Jarny sachovy festival CENADA 6.4.2019, Bratislava GPX, MBA do 10 a 14 rokov

Chess tournament overview

Country: Slovakia
Tournament date: 2019-04-06 to 2019-04-06
Tournament place: Bratislava, CENADA (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 2 x 15 min.
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Bratislavska sachova akademia
Main referee: Rastislav Diviak

Schedule: Jarny sachovy festival CENADA 6.4.2019, Bratislava GPX, MBA do 10 a 14 rokov

Round Date Time
1 2019/04/06
2 2019/04/06
3 2019/04/06
4 2019/04/06
5 2019/04/06
6 2019/04/06
7 2019/04/06
8 2019/04/06
9 2019/04/06

Players registered in Jarny sachovy festival CENADA 6.4.2019, Bratislava GPX, MBA do 10 a 14 rokov

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 SVK Petrek Dominik 1737 0 0
2 SVK Bochnickova Simona 1639 0 0
3 SVK Paluska Karol 1619 0 27
4 SVK Compel Daniel 1604 0 0
5 SVK Malaschitz Teodor 1548 0 -63
6 SVK Havalda Samuel 1504 0 -25
7 SVK Rak Martin 1487 0 -38
8 SVK Striskova Lucia 1429 0 42
9 SVK Rybiansky Jergus 1395 0 -54
10 SVK Kapolkova Greta 1393 0 -72
11 SVK Romanova Ela 1341 0 0
12 SVK Zverka Peter Samuel 1249 0 0
13 SVK Skach Lubomir 1238 0 0
14 SVK Havaldova Natalia 1232 0 -2
15 SVK Meszaros Casey Ryan 1228 0 0
16 SVK Krupa Andrej 1207 0 0
17 SVK Dolnik Michal 1204 0 0
18 SVK Kubikova Nina 1201 0 0
19 SVK Kopca Peter 0 1195 0
20 SVK Brechtl Samuel 1181 0 -22
21 SVK Karapetsas Athanasios 1173 0 29
22 SVK Jursova Elena 1160 0 0
23 SVK Sahidi Shabir 1155 0 0
24 SVK Kyselica Daniel 1149 0 0
25 SVK Sahidi Sear 1142 0 0
26 SVK Valentova Sophia 0 1125 0
27 SVK WCM Sosovickova Martina 1115 0 0
28 SVK Boros David 1109 0 0
29 SVK Dubanova Kristina 1069 0 0
30 SVK Sun Martin 1034 0 0
31 SVK Jursa Juraj 0 1022 0
32 SVK Bachleda Oskar 0 1000 0
33 SVK Benci Jozef 0 1000 0
34 SVK Bernard Martin 0 1000 0
35 SVK Bruskin Martha 0 1000 0
36 SVK Certik Jaroslav 0 1000 0
37 SVK Cerven Matus 0 1000 0
38 SVK Cirsky Lubor 0 1000 0
39 SVK Duk Peter 0 1000 0
40 SVK Furdik Matus 0 1000 0
41 SVK Garus Roman 0 1000 0
42 SVK Holly Filip 0 1000 0
43 SVK Hronec Tadeas 0 1000 0
44 SVK Hunady Lukas 0 1000 0
45 SVK Kmetova Vanesa 0 1000 0
46 SVK Konecny Daniel 0 1000 0
47 SVK Krisko Vladimir 0 1000 0
48 SVK Livnansky Michal 0 1000 0
49 SVK Livnansky Tomas 0 1000 0
50 SVK Malcek Jakub 0 1000 0
51 SVK Osadsky Damian 0 1000 0
52 SVK Osadsky Samuel 0 1000 0
53 SVK Pavelka Hugo 0 1000 0
54 SVK Pisarcik Richard 0 1000 0
55 SVK Puss Silvester 0 1000 0
56 SVK Richter Michal 0 1000 0
57 SVK Seleng Tibor 0 1000 0
58 SVK Schnitzer Patrick 0 1000 0
59 SVK Simon Samuel 0 1000 0
60 SVK Sirota Oskar Andrej 0 1000 0
61 SVK Sobolic Matej 0 1000 0
62 SVK Stuska Patrik 0 1000 0
63 SVK Sunova Michaela 0 1000 0
64 SVK Szabova Lucia 0 1000 0
65 SVK Tichy Gregor 0 1000 0
66 SVK Tichy Frederik 0 1000 0
67 SVK Tonhajzer Matus 0 1000 0
68 SVK Travnicek Teo 0 1000 0
69 SVK Ulrich Filip 0 1000 0
70 SVK Ungvarsky Cyril 0 1000 0
71 SVK Valent Theo 0 1000 0
72 SVK Valovic Marek 0 1000 0
73 SVK Vanko William 0 1000 0
74 SVK Viktorin Simon 0 1000 0
75 SVK Vrabel Michal Juraj 0 1000 0
76 SVK Zachar Peter 0 1000 0
77 SVK Zalesky Daniel 0 1000 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 SVK Petrek Dominik 1737 0 0
2 SVK Bochnickova Simona 1639 0 0
3 SVK Paluska Karol 1619 0 27
4 SVK Compel Daniel 1604 0 0
5 SVK Malaschitz Teodor 1548 0 -63
6 SVK Havalda Samuel 1504 0 -25
7 SVK Rak Martin 1487 0 -38
8 SVK Striskova Lucia 1429 0 42
9 SVK Rybiansky Jergus 1395 0 -54
10 SVK Kapolkova Greta 1393 0 -72
11 SVK Romanova Ela 1341 0 0
12 SVK Zverka Peter Samuel 1249 0 0
13 SVK Skach Lubomir 1238 0 0
14 SVK Havaldova Natalia 1232 0 -2
15 SVK Meszaros Casey Ryan 1228 0 0
16 SVK Krupa Andrej 1207 0 0
17 SVK Dolnik Michal 1204 0 0
18 SVK Kubikova Nina 1201 0 0
19 SVK Kopca Peter 0 1195 0
20 SVK Brechtl Samuel 1181 0 -22
21 SVK Karapetsas Athanasios 1173 0 29
22 SVK Jursova Elena 1160 0 0
23 SVK Sahidi Shabir 1155 0 0
24 SVK Kyselica Daniel 1149 0 0
25 SVK Sahidi Sear 1142 0 0
26 SVK Valentova Sophia 0 1125 0
27 SVK WCM Sosovickova Martina 1115 0 0
28 SVK Boros David 1109 0 0
29 SVK Dubanova Kristina 1069 0 0
30 SVK Sun Martin 1034 0 0
31 SVK Jursa Juraj 0 1022 0
32 SVK Bachleda Oskar 0 1000 0
33 SVK Benci Jozef 0 1000 0
34 SVK Bernard Martin 0 1000 0
35 SVK Bruskin Martha 0 1000 0
36 SVK Certik Jaroslav 0 1000 0
37 SVK Cerven Matus 0 1000 0
38 SVK Cirsky Lubor 0 1000 0
39 SVK Duk Peter 0 1000 0
40 SVK Furdik Matus 0 1000 0
41 SVK Garus Roman 0 1000 0
42 SVK Holly Filip 0 1000 0
43 SVK Hronec Tadeas 0 1000 0
44 SVK Hunady Lukas 0 1000 0
45 SVK Kmetova Vanesa 0 1000 0
46 SVK Konecny Daniel 0 1000 0
47 SVK Krisko Vladimir 0 1000 0
48 SVK Livnansky Michal 0 1000 0
49 SVK Livnansky Tomas 0 1000 0
50 SVK Malcek Jakub 0 1000 0
51 SVK Osadsky Damian 0 1000 0
52 SVK Osadsky Samuel 0 1000 0
53 SVK Pavelka Hugo 0 1000 0
54 SVK Pisarcik Richard 0 1000 0
55 SVK Puss Silvester 0 1000 0
56 SVK Richter Michal 0 1000 0
57 SVK Seleng Tibor 0 1000 0
58 SVK Schnitzer Patrick 0 1000 0
59 SVK Simon Samuel 0 1000 0
60 SVK Sirota Oskar Andrej 0 1000 0
61 SVK Sobolic Matej 0 1000 0
62 SVK Stuska Patrik 0 1000 0
63 SVK Sunova Michaela 0 1000 0
64 SVK Szabova Lucia 0 1000 0
65 SVK Tichy Gregor 0 1000 0
