ZZC, III B liga

Chess tournament overview

Country: Croatia
Tournament date: 2021-06-27 to 2021-11-14
Tournament place: Prelog,Lopatinec N.Marof,Mihovljan,G.Mihaljevec,Vz.Toplice,Čakovec,Miklavec (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 90 min + 30 sec / move
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Hrvatski šahovski savez
Main referee: IA, Slavko Bejuk
Referee: Drago Srnec, Krizanic, Purgar, Zeljeznjak, Glavina, Novak S,

Schedule: ZZC, III B liga

Round Date Time
1 2021/06/27 10:00
2 2021/08/29 10:00
3 2021/09/05 10:00
4 2021/09/12 10:00
5 2021/09/19 10:00
6 2021/09/26 10:00
7 2021/10/03 10:00
8 2021/10/10 10:00
9 2021/10/17 10:00
10 2021/10/24 10:00
11 2021/11/14 10:00

Players registered in ZZC, III B liga

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 IM Zupe Miran 2222 2222 0
2 Murko David 2218 2244 0
3 FM Vidović Saša 2215 2263 0
4 IM Polajžer Danilo 2209 2209 0
5 MK Vidović Mario 2203 2230 0
6 FM Simič Dragan 2178 2178 0
7 MK Havaš Janko 2171 2198 0
8 Žugaj Fjodor 2157 2157 0
9 Skuhala Luka 2152 2152 0
10 Haselbach David 2109 2109 0
11 MK Muškinja Borivoj 2081 2086 0
12 MK Hergotić Ivica 2079 2127 0
13 WFM Skuhala Barbara 2067 2067 0
14 MK Peharda Predrag 2037 2093 0
15 I Toplak Juraj 2028 2070 0
16 Žalig Christian 1984 2000 0
17 I Matkun Maksim 1974 2047 0
18 I Matkun Željko 1969 2046 0
19 MK Želežnjak Tihomir 1967 2063 0
20 I Matkun Emerik 1963 2033 0
21 I Vidović Denis 0 1957 0
22 I Sršan Matija 1955 2047 0
23 MK Maltar Alberto 1949 2042 0
24 MK Škvorc Emanuel 1924 2026 0
25 I Pongrac Franjo 1910 2045 0
26 I Zadravec Stjepan 1909 2014 0
27 II Novak Milan 1899 1984 0
28 I Šardi Darko 1894 1994 0
29 I Bunjac Branimir 1889 1970 0
30 I Matkun Josip 1885 1962 0
31 I Krištović Robert 1884 1983 0
32 I Jančikić Matija 1870 1986 0
33 II Škrobar David 1868 2000 0
34 I Srnec Slađan 1858 1984 0
35 I Trbojević Josip 0 1844 0
36 I Srpak Damir 1841 1950 0
37 I Jurić Danijel 1840 1987 0
38 MK Horvatić Zvonko 1836 1941 0
39 II Glavina Lovro 1834 1977 0
40 MK Forštnarić Zdravko 1832 1966 0
41 I Kovačić Dominik 1830 1970 0
42 MK Stanković Saša 1830 1964 0
43 NM Fodor Ivan 1823 1984 0
44 MK Sambolec Andreja 1820 1848 0
45 II Čavlek Marko 1819 1920 0
46 II Žišković Nikola 1816 1956 0
47 II Đuranec Stjepan 1809 1895 0
48 II Zadravec Marin 1791 1947 0
49 I Žižek Siniša 1789 1868 0
50 II Kozjak Nino 1773 1907 0
51 II Živković Elvis 1760 1907 0
52 I Ferenčak Neven 1758 1889 0
53 MK Resman Boris 1758 1906 0
54 II Škiljan Branko 0 1758 0
55 II Juras Ivan 1751 1901 0
56 II Križanić Filip 1748 1843 0
57 III Sršan Nikola 1747 1894 0
58 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 0
59 IV Horvat Dinko 0 1741 0
60 II Vibovec Dejan 1740 1862 0
61 II Štrukelj Zlatko 1738 1876 0
62 II Pintarić Ivan 1737 1883 0
63 II Tramburovski Stevan 1733 1860 0
64 IV Rušec Petar 0 1729 0
65 II Hostnjak Domagoj 1728 1934 0
66 II Gundić Danijel 1722 1895 0
67 II Hrenić Dario 1717 1915 0
68 II Hrgar Marko 1715 1821 0
69 III Heric Dražen 0 1709 0
70 II Lisjak Josip 1708 1887 0
71 IV Martinčević Leon 0 1705 0
72 II Janči Zdravko 1701 1852 0
73 MK Čolić Tami 1700 1892 0
74 Krištofić Franjo 0 1697 0
75 II Posavec Kovač Vladimir 0 1695 0
76 III Purgar Marijan 1691 1823 0
77 III Puškadija Krešo 1688 1861 0
78 I Kovačić Franjo 1685 1844 0
79 I Šestak Matija 1682 1838 0
80 II Vurušić Mihael 1682 1813 0
81 Hanc Nejc 1673 2000 0
82 III Ivaci David 1671 1904 0
83 IV Kukolić Ivan 1667 1750 0
84 II Bedić Milivoj 1663 1831 0
85 III Milinović Ivan 1662 1833 0
86 III Jambrović Gabrijel 1660 1797 0
87 III Černov Božidar 1655 1790 0
88 Vidović Fran 0 1653 0
89 II Karlovčec David 1651 1886 0
90 Danjko Martin 0 1650 0
91 III Inkret Jelena 0 1648 0
92 III Strahija Josip 1633 1811 0
93 Turković Luka 0 1633 0
94 IV Vuk Mario 1631 1727 0
95 I Štrukelj Dragutin 1626 1807 0
96 III Hajec Božidar 1625 1796 0
97 Petrus Mladen 0 1624 0
98 IV Maloić-Surko Marta 0 1620 0
99 I Purgar Đuro 1619 1840 0
100 III Ciglar Ivan 1616 1743 0
101 IV Kovač Goran 1615 1767 0
102 II Kerman Josip 1614 1827 0
103 Kovaček Viktor 0 1613 0
104 II Srnec Zoran 1610 1768 0
105 Glavina Zvonimir 0 1607 0
106 MK Božinović Mario 1606 1885 0
107 Florjanović Marko 0 1600 0
108 Kušter Luka 0 1600 0
109 Legin Ranko 0 1600 0
110 Novak Franjo 0 1600 0
111 Strbad Kajetan 0 1600 0
112 Tomašić-Pintarić Štefanija 0 1600 0
113 II Buder Rudolf 1594 1784 0
114 II Horvat Denis 1594 1783 0
115 I Kolenko Josip 1576 1680 0
116 IV Varga David 1576 1732 0
117 III Krnjak Dilan 1545 1798 0
118 III Paler Dragutin 1541 1714 0
119 IV Janči Fran 1514 1750 0
120 I Tomašek Stjepan 1491 1699 0
121 IV Trojok Željko 1489 1637 0
122 Purgar Monika 1478 1620 0
123 I Štrukelj Marijan 1470 1857 0
124 III Pergar Lovro 1459 1802 0
