18-20.06.2021 Кваліфікаційний турнір 3 розряду "Шахова Школа" DREAM TOWN-2

Chess tournament overview

Country: Ukraine
Tournament date: 2021-06-18 to 2021-06-20
Tournament place: Київ (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 30 хвилин + 15 секунд кожному учаснику починаючи з першого ходу
Valid for ELO: Elo Nacional

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Шахова Школа
Main referee: Семенов Д.Г.
Referee: Ритенко В., Мамедов Р., Хріновський О.

Schedule: 18-20.06.2021 Кваліфікаційний турнір 3 розряду "Шахова Школа" DREAM TOWN-2

Round Date Time
1 2021/05/28 16:00
2 2021/05/28 17:25
3 2021/05/28 18:50
4 2021/05/29 15:00
5 2021/05/29 16:25
6 2021/05/29 17:50
7 2021/05/30 15:00
8 2021/05/30 16:25
9 2021/05/30 17:50

Players registered in 18-20.06.2021 Кваліфікаційний турнір 3 розряду "Шахова Школа" DREAM TOWN-2

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 UKR Алєйніков Єгор 3 0 1700 0
2 UKR Андріящук Данило 3 0 1700 0
3 UKR Бабуніна Олександра 3 0 1700 0
4 UKR Білоченко Матвій 3 0 1700 0
5 UKR Велулаєва Аміна 3 0 1700 0
6 UKR Віленський Костянтин 3 0 1700 0
7 UKR Воронов Федір 3 0 1700 0
8 UKR Коваль Богдан 3 0 1700 0
9 UKR Козієнко Назар 3 0 1700 0
10 UKR Коцюбинський Савелій 3 0 1700 0
11 UKR Кузько Михайло 3 0 1700 0
12 UKR Кучеренко Кирил 3 0 1700 0
13 UKR Макогон Нiкiта 3 0 1700 0
14 UKR Найда Ставр 3 0 1700 0
15 UKR Орлов Іван 3 0 1700 0
16 UKR Першин Максим 3 0 1700 0
17 UKR Полоцька Емілія 3 0 1700 0
18 UKR Полоцький Максим 3 0 1700 0
19 UKR Поминальна Ірина 3 0 1700 0
20 UKR Рижанков Максим 3 0 1700 0
21 UKR Спєваков Даниіл 3 0 1700 0
22 UKR Стратілат Дмитро 3 0 1700 0
23 UKR Терещенко Олексій 3 0 1700 0
24 UKR Хоменко Захар 3 0 1700 0
25 UKR Черній Михайло 3 0 1700 0
26 UKR Чуб Іван 3 0 1700 0
27 UKR Шевченко Данило 3 0 1700 0
28 UKR Шрай Леонід 3 0 1700 0
29 UKR Шрай Михайло 3 0 1700 0
30 UKR Юрченко Ілля 3 0 1700 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Алєйніков Єгор 3 UKR 1700 Охріменко Є.
2 Андріящук Данило 3 UKR 1700 ШахиХотів, Мазур Д.
3 Бабуніна Олександра 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О.
4 Білоченко Матвій 3 UKR 1700 "Пішачок", Хрипта В.
5 Велулаєва Аміна 3 UKR 1700 Дерев‘янних П.
6 Віленський Костянтин 3 UKR 1700 Гамбіт, Андрущак М.
7 Воронов Федір 3 UKR 1700 ДЮСШ №23, Бутенко О.
8 Коваль Богдан 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О.
9 Козієнко Назар 3 UKR 1700 ШШ "Дебют", Крик Д.
10 Коцюбинський Савелій 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський О.
11 Кузько Михайло 3 UKR 1700
12 Кучеренко Кирил 3 UKR 1700 ДЮСШ №3, Плостак Г.
13 Макогон Нiкiта 3 UKR 1700 Должикова К.
14 Найда Ставр 3 UKR 1700
15 Орлов Іван 3 UKR 1700 Світогляд, Герасимчук С.
16 Першин Максим 3 UKR 1700 Дебют,м.Вишневе, Крик Д.
17 Полоцька Емілія 3 UKR 1700 Світогляд, Скуратовський І.
18 Полоцький Максим 3 UKR 1700 Світогляд, Скуратовський І.
19 Поминальна Ірина 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський
20 Рижанков Максим 3 UKR 1700 Гамбіт, Костак Т.
21 Спєваков Даниіл 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський О.
22 Стратілат Дмитро 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О.
23 Терещенко Олексій 3 UKR 1700 ДЮСШ 23, Третьякова А.
24 Хоменко Захар 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський О.
25 Черній Михайло 3 UKR 1700 Охріменко Є.
26 Чуб Іван 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О.
27 Шевченко Данило 3 UKR 1700 Заїка П.
28 Шрай Леонід 3 UKR 1700 Приходько О.
29 Шрай Михайло 3 UKR 1700 Приходько О.
30 Юрченко Ілля 3 UKR 1700 Авангард, Попов П.

