ZZC, IV B liga

Chess tournament overview

Country: Croatia
Tournament date: 2021-06-27 to 2021-10-17
Tournament place: Lepoglava,G.Mihaljevec,Varazdin,Mihovljan,Ivanec,Vz.Toplice,Palovec (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 90 min + 30 sec / move
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Hrvatski šahovski savez
Main referee: IA, Slavko Bejuk
Referee: Srnec, Smud,

Schedule: ZZC, IV B liga

Round Date Time
1 2021/06/27 10:00
2 2021/08/29 10:00
3 2021/09/05 10:00
4 2021/09/12 10:00
5 2021/09/26 10:00
6 2021/10/10 10:00
7 2021/10/17 10:00

Players registered in ZZC, IV B liga

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 MK Gakić Miodrag 1966 2032 0
2 II Sermek Igor 1894 1938 0
3 II Hižak Davor 0 1860 0
4 II Krainc Luka 1856 1895 0
5 I Horvat Zlatko 1854 1902 0
6 II Kovačić Franjo 1787 1942 0
7 II Ščavničar August 0 1776 0
8 IV Držaić Matej 0 1769 0
9 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 0
10 II Srnec Dragutin 1731 1876 0
11 II Mihajlov Mihail 1729 1899 0
12 IV Geček Željko 0 1725 0
13 II Gundić Danijel 1722 1895 0
14 II Njegač Matija 1721 1901 0
15 I Ister Vera 1720 1777 0
16 II Šafar Branimir 1707 1891 0
17 II Ivančić Dario 1690 1815 0
18 Lovrencic Josip 0 1689 0
19 Prelog Petar 0 1689 0
20 Videc Vedran 0 1686 0
21 I Kovačić Franjo 1685 1844 0
22 IV Štimec Mislav 1678 1720 0
23 Ježovita Patrik 0 1665 0
24 Hojsak Gabrijel 0 1657 0
25 Črepinko Filip 0 1656 0
26 II Karlovčec David 1651 1886 0
27 Ljubić Vedran 0 1648 0
28 Kanešić Ana 0 1643 0
29 Lehkec Ivan 0 1636 0
30 III Kerovec Stjepan 1635 1750 0
31 Munda Zlatko 0 1634 0
32 IV Šamec Siniša 1631 1767 0
33 Žbulj Zdravko 0 1630 0
34 Šprem Antonio 0 1627 0
35 III Močnik Darko 1622 1815 0
36 Drožđek Teo 0 1621 0
37 Geček Željko 0 1620 0
38 Hereković Luka 0 1617 0
39 Lončarić Damir 0 1615 0
40 Pinc Mario 0 1615 0
41 Strah Davor 0 1615 0
42 IV Juras Vlado 1608 1776 0
43 Milić Franjo 0 1608 0
44 Bogdanović Jakov 0 1607 0
45 Cafuk Hrvoje 0 1607 0
46 IV Pavlović Franjo 1607 1725 0
47 Trninić Andrija 0 1607 0
48 Zadravec Filip 0 1601 0
49 Angel Damir 0 1600 0
50 Banec Igor 0 1600 0
51 Črepinko Željko 0 1600 0
52 Gladović Marko 0 1600 0
53 Habuš Ivan 0 1600 0
54 Hajduk Petar 0 1600 0
55 Ignac Dino 0 1600 0
56 Ignac Sabina 0 1600 0
57 Križanić Predrag 0 1600 0
58 Latin Branimir 0 1600 0