125 III Pilić Fran Krsto 1454 1726 0
126 IV Petriš Leonardo 1450 1726 0
127 III Petrus Adrian 1448 1945 0
128 IV Kovaček Pavlo 1434 1841 0
129 Murković Igor 1427 1602 0
130 III Krnjak Žankarlo 1405 1772 0
131 IV Sarač Fran 1381 1769 0
132 IV Kanižaj Dino 1349 1782 0
133 Jurčec Anđelko 1330 1626 0
134 II Inkret Janja 1305 1678 0
135 Horvat Nino 1277 1640 0
136 IV David Filip 1229 1687 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 IM Zupe Miran 2222 2222 0
2 Murko David 2218 2244 0
3 FM Vidović Saša 2215 2263 0
4 IM Polajžer Danilo 2209 2209 0
5 MK Vidović Mario 2203 2230 0
6 FM Simič Dragan 2178 2178 0
7 MK Havaš Janko 2171 2198 0
8 Žugaj Fjodor 2157 2157 0
9 Skuhala Luka 2152 2152 0
10 Haselbach David 2109 2109 0
11 MK Muškinja Borivoj 2081 2086 0
12 MK Hergotić Ivica 2079 2127 0
13 WFM Skuhala Barbara 2067 2067 0
14 MK Peharda Predrag 2037 2093 0
15 I Toplak Juraj 2028 2070 0
16 Žalig Christian 1984 2000 0
17 I Matkun Maksim 1974 2047 0
18 I Matkun Željko 1969 2046 0
19 MK Želežnjak Tihomir 1967 2063 0
20 I Matkun Emerik 1963 2033 0
21 I Vidović Denis 0 1957 0
22 I Sršan Matija 1955 2047 0
23 MK Maltar Alberto 1949 2042 0
24 MK Škvorc Emanuel 1924 2026 0
25 I Pongrac Franjo 1910 2045 0
26 I Zadravec Stjepan 1909 2014 0
27 II Novak Milan 1899 1984 0
28 I Šardi Darko 1894 1994 0
29 I Bunjac Branimir 1889 1970 0
30 I Matkun Josip 1885 1962 0
31 I Krištović Robert 1884 1983 0
32 I Jančikić Matija 1870 1986 0
33 II Škrobar David 1868 2000 0
34 I Srnec Slađan 1858 1984 0
35 I Trbojević Josip 0 1844 0
36 I Srpak Damir 1841 1950 0
37 I Jurić Danijel 1840 1987 0
38 MK Horvatić Zvonko 1836 1941 0
39 II Glavina Lovro 1834 1977 0
40 MK Forštnarić Zdravko 1832 1966 0
41 I Kovačić Dominik 1830 1970 0
42 MK Stanković Saša 1830 1964 0
43 NM Fodor Ivan 1823 1984 0
44 MK Sambolec Andreja 1820 1848 0
45 II Čavlek Marko 1819 1920 0
46 II Žišković Nikola 1816 1956 0
47 II Đuranec Stjepan 1809 1895 0
48 II Zadravec Marin 1791 1947 0
49 I Žižek Siniša 1789 1868 0
50 II Kozjak Nino 1773 1907 0
51 II Živković Elvis 1760 1907 0
52 I Ferenčak Neven 1758 1889 0
53 MK Resman Boris 1758 1906 0
54 II Škiljan Branko 0 1758 0
55 II Juras Ivan 1751 1901 0
56 II Križanić Filip 1748 1843 0
57 III Sršan Nikola 1747 1894 0
58 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 0
59 IV Horvat Dinko 0 1741 0
60 II Vibovec Dejan 1740 1862 0
61 II Štrukelj Zlatko 1738 1876 0
62 II Pintarić Ivan 1737 1883 0
63 II Tramburovski Stevan 1733 1860 0
64 IV Rušec Petar 0 1729 0
65 II Hostnjak Domagoj 1728 1934 0
66 II Gundić Danijel 1722 1895 0
67 II Hrenić Dario 1717 1915 0
68 II Hrgar Marko 1715 1821 0
69 III Heric Dražen 0 1709 0
70 II Lisjak Josip 1708 1887 0
71 IV Martinčević Leon 0 1705 0
72 II Janči Zdravko 1701 1852 0
73 MK Čolić Tami 1700 1892 0
74 Krištofić Franjo 0 1697 0
75 II Posavec Kovač Vladimir 0 1695 0
76 III Purgar Marijan 1691 1823 0
77 III Puškadija Krešo 1688 1861 0
78 I Kovačić Franjo 1685 1844 0
79 I Šestak Matija 1682 1838 0
80 II Vurušić Mihael 1682 1813 0
81 Hanc Nejc 1673 2000 0
82 III Ivaci David 1671 1904 0
83 IV Kukolić Ivan 1667 1750 0
84 II Bedić Milivoj 1663 1831 0
85 III Milinović Ivan 1662 1833 0
86 III Jambrović Gabrijel 1660 1797 0
87 III Černov Božidar 1655 1790 0
88 Vidović Fran 0 1653 0
89 II Karlovčec David 1651 1886 0
90 Danjko Martin 0 1650 0
91 III Inkret Jelena 0 1648 0
92 III Strahija Josip 1633 1811 0
93 Turković Luka 0 1633 0
94 IV Vuk Mario 1631 1727 0
95 I Štrukelj Dragutin 1626 1807 0
96 III Hajec Božidar 1625 1796 0
97 Petrus Mladen 0 1624 0
98 IV Maloić-Surko Marta 0 1620 0
99 I Purgar Đuro 1619 1840 0
100 III Ciglar Ivan 1616 1743 0
101 IV Kovač Goran 1615 1767 0
102 II Kerman Josip 1614 1827 0
103 Kovaček Viktor 0 1613 0
104 II Srnec Zoran 1610 1768 0
105 Glavina Zvonimir 0 1607 0
106 MK Božinović Mario 1606 1885 0
107 Florjanović Marko 0 1600 0
108 Kušter Luka 0 1600 0
109 Legin Ranko 0 1600 0
110 Novak Franjo 0 1600 0
111 Strbad Kajetan 0 1600 0
112 Tomašić-Pintarić Štefanija 0 1600 0
113 II Buder Rudolf 1594 1784 0
114 II Horvat Denis 1594 1783 0
115 I Kolenko Josip 1576 1680 0
116 IV Varga David 1576 1732 0
117 III Krnjak Dilan 1545 1798 0
118 III Paler Dragutin 1541 1714 0
119 IV Janči Fran 1514 1750 0
120 I Tomašek Stjepan 1491 1699 0
121 IV Trojok Željko 1489 1637 0
122 Purgar Monika 1478 1620 0
123 I Štrukelj Marijan 1470 1857 0
124 III Pergar Lovro 1459 1802 0
125 III Pilić Fran Krsto 1454 1726 0
126 IV Petriš Leonardo 1450 1726 0
127 III Petrus Adrian 1448 1945 0
128 IV Kovaček Pavlo 1434 1841 0
129 Murković Igor 1427 1602 0
130 III Krnjak Žankarlo 1405 1772 0
131 IV Sarač Fran 1381 1769 0
132 IV Kanižaj Dino 1349 1782 0
133 Jurčec Anđelko 1330 1626 0
134 II Inkret Janja 1305 1678 0
135 Horvat Nino 1277 1640 0
136 IV David Filip 1229 1687 0

