ZZC, IV A liga

Chess tournament overview

Country: Croatia
Tournament date: 2021-06-27 to 2021-11-14
Tournament place: Zagreb,Busevec,Podsused,Sv. Nedelja,Jastrebarsko,Vurnovec (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 90 min + 30 sec / move
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Hrvatski šahovski savez
Main referee: IA Slavko Bejuk, (14517361)
Referee: Carapovic, Cetina, Furcic, Zibrat, Stancin, Vukman

Schedule: ZZC, IV A liga

Round Date Time
1 2021/06/27 10:00
2 2021/08/29 10:00
3 2021/09/05 10:00
4 2021/09/12 10:00
5 2021/09/19 10:00
6 2021/09/26 10:00
7 2021/10/03 10:00
8 2021/10/10 10:00
9 2021/10/17 10:00
10 2021/10/24 10:00
11 2021/11/14 10:00

Players registered in ZZC, IV A liga

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 WIM Frančišković Borka 2246 2275 0
2 FM Iveković Mario 2181 2206 0
3 FM Petrović Zvonko 2145 2129 0
4 MK Maravić Stjepan 2130 2116 0
5 MK Mravunac Damir 2130 2137 0
6 MK Marković Vjeran 2118 2129 0
7 MK Vidaković Darko 2112 2109 0
8 MK Karlić Zvjezdan 2096 2115 0
9 MK Martinuš Tomo 2095 2074 0
10 MK Tomka Damir 2095 2087 0
11 WFM Iveković Tihana 2093 2145 0
12 MK Škorić Milan 2079 2116 0
13 I Novosel Lovro 2078 2099 0
14 MK Šunjić Vitomir 2059 2102 0
15 MK Dejanović Mladen 2052 2087 0
16 MK Knežević Krešimir 2049 2070 0
17 I Šafranić Josip 2044 2023 0
18 MK Takač Zvonko 2044 2084 0
19 WFM Stančin Ana 2037 2070 0
20 I Iveković Josip 2027 2060 0
21 MK Vodopija Goran 2024 2044 0
22 MK Hudolin Krešimir 2019 2045 0
23 MK Rožić Marijan 2019 2052 0
24 MK Bačurin Juraj 2017 2017 0
25 I Fiamengo Joško 2016 2023 0
26 I Benamatić Krešimir 2015 2036 0
27 I Obad Damir 1996 2051 0
28 MK Jurić Joso 1995 2062 0
29 I Lončarić Mladen 0 1993 0
30 MK Hibner Branko 1991 2007 0
31 I Maravić Ivan 1991 2081 0
32 I Čolakić Tomislav 1984 2009 0
33 I Banek Krešimir 1981 1979 0
34 I Božičević Ivan 1979 2015 0
35 II Iveković Benjamin 1965 1947 0
36 I Rudić Željko 1964 1970 0
37 I Križančić Josip 1959 1952 0
38 MK Pintarić Ivica 1954 2015 0
39 I Ćelepirović Vinko 1952 1969 0
40 MK Cvetković Ivan 1948 1947 0
41 MK Globan Tomislav 1948 2006 0
42 I Kaplan Jan 1948 2032 0
43 I Bilafer Neđeljko 1945 1906 0
44 I Koporčić Branko 1945 1905 0
45 I Balen Teo 1943 2025 0
46 I Borota Igor 1940 1996 0
47 MK Pauš Veljko 1939 2049 0
48 NM Dejanović Tereza 1938 2059 0
49 MK Padjen Zdenko 1934 2021 0
50 MK Vitaljić Nebojša 1934 1991 0
51 I Kelečić Dragutin 1925 1928 0
52 Kovačić Ivan 1923 2000 0
53 I Trempetić Mladen 1921 1946 0
54 II Cvetko Vjekoslav 1917 1890 0
55 I Mahečić Lovre 1917 2050 0
56 I Fiamengo Andrija 1914 1924 0
57 II Glasinović Juraj 1913 1974 0
58 I Poljak Nikola 1902 2014 0
59 I Lončarić Zlatko 0 1894 0
60 I Leskovar Viktor 1893 2025 0
61 III Pehnec Marijan 1891 1893 0
62 III Pešut Josip 0 1891 0
63 MK Jakovljevski Radivoje 1885 1940 0
64 I Damić Dalibor 1883 1862 0
65 MK Iveković Ivana 1874 1972 0
66 I Ranogajec Borislav 1874 1822 0
67 MK Čolić Zdravko 1872 1967 0
68 II Jelić Filip 1871 1961 0
69 II Morić Ivan 1871 1947 0
70 I Deriš Antun 1870 1930 0
71 II Petan Dragutin 1868 1890 0
72 II Biljak Tomislav 1862 1967 0
73 II Božičević Josip 1857 1908 0
74 II Jagunić Vladimir 1855 1975 0
75 II Karlušić Marko 1855 1912 0
76 II Žgela Joso 1822 1851 0
77 II Martić Marko 1821 1925 0
78 I Kuštrak Mladen 1818 1833 0
79 III Horvat Tihomir 1816 1842 0
80 III Kraljević Mijo 1816 1885 0
81 MK Prskalo Zoran 1814 1954 0
82 III Belicki Antonijo 1813 1792 0
83 IV Žuvić Ivan 0 1788 0
84 I Rožić Zlatko 1787 1980 0
85 III Korak Milivoj 1785 1892 0
86 II Galoić David 1780 1941 0