66 SVK Tichy Frederik 0 1000 0
67 SVK Tonhajzer Matus 0 1000 0
68 SVK Travnicek Teo 0 1000 0
69 SVK Ulrich Filip 0 1000 0
70 SVK Ungvarsky Cyril 0 1000 0
71 SVK Valent Theo 0 1000 0
72 SVK Valovic Marek 0 1000 0
73 SVK Vanko William 0 1000 0
74 SVK Viktorin Simon 0 1000 0
75 SVK Vrabel Michal Juraj 0 1000 0
76 SVK Zachar Peter 0 1000 0
77 SVK Zalesky Daniel 0 1000 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Tipo Gr Club/Ciudad
1 Petrek Dominik 14954990 SVK 1737 BA14 Sk Tomasov
2 Bochnickova Simona 14958562 SVK 1639 BA14 D14 Ksn Bratislava
3 Paluska Karol 73617121 SVK 1619 BA14 Sk Doprastav Bratislava
4 Compel Daniel 14952645 SVK 1604 BA14 Sk Slovan Bratislava
5 Malaschitz Teodor 73621153 SVK 1548 BA14 C11 Sk Doprastav Bratislava
6 Havalda Samuel 14955490 SVK 1504 BA14 Ksn Bratislava
7 Rak Martin 73620017 SVK 1487 BA14 C14 Sk Doprastav Bratislava
8 Striskova Lucia 14960958 SVK 1429 BA14 D14 Ksn Bratislava
9 Rybiansky Jergus 14958600 SVK 1395 BA14 C14 Sk Slovan Bratislava
10 Kapolkova Greta 14955555 SVK 1393 BA14 D14 Ksn Bratislava
11 Romanova Ela 73608238 SVK 1341 D14 Sk Skalica
12 Zverka Peter Samuel 73606804 SVK 1249 BA14 C14 Sk Doprastav Bratislava
13 Skach Lubomir 73621595 SVK 1238 BA14 C14 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
14 Havaldova Natalia 73620580 SVK 1232 BA10 D11 Ksn Bratislava
15 Meszaros Casey Ryan 14963205 SVK 1228 BA10 C08 Ksn Bratislava
16 Krupa Andrej 73619876 SVK 1207 BA14 C11 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
17 Dolnik Michal 73620599 SVK 1204 BA10 C11 Sk Doprastav Bratislava
18 Kubikova Nina 14955075 SVK 1201 BA14 D14 Ksn Bratislava
19 Kopca Peter 73620602 SVK 1195 BA14 C14 Sk Doprastav Bratislava
20 Brechtl Samuel 14954893 SVK 1181 BA14 C14 Tatran Bratislava
21 Karapetsas Athanasios 73617083 SVK 1173 C11 Sk Trencin
22 Jursova Elena 73619264 SVK 1160 BA14 D11 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
23 Sahidi Shabir 14959828 SVK 1155 BA14 C14 Ksn Bratislava
24 Kyselica Daniel 73619248 SVK 1149 BA10 C11 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
25 Sahidi Sear 14959836 SVK 1142 BA10 C11 Ksn Bratislava
26 Valentova Sophia 14963884 SVK 1125 BA10 D11 Ksn Bratislava
27 WCM Sosovickova Martina SVK 1115 D11 Súkromna ZS Nova Dubnica
28 Boros David 14963795 SVK 1109 C08 Msk Corvin Velky Meder
29 Dubanova Kristina 73608092 SVK 1069 D14 Sk Skalica
30 Sun Martin 14963701 SVK 1034 BA10 C08 Ksn Bratislava
31 Jursa Juraj 73619256 SVK 1022 BA10 C08 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
32 Bachleda Oskar SVK 1000 BA10 C11 CENADA
33 Benci Jozef SVK 1000 BA10 C11 Strelec Devinska Nova Ves
34 Bernard Martin 14966271 SVK 1000 BA14 C14 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
35 Bruskin Martha SVK 1000 BA14 C11 Bratislavska sachova akademia
36 Certik Jaroslav 14955032 SVK 1000 BA10 C11 Tatran Bratislava
37 Cerven Matus 73603961 SVK 1000 BA14 C14 Bratislavska sachova akademia
38 Cirsky Lubor 14964333 SVK 1000 C08 Tj Mladost Zilina
39 Duk Peter SVK 1000 BA10 C11 Spojena Skola Sv.Frantiska
40 Furdik Matus SVK 1000 BA10 C11 Tatran Tilgnerka
41 Garus Roman SVK 1000 BA10 C11 ZS Turnianska Bratislava
42 Holly Filip SVK 1000 BA10 C11 CENADA
43 Hronec Tadeas 73622737 SVK 1000 BA10 C08 Bratislavska Sachova Akademia
44 Hunady Lukas SVK 1000 BA10 C11 CENADA
45 Kmetova Vanesa SVK 1000 BA10 D08 Bratislava Klokan
46 Konecny Daniel SVK 1000 BA10 C08 CENADA
47 Krisko Vladimir 14961903 SVK 1000 BA14 C14 Sk Slovan Bratislava
48 Livnansky Michal 73622885 SVK 1000 BA10 C08 Bratislavska sachova akademia
49 Livnansky Tomas SVK 1000 BA10 C08 ZS a MS Ceska 10
50 Malcek Jakub SVK 1000 BA10 C11 Bratislavska sachova akademia
51 Osadsky Damian SVK 1000 BA14 C14 Individualny clen
52 Osadsky Samuel 14964880 SVK 1000 BA10 C11 Zahoracky Sachovy Klub
53 Pavelka Hugo SVK 1000 BA14 C14 Szs Cenada Bratislava
54 Pisarcik Richard SVK 1000 BA10 C08 Bratislava
55 Puss Silvester SVK 1000 BA10 C08 Sk Slovan Bratislava
56 Richter Michal SVK 1000 BA14 C14 CENADA
57 Seleng Tibor SVK 1000 BA10 C11 CENADA
58 Schnitzer Patrick SVK 1000 BA14 C11 ZS Cernysevseho 8
59 Simon Samuel 73619701 SVK 1000 BA14 C14 Tatran Bratislava
60 Sirota Oskar Andrej SVK 1000 BA10 C08 Bratislavska sachova akademia
61 Sobolic Matej SVK 1000 BA14 C11 Tatran Tilgnerka
62 Stuska Patrik SVK 1000 BA10 C11 Tatran Tilgnerka
63 Sunova Michaela 14966484 SVK 1000 BA10 D08 Ksn Bratislava
64 Szabova Lucia 14963299 SVK 1000 BA14 D11 Tatran Bratislava
65 Tichy Gregor SVK 1000 BA10 C11 CENADA
66 Tichy Frederik SVK 1000 BA14 C14 CENADA
67 Tonhajzer Matus 14965194 SVK 1000 BA10 C11 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav
68 Travnicek Teo SVK 1000 BA14 C11 ZS Cernysevskeho Bratislava
69 Ulrich Filip SVK 1000 BA10 C08 Bratislava Klokan
70 Ungvarsky Cyril SVK 1000 BA10 C11 CENADA
71 Valent Theo SVK 1000 BA10 C08 KSN Bratislava
72 Valovic Marek 14965836 SVK 1000 C08 Nitriansky Sachovy Klub Nitra
73 Vanko William SVK 1000 BA10 C08 TSM Slovan Bratislava
74 Viktorin Simon SVK 1000 BA10 C08 Individualny clen
75 Vrabel Michal Juraj 73622877 SVK 1000 BA14 C11 Bratislavska sachova akademia
76 Zachar Peter SVK 1000 BA14 C11 ZS Za kasarnou Bratislava
77 Zalesky Daniel 14964163 SVK 1000 BA14 C14 Sk Slovan Bratislava