Teams starting rank

No. Titulo Nombre FIDE EloN Equipo M. Rp n w we w-we K elo+/-
1 IM Zupe Miran 2222 2222 ŠK Pretetinec, Pretetinec 1 0 2 1 1,69 -0,69 10 -6,9
2 Murko David 2218 2244 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 2 0 1 1 0,80 0,20 20 4,0
3 FM Vidović Saša 2215 2263 ŠK Strahoninec, Strahoninec 2 0 2 1,5 1,46 0,04 20 0,8
4 IM Polajžer Danilo 2209 2209 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 1 0 0 0 0,00 0,00 10 0,0
5 MK Vidović Mario 2203 2230 ŠK Strahoninec, Strahoninec 1 0 1 1 0,92 0,08 20 1,6
6 FM Simič Dragan 2178 2178 ŠK Čakovec, Čakovec 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
7 MK Havaš Janko 2171 2198 ŠK Sloboda II, Mihovljan 19 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
8 Žugaj Fjodor 2157 2157 ŠK Pretetinec, Pretetinec 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
9 Skuhala Luka 2152 2152 ŠK Miklavec, Miklavec 1 0 1 0,5 0,41 0,09 20 1,8
10 Haselbach David 2109 2109 ŠK Čakovec, Čakovec 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
11 MK Muškinja Borivoj 2081 2086 ŠK Čakovec, Čakovec 3 0 2 1,5 1,33 0,17 20 3,4
12 MK Hergotić Ivica 2079 2127 ŠK Pretetinec, Pretetinec 3 0 2 1,5 1,72 -0,22 20 -4,4
13 WFM Skuhala Barbara 2067 2067 ŠK Sloboda II, Mihovljan 1 0 1 0,5 0,48 0,02 20 0,4
14 MK Peharda Predrag 2037 2093 ŠK Metalac, Ladanje Donje 1 0 1 1 0,70 0,30 20 6,0
15 I Toplak Juraj 2028 2070 ŠK Sloboda II, Mihovljan 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
16 Žalig Christian 1984 2000 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
17 I Matkun Maksim 1974 2047 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 1 0 1 0 0,20 -0,20 20 -4,0
18 I Matkun Željko 1969 2046 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 3 0 1 1 0,68 0,32 20 6,4
19 MK Želežnjak Tihomir 1967 2063 ŠK Strahoninec, Strahoninec 3 0 1 1 0,61 0,39 20 7,8
20 I Matkun Emerik 1963 2033 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 2 0 1 0,5 0,57 -0,07 20 -1,4
21 I Vidović Denis 0 1957 ŠK Čakovec, Čakovec 12 0 0 0
22 I Sršan Matija 1955 2047 ŠK Pretetinec, Pretetinec 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
23 MK Maltar Alberto 1949 2042 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 1 0 1 0,5 0,17 0,33 20 6,6
24 MK Škvorc Emanuel 1924 2026 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
25 I Pongrac Franjo 1910 2045 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 3 0 1 0,5 0,43 0,07 20 1,4
26 I Zadravec Stjepan 1909 2014 ŠK Goran, Lopatinec 1 0 1 0,5 0,14 0,36 20 7,2
27 II Novak Milan 1899 1984 ŠŠK Marof, Novi Marof 2 0 1 0 0,13 -0,13 20 -2,6
28 I Šardi Darko 1894 1994 ŠK Sloboda II, Mihovljan 5 0 1 1 0,89 0,11 20 2,2
29 I Bunjac Branimir 1889 1970 ŠK Miklavec, Miklavec 2 0 2 0 0,69 -0,69 20 -13,8
30 I Matkun Josip 1885 1962 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 4 0 1 0,5 0,77 -0,27 20 -5,4
31 I Krištović Robert 1884 1983 ŠK Goran, Lopatinec 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
32 I Jančikić Matija 1870 1986 ŠK Sloboda II, Mihovljan 3 0 1 1 0,83 0,17 20 3,4
33 II Škrobar David 1868 2000 ŠK Sloboda II, Mihovljan 4 0 1 1 0,92 0,08 20 1,6
34 I Srnec Slađan 1858 1984 ŠK Pretetinec, Pretetinec 6 0 2 1,5 1,34 0,16 20 3,2
35 I Trbojević Josip 0 1844 ŠK Strahoninec, Strahoninec 14 0 0 0
36 I Srpak Damir 1841 1950 ŠK Miklavec, Miklavec 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
37 I Jurić Danijel 1840 1987 ŠK Pretetinec, Pretetinec 5 0 2 1,5 1,33 0,17 20 3,4
38 MK Horvatić Zvonko 1836 1941 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 8 0 1 1 0,73 0,27 20 5,4
39 II Glavina Lovro 1834 1977 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 4 0 1 0 0,32 -0,32 20 -6,4
40 MK Forštnarić Zdravko 1832 1966 ŠK Goran, Lopatinec 3 0 1 0 0,19 -0,19 20 -3,8
41 I Kovačić Dominik 1830 1970 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 6 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
42 MK Stanković Saša 1830 1964 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 7 0 1 0 0,46 -0,46 20 -9,2
43 NM Fodor Ivan 1823 1984 ŠK Goran, Lopatinec 4 0 1 0 0,50 -0,50 20 -10,0
44 MK Sambolec Andreja 1820 1848 ŠK Čakovec, Čakovec 4 0 1 1 0,50 0,50 20 10,0
45 II Čavlek Marko 1819 1920 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
46 II Žišković Nikola 1816 1956 ŠK Sloboda II, Mihovljan 6 0 1 0,5 0,92 -0,42 20 -8,4
47 II Đuranec Stjepan 1809 1895 ŠŠK Marof, Novi Marof 1 0 1 0 0,08 -0,08 20 -1,6
48 II Zadravec Marin 1791 1947 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 4 0 1 0,5 0,16 0,34 20 6,8
49 I Žižek Siniša 1789 1868 ŠK Čakovec, Čakovec 5 0 1 0 0,66 -0,66 20 -13,2
50 II Kozjak Nino 1773 1907 ŠK Strahoninec, Strahoninec 5 0 2 0,5 1,37 -0,87 20 -17,4
51 II Živković Elvis 1760 1907 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 6 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
52 I Ferenčak Neven 1758 1889 ŠK Pretetinec, Pretetinec 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
53 MK Resman Boris 1758 1906 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 5 0 1 0 0,39 -0,39 20 -7,8
54 II Škiljan Branko 0 1758 ŠŠK Marof, Novi Marof 10 0 0 0
55 II Juras Ivan 1751 1901 ŠK Sloboda II, Mihovljan 7 0 1 0,5 0,90 -0,40 20 -8,0
56 II Križanić Filip 1748 1843 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
57 III Sršan Nikola 1747 1894 ŠK Miklavec, Miklavec 4 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
58 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 9 0 1 1 0,55 0,45 40 18,0
59 IV Horvat Dinko 0 1741 ŠK Miklavec, Miklavec 12 0 0 0
60 II Vibovec Dejan 1740 1862 ŠK Pretetinec, Pretetinec 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
61 II Štrukelj Zlatko 1738 1876 ŠK Strahoninec, Strahoninec 4 0 2 1,5 1,20 0,30 20 6,0
62 II Pintarić Ivan 1737 1883 ŠK Goran, Lopatinec 5 0 1 0 0,12 -0,12 20 -2,4
63 II Tramburovski Stevan 1733 1860 ŠK Strahoninec, Strahoninec 6 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
64 IV Rušec Petar 0 1729 ŠK Metalac, Ladanje Donje 13 0 0 0
65 II Hostnjak Domagoj 1728 1934 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 8 0 1 1 0,60 0,40 20 8,0
66 II Gundić Danijel 1722 1895 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 9 0 1 1 0,63 0,37 20 7,4
