СМ.Н.Энхнасангийн нэрэмжит тэмцээн. Үндсэн ангилал

Chess tournament overview

Country: Mongolia
Tournament date: 2020-10-10 to 2020-10-11
Tournament place: Улаанбаатар хот (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 60 мин
Valid for ELO: Elo Nacional

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Хос мастер шатрын Академи
Main referee: FT.NM.NA. М.Баасанжав
Referee: Д.Баасандорж, NI. Б.Ганзориг

Schedule: СМ.Н.Энхнасангийн нэрэмжит тэмцээн. Үндсэн ангилал

Round Date Time
1 2020/10/10 10.00
2 2020/10/10 12.30
3 2020/10/10 15.00
4 2020/10/10 17.10
5 2020/10/11 10.00
6 2020/10/11 12.10
7 2020/10/11 15.00

Players registered in СМ.Н.Энхнасангийн нэрэмжит тэмцээн. Үндсэн ангилал

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 MGL WIM Төрмөнх Мөнхзул 0 2219 0
2 MGL WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 0 2167 0
3 MGL FM Энхсайхан Хулан 0 2080 0
4 MGL WMK Туяа Хүслэн 0 1963 0
5 MGL WCM Ганхөлөг Халиунаа 0 1945 0
6 MGL WMK Нанжид Цогзолмаа 0 1940 0
7 MGL WCM Энхсайхан Удвал 0 1933 0
8 MGL WCM Хишигбаатар Баясгалан 0 1909 0
9 MGL Эрдэнэбаяр Хүслэн 0 1816 0
10 MGL WMK Батхишиг Удвал 0 1814 0
11 MGL Гандуулга Маралгуа 0 1808 0
12 MGL Мөнхзул Марал 0 1792 0
13 MGL Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 0 1791 0
14 MGL Эрдэнэбаяр Маргадгуа 0 1779 0
15 MGL WCM Нямдаваа Энхболор 0 1766 0
16 MGL Энх-Амгалан Энхрий 0 1758 0
17 MGL Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 0 1744 0
18 MGL WCM Даваахүү Өнөрзул 0 1739 0
19 MGL WMK Өсөхбаяр Уянга 0 1713 0
20 MGL Балданжанцан Хүслэнзаяа 0 1697 0
21 MGL WCM Гантулга Лхагважид 0 1681 0
22 MGL Энх-Амгалан Эмүжин 0 1675 0
23 MGL Наранболд Содгэрэлт 0 1623 0
24 MGL WCM Хүчбаяр Есүгэн 0 1604 0
25 MGL Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 0 1598 0
26 MGL Шаравдорж Даваажаргал 0 1570 0
27 MGL Адъяабилэгт Ану-Үжин 0 1567 0
28 MGL Октябрь Ариунзаяа 0 1537 0
29 MGL Алтанхуяг Марал 0 1528 0
30 MGL Чинзоригт Азжаргал 0 1512 0
31 MGL Гурванбаатар Урангоо 0 1509 0
32 MGL Шаравдорж Оюунгэрэл 0 1456 0
33 MGL Энхжаргал Азжаргал 0 1425 0
34 MGL Даваадорж Монголжин 0 1421 0
35 MGL Тамир Есүй 0 1420 0
36 MGL Очгэрэл Оюундэлгэр 0 1419 0
37 MGL Бүрэнцогт Энэрэл 0 1329 0
38 MGL Батзориг Номинцэцэг 0 1300 0
39 MGL Дарханбаяр Цэлмэг 0 1227 0
40 MGL Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 0 1160 0
41 MGL Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 0 0
42 MGL Ангараг Должинсүрэн 0 0 0
43 MGL Батбаяр Мөнхзаяа 0 0 0
44 MGL Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 0 0
45 MGL Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 0 0
46 MGL Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 MGL WIM Төрмөнх Мөнхзул 0 2219 0
2 MGL WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 0 2167 0
3 MGL FM Энхсайхан Хулан 0 2080 0
4 MGL WMK Туяа Хүслэн 0 1963 0
5 MGL WCM Ганхөлөг Халиунаа 0 1945 0
6 MGL WMK Нанжид Цогзолмаа 0 1940 0
7 MGL WCM Энхсайхан Удвал 0 1933 0
8 MGL WCM Хишигбаатар Баясгалан 0 1909 0
9 MGL Эрдэнэбаяр Хүслэн 0 1816 0
10 MGL WMK Батхишиг Удвал 0 1814 0
11 MGL Гандуулга Маралгуа 0 1808 0
12 MGL Мөнхзул Марал 0 1792 0
13 MGL Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 0 1791 0
14 MGL Эрдэнэбаяр Маргадгуа 0 1779 0
15 MGL WCM Нямдаваа Энхболор 0 1766 0
16 MGL Энх-Амгалан Энхрий 0 1758 0
17 MGL Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 0 1744 0
