ZZC, II liga

Chess tournament overview

Country: Croatia
Tournament date: 2021-06-27 to 2021-10-17
Tournament place: Krapina, Virovitica, Sveta Nedelja, Varazdin (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 90 min + 30 sec / move
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Hrvatski sahovski savez
Main referee: IA Slavko Bejuk, (14517361)
Referee: Radmila Svaljek, A. Svaljek,

Schedule: ZZC, II liga

Round Date Time
1 2021/06/27 10:00
2 2021/06/27 16:00
3 2021/08/29 10:00
4 2021/08/29 16:00
5 2021/09/05 10:00
6 2021/09/05 16:00
7 2021/09/12 10:00
8 2021/09/12 16:00
9 2021/10/10 10:00
10 2021/10/10 16:00
11 2021/10/17 10:00

Players registered in ZZC, II liga

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 IM Dorić Darko 2477 2448 0
2 GM Kovačević Vlatko 2466 2432 0
3 IM Srbiš Jurica 2463 2449 0
4 IM Markoja Boris 2447 2447 0
5 IM Sakelšek Tadej 2412 2412 0
6 IM Savanovic Aleksandar 2406 2406 0
7 GM Anić Darko 2390 2390 0
8 IM Tica Sven 2387 2379 0
9 FM Bratovič Blaž 2364 2364 0
10 NM Pavičić Željko 2353 2332 0
11 IM Biti Ozren 2352 2351 0
12 IM Alvir Aco 2344 2344 0
13 FM Gjuran Denis 2334 2334 0
14 IM Hrešć Vladimir 2333 2398 0
15 FM Đeno Drago 2324 2257 0
16 IM Bodiroga Predrag 2316 2316 0
17 FM Matko Ognjen 2316 2292 0
18 NM Šlogar Dubravko 2301 2295 0
19 IM Repkova Eva 2300 2300 0
20 IM Marangunić Srđan 2298 2286 0
21 FM Vrban Mladen 2290 2274 0
22 IM Mrđa Milan 2283 2282 0
23 FM Čupić Lovro 2271 2229 0
24 FM Medak Damir 2271 2271 0
25 FM Ševo Igor 2268 2263 0
26 NM Vojak Daniel 2257 2273 0
27 WIM Cvitan Ena 2255 2202 0
28 MK Pavić Filip 2243 2233 0
29 MK Bošnjak Nino 2241 2210 0
30 MK Starčević Ante Leon 2235 2238 0
31 MK Kukas Oliver 2232 2175 0
32 FM Rosandić Denis 2232 2241 0
33 FM Car Tihomir 2231 2216 0
34 FM Havaš Ladislav 2227 2238 0
35 II Marčeta Ivan 2224 1909 0
36 FM Lisjak Zlatko 2222 2249 0
37 NM Jukić Željko 2215 2226 0
38 NM Matijević Hrvoje 2214 2208 0
39 MK Horvat David 2202 2200 0
40 MK Naglić Marko 2201 2147 0
41 FM Krištović Marijan 2197 2219 0
42 CM Paradžik Berislav 2195 2137 0
43 MK Vujec Ivan 2181 2184 0
44 MK Bertok Mario Jr. 2178 2177 0
45 MK Babić Zvonko 2177 2195 0
46 FM Hrvačić Pavle 2177 2216 0
47 MK Pavić Jakov 2173 2178 0
48 MK Frouth Nenad 2171 2190 0
49 FM Šulc Damir 2170 2191 0
50 WFM Purgar Ivona 2166 2200 0
51 FM Keglević Pavao 2162 2132 0
52 Požun Matej 2158 2158 0
53 CM Sudar Boris 2151 2142 0
54 MK Radenić Filip 2149 2189 0
55 FM Petrović Zvonko 2145 2129 0
56 WGM Medić Mirjana 2140 2192 0
57 MK Glažar Domagoj 2137 2144 0
58 MK Marković Franjo-Josip 2131 2180 0
59 NM Draganić Stjepan 2128 2134 0
60 MK Novak Ratko 2121 2129 0
61 MK Mužina Marin 2117 2143 0
62 MK Kovačević Krsto 2116 2116 0
63 MK Sermek Antonio 2100 2119 0
64 MK Sliepčević Mladen 2091 2089 0
65 WFM Špiranec Noemi 2088 2131 0
66 MK Pavlović Alojzije 0 2087 0
67 WIM Jelica Mara 2084 2210 0
68 Rajić Ivan 2081 2081 0
69 MK Cigrovski Jakov 2078 2124 0
70 MK Vajić Hrvoje 2078 2118 0
71 MK Nagl Mladen 2073 2068 0
72 MK Škare Nenad 2070 2092 0
73 MK Štorga Dalibor 2070 2093 0
74 FM Mladenović Veliša 2062 2121 0
75 MK Sindik Ivo 2062 2055 0
76 MK Kliska Predrag 2050 2086 0
77 MK Takač Zvonko 2044 2084 0
78 MK Stanković Andrej 2037 2115 0
79 MK Maslać Zvonimir 2033 2081 0
80 MK Komljenović Tihomir 2032 2050 0
81 I Đukin Marko 2024 2100 0
82 MK Basarić Srđan 2020 2089 0
83 MK Hudolin Krešimir 2019 2045 0
84 MK Rožić Marijan 2019 2052 0
85 MK Krklec Josip 2017 2043 0
86 Novosel Krunoslav 2017 2017 0
87 I Gujić Vladimir 2009 2049 0
88 MK Kanižaj Benjamin 2003 2111 0
89 I Kos Bruno 2003 2033 0
90 MK Blaga Marijan 1996 2064 0
91 MK Jurić Joso 1995 2062 0
92 MK Margeta Željko 1995 2040 0
93 I Buhin Denis 1993 2044 0
94 MK Hibner Branko 1991 2007 0
95 MK Ćosić Radoslav 1990 2052 0
96 MK Tišljar Stjepan 1985 2010 0
97 I Florjan Mladen 1974 2045 0
98 I Babić Dalibor 1973 1992 0
99 MK Ognjačević Alen 1957 2044 0
100 MK Orak Tugomir 1953 2036 0
101 MK Kelemen Miljenko 1934 2031 0
102 WFM Švaljek Radmila 1932 2025 0
103 I Makaj Nikola 1926 2004 0
104 II Vidić Zoran 1922 1973 0
105 II Babić Ivan 1921 1924 0
106 I Horina Miroslav 1920 2010 0
107 II Horina Tomislav 1918 1985 0
108 I Lesar David 1916 2017 0
109 II Matečić Robert 1906 1955 0
110 I Colev Ivor 1901 2054 0
111 II Jambrušić Zvonimir 1889 1956 0
112 WFM Šulc Gordana 1887 1955 0
113 II Furjan Antun 1875 1910 0
114 MK Čolić Zdravko 1872 1967 0
115 I Jakovic Roko 1870 2007 0
116 II Perko Bartol 1866 2002 0
117 I Bunić Emanuel 1859 2014 0
118 II Zadro Matej 1858 2004 0
119 I Kovacic Mario 1843 1943 0
120 I Mrvac Petar 1834 2006 0
121 I Horčička Jan 1829 2064 0
122 II Klemenčić Damjan 1825 1858 0
123 MK Videković Marina 1823 1890 0
124 MK Heric Srecko 1821 2000 0
125 II Matana Zoran 1816 1848 0
126 IV Glažar Zvonko-Karlo 0 1795 0
127 II Klapač Patrik 1789 1944 0
128 I Rožić Zlatko 1787 1980 0
129 IV Lučić Zdravko 1784 1797 0
130 II Veverec Ivo 1784 1951 0
131 II Filipović Zoran 1779 1901 0
132 I Babic Mladen 1773 1872 0
133 MK Hrgetic Ivan 1763 1828 0
134 I Hanjš Vladimir 1761 1873 0
135 II Husajina Nikola 1754 1882 0
136 II Filija Janko 1734 1812 0
137 II Njegač Matija 1721 1901 0
138 IV Krsnik Ivan 0 1704 0
139 IV Plecko Nikola 1665 1766 0
140 Pongračić Mateo 0 1641 0
141 Furjan Ivan 0 1634 0
142 Loncar Jakov 0 1627 0
143 Paradžik Davor 0 1618 0
144 Motocic Judita 0 1609 0
145 Dmitrović Beata 0 1600 0
146 Grof Matija 0 1600 0
147 Heric Lucija 0 1600 0
148 Kovacic Mateo 0 1600 0