67 II Hrenić Dario 1717 1915 ŠŠK Marof, Novi Marof 3 0 1 0,5 0,47 0,03 20 0,6
68 II Hrgar Marko 1715 1821 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
69 III Heric Dražen 0 1709 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 11 0 0 0
70 II Lisjak Josip 1708 1887 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 8 0 1 0 0,45 -0,45 20 -9,0
71 IV Martinčević Leon 0 1705 ŠK Metalac, Ladanje Donje 11 0 0 0
72 II Janči Zdravko 1701 1852 ŠK Strahoninec, Strahoninec 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
73 MK Čolić Tami 1700 1892 ŠK Strahoninec, Strahoninec 7 0 1 0 0,81 -0,81 20 -16,2
74 Krištofić Franjo 0 1697 ŠK Strahoninec, Strahoninec 15 0 0 0
75 II Posavec Kovač Vladimir 0 1695 ŠK Metalac, Ladanje Donje 10 0 0 0
76 III Purgar Marijan 1691 1823 ŠŠK Marof, Novi Marof 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
77 III Puškadija Krešo 1688 1861 ŠŠK Marof, Novi Marof 6 0 1 1 0,38 0,62 20 12,4
78 I Kovačić Franjo 1685 1844 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
79 I Šestak Matija 1682 1838 ŠŠK Marof, Novi Marof 4 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
80 II Vurušić Mihael 1682 1813 ŠK Metalac, Ladanje Donje 2 0 1 1 0,60 0,40 20 8,0
81 Hanc Nejc 1673 2000 ŠK Goran, Lopatinec 6 0 2 1,5 0,62 0,88 40 35,2
82 III Ivaci David 1671 1904 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 5 0 1 0,5 0,23 0,27 20 5,4
83 IV Kukolić Ivan 1667 1750 ŠK Pretetinec, Pretetinec 11 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
84 II Bedić Milivoj 1663 1831 ŠK Sloboda II, Mihovljan 8 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
85 III Milinović Ivan 1662 1833 ŠK Pretetinec, Pretetinec 9 0 2 1 1,18 -0,18 20 -3,6
86 III Jambrović Gabrijel 1660 1797 ŠK Miklavec, Miklavec 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
87 III Černov Božidar 1655 1790 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 6 0 1 0 0,40 -0,40 20 -8,0
88 Vidović Fran 0 1653 ŠK Strahoninec, Strahoninec 16 0 0 0
89 II Karlovčec David 1651 1886 ŠK Sloboda II, Mihovljan 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
90 Danjko Martin 0 1650 ŠK Goran, Lopatinec 9 0 1 0
91 III Inkret Jelena 0 1648 ŠK Metalac, Ladanje Donje 12 0 1 0,5
92 III Strahija Josip 1633 1811 ŠK Miklavec, Miklavec 7 0 1 0,5 0,55 -0,05 20 -1,0
93 Turković Luka 0 1633 ŠŠK Marof, Novi Marof 12 0 0 0
94 IV Vuk Mario 1631 1727 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 9 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
95 I Štrukelj Dragutin 1626 1807 ŠK Strahoninec, Strahoninec 9 0 1 0,5 0,62 -0,12 40 -4,8
96 III Hajec Božidar 1625 1796 ŠK Pretetinec, Pretetinec 10 0 1 0 0,37 -0,37 20 -7,4
97 Petrus Mladen 0 1624 ŠŠK Marof, Novi Marof 11 0 1 1
98 IV Maloić-Surko Marta 0 1620 ŠK Metalac, Ladanje Donje 14 0 0 0
99 I Purgar Đuro 1619 1840 ŠŠK Marof, Novi Marof 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
100 III Ciglar Ivan 1616 1743 ŠK Metalac, Ladanje Donje 3 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
101 IV Kovač Goran 1615 1767 ŠK Strahoninec, Strahoninec 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
102 II Kerman Josip 1614 1827 ŠK Goran, Lopatinec 7 0 2 0,5 0,73 -0,23 20 -4,6
103 Kovaček Viktor 0 1613 ŠK Metalac, Ladanje Donje 15 0 0 0
104 II Srnec Zoran 1610 1768 ŠK Miklavec, Miklavec 6 0 2 0 0,73 -0,73 20 -14,6
105 Glavina Zvonimir 0 1607 ŠK Miklavec, Miklavec 14 0 0 0
106 MK Božinović Mario 1606 1885 ŠK Miklavec, Miklavec 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
107 Florjanović Marko 0 1600 ŠK Metalac, Ladanje Donje 16 0 0 0
108 Kušter Luka 0 1600 ŠK Metalac, Ladanje Donje 17 0 0 0
109 Legin Ranko 0 1600 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 11 0 0 0
110 Novak Franjo 0 1600 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 12 0 0 0
111 Strbad Kajetan 0 1600 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 13 0 0 0
112 Tomašić-Pintarić Štefanija 0 1600 ŠK Miklavec, Miklavec 13 0 0 0
113 II Buder Rudolf 1594 1784 ŠK Metalac, Ladanje Donje 4 0 1 0,5 0,45 0,05 20 1,0
114 II Horvat Denis 1594 1783 ŠK Čakovec, Čakovec 6 0 2 1 0,64 0,36 20 7,2
115 I Kolenko Josip 1576 1680 ŠK Metalac, Ladanje Donje 5 0 1 0,5 0,50 0,00 40 0,0
116 IV Varga David 1576 1732 ŠK Miklavec, Miklavec 8 0 2 1 0,75 0,25 20 5,0
117 III Krnjak Dilan 1545 1798 ŠK Čakovec, Čakovec 7 0 1 0 0,11 -0,11 40 -4,4
118 III Paler Dragutin 1541 1714 ŠK Miklavec, Miklavec 9 0 2 1 1,03 -0,03 20 -0,6
119 IV Janči Fran 1514 1750 ŠK Strahoninec, Strahoninec 11 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
120 I Tomašek Stjepan 1491 1699 ŠK Metalac, Ladanje Donje 6 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
121 IV Trojok Željko 1489 1637 ŠK Pretetinec, Pretetinec 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
122 Purgar Monika 1478 1620 ŠŠK Marof, Novi Marof 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
123 I Štrukelj Marijan 1470 1857 ŠK Strahoninec, Strahoninec 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
124 III Pergar Lovro 1459 1802 ŠK Čakovec, Čakovec 9 0 1 1 0,74 0,26 40 10,4
125 III Pilić Fran Krsto 1454 1726 ŠK Strahoninec, Strahoninec 13 0 1 1 0,54 0,46 40 18,4
126 IV Petriš Leonardo 1450 1726 ŠK Metalac, Ladanje Donje 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
127 III Petrus Adrian 1448 1945 ŠŠK Marof, Novi Marof 9 0 1 1 0,19 0,81 40 32,4
128 IV Kovaček Pavlo 1434 1841 ŠK Metalac, Ladanje Donje 8 0 1 0,5 0,35 0,15 40 6,0
129 Murković Igor 1427 1602 ŠK Miklavec, Miklavec 11 0 1 0 0,46 -0,46 40 -18,4
130 III Krnjak Žankarlo 1405 1772 ŠK Čakovec, Čakovec 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
131 IV Sarač Fran 1381 1769 ŠK Čakovec, Čakovec 13 0 1 0,5 0,10 0,40 40 16,0
132 IV Kanižaj Dino 1349 1782 ŠK Čakovec, Čakovec 8 0 1 0,5 0,08 0,42 20 8,4
133 Jurčec Anđelko 1330 1626 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
134 II Inkret Janja 1305 1678 ŠK Metalac, Ladanje Donje 9 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
135 Horvat Nino 1277 1640 ŠK Goran, Lopatinec 8 0 2 0 0,35 -0,35 40 -14,0
136 IV David Filip 1229 1687 ŠK Čakovec, Čakovec 11 0 1 0 0,08 -0,08 40 -3,2

