Series of Tournament Chess Game Cuarentena- Cuarta Etapa

Chess tournament overview

Country: Argentina
Tournament date: 2020-07-10 to 2020-06-21
Tournament place: Wellington (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 15 minutos más 10 segundos de incremento por jugada
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Tradewise Chess Club

Schedule: Series of Tournament Chess Game Cuarentena- Cuarta Etapa

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in Series of Tournament Chess Game Cuarentena- Cuarta Etapa

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 ARG FM Pérez Daniel (labestia2017) 0 2444 0
2 ARG García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 0 2350 0
3 ARG Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 0 2250 0
4 ARG Colque Vera Rene (Renecolque) 0 2200 0
5 ARG Caro Esteban (ipmanctes) 0 2150 0
6 ARG Castillo Fabricio (Argentine) 0 2105 0
7 ARG Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 0 2100 0
8 ARG Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 0 2041 0
9 ARG Arbuello Diego (diegocorrientes) 0 2012 0
10 ARG Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 0 2006 0
11 ARG Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 0 1995 0
12 ARG Palacio Nestor (Gato_Pala) 0 1954 0
13 ARG Benitez Tomas (elTomi2005) 0 1942 0
14 ARG Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 0 1936 0
15 ARG Bona Luca (lucabona777) U 16 0 1912 0
16 ARG Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 0 1897 0
17 ARG Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 0 1856 0
18 ARG Cejas Gabriel (gabrielce) 0 1805 0
19 ARG Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 0 1800 0
20 ARG González Luis (luis10) 0 1800 0
21 ARG Zárate Celeste (amiel94) 0 1790 0
22 ARG Zalazar Ivan (lavacacochina) 0 1773 0
23 ARG Rollet Germán (German64) 0 1764 0
24 ARG De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 0 1751 0
25 ARG Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 0 1720 0
26 ARG Chelotti Jose (joseomar) 0 1700 0
27 ARG Cornejo Matías (Matiascornejopue) 0 1700 0
28 ARG Flores Raul (Raulflores) 0 1700 0
29 ESP López Guillermo (landeres) 0 1700 0
30 ARG Sandoval Noelia (Noelia_25) 0 1658 0
31 MEX Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 0 1651 0
32 ARG Choque Gabriel (neochess38nqn) 0 1637 0
33 ARG Baragaño Juan (Juanbak54) 0 1625 0
34 ARG Gomez Mario (MarioGomezBV) 0 1608 0
35 ARG Canteros Ramon (Ciro370) 0 1559 0
36 ARG Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 0 1515 0
37 ARG Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 0 1509 0
38 ARG Escubilla Luis (Soyrocks) 0 1504 0
39 ARG Casco Hernán (Hernan08) 0 1500 0
40 ARG Chequim Tobias (Alkamira) 0 1500 0
41 ARG Guevara Emanuel(guevara04) U 16 0 1500 0
42 ARG Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 0 1500 0
43 ARG Rodriguez Torriani César (chechar123) 0 1476 0
44 ARG Velazquez Danilo (Danilo1718) 0 1427 0
45 ARG Casco Mayra (mayka22) 0 1390 0
46 ARG Mantulak Melisa (Melitza) 0 1381 0
47 ARG Fossatti Joax (joaxfossatti) 0 1300 0
48 PAR Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 0 1296 0
49 ARG Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 0 1500 0
50 ARG Peralta Mauricio (Maury4524) 0 1863 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 ARG FM Pérez Daniel (labestia2017) 0 2444 0
2 ARG García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 0 2350 0
3 ARG Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 0 2250 0
4 ARG Colque Vera Rene (Renecolque) 0 2200 0
5 ARG Caro Esteban (ipmanctes) 0 2150 0
6 ARG Castillo Fabricio (Argentine) 0 2105 0
7 ARG Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 0 2100 0
8 ARG Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 0 2041 0
9 ARG Arbuello Diego (diegocorrientes) 0 2012 0
10 ARG Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 0 2006 0
11 ARG Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 0 1995 0
12 ARG Palacio Nestor (Gato_Pala) 0 1954 0
