1177 Topolciansky Sachovy Klub
17 Babala Martin 14960702 SVK 0 1151 Topolciansky Sachovy Klub
18 Biskupic Adam 14963922 SVK 0 1130 Sk Komplet Modranka
19 Valentova Sophia 14963884 SVK 0 1125 Ksn Bratislava
20 Seles Samuel 14962217 SVK 0 1122 Topolciansky Sachovy Klub
21 Belan Martin 14949857 SVK 0 1101 Topolciansky Sachovy Klub
22 Zakopcan Daniel 14959470 SVK 0 1095 Nitrianska Sachova Akademia
23 Duda Filip 14963604 SVK 0 1091 Sk Junior Cvc Banska Bystrica
24 Bujnova Dominika 14957566 SVK 0 1089 Topolciansky Sachovy Klub
25 Marosi Michal 73620785 SVK 0 1069 Cis Premium
26 Lopasovsky Artur 14963930 SVK 0 1061 Sk Komplet Modranka
27 Tarina Peter 14960672 SVK 0 1059 Topolciansky Sachovy Klub
28 Bacho Kristian 14959518 SVK 0 1000 Zruseny Clen, Zruseny
29 Barta Dominik SVK 0 1000 NRSA
30 Bena Pavol 14964244 SVK 0 1000 Sk Stefanov
31 Cesnek Martin SVK 0 1000 ŠK Komplet Modranka
32 Chabron Jan SVK 0 1000 UNES
33 Ducky Adam 14960885 SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub
34 Dudova Viktoria 14963590 SVK 0 1000 Sk Junior Cvc Banska Bystrica
35 Gaher Daniel SVK 0 1000 ZS Nabrezie Nitra
36 Harcar Dusan SVK 0 1000 NSK Nitra
37 Hronec Tadeas 73622737 SVK 0 1000 Cis Premium
38 Jankechova Jana 14963302 SVK 0 1000 Sks Dubnica N/V
39 Jurik Dominik 14954281 SVK 0 1000 Sk Trencin
40 Kapolkova Alzbeta 14959593 SVK 0 1000 Ksn Bratislava
41 Kisac Marcel 14963124 SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub
42 Kocner Marian 14966646 SVK 0 1000 Nitrianska Sachova Akademia
43 Kovac Nicolas 14965143 SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub
44 Kudolaniova Ester SVK 0 1000 SK Stefanov
45 Lesko Simon SVK 0 1000 UNES
46 Matusikova Tereza 14963469 SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub
47 Mederly Peter 14964368 SVK 0 1000 Sk Levice
48 Palugyai Bence 14956179 SVK 0 1000 Sk Pribeta
49 Piesecka Vivien 14963353 SVK 0 1000 Nitrianska Sachova Akademia
50 Ralbovska Gabriela 14963000 SVK 0 1000 Sk Stefanov
51 Rancso Adam SVK 0 1000 SK Pribeta
52 Rehak Matus 14966638 SVK 0 1000 Sk Stefanov
53 Rehakova Natalia 14966620 SVK 0 1000 Sk Stefanov
54 Sarvas Matus SVK 0 1000 ZS sv. Svorada
55 Sloboda Rudolf 14962330 SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub
56 Stelbasky Filip 14951720 SVK 0 1000 Ksn Bratislava
57 Strapec Tomas SVK 0 1000 Sk JuniorCVC B.Bystrica
58 Sun Martin 14963701 SVK 0 1000 Ksn Bratislava
59 Sunova Michaela 14966484 SVK 0 1000 Ksn Bratislava
60 Sykorova Nina 14959720 SVK 0 1000 Nitrianska Sachova Akademia