18 MGL WCM Даваахүү Өнөрзул 0 1739 0
19 MGL WMK Өсөхбаяр Уянга 0 1713 0
20 MGL Балданжанцан Хүслэнзаяа 0 1697 0
21 MGL WCM Гантулга Лхагважид 0 1681 0
22 MGL Энх-Амгалан Эмүжин 0 1675 0
23 MGL Наранболд Содгэрэлт 0 1623 0
24 MGL WCM Хүчбаяр Есүгэн 0 1604 0
25 MGL Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 0 1598 0
26 MGL Шаравдорж Даваажаргал 0 1570 0
27 MGL Адъяабилэгт Ану-Үжин 0 1567 0
28 MGL Октябрь Ариунзаяа 0 1537 0
29 MGL Алтанхуяг Марал 0 1528 0
30 MGL Чинзоригт Азжаргал 0 1512 0
31 MGL Гурванбаатар Урангоо 0 1509 0
32 MGL Шаравдорж Оюунгэрэл 0 1456 0
33 MGL Энхжаргал Азжаргал 0 1425 0
34 MGL Даваадорж Монголжин 0 1421 0
35 MGL Тамир Есүй 0 1420 0
36 MGL Очгэрэл Оюундэлгэр 0 1419 0
37 MGL Бүрэнцогт Энэрэл 0 1329 0
38 MGL Батзориг Номинцэцэг 0 1300 0
39 MGL Дарханбаяр Цэлмэг 0 1227 0
40 MGL Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 0 1160 0
41 MGL Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 0 0
42 MGL Ангараг Должинсүрэн 0 0 0
43 MGL Батбаяр Мөнхзаяа 0 0 0
44 MGL Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 0 0
45 MGL Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 0 0
46 MGL Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 WIM Төрмөнх Мөнхзул MGL 2219 Каисса
2 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул MGL 2167 Сэлэнгэ,ДЦ 805-р анги,Өсөх буудай Х
3 FM Энхсайхан Хулан MGL 2080 Монгени
4 WMK Туяа Хүслэн MGL 1963 Дорнод
5 WCM Ганхөлөг Халиунаа MGL 1945 Дагшаахүү
6 WMK Нанжид Цогзолмаа MGL 1940 Их заргач
7 WCM Энхсайхан Удвал MGL 1933 Гобичесс
8 WCM Хишигбаатар Баясгалан MGL 1909 Босоо ноён
9 Эрдэнэбаяр Хүслэн MGL 1816 Төв аймаг.Хан-Алтай.
10 WMK Батхишиг Удвал MGL 1814 Мончесс
11 Гандуулга Маралгуа MGL 1808 Гобичесс
12 Мөнхзул Марал MGL 1792 Хос мастер
13 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг MGL 1791 Дагшаахүү
14 Эрдэнэбаяр Маргадгуа MGL 1779 Гэгээрэл ЕБС
15 WCM Нямдаваа Энхболор MGL 1766 Мончесс
16 Энх-Амгалан Энхрий MGL 1758 МХО
17 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр MGL 1744 Дорнод
18 WCM Даваахүү Өнөрзул MGL 1739 Гэгээн арвай
19 WMK Өсөхбаяр Уянга MGL 1713 Каисса
20 Балданжанцан Хүслэнзаяа MGL 1697 84-р сургууль
21 WCM Гантулга Лхагважид MGL 1681 Дагшаахүү
22 Энх-Амгалан Эмүжин MGL 1675 МХО
23 Наранболд Содгэрэлт MGL 1623 Гэгээн арвай
24 WCM Хүчбаяр Есүгэн MGL 1604 Мончесс
25 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал MGL 1598 Гэгээн арвай
26 Шаравдорж Даваажаргал MGL 1570 Хан-Алтай
27 Адъяабилэгт Ану-Үжин MGL 1567 Гэгээн арвай
28 Октябрь Ариунзаяа MGL 1537 Хос мастер
29 Алтанхуяг Марал MGL 1528 Хан-Алтай
30 Чинзоригт Азжаргал MGL 1512 Их заргач
31 Гурванбаатар Урангоо MGL 1509 Мончесс
32 Шаравдорж Оюунгэрэл MGL 1456 Хан-Алтай
33 Энхжаргал Азжаргал MGL 1425 Чингис
34 Даваадорж Монголжин MGL 1421 Монгени
35 Тамир Есүй MGL 1420 Багш клуб
36 Очгэрэл Оюундэлгэр MGL 1419 Шинэ эхлэл бодь
37 Бүрэнцогт Энэрэл MGL 1329 Дагшаахүү
38 Батзориг Номинцэцэг MGL 1300 Босоо ноён
39 Дарханбаяр Цэлмэг MGL 1227 Хан-Алтай
40 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр MGL 1160 Хос мастер
41 Адъяабилэгт Отгон-Үжин MGL 0 Гэгээн арвай
42 Ангараг Должинсүрэн MGL 0 Гобичесс
43 Батбаяр Мөнхзаяа MGL 0 Их заргач
44 Ганчимэг Эхлэлтөгс MGL 0 Хос мастер
45 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ MGL 0 Багш клуб
46 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ MGL 0 Босоо ноён