149 Leko Lovro 0 1600 0
150 Makovec Krunoslav 0 1600 0
151 Njegovec Petar 0 1600 0
152 I Gereci Ivan 1599 1903 0
153 II Poljan Max 1591 1888 0
154 Đurica Matija 1582 1665 0
155 IV Račan Emanuel 1564 1759 0
156 IV Hergotic Mihael 1528 1807 0
157 I Žegrec Ema 1400 1760 0
158 IV Kucelj Kevin 1389 1808 0
159 III Banović Nikola 1343 1802 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 IM Dorić Darko 2477 2448 0
2 GM Kovačević Vlatko 2466 2432 0
3 IM Srbiš Jurica 2463 2449 0
4 IM Markoja Boris 2447 2447 0
5 IM Sakelšek Tadej 2412 2412 0
6 IM Savanovic Aleksandar 2406 2406 0
7 GM Anić Darko 2390 2390 0
8 IM Tica Sven 2387 2379 0
9 FM Bratovič Blaž 2364 2364 0
10 NM Pavičić Željko 2353 2332 0
11 IM Biti Ozren 2352 2351 0
12 IM Alvir Aco 2344 2344 0
13 FM Gjuran Denis 2334 2334 0
14 IM Hrešć Vladimir 2333 2398 0
15 FM Đeno Drago 2324 2257 0
16 IM Bodiroga Predrag 2316 2316 0
17 FM Matko Ognjen 2316 2292 0
18 NM Šlogar Dubravko 2301 2295 0
19 IM Repkova Eva 2300 2300 0
20 IM Marangunić Srđan 2298 2286 0
21 FM Vrban Mladen 2290 2274 0
22 IM Mrđa Milan 2283 2282 0
23 FM Čupić Lovro 2271 2229 0
24 FM Medak Damir 2271 2271 0
25 FM Ševo Igor 2268 2263 0
26 NM Vojak Daniel 2257 2273 0
27 WIM Cvitan Ena 2255 2202 0
28 MK Pavić Filip 2243 2233 0
29 MK Bošnjak Nino 2241 2210 0
30 MK Starčević Ante Leon 2235 2238 0
31 MK Kukas Oliver 2232 2175 0
32 FM Rosandić Denis 2232 2241 0
33 FM Car Tihomir 2231 2216 0
34 FM Havaš Ladislav 2227 2238 0
35 II Marčeta Ivan 2224 1909 0
36 FM Lisjak Zlatko 2222 2249 0
37 NM Jukić Željko 2215 2226 0
38 NM Matijević Hrvoje 2214 2208 0
39 MK Horvat David 2202 2200 0
40 MK Naglić Marko 2201 2147 0
41 FM Krištović Marijan 2197 2219 0
42 CM Paradžik Berislav 2195 2137 0
43 MK Vujec Ivan 2181 2184 0
44 MK Bertok Mario Jr. 2178 2177 0
45 MK Babić Zvonko 2177 2195 0
46 FM Hrvačić Pavle 2177 2216 0
47 MK Pavić Jakov 2173 2178 0
48 MK Frouth Nenad 2171 2190 0
49 FM Šulc Damir 2170 2191 0
50 WFM Purgar Ivona 2166 2200 0
51 FM Keglević Pavao 2162 2132 0
52 Požun Matej 2158 2158 0
53 CM Sudar Boris 2151 2142 0
54 MK Radenić Filip 2149 2189 0
55 FM Petrović Zvonko 2145 2129 0
56 WGM Medić Mirjana 2140 2192 0
57 MK Glažar Domagoj 2137 2144 0
58 MK Marković Franjo-Josip 2131 2180 0
59 NM Draganić Stjepan 2128 2134 0
60 MK Novak Ratko 2121 2129 0
61 MK Mužina Marin 2117 2143 0
62 MK Kovačević Krsto 2116 2116 0
63 MK Sermek Antonio 2100 2119 0
64 MK Sliepčević Mladen 2091 2089 0
65 WFM Špiranec Noemi 2088 2131 0
66 MK Pavlović Alojzije 0 2087 0
67 WIM Jelica Mara 2084 2210 0
68 Rajić Ivan 2081 2081 0
69 MK Cigrovski Jakov 2078 2124 0
70 MK Vajić Hrvoje 2078 2118 0
71 MK Nagl Mladen 2073 2068 0
72 MK Škare Nenad 2070 2092 0
73 MK Štorga Dalibor 2070 2093 0
74 FM Mladenović Veliša 2062 2121 0
75 MK Sindik Ivo 2062 2055 0
76 MK Kliska Predrag 2050 2086 0
77 MK Takač Zvonko 2044 2084 0
78 MK Stanković Andrej 2037 2115 0
79 MK Maslać Zvonimir 2033 2081 0
80 MK Komljenović Tihomir 2032 2050 0
81 I Đukin Marko 2024 2100 0
82 MK Basarić Srđan 2020 2089 0
83 MK Hudolin Krešimir 2019 2045 0
84 MK Rožić Marijan 2019 2052 0
85 MK Krklec Josip 2017 2043 0
86 Novosel Krunoslav 2017 2017 0
87 I Gujić Vladimir 2009 2049 0
88 MK Kanižaj Benjamin 2003 2111 0
89 I Kos Bruno 2003 2033 0
90 MK Blaga Marijan 1996 2064 0
91 MK Jurić Joso 1995 2062 0
92 MK Margeta Željko 1995 2040 0
93 I Buhin Denis 1993 2044 0
94 MK Hibner Branko 1991 2007 0
95 MK Ćosić Radoslav 1990 2052 0
96 MK Tišljar Stjepan 1985 2010 0
97 I Florjan Mladen 1974 2045 0
98 I Babić Dalibor 1973 1992 0
99 MK Ognjačević Alen 1957 2044 0
100 MK Orak Tugomir 1953 2036 0
101 MK Kelemen Miljenko 1934 2031 0
102 WFM Švaljek Radmila 1932 2025 0
103 I Makaj Nikola 1926 2004 0
104 II Vidić Zoran 1922 1973 0
105 II Babić Ivan 1921 1924 0
106 I Horina Miroslav 1920 2010 0
107 II Horina Tomislav 1918 1985 0
108 I Lesar David 1916 2017 0
109 II Matečić Robert 1906 1955 0
110 I Colev Ivor 1901 2054 0
111 II Jambrušić Zvonimir 1889 1956 0
112 WFM Šulc Gordana 1887 1955 0
113 II Furjan Antun 1875 1910 0
114 MK Čolić Zdravko 1872 1967 0
115 I Jakovic Roko 1870 2007 0
116 II Perko Bartol 1866 2002 0
117 I Bunić Emanuel 1859 2014 0
118 II Zadro Matej 1858 2004 0
119 I Kovacic Mario 1843 1943 0
120 I Mrvac Petar 1834 2006 0
121 I Horčička Jan 1829 2064 0
122 II Klemenčić Damjan 1825 1858 0
123 MK Videković Marina 1823 1890 0
124 MK Heric Srecko 1821 2000 0
125 II Matana Zoran 1816 1848 0
126 IV Glažar Zvonko-Karlo 0 1795 0
127 II Klapač Patrik 1789 1944 0
128 I Rožić Zlatko 1787 1980 0
129 IV Lučić Zdravko 1784 1797 0
130 II Veverec Ivo 1784 1951 0
131 II Filipović Zoran 1779 1901 0
132 I Babic Mladen 1773 1872 0
133 MK Hrgetic Ivan 1763 1828 0
134 I Hanjš Vladimir 1761 1873 0
135 II Husajina Nikola 1754 1882 0
136 II Filija Janko 1734 1812 0
137 II Njegač Matija 1721 1901 0
138 IV Krsnik Ivan 0 1704 0
139 IV Plecko Nikola 1665 1766 0
140 Pongračić Mateo 0 1641 0
141 Furjan Ivan 0 1634 0
142 Loncar Jakov 0 1627 0
143 Paradžik Davor 0 1618 0
144 Motocic Judita 0 1609 0
145 Dmitrović Beata 0 1600 0
146 Grof Matija 0 1600 0
147 Heric Lucija 0 1600 0
148 Kovacic Mateo 0 1600 0
149 Leko Lovro 0 1600 0
150 Makovec Krunoslav 0 1600 0
151 Njegovec Petar 0 1600 0
152 I Gereci Ivan 1599 1903 0
153 II Poljan Max 1591 1888 0
154 Đurica Matija 1582 1665 0
155 IV Račan Emanuel 1564 1759 0
156 IV Hergotic Mihael 1528 1807 0
157 I Žegrec Ema 1400 1760 0
158 IV Kucelj Kevin 1389 1808 0
159 III Banović Nikola 1343 1802 0