13 ARG Benitez Tomas (elTomi2005) 0 1942 0
14 ARG Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 0 1936 0
15 ARG Bona Luca (lucabona777) U 16 0 1912 0
16 ARG Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 0 1897 0
17 ARG Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 0 1856 0
18 ARG Cejas Gabriel (gabrielce) 0 1805 0
19 ARG Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 0 1800 0
20 ARG González Luis (luis10) 0 1800 0
21 ARG Zárate Celeste (amiel94) 0 1790 0
22 ARG Zalazar Ivan (lavacacochina) 0 1773 0
23 ARG Rollet Germán (German64) 0 1764 0
24 ARG De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 0 1751 0
25 ARG Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 0 1720 0
26 ARG Chelotti Jose (joseomar) 0 1700 0
27 ARG Cornejo Matías (Matiascornejopue) 0 1700 0
28 ARG Flores Raul (Raulflores) 0 1700 0
29 ESP López Guillermo (landeres) 0 1700 0
30 ARG Sandoval Noelia (Noelia_25) 0 1658 0
31 MEX Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 0 1651 0
32 ARG Choque Gabriel (neochess38nqn) 0 1637 0
33 ARG Baragaño Juan (Juanbak54) 0 1625 0
34 ARG Gomez Mario (MarioGomezBV) 0 1608 0
35 ARG Canteros Ramon (Ciro370) 0 1559 0
36 ARG Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 0 1515 0
37 ARG Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 0 1509 0
38 ARG Escubilla Luis (Soyrocks) 0 1504 0
39 ARG Casco Hernán (Hernan08) 0 1500 0
40 ARG Chequim Tobias (Alkamira) 0 1500 0
41 ARG Guevara Emanuel(guevara04) U 16 0 1500 0
42 ARG Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 0 1500 0
43 ARG Rodriguez Torriani César (chechar123) 0 1476 0
44 ARG Velazquez Danilo (Danilo1718) 0 1427 0
45 ARG Casco Mayra (mayka22) 0 1390 0
46 ARG Mantulak Melisa (Melitza) 0 1381 0
47 ARG Fossatti Joax (joaxfossatti) 0 1300 0
48 PAR Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 0 1296 0
49 ARG Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 0 1500 0
50 ARG Peralta Mauricio (Maury4524) 0 1863 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 FM Pérez Daniel (labestia2017) ARG 2444 Corrientes
2 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) ARG 2350 Corrientes
3 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) ARG 2250 Monte Caseros (Corrientes)
4 Colque Vera Rene (Renecolque) ARG 2200 Corrientes
5 Caro Esteban (ipmanctes) ARG 2150 Corrientes
6 Castillo Fabricio (Argentine) ARG 2105 Esquina (Corrientes)
7 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) ARG 2100 Resistencia (Chaco)
8 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 ARG 2041 Corrientes
9 Arbuello Diego (diegocorrientes) ARG 2012 Corrientes
10 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) ARG 2006 Charata (Chaco)
11 Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) ARG 1995 Corrientes
12 Palacio Nestor (Gato_Pala) ARG 1954 Bella Vista
13 Benitez Tomas (elTomi2005) ARG 1942 Garupa (Misiones)
14 Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 ARG 1936 Bella Vista (Corrientes)
15 Bona Luca (lucabona777) U 16 ARG 1912 Videla (Santa Fé)
16 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) ARG 1897 Bella Vista (Corrientes)
17 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) ARG 1856 Resistencia
18 Cejas Gabriel (gabrielce) ARG 1805 Corrientes
19 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 ARG 1800 Posadas (Misiones)
20 González Luis (luis10) ARG 1800 La Leonesa (Chaco)
21 Zárate Celeste (amiel94) ARG 1790 Bella Vista
22 Zalazar Ivan (lavacacochina) ARG 1773 La Leonesa (Chaco)
23 Rollet Germán (German64) ARG 1764 Bella Vista (Corrientes)
24 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 ARG 1751 CABA
25 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) ARG 1720 Corrientes
26 Chelotti Jose (joseomar) ARG 1700 Paraná (Entre Ríos)
27 Cornejo Matías (Matiascornejopue) ARG 1700 Monte Caseros (Corrientes)
28 Flores Raul (Raulflores) ARG 1700 Corrientes
29 López Guillermo (landeres) ESP 1700 Madrid