Round 1

M. 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec - 11   ŠK Goran, Lopatinec 4½:1½
1.1 IM Zupe, Miran - I Zadravec, Stjepan ½ - ½
1.2 MK Hergotić, Ivica - II Pintarić, Ivan 1 - 0
1.3 I Jurić, Danijel - Hanc, Nejc ½ - ½
1.4 I Srnec, Slađan - II Kerman, Josip ½ - ½
1.5 III Milinović, Ivan - Horvat, Nino 1 - 0
1.6 III Hajec, Božidar - Danjko, Martin 1 - 0
M. 3   ŠK Čakovec, Čakovec - 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan 1½:4½
2.1 MK Muškinja, Borivoj - WFM Skuhala, Barbara ½ - ½
2.2 II Horvat, Denis - I Jančikić, Matija 0 - 1
2.3 III Krnjak, Dilan - I Šardi, Darko 0 - 1
2.4 IV Kanižaj, Dino - II Žišković, Nikola ½ - ½
2.5 IV David, Filip - II Škrobar, David 0 - 1
2.6 IV Sarač, Fran - II Juras, Ivan ½ - ½
M. 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice - 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog 4 : 2
3.1 I Matkun, Maksim - Murko, David 0 - 1
3.2 I Matkun, Emerik - I Pongrac, Franjo ½ - ½
3.3 I Matkun, Željko - II Glavina, Lovro 1 - 0
3.4 I Matkun, Josip - III Ivaci, David ½ - ½
3.5 II Hostnjak, Domagoj - III Černov, Božidar 1 - 0
3.6 II Hostnjak, Hrvoje - II Lisjak, Josip 1 - 0
M. 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje - 8   ŠK Miklavec, Miklavec 4 : 2
4.1 MK Peharda, Predrag - I Bunjac, Branimir 1 - 0
4.2 II Vurušić, Mihael - II Srnec, Zoran 1 - 0
4.3 II Buder, Rudolf - III Strahija, Josip ½ - ½
4.4 I Kolenko, Josip - IV Varga, David ½ - ½
4.5 IV Kovaček, Pavlo - III Paler, Dragutin ½ - ½
4.6 III Inkret, Jelena - Murković, Igor ½ - ½
M. 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec - 7   ŠŠK Marof, Novi Marof 2½:3½
5.1 MK Vidović, Mario - II Đuranec, Stjepan 1 - 0
5.2 FM Vidović, Saša - II Novak, Milan 1 - 0
5.3 II Štrukelj, Zlatko - II Hrenić, Dario ½ - ½
5.4 II Kozjak, Nino - III Puškadija, Krešo 0 - 1
5.5 MK Čolić, Tami - III Petrus, Adrian 0 - 1
5.6 I Štrukelj, Dragutin - Petrus, Mladen 0 - 1

Round 2

M. 8   ŠK Miklavec, Miklavec - 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec 1½:4½
1.1 Skuhala, Luka - FM Vidović, Saša ½ - ½
1.2 I Bunjac, Branimir - MK Želežnjak, Tihomir 0 - 1
1.3 II Srnec, Zoran - II Štrukelj, Zlatko 0 - 1
1.4 IV Varga, David - II Kozjak, Nino ½ - ½
1.5 III Paler, Dragutin - I Štrukelj, Dragutin ½ - ½
1.6 Murković, Igor - III Pilić, Fran Krsto 0 - 1
M. 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog - 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan - 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Goran, Lopatinec - 3   ŠK Čakovec, Čakovec 1 : 5
4.1 MK Forštnarić, Zdravko - MK Muškinja, Borivoj 0 - 1
4.2 NM Fodor, Ivan - MK Sambolec, Andreja 0 - 1
4.3 Hanc, Nejc - I Žižek, Siniša 1 - 0
4.4 II Kerman, Josip - II Horvat, Denis 0 - 1
4.5 Horvat, Nino - III Pergar, Lovro 0 - 1
4.6 Danjko, Martin - I Vidović, Denis 0 - 1
M. 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec - 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec 3 : 3
5.1 MK Maltar, Alberto - IM Zupe, Miran ½ - ½
5.2 II Zadravec, Marin - MK Hergotić, Ivica ½ - ½
5.3 MK Resman, Boris - I Jurić, Danijel 0 - 1
5.4 MK Stanković, Saša - I Srnec, Slađan 0 - 1
5.5 MK Horvatić, Zvonko - III Milinović, Ivan 1 - 0
5.6 II Gundić, Danijel - III Hajec, Božidar 1 - 0

Round 3

M. 3   ŠK Čakovec, Čakovec - 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice - 11   ŠK Goran, Lopatinec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje - 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec - 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠŠK Marof, Novi Marof - 8   ŠK Miklavec, Miklavec 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 4

M. 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog - 7   ŠŠK Marof, Novi Marof 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan - 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Goran, Lopatinec - 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec - 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec - 3   ŠK Čakovec, Čakovec 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 5

M. 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice - 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje - 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec - 11   ŠK Goran, Lopatinec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠŠK Marof, Novi Marof - 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Miklavec, Miklavec - 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 6

M. 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan - 8   ŠK Miklavec, Miklavec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Goran, Lopatinec - 7   ŠŠK Marof, Novi Marof 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec - 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec - 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Čakovec, Čakovec - 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 7

M. 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje - 3   ŠK Čakovec, Čakovec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec - 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠŠK Marof, Novi Marof - 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Miklavec, Miklavec - 11   ŠK Goran, Lopatinec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog - 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 8

M. 11   ŠK Goran, Lopatinec - 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec - 8   ŠK Miklavec, Miklavec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec - 7   ŠŠK Marof, Novi Marof 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Čakovec, Čakovec - 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice - 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 9

M. 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec - 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠŠK Marof, Novi Marof - 3   ŠK Čakovec, Čakovec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Miklavec, Miklavec - 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog - 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan - 11   ŠK Goran, Lopatinec 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 10

M. 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec - 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec - 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Čakovec, Čakovec - 8   ŠK Miklavec, Miklavec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice - 7   ŠŠK Marof, Novi Marof 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje - 6   ŠK Strahoninec, Strahoninec 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 11