87 Bizjak Anej 1779 2000 0
88 MK Iveković Zvjezdana 1771 1924 0
89 III Kelečić Ivica 0 1767 0
90 IV Tonč Josip 0 1759 0
91 II Kovač Mihael 1758 1915 0
92 I Vukman Branko 1757 1789 0
93 I Jeger Tamara 1756 1875 0
94 III Vrabec Stjepan 1756 1779 0
95 III Kuburaš Asim 0 1743 0
96 IV Rumiha Bruno 0 1739 0
97 III Pejić Ante 1737 1841 0
98 II Kezerić Miroslav 1713 1862 0
99 II Zoretić Zlatko 1710 1760 0
100 III Čarapović Slavko 1701 1665 0
101 Tonković Bartol 0 1693 0
102 IV Jurković Dinko 1692 1708 0
103 III Damjanović Šimun 1689 1827 0
104 I Sontag Bruno 1685 1773 0
105 III Gverić Tvrtko 1684 1842 0
106 IV Kadić Antun 1684 1755 0
107 Vuković Mirko 0 1669 0
108 II Portada Ratimir 1664 1782 0
109 IV Mišerić Mislav 1663 1785 0
110 MK Arlavi Sara 1653 1892 0
111 IV Kobali Borislav 1653 1745 0
112 Pischiutta Nikola 0 1647 0
113 Fiolić Lucija 0 1645 0
114 Pisačić Ivan 0 1640 0
115 Medved Andro 0 1638 0
116 Furčić Tin 1635 1680 0
117 Kišan Josip 0 1635 0
118 III Iveković Suzana 1633 1644 0
119 Novosel Ivan 0 1629 0
120 Žganec Zvonko 0 1626 0
121 Ciban Noa 0 1622 0
122 II Vraneša Ivan 1622 1898 0
123 Matašić Filip 0 1619 0
124 Biondić Slavko 0 1615 0
125 Urukalović Zvonimir 0 1612 0
126 MK Trgovac Mira 1611 1908 0
127 Detelić Saša 0 1600 0
128 Horvačić Elena 0 1600 0
129 II Ivančić Mate 1600 1856 0
130 Jelić Marinko 0 1600 0
131 Jovićević Nikola 0 1600 0
132 Juras Drago 0 1600 0
133 Liović Fran 0 1600 0
134 Tanković Šemso 0 1600 0
135 IV Vulje Stjepan 1585 1751 0
136 III Jelic Boro 1557 1787 0
137 II Ljubić Luka 1542 1877 0
138 III Kolić Mario 1519 1826 0
139 IV Konicija Željko 1472 1714 0
140 MK Trgovac Marta 1472 1897 0
141 II Cvetković Erik 1465 1851 0
142 Arlavi Robert 1453 1600 0
143 II Orac David 1438 1794 0
144 IV Cirimotic Josip 1402 1724 0
145 III Cvetković Božo 1387 1792 0
146 I Jazbec Dora 1363 1840 0
147 Novosel Stjepan 1333 1659 0
148 III Orac Leo 1322 1725 0
149 IV Fiolić Luka 1294 1765 0
150 IV Radalj Ante 1289 1783 0
151 Iveković Dominik 1266 1674 0
152 IV Pezer Petar 1243 1704 0
153 Balog Ivan 1165 1602 0
154 IV Rezo Borna 1147 1629 0
155 II Halužan Samanta 1145 1722 0
156 II Fiolić Ivana 1058 1699 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 WIM Frančišković Borka 2246 2275 0
2 FM Iveković Mario 2181 2206 0
3 FM Petrović Zvonko 2145 2129 0
4 MK Maravić Stjepan 2130 2116 0
5 MK Mravunac Damir 2130 2137 0
6 MK Marković Vjeran 2118 2129 0
7 MK Vidaković Darko 2112 2109 0
8 MK Karlić Zvjezdan 2096 2115 0
9 MK Martinuš Tomo 2095 2074 0
10 MK Tomka Damir 2095 2087 0
11 WFM Iveković Tihana 2093 2145 0
12 MK Škorić Milan 2079 2116 0
13 I Novosel Lovro 2078 2099 0
14 MK Šunjić Vitomir 2059 2102 0
15 MK Dejanović Mladen 2052 2087 0
16 MK Knežević Krešimir 2049 2070 0
17 I Šafranić Josip 2044 2023 0
18 MK Takač Zvonko 2044 2084 0
19 WFM Stančin Ana 2037 2070 0
20 I Iveković Josip 2027 2060 0
21 MK Vodopija Goran 2024 2044 0
22 MK Hudolin Krešimir 2019 2045 0
23 MK Rožić Marijan 2019 2052 0
24 MK Bačurin Juraj 2017 2017 0
25 I Fiamengo Joško 2016 2023 0
26 I Benamatić Krešimir 2015 2036 0
27 I Obad Damir 1996 2051 0
28 MK Jurić Joso 1995 2062 0
29 I Lončarić Mladen 0 1993 0
30 MK Hibner Branko 1991 2007 0
31 I Maravić Ivan 1991 2081 0
32 I Čolakić Tomislav 1984 2009 0
33 I Banek Krešimir 1981 1979 0
34 I Božičević Ivan 1979 2015 0
35 II Iveković Benjamin 1965 1947 0
36 I Rudić Željko 1964 1970 0
37 I Križančić Josip 1959 1952 0
38 MK Pintarić Ivica 1954 2015 0
39 I Ćelepirović Vinko 1952 1969 0
40 MK Cvetković Ivan 1948 1947 0
41 MK Globan Tomislav 1948 2006 0
42 I Kaplan Jan 1948 2032 0