30 Sandoval Noelia (Noelia_25) ARG 1658 Bella Vista (Corrientes)
31 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) MEX 1651 México
32 Choque Gabriel (neochess38nqn) ARG 1637 Neuquen
33 Baragaño Juan (Juanbak54) ARG 1625 General Pinedo (Chaco)
34 Gomez Mario (MarioGomezBV) ARG 1608 Bella Vista (Corrientes)
35 Canteros Ramon (Ciro370) ARG 1559 Corrientes
36 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) ARG 1515 General Pinedo (Chaco)
37 Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 ARG 1509 Bella Vista
38 Escubilla Luis (Soyrocks) ARG 1504 Caá Catí (Corrientes)
39 Casco Hernán (Hernan08) ARG 1500 Bella Vista (Corrientes)
40 Chequim Tobias (Alkamira) ARG 1500 Corrientes
41 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 ARG 1500 Bella Vista (Corrientes)
42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) ARG 1500 Ushuaia (Tierra del Fuego)
43 Rodriguez Torriani César (chechar123) ARG 1476 Corrientes
44 Velazquez Danilo (Danilo1718) ARG 1427 Esquina (Corrientes)
45 Casco Mayra (mayka22) ARG 1390 Bella Vista
46 Mantulak Melisa (Melitza) ARG 1381 Corrientes
47 Fossatti Joax (joaxfossatti) ARG 1300 Corrientes
48 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 PAR 1296 Ciudad del Este
49 Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) ARG 1500 Monte Caseros (Corrientes)
50 Peralta Mauricio (Maury4524) ARG 1863 Corrientes

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 24 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 1751 0 0 - 1 0 FM Pérez Daniel (labestia2017) 2444 1
2 2 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 2350 0 1 - 0 0 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 1720 25
3 26 Chelotti Jose (joseomar) 1700 0 0 - 1 0 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 2250 3
4 4 Colque Vera Rene (Renecolque) 2200 0 1 - 0 0 Cornejo Matías (Matiascornejopue) 1700 27
5 28 Flores Raul (Raulflores) 1700 0 ½ - ½ 0 Caro Esteban (ipmanctes) 2150 5
6 6 Castillo Fabricio (Argentine) 2105 0 0 - 1 0 López Guillermo (landeres) 1700 29
7 30 Sandoval Noelia (Noelia_25) 1658 0 0 - 1 0 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 2100 7
8 8 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 2041 0 1 - 0 0 Choque Gabriel (neochess38nqn) 1637 32
9 33 Baragaño Juan (Juanbak54) 1625 0 - - - 0 Arbuello Diego (diegocorrientes) 2012 9
10 10 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 2006 0 1 - 0 0 Gomez Mario (MarioGomezBV) 1608 34
11 35 Canteros Ramon (Ciro370) 1559 0 ½ - ½ 0 Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 1995 11
12 12 Palacio Nestor (Gato_Pala) 1954 0 1 - 0 0 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 1515 36
13 37 Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 1509 0 0 - 1 0 Benitez Tomas (elTomi2005) 1942 13
14 14 Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 1936 0 ½ - ½ 0 Escubilla Luis (Soyrocks) 1504 38
15 39 Casco Hernán (Hernan08) 1500 0 0 - 1 0 Bona Luca (lucabona777) U 16 1912 15
16 16 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 1897 0 1 - 0 0 Chequim Tobias (Alkamira) 1500 40
17 41 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 1500 0 0 - 1 0 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 1856 17
18 18 Cejas Gabriel (gabrielce) 1805 0 1 - 0 0 Rodriguez Torriani César (chechar123) 1476 43
19 44 Velazquez Danilo (Danilo1718) 1427 0 0 - 1 0 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 1800 19
20 20 González Luis (luis10) 1800 0 1 - 0 0 Casco Mayra (mayka22) 1390 45
21 46 Mantulak Melisa (Melitza) 1381 0 0 - 1 0 Zárate Celeste (amiel94) 1790 21
22 22 Zalazar Ivan (lavacacochina) 1773 0 1 - 0 0 Fossatti Joax (joaxfossatti) 1300 47
23 48 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 1296 0 0 - 1 0 Rollet Germán (German64) 1764 23
24 31 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 1651 0 ½ not paired
25 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 1500 0 0 not paired
26 49 Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 1500 0 ½ not paired