M. 7   ŠŠK Marof, Novi Marof - 5   ŠK Metalac, Ladanje Donje 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   ŠK Miklavec, Miklavec - 4   ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK ALMEE Prelog, Prelog - 3   ŠK Čakovec, Čakovec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠK Sloboda II, Mihovljan - 2   ŠK Pretetinec, Pretetinec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Goran, Lopatinec - 1   ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 0 : 0

Players ranking

Teams ranking

Rk. Equipo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5 
1 ŠK Pretetinec, Pretetinec  *  3 3 7,5 4,0 20,3 0
2 ŠK Strahoninec, Strahoninec  *  2 7,0 3,5 24,5 0
3 ŠK Čakovec, Čakovec  *  5 2 6,5 2,5 19,3 0
4 ŠK Sloboda II, Mihovljan  *  2 4,5 6,5 29,3 0
5 ŠK Metalac, Ladanje Donje  *  4 2 4,0 3,5 14,0 0
6 ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice  *  4 2 4,0 2,0 8,0 0
7 ŠŠK Marof, Novi Marof  *  2 3,5 7,0 24,5 0
8 ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec 3  *  1 3,0 3,8 22,5 0
9 ŠK Miklavec, Miklavec 2  *  0 3,5 0,0 18,5 0
10 ŠK Goran, Lopatinec 1  *  0 2,5 0,0 17,8 0
11 ŠK ALMEE Prelog, Prelog 2  *  0 2,0 0,0 8,0 0