Teams starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FIDE EloN FED Equipo M. Rp n w we w-we K elo+/-
1 IM Dorić Darko 14507200 2477 2448 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 1 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
2 GM Kovačević Vlatko 14500078 2466 2432 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 1 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
3 IM Srbiš Jurica 14515555 2463 2449 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 1 0 2 2 1,50 0,50 10 5,0
4 IM Markoja Boris 14608502 2447 2447 SLO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 2 0 0 0 0,00 0,00 0 0,0
5 IM Sakelšek Tadej 14603683 2412 2412 SLO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 5 0 2 1,5 1,43 0,07 10 0,7
6 IM Savanovic Aleksandar 914932 2406 2406 BIH ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 1 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
7 GM Anić Darko 602612 2390 2390 FRA ŠK Novi Zagreb, Zagreb 3 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
8 IM Tica Sven 14526948 2387 2379 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 4 0 1 1 0,68 0,32 10 3,2
9 FM Bratovič Blaž 14603551 2364 2364 SLO ŠK Krapina, Krapina 1 0 2 2 1,53 0,47 20 9,4
10 NM Pavičić Željko 14500221 2353 2332 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 3 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
11 IM Biti Ozren 14505096 2352 2351 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 6 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
12 IM Alvir Aco 14400367 2344 2344 AUT ŠK Polet, Buševec 2 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
13 FM Gjuran Denis 14603373 2334 2334 SLO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
14 IM Hrešć Vladimir 14500426 2333 2398 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 2 0 1 0 0,64 -0,64 0 0,0
15 FM Đeno Drago 14400421 2324 2257 CRO ŠK Polet, Buševec 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
16 IM Bodiroga Predrag 915700 2316 2316 SRB ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 1 0 0 0 0,00 0,00 0 0,0
17 FM Matko Ognjen 14509717 2316 2292 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 2 0 2 2 1,56 0,44 20 8,8
18 NM Šlogar Dubravko 14500620 2301 2295 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 3 0 1 0 0,67 -0,67 0 0,0
19 IM Repkova Eva 14900440 2300 2300 SVK ŠK Polet, Buševec 3 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
20 IM Marangunić Srđan 14500159 2298 2286 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 1 0 2 1 1,19 -0,19 10 -1,9
21 FM Vrban Mladen 14500744 2290 2274 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 2 0 2 1 1,27 -0,27 10 -2,7
22 IM Mrđa Milan 14500337 2283 2282 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 1 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
23 FM Čupić Lovro 14517299 2271 2229 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 6 0 2 0,5 0,91 -0,41 20 -8,2
24 FM Medak Damir 14500590 2271 2271 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 7 0 2 1 1,13 -0,13 20 -2,6
25 FM Ševo Igor 14503174 2268 2263 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 5 0 2 1,5 1,32 0,18 20 3,6
26 NM Vojak Daniel 14535262 2257 2273 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 3 0 2 1 0,84 0,16 20 3,2
27 WIM Cvitan Ena 14534215 2255 2202 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
28 MK Pavić Filip 14518260 2243 2233 CRO ŠK Polet, Buševec 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
29 MK Bošnjak Nino 14507846 2241 2210 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 1 0 2 0 0,70 -0,70 20 -14,0
30 MK Starčević Ante Leon 14543613 2235 2238 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 4 0 2 1,5 1,44 0,06 20 1,2
31 MK Kukas Oliver 14541106 2232 2175 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
32 FM Rosandić Denis 14501058 2232 2241 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 4 0 2 1,5 0,62 0,88 20 17,6
33 FM Car Tihomir 14502062 2231 2216 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
34 FM Havaš Ladislav 14501090 2227 2238 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 3 0 2 1,5 1,65 -0,15 20 -3,0
35 II Marčeta Ivan 14529637 2224 1909 CRO ŠK Polet, Buševec 6 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
36 FM Lisjak Zlatko 14502186 2222 2249 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
37 NM Jukić Željko 14504588 2215 2226 CRO ŠK Polet, Buševec 5 0 2 0 0,66 -0,66 20 -13,2
38 NM Matijević Hrvoje 14502194 2214 2208 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
39 MK Horvat David 14514494 2202 2200 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 2 0 2 1 0,78 0,22 20 4,4
40 MK Naglić Marko 14513404 2201 2147 CRO ŠK Polet, Buševec 7 0 2 2 1,39 0,61 20 12,2
41 FM Krištović Marijan 14501295 2197 2219 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 4 0 0 0 0,00 0,00 0 0,0
42 CM Paradžik Berislav 14547147 2195 2137 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 8 0 1 0,5 0,44 0,06 20 1,2
43 MK Vujec Ivan 14514265 2181 2184 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
44 MK Bertok Mario Jr. 14581280 2178 2177 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 7 0 2 1,5 0,70 0,80 40 32,0
45 MK Babić Zvonko 14509105 2177 2195 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 2 0 2 1,5 1,26 0,24 20 4,8
46 FM Hrvačić Pavle 14401754 2177 2216 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 4 0 2 1,5 1,66 -0,16 20 -3,2
47 MK Pavić Jakov 14509806 2173 2178 CRO ŠK Polet, Buševec 9 0 2 0,5 1,15 -0,65 20 -13,0
48 MK Frouth Nenad 14504359 2171 2190 CRO ŠK Krapina, Krapina 2 0 2 1 1,18 -0,18 20 -3,6
49 FM Šulc Damir 14503514 2170 2191 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 5 0 1 0 0,58 -0,58 0 0,0
50 WFM Purgar Ivona 14514451 2166 2200 CRO ŠK Krapina, Krapina 4 0 2 1 1,20 -0,20 20 -4,0
51 FM Keglević Pavao 14500680 2162 2132 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
52 Požun Matej 14618788 2158 2158 SLO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
53 CM Sudar Boris 14502976 2151 2142 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 9 0 1 0 0,53 -0,53 20 -10,6
54 MK Radenić Filip 14536510 2149 2189 CRO ŠK Polet, Buševec 8 0 2 1 1,01 -0,01 20 -0,2
55 FM Petrović Zvonko 14500914 2145 2129 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
56 WGM Medić Mirjana 14501619 2140 2192 CRO ŠK Krapina, Krapina 3 0 2 1 1,03 -0,03 20 -0,6
57 MK Glažar Domagoj 14511444 2137 2144 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
58 MK Marković Franjo-Josip 14541041 2131 2180 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 7 0 2 2 1,38 0,62 20 12,4
59 NM Draganić Stjepan 14502100 2128 2134 CRO ŠK Krapina, Krapina 5 0 1 1 0,65 0,35 20 7,0
60 MK Novak Ratko 14511827 2121 2129 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
61 MK Mužina Marin 14530430 2117 2143 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 3 0 2 1,5 1,33 0,17 20 3,4
62 MK Kovačević Krsto 14519739 2116 2116 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 6 0 2 1,5 0,97 0,53 20 10,6
63 MK Sermek Antonio 14518406 2100 2119 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 4 0 2 2 1,27 0,73 20 14,6
64 MK Sliepčević Mladen 14503247 2091 2089 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 13 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
65 WFM Špiranec Noemi 14538210 2088 2131 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 5 0 1 0 0,17 -0,17 20 -3,4
66 MK Pavlović Alojzije 14540444 0 2087 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 9 0 0 0
67 WIM Jelica Mara 14504111 2084 2210 CRO ŠK Polet, Buševec 17 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
68 Rajić Ivan 14411377 2081 2081 BIH ŠD Varaždin, Varaždin 7 0 1 0,5 0,42 0,08 20 1,6
69 MK Cigrovski Jakov 14541831 2078 2124 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 8 0 2 2 1,42 0,58 20 11,6
70 MK Vajić Hrvoje 14515326 2078 2118 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 10 0 2 0,5 0,95 -0,45 20 -9,0
71 MK Nagl Mladen 14506726 2073 2068 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 12 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
72 MK Škare Nenad 14520109 2070 2092 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
73 MK Štorga Dalibor 14501910 2070 2093 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
74 FM Mladenović Veliša 14507285 2062 2121 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 6 0 1 0,5 0,35 0,15 20 3,0
75 MK Sindik Ivo 14506548 2062 2055 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 14 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
76 MK Kliska Predrag 14503840 2050 2086 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 6 0 2 0,5 0,84 -0,34 20 -6,8
77 MK Takač Zvonko 14501341 2044 2084 CRO ŠK Krapina, Krapina 6 0 1 1 0,62 0,38 20 7,6
78 MK Stanković Andrej 14513501 2037 2115 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 11 0 1 0,5 0,78 -0,28 20 -5,6
79 MK Maslać Zvonimir 14503913 2033 2081 CRO ŠK Krapina, Krapina 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