61 Zahorcsek Ferenc 14965062 SVK 0 1000 Sk Pribeta
62 Zanovit Samuel SVK 0 1000 Zs sv. Svorada a B

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Lacsny Natan 1368 0 ½ - ½ 0 Chabron Jan 1000 32
2 33 Ducky Adam 1000 0 0 - 1 0 Benko Tomas 1366 2
3 3 Palka Samuel 1325 0 1 - 0 0 Dudova Viktoria 1000 34
4 35 Gaher Daniel 1000 0 0 - 1 0 Mederlyova Beata 1320 4
5 5 Piroska Samuel 1298 0 1 - 0 0 Harcar Dusan 1000 36
6 37 Hronec Tadeas 1000 0 0 - 1 0 Szabo Akos 1282 6
7 7 Mederlyova Maria 1269 0 1 - 0 0 Jankechova Jana 1000 38
8 39 Jurik Dominik 1000 0 1 - 0 0 Belak Matus 1254 8
9 9 Strapec Lukas 1236 0 1 - 0 0 Kapolkova Alzbeta 1000 40
10 41 Kisac Marcel 1000 0 0 - 1 0 Benko Martin 1228 10
11 11 Skach Lubomir 1195 0 1 - 0 0 Kocner Marian 1000 42
12 43 Kovac Nicolas 1000 0 0 - 1 0 Kubikova Nina 1187 12
13 13 Zudorova Miroslava 1187 0 1 - 0 0 Kudolaniova Ester 1000 44
14 46 Matusikova Tereza 1000 0 0 - 1 0 Meszaros Casey Ryan 1106 14
15 15 Kopca Peter 1195 0 1 - 0 0 Mederly Peter 1000 47
16 48 Palugyai Bence 1000 0 1 - 0 0 Bujnova Karolina 1177 16
17 17 Babala Martin 1151 0 1 - 0 0 Piesecka Vivien 1000 49
18 50 Ralbovska Gabriela 1000 0 0 - 1 0 Biskupic Adam 1130 18
19 19 Valentova Sophia 1125 0 1 - 0 0 Rancso Adam 1000 51
20 52 Rehak Matus 1000 0 0 - 1 0 Seles Samuel 1122 20
21 21 Belan Martin 1101 0 1 - 0 0 Rehakova Natalia 1000 53
22 54 Sarvas Matus 1000 0 0 - 1 0 Zakopcan Daniel 1095 22
23 23 Duda Filip 1091 0 0 - 1 0 Sloboda Rudolf 1000 55
24 56 Stelbasky Filip 1000 0 1 - 0 0 Bujnova Dominika 1089 24
25 25 Marosi Michal 1069 0 1 - 0 0 Strapec Tomas 1000 57
26 58 Sun Martin 1000 0 0 - 1 0 Lopasovsky Artur 1061 26
27 27 Tarina Peter 1059 0 1 - 0 0 Sunova Michaela 1000 59
28 60 Sykorova Nina 1000 0 1 - 0 0 Bacho Kristian 1000 28
29 29 Barta Dominik 1000 0 1 - 0 0 Zahorcsek Ferenc 1000 61
30 62 Zanovit Samuel 1000 0 0 - 1 0 Bena Pavol 1000 30
31 31 Cesnek Martin 1000 0 1 - 0 0 Lesko Simon 1000 45

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Benko Tomas 1366 1 0 - 1 1 Valentova Sophia 1125 19
2 20 Seles Samuel 1122 1 1 - 0 1 Palka Samuel 1325 3
3 4 Mederlyova Beata 1320 1 0 - 1 1 Belan Martin 1101 21
4 22 Zakopcan Daniel 1095 1 0 - 1 1 Piroska Samuel 1298 5
5 6 Szabo Akos 1282 1 0 - 1 1 Marosi Michal 1069 25
6 26 Lopasovsky Artur 1061 1 0 - 1 1 Mederlyova Maria 1269 7
7 27 Tarina Peter 1059 1 0 - 1 1 Strapec Lukas 1236 9
8 10 Benko Martin 1228 1 1 - 0 1 Barta Dominik 1000 29
9 30 Bena Pavol 1000 1 0 - 1 1 Skach Lubomir 1195 11