43 I Bilafer Neđeljko 1945 1906 0
44 I Koporčić Branko 1945 1905 0
45 I Balen Teo 1943 2025 0
46 I Borota Igor 1940 1996 0
47 MK Pauš Veljko 1939 2049 0
48 NM Dejanović Tereza 1938 2059 0
49 MK Padjen Zdenko 1934 2021 0
50 MK Vitaljić Nebojša 1934 1991 0
51 I Kelečić Dragutin 1925 1928 0
52 Kovačić Ivan 1923 2000 0
53 I Trempetić Mladen 1921 1946 0
54 II Cvetko Vjekoslav 1917 1890 0
55 I Mahečić Lovre 1917 2050 0
56 I Fiamengo Andrija 1914 1924 0
57 II Glasinović Juraj 1913 1974 0
58 I Poljak Nikola 1902 2014 0
59 I Lončarić Zlatko 0 1894 0
60 I Leskovar Viktor 1893 2025 0
61 III Pehnec Marijan 1891 1893 0
62 III Pešut Josip 0 1891 0
63 MK Jakovljevski Radivoje 1885 1940 0
64 I Damić Dalibor 1883 1862 0
65 MK Iveković Ivana 1874 1972 0
66 I Ranogajec Borislav 1874 1822 0
67 MK Čolić Zdravko 1872 1967 0
68 II Jelić Filip 1871 1961 0
69 II Morić Ivan 1871 1947 0
70 I Deriš Antun 1870 1930 0
71 II Petan Dragutin 1868 1890 0
72 II Biljak Tomislav 1862 1967 0
73 II Božičević Josip 1857 1908 0
74 II Jagunić Vladimir 1855 1975 0
75 II Karlušić Marko 1855 1912 0
76 II Žgela Joso 1822 1851 0
77 II Martić Marko 1821 1925 0
78 I Kuštrak Mladen 1818 1833 0
79 III Horvat Tihomir 1816 1842 0
80 III Kraljević Mijo 1816 1885 0
81 MK Prskalo Zoran 1814 1954 0
82 III Belicki Antonijo 1813 1792 0
83 IV Žuvić Ivan 0 1788 0
84 I Rožić Zlatko 1787 1980 0
85 III Korak Milivoj 1785 1892 0
86 II Galoić David 1780 1941 0
87 Bizjak Anej 1779 2000 0
88 MK Iveković Zvjezdana 1771 1924 0
89 III Kelečić Ivica 0 1767 0
90 IV Tonč Josip 0 1759 0
91 II Kovač Mihael 1758 1915 0
92 I Vukman Branko 1757 1789 0
93 I Jeger Tamara 1756 1875 0
94 III Vrabec Stjepan 1756 1779 0
95 III Kuburaš Asim 0 1743 0
96 IV Rumiha Bruno 0 1739 0
97 III Pejić Ante 1737 1841 0
98 II Kezerić Miroslav 1713 1862 0
99 II Zoretić Zlatko 1710 1760 0
100 III Čarapović Slavko 1701 1665 0
101 Tonković Bartol 0 1693 0
102 IV Jurković Dinko 1692 1708 0
103 III Damjanović Šimun 1689 1827 0
104 I Sontag Bruno 1685 1773 0
105 III Gverić Tvrtko 1684 1842 0
106 IV Kadić Antun 1684 1755 0
107 Vuković Mirko 0 1669 0
108 II Portada Ratimir 1664 1782 0
109 IV Mišerić Mislav 1663 1785 0
110 MK Arlavi Sara 1653 1892 0
111 IV Kobali Borislav 1653 1745 0
112 Pischiutta Nikola 0 1647 0
113 Fiolić Lucija 0 1645 0
114 Pisačić Ivan 0 1640 0
115 Medved Andro 0 1638 0
116 Furčić Tin 1635 1680 0
117 Kišan Josip 0 1635 0
118 III Iveković Suzana 1633 1644 0
119 Novosel Ivan 0 1629 0
120 Žganec Zvonko 0 1626 0
121 Ciban Noa 0 1622 0
122 II Vraneša Ivan 1622 1898 0
123 Matašić Filip 0 1619 0
124 Biondić Slavko 0 1615 0
125 Urukalović Zvonimir 0 1612 0
126 MK Trgovac Mira 1611 1908 0
127 Detelić Saša 0 1600 0
128 Horvačić Elena 0 1600 0
129 II Ivančić Mate 1600 1856 0
130 Jelić Marinko 0 1600 0
131 Jovićević Nikola 0 1600 0
132 Juras Drago 0 1600 0
133 Liović Fran 0 1600 0
134 Tanković Šemso 0 1600 0
135 IV Vulje Stjepan 1585 1751 0
136 III Jelic Boro 1557 1787 0
137 II Ljubić Luka 1542 1877 0
138 III Kolić Mario 1519 1826 0
139 IV Konicija Željko 1472 1714 0
140 MK Trgovac Marta 1472 1897 0
141 II Cvetković Erik 1465 1851 0
142 Arlavi Robert 1453 1600 0
143 II Orac David 1438 1794 0
144 IV Cirimotic Josip 1402 1724 0
145 III Cvetković Božo 1387 1792 0
146 I Jazbec Dora 1363 1840 0
147 Novosel Stjepan 1333 1659 0
148 III Orac Leo 1322 1725 0
149 IV Fiolić Luka 1294 1765 0
150 IV Radalj Ante 1289 1783 0
151 Iveković Dominik 1266 1674 0
152 IV Pezer Petar 1243 1704 0
153 Balog Ivan 1165 1602 0
154 IV Rezo Borna 1147 1629 0
155 II Halužan Samanta 1145 1722 0
156 II Fiolić Ivana 1058 1699 0