80 MK Komljenović Tihomir 14511541 2032 2050 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 7 0 0 0 0,00 0,00 0 0,0
81 I Đukin Marko 14539292 2024 2100 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 8 0 2 2 1,37 0,63 20 12,6
82 MK Basarić Srđan 14512130 2020 2089 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
83 MK Hudolin Krešimir 14505975 2019 2045 CRO ŠK Polet, Buševec 12 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
84 MK Rožić Marijan 14505983 2019 2052 CRO ŠK Polet, Buševec 11 0 2 0,5 0,99 -0,49 20 -9,8
85 MK Krklec Josip 14511991 2017 2043 CRO ŠK Krapina, Krapina 9 0 2 2 1,54 0,46 20 9,2
86 Novosel Krunoslav 14603705 2017 2017 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
87 I Gujić Vladimir 14511363 2009 2049 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
88 MK Kanižaj Benjamin 14542781 2003 2111 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 4 0 2 0,5 0,61 -0,11 20 -2,2
89 I Kos Bruno 14558114 2003 2033 CRO ŠK Polet, Buševec 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
90 MK Blaga Marijan 14514133 1996 2064 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 6 0 1 0 0,74 -0,74 0 0,0
91 MK Jurić Joso 14508214 1995 2062 CRO ŠK Polet, Buševec 13 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
92 MK Margeta Željko 14505550 1995 2040 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 5 0 2 1 1,25 -0,25 20 -5,0
93 I Buhin Denis 14517450 1993 2044 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 7 0 2 0,5 0,89 -0,39 20 -7,8
94 MK Hibner Branko 14506270 1991 2007 CRO ŠK Polet, Buševec 14 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
95 MK Ćosić Radoslav 14504367 1990 2052 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
96 MK Tišljar Stjepan 14526727 1985 2010 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
97 I Florjan Mladen 14511207 1974 2045 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 8 0 1 0 0,25 -0,25 20 -5,0
98 I Babić Dalibor 14526298 1973 1992 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
99 MK Ognjačević Alen 14503352 1957 2044 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 11 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
100 MK Orak Tugomir 14513412 1953 2036 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 11 0 1 0 0,38 -0,38 20 -7,6
101 MK Kelemen Miljenko 14506505 1934 2031 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
102 WFM Švaljek Radmila 14501759 1932 2025 CRO ŠK Krapina, Krapina 8 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
103 I Makaj Nikola 14524180 1926 2004 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
104 II Vidić Zoran 14540339 1922 1973 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 3 0 2 0 0,17 -0,17 20 -3,4
105 II Babić Ivan 14514125 1921 1924 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
106 I Horina Miroslav 14528665 1920 2010 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 6 0 2 1,5 1,07 0,43 20 8,6
107 II Horina Tomislav 14528673 1918 1985 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 5 0 2 1 0,85 0,15 20 3,0
108 I Lesar David 14520753 1916 2017 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 6 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
109 II Matečić Robert 14548577 1906 1955 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 12 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
110 I Colev Ivor 14545705 1901 2054 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 5 0 2 1 0,49 0,51 40 20,4
111 II Jambrušić Zvonimir 14501406 1889 1956 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
112 WFM Šulc Gordana 14504928 1887 1955 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 8 0 0 0 0,00 0,00 0 0,0
113 II Furjan Antun 14512475 1875 1910 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 6 0 2 0 1,29 -1,29 20 -25,8
114 MK Čolić Zdravko 14558092 1872 1967 CRO ŠK Polet, Buševec 15 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
115 I Jakovic Roko 14552566 1870 2007 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 9 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
116 II Perko Bartol 14574900 1866 2002 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
117 I Bunić Emanuel 14566702 1859 2014 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
118 II Zadro Matej 14557088 1858 2004 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 11 0 2 2 1,30 0,70 40 28,0
119 I Kovacic Mario 14510626 1843 1943 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
120 I Mrvac Petar 14557576 1834 2006 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 15 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
121 I Horčička Jan 14566680 1829 2064 CRO ŠK Podravka, Koprivnica 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
122 II Klemenčić Damjan 14524023 1825 1858 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 13 0 1 0 0,25 -0,25 40 -10,0
123 MK Videković Marina 14502135 1823 1890 CRO ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 9 0 0 0 0,00 0,00 0 0,0
124 MK Heric Srecko 14510197 1821 2000 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
125 II Matana Zoran 14509695 1816 1848 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 13 0 2 1,5 0,48 1,02 20 20,4
126 IV Glažar Zvonko-Karlo 14535637 0 1795 CRO ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 14 0 0 0
127 II Klapač Patrik 14541092 1789 1944 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 6 0 2 0 0,22 -0,22 20 -4,4
128 I Rožić Zlatko 14534584 1787 1980 CRO ŠK Polet, Buševec 16 0 2 1 0,72 0,28 40 11,2
129 IV Lučić Zdravko 14569108 1784 1797 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
130 II Veverec Ivo 14538873 1784 1951 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 7 0 2 0,5 0,21 0,29 20 5,8
131 II Filipović Zoran 14540878 1779 1901 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 9 0 1 0 0,49 -0,49 20 -9,8
132 I Babic Mladen 14526301 1773 1872 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 8 0 2 0 0,39 -0,39 20 -7,8
133 MK Hrgetic Ivan 14526441 1763 1828 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 10 0 2 0 0,50 -0,50 20 -10,0
134 I Hanjš Vladimir 14531267 1761 1873 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
135 II Husajina Nikola 14514435 1754 1882 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 8 0 2 0 0,26 -0,26 20 -5,2
136 II Filija Janko 14525348 1734 1812 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
137 II Njegač Matija 14538202 1721 1901 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 14 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
138 IV Krsnik Ivan 14568730 0 1704 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 14 0 0 0
139 IV Plecko Nikola 14529254 1665 1766 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 11 0 1 1 0,23 0,77 40 30,8
140 Pongračić Mateo 14552205 0 1641 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 15 0 0 0
141 Furjan Ivan 14563363 0 1634 CRO ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 8 0 0 0
142 Loncar Jakov 14568705 0 1627 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 15 0 0 0
143 Paradžik Davor 14569914 0 1618 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb 16 0 0 0
144 Motocic Judita 14539012 0 1609 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 16 0 0 0
145 Dmitrović Beata 14592681 0 1600 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 16 0 0 0
146 Grof Matija 14590565 0 1600 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 16 0 0 0
147 Heric Lucija 14586819 0 1600 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 14 0 0 0
148 Kovacic Mateo 14591154 0 1600 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 15 0 0 0
149 Leko Lovro 14591090 0 1600 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 17 0 0 0
150 Makovec Krunoslav 14567458 0 1600 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 13 0 0 0
151 Njegovec Petar 14576201 0 1600 CRO ŠD Varaždin, Varaždin 17 0 0 0
152 I Gereci Ivan 14539152 1599 1903 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 13 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
153 II Poljan Max 14566400 1591 1888 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 11 0 2 0 0,26 -0,26 40 -10,4
154 Đurica Matija 14536463 1582 1665 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
155 IV Račan Emanuel 14549700 1564 1759 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 11 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
156 IV Hergotic Mihael 14543443 1528 1807 CRO ŠK Stridon II, Štrigova 12 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
157 I Žegrec Ema 14547899 1400 1760 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
158 IV Kucelj Kevin 14582945 1389 1808 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje 13 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
159 III Banović Nikola 14549697 1343 1802 CRO ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 14 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0