27 50 Peralta Mauricio (Maury4524) 1863 0 ½ not paired

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 FM Pérez Daniel (labestia2017) 2444 1 1 - 0 1 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 1897 16
2 15 Bona Luca (lucabona777) U 16 1912 1 0 - 1 1 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 2350 2
3 3 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 2250 1 + - - 1 Cejas Gabriel (gabrielce) 1805 18
4 17 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 1856 1 1 - 0 1 Colque Vera Rene (Renecolque) 2200 4
5 7 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 2100 1 1 - 0 1 González Luis (luis10) 1800 20
6 19 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 1800 1 0 - 1 1 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 2041 8
7 21 Zárate Celeste (amiel94) 1790 1 0 - 1 1 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 2006 10
8 23 Rollet Germán (German64) 1764 1 0 - 1 1 Palacio Nestor (Gato_Pala) 1954 12
9 13 Benitez Tomas (elTomi2005) 1942 1 ½ - ½ 1 Zalazar Ivan (lavacacochina) 1773 22
10 29 López Guillermo (landeres) 1700 1 1 - 0 ½ Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 1936 14
11 5 Caro Esteban (ipmanctes) 2150 ½ 1 - 0 ½ Canteros Ramon (Ciro370) 1559 35
12 11 Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 1995 ½ 0 - 1 ½ Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 1500 49
13 38 Escubilla Luis (Soyrocks) 1504 ½ 0 - 1 ½ Flores Raul (Raulflores) 1700 28
14 50 Peralta Mauricio (Maury4524) 1863 ½ ½ - ½ ½ Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 1651 31
15 36 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 1515 0 0 - 1 0 Castillo Fabricio (Argentine) 2105 6
16 9 Arbuello Diego (diegocorrientes) 2012 0 1 - 0 0 Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 1509 37
17 40 Chequim Tobias (Alkamira) 1500 0 0 - 1 0 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 1751 24
18 25 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 1720 0 1 - 0 0 Casco Hernán (Hernan08) 1500 39
19 43 Rodriguez Torriani César (chechar123) 1476 0 ½ - ½ 0 Chelotti Jose (joseomar) 1700 26
20 27 Cornejo Matías (Matiascornejopue) 1700 0 0 - 1 0 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 1500 41
21 45 Casco Mayra (mayka22) 1390 0 0 - 1 0 Sandoval Noelia (Noelia_25) 1658 30
22 32 Choque Gabriel (neochess38nqn) 1637 0 1 - 0 0 Velazquez Danilo (Danilo1718) 1427 44
23 47 Fossatti Joax (joaxfossatti) 1300 0 ½ - ½ 0 Baragaño Juan (Juanbak54) 1625 33
24 34 Gomez Mario (MarioGomezBV) 1608 0 + - - 0 Mantulak Melisa (Melitza) 1381 46
25 48 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 1296 0 1 bye
26 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 1500 0 0 not paired

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 8 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 2041 2 ½ - ½ 2 FM Pérez Daniel (labestia2017) 2444 1
2 2 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 2350 2 1 - 0 2 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 1856 17
3 3 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 2250 2 1 - 0 2 López Guillermo (landeres) 1700 29
4 10 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 2006 2 1 - 0 2 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 2100 7
5 12 Palacio Nestor (Gato_Pala) 1954 2 0 - 1 Caro Esteban (ipmanctes) 2150 5
6 28 Flores Raul (Raulflores) 1700 0 - 1 Benitez Tomas (elTomi2005) 1942 13
7 49 Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 1500 1 - 0 Zalazar Ivan (lavacacochina) 1773 22
8 4 Colque Vera Rene (Renecolque) 2200 1 1 - 0 1 Rollet Germán (German64) 1764 23
9 6 Castillo Fabricio (Argentine) 2105 1 1 - 0 1 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 1720 25
10 24 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 1751 1 0 - 1 1 Arbuello Diego (diegocorrientes) 2012 9
11 30 Sandoval Noelia (Noelia_25) 1658 1 0 - 1 1 Bona Luca (lucabona777) U 16 1912 15