Teams starting rank

No. Titulo Nombre FIDE EloN Equipo M. Rp n w we w-we K elo+/-
1 WIM Frančišković Borka 2246 2275 ŠK Podsused, Podsused 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
2 FM Iveković Mario 2181 2206 ŠK Podsused, Podsused 2 0 2 1 1,43 -0,43 20 -8,6
3 FM Petrović Zvonko 2145 2129 ŠK Špansko, Zagreb 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
4 MK Maravić Stjepan 2130 2116 ŠK Odra, Zagreb 2 0 2 1,5 1,17 0,33 20 6,6
5 MK Mravunac Damir 2130 2137 ŠK Špansko, Zagreb 1 0 2 0,5 1,39 -0,89 20 -17,8
6 MK Marković Vjeran 2118 2129 ŠK Podsused, Podsused 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
7 MK Vidaković Darko 2112 2109 ŠK Odra, Zagreb 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
8 MK Karlić Zvjezdan 2096 2115 ŠK Odra, Zagreb 1 0 1 0,5 0,38 0,12 20 2,4
9 MK Martinuš Tomo 2095 2074 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 2 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
10 MK Tomka Damir 2095 2087 ŠK Polet II, Buševec 1 0 1 1 0,78 0,22 20 4,4
11 WFM Iveković Tihana 2093 2145 ŠK Podsused, Podsused 3 0 1 0,5 0,45 0,05 20 1,0
12 MK Škorić Milan 2079 2116 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 1 0 2 1 1,11 -0,11 20 -2,2
13 I Novosel Lovro 2078 2099 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 3 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
14 MK Šunjić Vitomir 2059 2102 ŠK Dubrava, Zagreb 2 0 1 1 0,68 0,32 20 6,4
15 MK Dejanović Mladen 2052 2087 ŠK Polet II, Buševec 2 0 1 0,5 0,75 -0,25 20 -5,0
16 MK Knežević Krešimir 2049 2070 ŠK Špansko, Zagreb 3 0 1 1 0,67 0,33 20 6,6
17 I Šafranić Josip 2044 2023 ŠK Polet II, Buševec 3 0 2 1 1,04 -0,04 20 -0,8
18 MK Takač Zvonko 2044 2084 ŠK Jaska, Jastrebarsko 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
19 WFM Stančin Ana 2037 2070 ŠK Podsused, Podsused 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
20 I Iveković Josip 2027 2060 ŠK Podsused, Podsused 6 0 2 1 1,07 -0,07 20 -1,4
21 MK Vodopija Goran 2024 2044 ŠK Špansko, Zagreb 4 0 2 1,5 1,36 0,14 20 2,8
22 MK Hudolin Krešimir 2019 2045 ŠK Polet II, Buševec 4 0 1 0 0,54 -0,54 20 -10,8
23 MK Rožić Marijan 2019 2052 ŠK Polet II, Buševec 6 0 1 0,5 0,60 -0,10 20 -2,0
24 MK Bačurin Juraj 2017 2017 ŠK Odra, Zagreb 5 0 1 0,5 0,55 -0,05 20 -1,0
25 I Fiamengo Joško 2016 2023 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 3 0 2 1 1,19 -0,19 20 -3,8
26 I Benamatić Krešimir 2015 2036 ŠK Špansko, Zagreb 6 0 2 1 1,32 -0,32 20 -6,4
27 I Obad Damir 1996 2051 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 4 0 1 0,5 0,47 0,03 20 0,6
28 MK Jurić Joso 1995 2062 ŠK Polet II, Buševec 7 0 1 0 0,90 -0,90 20 -18,0
29 I Lončarić Mladen 0 1993 ŠK Jaska, Jastrebarsko 11 0 0 0
30 MK Hibner Branko 1991 2007 ŠK Polet II, Buševec 8 0 2 2 1,49 0,51 20 10,2
31 I Maravić Ivan 1991 2081 ŠK Odra, Zagreb 4 0 2 1,5 0,91 0,59 40 23,6
32 I Čolakić Tomislav 1984 2009 ŠK Podsused, Podsused 7 0 1 0,5 0,45 0,05 20 1,0
33 I Banek Krešimir 1981 1979 ŠK Špansko, Zagreb 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
34 I Božičević Ivan 1979 2015 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 2 0 1 0,5 0,53 -0,03 20 -0,6
35 II Iveković Benjamin 1965 1947 ŠK Podsused, Podsused 8 0 1 0,5 0,52 -0,02 20 -0,4
36 I Rudić Željko 1964 1970 ŠK Jaska, Jastrebarsko 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
37 I Križančić Josip 1959 1952 HAŠK Zagreb 2 0 1 0,5 0,53 -0,03 20 -0,6
38 MK Pintarić Ivica 1954 2015 HAŠK Zagreb 3 0 1 0,5 0,47 0,03 20 0,6
39 I Ćelepirović Vinko 1952 1969 ŠK INA, Zagreb 7 0 1 1 0,83 0,17 20 3,4
40 MK Cvetković Ivan 1948 1947 ŠK Odra, Zagreb 6 0 2 1 0,88 0,12 20 2,4
41 MK Globan Tomislav 1948 2006 ŠK Špansko, Zagreb 8 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
42 I Kaplan Jan 1948 2032 ŠK INA, Zagreb 4 0 1 1 0,68 0,32 20 6,4
43 I Bilafer Neđeljko 1945 1906 ŠK INA, Zagreb 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
44 I Koporčić Branko 1945 1905 ŠK INA, Zagreb 5 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
45 I Balen Teo 1943 2025 ŠK Dubrava, Zagreb 1 0 1 0,5 0,32 0,18 20 3,6
46 I Borota Igor 1940 1996 ŠK INA, Zagreb 6 0 1 0,5 0,76 -0,26 20 -5,2
47 MK Pauš Veljko 1939 2049 ŠK Špansko, Zagreb 5 0 1 0,5 0,53 -0,03 20 -0,6
48 NM Dejanović Tereza 1938 2059 ŠK Polet II, Buševec 5 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
49 MK Padjen Zdenko 1934 2021 ŠK INA, Zagreb 3 0 1 1 0,61 0,39 20 7,8
50 MK Vitaljić Nebojša 1934 1991 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 1 0 2 1 0,66 0,34 20 6,8
51 I Kelečić Dragutin 1925 1928 ŠK Jaska, Jastrebarsko 4 0 2 0 0,67 -0,67 20 -13,4
52 Kovačić Ivan 1923 2000 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 3 0 2 0,5 0,68 -0,18 20 -3,6