Teams starting rank

  1. ŠK Gornji Mihaljevec, G.Mihaljevec (Elo medio:1892 / Des 1: 1 / Des 2: 3)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Maltar Alberto 1949 2042 0,5 1,0 0
2 MK Škvorc Emanuel 1924 2026 0,0 0,0 0
3 Žalig Christian 1984 2000 0,0 0,0 0
4 II Zadravec Marin 1791 1947 0,5 1,0 0
5 MK Resman Boris 1758 1906 0,0 1,0 0
6 I Kovačić Dominik 1830 1970 0,0 0,0 0
7 MK Stanković Saša 1830 1964 0,0 1,0 0
8 MK Horvatić Zvonko 1836 1941 1,0 1,0 0
9 II Gundić Danijel 1722 1895 1,0 1,0 0
10 I Kovačić Franjo 1685 1844 0,0 0,0 0
11 III Heric Dražen 0 1709 0,0 0,0 0
  2. ŠK Pretetinec, Pretetinec (Elo medio:2019 / Des 1: 3 / Des 2: 7,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 IM Zupe Miran 2222 2222 1,0 2,0 0
2 Žugaj Fjodor 2157 2157 0,0 0,0 0
3 MK Hergotić Ivica 2079 2127 1,5 2,0 0
4 I Sršan Matija 1955 2047 0,0 0,0 0
5 I Jurić Danijel 1840 1987 1,5 2,0 0
6 I Srnec Slađan 1858 1984 1,5 2,0 0
7 I Ferenčak Neven 1758 1889 0,0 0,0 0
8 II Vibovec Dejan 1740 1862 0,0 0,0 0
9 III Milinović Ivan 1662 1833 1,0 2,0 0
10 III Hajec Božidar 1625 1796 1,0 2,0 0
11 IV Kukolić Ivan 1667 1750 0,0 0,0 0
12 IV Trojok Željko 1489 1637 0,0 0,0 0
  3. ŠK Čakovec, Čakovec (Elo medio:1989 / Des 1: 2 / Des 2: 6,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 FM Simič Dragan 2178 2178 0,0 0,0 0
2 Haselbach David 2109 2109 0,0 0,0 0
3 MK Muškinja Borivoj 2081 2086 1,5 2,0 0
4 MK Sambolec Andreja 1820 1848 1,0 1,0 0
5 I Žižek Siniša 1789 1868 0,0 1,0 0
6 II Horvat Denis 1594 1783 1,0 2,0 0
7 III Krnjak Dilan 1545 1798 0,0 1,0 0
8 IV Kanižaj Dino 1349 1782 0,5 1,0 0
9 III Pergar Lovro 1459 1802 1,0 1,0 0
10 III Krnjak Žankarlo 1405 1772 0,0 0,0 0
11 IV David Filip 1229 1687 0,0 1,0 0
12 I Vidović Denis 0 1957 1,0 1,0 0
13 IV Sarač Fran 1381 1769 0,5 1,0 0
  4. ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice (Elo medio:1895 / Des 1: 2 / Des 2: 4)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 I Matkun Maksim 1974 2047 0,0 1,0 0
2 I Matkun Emerik 1963 2033 0,5 1,0 0
3 I Matkun Željko 1969 2046 1,0 1,0 0
4 I Matkun Josip 1885 1962 0,5 1,0 0
5 II Čavlek Marko 1819 1920 0,0 0,0 0
6 II Živković Elvis 1760 1907 0,0 0,0 0
7 II Križanić Filip 1748 1843 0,0 0,0 0
8 II Hostnjak Domagoj 1728 1934 1,0 1,0 0
9 II Hostnjak Hrvoje 1743 1972 1,0 1,0 0
  5. ŠK Metalac, Ladanje Donje (Elo medio:1749 / Des 1: 2 / Des 2: 4)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Peharda Predrag 2037 2093 1,0 1,0 0
2 II Vurušić Mihael 1682 1813 1,0 1,0 0
3 III Ciglar Ivan 1616 1743 0,0 0,0 0
4 II Buder Rudolf 1594 1784 0,5 1,0 0
5 I Kolenko Josip 1576 1680 0,5 1,0 0
6 I Tomašek Stjepan 1491 1699 0,0 0,0 0
7 IV Petriš Leonardo 1450 1726 0,0 0,0 0
8 IV Kovaček Pavlo 1434 1841 0,5 1,0 0
9 II Inkret Janja 1305 1678 0,0 0,0 0
10 II Posavec Kovač Vladimir 0 1695 0,0 0,0 0
11 IV Martinčević Leon 0 1705 0,0 0,0 0
12 III Inkret Jelena 0 1648 0,5 1,0 0
13 IV Rušec Petar 0 1729 0,0 0,0 0
14 IV Maloić-Surko Marta 0 1620 0,0 0,0 0
15 Kovaček Viktor 0 1613 0,0 0,0 0
16 Florjanović Marko 0 1600 0,0 0,0 0
17 Kušter Luka 0 1600 0,0 0,0 0
  6. ŠK Strahoninec, Strahoninec (Elo medio:1957 / Des 1: 2 / Des 2: 7)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Vidović Mario 2203 2230 1,0 1,0 0
2 FM Vidović Saša 2215 2263 1,5 2,0 0
3 MK Želežnjak Tihomir 1967 2063 1,0 1,0 0