12 16 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 1897 1 1 - 0 1 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 1296 48
13 31 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 1651 1 + - - 1 Cejas Gabriel (gabrielce) 1805 18
14 34 Gomez Mario (MarioGomezBV) 1608 1 0 - 1 1 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 1800 19
15 20 González Luis (luis10) 1800 1 1 - 0 1 Peralta Mauricio (Maury4524) 1863 50
16 41 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 1500 1 0 - 1 1 Zárate Celeste (amiel94) 1790 21
17 26 Chelotti Jose (joseomar) 1700 ½ 1 - 0 1 Choque Gabriel (neochess38nqn) 1637 32
18 33 Baragaño Juan (Juanbak54) 1625 ½ + - - ½ Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 1995 11
19 14 Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 1936 ½ 1 - 0 ½ Rodriguez Torriani César (chechar123) 1476 43
20 35 Canteros Ramon (Ciro370) 1559 ½ ½ - ½ ½ Escubilla Luis (Soyrocks) 1504 38
21 27 Cornejo Matías (Matiascornejopue) 1700 0 1 - 0 ½ Fossatti Joax (joaxfossatti) 1300 47
22 44 Velazquez Danilo (Danilo1718) 1427 0 1 - 0 0 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 1515 36
23 37 Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 1509 0 ½ - ½ 0 Chequim Tobias (Alkamira) 1500 40
24 39 Casco Hernán (Hernan08) 1500 0 1 - 0 0 Casco Mayra (mayka22) 1390 45
25 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 1500 0 0 not paired
26 46 Mantulak Melisa (Melitza) 1381 0 0 not paired

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 2250 3 1 - 0 3 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 2350 2
2 1 FM Pérez Daniel (labestia2017) 2444 1 - 0 3 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 2006 10
3 5 Caro Esteban (ipmanctes) 2150 ½ - ½ Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 1500 49
4 13 Benitez Tomas (elTomi2005) 1942 0 - 1 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 2041 8
5 19 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 1800 2 0 - 1 2 Colque Vera Rene (Renecolque) 2200 4
6 17 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 1856 2 0 - 1 2 Castillo Fabricio (Argentine) 2105 6
7 7 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 2100 2 0 - 1 2 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 1897 16
8 9 Arbuello Diego (diegocorrientes) 2012 2 1 - 0 2 González Luis (luis10) 1800 20
9 21 Zárate Celeste (amiel94) 1790 2 1 - 0 2 Palacio Nestor (Gato_Pala) 1954 12
10 15 Bona Luca (lucabona777) U 16 1912 2 + - - 2 López Guillermo (landeres) 1700 29
11 31 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 1651 2 1 - 0 Flores Raul (Raulflores) 1700 28
12 33 Baragaño Juan (Juanbak54) 1625 - - - Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 1936 14
13 22 Zalazar Ivan (lavacacochina) 1773 1 - 0 Chelotti Jose (joseomar) 1700 26
14 23 Rollet Germán (German64) 1764 1 0 - 1 1 Canteros Ramon (Ciro370) 1559 35
15 38 Escubilla Luis (Soyrocks) 1504 1 1 - 0 1 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 1751 24
16 25 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 1720 1 0 - 1 1 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 1500 41
17 44 Velazquez Danilo (Danilo1718) 1427 1 0 - 1 1 Cornejo Matías (Matiascornejopue) 1700 27
18 48 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 1296 1 0 - 1 1 Sandoval Noelia (Noelia_25) 1658 30
19 32 Choque Gabriel (neochess38nqn) 1637 1 1 - 0 1 Casco Hernán (Hernan08) 1500 39
20 50 Peralta Mauricio (Maury4524) 1863 1 1 - 0 1 Gomez Mario (MarioGomezBV) 1608 34
21 40 Chequim Tobias (Alkamira) 1500 ½ + - - ½ Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 1995 11
22 47 Fossatti Joax (joaxfossatti) 1300 ½ + - - ½ Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 1509 37
23 43 Rodriguez Torriani César (chechar123) 1476 ½ - - - 0 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 1515 36
24 45 Casco Mayra (mayka22) 1390 0 1 bye
25 18 Cejas Gabriel (gabrielce) 1805 1 0 not paired
26 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 1500 0 0 not paired