53 I Trempetić Mladen 1921 1946 HAŠK Zagreb 4 0 1 0,5 0,51 -0,01 20 -0,2
54 II Cvetko Vjekoslav 1917 1890 ŠK Jaska, Jastrebarsko 6 0 2 0,5 0,87 -0,37 20 -7,4
55 I Mahečić Lovre 1917 2050 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 2 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
56 I Fiamengo Andrija 1914 1924 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 4 0 2 1 1,19 -0,19 20 -3,8
57 II Glasinović Juraj 1913 1974 ŠK INA, Zagreb 2 0 1 0,5 0,49 0,01 20 0,2
58 I Poljak Nikola 1902 2014 ŠK Špansko, Zagreb 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
59 I Lončarić Zlatko 0 1894 ŠK Jaska, Jastrebarsko 12 0 0 0
60 I Leskovar Viktor 1893 2025 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
61 III Pehnec Marijan 1891 1893 ŠK Špansko, Zagreb 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
62 III Pešut Josip 0 1891 ŠK Dubrava, Zagreb 7 0 0 0
63 MK Jakovljevski Radivoje 1885 1940 ŠK INA, Zagreb 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
64 I Damić Dalibor 1883 1862 HAŠK Zagreb 1 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
65 MK Iveković Ivana 1874 1972 ŠK Podsused, Podsused 9 0 1 0,5 0,44 0,06 20 1,2
66 I Ranogajec Borislav 1874 1822 ŠK Špansko, Zagreb 12 0 1 0,5 0,92 -0,42 20 -8,4
67 MK Čolić Zdravko 1872 1967 ŠK Polet II, Buševec 9 0 1 0,5 0,62 -0,12 20 -2,4
68 II Jelić Filip 1871 1961 ŠK Podsused, Podsused 10 0 1 0,5 0,52 -0,02 20 -0,4
69 II Morić Ivan 1871 1947 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 4 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
70 I Deriš Antun 1870 1930 ŠK Jaska, Jastrebarsko 2 0 2 1 0,40 0,60 20 12,0
71 II Petan Dragutin 1868 1890 ŠK Špansko, Zagreb 11 0 1 0,5 0,71 -0,21 20 -4,2
72 II Biljak Tomislav 1862 1967 ŠK INA, Zagreb 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
73 II Božičević Josip 1857 1908 HAŠK Zagreb 5 0 2 0,5 0,68 -0,18 20 -3,6
74 II Jagunić Vladimir 1855 1975 ŠK Jaska, Jastrebarsko 5 0 2 0,5 0,53 -0,03 20 -0,6
75 II Karlušić Marko 1855 1912 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 5 0 2 1 1,03 -0,03 20 -0,6
76 II Žgela Joso 1822 1851 ŠK Polet II, Buševec 10 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
77 II Martić Marko 1821 1925 HAŠK Zagreb 6 0 1 0,5 0,37 0,13 20 2,6
78 I Kuštrak Mladen 1818 1833 ŠK INA, Zagreb 12 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
79 III Horvat Tihomir 1816 1842 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 6 0 2 1 1,24 -0,24 20 -4,8
80 III Kraljević Mijo 1816 1885 HAŠK Zagreb 7 0 2 0,5 0,77 -0,27 20 -5,4
81 MK Prskalo Zoran 1814 1954 ŠK INA, Zagreb 8 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
82 III Belicki Antonijo 1813 1792 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
83 IV Žuvić Ivan 0 1788 ŠK Dubrava, Zagreb 8 0 1 0
84 I Rožić Zlatko 1787 1980 ŠK Polet II, Buševec 11 0 1 0,5 0,92 -0,42 40 -16,8
85 III Korak Milivoj 1785 1892 ŠK Jaska, Jastrebarsko 8 0 2 1 0,59 0,41 40 16,4
86 II Galoić David 1780 1941 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 5 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
87 Bizjak Anej 1779 2000 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 5 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
88 MK Iveković Zvjezdana 1771 1924 ŠK Podsused, Podsused 11 0 1 0,5 0,44 0,06 20 1,2
89 III Kelečić Ivica 0 1767 ŠK Jaska, Jastrebarsko 13 0 0 0
90 IV Tonč Josip 0 1759 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 9 0 0 0
91 II Kovač Mihael 1758 1915 ŠK Dubrava, Zagreb 3 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
92 I Vukman Branko 1757 1789 ŠK Špansko, Zagreb 13 0 1 0,5 0,87 -0,37 20 -7,4
93 I Jeger Tamara 1756 1875 ŠK INA, Zagreb 11 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
94 III Vrabec Stjepan 1756 1779 ŠK Jaska, Jastrebarsko 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
95 III Kuburaš Asim 0 1743 HAŠK Zagreb 13 0 0 0
96 IV Rumiha Bruno 0 1739 ŠK Jaska, Jastrebarsko 14 0 0 0
97 III Pejić Ante 1737 1841 HAŠK Zagreb 8 0 1 0,5 0,24 0,26 40 10,4
98 II Kezerić Miroslav 1713 1862 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 6 0 1 0,5 0,29 0,21 20 4,2
99 II Zoretić Zlatko 1710 1760 ŠK Jaska, Jastrebarsko 9 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
100 III Čarapović Slavko 1701 1665 HAŠK Zagreb 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
101 Tonković Bartol 0 1693 ŠK INA, Zagreb 14 0 0 0
102 IV Jurković Dinko 1692 1708 ŠK Dubrava, Zagreb 6 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
103 III Damjanović Šimun 1689 1827 ŠK Dubrava, Zagreb 4 0 1 1 0,68 0,32 20 6,4
104 I Sontag Bruno 1685 1773 ŠK Dubrava, Zagreb 5 0 1 1 0,84 0,16 20 3,2