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Petrek Dominik 1737 0 1 - 0 0 Duk Peter 1000 39
2 40 Furdik Matus 1000 0 0 - 1 0 Bochnickova Simona 1639 2
3 3 Paluska Karol 1619 0 1 - 0 0 Garus Roman 1000 41
4 42 Holly Filip 1000 0 0 - 1 0 Compel Daniel 1604 4
5 5 Malaschitz Teodor 1548 0 0 - 1 0 Hronec Tadeas 1000 43
6 44 Hunady Lukas 1000 0 0 - 1 0 Havalda Samuel 1504 6
7 7 Rak Martin 1487 0 1 - 0 0 Kmetova Vanesa 1000 45
8 46 Konecny Daniel 1000 0 0 - 1 0 Striskova Lucia 1429 8
9 9 Rybiansky Jergus 1395 0 1 - 0 0 Krisko Vladimir 1000 47
10 48 Livnansky Michal 1000 0 0 - 1 0 Kapolkova Greta 1393 10
11 11 Romanova Ela 1341 0 1 - 0 0 Livnansky Tomas 1000 49
12 50 Malcek Jakub 1000 0 0 - 1 0 Zverka Peter Samuel 1249 12
13 13 Skach Lubomir 1238 0 1 - 0 0 Osadsky Damian 1000 51
14 52 Osadsky Samuel 1000 0 0 - 1 0 Havaldova Natalia 1232 14
15 15 Meszaros Casey Ryan 1228 0 1 - 0 0 Pavelka Hugo 1000 53
16 54 Pisarcik Richard 1000 0 0 - 1 0 Krupa Andrej 1207 16
17 17 Dolnik Michal 1204 0 1 - 0 0 Puss Silvester 1000 55
18 56 Richter Michal 1000 0 0 - 1 0 Kubikova Nina 1201 18
19 19 Kopca Peter 1195 0 1 - 0 0 Seleng Tibor 1000 57
20 58 Schnitzer Patrick 1000 0 0 - 1 0 Brechtl Samuel 1181 20
21 21 Karapetsas Athanasios 1173 0 1 - 0 0 Simon Samuel 1000 59
22 60 Sirota Oskar Andrej 1000 0 0 - 1 0 Jursova Elena 1160 22
23 23 Sahidi Shabir 1155 0 1 - 0 0 Sobolic Matej 1000 61
24 62 Stuska Patrik 1000 0 0 - 1 0 Kyselica Daniel 1149 24
25 25 Sahidi Sear 1142 0 1 - 0 0 Sunova Michaela 1000 63
26 64 Szabova Lucia 1000 0 0 - 1 0 Valentova Sophia 1125 26
27 27 WCM Sosovickova Martina 1115 0 1 - 0 0 Tichy Gregor 1000 65
28 66 Tichy Frederik 1000 0 0 - 1 0 Boros David 1109 28
29 29 Dubanova Kristina 1069 0 1 - 0 0 Tonhajzer Matus 1000 67
30 68 Travnicek Teo 1000 0 0 - 1 0 Sun Martin 1034 30
31 31 Jursa Juraj 1022 0 1 - 0 0 Ulrich Filip 1000 69
32 70 Ungvarsky Cyril 1000 0 1 - 0 0 Bachleda Oskar 1000 32
33 33 Benci Jozef 1000 0 1 - 0 0 Valent Theo 1000 71
34 72 Valovic Marek 1000 0 0 - 1 0 Bernard Martin 1000 34
35 35 Bruskin Martha 1000 0 1 - 0 0 Vanko William 1000 73
36 74 Viktorin Simon 1000 0 0 - 1 0 Certik Jaroslav 1000 36
37 37 Cerven Matus 1000 0 0 - 1 0 Vrabel Michal Juraj 1000 75
38 76 Zachar Peter 1000 0 0 - 1 0 Cirsky Lubor 1000 38
39 77 Zalesky Daniel 1000 0 1 bye

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 22 Jursova Elena 1160 1 0 - 1 1 Petrek Dominik 1737 1
2 2 Bochnickova Simona 1639 1 1 - 0 1 Karapetsas Athanasios 1173 21
3 24 Kyselica Daniel 1149 1 0 - 1 1 Paluska Karol 1619 3
4 4 Compel Daniel 1604 1 1 - 0 1 Sahidi Shabir 1155 23
5 6 Havalda Samuel 1504 1 1 - 0 1 Sahidi Sear 1142 25
6 26 Valentova Sophia 1125 1 0 - 1 1 Rak Martin 1487 7
7 8 Striskova Lucia 1429 1 1 - 0 1 WCM Sosovickova Martina 1115 27
8 28 Boros David 1109 1 1 - 0 1 Rybiansky Jergus 1395 9
9 10 Kapolkova Greta 1393 1 1 - 0 1 Dubanova Kristina 1069 29
10 30 Sun Martin 1034 1 0 - 1 1 Romanova Ela 1341 11
11 12 Zverka Peter Samuel 1249 1 1 - 0 1 Jursa Juraj 1022 31
12 34 Bernard Martin 1000 1 ½ - ½ 1 Skach Lubomir 1238 13
13 14 Havaldova Natalia 1232 1 1 - 0 1 Benci Jozef 1000 33
14 36 Certik Jaroslav 1000 1 0 - 1 1 Meszaros Casey Ryan 1228 15
15 16 Krupa Andrej 1207 1 1 - 0 1 Bruskin Martha 1000 35
16 38 Cirsky Lubor 1000 1 0 - 1 1 Dolnik Michal 1204 17
17 18 Kubikova Nina 1201 1 1 - 0 1 Ungvarsky Cyril 1000 70
18 43 Hronec Tadeas 1000 1 0 - 1 1 Kopca Peter 1195 19
19 20 Brechtl Samuel 1181 1 0 - 1 1 Zalesky Daniel 1000 77
20 75 Vrabel Michal Juraj 1000 1 0 - 1 0 Malaschitz Teodor 1548 5
21 32 Bachleda Oskar 1000 0 0 - 1 0 Richter Michal 1000 56
22 57 Seleng Tibor 1000 0 0 - 1 0 Cerven Matus 1000 37
23 39 Duk Peter 1000 0 1 - 0 0 Schnitzer Patrick 1000 58
24 59 Simon Samuel 1000 0 0 - 1 0 Furdik Matus 1000 40
25 41 Garus Roman 1000 0 0 - 1 0 Sirota Oskar Andrej 1000 60
26 61 Sobolic Matej 1000 0 0 - 1 0 Holly Filip 1000 42
27 63 Sunova Michaela 1000 0 0 - 1 0 Hunady Lukas 1000 44
28 45 Kmetova Vanesa 1000 0 0 - 1 0 Stuska Patrik 1000 62
29 65 Tichy Gregor 1000 0 1 - 0 0 Konecny Daniel 1000 46
30 47 Krisko Vladimir 1000 0 1 - 0 0 Szabova Lucia 1000 64
31 67 Tonhajzer Matus 1000 0 0 - 1 0 Livnansky Michal 1000 48
32 49 Livnansky Tomas 1000 0 0 - 1 0 Tichy Frederik 1000 66
33 69 Ulrich Filip 1000 0 ½ - ½ 0 Malcek Jakub 1000 50
34 51 Osadsky Damian 1000 0 0 - 1 0 Travnicek Teo 1000 68
35 71 Valent Theo 1000 0 0 - 1 0 Osadsky Samuel 1000 52
36 53 Pavelka Hugo 1000 0 1 - 0 0 Valovic Marek 1000 72
37 73 Vanko William 1000 0 1 - 0 0 Pisarcik Richard 1000 54
38 55 Puss Silvester 1000 0 1 - 0 0 Viktorin Simon 1000 74
39 76 Zachar Peter 1000 0 1 bye