27 46 Mantulak Melisa (Melitza) 1381 0 0 not paired

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 8 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 2041 ½ - ½ 4 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 2250 3
2 2 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 2350 3 ½ - ½ FM Pérez Daniel (labestia2017) 2444 1
3 15 Bona Luca (lucabona777) U 16 1912 3 0 - 1 3 Colque Vera Rene (Renecolque) 2200 4
4 16 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 1897 3 0 - 1 3 Caro Esteban (ipmanctes) 2150 5
5 6 Castillo Fabricio (Argentine) 2105 3 1 - 0 3 Zárate Celeste (amiel94) 1790 21
6 49 Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 1500 3 1 - 0 3 Arbuello Diego (diegocorrientes) 2012 9
7 10 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 2006 3 1 - 0 3 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 1651 31
8 7 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 2100 2 0 - 1 Benitez Tomas (elTomi2005) 1942 13
9 12 Palacio Nestor (Gato_Pala) 1954 2 1 - 0 Zalazar Ivan (lavacacochina) 1773 22
10 35 Canteros Ramon (Ciro370) 1559 2 1 - 0 2 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 1856 17
11 41 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 1500 2 0 - 1 2 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 1800 19
12 20 González Luis (luis10) 1800 2 1 - 0 2 Choque Gabriel (neochess38nqn) 1637 32
13 27 Cornejo Matías (Matiascornejopue) 1700 2 ½ - ½ 2 Escubilla Luis (Soyrocks) 1504 38
14 30 Sandoval Noelia (Noelia_25) 1658 2 0 - 1 2 Peralta Mauricio (Maury4524) 1863 50
15 33 Baragaño Juan (Juanbak54) 1625 0 - 1 Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 1936 14
16 40 Chequim Tobias (Alkamira) 1500 0 - 1 Chelotti Jose (joseomar) 1700 26
17 47 Fossatti Joax (joaxfossatti) 1300 0 - 1 Flores Raul (Raulflores) 1700 28
18 39 Casco Hernán (Hernan08) 1500 1 0 - 1 1 Rollet Germán (German64) 1764 23
19 24 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 1751 1 1 - 0 1 Velazquez Danilo (Danilo1718) 1427 44
20 45 Casco Mayra (mayka22) 1390 1 1 - 0 1 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 1720 25
21 34 Gomez Mario (MarioGomezBV) 1608 1 0 - 1 1 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 1296 48
22 43 Rodriguez Torriani César (chechar123) 1476 ½ 0 - 1 ½ Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 1509 37
23 36 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 1515 0 1 bye
24 11 Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 1995 ½ 0 not paired
25 18 Cejas Gabriel (gabrielce) 1805 1 0 not paired
26 29 López Guillermo (landeres) 1700 2 0 not paired
27 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 1500 0 0 not paired
28 46 Mantulak Melisa (Melitza) 1381 0 0 not paired

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 2250 1 - 0 4 Castillo Fabricio (Argentine) 2105 6
2 1 FM Pérez Daniel (labestia2017) 2444 4 ½ - ½ 4 Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 1500 49
3 4 Colque Vera Rene (Renecolque) 2200 4 0 - 1 4 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 2041 8
4 5 Caro Esteban (ipmanctes) 2150 4 0 - 1 4 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 2006 10
5 13 Benitez Tomas (elTomi2005) 1942 0 - 1 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 2350 2
6 9 Arbuello Diego (diegocorrientes) 2012 3 1 - 0 3 Canteros Ramon (Ciro370) 1559 35
7 31 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 1651 3 0 - 1 3 Palacio Nestor (Gato_Pala) 1954 12
8 21 Zárate Celeste (amiel94) 1790 3 1 - 0 3 Bona Luca (lucabona777) U 16 1912 15
9 50 Peralta Mauricio (Maury4524) 1863 3 1 - 0 3 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 1897 16
10 19 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 1800 3 1 - 0 3 González Luis (luis10) 1800 20
11 14 Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 1936 0 - 1 Cornejo Matías (Matiascornejopue) 1700 27
12 28 Flores Raul (Raulflores) 1700 0 - 1 Zalazar Ivan (lavacacochina) 1773 22