105 III Gverić Tvrtko 1684 1842 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 8 0 1 0,5 0,53 -0,03 20 -0,6
106 IV Kadić Antun 1684 1755 HAŠK Zagreb 10 0 2 0,5 0,49 0,01 20 0,2
107 Vuković Mirko 0 1669 ŠK Dubrava, Zagreb 9 0 0 0
108 II Portada Ratimir 1664 1782 HAŠK Zagreb 11 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
109 IV Mišerić Mislav 1663 1785 ŠK Podsused, Podsused 12 0 1 0,5 0,47 0,03 20 0,6
110 MK Arlavi Sara 1653 1892 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 6 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
111 IV Kobali Borislav 1653 1745 ŠK Odra, Zagreb 9 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
112 Pischiutta Nikola 0 1647 ŠK Odra, Zagreb 13 0 0 0
113 Fiolić Lucija 0 1645 ŠK Odra, Zagreb 16 0 0 0
114 Pisačić Ivan 0 1640 ŠK Odra, Zagreb 17 0 0 0
115 Medved Andro 0 1638 ŠK Jaska, Jastrebarsko 17 0 0 0
116 Furčić Tin 1635 1680 ŠK Odra, Zagreb 8 0 1 0 0,11 -0,11 40 -4,4
117 Kišan Josip 0 1635 ŠK Jaska, Jastrebarsko 15 0 0 0
118 III Iveković Suzana 1633 1644 ŠK Podsused, Podsused 13 0 1 0,5 0,52 -0,02 40 -0,8
119 Novosel Ivan 0 1629 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 11 0 0 0
120 Žganec Zvonko 0 1626 ŠK Dubrava, Zagreb 10 0 0 0
121 Ciban Noa 0 1622 ŠK Jaska, Jastrebarsko 18 0 0 0
122 II Vraneša Ivan 1622 1898 ŠK Odra, Zagreb 7 0 2 1,5 0,58 0,92 40 36,8
123 Matašić Filip 0 1619 ŠK Odra, Zagreb 18 0 0 0
124 Biondić Slavko 0 1615 ŠK Odra, Zagreb 15 0 0 0
125 Urukalović Zvonimir 0 1612 ŠK Podsused, Podsused 16 0 0 0
126 MK Trgovac Mira 1611 1908 ŠK Polet II, Buševec 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
127 Detelić Saša 0 1600 ŠK Polet II, Buševec 14 0 0 0
128 Horvačić Elena 0 1600 ŠK Polet II, Buševec 16 0 0 0
129 II Ivančić Mate 1600 1856 HAŠK Zagreb 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
130 Jelić Marinko 0 1600 ŠK Podsused, Podsused 17 0 0 0
131 Jovićević Nikola 0 1600 ŠK Jaska, Jastrebarsko 16 0 2 0
132 Juras Drago 0 1600 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 11 0 0 0
133 Liović Fran 0 1600 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 10 0 0 0
134 Tanković Šemso 0 1600 HAŠK Zagreb 14 0 1 0,5
135 IV Vulje Stjepan 1585 1751 ŠK Jaska, Jastrebarsko 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
136 III Jelic Boro 1557 1787 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 8 0 1 0 0,32 -0,32 20 -6,4
137 II Ljubić Luka 1542 1877 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 7 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
138 III Kolić Mario 1519 1826 ŠK Podsused, Podsused 14 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
139 IV Konicija Željko 1472 1714 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 7 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
140 MK Trgovac Marta 1472 1897 ŠK Polet II, Buševec 15 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
141 II Cvetković Erik 1465 1851 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 8 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
142 Arlavi Robert 1453 1600 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 9 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
143 II Orac David 1438 1794 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 10 0 1 0,5 0,13 0,37 40 14,8
144 IV Cirimotic Josip 1402 1724 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 9 0 2 0,5 0,24 0,26 20 5,2
145 III Cvetković Božo 1387 1792 ŠK Odra, Zagreb 10 0 1 0,5 0,08 0,42 40 16,8
146 I Jazbec Dora 1363 1840 ŠK Polet II, Buševec 13 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
147 Novosel Stjepan 1333 1659 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 12 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
148 III Orac Leo 1322 1725 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 11 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
149 IV Fiolić Luka 1294 1765 ŠK Odra, Zagreb 11 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
150 IV Radalj Ante 1289 1783 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 10 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
151 Iveković Dominik 1266 1674 ŠK Podsused, Podsused 15 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
152 IV Pezer Petar 1243 1704 ŠK INA, Zagreb 13 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
153 Balog Ivan 1165 1602 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 13 0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
154 IV Rezo Borna 1147 1629 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 14 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
155 II Halužan Samanta 1145 1722 ŠK Odra, Zagreb 12 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0
156 II Fiolić Ivana 1058 1699 ŠK Odra, Zagreb 14 0 0 0 0,00 0,00 40 0,0