10 12 Kubikova Nina 1187 1 1 - 0 1 Cesnek Martin 1000 31
11 39 Jurik Dominik 1000 1 0 - 1 1 Zudorova Miroslava 1187 13
12 14 Meszaros Casey Ryan 1106 1 1 - 0 1 Palugyai Bence 1000 48
13 55 Sloboda Rudolf 1000 1 0 - 1 1 Kopca Peter 1195 15
14 56 Stelbasky Filip 1000 1 0 - 1 1 Babala Martin 1151 17
15 18 Biskupic Adam 1130 1 1 - 0 1 Sykorova Nina 1000 60
16 8 Belak Matus 1254 0 0 - 1 ½ Lacsny Natan 1368 1
17 32 Chabron Jan 1000 ½ 0 - 1 0 Bujnova Karolina 1177 16
18 47 Mederly Peter 1000 0 0 - 1 0 Duda Filip 1091 23
19 24 Bujnova Dominika 1089 0 ½ - ½ 0 Matusikova Tereza 1000 46
20 28 Bacho Kristian 1000 0 1 - 0 0 Piesecka Vivien 1000 49
21 51 Rancso Adam 1000 0 1 - 0 0 Ducky Adam 1000 33
22 34 Dudova Viktoria 1000 0 1 - 0 0 Ralbovska Gabriela 1000 50
23 53 Rehakova Natalia 1000 0 1 - 0 0 Gaher Daniel 1000 35
24 36 Harcar Dusan 1000 0 1 - 0 0 Rehak Matus 1000 52
25 57 Strapec Tomas 1000 0 0 - 1 0 Hronec Tadeas 1000 37
26 38 Jankechova Jana 1000 0 1 - 0 0 Sarvas Matus 1000 54
27 40 Kapolkova Alzbeta 1000 0 0 - 1 0 Sun Martin 1000 58
28 59 Sunova Michaela 1000 0 0 - 1 0 Kisac Marcel 1000 41
29 42 Kocner Marian 1000 0 0 - 1 0 Zahorcsek Ferenc 1000 61
30 45 Lesko Simon 1000 0 0 - 1 0 Kovac Nicolas 1000 43
31 44 Kudolaniova Ester 1000 0 0 - 1 0 Zanovit Samuel 1000 62

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 Piroska Samuel 1298 2 ½ - ½ 2 Meszaros Casey Ryan 1106 14
2 7 Mederlyova Maria 1269 2 1 - 0 2 Kopca Peter 1195 15
3 9 Strapec Lukas 1236 2 0 - 1 2 Babala Martin 1151 17
4 19 Valentova Sophia 1125 2 1 - 0 2 Benko Martin 1228 10
5 11 Skach Lubomir 1195 2 1 - 0 2 Biskupic Adam 1130 18
6 21 Belan Martin 1101 2 1 - 0 2 Kubikova Nina 1187 12
7 13 Zudorova Miroslava 1187 2 1 - 0 2 Seles Samuel 1122 20
8 25 Marosi Michal 1069 2 1 - 0 Lacsny Natan 1368 1
9 36 Harcar Dusan 1000 1 0 - 1 1 Benko Tomas 1366 2
10 3 Palka Samuel 1325 1 1 - 0 1 Jankechova Jana 1000 38
11 37 Hronec Tadeas 1000 1 1 - 0 1 Mederlyova Beata 1320 4
12 41 Kisac Marcel 1000 1 0 - 1 1 Szabo Akos 1282 6
13 16 Bujnova Karolina 1177 1 0 - 1 1 Jurik Dominik 1000 39
14 43 Kovac Nicolas 1000 1 1 - 0 1 Zakopcan Daniel 1095 22
15 23 Duda Filip 1091 1 0 - 1 1 Rancso Adam 1000 51
16 48 Palugyai Bence 1000 1 1 - 0 1 Lopasovsky Artur 1061 26
17 58 Sun Martin 1000 1 0 - 1 1 Tarina Peter 1059 27
18 61 Zahorcsek Ferenc 1000 1 1 - 0 1 Bacho Kristian 1000 28
19 29 Barta Dominik 1000 1 1 - 0 1 Rehakova Natalia 1000 53
20 60 Sykorova Nina 1000 1 0 - 1 1 Bena Pavol 1000 30
21 31 Cesnek Martin 1000 1 0 - 1 1 Sloboda Rudolf 1000 55