59 Lehkec Lovro 0 1600 0
60 Mesaric Saša 0 1600 0
61 Pandur Simon 0 1600 0
62 Picek Gabrijel 0 1600 0
63 Preininger Marko 0 1600 0
64 Rogulja Josip 0 1600 0
65 Sever Marko 0 1600 0
66 Šobak Leo 0 1600 0
67 Srnec Rajan 0 1600 0
68 Strugar Boris 0 1600 0
69 Vinkovic Saša 0 1600 0
70 Vočanec Marcel 0 1600 0
71 Vuglač Robert 0 1600 0
72 III Trstenjak Darko 1599 1798 0
73 Smuđ Miroslav 1587 1694 0
74 III Trpeza Rifat 1587 1839 0
75 III Matkun Borna 1550 1815 0
76 III Loncaric Vjekoslav 1547 1736 0
77 IV Tkalić Ivica 1541 1791 0
78 Halavuk Sanjin 1532 1694 0
79 III Vuk Sebastijan 1528 1881 0
80 IV Špiranec Franjo 1526 1693 0
81 III Štampar Jakov 1526 1900 0
82 II Vidović Dominik 1520 1881 0
83 III Stanković Mateo 1464 1681 0
84 Levanić Vjekoslav 1456 1602 0
85 Pergar Goran 1443 1702 0
86 IV Kerman Branko 1438 1721 0
87 Njegač Nenad 1438 1600 0
88 III Križanić Petar 1434 1851 0
89 Trojko Rajko 1412 1686 0
90 Ivanuša Božidar 1408 1602 0
91 III Trninić Marko 1383 1837 0
92 III Supančić Fran 1376 1769 0
93 Cirkvencic Neven 1338 1609 0
94 IV Lukačević Ivano 1333 1717 0
95 Zadravec Luka 1324 1611 0
96 III Kanešić Petar 1322 1671 0
97 Putarek Dragutin 1313 1635 0
98 IV Krištofić Dino 1312 1779 0
99 Putar Darko 1280 1630 0
100 III Friščić Matej 1270 1949 0
101 Lončarić Luka 1255 1652 0
102 Mešnjak Krunoslav 1186 1654 0
103 IV Matkun Mislav 1158 1617 0
104 IV Brnadic Grga 1149 1641 0
105 IV Pavlic Mihael 1140 1698 0
106 IV Smuđ Filip 1083 1689 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 MK Gakić Miodrag 1966 2032 0
2 II Sermek Igor 1894 1938 0
3 II Hižak Davor 0 1860 0
4 II Krainc Luka 1856 1895 0
5 I Horvat Zlatko 1854 1902 0
6 II Kovačić Franjo 1787 1942 0
7 II Ščavničar August 0 1776 0
8 IV Držaić Matej 0 1769 0
9 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 0
10 II Srnec Dragutin 1731 1876 0
11 II Mihajlov Mihail 1729 1899 0
12 IV Geček Željko 0 1725 0
13 II Gundić Danijel 1722 1895 0
14 II Njegač Matija 1721 1901 0
15 I Ister Vera 1720 1777 0
16 II Šafar Branimir 1707 1891 0
17 II Ivančić Dario 1690 1815 0
18 Lovrencic Josip 0 1689 0
19 Prelog Petar 0 1689 0
20 Videc Vedran 0 1686 0
21 I Kovačić Franjo 1685 1844 0
22 IV Štimec Mislav 1678 1720 0
23 Ježovita Patrik 0 1665 0
24 Hojsak Gabrijel 0 1657 0
25 Črepinko Filip 0 1656 0
26 II Karlovčec David 1651 1886 0