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 WIM Төрмөнх Мөнхзул 2219 0 1 - 0 0 WCM Хүчбаяр Есүгэн 1604 24
2 25 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 1598 0 0 - 1 0 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 2167 2
3 3 FM Энхсайхан Хулан 2080 0 1 - 0 0 Шаравдорж Даваажаргал 1570 26
4 27 Адъяабилэгт Ану-Үжин 1567 0 0 - 1 0 WMK Туяа Хүслэн 1963 4
5 5 WCM Ганхөлөг Халиунаа 1945 0 1 - 0 0 Октябрь Ариунзаяа 1537 28
6 29 Алтанхуяг Марал 1528 0 0 - 1 0 WMK Нанжид Цогзолмаа 1940 6
7 7 WCM Энхсайхан Удвал 1933 0 1 - 0 0 Чинзоригт Азжаргал 1512 30
8 31 Гурванбаатар Урангоо 1509 0 0 - 1 0 WCM Хишигбаатар Баясгалан 1909 8
9 9 Эрдэнэбаяр Хүслэн 1816 0 1 - 0 0 Шаравдорж Оюунгэрэл 1456 32
10 33 Энхжаргал Азжаргал 1425 0 0 - 1 0 WMK Батхишиг Удвал 1814 10
11 11 Гандуулга Маралгуа 1808 0 1 - 0 0 Даваадорж Монголжин 1421 34
12 35 Тамир Есүй 1420 0 ½ - ½ 0 Мөнхзул Марал 1792 12
13 13 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 1791 0 1 - 0 0 Очгэрэл Оюундэлгэр 1419 36
14 37 Бүрэнцогт Энэрэл 1329 0 0 - 1 0 Эрдэнэбаяр Маргадгуа 1779 14
15 15 WCM Нямдаваа Энхболор 1766 0 1 - 0 0 Батзориг Номинцэцэг 1300 38
16 39 Дарханбаяр Цэлмэг 1227 0 0 - 1 0 Энх-Амгалан Энхрий 1758 16
17 17 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 1744 0 1 - 0 0 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 1160 40
18 41 Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 0 0 - 1 0 WCM Даваахүү Өнөрзул 1739 18
19 19 WMK Өсөхбаяр Уянга 1713 0 1 - 0 0 Ангараг Должинсүрэн 0 42
20 43 Батбаяр Мөнхзаяа 0 0 0 - 1 0 Балданжанцан Хүслэнзаяа 1697 20
21 21 WCM Гантулга Лхагважид 1681 0 1 - 0 0 Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 44
22 45 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 0 0 - 1 0 Энх-Амгалан Эмүжин 1675 22
23 23 Наранболд Содгэрэлт 1623 0 1 - 0 0 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 46