Round 1

M. 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje - 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 1½:4½
1.1 II Vidić, Zoran - IM Marangunić, Srđan 0 - 1
1.2 II Klapač, Patrik - MK Babić, Zvonko 0 - 1
1.3 II Veverec, Ivo - FM Havaš, Ladislav ½ - ½
1.4 I Babic, Mladen - FM Hrvačić, Pavle 0 - 1
1.5 MK Hrgetic, Ivan - MK Margeta, Željko 0 - 1
1.6 IV Plecko, Nikola - II Furjan, Antun 1 - 0
M. 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica - 11   ŠK Polet, Buševec 3 : 3
2.1 FM Matko, Ognjen - NM Jukić, Željko 1 - 0
2.2 MK Mužina, Marin - MK Radenić, Filip ½ - ½
2.3 MK Sermek, Antonio - MK Pavić, Jakov 1 - 0
2.4 II Horina, Tomislav - MK Naglić, Marko 0 - 1
2.5 I Horina, Miroslav - MK Rožić, Marijan ½ - ½
2.6 II Filipović, Zoran - I Rožić, Zlatko 0 - 1
M. 3   ŠK Krapina, Krapina - 10   ŠD Varaždin, Varaždin 5 : 1
3.1 FM Bratovič, Blaž - WFM Špiranec, Noemi 1 - 0
3.2 MK Frouth, Nenad - FM Mladenović, Veliša ½ - ½
3.3 WGM Medić, Mirjana - Rajić, Ivan ½ - ½
3.4 WFM Purgar, Ivona - I Florjan, Mladen 1 - 0
3.5 MK Takač, Zvonko - MK Orak, Tugomir 1 - 0
3.6 MK Krklec, Josip - II Klemenčić, Damjan 1 - 0
M. 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno - 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 0 : 4
4.1 IM Bodiroga, Predrag - IM Mrđa, Milan - - -
4.2 IM Hrešć, Vladimir - FM Rosandić, Denis 0 - 1
4.3 NM Šlogar, Dubravko - MK Bertok, Mario Jr. 0 - 1
4.4 FM Krištović, Marijan - MK Glažar, Domagoj - - -
4.5 FM Šulc, Damir - MK Kovačević, Krsto 0 - 1
4.6 MK Blaga, Marijan - II Matana, Zoran 0 - 1
M. 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb - 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 3 : 3
5.1 IM Tica, Sven - NM Vojak, Daniel 1 - 0
5.2 IM Sakelšek, Tadej - FM Čupić, Lovro 1 - 0
5.3 FM Medak, Damir - FM Ševo, Igor ½ - ½
5.4 CM Paradžik, Berislav - MK Starčević, Ante Leon ½ - ½
5.5 CM Sudar, Boris - MK Marković, Franjo-Josip 0 - 1
5.6 MK Vajić, Hrvoje - MK Cigrovski, Jakov 0 - 1
M. 6   ŠK Stridon II, Štrigova - 7   ŠK Podravka, Koprivnica 2 : 4
6.1 MK Bošnjak, Nino - IM Srbiš, Jurica 0 - 1
6.2 MK Horvat, David - FM Vrban, Mladen ½ - ½
6.3 MK Kanižaj, Benjamin - MK Kliska, Predrag ½ - ½
6.4 I Colev, Ivor - I Buhin, Denis 1 - 0
6.5 II Husajina, Nikola - I Đukin, Marko 0 - 1
6.6 II Poljan, Max - II Zadro, Matej 0 - 1