27 Ljubić Vedran 0 1648 0
28 Kanešić Ana 0 1643 0
29 Lehkec Ivan 0 1636 0
30 III Kerovec Stjepan 1635 1750 0
31 Munda Zlatko 0 1634 0
32 IV Šamec Siniša 1631 1767 0
33 Žbulj Zdravko 0 1630 0
34 Šprem Antonio 0 1627 0
35 III Močnik Darko 1622 1815 0
36 Drožđek Teo 0 1621 0
37 Geček Željko 0 1620 0
38 Hereković Luka 0 1617 0
39 Lončarić Damir 0 1615 0
40 Pinc Mario 0 1615 0
41 Strah Davor 0 1615 0
42 IV Juras Vlado 1608 1776 0
43 Milić Franjo 0 1608 0
44 Bogdanović Jakov 0 1607 0
45 Cafuk Hrvoje 0 1607 0
46 IV Pavlović Franjo 1607 1725 0
47 Trninić Andrija 0 1607 0
48 Zadravec Filip 0 1601 0
49 Angel Damir 0 1600 0
50 Banec Igor 0 1600 0
51 Črepinko Željko 0 1600 0
52 Gladović Marko 0 1600 0
53 Habuš Ivan 0 1600 0
54 Hajduk Petar 0 1600 0
55 Ignac Dino 0 1600 0
56 Ignac Sabina 0 1600 0
57 Križanić Predrag 0 1600 0
58 Latin Branimir 0 1600 0
59 Lehkec Lovro 0 1600 0
60 Mesaric Saša 0 1600 0
61 Pandur Simon 0 1600 0
62 Picek Gabrijel 0 1600 0
63 Preininger Marko 0 1600 0
64 Rogulja Josip 0 1600 0
65 Sever Marko 0 1600 0
66 Šobak Leo 0 1600 0
67 Srnec Rajan 0 1600 0
68 Strugar Boris 0 1600 0
69 Vinkovic Saša 0 1600 0
70 Vočanec Marcel 0 1600 0
71 Vuglač Robert 0 1600 0
72 III Trstenjak Darko 1599 1798 0
73 Smuđ Miroslav 1587 1694 0
74 III Trpeza Rifat 1587 1839 0
75 III Matkun Borna 1550 1815 0
76 III Loncaric Vjekoslav 1547 1736 0
77 IV Tkalić Ivica 1541 1791 0
78 Halavuk Sanjin 1532 1694 0
79 III Vuk Sebastijan 1528 1881 0
80 IV Špiranec Franjo 1526 1693 0
81 III Štampar Jakov 1526 1900 0
82 II Vidović Dominik 1520 1881 0
83 III Stanković Mateo 1464 1681 0
84 Levanić Vjekoslav 1456 1602 0
85 Pergar Goran 1443 1702 0
86 IV Kerman Branko 1438 1721 0
87 Njegač Nenad 1438 1600 0
88 III Križanić Petar 1434 1851 0
89 Trojko Rajko 1412 1686 0
90 Ivanuša Božidar 1408 1602 0
91 III Trninić Marko 1383 1837 0
92 III Supančić Fran 1376 1769 0
93 Cirkvencic Neven 1338 1609 0
94 IV Lukačević Ivano 1333 1717 0
95 Zadravec Luka 1324 1611 0
96 III Kanešić Petar 1322 1671 0
97 Putarek Dragutin 1313 1635 0
98 IV Krištofić Dino 1312 1779 0
99 Putar Darko 1280 1630 0
100 III Friščić Matej 1270 1949 0
101 Lončarić Luka 1255 1652 0
102 Mešnjak Krunoslav 1186 1654 0
103 IV Matkun Mislav 1158 1617 0
104 IV Brnadic Grga 1149 1641 0
105 IV Pavlic Mihael 1140 1698 0
106 IV Smuđ Filip 1083 1689 0