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Petrek Dominik 1737 2 1 - 0 2 Zverka Peter Samuel 1249 12
2 14 Havaldova Natalia 1232 2 0 - 1 2 Bochnickova Simona 1639 2
3 3 Paluska Karol 1619 2 1 - 0 2 Krupa Andrej 1207 16
4 15 Meszaros Casey Ryan 1228 2 0 - 1 2 Compel Daniel 1604 4
5 17 Dolnik Michal 1204 2 1 - 0 2 Havalda Samuel 1504 6
6 7 Rak Martin 1487 2 1 - 0 2 Kubikova Nina 1201 18
7 19 Kopca Peter 1195 2 0 - 1 2 Striskova Lucia 1429 8
8 77 Zalesky Daniel 1000 2 1 - 0 2 Kapolkova Greta 1393 10
9 11 Romanova Ela 1341 2 1 - 0 2 Boros David 1109 28
10 13 Skach Lubomir 1238 1 - 0 1 Rybiansky Jergus 1395 9
11 21 Karapetsas Athanasios 1173 1 1 - 0 Bernard Martin 1000 34
12 5 Malaschitz Teodor 1548 1 1 - 0 1 Holly Filip 1000 42
13 44 Hunady Lukas 1000 1 ½ - ½ 1 Brechtl Samuel 1181 20
14 48 Livnansky Michal 1000 1 1 - 0 1 Jursova Elena 1160 22
15 23 Sahidi Shabir 1155 1 1 - 0 1 Hronec Tadeas 1000 43
16 52 Osadsky Samuel 1000 1 0 - 1 1 Kyselica Daniel 1149 24
17 25 Sahidi Sear 1142 1 0 - 1 1 Krisko Vladimir 1000 47
18 56 Richter Michal 1000 1 0 - 1 1 Valentova Sophia 1125 26
19 27 WCM Sosovickova Martina 1115 1 1 - 0 1 Pavelka Hugo 1000 53
20 29 Dubanova Kristina 1069 1 1 - 0 1 Puss Silvester 1000 55
21 60 Sirota Oskar Andrej 1000 1 0 - 1 1 Sun Martin 1034 30
22 31 Jursa Juraj 1022 1 1 - 0 1 Stuska Patrik 1000 62
23 33 Benci Jozef 1000 1 1 - 0 1 Tichy Gregor 1000 65
24 35 Bruskin Martha 1000 1 0 - 1 1 Vrabel Michal Juraj 1000 75
25 66 Tichy Frederik 1000 1 0 - 1 1 Certik Jaroslav 1000 36
26 37 Cerven Matus 1000 1 1 - 0 1 Vanko William 1000 73
27 68 Travnicek Teo 1000 1 0 - 1 1 Cirsky Lubor 1000 38
28 70 Ungvarsky Cyril 1000 1 1 - 0 1 Duk Peter 1000 39
29 40 Furdik Matus 1000 1 1 - 0 1 Zachar Peter 1000 76
30 50 Malcek Jakub 1000 ½ 0 - 1 0 Bachleda Oskar 1000 32
31 41 Garus Roman 1000 0 1 - 0 ½ Ulrich Filip 1000 69
32 59 Simon Samuel 1000 0 1 - 0 0 Kmetova Vanesa 1000 45
33 46 Konecny Daniel 1000 0 0 - 1 0 Sobolic Matej 1000 61
34 64 Szabova Lucia 1000 0 1 - 0 0 Livnansky Tomas 1000 49
35 72 Valovic Marek 1000 0 1 - 0 0 Osadsky Damian 1000 51
36 54 Pisarcik Richard 1000 0 1 - 0 0 Sunova Michaela 1000 63
37 74 Viktorin Simon 1000 0 0 - 1 0 Seleng Tibor 1000 57
38 58 Schnitzer Patrick 1000 0 0 - 1 0 Tonhajzer Matus 1000 67
39 71 Valent Theo 1000 0 1 bye

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 8 Striskova Lucia 1429 3 ½ - ½ 3 Petrek Dominik 1737 1
2 2 Bochnickova Simona 1639 3 1 - 0 3 Rak Martin 1487 7
3 77 Zalesky Daniel 1000 3 0 - 1 3 Paluska Karol 1619 3
4 4 Compel Daniel 1604 3 1 - 0 3 Romanova Ela 1341 11
5 13 Skach Lubomir 1238 1 - 0 3 Dolnik Michal 1204 17
6 28 Boros David 1109 2 1 - 0 2 Malaschitz Teodor 1548 5
7 6 Havalda Samuel 1504 2 1 - 0 2 WCM Sosovickova Martina 1115 27
8 10 Kapolkova Greta 1393 2 1 - 0 2 Jursa Juraj 1022 31
9 12 Zverka Peter Samuel 1249 2 1 - 0 2 Dubanova Kristina 1069 29
10 30 Sun Martin 1034 2 0 - 1 2 Havaldova Natalia 1232 14
11 38 Cirsky Lubor 1000 2 0 - 1 2 Meszaros Casey Ryan 1228 15
12 16 Krupa Andrej 1207 2 1 - 0 2 Benci Jozef 1000 33
13 18 Kubikova Nina 1201 2 1 - 0 2 Cerven Matus 1000 37
14 36 Certik Jaroslav 1000 2 0 - 1 2 Kopca Peter 1195 19
15 47 Krisko Vladimir 1000 2 0 - 1 2 Karapetsas Athanasios 1173 21
16 75 Vrabel Michal Juraj 1000 2 0 - 1 2 Sahidi Shabir 1155 23
17 24 Kyselica Daniel 1149 2 1 - 0 2 Furdik Matus 1000 40
18 26 Valentova Sophia 1125 2 0 - 1 2 Livnansky Michal 1000 48
19 20 Brechtl Samuel 1181 1 - 0 2 Ungvarsky Cyril 1000 70
20 34 Bernard Martin 1000 0 - 1 Hunady Lukas 1000 44
21 9 Rybiansky Jergus 1395 1 1 - 0 1 Simon Samuel 1000 59
22 22 Jursova Elena 1160 1 0 - 1 1 Szabova Lucia 1000 64
23 57 Seleng Tibor 1000 1 0 - 1 1 Sahidi Sear 1142 25
24 32 Bachleda Oskar 1000 1 1 - 0 1 Sirota Oskar Andrej 1000 60
25 61 Sobolic Matej 1000 1 0 - 1 1 Bruskin Martha 1000 35
26 39 Duk Peter 1000 1 0 - 1 1 Tichy Frederik 1000 66
27 62 Stuska Patrik 1000 1 1 - 0 1 Garus Roman 1000 41
28 42 Holly Filip 1000 1 1 - 0 1 Travnicek Teo 1000 68
29 43 Hronec Tadeas 1000 1 1 - 0 1 Valent Theo 1000 71
30 65 Tichy Gregor 1000 1 1 - 0 1 Osadsky Samuel 1000 52
31 53 Pavelka Hugo 1000 1 1 - 0 1 Zachar Peter 1000 76
32 67 Tonhajzer Matus 1000 1 1 - 0 1 Pisarcik Richard 1000 54
33 55 Puss Silvester 1000 1 1 - 0 1 Valovic Marek 1000 72
34 73 Vanko William 1000 1 1 - 0 1 Richter Michal 1000 56
35 45 Kmetova Vanesa 1000 0 0 - 1 ½ Malcek Jakub 1000 50
36 69 Ulrich Filip 1000 ½ ½ - ½ 0 Konecny Daniel 1000 46
37 49 Livnansky Tomas 1000 0 0 - 1 0 Schnitzer Patrick 1000 58
38 51 Osadsky Damian 1000 0 1 - 0 0 Viktorin Simon 1000 74
39 63 Sunova Michaela 1000 0 1 bye