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 13 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 1791 1 0 - 1 1 WIM Төрмөнх Мөнхзул 2219 1
2 2 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 2167 1 1 - 0 1 WCM Нямдаваа Энхболор 1766 15
3 14 Эрдэнэбаяр Маргадгуа 1779 1 ½ - ½ 1 FM Энхсайхан Хулан 2080 3
4 4 WMK Туяа Хүслэн 1963 1 1 - 0 1 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 1744 17
5 16 Энх-Амгалан Энхрий 1758 1 0 - 1 1 WCM Ганхөлөг Халиунаа 1945 5
6 6 WMK Нанжид Цогзолмаа 1940 1 1 - 0 1 WMK Өсөхбаяр Уянга 1713 19
7 18 WCM Даваахүү Өнөрзул 1739 1 ½ - ½ 1 WCM Энхсайхан Удвал 1933 7
8 8 WCM Хишигбаатар Баясгалан 1909 1 1 - 0 1 WCM Гантулга Лхагважид 1681 21
9 20 Балданжанцан Хүслэнзаяа 1697 1 0 - 1 1 Эрдэнэбаяр Хүслэн 1816 9
10 10 WMK Батхишиг Удвал 1814 1 1 - 0 1 Наранболд Содгэрэлт 1623 23
11 22 Энх-Амгалан Эмүжин 1675 1 1 - 0 1 Гандуулга Маралгуа 1808 11
12 12 Мөнхзул Марал 1792 ½ ½ - ½ 0 WCM Хүчбаяр Есүгэн 1604 24
13 26 Шаравдорж Даваажаргал 1570 0 - - + ½ Тамир Есүй 1420 35
14 38 Батзориг Номинцэцэг 1300 0 0 - 1 0 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 1598 25
15 40 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 1160 0 0 - 1 0 Адъяабилэгт Ану-Үжин 1567 27
16 28 Октябрь Ариунзаяа 1537 0 0 - 1 0 Бүрэнцогт Энэрэл 1329 37
17 42 Ангараг Должинсүрэн 0 0 0 - 1 0 Алтанхуяг Марал 1528 29
18 30 Чинзоригт Азжаргал 1512 0 1 - 0 0 Дарханбаяр Цэлмэг 1227 39
19 44 Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 0 0 - 1 0 Гурванбаатар Урангоо 1509 31
20 32 Шаравдорж Оюунгэрэл 1456 0 - - + 0 Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 41
21 46 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 0 0 - 1 0 Энхжаргал Азжаргал 1425 33
22 34 Даваадорж Монголжин 1421 0 1 - 0 0 Батбаяр Мөнхзаяа 0 43
23 36 Очгэрэл Оюундэлгэр 1419 0 1 - 0 0 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 45

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 WIM Төрмөнх Мөнхзул 2219 2 1 - 0 2 WMK Нанжид Цогзолмаа 1940 6
2 8 WCM Хишигбаатар Баясгалан 1909 2 ½ - ½ 2 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 2167 2
3 9 Эрдэнэбаяр Хүслэн 1816 2 0 - 1 2 WMK Туяа Хүслэн 1963 4
4 5 WCM Ганхөлөг Халиунаа 1945 2 1 - 0 2 WMK Батхишиг Удвал 1814 10
5 3 FM Энхсайхан Хулан 2080 1 - 0 2 Энх-Амгалан Эмүжин 1675 22
6 7 WCM Энхсайхан Удвал 1933 1 - 0 Тамир Есүй 1420 35
7 18 WCM Даваахүү Өнөрзул 1739 0 - 1 Эрдэнэбаяр Маргадгуа 1779 14
8 11 Гандуулга Маралгуа 1808 1 1 - 0 1 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 1598 25
9 27 Адъяабилэгт Ану-Үжин 1567 1 0 - 1 1 Мөнхзул Марал 1792 12
10 29 Алтанхуяг Марал 1528 1 0 - 1 1 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 1791 13
11 15 WCM Нямдаваа Энхболор 1766 1 1 - 0 1 Чинзоригт Азжаргал 1512 30
12 31 Гурванбаатар Урангоо 1509 1 0 - 1 1 Энх-Амгалан Энхрий 1758 16
13 17 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 1744 1 1 - 0 1 Энхжаргал Азжаргал 1425 33
14 19 WMK Өсөхбаяр Уянга 1713 1 0 - 1 1 Даваадорж Монголжин 1421 34
15 37 Бүрэнцогт Энэрэл 1329 1 ½ - ½ 1 Балданжанцан Хүслэнзаяа 1697 20
16 21 WCM Гантулга Лхагважид 1681 1 0 - 1 1 Очгэрэл Оюундэлгэр 1419 36
17 23 Наранболд Содгэрэлт 1623 1 1 - 0 1 Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 41
18 24 WCM Хүчбаяр Есүгэн 1604 ½ 1 - 0 0 Октябрь Ариунзаяа 1537 28
19 26 Шаравдорж Даваажаргал 1570 0 1 - 0 0 Ангараг Должинсүрэн 0 42
20 32 Шаравдорж Оюунгэрэл 1456 0 1 - 0 0 Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 44
21 43 Батбаяр Мөнхзаяа 0 0 1 - 0 0 Батзориг Номинцэцэг 1300 38
22 39 Дарханбаяр Цэлмэг 1227 0 ½ - ½ 0 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 46
23 45 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 0 0 - 1 0 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 1160 40