Teams starting rank

No. Titulo Nombre FIDE EloN Equipo M. Rp n w we w-we K elo+/-
1 MK Gakić Miodrag 1966 2032 ŠK Čakovec II LAP 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
2 II Sermek Igor 1894 1938 ŠK Dinamo, Palovec 1 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
3 II Hižak Davor 0 1860 ŠD Varaždin II, Varaždin 11 0 0 0
4 II Krainc Luka 1856 1895 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 1 0 2 1,5 1,70 -0,20 20 -4,0
5 I Horvat Zlatko 1854 1902 ŠK Sloboda III, Mihovljan 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
6 II Kovačić Franjo 1787 1942 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 1 0 1 0 0,59 -0,59 20 -11,8
7 II Ščavničar August 0 1776 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 10 0 0 0
8 IV Držaić Matej 0 1769 ŠK Ivanec, Ivanec 5 0 1 1
9 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 2 0 1 1 0,66 0,34 40 13,6
10 II Srnec Dragutin 1731 1876 ŠK Dinamo, Palovec 2 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
11 II Mihajlov Mihail 1729 1899 ŠK Sloboda III, Mihovljan 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
12 IV Geček Željko 0 1725 ŠK Lepoglava, Lepoglava 6 0 0 0
13 II Gundić Danijel 1722 1895 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 12 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
14 II Njegač Matija 1721 1901 ŠD Varaždin II, Varaždin 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
15 I Ister Vera 1720 1777 ŠD Varaždin II, Varaždin 2 0 1 1 0,41 0,59 40 23,6
16 II Šafar Branimir 1707 1891 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 4 0 1 0,5 0,88 -0,38 20 -7,6
17 II Ivančić Dario 1690 1815 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
18 Lovrencic Josip 0 1689 ŠK Dinamo, Palovec 6 0 0 0
19 Prelog Petar 0 1689 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 8 0 1 0
20 Videc Vedran 0 1686 ŠK Lepoglava, Lepoglava 7 0 0 0
21 I Kovačić Franjo 1685 1844 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 2 0 1 0 0,70 -0,70 20 -14,0
22 IV Štimec Mislav 1678 1720 ŠK Ivanec, Ivanec 1 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
23 Ježovita Patrik 0 1665 ŠK Lepoglava, Lepoglava 8 0 0 0
24 Hojsak Gabrijel 0 1657 ŠK Ivanec, Ivanec 11 0 2 1,5
25 Črepinko Filip 0 1656 ŠK Ivanec, Ivanec 6 0 2 1
26 II Karlovčec David 1651 1886 ŠK Sloboda III, Mihovljan 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
27 Ljubić Vedran 0 1648 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 12 0 0 0
28 Kanešić Ana 0 1643 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 11 0 1 0
29 Lehkec Ivan 0 1636 ŠK Dinamo, Palovec 7 0 0 0
30 III Kerovec Stjepan 1635 1750 ŠK Sloboda III, Mihovljan 4 0 1 0,5 0,22 0,28 20 5,6
31 Munda Zlatko 0 1634 ŠK Čakovec II LAP 7 0 1 1
32 IV Šamec Siniša 1631 1767 ŠK Lepoglava, Lepoglava 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
33 Žbulj Zdravko 0 1630 ŠK Čakovec II LAP 5 0 1 0,5
34 Šprem Antonio 0 1627 ŠK Lepoglava, Lepoglava 9 0 0 0
35 III Močnik Darko 1622 1815 ŠK Sloboda III, Mihovljan 5 0 1 0 0,34 -0,34 20 -6,8
36 Drožđek Teo 0 1621 ŠD Varaždin II, Varaždin 17 0 0 0
37 Geček Željko 0 1620 ŠK Ivanec, Ivanec 7 0 1 1
38 Hereković Luka 0 1617 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 9 0 0 0
39 Lončarić Damir 0 1615 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 10 0 0 0
40 Pinc Mario 0 1615 ŠK Čakovec II LAP 11 0 0 0
41 Strah Davor 0 1615 ŠK Čakovec II LAP 10 0 0 0
42 IV Juras Vlado 1608 1776 ŠK Dinamo, Palovec 3 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
43 Milić Franjo 0 1608 ŠD Varaždin II, Varaždin 12 0 0 0
44 Bogdanović Jakov 0 1607 ŠD Varaždin II, Varaždin 18 0 0 0
45 Cafuk Hrvoje 0 1607 ŠD Varaždin II, Varaždin 16 0 0 0
46 IV Pavlović Franjo 1607 1725 ŠK Lepoglava, Lepoglava 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
47 Trninić Andrija 0 1607 ŠD Varaždin II, Varaždin 13 0 0 0
48 Zadravec Filip 0 1601 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 11 0 0 0
49 Angel Damir 0 1600 ŠK Čakovec II LAP 9 0 0 0
50 Banec Igor 0 1600 ŠK Dinamo, Palovec 9 0 0 0
51 Črepinko Željko 0 1600 ŠK Ivanec, Ivanec 13 0 0 0
52 Gladović Marko 0 1600 ŠK Ivanec, Ivanec 12 0 0 0
53 Habuš Ivan 0 1600 ŠK Čakovec II LAP 6 0 0 0
54 Hajduk Petar 0 1600 ŠD Varaždin II, Varaždin 14 0 0 0
55 Ignac Dino 0 1600 ŠK Dinamo, Palovec 10 0 0 0
56 Ignac Sabina 0 1600 ŠK Dinamo, Palovec 11 0 0 0
57 Križanić Predrag 0 1600 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 13 0 1 0