Round 2

M. 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje - 7   ŠK Podravka, Koprivnica 2 : 4
1.1 IM Marangunić, Srđan - IM Srbiš, Jurica 0 - 1
1.2 MK Babić, Zvonko - FM Vrban, Mladen ½ - ½
1.3 FM Havaš, Ladislav - MK Kliska, Predrag 1 - 0
1.4 FM Hrvačić, Pavle - I Buhin, Denis ½ - ½
1.5 MK Margeta, Željko - I Đukin, Marko 0 - 1
1.6 II Furjan, Antun - II Zadro, Matej 0 - 1
M. 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja - 6   ŠK Stridon II, Štrigova 5½: ½
2.1 NM Vojak, Daniel - MK Bošnjak, Nino 1 - 0
2.2 FM Čupić, Lovro - MK Horvat, David ½ - ½
2.3 FM Ševo, Igor - MK Kanižaj, Benjamin 1 - 0
2.4 MK Starčević, Ante Leon - I Colev, Ivor 1 - 0
2.5 MK Marković, Franjo-Josip - II Husajina, Nikola 1 - 0
2.6 MK Cigrovski, Jakov - II Poljan, Max 1 - 0
M. 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb - 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb 2 : 4
3.1 IM Mrđa, Milan - IM Tica, Sven - - +
3.2 FM Rosandić, Denis - IM Sakelšek, Tadej ½ - ½
3.3 MK Bertok, Mario Jr. - FM Medak, Damir ½ - ½
3.4 MK Glažar, Domagoj - CM Sudar, Boris - - +
3.5 MK Kovačević, Krsto - MK Vajić, Hrvoje ½ - ½
3.6 II Matana, Zoran - MK Stanković, Andrej ½ - ½
M. 10   ŠD Varaždin, Varaždin - 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 6 : 0
4.1 FM Mladenović, Veliša - IM Bodiroga, Predrag + - -
4.2 Rajić, Ivan - IM Hrešć, Vladimir + - -
4.3 I Florjan, Mladen - NM Šlogar, Dubravko + - -
4.4 MK Kelemen, Miljenko - FM Krištović, Marijan + - -
4.5 MK Orak, Tugomir - FM Šulc, Damir + - -
4.6 II Klemenčić, Damjan - MK Blaga, Marijan + - -
M. 11   ŠK Polet, Buševec - 3   ŠK Krapina, Krapina 2 : 4
5.1 NM Jukić, Željko - FM Bratovič, Blaž 0 - 1
5.2 MK Radenić, Filip - MK Frouth, Nenad ½ - ½
5.3 MK Pavić, Jakov - WGM Medić, Mirjana ½ - ½
5.4 MK Naglić, Marko - WFM Purgar, Ivona 1 - 0
5.5 MK Rožić, Marijan - NM Draganić, Stjepan 0 - 1
5.6 I Rožić, Zlatko - MK Krklec, Josip 0 - 1
M. 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje - 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 0 : 6
6.1 II Vidić, Zoran - FM Matko, Ognjen 0 - 1
6.2 II Klapač, Patrik - MK Mužina, Marin 0 - 1
6.3 II Veverec, Ivo - MK Sermek, Antonio 0 - 1
6.4 I Babic, Mladen - II Horina, Tomislav 0 - 1
6.5 MK Hrgetic, Ivan - I Horina, Miroslav 0 - 1
6.6 IV Plecko, Nikola - II Filipović, Zoran - - +

Round 3

M. 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica - 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Krapina, Krapina - 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno - 11   ŠK Polet, Buševec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb - 10   ŠD Varaždin, Varaždin 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Stridon II, Štrigova - 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Podravka, Koprivnica - 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 4

M. 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje - 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb - 7   ŠK Podravka, Koprivnica 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠD Varaždin, Varaždin - 6   ŠK Stridon II, Štrigova 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Polet, Buševec - 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje - 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica - 3   ŠK Krapina, Krapina 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 5

M. 3   ŠK Krapina, Krapina - 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno - 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb - 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Stridon II, Štrigova - 11   ŠK Polet, Buševec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Podravka, Koprivnica - 10   ŠD Varaždin, Varaždin 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja - 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 6

M. 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje - 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠD Varaždin, Varaždin - 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Polet, Buševec - 7   ŠK Podravka, Koprivnica 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje - 6   ŠK Stridon II, Štrigova 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica - 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Krapina, Krapina - 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 7

M. 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno - 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb - 3   ŠK Krapina, Krapina 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Stridon II, Štrigova - 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Podravka, Koprivnica - 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja - 11   ŠK Polet, Buševec 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb - 10   ŠD Varaždin, Varaždin 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 8

M. 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje - 10   ŠD Varaždin, Varaždin 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Polet, Buševec - 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje - 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica - 7   ŠK Podravka, Koprivnica 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Krapina, Krapina - 6   ŠK Stridon II, Štrigova 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno - 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 9

M. 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb - 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Stridon II, Štrigova - 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Podravka, Koprivnica - 3   ŠK Krapina, Krapina 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja - 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb - 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠD Varaždin, Varaždin - 11   ŠK Polet, Buševec 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 10

M. 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje - 11   ŠK Polet, Buševec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje - 10   ŠD Varaždin, Varaždin 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica - 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Krapina, Krapina - 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno - 7   ŠK Podravka, Koprivnica 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb - 6   ŠK Stridon II, Štrigova 0 : 0
6.1 No player assigned - No player assigned
6.2 No player assigned - No player assigned
6.3 No player assigned - No player assigned
6.4 No player assigned - No player assigned
6.5 No player assigned - No player assigned
6.6 No player assigned - No player assigned

Round 11

M. 6   ŠK Stridon II, Štrigova - 12   ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Podravka, Koprivnica - 5   ŠK Novi Zagreb, Zagreb 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja - 4   ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb - 3   ŠK Krapina, Krapina 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠD Varaždin, Varaždin - 2   ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Polet, Buševec - 1   ŠK Oroslavje, Oroslavje 0 : 0

Players ranking

Teams ranking

Rk. Equipo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5 
1 ŠK Krapina, Krapina  *  5 4 4 9,0 12,0 55,0 0
2 ŠK Podravka, Koprivnica  *  4 4 4 8,0 9,0 36,0 0
3 ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica  *  3 6 3 9,0 4,0 24,0 0
4 ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja  *  3 3 8,5 6,0 34,8 0
5 ŠK Novi Zagreb, Zagreb 3  *  4 3 7,0 10,3 49,5 0
6 ŠD Varaždin, Varaždin 1  *  6 2 7,0 0,0 9,0 0
7 ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje 2  *  2 6,5 1,5 22,8 0
8 ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb 2  *  4 2 6,0 0,0 14,0 0
9 ŠK Polet, Buševec 2 3  *  1 5,0 4,5 45,0 0
10 ŠK Stridon II, Štrigova 2 ½  *  0 2,5 0,0 20,3 0
11 ŠK Oroslavje, Oroslavje 0  *  0 1,5 0,0 9,8 0
12 ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno 0 0  *  0 0,0 0,0 0,0 0