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Paluska Karol 1619 4 ½ - ½ 4 Bochnickova Simona 1639 2
2 1 Petrek Dominik 1737 ½ - ½ 4 Compel Daniel 1604 4
3 8 Striskova Lucia 1429 1 - 0 Skach Lubomir 1238 13
4 19 Kopca Peter 1195 3 0 - 1 3 Havalda Samuel 1504 6
5 7 Rak Martin 1487 3 1 - 0 3 Kyselica Daniel 1149 24
6 17 Dolnik Michal 1204 3 1 - 0 3 Kapolkova Greta 1393 10
7 11 Romanova Ela 1341 3 0 - 1 3 Kubikova Nina 1201 18
8 21 Karapetsas Athanasios 1173 3 1 - 0 3 Zverka Peter Samuel 1249 12
9 14 Havaldova Natalia 1232 3 0 - 1 3 Boros David 1109 28
10 15 Meszaros Casey Ryan 1228 3 1 - 0 3 Zalesky Daniel 1000 77
11 23 Sahidi Shabir 1155 3 ½ - ½ 3 Krupa Andrej 1207 16
12 48 Livnansky Michal 1000 3 1 - 0 Brechtl Samuel 1181 20
13 44 Hunady Lukas 1000 0 - 1 2 Valentova Sophia 1125 26
14 5 Malaschitz Teodor 1548 2 1 - 0 2 Krisko Vladimir 1000 47
15 40 Furdik Matus 1000 2 0 - 1 2 Rybiansky Jergus 1395 9
16 25 Sahidi Sear 1142 2 1 - 0 2 Holly Filip 1000 42
17 27 WCM Sosovickova Martina 1115 2 1 - 0 2 Hronec Tadeas 1000 43
18 29 Dubanova Kristina 1069 2 1 - 0 2 Pavelka Hugo 1000 53
19 55 Puss Silvester 1000 2 0 - 1 2 Sun Martin 1034 30
20 31 Jursa Juraj 1022 2 1 - 0 2 Tichy Gregor 1000 65
21 64 Szabova Lucia 1000 2 1 - 0 2 Bachleda Oskar 1000 32
22 33 Benci Jozef 1000 2 1 - 0 2 Vanko William 1000 73
23 35 Bruskin Martha 1000 2 1 - 0 2 Stuska Patrik 1000 62
24 70 Ungvarsky Cyril 1000 2 1 - 0 2 Certik Jaroslav 1000 36
25 37 Cerven Matus 1000 2 0 - 1 2 Tonhajzer Matus 1000 67
26 66 Tichy Frederik 1000 2 0 - 1 2 Cirsky Lubor 1000 38
27 50 Malcek Jakub 1000 0 - 1 2 Vrabel Michal Juraj 1000 75
28 52 Osadsky Samuel 1000 1 0 - 1 Bernard Martin 1000 34
29 59 Simon Samuel 1000 1 0 - 1 1 Jursova Elena 1160 22
30 60 Sirota Oskar Andrej 1000 1 0 - 1 1 Duk Peter 1000 39
31 41 Garus Roman 1000 1 0 - 1 1 Sobolic Matej 1000 61
32 63 Sunova Michaela 1000 1 1 - 0 1 Osadsky Damian 1000 51
33 54 Pisarcik Richard 1000 1 1 - 0 1 Travnicek Teo 1000 68
34 56 Richter Michal 1000 1 1 - 0 1 Ulrich Filip 1000 69
35 71 Valent Theo 1000 1 0 - 1 1 Seleng Tibor 1000 57
36 58 Schnitzer Patrick 1000 1 1 - 0 1 Valovic Marek 1000 72
37 76 Zachar Peter 1000 1 1 - 0 ½ Konecny Daniel 1000 46
38 74 Viktorin Simon 1000 0 1 - 0 0 Kmetova Vanesa 1000 45
39 49 Livnansky Tomas 1000 0 1 bye

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Bochnickova Simona 1639 ½ - ½ Striskova Lucia 1429 8
2 4 Compel Daniel 1604 ½ - ½ Paluska Karol 1619 3
3 17 Dolnik Michal 1204 4 0 - 1 4 Petrek Dominik 1737 1
4 6 Havalda Samuel 1504 4 1 - 0 4 Livnansky Michal 1000 48
5 28 Boros David 1109 4 0 - 1 4 Rak Martin 1487 7
6 18 Kubikova Nina 1201 4 0 - 1 4 Meszaros Casey Ryan 1228 15
7 16 Krupa Andrej 1207 0 - 1 4 Karapetsas Athanasios 1173 21
8 13 Skach Lubomir 1238 1 - 0 Sahidi Shabir 1155 23
9 30 Sun Martin 1034 3 0 - 1 3 Malaschitz Teodor 1548 5
10 10 Kapolkova Greta 1393 3 1 - 0 3 Benci Jozef 1000 33
11 31 Jursa Juraj 1022 3 0 - 1 3 Romanova Ela 1341 11
12 12 Zverka Peter Samuel 1249 3 1 - 0 3 Bruskin Martha 1000 35
13 38 Cirsky Lubor 1000 3 1 - 0 3 Havaldova Natalia 1232 14
14 40 Furdik Matus 1000 2 0 - 1 3 Kopca Peter 1195 19
15 24 Kyselica Daniel 1149 3 1 - 0 3 Szabova Lucia 1000 64
16 67 Tonhajzer Matus 1000 3 0 - 1 3 Sahidi Sear 1142 25
17 26 Valentova Sophia 1125 3 1 - 0 3 Ungvarsky Cyril 1000 70
18 75 Vrabel Michal Juraj 1000 3 0 - 1 3 WCM Sosovickova Martina 1115 27
19 77 Zalesky Daniel 1000 3 1 - 0 3 Dubanova Kristina 1069 29
20 20 Brechtl Samuel 1181 1 - 0 Bernard Martin 1000 34
21 9 Rybiansky Jergus 1395 3 1 - 0 Hunady Lukas 1000 44
22 22 Jursova Elena 1160 2 0 - 1 2 Puss Silvester 1000 55
23 32 Bachleda Oskar 1000 2 0 - 1 2 Seleng Tibor 1000 57
24 36 Certik Jaroslav 1000 2 ½ - ½ 2 Richter Michal 1000 56
25 61 Sobolic Matej 1000 2 0 - 1 2 Cerven Matus 1000 37
26 62 Stuska Patrik 1000 2 1 - 0 2 Duk Peter 1000 39
27 42 Holly Filip 1000 2 1 - 0 2 Schnitzer Patrick 1000 58
28 43 Hronec Tadeas 1000 2 1 - 0 2 Sunova Michaela 1000 63
29 47 Krisko Vladimir 1000 2 1 - 0 2 Zachar Peter 1000 76
30 53 Pavelka Hugo 1000 2 1 - 0 2 Tichy Frederik 1000 66
31 65 Tichy Gregor 1000 2 1 - 0 2 Pisarcik Richard 1000 54
32 73 Vanko William 1000 2 1 - 0 Malcek Jakub 1000 50
33 68 Travnicek Teo 1000 1 1 - 0 1 Garus Roman 1000 41
34 49 Livnansky Tomas 1000 1 0 - 1 1 Sirota Oskar Andrej 1000 60
35 51 Osadsky Damian 1000 1 1 - 0 1 Valent Theo 1000 71
36 69 Ulrich Filip 1000 1 0 - 1 1 Osadsky Samuel 1000 52
37 72 Valovic Marek 1000 1 0 - 1 1 Simon Samuel 1000 59
38 46 Konecny Daniel 1000 ½ 0 - 1 1 Viktorin Simon 1000 74
39 45 Kmetova Vanesa 1000 0 1 bye