22 62 Zanovit Samuel 1000 1 0 - 1 1 Dudova Viktoria 1000 34
23 46 Matusikova Tereza 1000 ½ 0 - 1 1 Stelbasky Filip 1000 56
24 32 Chabron Jan 1000 ½ 1 - 0 ½ Bujnova Dominika 1089 24
25 49 Piesecka Vivien 1000 0 1 - 0 0 Belak Matus 1254 8
26 33 Ducky Adam 1000 0 1 - 0 0 Strapec Tomas 1000 57
27 35 Gaher Daniel 1000 0 0 - 1 0 Sunova Michaela 1000 59
28 50 Ralbovska Gabriela 1000 0 1 - 0 0 Kapolkova Alzbeta 1000 40
29 52 Rehak Matus 1000 0 0 - 1 0 Kocner Marian 1000 42
30 54 Sarvas Matus 1000 0 1 - 0 0 Kudolaniova Ester 1000 44
31 45 Lesko Simon 1000 0 0 - 1 0 Mederly Peter 1000 47

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 17 Babala Martin 1151 3 1 - 0 3 Mederlyova Maria 1269 7
2 19 Valentova Sophia 1125 3 0 - 1 3 Skach Lubomir 1195 11
3 25 Marosi Michal 1069 3 1 - 0 3 Zudorova Miroslava 1187 13
4 14 Meszaros Casey Ryan 1106 1 - 0 3 Belan Martin 1101 21
5 2 Benko Tomas 1366 2 0 - 1 Piroska Samuel 1298 5
6 30 Bena Pavol 1000 2 1 - 0 2 Palka Samuel 1325 3
7 6 Szabo Akos 1282 2 1 - 0 2 Dudova Viktoria 1000 34
8 51 Rancso Adam 1000 2 0 - 1 2 Strapec Lukas 1236 9
9 10 Benko Martin 1228 2 0 - 1 2 Hronec Tadeas 1000 37
10 12 Kubikova Nina 1187 2 1 - 0 2 Jurik Dominik 1000 39
11 15 Kopca Peter 1195 2 1 - 0 2 Kovac Nicolas 1000 43
12 18 Biskupic Adam 1130 2 1 - 0 2 Palugyai Bence 1000 48
13 20 Seles Samuel 1122 2 1 - 0 2 Stelbasky Filip 1000 56
14 61 Zahorcsek Ferenc 1000 2 0 - 1 2 Tarina Peter 1059 27
15 55 Sloboda Rudolf 1000 2 0 - 1 2 Barta Dominik 1000 29
16 1 Lacsny Natan 1368 1 - 0 1 Duda Filip 1091 23
17 4 Mederlyova Beata 1320 1 1 - 0 Chabron Jan 1000 32
18 16 Bujnova Karolina 1177 1 1 - 0 1 Ralbovska Gabriela 1000 50
19 22 Zakopcan Daniel 1095 1 1 - 0 1 Sun Martin 1000 58
20 26 Lopasovsky Artur 1061 1 1 - 0 1 Sarvas Matus 1000 54
21 28 Bacho Kristian 1000 1 ½ - ½ 1 Zanovit Samuel 1000 62
22 42 Kocner Marian 1000 1 1 - 0 1 Cesnek Martin 1000 31
23 47 Mederly Peter 1000 1 1 - 0 1 Ducky Adam 1000 33
24 49 Piesecka Vivien 1000 1 0 - 1 1 Harcar Dusan 1000 36
25 38 Jankechova Jana 1000 1 1 - 0 1 Sykorova Nina 1000 60
26 53 Rehakova Natalia 1000 1 0 - 1 1 Kisac Marcel 1000 41
27 59 Sunova Michaela 1000 1 1 - 0 ½ Matusikova Tereza 1000 46
28 24 Bujnova Dominika 1089 ½ 1 - 0 0 Gaher Daniel 1000 35
29 8 Belak Matus 1254 0 1 - 0 0 Lesko Simon 1000 45
30 40 Kapolkova Alzbeta 1000 0 1 - 0 0 Rehak Matus 1000 52
31 44 Kudolaniova Ester 1000 0 0 - 1 0 Strapec Tomas 1000 57

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 11 Skach Lubomir 1195 4 0 - 1 4 Marosi Michal 1069 25