58 Latin Branimir 0 1600 ŠK Lepoglava, Lepoglava 11 0 0 0
59 Lehkec Lovro 0 1600 ŠK Dinamo, Palovec 12 0 0 0
60 Mesaric Saša 0 1600 ŠK Sloboda III, Mihovljan 19 0 0 0
61 Pandur Simon 0 1600 ŠK Sloboda III, Mihovljan 12 0 0 0
62 Picek Gabrijel 0 1600 ŠK Lepoglava, Lepoglava 12 0 0 0
63 Preininger Marko 0 1600 ŠK Čakovec II LAP 8 0 0 0
64 Rogulja Josip 0 1600 ŠD Varaždin II, Varaždin 15 0 0 0
65 Sever Marko 0 1600 ŠK Ivanec, Ivanec 8 0 1 0,5
66 Šobak Leo 0 1600 ŠK Lepoglava, Lepoglava 10 0 0 0
67 Srnec Rajan 0 1600 ŠK Dinamo, Palovec 13 0 0 0
68 Strugar Boris 0 1600 ŠK Ivanec, Ivanec 9 0 0 0
69 Vinkovic Saša 0 1600 ŠK Čakovec II LAP 12 0 0 0
70 Vočanec Marcel 0 1600 ŠK Sloboda III, Mihovljan 11 0 0 0
71 Vuglač Robert 0 1600 ŠK Ivanec, Ivanec 10 0 1 0
72 III Trstenjak Darko 1599 1798 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
73 Smuđ Miroslav 1587 1694 ŠD Varaždin II, Varaždin 3 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
74 III Trpeza Rifat 1587 1839 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 6 0 1 1 0,76 0,24 20 4,8
75 III Matkun Borna 1550 1815 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 3 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
76 III Loncaric Vjekoslav 1547 1736 ŠK Dinamo, Palovec 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
77 IV Tkalić Ivica 1541 1791 ŠK Sloboda III, Mihovljan 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
78 Halavuk Sanjin 1532 1694 ŠD Varaždin II, Varaždin 4 0 1 1 0,30 0,70 40 28,0
79 III Vuk Sebastijan 1528 1881 ŠK Sloboda III, Mihovljan 9 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
80 IV Špiranec Franjo 1526 1693 ŠK Lepoglava, Lepoglava 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
81 III Štampar Jakov 1526 1900 ŠK Sloboda III, Mihovljan 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
82 II Vidović Dominik 1520 1881 ŠK Sloboda III, Mihovljan 6 0 1 1 0,90 0,10 40 4,0
83 III Stanković Mateo 1464 1681 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
84 Levanić Vjekoslav 1456 1602 ŠK Ivanec, Ivanec 2 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
85 Pergar Goran 1443 1702 ŠK Čakovec II LAP 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
86 IV Kerman Branko 1438 1721 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 8 0 1 1 0,85 0,15 40 6,0
87 Njegač Nenad 1438 1600 ŠD Varaždin II, Varaždin 5 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
88 III Križanić Petar 1434 1851 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 4 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
89 Trojko Rajko 1412 1686 ŠK Dinamo, Palovec 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
90 Ivanuša Božidar 1408 1602 ŠK Lepoglava, Lepoglava 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
91 III Trninić Marko 1383 1837 ŠD Varaždin II, Varaždin 7 0 1 0 0,24 -0,24 40 -9,6
92 III Supančić Fran 1376 1769 ŠD Varaždin II, Varaždin 6 0 1 0,5 0,12 0,38 40 15,2
93 Cirkvencic Neven 1338 1609 ŠK Dinamo, Palovec 5 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
94 IV Lukačević Ivano 1333 1717 ŠK Čakovec II LAP 3 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
95 Zadravec Luka 1324 1611 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 9 0 1 0 0,69 -0,69 40 -27,6
96 III Kanešić Petar 1322 1671 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 5 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
97 Putarek Dragutin 1313 1635 ŠK Lepoglava, Lepoglava 5 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
98 IV Krištofić Dino 1312 1779 ŠK Sloboda III, Mihovljan 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
99 Putar Darko 1280 1630 ŠK Ivanec, Ivanec 3 0 1 0 0,08 -0,08 40 -3,2
100 III Friščić Matej 1270 1949 ŠK Ivanec, Ivanec 4 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
101 Lončarić Luka 1255 1652 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
102 Mešnjak Krunoslav 1186 1654 ŠD Varaždin II, Varaždin 9 0 1 1 0,31 0,69 40 27,6
103 IV Matkun Mislav 1158 1617 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 6 0 1 0 0,10 -0,10 40 -4,0
104 IV Brnadic Grga 1149 1641 ŠK Čakovec II LAP 4 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
105 IV Pavlic Mihael 1140 1698 ŠD Varaždin II, Varaždin 8 0 1 0 0,15 -0,15 40 -6,0
106 IV Smuđ Filip 1083 1689 ŠD Varaždin II, Varaždin 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0