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Petrek Dominik 1737 5 1 - 0 5 Havalda Samuel 1504 6
2 15 Meszaros Casey Ryan 1228 5 1 - 0 5 Bochnickova Simona 1639 2
3 3 Paluska Karol 1619 5 1 - 0 5 Striskova Lucia 1429 8
4 21 Karapetsas Athanasios 1173 5 0 - 1 5 Compel Daniel 1604 4
5 7 Rak Martin 1487 5 0 - 1 Skach Lubomir 1238 13
6 5 Malaschitz Teodor 1548 4 1 - 0 4 Kyselica Daniel 1149 24
7 25 Sahidi Sear 1142 4 0 - 1 4 Rybiansky Jergus 1395 9
8 26 Valentova Sophia 1125 4 0 - 1 4 Kapolkova Greta 1393 10
9 11 Romanova Ela 1341 4 1 - 0 4 Cirsky Lubor 1000 38
10 27 WCM Sosovickova Martina 1115 4 ½ - ½ 4 Zverka Peter Samuel 1249 12
11 28 Boros David 1109 4 1 - 0 4 Dolnik Michal 1204 17
12 48 Livnansky Michal 1000 4 0 - 1 4 Kubikova Nina 1201 18
13 19 Kopca Peter 1195 4 1 - 0 4 Zalesky Daniel 1000 77
14 23 Sahidi Shabir 1155 1 - 0 Brechtl Samuel 1181 20
15 14 Havaldova Natalia 1232 3 1 - 0 Krupa Andrej 1207 16
16 29 Dubanova Kristina 1069 3 1 - 0 3 Stuska Patrik 1000 62
17 57 Seleng Tibor 1000 3 0 - 1 3 Sun Martin 1034 30
18 55 Puss Silvester 1000 3 0 - 1 3 Jursa Juraj 1022 31
19 33 Benci Jozef 1000 3 1 - 0 3 Vrabel Michal Juraj 1000 75
20 35 Bruskin Martha 1000 3 1 - 0 3 Pavelka Hugo 1000 53
21 37 Cerven Matus 1000 3 1 - 0 3 Tichy Gregor 1000 65
22 64 Szabova Lucia 1000 3 0 - 1 3 Holly Filip 1000 42
23 70 Ungvarsky Cyril 1000 3 0 - 1 3 Hronec Tadeas 1000 43
24 73 Vanko William 1000 3 ½ - ½ 3 Krisko Vladimir 1000 47
25 34 Bernard Martin 1000 1 - 0 3 Tonhajzer Matus 1000 67
26 44 Hunady Lukas 1000 1 - 0 Certik Jaroslav 1000 36
27 56 Richter Michal 1000 1 - 0 2 Jursova Elena 1160 22
28 59 Simon Samuel 1000 2 1 - 0 2 Bachleda Oskar 1000 32
29 39 Duk Peter 1000 2 1 - 0 2 Sobolic Matej 1000 61
30 60 Sirota Oskar Andrej 1000 2 0 - 1 2 Furdik Matus 1000 40
31 66 Tichy Frederik 1000 2 0 - 1 2 Osadsky Damian 1000 51
32 52 Osadsky Samuel 1000 2 0 - 1 2 Travnicek Teo 1000 68
33 54 Pisarcik Richard 1000 2 0 - 1 2 Viktorin Simon 1000 74
34 76 Zachar Peter 1000 2 1 - 0 2 Schnitzer Patrick 1000 58
35 63 Sunova Michaela 1000 2 1 - 0 Malcek Jakub 1000 50
36 41 Garus Roman 1000 1 1 - 0 1 Valovic Marek 1000 72
37 45 Kmetova Vanesa 1000 1 0 - 1 1 Ulrich Filip 1000 69
38 71 Valent Theo 1000 1 0 - 1 1 Livnansky Tomas 1000 49
39 46 Konecny Daniel 1000 ½ 1 bye

Round 8

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Paluska Karol 1619 6 ½ - ½ 6 Petrek Dominik 1737 1
2 4 Compel Daniel 1604 6 ½ - ½ Skach Lubomir 1238 13
3 6 Havalda Samuel 1504 5 1 - 0 6 Meszaros Casey Ryan 1228 15
4 2 Bochnickova Simona 1639 5 1 - 0 5 Romanova Ela 1341 11
5 18 Kubikova Nina 1201 5 1 - 0 5 Malaschitz Teodor 1548 5
6 10 Kapolkova Greta 1393 5 0 - 1 5 Rak Martin 1487 7
7 8 Striskova Lucia 1429 5 ½ - ½ 5 Karapetsas Athanasios 1173 21
8 9 Rybiansky Jergus 1395 5 0 - 1 5 Kopca Peter 1195 19
9 12 Zverka Peter Samuel 1249 0 - 1 5 Boros David 1109 28
10 27 WCM Sosovickova Martina 1115 1 - 0 Sahidi Shabir 1155 23
11 35 Bruskin Martha 1000 4 0 - 1 4 Havaldova Natalia 1232 14
12 17 Dolnik Michal 1204 4 1 - 0 4 Benci Jozef 1000 33
13 24 Kyselica Daniel 1149 4 1 - 0 4 Cerven Matus 1000 37
14 38 Cirsky Lubor 1000 4 0 - 1 4 Sahidi Sear 1142 25
15 42 Holly Filip 1000 4 1 - 0 4 Valentova Sophia 1125 26
16 43 Hronec Tadeas 1000 4 0 - 1 4 Dubanova Kristina 1069 29
17 30 Sun Martin 1034 4 0 - 1 4 Livnansky Michal 1000 48
18 77 Zalesky Daniel 1000 4 0 - 1 4 Jursa Juraj 1022 31
19 16 Krupa Andrej 1207 1 - 0 Hunady Lukas 1000 44
20 20 Brechtl Samuel 1181 1 - 0 Richter Michal 1000 56
21 34 Bernard Martin 1000 1 - 0 Vanko William 1000 73
22 47 Krisko Vladimir 1000 1 - 0 3 Duk Peter 1000 39
23 65 Tichy Gregor 1000 3 1 - 0 3 Furdik Matus 1000 40
24 51 Osadsky Damian 1000 3 1 - 0 3 Szabova Lucia 1000 64
25 53 Pavelka Hugo 1000 3 1 - 0 3 Tonhajzer Matus 1000 67
26 68 Travnicek Teo 1000 3 0 - 1 3 Puss Silvester 1000 55
27 57 Seleng Tibor 1000 3 ½ - ½ 3 Ungvarsky Cyril 1000 70
28 74 Viktorin Simon 1000 3 0 - 1 3 Simon Samuel 1000 59
29 62 Stuska Patrik 1000 3 0 - 1 3 Zachar Peter 1000 76
30 75 Vrabel Michal Juraj 1000 3 1 - 0 3 Sunova Michaela 1000 63
31 36 Certik Jaroslav 1000 1 - 0 2 Garus Roman 1000 41
32 22 Jursova Elena 1160 2 1 - 0 2 Pisarcik Richard 1000 54
33 32 Bachleda Oskar 1000 2 0 - 1 2 Tichy Frederik 1000 66
34 69 Ulrich Filip 1000 2 0 - 1 2 Livnansky Tomas 1000 49
35 61 Sobolic Matej 1000 2 0 - 1 2 Osadsky Samuel 1000 52
36 58 Schnitzer Patrick 1000 2 ½ - ½ 2 Sirota Oskar Andrej 1000 60
37 50 Malcek Jakub 1000 0 - 1 Konecny Daniel 1000 46
38 71 Valent Theo 1000 1 1 - 0 1 Kmetova Vanesa 1000 45
39 72 Valovic Marek 1000 1 1 bye