2 5 Piroska Samuel 1298 0 - 1 4 Babala Martin 1151 17
3 7 Mederlyova Maria 1269 3 0 - 1 Meszaros Casey Ryan 1106 14
4 21 Belan Martin 1101 3 0 - 1 3 Szabo Akos 1282 6
5 9 Strapec Lukas 1236 3 1 - 0 3 Valentova Sophia 1125 19
6 27 Tarina Peter 1059 3 0 - 1 3 Kubikova Nina 1187 12
7 13 Zudorova Miroslava 1187 3 1 - 0 3 Bena Pavol 1000 30
8 29 Barta Dominik 1000 3 0 - 1 3 Kopca Peter 1195 15
9 37 Hronec Tadeas 1000 3 1 - 0 3 Biskupic Adam 1130 18
10 1 Lacsny Natan 1368 0 - 1 3 Seles Samuel 1122 20
11 39 Jurik Dominik 1000 2 1 - 0 2 Benko Tomas 1366 2
12 3 Palka Samuel 1325 2 1 - 0 2 Kocner Marian 1000 42
13 41 Kisac Marcel 1000 2 0 - 1 2 Mederlyova Beata 1320 4
14 43 Kovac Nicolas 1000 2 0 - 1 2 Benko Martin 1228 10
15 47 Mederly Peter 1000 2 0 - 1 2 Bujnova Karolina 1177 16
16 48 Palugyai Bence 1000 2 1 - 0 2 Zakopcan Daniel 1095 22
17 51 Rancso Adam 1000 2 0 - 1 2 Lopasovsky Artur 1061 26
18 34 Dudova Viktoria 1000 2 ½ - ½ 2 Sloboda Rudolf 1000 55
19 36 Harcar Dusan 1000 2 1 - 0 2 Sunova Michaela 1000 59
20 56 Stelbasky Filip 1000 2 0 - 1 2 Jankechova Jana 1000 38
21 32 Chabron Jan 1000 ½ - ½ 2 Zahorcsek Ferenc 1000 61
22 62 Zanovit Samuel 1000 ½ - ½ Bujnova Dominika 1089 24
23 31 Cesnek Martin 1000 1 0 - 1 Bacho Kristian 1000 28
24 50 Ralbovska Gabriela 1000 1 0 - 1 1 Belak Matus 1254 8
25 23 Duda Filip 1091 1 1 - 0 1 Rehakova Natalia 1000 53
26 33 Ducky Adam 1000 1 1 - 0 1 Sarvas Matus 1000 54
27 57 Strapec Tomas 1000 1 0 - 1 1 Kapolkova Alzbeta 1000 40
28 58 Sun Martin 1000 1 1 - 0 1 Piesecka Vivien 1000 49
29 60 Sykorova Nina 1000 1 0 - 1 ½ Matusikova Tereza 1000 46
30 35 Gaher Daniel 1000 0 1 - 0 0 Lesko Simon 1000 45
31 52 Rehak Matus 1000 0 1 - 0 0 Kudolaniova Ester 1000 44

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 17 Babala Martin 1151 5 0 - 1 5 Marosi Michal 1069 25
2 14 Meszaros Casey Ryan 1106 ½ - ½ 4 Strapec Lukas 1236 9
3 6 Szabo Akos 1282 4 1 - 0 4 Zudorova Miroslava 1187 13
4 20 Seles Samuel 1122 4 1 - 0 4 Skach Lubomir 1195 11
5 12 Kubikova Nina 1187 4 1 - 0 4 Hronec Tadeas 1000 37
6 15 Kopca Peter 1195 4 0 - 1 Piroska Samuel 1298 5
7 26 Lopasovsky Artur 1061 3 0 - 1 3 Palka Samuel 1325 3
8 4 Mederlyova Beata 1320 3 0 - 1 3 Tarina Peter 1059 27
9 29 Barta Dominik 1000 3 0 - 1 3 Mederlyova Maria 1269 7
10 10 Benko Martin 1228 3 0 - 1 3 Palugyai Bence 1000 48
11 16 Bujnova Karolina 1177 3 1 - 0 3 Harcar Dusan 1000 36
12 18 Biskupic Adam 1130 3 0 - 1 3 Jurik Dominik 1000 39