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 4 WMK Туяа Хүслэн 1963 3 0 - 1 3 WIM Төрмөнх Мөнхзул 2219 1
2 2 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 2167 1 - 0 3 WCM Ганхөлөг Халиунаа 1945 5
3 3 FM Энхсайхан Хулан 2080 1 - 0 WCM Хишигбаатар Баясгалан 1909 8
4 14 Эрдэнэбаяр Маргадгуа 1779 0 - 1 WCM Энхсайхан Удвал 1933 7
5 6 WMK Нанжид Цогзолмаа 1940 2 1 - 0 2 WCM Нямдаваа Энхболор 1766 15
6 16 Энх-Амгалан Энхрий 1758 2 1 - 0 2 Эрдэнэбаяр Хүслэн 1816 9
7 10 WMK Батхишиг Удвал 1814 2 1 - 0 2 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 1744 17
8 36 Очгэрэл Оюундэлгэр 1419 2 0 - 1 2 Гандуулга Маралгуа 1808 11
9 12 Мөнхзул Марал 1792 2 ½ - ½ 2 Наранболд Содгэрэлт 1623 23
10 22 Энх-Амгалан Эмүжин 1675 2 1 - 0 2 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 1791 13
11 34 Даваадорж Монголжин 1421 2 1 - 0 WCM Даваахүү Өнөрзул 1739 18
12 20 Балданжанцан Хүслэнзаяа 1697 1 - 0 Тамир Есүй 1420 35
13 24 WCM Хүчбаяр Есүгэн 1604 1 - 0 Бүрэнцогт Энэрэл 1329 37
14 30 Чинзоригт Азжаргал 1512 1 0 - 1 1 WMK Өсөхбаяр Уянга 1713 19
15 32 Шаравдорж Оюунгэрэл 1456 1 0 - 1 1 WCM Гантулга Лхагважид 1681 21
16 25 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 1598 1 ½ - ½ 1 Гурванбаатар Урангоо 1509 31
17 33 Энхжаргал Азжаргал 1425 1 0 - 1 1 Шаравдорж Даваажаргал 1570 26
18 41 Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 1 0 - 1 1 Адъяабилэгт Ану-Үжин 1567 27
19 40 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 1160 1 0 - 1 1 Алтанхуяг Марал 1528 29
20 46 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 ½ 1 - 0 1 Батбаяр Мөнхзаяа 0 43
21 38 Батзориг Номинцэцэг 1300 0 0 - 1 ½ Дарханбаяр Цэлмэг 1227 39
22 28 Октябрь Ариунзаяа 1537 0 1 - 0 0 Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 44
23 42 Ангараг Должинсүрэн 0 0 1 - 0 0 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 45