Teams starting rank

  1. ŠK Oroslavje, Oroslavje (Elo medio:2000 / Des 1: 0 / Des 2: 1,5)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 MK Kukas Oliver 2232 2175 CRO 14541106 0,0 0,0 0
2 MK Basarić Srđan 2020 2089 CRO 14512130 0,0 0,0 0
3 II Vidić Zoran 1922 1973 CRO 14540339 0,0 2,0 0
4 MK Tišljar Stjepan 1985 2010 CRO 14526727 0,0 0,0 0
5 I Babić Dalibor 1973 1992 CRO 14526298 0,0 0,0 0
6 II Klapač Patrik 1789 1944 CRO 14541092 0,0 2,0 0
7 II Veverec Ivo 1784 1951 CRO 14538873 0,5 2,0 0
8 I Babic Mladen 1773 1872 CRO 14526301 0,0 2,0 0
9 I Jakovic Roko 1870 2007 CRO 14552566 0,0 0,0 0
10 MK Hrgetic Ivan 1763 1828 CRO 14526441 0,0 2,0 0
11 IV Plecko Nikola 1665 1766 CRO 14529254 1,0 2,0 0
12 I Žegrec Ema 1400 1760 CRO 14547899 0,0 0,0 0
13 IV Kucelj Kevin 1389 1808 CRO 14582945 0,0 0,0 0
14 IV Krsnik Ivan 0 1704 CRO 14568730 0,0 0,0 0
15 Loncar Jakov 0 1627 CRO 14568705 0,0 0,0 0
16 Motocic Judita 0 1609 CRO 14539012 0,0 0,0 0
  2. ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica (Elo medio:2130 / Des 1: 3 / Des 2: 9)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 IM Savanovic Aleksandar 2406 2406 BIH 914932 0,0 0,0 0
2 FM Matko Ognjen 2316 2292 CRO 14509717 2,0 2,0 0
3 MK Mužina Marin 2117 2143 CRO 14530430 1,5 2,0 0
4 MK Sermek Antonio 2100 2119 CRO 14518406 2,0 2,0 0
5 II Horina Tomislav 1918 1985 CRO 14528673 1,0 2,0 0
6 I Horina Miroslav 1920 2010 CRO 14528665 1,5 2,0 0
7 II Jambrušić Zvonimir 1889 1956 CRO 14501406 0,0 0,0 0
8 IV Lučić Zdravko 1784 1797 CRO 14569108 0,0 0,0 0
9 II Filipović Zoran 1779 1901 CRO 14540878 1,0 2,0 0
10 II Filija Janko 1734 1812 CRO 14525348 0,0 0,0 0
11 IV Račan Emanuel 1564 1759 CRO 14549700 0,0 0,0 0
12 Đurica Matija 1582 1665 CRO 14536463 0,0 0,0 0
13 I Gereci Ivan 1599 1903 CRO 14539152 0,0 0,0 0
14 III Banović Nikola 1343 1802 CRO 14549697 0,0 0,0 0
  3. ŠK Krapina, Krapina (Elo medio:2169 / Des 1: 4 / Des 2: 9)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 FM Bratovič Blaž 2364 2364 SLO 14603551 2,0 2,0 0
2 MK Frouth Nenad 2171 2190 CRO 14504359 1,0 2,0 0
3 WGM Medić Mirjana 2140 2192 CRO 14501619 1,0 2,0 0
4 WFM Purgar Ivona 2166 2200 CRO 14514451 1,0 2,0 0
5 NM Draganić Stjepan 2128 2134 CRO 14502100 1,0 1,0 0
6 MK Takač Zvonko 2044 2084 CRO 14501341 1,0 1,0 0
7 MK Maslać Zvonimir 2033 2081 CRO 14503913 0,0 0,0 0
8 WFM Švaljek Radmila 1932 2025 CRO 14501759 0,0 0,0 0
9 MK Krklec Josip 2017 2043 CRO 14511991 2,0 2,0 0
  4. ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Zabno (Elo medio:2225 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 IM Bodiroga Predrag 2316 2316 SRB 915700 0,0 2,0 0
2 IM Hrešć Vladimir 2333 2398 CRO 14500426 0,0 2,0 0
3 NM Šlogar Dubravko 2301 2295 CRO 14500620 0,0 2,0 0
4 FM Krištović Marijan 2197 2219 CRO 14501295 0,0 2,0 0
5 FM Šulc Damir 2170 2191 CRO 14503514 0,0 2,0 0
6 MK Blaga Marijan 1996 2064 CRO 14514133 0,0 2,0 0
7 MK Komljenović Tihomir 2032 2050 CRO 14511541 0,0 0,0 0
8 WFM Šulc Gordana 1887 1955 CRO 14504928 0,0 0,0 0
9 MK Videković Marina 1823 1890 CRO 14502135 0,0 0,0 0
  5. ŠK Novi Zagreb, Zagreb (Elo medio:2409 / Des 1: 3 / Des 2: 7)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 GM Kovačević Vlatko 2466 2432 CRO 14500078 0,0 0,0 0
2 IM Markoja Boris 2447 2447 SLO 14608502 0,0 0,0 0
3 GM Anić Darko 2390 2390 FRA 602612 0,0 0,0 0
4 IM Tica Sven 2387 2379 CRO 14526948 2,0 2,0 0
5 IM Sakelšek Tadej 2412 2412 SLO 14603683 1,5 2,0 0
6 IM Biti Ozren 2352 2351 CRO 14505096 0,0 0,0 0
7 FM Medak Damir 2271 2271 CRO 14500590 1,0 2,0 0
8 CM Paradžik Berislav 2195 2137 CRO 14547147 0,5 1,0 0
9 CM Sudar Boris 2151 2142 CRO 14502976 1,0 2,0 0
10 MK Vajić Hrvoje 2078 2118 CRO 14515326 0,5 2,0 0
11 MK Stanković Andrej 2037 2115 CRO 14513501 0,5 1,0 0
12 MK Nagl Mladen 2073 2068 CRO 14506726 0,0 0,0 0
13 MK Sliepčević Mladen 2091 2089 CRO 14503247 0,0 0,0 0
14 MK Sindik Ivo 2062 2055 CRO 14506548 0,0 0,0 0
15 I Mrvac Petar 1834 2006 CRO 14557576 0,0 0,0 0
16 Paradžik Davor 0 1618 CRO 14569914 0,0 0,0 0
  6. ŠK Stridon II, Štrigova (Elo medio:2056 / Des 1: 0 / Des 2: 2,5)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 MK Bošnjak Nino 2241 2210 CRO 14507846 0,0 2,0 0
2 MK Horvat David 2202 2200 CRO 14514494 1,0 2,0 0
3 MK Štorga Dalibor 2070 2093 CRO 14501910 0,0 0,0 0
4 MK Kanižaj Benjamin 2003 2111 CRO 14542781 0,5 2,0 0
5 I Colev Ivor 1901 2054 CRO 14545705 1,0 2,0 0
6 I Lesar David 1916 2017 CRO 14520753 0,0 0,0 0
7 II Perko Bartol 1866 2002 CRO 14574900 0,0 0,0 0
8 II Husajina Nikola 1754 1882 CRO 14514435 0,0 2,0 0
9 I Kovacic Mario 1843 1943 CRO 14510626 0,0 0,0 0
10 MK Heric Srecko 1821 2000 CRO 14510197 0,0 0,0 0
11 II Poljan Max 1591 1888 CRO 14566400 0,0 2,0 0
12 IV Hergotic Mihael 1528 1807 CRO 14543443 0,0 0,0 0
13 Makovec Krunoslav 0 1600 CRO 14567458 0,0 0,0 0
14 Heric Lucija 0 1600 CRO 14586819 0,0 0,0 0
15 Kovacic Mateo 0 1600 CRO 14591154 0,0 0,0 0