Round 1

M. 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec - 11   ŠK Špansko, Zagreb 3 : 3
1.1 MK Škorić, Milan - MK Mravunac, Damir ½ - ½
1.2 Kovačić, Ivan - MK Vodopija, Goran ½ - ½
1.3 I Obad, Damir - I Benamatić, Krešimir ½ - ½
1.4 II Kezerić, Miroslav - II Petan, Dragutin ½ - ½
1.5 IV Cirimotic, Josip - I Ranogajec, Borislav ½ - ½
1.6 II Orac, David - I Vukman, Branko ½ - ½
M. 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko - 10   ŠK Polet II, Buševec 1 : 5
2.1 I Deriš, Antun - MK Tomka, Damir 0 - 1
2.2 I Kelečić, Dragutin - I Šafranić, Josip 0 - 1
2.3 II Jagunić, Vladimir - MK Dejanović, Mladen ½ - ½
2.4 II Cvetko, Vjekoslav - MK Hibner, Branko 0 - 1
2.5 III Korak, Milivoj - MK Čolić, Zdravko ½ - ½
2.6 Jovićević, Nikola - NM Dejanović, Tereza 0 - 1
M. 4   ŠK Odra, Zagreb - 9   ŠK Podsused, Podsused 3 : 3
3.1 MK Karlić, Zvjezdan - FM Iveković, Mario ½ - ½
3.2 MK Maravić, Stjepan - WFM Iveković, Tihana ½ - ½
3.3 I Maravić, Ivan - I Iveković, Josip ½ - ½
3.4 MK Bačurin, Juraj - I Čolakić, Tomislav ½ - ½
3.5 MK Cvetković, Ivan - II Iveković, Benjamin ½ - ½
3.6 II Vraneša, Ivan - III Iveković, Suzana ½ - ½
M. 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb - 8   HAŠK Zagreb 3 : 3
4.1 MK Vitaljić, Nebojša - I Križančić, Josip ½ - ½
4.2 I Božičević, Ivan - MK Pintarić, Ivica ½ - ½
4.3 I Fiamengo, Joško - II Božičević, Josip ½ - ½
4.4 I Fiamengo, Andrija - II Martić, Marko ½ - ½
4.5 II Karlušić, Marko - III Kraljević, Mijo ½ - ½
4.6 III Horvat, Tihomir - IV Kadić, Antun ½ - ½
M. 6   ŠK INA, Zagreb - 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 2

M. 8   HAŠK Zagreb - 6   ŠK INA, Zagreb 1½:4½
1.1 I Trempetić, Mladen - II Glasinović, Juraj ½ - ½
1.2 II Božičević, Josip - MK Padjen, Zdenko 0 - 1
1.3 III Kraljević, Mijo - I Kaplan, Jan 0 - 1
1.4 III Pejić, Ante - I Borota, Igor ½ - ½
1.5 IV Kadić, Antun - I Ćelepirović, Vinko 0 - 1
1.6 Tanković, Šemso - II Biljak, Tomislav ½ - ½
M. 9   ŠK Podsused, Podsused - 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 3 : 3
2.1 FM Iveković, Mario - MK Vitaljić, Nebojša ½ - ½
2.2 I Iveković, Josip - I Fiamengo, Joško ½ - ½
2.3 MK Iveković, Ivana - I Fiamengo, Andrija ½ - ½
2.4 II Jelić, Filip - II Karlušić, Marko ½ - ½
2.5 MK Iveković, Zvjezdana - III Horvat, Tihomir ½ - ½
2.6 IV Mišerić, Mislav - III Gverić, Tvrtko ½ - ½
M. 10   ŠK Polet II, Buševec - 4   ŠK Odra, Zagreb 2 : 4
3.1 I Šafranić, Josip - MK Maravić, Stjepan 0 - 1
3.2 MK Hudolin, Krešimir - I Maravić, Ivan 0 - 1
3.3 MK Rožić, Marijan - MK Cvetković, Ivan ½ - ½
3.4 MK Jurić, Joso - II Vraneša, Ivan 0 - 1
3.5 MK Hibner, Branko - Furčić, Tin 1 - 0
3.6 I Rožić, Zlatko - III Cvetković, Božo ½ - ½
M. 11   ŠK Špansko, Zagreb - 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko 4 : 2
4.1 MK Mravunac, Damir - I Deriš, Antun 0 - 1
4.2 MK Knežević, Krešimir - I Kelečić, Dragutin 1 - 0
4.3 MK Vodopija, Goran - II Jagunić, Vladimir 1 - 0
4.4 MK Pauš, Veljko - II Cvetko, Vjekoslav ½ - ½
4.5 I Benamatić, Krešimir - III Korak, Milivoj ½ - ½
4.6 MK Globan, Tomislav - Jovićević, Nikola 1 - 0
M. 1   ŠK Dubrava, Zagreb - 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 3½:2½
5.1 I Balen, Teo - MK Škorić, Milan ½ - ½
5.2 MK Šunjić, Vitomir - Kovačić, Ivan 1 - 0
5.3 II Kovač, Mihael - I Obad, Damir - - +
5.4 III Damjanović, Šimun - III Jelic, Boro 1 - 0
5.5 I Sontag, Bruno - IV Cirimotic, Josip 1 - 0
5.6 IV Žuvić, Ivan - III Orac, Leo 0 - 1