4 II Štrukelj Zlatko 1738 1876 1,5 2,0 0
5 II Kozjak Nino 1773 1907 0,5 2,0 0
6 II Tramburovski Stevan 1733 1860 0,0 0,0 0
7 MK Čolić Tami 1700 1892 0,0 1,0 0
8 II Janči Zdravko 1701 1852 0,0 0,0 0
9 I Štrukelj Dragutin 1626 1807 0,5 2,0 0
10 IV Kovač Goran 1615 1767 0,0 0,0 0
11 IV Janči Fran 1514 1750 0,0 0,0 0
12 I Štrukelj Marijan 1470 1857 0,0 0,0 0
13 III Pilić Fran Krsto 1454 1726 1,0 1,0 0
14 I Trbojević Josip 0 1844 0,0 0,0 0
15 Krištofić Franjo 0 1697 0,0 0,0 0
16 Vidović Fran 0 1653 0,0 0,0 0
  7. ŠŠK Marof, Novi Marof (Elo medio:1760 / Des 1: 2 / Des 2: 3,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 II Đuranec Stjepan 1809 1895 0,0 1,0 0
2 II Novak Milan 1899 1984 0,0 1,0 0
3 II Hrenić Dario 1717 1915 0,5 1,0 0
4 I Šestak Matija 1682 1838 0,0 0,0 0
5 III Purgar Marijan 1691 1823 0,0 0,0 0
6 III Puškadija Krešo 1688 1861 1,0 1,0 0
7 I Purgar Đuro 1619 1840 0,0 0,0 0
8 Purgar Monika 1478 1620 0,0 0,0 0
9 III Petrus Adrian 1448 1945 1,0 1,0 0
10 II Škiljan Branko 0 1758 0,0 0,0 0
11 Petrus Mladen 0 1624 1,0 1,0 0
12 Turković Luka 0 1633 0,0 0,0 0
  8. ŠK Miklavec, Miklavec (Elo medio:1838 / Des 1: 0 / Des 2: 3,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 Skuhala Luka 2152 2152 0,5 1,0 0
2 I Bunjac Branimir 1889 1970 0,0 2,0 0
3 I Srpak Damir 1841 1950 0,0 0,0 0
4 III Sršan Nikola 1747 1894 0,0 0,0 0
5 III Jambrović Gabrijel 1660 1797 0,0 0,0 0
6 II Srnec Zoran 1610 1768 0,0 2,0 0
7 III Strahija Josip 1633 1811 0,5 1,0 0
8 IV Varga David 1576 1732 1,0 2,0 0
9 III Paler Dragutin 1541 1714 1,0 2,0 0
10 MK Božinović Mario 1606 1885 0,0 0,0 0
11 Murković Igor 1427 1602 0,5 2,0 0
12 IV Horvat Dinko 0 1741 0,0 0,0 0
13 Tomašić-Pintarić Štefanija 0 1600 0,0 0,0 0
14 Glavina Zvonimir 0 1607 0,0 0,0 0
  9. ŠK ALMEE Prelog, Prelog (Elo medio:1932 / Des 1: 0 / Des 2: 2)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 IM Polajžer Danilo 2209 2209 0,0 0,0 0
2 Murko David 2218 2244 1,0 1,0 0
3 I Pongrac Franjo 1910 2045 0,5 1,0 0
4 II Glavina Lovro 1834 1977 0,0 1,0 0
5 III Ivaci David 1671 1904 0,5 1,0 0
6 III Černov Božidar 1655 1790 0,0 1,0 0
7 II Hrgar Marko 1715 1821 0,0 0,0 0
8 II Lisjak Josip 1708 1887 0,0 1,0 0
9 IV Vuk Mario 1631 1727 0,0 0,0 0
10 Jurčec Anđelko 1330 1626 0,0 0,0 0
11 Legin Ranko 0 1600 0,0 0,0 0
12 Novak Franjo 0 1600 0,0 0,0 0
13 Strbad Kajetan 0 1600 0,0 0,0 0
  10. ŠK Sloboda II, Mihovljan (Elo medio:1983 / Des 1: 2 / Des 2: 4,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 WFM Skuhala Barbara 2067 2067 0,5 1,0 0
2 I Toplak Juraj 2028 2070 0,0 0,0 0
3 I Jančikić Matija 1870 1986 1,0 1,0 0
4 II Škrobar David 1868 2000 1,0 1,0 0
5 I Šardi Darko 1894 1994 1,0 1,0 0
6 II Žišković Nikola 1816 1956 0,5 1,0 0
7 II Juras Ivan 1751 1901 0,5 1,0 0
8 II Bedić Milivoj 1663 1831 0,0 0,0 0
9 II Karlovčec David 1651 1886 0,0 0,0 0
19 MK Havaš Janko 2171 2198 0,0 0,0 0
  11. ŠK Goran, Lopatinec (Elo medio:1810 / Des 1: 0 / Des 2: 2,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 I Zadravec Stjepan 1909 2014 0,5 1,0 0
2 I Krištović Robert 1884 1983 0,0 0,0 0
3 MK Forštnarić Zdravko 1832 1966 0,0 1,0 0
4 NM Fodor Ivan 1823 1984 0,0 1,0 0
5 II Pintarić Ivan 1737 1883 0,0 1,0 0
6 Hanc Nejc 1673 2000 1,5 2,0 0
7 II Kerman Josip 1614 1827 0,5 2,0 0
8 Horvat Nino 1277 1640 0,0 2,0 0
9 Danjko Martin 0 1650 0,0 2,0 0