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 WIM Төрмөнх Мөнхзул 2219 4 1 - 0 FM Энхсайхан Хулан 2080 3
2 7 WCM Энхсайхан Удвал 1933 ½ - ½ WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 2167 2
3 11 Гандуулга Маралгуа 1808 3 0 - 1 3 WMK Туяа Хүслэн 1963 4
4 5 WCM Ганхөлөг Халиунаа 1945 3 1 - 0 3 Энх-Амгалан Эмүжин 1675 22
5 16 Энх-Амгалан Энхрий 1758 3 0 - 1 3 WMK Нанжид Цогзолмаа 1940 6
6 34 Даваадорж Монголжин 1421 3 0 - 1 3 WMK Батхишиг Удвал 1814 10
7 8 WCM Хишигбаатар Баясгалан 1909 1 - 0 WCM Хүчбаяр Есүгэн 1604 24
8 20 Балданжанцан Хүслэнзаяа 1697 1 - 0 Мөнхзул Марал 1792 12
9 23 Наранболд Содгэрэлт 1623 0 - 1 Эрдэнэбаяр Маргадгуа 1779 14
10 9 Эрдэнэбаяр Хүслэн 1816 2 1 - 0 2 WCM Гантулга Лхагважид 1681 21
11 13 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 1791 2 1 - 0 2 Адъяабилэгт Ану-Үжин 1567 27
12 26 Шаравдорж Даваажаргал 1570 2 0 - 1 2 WCM Нямдаваа Энхболор 1766 15
13 17 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 1744 2 ½ - ½ 2 Алтанхуяг Марал 1528 29
14 19 WMK Өсөхбаяр Уянга 1713 2 1 - 0 2 Очгэрэл Оюундэлгэр 1419 36
15 35 Тамир Есүй 1420 0 - 1 WCM Даваахүү Өнөрзул 1739 18
16 39 Дарханбаяр Цэлмэг 1227 ½ - ½ Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 1598 25
17 31 Гурванбаатар Урангоо 1509 1 - 0 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 46
18 37 Бүрэнцогт Энэрэл 1329 0 - 1 1 Чинзоригт Азжаргал 1512 30
19 40 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 1160 1 ½ - ½ 1 Октябрь Ариунзаяа 1537 28
20 42 Ангараг Должинсүрэн 0 1 0 - 1 1 Шаравдорж Оюунгэрэл 1456 32
21 43 Батбаяр Мөнхзаяа 0 1 0 - 1 1 Энхжаргал Азжаргал 1425 33
22 44 Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 0 1 - 0 1 Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 41
23 45 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 0 0 - 1 0 Батзориг Номинцэцэг 1300 38

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 10 WMK Батхишиг Удвал 1814 4 0 - 1 5 WIM Төрмөнх Мөнхзул 2219 1
2 4 WMK Туяа Хүслэн 1963 4 0 - 1 4 WCM Энхсайхан Удвал 1933 7
3 6 WMK Нанжид Цогзолмаа 1940 4 1 - 0 4 WCM Ганхөлөг Халиунаа 1945 5
4 2 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 2167 4 0 - 1 Балданжанцан Хүслэнзаяа 1697 20
5 14 Эрдэнэбаяр Маргадгуа 1779 ½ - ½ WCM Хишигбаатар Баясгалан 1909 8
6 3 FM Энхсайхан Хулан 2080 1 - 0 3 Эрдэнэбаяр Хүслэн 1816 9
7 15 WCM Нямдаваа Энхболор 1766 3 1 - 0 3 Гандуулга Маралгуа 1808 11
8 13 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 1791 3 1 - 0 3 Даваадорж Монголжин 1421 34
9 22 Энх-Амгалан Эмүжин 1675 3 0 - 1 3 Энх-Амгалан Энхрий 1758 16
10 12 Мөнхзул Марал 1792 1 - 0 3 WMK Өсөхбаяр Уянга 1713 19
11 24 WCM Хүчбаяр Есүгэн 1604 1 - 0 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 1744 17
12 18 WCM Даваахүү Өнөрзул 1739 1 - 0 Гурванбаатар Урангоо 1509 31
13 29 Алтанхуяг Марал 1528 0 - 1 Наранболд Содгэрэлт 1623 23
14 21 WCM Гантулга Лхагважид 1681 2 1 - 0 2 Чинзоригт Азжаргал 1512 30
15 25 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 1598 2 ½ - ½ 2 Шаравдорж Оюунгэрэл 1456 32
16 36 Очгэрэл Оюундэлгэр 1419 2 + - - 2 Шаравдорж Даваажаргал 1570 26
17 27 Адъяабилэгт Ану-Үжин 1567 2 ½ - ½ 2 Дарханбаяр Цэлмэг 1227 39
18 33 Энхжаргал Азжаргал 1425 2 1 - 0 Бүрэнцогт Энэрэл 1329 37
19 28 Октябрь Ариунзаяа 1537 ½ - ½ Тамир Есүй 1420 35
20 46 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 1 - 0 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 1160 40
21 38 Батзориг Номинцэцэг 1300 1 1 - 0 1 Ангараг Должинсүрэн 0 42
22 41 Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 1 0 - 1 1 Батбаяр Мөнхзаяа 0 43
23 44 Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 1 0 - 1 0 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 45