Round 1

M. 1   ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice - 8   ŠK Sloboda III, Mihovljan 1½:4½
1.1 II Krainc, Luka - III Kerovec, Stjepan ½ - ½
1.2 II Hostnjak, Hrvoje - III Močnik, Darko 1 - 0
1.3 IV Matkun, Mislav - II Vidović, Dominik 0 - 1
1.4 Prelog, Petar - IV Tkalić, Ivica 0 - 1
1.5 Kanešić, Ana - III Vuk, Sebastijan 0 - 1
1.6 Križanić, Predrag - IV Krištofić, Dino 0 - 1
M. 2   ŠK Ivanec, Ivanec - 7   ŠK Lepoglava, Lepoglava 4 : 2
2.1 IV Držaić, Matej - IV Pavlović, Franjo 1 - 0
2.2 Črepinko, Filip - IV Šamec, Siniša 0 - 1
2.3 Geček, Željko - IV Špiranec, Franjo 1 - 0
2.4 Hojsak, Gabrijel - Ivanuša, Božidar 1 - 0
2.5 Gladović, Marko - Ježovita, Patrik 1 - 0
2.6 Črepinko, Željko - Šprem, Antonio - - +
M. 3   ŠK Dinamo, Palovec - 6   ŠK Čakovec II LAP ½ :5½
3.1 II Sermek, Igor - MK Gakić, Miodrag - - +
3.2 IV Juras, Vlado - Žbulj, Zdravko ½ - ½
3.3 III Loncaric, Vjekoslav - Munda, Zlatko 0 - 1
3.4 Lovrencic, Josip - Preininger, Marko - - +
3.5 Ignac, Dino - Strah, Davor 0 - 1
3.6 Ignac, Sabina - Pinc, Mario 0 - 1
M. 4   ŠD Varaždin II, Varaždin - 5   ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 3½:2½
4.1 I Ister, Vera - II Kovačić, Franjo 1 - 0
4.2 Halavuk, Sanjin - I Kovačić, Franjo 1 - 0
4.3 III Supančić, Fran - II Šafar, Branimir ½ - ½
4.4 III Trninić, Marko - III Trpeza, Rifat 0 - 1
4.5 IV Pavlic, Mihael - IV Kerman, Branko 0 - 1
4.6 Mešnjak, Krunoslav - Zadravec, Luka 1 - 0

Round 2

M. 8   ŠK Sloboda III, Mihovljan - 5   ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Čakovec II LAP - 4   ŠD Varaždin II, Varaždin 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Lepoglava, Lepoglava - 3   ŠK Dinamo, Palovec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice - 2   ŠK Ivanec, Ivanec 4 : 2
4.1 II Krainc, Luka - Putar, Darko 1 - 0
4.2 II Hostnjak, Hrvoje - Črepinko, Filip 0 - 1
4.3 III Križanić, Petar - Sever, Marko ½ - ½
4.4 III Kanešić, Petar - Vuglač, Robert 1 - 0
4.5 IV Matkun, Mislav - Hojsak, Gabrijel ½ - ½
4.6 Hereković, Luka - Črepinko, Željko 1 - 0

Round 3

M. 2   ŠK Ivanec, Ivanec - 8   ŠK Sloboda III, Mihovljan 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Dinamo, Palovec - 1   ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠD Varaždin II, Varaždin - 7   ŠK Lepoglava, Lepoglava 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec - 6   ŠK Čakovec II LAP 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned

Round 4

M. 8   ŠK Sloboda III, Mihovljan - 6   ŠK Čakovec II LAP 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Lepoglava, Lepoglava - 5   ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice - 4   ŠD Varaždin II, Varaždin 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Ivanec, Ivanec - 3   ŠK Dinamo, Palovec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned

Round 5

M. 3   ŠK Dinamo, Palovec - 8   ŠK Sloboda III, Mihovljan 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠD Varaždin II, Varaždin - 2   ŠK Ivanec, Ivanec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec - 1   ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Čakovec II LAP - 7   ŠK Lepoglava, Lepoglava 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned

Round 6

M. 8   ŠK Sloboda III, Mihovljan - 7   ŠK Lepoglava, Lepoglava 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice - 6   ŠK Čakovec II LAP 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Ivanec, Ivanec - 5   ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Dinamo, Palovec - 4   ŠD Varaždin II, Varaždin 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned

Round 7

M. 4   ŠD Varaždin II, Varaždin - 8   ŠK Sloboda III, Mihovljan 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec - 3   ŠK Dinamo, Palovec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Čakovec II LAP - 2   ŠK Ivanec, Ivanec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Lepoglava, Lepoglava - 1   ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 0 : 0