16 Grof Matija 0 1600 CRO 14590565 0,0 0,0 0
17 Leko Lovro 0 1600 CRO 14591090 0,0 0,0 0
  7. ŠK Podravka, Koprivnica (Elo medio:2221 / Des 1: 4 / Des 2: 8)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 IM Srbiš Jurica 2463 2449 CRO 14515555 2,0 2,0 0
2 FM Vrban Mladen 2290 2274 CRO 14500744 1,0 2,0 0
3 NM Matijević Hrvoje 2214 2208 CRO 14502194 0,0 0,0 0
4 FM Petrović Zvonko 2145 2129 CRO 14500914 0,0 0,0 0
5 FM Keglević Pavao 2162 2132 CRO 14500680 0,0 0,0 0
6 MK Kliska Predrag 2050 2086 CRO 14503840 0,5 2,0 0
7 I Buhin Denis 1993 2044 CRO 14517450 0,5 2,0 0
8 I Đukin Marko 2024 2100 CRO 14539292 2,0 2,0 0
9 Novosel Krunoslav 2017 2017 CRO 14603705 0,0 0,0 0
10 I Bunić Emanuel 1859 2014 CRO 14566702 0,0 0,0 0
11 II Zadro Matej 1858 2004 CRO 14557088 2,0 2,0 0
12 I Horčička Jan 1829 2064 CRO 14566680 0,0 0,0 0
  8. ŠK Sveta Nedelja, Sv.Nedelja (Elo medio:2307 / Des 1: 3 / Des 2: 8,5)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 IM Dorić Darko 2477 2448 CRO 14507200 0,0 0,0 0
2 FM Gjuran Denis 2334 2334 SLO 14603373 0,0 0,0 0
3 NM Vojak Daniel 2257 2273 CRO 14535262 1,0 2,0 0
4 MK Starčević Ante Leon 2235 2238 CRO 14543613 1,5 2,0 0
5 FM Ševo Igor 2268 2263 CRO 14503174 1,5 2,0 0
6 FM Čupić Lovro 2271 2229 CRO 14517299 0,5 2,0 0
7 MK Marković Franjo-Josip 2131 2180 CRO 14541041 2,0 2,0 0
8 MK Cigrovski Jakov 2078 2124 CRO 14541831 2,0 2,0 0
9 MK Pavlović Alojzije 0 2087 CRO 14540444 0,0 0,0 0
10 Požun Matej 2158 2158 SLO 14618788 0,0 0,0 0
  9. ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb (Elo medio:2240 / Des 1: 2 / Des 2: 6)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 IM Mrđa Milan 2283 2282 CRO 14500337 0,0 2,0 0
2 WIM Cvitan Ena 2255 2202 CRO 14534215 0,0 0,0 0
3 NM Pavičić Željko 2353 2332 CRO 14500221 0,0 0,0 0
4 FM Rosandić Denis 2232 2241 CRO 14501058 1,5 2,0 0
5 MK Glažar Domagoj 2137 2144 CRO 14511444 0,0 2,0 0
6 MK Kovačević Krsto 2116 2116 CRO 14519739 1,5 2,0 0
7 MK Bertok Mario Jr. 2178 2177 CRO 14581280 1,5 2,0 0
8 MK Škare Nenad 2070 2092 CRO 14520109 0,0 0,0 0
9 I Gujić Vladimir 2009 2049 CRO 14511363 0,0 0,0 0
10 MK Ćosić Radoslav 1990 2052 CRO 14504367 0,0 0,0 0
11 MK Ognjačević Alen 1957 2044 CRO 14503352 0,0 0,0 0
12 II Matečić Robert 1906 1955 CRO 14548577 0,0 0,0 0
13 II Matana Zoran 1816 1848 CRO 14509695 1,5 2,0 0
14 IV Glažar Zvonko-Karlo 0 1795 CRO 14535637 0,0 0,0 0
  10. ŠD Varaždin, Varaždin (Elo medio:2154 / Des 1: 2 / Des 2: 7)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 FM Car Tihomir 2231 2216 CRO 14502062 0,0 0,0 0
2 FM Lisjak Zlatko 2222 2249 CRO 14502186 0,0 0,0 0
3 MK Novak Ratko 2121 2129 CRO 14511827 0,0 0,0 0
4 MK Vujec Ivan 2181 2184 CRO 14514265 0,0 0,0 0
5 WFM Špiranec Noemi 2088 2131 CRO 14538210 0,0 1,0 0
6 FM Mladenović Veliša 2062 2121 CRO 14507285 1,5 2,0 0
7 Rajić Ivan 2081 2081 BIH 14411377 1,5 2,0 0
8 I Florjan Mladen 1974 2045 CRO 14511207 1,0 2,0 0
9 I Makaj Nikola 1926 2004 CRO 14524180 0,0 0,0 0
10 MK Kelemen Miljenko 1934 2031 CRO 14506505 1,0 1,0 0
11 MK Orak Tugomir 1953 2036 CRO 14513412 1,0 2,0 0
12 I Hanjš Vladimir 1761 1873 CRO 14531267 0,0 0,0 0
13 II Klemenčić Damjan 1825 1858 CRO 14524023 1,0 2,0 0
14 II Njegač Matija 1721 1901 CRO 14538202 0,0 0,0 0
15 Pongračić Mateo 0 1641 CRO 14552205 0,0 0,0 0
16 Dmitrović Beata 0 1600 CRO 14592681 0,0 0,0 0
17 Njegovec Petar 0 1600 CRO 14576201 0,0 0,0 0
  11. ŠK Polet, Buševec (Elo medio:2275 / Des 1: 1 / Des 2: 5)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 FM Đeno Drago 2324 2257 CRO 14400421 0,0 0,0 0
2 IM Alvir Aco 2344 2344 AUT 14400367 0,0 0,0 0
3 IM Repkova Eva 2300 2300 SVK 14900440 0,0 0,0 0
4 MK Pavić Filip 2243 2233 CRO 14518260 0,0 0,0 0
5 NM Jukić Željko 2215 2226 CRO 14504588 0,0 2,0 0
6 II Marčeta Ivan 2224 1909 CRO 14529637 0,0 0,0 0
7 MK Naglić Marko 2201 2147 CRO 14513404 2,0 2,0 0
8 MK Radenić Filip 2149 2189 CRO 14536510 1,0 2,0 0
9 MK Pavić Jakov 2173 2178 CRO 14509806 0,5 2,0 0
10 I Kos Bruno 2003 2033 CRO 14558114 0,0 0,0 0
11 MK Rožić Marijan 2019 2052 CRO 14505983 0,5 2,0 0
12 MK Hudolin Krešimir 2019 2045 CRO 14505975 0,0 0,0 0
13 MK Jurić Joso 1995 2062 CRO 14508214 0,0 0,0 0
14 MK Hibner Branko 1991 2007 CRO 14506270 0,0 0,0 0
15 MK Čolić Zdravko 1872 1967 CRO 14558092 0,0 0,0 0
16 I Rožić Zlatko 1787 1980 CRO 14534584 1,0 2,0 0
17 WIM Jelica Mara 2084 2210 CRO 14504111 0,0 0,0 0
  12. ŠK Bilogora ´91, Grubišno Polje (Elo medio:2133 / Des 1: 2 / Des 2: 6,5)
M. Name FIDE EloN FED FIDE-ID Pts. Games Rp
1 IM Marangunić Srđan 2298 2286 CRO 14500159 1,0 2,0 0
2 MK Babić Zvonko 2177 2195 CRO 14509105 1,5 2,0 0
3 FM Havaš Ladislav 2227 2238 CRO 14501090 1,5 2,0 0
4 FM Hrvačić Pavle 2177 2216 CRO 14401754 1,5 2,0 0
5 MK Margeta Željko 1995 2040 CRO 14505550 1,0 2,0 0
6 II Furjan Antun 1875 1910 CRO 14512475 0,0 2,0 0
7 II Babić Ivan 1921 1924 CRO 14514125 0,0 0,0 0
8 Furjan Ivan 0 1634 CRO 14563363 0,0 0,0 0