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 WIM Төрмөнх Мөнхзул 2219 6 ½ - ½ 5 WCM Энхсайхан Удвал 1933 7
2 20 Балданжанцан Хүслэнзаяа 1697 0 - 1 5 WMK Нанжид Цогзолмаа 1940 6
3 2 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул 2167 4 0 - 1 FM Энхсайхан Хулан 2080 3
4 4 WMK Туяа Хүслэн 1963 4 1 - 0 4 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг 1791 13
5 5 WCM Ганхөлөг Халиунаа 1945 4 0 - 1 4 Эрдэнэбаяр Маргадгуа 1779 14
6 8 WCM Хишигбаатар Баясгалан 1909 4 0 - 1 4 WCM Нямдаваа Энхболор 1766 15
7 16 Энх-Амгалан Энхрий 1758 4 1 - 0 4 WMK Батхишиг Удвал 1814 10
8 18 WCM Даваахүү Өнөрзул 1739 1 - 0 Мөнхзул Марал 1792 12
9 23 Наранболд Содгэрэлт 1623 0 - 1 WCM Хүчбаяр Есүгэн 1604 24
10 36 Очгэрэл Оюундэлгэр 1419 3 1 - 0 3 Эрдэнэбаяр Хүслэн 1816 9
11 11 Гандуулга Маралгуа 1808 3 0 - 1 3 Энхжаргал Азжаргал 1425 33
12 19 WMK Өсөхбаяр Уянга 1713 3 0 - 1 3 Энх-Амгалан Эмүжин 1675 22
13 34 Даваадорж Монголжин 1421 3 0 - 1 3 WCM Гантулга Лхагважид 1681 21
14 17 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр 1744 1 - 0 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал 1598 25
15 31 Гурванбаатар Урангоо 1509 1 - 0 Адъяабилэгт Ану-Үжин 1567 27
16 39 Дарханбаяр Цэлмэг 1227 0 - 1 Алтанхуяг Марал 1528 29
17 32 Шаравдорж Оюунгэрэл 1456 0 - 1 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ 0 46
18 35 Тамир Есүй 1420 2 + - - 2 Шаравдорж Даваажаргал 1570 26
19 43 Батбаяр Мөнхзаяа 0 2 0 - 1 2 Октябрь Ариунзаяа 1537 28
20 30 Чинзоригт Азжаргал 1512 2 1 - 0 2 Батзориг Номинцэцэг 1300 38
21 37 Бүрэнцогт Энэрэл 1329 1 - 0 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр 1160 40
22 45 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ 0 1 1 - 0 1 Адъяабилэгт Отгон-Үжин 0 41
23 42 Ангараг Должинсүрэн 0 1 1 - 0 1 Ганчимэг Эхлэлтөгс 0 44