13 26 Chelotti Jose (joseomar) 1700 1 - 0 Escubilla Luis (Soyrocks) 1504 38
14 32 Choque Gabriel (neochess38nqn) 1637 2 0 - 1 2 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 2100 7
15 17 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 1856 2 ½ - ½ 2 Sandoval Noelia (Noelia_25) 1658 30
16 23 Rollet Germán (German64) 1764 2 - - + 2 Casco Mayra (mayka22) 1390 45
17 48 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 1296 2 0 - 1 2 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 1751 24
18 33 Baragaño Juan (Juanbak54) 1625 1 - 0 2 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 1500 41
19 37 Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 1509 1 - 0 Fossatti Joax (joaxfossatti) 1300 47
20 25 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 1720 1 1 - 0 Chequim Tobias (Alkamira) 1500 40
21 34 Gomez Mario (MarioGomezBV) 1608 1 1 - 0 1 Velazquez Danilo (Danilo1718) 1427 44
22 36 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 1515 1 1 - 0 1 Casco Hernán (Hernan08) 1500 39
23 43 Rodriguez Torriani César (chechar123) 1476 ½ 1 bye
24 11 Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 1995 ½ 0 not paired
25 18 Cejas Gabriel (gabrielce) 1805 1 0 not paired
26 29 López Guillermo (landeres) 1700 2 0 not paired
27 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 1500 0 0 not paired
28 46 Mantulak Melisa (Melitza) 1381 0 0 not paired

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 10 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) 2006 5 1 - 0 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) 2250 3
2 8 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 2041 5 ½ - ½ García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) 2350 2
3 4 Colque Vera Rene (Renecolque) 2200 4 0 - 1 FM Pérez Daniel (labestia2017) 2444 1
4 49 Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) 1500 0 - 1 4 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 1800 19
5 21 Zárate Celeste (amiel94) 1790 4 ½ - ½ 4 Caro Esteban (ipmanctes) 2150 5
6 6 Castillo Fabricio (Argentine) 2105 4 ½ - ½ 4 Peralta Mauricio (Maury4524) 1863 50
7 12 Palacio Nestor (Gato_Pala) 1954 4 0 - 1 4 Arbuello Diego (diegocorrientes) 2012 9
8 26 Chelotti Jose (joseomar) 1700 1 - 0 Benitez Tomas (elTomi2005) 1942 13
9 22 Zalazar Ivan (lavacacochina) 1773 0 - 1 Cornejo Matías (Matiascornejopue) 1700 27
10 24 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 1751 3 0 - 1 3 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) 2100 7
11 15 Bona Luca (lucabona777) U 16 1912 3 0 - 1 3 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) 1651 31
12 16 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) 1897 3 1 - 0 3 Casco Mayra (mayka22) 1390 45
13 20 González Luis (luis10) 1800 3 1 - 0 3 Canteros Ramon (Ciro370) 1559 35
14 30 Sandoval Noelia (Noelia_25) 1658 0 - 1 Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 1936 14
15 38 Escubilla Luis (Soyrocks) 1504 0 - 1 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) 1856 17
16 28 Flores Raul (Raulflores) 1700 ½ - ½ Baragaño Juan (Juanbak54) 1625 33
17 23 Rollet Germán (German64) 1764 2 0 - 1 Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 1509 37
18 36 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) 1515 2 1 - 0 2 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) 1720 25
19 32 Choque Gabriel (neochess38nqn) 1637 2 1 - 0 2 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 1296 48
20 41 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 1500 2 1 - 0 2 Gomez Mario (MarioGomezBV) 1608 34
21 40 Chequim Tobias (Alkamira) 1500 1 - 0 Rodriguez Torriani César (chechar123) 1476 43
22 47 Fossatti Joax (joaxfossatti) 1300 0 - 1 1 Casco Hernán (Hernan08) 1500 39
23 44 Velazquez Danilo (Danilo1718) 1427 1 1 bye
24 11 Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) 1995 ½ 0 not paired
25 18 Cejas Gabriel (gabrielce) 1805 1 0 not paired
26 29 López Guillermo (landeres) 1700 2 0 not paired