Round 9

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Petrek Dominik 1737 1 - 0 6 Bochnickova Simona 1639 2
2 15 Meszaros Casey Ryan 1228 6 0 - 1 Paluska Karol 1619 3
3 19 Kopca Peter 1195 6 0 - 1 Compel Daniel 1604 4
4 28 Boros David 1109 6 0 - 1 6 Havalda Samuel 1504 6
5 13 Skach Lubomir 1238 6 ½ - ½ 6 Kubikova Nina 1201 18
6 7 Rak Martin 1487 6 0 - 1 Striskova Lucia 1429 8
7 21 Karapetsas Athanasios 1173 0 - 1 WCM Sosovickova Martina 1115 27
8 5 Malaschitz Teodor 1548 5 1 - 0 5 Dubanova Kristina 1069 29
9 31 Jursa Juraj 1022 5 0 - 1 5 Rybiansky Jergus 1395 9
10 25 Sahidi Sear 1142 5 1 - 0 5 Kapolkova Greta 1393 10
11 11 Romanova Ela 1341 5 1 - 0 5 Kyselica Daniel 1149 24
12 14 Havaldova Natalia 1232 5 1 - 0 5 Holly Filip 1000 42
13 48 Livnansky Michal 1000 5 1 - 0 5 Dolnik Michal 1204 17
14 23 Sahidi Shabir 1155 0 - 1 Zverka Peter Samuel 1249 12
15 16 Krupa Andrej 1207 ½ - ½ Bernard Martin 1000 34
16 47 Krisko Vladimir 1000 1 - 0 Brechtl Samuel 1181 20
17 26 Valentova Sophia 1125 4 1 - 0 4 Osadsky Damian 1000 51
18 59 Simon Samuel 1000 4 0 - 1 4 Sun Martin 1034 30
19 33 Benci Jozef 1000 4 1 - 0 4 Pavelka Hugo 1000 53
20 55 Puss Silvester 1000 4 0 - 1 4 Bruskin Martha 1000 35
21 37 Cerven Matus 1000 4 ½ - ½ 4 Zalesky Daniel 1000 77
22 65 Tichy Gregor 1000 4 0 - 1 4 Cirsky Lubor 1000 38
23 76 Zachar Peter 1000 4 0 - 1 4 Hronec Tadeas 1000 43
24 44 Hunady Lukas 1000 ½ - ½ 4 Vrabel Michal Juraj 1000 75
25 73 Vanko William 1000 1 - 0 Certik Jaroslav 1000 36
26 56 Richter Michal 1000 0 - 1 Seleng Tibor 1000 57
27 40 Furdik Matus 1000 3 1 - 0 Ungvarsky Cyril 1000 70
28 63 Sunova Michaela 1000 3 0 - 1 3 Jursova Elena 1160 22
29 39 Duk Peter 1000 3 1 - 0 3 Szabova Lucia 1000 64
30 49 Livnansky Tomas 1000 3 0 - 1 3 Travnicek Teo 1000 68
31 52 Osadsky Samuel 1000 3 1 - 0 3 Viktorin Simon 1000 74
32 67 Tonhajzer Matus 1000 3 1 - 0 3 Stuska Patrik 1000 62
33 66 Tichy Frederik 1000 3 0 - 1 Schnitzer Patrick 1000 58
34 46 Konecny Daniel 1000 1 - 0 Sirota Oskar Andrej 1000 60
35 72 Valovic Marek 1000 2 0 - 1 2 Bachleda Oskar 1000 32
36 41 Garus Roman 1000 2 1 - 0 2 Valent Theo 1000 71
37 54 Pisarcik Richard 1000 2 1 - 0 2 Ulrich Filip 1000 69
38 45 Kmetova Vanesa 1000 1 0 - 1 2 Sobolic Matej 1000 61
39 50 Malcek Jakub 1000 1 bye