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 WIM Төрмөнх Мөнхзул MGL 2219 Каисса 6,5 0,0 34,5 28,5
2 6 WMK Нанжид Цогзолмаа MGL 1940 Их заргач 6,0 0,0 31,5 25,0
3 7 WCM Энхсайхан Удвал MGL 1933 Гобичесс 5,5 0,0 30,0 23,5
4 3 FM Энхсайхан Хулан MGL 2080 Монгени 5,5 0,0 30,0 23,5
5 14 Эрдэнэбаяр Маргадгуа MGL 1779 Гэгээрэл ЕБС 5,0 0,0 29,5 24,0
6 4 WMK Туяа Хүслэн MGL 1963 Дорнод 5,0 0,0 28,0 21,5
7 16 Энх-Амгалан Энхрий MGL 1758 МХО 5,0 0,0 27,0 21,0
8 15 WCM Нямдаваа Энхболор MGL 1766 Мончесс 5,0 0,0 25,5 19,5
9 24 WCM Хүчбаяр Есүгэн MGL 1604 Мончесс 4,5 0,0 26,5 20,0
10 18 WCM Даваахүү Өнөрзул MGL 1739 Гэгээн арвай 4,5 0,0 23,0 17,5
11 20 Балданжанцан Хүслэнзаяа MGL 1697 84-р сургууль 4,5 0,0 23,0 17,0
12 8 WCM Хишигбаатар Баясгалан MGL 1909 Босоо ноён 4,0 0,0 31,5 26,0
13 2 WGM Алтан-Өлзий Энхтуул MGL 2167 Сэлэнгэ,ДЦ 805-р анги,Өсөх буудай Х 4,0 0,0 31,0 25,5
14 5 WCM Ганхөлөг Халиунаа MGL 1945 Дагшаахүү 4,0 0,0 31,0 25,0
15 10 WMK Батхишиг Удвал MGL 1814 Мончесс 4,0 0,0 29,5 23,0
16 13 Мөнхбаяр Цэцэнбилэг MGL 1791 Дагшаахүү 4,0 0,0 28,0 21,5
17 22 Энх-Амгалан Эмүжин MGL 1675 МХО 4,0 0,0 26,5 21,0
18 33 Энхжаргал Азжаргал MGL 1425 Чингис 4,0 0,0 22,0 18,0
19 36 Очгэрэл Оюундэлгэр MGL 1419 Шинэ эхлэл бодь 4,0 0,0 21,5 17,5
20 21 WCM Гантулга Лхагважид MGL 1681 Дагшаахүү 4,0 0,0 20,5 16,5
21 17 Эрдэнэбат Төгстөгөлдөр MGL 1744 Дорнод 3,5 0,0 25,0 20,0
22 12 Мөнхзул Марал MGL 1792 Хос мастер 3,5 0,0 24,5 20,0
23 23 Наранболд Содгэрэлт MGL 1623 Гэгээн арвай 3,5 0,0 24,5 19,5
24 31 Гурванбаатар Урангоо MGL 1509 Мончесс 3,5 0,0 23,0 18,0
25 29 Алтанхуяг Марал MGL 1528 Хан-Алтай 3,5 0,0 23,0 17,0
26 46 Цэнгэл Амин-Эрдэнэ MGL 0 Босоо ноён 3,5 0,0 20,0 16,0
27 9 Эрдэнэбаяр Хүслэн MGL 1816 Төв аймаг.Хан-Алтай. 3,0 0,0 30,5 25,0
28 11 Гандуулга Маралгуа MGL 1808 Гобичесс 3,0 0,0 27,0 22,0
29 35 Тамир Есүй MGL 1420 Багш клуб 3,0 0,0 26,0 20,5
30 19 WMK Өсөхбаяр Уянга MGL 1713 Каисса 3,0 0,0 25,0 19,0
31 34 Даваадорж Монголжин MGL 1421 Монгени 3,0 0,0 24,5 20,0
32 30 Чинзоригт Азжаргал MGL 1512 Их заргач 3,0 0,0 24,5 19,0
33 28 Октябрь Ариунзаяа MGL 1537 Хос мастер 3,0 0,0 17,5 13,0
34 37 Бүрэнцогт Энэрэл MGL 1329 Дагшаахүү 2,5 0,0 25,5 20,5
35 39 Дарханбаяр Цэлмэг MGL 1227 Хан-Алтай 2,5 0,0 22,0 17,0
36 25 Эрдэнэсайхан Зол-Учрал MGL 1598 Гэгээн арвай 2,5 0,0 21,5 17,5
37 27 Адъяабилэгт Ану-Үжин MGL 1567 Гэгээн арвай 2,5 0,0 20,5 15,5
38 32 Шаравдорж Оюунгэрэл MGL 1456 Хан-Алтай 2,5 0,0 19,5 15,5
39 26 Шаравдорж Даваажаргал MGL 1570 Хан-Алтай 2,0 0,0 26,5 21,0
40 43 Батбаяр Мөнхзаяа MGL 0 Их заргач 2,0 0,0 20,5 16,0
41 38 Батзориг Номинцэцэг MGL 1300 Босоо ноён 2,0 0,0 19,0 14,0
42 42 Ангараг Должинсүрэн MGL 0 Гобичесс 2,0 0,0 18,0 14,5
43 45 Нямдугар Оюун-Эрдэнэ MGL 0 Багш клуб 2,0 0,0 14,5 10,5
44 40 Мөнхтогтох Хүслэнбаяр MGL 1160 Хос мастер 1,5 0,0 20,5 17,0
45 44 Ганчимэг Эхлэлтөгс MGL 0 Хос мастер 1,0 1,0 18,0 14,0
46 41 Адъяабилэгт Отгон-Үжин MGL 0 Гэгээн арвай 1,0 0,0 18,0 13,5