13 30 Bena Pavol 1000 3 0 - 1 3 Valentova Sophia 1125 19
14 38 Jankechova Jana 1000 3 0 - 1 3 Belan Martin 1101 21
15 61 Zahorcsek Ferenc 1000 ½ - ½ Lacsny Natan 1368 1
16 28 Bacho Kristian 1000 1 - 0 Dudova Viktoria 1000 34
17 55 Sloboda Rudolf 1000 1 - 0 2 Ducky Adam 1000 33
18 2 Benko Tomas 1366 2 1 - 0 2 Kovac Nicolas 1000 43
19 8 Belak Matus 1254 2 1 - 0 2 Mederly Peter 1000 47
20 22 Zakopcan Daniel 1095 2 1 - 0 2 Rancso Adam 1000 51
21 42 Kocner Marian 1000 2 1 - 0 2 Duda Filip 1091 23
22 24 Bujnova Dominika 1089 2 0 - 1 2 Sun Martin 1000 58
23 59 Sunova Michaela 1000 2 0 - 1 2 Chabron Jan 1000 32
24 40 Kapolkova Alzbeta 1000 2 1 - 0 2 Stelbasky Filip 1000 56
25 62 Zanovit Samuel 1000 2 1 - 0 2 Kisac Marcel 1000 41
26 46 Matusikova Tereza 1000 1 - 0 1 Ralbovska Gabriela 1000 50
27 53 Rehakova Natalia 1000 1 1 - 0 1 Cesnek Martin 1000 31
28 54 Sarvas Matus 1000 1 1 - 0 1 Gaher Daniel 1000 35
29 49 Piesecka Vivien 1000 1 0 - 1 1 Sykorova Nina 1000 60
30 57 Strapec Tomas 1000 1 1 - 0 1 Rehak Matus 1000 52
31 45 Lesko Simon 1000 0 1 - 0 0 Kudolaniova Ester 1000 44

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 25 Marosi Michal 1069 6 1 - 0 5 Kubikova Nina 1187 12
2 17 Babala Martin 1151 5 1 - 0 5 Szabo Akos 1282 6
3 20 Seles Samuel 1122 5 0 - 1 5 Meszaros Casey Ryan 1106 14
4 5 Piroska Samuel 1298 ½ - ½ Strapec Lukas 1236 9
5 19 Valentova Sophia 1125 4 1 - 0 4 Palka Samuel 1325 3
6 7 Mederlyova Maria 1269 4 1 - 0 4 Belan Martin 1101 21
7 27 Tarina Peter 1059 4 0 - 1 4 Skach Lubomir 1195 11
8 13 Zudorova Miroslava 1187 4 1 - 0 4 Palugyai Bence 1000 48
9 39 Jurik Dominik 1000 4 1 - 0 4 Kopca Peter 1195 15
10 37 Hronec Tadeas 1000 4 1 - 0 4 Bujnova Karolina 1177 16
11 55 Sloboda Rudolf 1000 1 - 0 Bacho Kristian 1000 28
12 1 Lacsny Natan 1368 3 1 - 0 3 Bena Pavol 1000 30
13 32 Chabron Jan 1000 3 0 - 1 3 Benko Tomas 1366 2
14 36 Harcar Dusan 1000 3 1 - 0 3 Mederlyova Beata 1320 4
15 38 Jankechova Jana 1000 3 1 - 0 3 Belak Matus 1254 8
16 40 Kapolkova Alzbeta 1000 3 0 - 1 3 Benko Martin 1228 10
17 42 Kocner Marian 1000 3 0 - 1 3 Biskupic Adam 1130 18
18 22 Zakopcan Daniel 1095 3 0 - 1 3 Zahorcsek Ferenc 1000 61
19 26 Lopasovsky Artur 1061 3 1 - 0 3 Zanovit Samuel 1000 62
20 58 Sun Martin 1000 3 1 - 0 3 Barta Dominik 1000 29
21 34 Dudova Viktoria 1000 ½ - ½ Matusikova Tereza 1000 46
22 23 Duda Filip 1091 2 1 - 0 2 Sarvas Matus 1000 54
23 51 Rancso Adam 1000 2 1 - 0 2 Bujnova Dominika 1089 24
24 33 Ducky Adam 1000 2 1 - 0 2 Rehakova Natalia 1000 53
25 41 Kisac Marcel 1000 2 1 - 0 2 Strapec Tomas 1000 57