Players ranking

Teams ranking

Rk. Equipo 1 2 3 4 5 6 7 8  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5 
1 ŠK Ivanec, Ivanec  *  2 4 2 6,0 2,0 19,0 0
2 ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice 4  *  2 5,5 6,0 30,8 0
3 ŠK Čakovec II LAP  *  2 5,5 0,5 2,8 0
4 ŠK Sloboda III, Mihovljan  *  2 4,5 5,5 24,8 0
5 ŠD Varaždin II, Varaždin  *  2 3,5 2,5 8,8 0
6 ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec  *  0 2,5 0,0 8,8 0
7 ŠK Lepoglava, Lepoglava 2  *  0 2,0 0,0 12,0 0
8 ŠK Dinamo, Palovec ½  *  0 0,5 0,0 2,8 0

Teams starting rank

  1. ŠŠK Mladost II, Varaždinske Toplice (Elo medio:1699 / Des 1: 2 / Des 2: 5,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 II Krainc Luka 1856 1895 1,5 2,0 0
2 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 1,0 2,0 0
3 III Matkun Borna 1550 1815 0,0 0,0 0
4 III Križanić Petar 1434 1851 0,5 1,0 0
5 III Kanešić Petar 1322 1671 1,0 1,0 0
6 IV Matkun Mislav 1158 1617 0,5 2,0 0
7 Lončarić Luka 1255 1652 0,0 0,0 0
8 Prelog Petar 0 1689 0,0 1,0 0
9 Hereković Luka 0 1617 1,0 1,0 0
10 Lončarić Damir 0 1615 0,0 0,0 0
11 Kanešić Ana 0 1643 0,0 1,0 0
12 Ljubić Vedran 0 1648 0,0 0,0 0
13 Križanić Predrag 0 1600 0,0 1,0 0
  2. ŠK Ivanec, Ivanec (Elo medio:1663 / Des 1: 2 / Des 2: 6)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 IV Štimec Mislav 1678 1720 0,0 0,0 0
2 Levanić Vjekoslav 1456 1602 0,0 0,0 0
3 Putar Darko 1280 1630 0,0 1,0 0
4 III Friščić Matej 1270 1949 0,0 0,0 0
5 IV Držaić Matej 0 1769 1,0 1,0 0
6 Črepinko Filip 0 1656 1,0 2,0 0
7 Geček Željko 0 1620 1,0 1,0 0
8 Sever Marko 0 1600 0,5 1,0 0
9 Strugar Boris 0 1600 0,0 0,0 0
10 Vuglač Robert 0 1600 0,0 1,0 0
11 Hojsak Gabrijel 0 1657 1,5 2,0 0
12 Gladović Marko 0 1600 1,0 1,0 0
13 Črepinko Željko 0 1600 0,0 2,0 0
  3. ŠK Dinamo, Palovec (Elo medio:1693 / Des 1: 0 / Des 2: 0,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 II Sermek Igor 1894 1938 0,0 1,0 0
2 II Srnec Dragutin 1731 1876 0,0 0,0 0
3 IV Juras Vlado 1608 1776 0,5 1,0 0
4 III Loncaric Vjekoslav 1547 1736 0,0 1,0 0
5 Cirkvencic Neven 1338 1609 0,0 0,0 0
6 Lovrencic Josip 0 1689 0,0 1,0 0
7 Lehkec Ivan 0 1636 0,0 0,0 0
8 Trojko Rajko 1412 1686 0,0 0,0 0
9 Banec Igor 0 1600 0,0 0,0 0
10 Ignac Dino 0 1600 0,0 1,0 0
11 Ignac Sabina 0 1600 0,0 1,0 0
12 Lehkec Lovro 0 1600 0,0 0,0 0
13 Srnec Rajan 0 1600 0,0 0,0 0
  4. ŠD Varaždin II, Varaždin (Elo medio:1690 / Des 1: 2 / Des 2: 3,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 II Njegač Matija 1721 1901 0,0 0,0 0
2 I Ister Vera 1720 1777 1,0 1,0 0
3 Smuđ Miroslav 1587 1694 0,0 0,0 0
4 Halavuk Sanjin 1532 1694 1,0 1,0 0
5 Njegač Nenad 1438 1600 0,0 0,0 0
6 III Supančić Fran 1376 1769 0,5 1,0 0
