LUBLIN - MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ IM. REGINY GERLECKIEJ - OPEN C

Chess tournament overview

Country: Poland
Tournament date: 2011-08-06 to 2011-08-07
Tournament place: Lublin (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 20'+10''
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Lubelski Klub Szachowy / Lublin Chess Club
Main referee: (IA) Zbigniew Pyda
Referee: Magdalena Maka - Polkowska

Schedule: LUBLIN - MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ IM. REGINY GERLECKIEJ - OPEN C

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in LUBLIN - MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ IM. REGINY GERLECKIEJ - OPEN C

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 II Jankiewicz Julia 0 0 0
2 III Jakubowski Bogumił 0 0 0
3 III Dybowski Oskar 0 0 0
4 IV Dybowski Robert 0 0 0
5 IV Jankiewicz Jan 0 0 0
6 IV Makowiecki Maciej 0 0 0
7 IV Ziółek Lubomir 0 0 0
8 Mazur Michał 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 II Jankiewicz Julia 0 0 0
2 III Jakubowski Bogumił 0 0 0
3 III Dybowski Oskar 0 0 0
4 IV Dybowski Robert 0 0 0
5 IV Jankiewicz Jan 0 0 0
6 IV Makowiecki Maciej 0 0 0
7 IV Ziółek Lubomir 0 0 0
8 Mazur Michał 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FED Elo Club/Ciudad
3 III Dybowski Oskar POL 1600 KSz DRAKON Lublin
2 III Jakubowski Bogumił POL 1600 Hrubieszów
1 II Jankiewicz Julia POL 1600 LKS Wrzos Międzyborów
4 IV Dybowski Robert POL 1400 KSz DRAKON Lublin
5 IV Jankiewicz Jan POL 1400 ZS PW Entropia Warszawa
6 IV Makowiecki Maciej POL 1400 UKS Czternastka Warszawa
7 IV Ziółek Lubomir POL 1400 UKS Grom Krężnica Jara
8 Mazur Michał POL 1200 Warszawa

Round 1

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 1 1600 II Jankiewicz Julia 1 - 0 Mazur Michał 1200 8
2 2 1600 III Jakubowski Bogumił 1 - 0 IV Ziółek Lubomir 1400 7
3 3 1600 III Dybowski Oskar 1 - 0 IV Makowiecki Maciej 1400 6
4 4 1400 IV Dybowski Robert 1 - 0 IV Jankiewicz Jan 1400 5

Round 2

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 8 1200 Mazur Michał 1 - 0 IV Jankiewicz Jan 1400 5
2 6 1400 IV Makowiecki Maciej 1 - 0 IV Dybowski Robert 1400 4
3 7 1400 IV Ziółek Lubomir 1 - 0 III Dybowski Oskar 1600 3
4 1 1600 II Jankiewicz Julia 0 - 1 III Jakubowski Bogumił 1600 2

Round 3

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 2 1600 III Jakubowski Bogumił 1 - 0 Mazur Michał 1200 8
2 3 1600 III Dybowski Oskar 0 - 1 II Jankiewicz Julia 1600 1
3 4 1400 IV Dybowski Robert 1 - 0 IV Ziółek Lubomir 1400 7
4 5 1400 IV Jankiewicz Jan 0 - 1 IV Makowiecki Maciej 1400 6

Round 4

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 8 1200 Mazur Michał 0 - 1 IV Makowiecki Maciej 1400 6
2 7 1400 IV Ziółek Lubomir 1 - 0 IV Jankiewicz Jan 1400 5
3 1 1600 II Jankiewicz Julia 1 - 0 IV Dybowski Robert 1400 4
4 2 1600 III Jakubowski Bogumił 1 - 0 III Dybowski Oskar 1600 3

Round 5

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 3 1600 III Dybowski Oskar 1 - 0 Mazur Michał 1200 8
2 4 1400 IV Dybowski Robert 0 - 1 III Jakubowski Bogumił 1600 2
3 5 1400 IV Jankiewicz Jan 0 - 1 II Jankiewicz Julia 1600 1
4 6 1400 IV Makowiecki Maciej 1 - 0 IV Ziółek Lubomir 1400 7

Round 6

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 8 1200 Mazur Michał 0 - 1 IV Ziółek Lubomir 1400 7
2 1 1600 II Jankiewicz Julia 1 - 0 IV Makowiecki Maciej 1400 6
3 2 1600 III Jakubowski Bogumił 1 - 0 IV Jankiewicz Jan 1400 5
4 3 1600 III Dybowski Oskar ½ - ½ IV Dybowski Robert 1400 4

Round 7

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 4 1400 IV Dybowski Robert 1 - 0 Mazur Michał 1200 8
2 5 1400 IV Jankiewicz Jan 0 - 1 III Dybowski Oskar 1600 3
3 6 1400 IV Makowiecki Maciej 0 - 1 III Jakubowski Bogumił 1600 2
4 7 1400 IV Ziółek Lubomir ½ - ½ II Jankiewicz Julia 1600 1

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 2 III Jakubowski Bogumił POL 1600 Hrubieszów 7,0 21,00 7 15,5
2 1 II Jankiewicz Julia POL 1600 LKS Wrzos Międzyborów 5,5 13,75 5 15,5
3 6 IV Makowiecki Maciej POL 1400 UKS Czternastka Warszawa 4,0 8,00 4 17,0
4 7 IV Ziółek Lubomir POL 1400 UKS Grom Krężnica Jara 3,5 7,25 3 17,5
5 3 III Dybowski Oskar POL 1600 KSz DRAKON Lublin 3,5 6,75 3 17,5
6 4 IV Dybowski Robert POL 1400 KSz DRAKON Lublin 3,5 6,25 3 17,5
7 8 Mazur Michał POL 1200 Warszawa 1,0 0,00 1 20,0
8 5 IV Jankiewicz Jan POL 1400 ZS PW Entropia Warszawa 0,0 0,00 0 20,0