26 43 Kovac Nicolas 1000 2 1 - 0 2 Sunova Michaela 1000 59
27 60 Sykorova Nina 1000 2 0 - 1 2 Mederly Peter 1000 47
28 56 Stelbasky Filip 1000 2 1 - 0 1 Gaher Daniel 1000 35
29 31 Cesnek Martin 1000 1 0 - 1 1 Piesecka Vivien 1000 49
30 52 Rehak Matus 1000 1 0 - 1 1 Lesko Simon 1000 45
31 44 Kudolaniova Ester 1000 0 1 - 0 1 Ralbovska Gabriela 1000 50

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED FIDE EloN Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 25 Marosi Michal SVK 0 1069 Cis Premium 7,0 30,0 32,0 32,00
2 17 Babala Martin SVK 0 1151 Topolciansky Sachovy Klub 6,0 30,0 32,0 25,00
3 14 Meszaros Casey Ryan SVK 1106 0 Ksn Bratislava 6,0 28,0 31,0 26,00
4 6 Szabo Akos SVK 1282 0 Sk Pribeta 5,0 30,0 33,0 20,00
5 5 Piroska Samuel SVK 1298 0 Nitrianska Sachova Akademia 5,0 29,0 32,0 20,50
6 9 Strapec Lukas SVK 1236 0 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 5,0 29,0 32,0 20,50
7 13 Zudorova Miroslava SVK 1187 0 Nitrianska Sachova Akademia 5,0 29,0 30,0 18,00
8 11 Skach Lubomir SVK 1195 0 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 5,0 28,0 31,0 19,00
9 7 Mederlyova Maria SVK 1269 0 Sk Levice 5,0 28,0 31,0 19,00
10 12 Kubikova Nina SVK 1187 0 Ksn Bratislava 5,0 28,0 29,0 18,00
11 20 Seles Samuel SVK 0 1122 Topolciansky Sachovy Klub 5,0 27,0 28,0 17,00
12 39 Jurik Dominik SVK 0 1000 Sk Trencin 5,0 26,0 29,0 19,00
13 19 Valentova Sophia SVK 0 1125 Ksn Bratislava 5,0 25,0 28,0 18,00
14 37 Hronec Tadeas SVK 0 1000 Cis Premium 5,0 25,0 27,0 17,00
15 55 Sloboda Rudolf SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub 4,5 19,5 20,5 12,00
16 21 Belan Martin SVK 0 1101 Topolciansky Sachovy Klub 4,0 28,0 30,0 14,00
17 48 Palugyai Bence SVK 0 1000 Sk Pribeta 4,0 27,0 30,0 15,00
18 27 Tarina Peter SVK 0 1059 Topolciansky Sachovy Klub 4,0 26,0 28,0 13,00
19 15 Kopca Peter SVK 0 1195 Sk Doprastav Bratislava 4,0 25,5 28,5 13,50
20 2 Benko Tomas SVK 1366 0 Nitrianska Sachova Akademia 4,0 25,0 28,0 13,00
21 1 Lacsny Natan SVK 1368 0 Nitrianska Sachova Akademia 4,0 25,0 28,0 12,50
22 3 Palka Samuel SVK 1325 0 Nitrianska Sachova Akademia 4,0 24,0 27,0 14,00
23 16 Bujnova Karolina SVK 0 1177 Topolciansky Sachovy Klub 4,0 24,0 25,0 11,00
24 18 Biskupic Adam SVK 0 1130 Sk Komplet Modranka 4,0 24,0 25,0 10,00
25 10 Benko Martin SVK 1228 0 Nitrianska Sachova Akademia 4,0 23,0 26,0 12,00
26 26 Lopasovsky Artur SVK 0 1061 Sk Komplet Modranka 4,0 23,0 25,0 12,00
27 38 Jankechova Jana SVK 0 1000 Sks Dubnica N/V 4,0 21,0 23,0 10,00