27 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) 1500 0 0 not paired
28 46 Mantulak Melisa (Melitza) 1381 0 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 10 Cabrera Skrepeg Nahuel (Nahuefcs) ARG 2006 Charata (Chaco) 6,0 0,0 6 28,5
2 3 Cornejo Diego (DiegoExequielCornejo) ARG 2250 Monte Caseros (Corrientes) 5,5 0,0 5 33,0
3 1 FM Pérez Daniel (labestia2017) ARG 2444 Corrientes 5,5 0,0 4 32,0
4 8 Montenegro Lautaro (Monteblack2019) U 16 ARG 2041 Corrientes 5,5 0,0 4 31,0
5 9 Arbuello Diego (diegocorrientes) ARG 2012 Corrientes 5,0 0,0 5 26,5
6 19 Alvarez María Itatí (Ita234) U 16 ARG 1800 Posadas (Misiones) 5,0 0,0 5 24,0
7 2 García Gorostegui Ezequiel (Gorostovsky) ARG 2350 Corrientes 5,0 0,0 4 27,5
8 21 Zárate Celeste (amiel94) ARG 1790 Bella Vista 4,5 0,0 4 27,5
9 6 Castillo Fabricio (Argentine) ARG 2105 Esquina (Corrientes) 4,5 0,0 4 26,5
10 26 Chelotti Jose (joseomar) ARG 1700 Paraná (Entre Ríos) 4,5 0,0 4 21,0
11 27 Cornejo Matías (Matiascornejopue) ARG 1700 Monte Caseros (Corrientes) 4,5 0,0 4 19,5
12 49 Miño Enzo (Enzorodrigomino2020) ARG 1500 Monte Caseros (Corrientes) 4,5 0,0 3 30,5
13 5 Caro Esteban (ipmanctes) ARG 2150 Corrientes 4,5 0,0 3 29,0
14 50 Peralta Mauricio (Maury4524) ARG 1863 Corrientes 4,5 0,0 3 23,5
15 4 Colque Vera Rene (Renecolque) ARG 2200 Corrientes 4,0 0,0 4 29,0
16 20 González Luis (luis10) ARG 1800 La Leonesa (Chaco) 4,0 0,0 4 27,0
17 12 Palacio Nestor (Gato_Pala) ARG 1954 Bella Vista 4,0 0,0 4 27,0
18 7 Sandoval Nahuel (Bobby_Fisher2008) ARG 2100 Resistencia (Chaco) 4,0 0,0 4 26,0
19 16 Duprat Daniel (AjedrezLitoral) ARG 1897 Bella Vista (Corrientes) 4,0 0,0 4 24,0
20 31 Ocampo Camps Estephania (Dhexis) MEX 1651 México 4,0 0,0 3 26,5
21 13 Benitez Tomas (elTomi2005) ARG 1942 Garupa (Misiones) 3,5 0,0 3 29,5
22 22 Zalazar Ivan (lavacacochina) ARG 1773 La Leonesa (Chaco) 3,5 0,0 3 25,0
23 17 Ramirez Leonardo (LeoRamirezz) ARG 1856 Resistencia 3,5 0,0 3 24,5
24 14 Ramirez Mauricio (MauricioRam13) U 16 ARG 1936 Bella Vista (Corrientes) 3,5 0,0 3 22,5
25 37 Fernández Maximiliano (Maxiferfer01) U 16 ARG 1509 Bella Vista 3,5 0,0 3 19,0
26 15 Bona Luca (lucabona777) U 16 ARG 1912 Videla (Santa Fé) 3,0 0,0 3 25,0
27 41 Guevara Emanuel(guevara04) U 16 ARG 1500 Bella Vista (Corrientes) 3,0 0,0 3 24,5
28 32 Choque Gabriel (neochess38nqn) ARG 1637 Neuquen 3,0 0,0 3 23,0
29 24 De Lazzari Felicitas (Felibuho44) U 16 ARG 1751 CABA 3,0 0,0 3 22,5
30 35 Canteros Ramon (Ciro370) ARG 1559 Corrientes 3,0 0,0 2 25,5
31 28 Flores Raul (Raulflores) ARG 1700 Corrientes 3,0 0,0 2 22,0
32 33 Baragaño Juan (Juanbak54) ARG 1625 General Pinedo (Chaco) 3,0 0,0 2 21,5
33 45 Casco Mayra (mayka22) ARG 1390 Bella Vista 3,0 0,0 2 18,5
34 36 Palavecino Walter (PalavecinoWalter) ARG 1515 General Pinedo (Chaco) 3,0 0,0 2 17,5
35 30 Sandoval Noelia (Noelia_25) ARG 1658 Bella Vista (Corrientes) 2,5 0,0 2 22,0
36 40 Chequim Tobias (Alkamira) ARG 1500 Corrientes 2,5 0,0 2 21,0
37 38 Escubilla Luis (Soyrocks) ARG 1504 Caá Catí (Corrientes) 2,5 0,0 1 25,5
38 29 López Guillermo (landeres) ESP 1700 Madrid 2,0 0,0 2 28,5
39 34 Gomez Mario (MarioGomezBV) ARG 1608 Bella Vista (Corrientes) 2,0 0,0 2 24,0
40 23 Rollet Germán (German64) ARG 1764 Bella Vista (Corrientes) 2,0 0,0 2 22,0
41 25 Lezcano Samuel (Samuel__lezcano) ARG 1720 Corrientes 2,0 0,0 2 21,5
42 39 Casco Hernán (Hernan08) ARG 1500 Bella Vista (Corrientes) 2,0 0,0 2 16,0
43 44 Velazquez Danilo (Danilo1718) ARG 1427 Esquina (Corrientes) 2,0 0,0 1 21,0
44 48 Vera Dielma Milena (Milena2020) U 16 PAR 1296 Ciudad del Este 2,0 0,0 1 19,0
45 47 Fossatti Joax (joaxfossatti) ARG 1300 Corrientes 1,5 0,0 1 22,5
46 43 Rodriguez Torriani César (chechar123) ARG 1476 Corrientes 1,5 0,0 0 22,5
47 18 Cejas Gabriel (gabrielce) ARG 1805 Corrientes 1,0 0,0 1 21,0
48 11 Esquivel Ezequiel (Masterchess_20) ARG 1995 Corrientes 0,5 0,0 0 20,0
49 46 Mantulak Melisa (Melitza) ARG 1381 Corrientes 0,0 0,0 0 18,0
50 42 Maldonado Jorge (Nidieultramax20) ARG 1500 Ushuaia (Tierra del Fuego) 0,0 0,0 0 17,5