7 III Trninić Marko 1383 1837 0,0 1,0 0
8 IV Pavlic Mihael 1140 1698 0,0 1,0 0
9 Mešnjak Krunoslav 1186 1654 1,0 1,0 0
10 IV Smuđ Filip 1083 1689 0,0 0,0 0
11 II Hižak Davor 0 1860 0,0 0,0 0
12 Milić Franjo 0 1608 0,0 0,0 0
13 Trninić Andrija 0 1607 0,0 0,0 0
14 Hajduk Petar 0 1600 0,0 0,0 0
15 Rogulja Josip 0 1600 0,0 0,0 0
16 Cafuk Hrvoje 0 1607 0,0 0,0 0
17 Drožđek Teo 0 1621 0,0 0,0 0
18 Bogdanović Jakov 0 1607 0,0 0,0 0
  5. ŠK Gornji Mihaljevec II, G.Mihaljevec (Elo medio:1728 / Des 1: 0 / Des 2: 2,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 II Kovačić Franjo 1787 1942 0,0 1,0 0
2 I Kovačić Franjo 1685 1844 0,0 1,0 0
3 II Ivančić Dario 1690 1815 0,0 0,0 0
4 II Šafar Branimir 1707 1891 0,5 1,0 0
5 III Trstenjak Darko 1599 1798 0,0 0,0 0
6 III Trpeza Rifat 1587 1839 1,0 1,0 0
7 III Stanković Mateo 1464 1681 0,0 0,0 0
8 IV Kerman Branko 1438 1721 1,0 1,0 0
9 Zadravec Luka 1324 1611 0,0 1,0 0
10 II Ščavničar August 0 1776 0,0 0,0 0
11 Zadravec Filip 0 1601 0,0 0,0 0
12 II Gundić Danijel 1722 1895 0,0 0,0 0
  6. ŠK Čakovec II LAP (Elo medio:1677 / Des 1: 2 / Des 2: 5,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Gakić Miodrag 1966 2032 1,0 1,0 0
2 Pergar Goran 1443 1702 0,0 0,0 0
3 IV Lukačević Ivano 1333 1717 0,0 0,0 0
4 IV Brnadic Grga 1149 1641 0,0 0,0 0
5 Žbulj Zdravko 0 1630 0,5 1,0 0
6 Habuš Ivan 0 1600 0,0 0,0 0
7 Munda Zlatko 0 1634 1,0 1,0 0
8 Preininger Marko 0 1600 1,0 1,0 0
9 Angel Damir 0 1600 0,0 0,0 0
10 Strah Davor 0 1615 1,0 1,0 0
11 Pinc Mario 0 1615 1,0 1,0 0
12 Vinkovic Saša 0 1600 0,0 0,0 0
  7. ŠK Lepoglava, Lepoglava (Elo medio:1657 / Des 1: 0 / Des 2: 2)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 IV Pavlović Franjo 1607 1725 0,0 1,0 0
2 IV Šamec Siniša 1631 1767 1,0 1,0 0
3 IV Špiranec Franjo 1526 1693 0,0 1,0 0
4 Ivanuša Božidar 1408 1602 0,0 1,0 0
5 Putarek Dragutin 1313 1635 0,0 0,0 0
6 IV Geček Željko 0 1725 0,0 0,0 0
7 Videc Vedran 0 1686 0,0 0,0 0
8 Ježovita Patrik 0 1665 0,0 1,0 0
9 Šprem Antonio 0 1627 1,0 1,0 0
10 Šobak Leo 0 1600 0,0 0,0 0
11 Latin Branimir 0 1600 0,0 0,0 0
12 Picek Gabrijel 0 1600 0,0 0,0 0
  8. ŠK Sloboda III, Mihovljan (Elo medio:1682 / Des 1: 2 / Des 2: 4,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 I Horvat Zlatko 1854 1902 0,0 0,0 0
2 II Mihajlov Mihail 1729 1899 0,0 0,0 0
3 II Karlovčec David 1651 1886 0,0 0,0 0
4 III Kerovec Stjepan 1635 1750 0,5 1,0 0
5 III Močnik Darko 1622 1815 0,0 1,0 0
6 II Vidović Dominik 1520 1881 1,0 1,0 0
7 IV Tkalić Ivica 1541 1791 1,0 1,0 0
8 III Štampar Jakov 1526 1900 0,0 0,0 0
9 III Vuk Sebastijan 1528 1881 1,0 1,0 0
10 IV Krištofić Dino 1312 1779 1,0 1,0 0
11 Vočanec Marcel 0 1600 0,0 0,0 0
12 Pandur Simon 0 1600 0,0 0,0 0
19 Mesaric Saša 0 1600 0,0 0,0 0