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 11 Кузько Михайло 3 UKR 1700 7,5 46,5 42,0 37,0
2 13 Макогон Нiкiта 3 UKR 1700 Должикова К. 7,0 46,0 41,5 36,5
3 22 Стратілат Дмитро 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О. 7,0 44,5 41,5 37,0
4 29 Шрай Михайло 3 UKR 1700 Приходько О. 6,0 46,0 42,0 37,5
5 15 Орлов Іван 3 UKR 1700 Світогляд, Герасимчук С. 6,0 44,0 40,5 36,5
6 2 Андріящук Данило 3 UKR 1700 ШахиХотів, Мазур Д. 6,0 38,5 35,0 31,0
7 1 Алєйніков Єгор 3 UKR 1700 Охріменко Є. 5,5 38,5 34,5 30,5
8 20 Рижанков Максим 3 UKR 1700 Гамбіт, Костак Т. 5,0 43,5 39,5 35,5
9 5 Велулаєва Аміна 3 UKR 1700 Дерев‘янних П. 5,0 42,5 38,5 34,0
10 16 Першин Максим 3 UKR 1700 Дебют,м.Вишневе, Крик Д. 5,0 40,0 36,0 32,0
11 27 Шевченко Данило 3 UKR 1700 Заїка П. 5,0 38,5 35,5 31,5
12 24 Хоменко Захар 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський О. 5,0 34,0 30,5 26,5
13 28 Шрай Леонід 3 UKR 1700 Приходько О. 5,0 32,5 30,0 27,5
14 26 Чуб Іван 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О. 4,5 42,0 38,0 34,0
15 4 Білоченко Матвій 3 UKR 1700 "Пішачок", Хрипта В. 4,5 39,0 35,0 31,0
16 9 Козієнко Назар 3 UKR 1700 ШШ "Дебют", Крик Д. 4,0 38,5 34,5 30,5
17 10 Коцюбинський Савелій 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський О. 4,0 37,0 33,5 29,5
18 30 Юрченко Ілля 3 UKR 1700 Авангард, Попов П. 4,0 36,5 34,0 31,0
19 14 Найда Ставр 3 UKR 1700 4,0 35,5 32,0 28,5
20 19 Поминальна Ірина 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський 4,0 32,0 29,5 27,0
21 3 Бабуніна Олександра 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О. 4,0 29,0 26,5 23,5
22 18 Полоцький Максим 3 UKR 1700 Світогляд, Скуратовський І. 3,5 36,0 33,0 29,5
23 25 Черній Михайло 3 UKR 1700 Охріменко Є. 3,5 34,5 31,5 28,0
24 8 Коваль Богдан 3 UKR 1700 Шахова Школа, Приходько О. 3,5 24,5 22,0 19,5
25 21 Спєваков Даниіл 3 UKR 1700 Шахова Школа, Хріновський О. 3,0 40,5 36,5 32,5
26 17 Полоцька Емілія 3 UKR 1700 Світогляд, Скуратовський І. 3,0 38,5 35,0 31,0
27 7 Воронов Федір 3 UKR 1700 ДЮСШ №23, Бутенко О. 3,0 34,0 32,0 29,0
28 23 Терещенко Олексій 3 UKR 1700 ДЮСШ 23, Третьякова А. 3,0 32,0 29,5 26,5
29 12 Кучеренко Кирил 3 UKR 1700 ДЮСШ №3, Плостак Г. 2,5 33,5 30,5 27,5
30 6 Віленський Костянтин 3 UKR 1700 Гамбіт, Андрущак М. 2,0 34,0 31,5 28,5