Players ranking

Rk. No.Ini. Name Tipo Gr FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 4 Compel Daniel BA14 SVK 1604 Sk Slovan Bratislava 7,5 50,0 39,5 6
2 1 Petrek Dominik BA14 SVK 1737 Sk Tomasov 7,5 49,0 38,5 6
3 3 Paluska Karol BA14 SVK 1619 Sk Doprastav Bratislava 7,5 47,5 39,5 6
4 6 Havalda Samuel BA14 SVK 1504 Ksn Bratislava 7,0 49,0 35,0 7
5 8 Striskova Lucia BA14 D14 SVK 1429 Ksn Bratislava 6,5 51,5 36,0 5
6 13 Skach Lubomir BA14 C14 SVK 1238 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 6,5 47,0 34,5 5
7 18 Kubikova Nina BA14 D14 SVK 1201 Ksn Bratislava 6,5 44,5 33,5 6
8 27 WCM Sosovickova Martina D11 SVK 1115 Súkromna ZS Nova Dubnica 6,5 42,5 29,5 6
9 2 Bochnickova Simona BA14 D14 SVK 1639 Ksn Bratislava 6,0 51,0 36,5 5
10 15 Meszaros Casey Ryan BA10 C08 SVK 1228 Ksn Bratislava 6,0 47,5 35,0 6
11 28 Boros David C08 SVK 1109 Msk Corvin Velky Meder 6,0 47,5 33,0 6
12 7 Rak Martin BA14 C14 SVK 1487 Sk Doprastav Bratislava 6,0 46,5 35,0 6
13 11 Romanova Ela D14 SVK 1341 Sk Skalica 6,0 46,0 32,0 6
14 19 Kopca Peter BA14 C14 SVK 1195 Sk Doprastav Bratislava 6,0 44,5 32,0 6
15 5 Malaschitz Teodor BA14 C11 SVK 1548 Sk Doprastav Bratislava 6,0 43,0 28,0 6
9 Rybiansky Jergus BA14 C14 SVK 1395 Sk Slovan Bratislava 6,0 43,0 28,0 6
17 14 Havaldova Natalia BA10 D11 SVK 1232 Ksn Bratislava 6,0 42,0 29,0 6
48 Livnansky Michal BA10 C08 SVK 1000 Bratislavska sachova akademia 6,0 42,0 29,0 6
19 25 Sahidi Sear BA10 C11 SVK 1142 Ksn Bratislava 6,0 42,0 27,0 6
20 21 Karapetsas Athanasios C11 SVK 1173 Sk Trencin 5,5 47,5 32,0 5
21 12 Zverka Peter Samuel BA14 C14 SVK 1249 Sk Doprastav Bratislava 5,5 45,0 29,5 5
22 47 Krisko Vladimir BA14 C14 SVK 1000 Sk Slovan Bratislava 5,5 40,0 23,5 5
23 17 Dolnik Michal BA10 C11 SVK 1204 Sk Doprastav Bratislava 5,0 48,0 31,0 5
24 10 Kapolkova Greta BA14 D14 SVK 1393 Ksn Bratislava 5,0 43,0 30,0 5
25 16 Krupa Andrej BA14 C11 SVK 1207 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 5,0 42,5 28,0 4
26 24 Kyselica Daniel BA10 C11 SVK 1149 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 5,0 41,0 28,0 5
27 42 Holly Filip BA10 C11 SVK 1000 CENADA 5,0 41,0 23,0 5
28 38 Cirsky Lubor C08 SVK 1000 Tj Mladost Zilina 5,0 40,5 26,0 5
29 30 Sun Martin BA10 C08 SVK 1034 Ksn Bratislava 5,0 40,5 25,0 5
30 33 Benci Jozef BA10 C11 SVK 1000 Strelec Devinska Nova Ves 5,0 38,0 25,0 5
31 34 Bernard Martin BA14 C14 SVK 1000 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 5,0 38,0 23,5 4
32 29 Dubanova Kristina D14 SVK 1069 Sk Skalica 5,0 37,5 26,0 5
31 Jursa Juraj BA10 C08 SVK 1022 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 5,0 37,5 26,0 5
34 43 Hronec Tadeas BA10 C08 SVK 1000 Bratislavska Sachova Akademia 5,0 37,5 23,0 5
35 26 Valentova Sophia BA10 D11 SVK 1125 Ksn Bratislava 5,0 37,0 26,0 5
36 35 Bruskin Martha BA14 C11 SVK 1000 Bratislavska sachova akademia 5,0 36,5 24,0 5
37 23 Sahidi Shabir BA14 C14 SVK 1155 Ksn Bratislava 4,5 45,0 27,5 4
38 77 Zalesky Daniel BA14 C14 SVK 1000 Sk Slovan Bratislava 4,5 43,5 28,5 3
39 75 Vrabel Michal Juraj BA14 C11 SVK 1000 Bratislavska sachova akademia 4,5 38,0 23,5 4
40 37 Cerven Matus BA14 C14 SVK 1000 Bratislavska sachova akademia 4,5 37,0 22,5 4
41 20 Brechtl Samuel BA14 C14 SVK 1181 Tatran Bratislava 4,5 36,0 24,5 4
42 73 Vanko William BA10 C08 SVK 1000 TSM Slovan Bratislava 4,5 35,0 20,5 4
43 57 Seleng Tibor BA10 C11 SVK 1000 CENADA 4,5 34,5 18,0 4
44 44 Hunady Lukas BA10 C11 SVK 1000 CENADA 4,0 40,5 21,0 3
45 53 Pavelka Hugo BA14 C14 SVK 1000 Szs Cenada Bratislava 4,0 38,0 20,0 4
46 40 Furdik Matus BA10 C11 SVK 1000 Tatran Tilgnerka 4,0 38,0 19,0 4
47 65 Tichy Gregor BA10 C11 SVK 1000 CENADA 4,0 37,0 20,0 4
48 67 Tonhajzer Matus BA10 C11 SVK 1000 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 4,0 37,0 19,0 4
49 55 Puss Silvester BA10 C08 SVK 1000 Sk Slovan Bratislava 4,0 36,0 20,0 4
50 76 Zachar Peter BA14 C11 SVK 1000 ZS Za kasarnou Bratislava 4,0 33,5 18,0 3
51 22 Jursova Elena BA14 D11 SVK 1160 Sk Lokomotiva Caissa Bratislav 4,0 33,5 17,0 4
52 68 Travnicek Teo BA14 C11 SVK 1000 ZS Cernysevskeho Bratislava 4,0 33,0 16,0 4
53 39 Duk Peter BA10 C11 SVK 1000 Spojena Skola Sv.Frantiska 4,0 32,0 17,0 4
54 59 Simon Samuel BA14 C14 SVK 1000 Tatran Bratislava 4,0 32,0 16,0 4
55 52 Osadsky Samuel BA10 C11 SVK 1000 Zahoracky Sachovy Klub 4,0 32,0 15,0 4
56 51 Osadsky Damian BA14 C14 SVK 1000 Individualny clen 4,0 28,5 15,0 4
57 70 Ungvarsky Cyril BA10 C11 SVK 1000 CENADA 3,5 37,0 22,0 3
58 56 Richter Michal BA14 C14 SVK 1000 CENADA 3,5 35,5 18,0 3
59 36 Certik Jaroslav BA10 C11 SVK 1000 Tatran Bratislava 3,5 33,5 20,0 3
60 58 Schnitzer Patrick BA14 C11 SVK 1000 ZS Cernysevseho 8 3,5 29,0 13,0 3
61 46 Konecny Daniel BA10 C08 SVK 1000 CENADA 3,5 26,5 9,0 2
62 64 Szabova Lucia BA14 D11 SVK 1000 Tatran Bratislava 3,0 35,5 18,0 3
63 62 Stuska Patrik BA10 C11 SVK 1000 Tatran Tilgnerka 3,0 34,5 18,0 3
64 66 Tichy Frederik BA14 C14 SVK 1000 CENADA 3,0 33,0 16,0 3
65 63 Sunova Michaela BA10 D08 SVK 1000 Ksn Bratislava 3,0 33,0 14,0 2
66 61 Sobolic Matej BA14 C11 SVK 1000 Tatran Tilgnerka 3,0 33,0 13,0 3
67 54 Pisarcik Richard BA10 C08 SVK 1000 Bratislava 3,0 31,0 13,0 3
68 74 Viktorin Simon BA10 C08 SVK 1000 Individualny clen 3,0 30,0 12,0 3
69 41 Garus Roman BA10 C11 SVK 1000 ZS Turnianska Bratislava 3,0 27,0 11,0 3
70 32 Bachleda Oskar BA10 C11 SVK 1000 CENADA 3,0 26,0 14,0 3
71 49 Livnansky Tomas BA10 C08 SVK 1000 ZS a MS Ceska 10 3,0 26,0 10,0 2
72 60 Sirota Oskar Andrej BA10 C08 SVK 1000 Bratislavska sachova akademia 2,5 29,5 13,0 2
73 50 Malcek Jakub BA10 C11 SVK 1000 Bratislavska sachova akademia 2,5 26,5 11,0 1
74 71 Valent Theo BA10 C08 SVK 1000 KSN Bratislava 2,0 31,0 9,0 1
75 72 Valovic Marek C08 SVK 1000 Nitriansky Sachovy Klub Nitra 2,0 30,5 9,0 1
76 69 Ulrich Filip BA10 C08 SVK 1000 Bratislava Klokan 2,0 26,0 10,0 1
77 45 Kmetova Vanesa BA10 D08 SVK 1000 Bratislava Klokan 1,0 24,5 4,0 0