28 61 Zahorcsek Ferenc SVK 0 1000 Sk Pribeta 4,0 20,5 23,5 13,00
29 36 Harcar Dusan SVK 0 1000 NSK Nitra 4,0 20,0 21,0 8,00
30 58 Sun Martin SVK 0 1000 Ksn Bratislava 4,0 19,0 21,0 10,00
31 28 Bacho Kristian SVK 0 1000 Zruseny Clen, Zruseny 3,5 18,5 19,5 7,50
32 30 Bena Pavol SVK 0 1000 Sk Stefanov 3,0 26,0 28,0 9,00
33 29 Barta Dominik SVK 0 1000 NRSA 3,0 25,5 27,5 10,50
34 22 Zakopcan Daniel SVK 0 1095 Nitrianska Sachova Akademia 3,0 23,0 25,0 9,00
35 51 Rancso Adam SVK 0 1000 SK Pribeta 3,0 23,0 25,0 8,00
36 34 Dudova Viktoria SVK 0 1000 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 3,0 23,0 24,0 7,75
37 4 Mederlyova Beata SVK 1320 0 Sk Levice 3,0 23,0 24,0 7,00
38 56 Stelbasky Filip SVK 0 1000 Ksn Bratislava 3,0 23,0 24,0 6,00
39 43 Kovac Nicolas SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub 3,0 22,0 24,0 7,00
40 32 Chabron Jan SVK 0 1000 UNES 3,0 21,0 23,0 8,00
41 42 Kocner Marian SVK 0 1000 Nitrianska Sachova Akademia 3,0 21,0 22,0 5,00
42 8 Belak Matus SVK 1254 0 Zruseny Clen, Zruseny 3,0 20,0 21,0 6,00
43 23 Duda Filip SVK 0 1091 Sk Junior Cvc Banska Bystrica 3,0 19,5 21,5 7,00
44 47 Mederly Peter SVK 0 1000 Sk Levice 3,0 19,0 21,0 7,00
45 41 Kisac Marcel SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub 3,0 19,0 21,0 6,00
46 40 Kapolkova Alzbeta SVK 0 1000 Ksn Bratislava 3,0 19,0 20,0 6,00
47 33 Ducky Adam SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub 3,0 18,5 20,5 6,00
48 62 Zanovit Samuel SVK 0 1000 Zs sv. Svorada a B 3,0 18,5 19,5 6,75
49 46 Matusikova Tereza SVK 0 1000 Topolciansky Sachovy Klub 3,0 18,0 19,0 5,50
50 49 Piesecka Vivien SVK 0 1000 Nitrianska Sachova Akademia 2,0 22,5 23,5 4,00
51 57 Strapec Tomas SVK 0 1000 Sk JuniorCVC B.Bystrica 2,0 22,0 23,0 2,00
52 60 Sykorova Nina SVK 0 1000 Nitrianska Sachova Akademia 2,0 20,5 22,5 5,50
53 59 Sunova Michaela SVK 0 1000 Ksn Bratislava 2,0 20,0 21,0 4,00
54 24 Bujnova Dominika SVK 0 1089 Topolciansky Sachovy Klub 2,0 19,0 20,0 4,00
55 54 Sarvas Matus SVK 0 1000 ZS sv. Svorada 2,0 18,0 19,0 2,00
56 53 Rehakova Natalia SVK 0 1000 Sk Stefanov 2,0 17,0 18,0 2,00
57 45 Lesko Simon SVK 0 1000 UNES 2,0 12,0 13,0 2,00
58 31 Cesnek Martin SVK 0 1000 ŠK Komplet Modranka 1,0 20,0 22,0 2,00
59 50 Ralbovska Gabriela SVK 0 1000 Sk Stefanov 1,0 20,0 21,0 3,00
60 52 Rehak Matus SVK 0 1000 Sk Stefanov 1,0 19,0 20,0 1,00
61 44 Kudolaniova Ester SVK 0 1000 SK Stefanov 1,0 15,0 16,0 1,00
62 35 Gaher Daniel SVK 0 1000 ZS Nabrezie Nitra 1,0 14,0 16,0 2,00