Round 3

M. 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko - 1   ŠK Dubrava, Zagreb 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠK Odra, Zagreb - 11   ŠK Špansko, Zagreb 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb - 10   ŠK Polet II, Buševec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK INA, Zagreb - 9   ŠK Podsused, Podsused 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja - 8   HAŠK Zagreb 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 4

M. 9   ŠK Podsused, Podsused - 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠK Polet II, Buševec - 6   ŠK INA, Zagreb 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Špansko, Zagreb - 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Dubrava, Zagreb - 4   ŠK Odra, Zagreb 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec - 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 5

M. 4   ŠK Odra, Zagreb - 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb - 1   ŠK Dubrava, Zagreb 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK INA, Zagreb - 11   ŠK Špansko, Zagreb 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja - 10   ŠK Polet II, Buševec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   HAŠK Zagreb - 9   ŠK Podsused, Podsused 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 6

M. 10   ŠK Polet II, Buševec - 8   HAŠK Zagreb 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Špansko, Zagreb - 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Dubrava, Zagreb - 6   ŠK INA, Zagreb 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec - 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko - 4   ŠK Odra, Zagreb 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 7

M. 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb - 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 6   ŠK INA, Zagreb - 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja - 1   ŠK Dubrava, Zagreb 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   HAŠK Zagreb - 11   ŠK Špansko, Zagreb 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK Podsused, Podsused - 10   ŠK Polet II, Buševec 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 8

M. 11   ŠK Špansko, Zagreb - 9   ŠK Podsused, Podsused 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 1   ŠK Dubrava, Zagreb - 8   HAŠK Zagreb 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec - 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko - 6   ŠK INA, Zagreb 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠK Odra, Zagreb - 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 9

M. 6   ŠK INA, Zagreb - 4   ŠK Odra, Zagreb 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja - 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   HAŠK Zagreb - 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK Podsused, Podsused - 1   ŠK Dubrava, Zagreb 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠK Polet II, Buševec - 11   ŠK Špansko, Zagreb 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 10

M. 1   ŠK Dubrava, Zagreb - 10   ŠK Polet II, Buševec 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec - 9   ŠK Podsused, Podsused 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko - 8   HAŠK Zagreb 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 4   ŠK Odra, Zagreb - 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb - 6   ŠK INA, Zagreb 0 : 0
5.1 No player assigned - No player assigned
5.2 No player assigned - No player assigned
5.3 No player assigned - No player assigned
5.4 No player assigned - No player assigned
5.5 No player assigned - No player assigned
5.6 No player assigned - No player assigned

Round 11

M. 7   ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja - 5   ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 0 : 0
1.1 No player assigned - No player assigned
1.2 No player assigned - No player assigned
1.3 No player assigned - No player assigned
1.4 No player assigned - No player assigned
1.5 No player assigned - No player assigned
1.6 No player assigned - No player assigned
M. 8   HAŠK Zagreb - 4   ŠK Odra, Zagreb 0 : 0
2.1 No player assigned - No player assigned
2.2 No player assigned - No player assigned
2.3 No player assigned - No player assigned
2.4 No player assigned - No player assigned
2.5 No player assigned - No player assigned
2.6 No player assigned - No player assigned
M. 9   ŠK Podsused, Podsused - 3   ŠK Jaska, Jastrebarsko 0 : 0
3.1 No player assigned - No player assigned
3.2 No player assigned - No player assigned
3.3 No player assigned - No player assigned
3.4 No player assigned - No player assigned
3.5 No player assigned - No player assigned
3.6 No player assigned - No player assigned
M. 10   ŠK Polet II, Buševec - 2   ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 0 : 0
4.1 No player assigned - No player assigned
4.2 No player assigned - No player assigned
4.3 No player assigned - No player assigned
4.4 No player assigned - No player assigned
4.5 No player assigned - No player assigned
4.6 No player assigned - No player assigned
M. 11   ŠK Špansko, Zagreb - 1   ŠK Dubrava, Zagreb 0 : 0

Players ranking

Teams ranking

Rk. Equipo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5 
1 ŠK Odra, Zagreb  *  4 3 3 7,0 10,0 46,0 0
2 ŠK Špansko, Zagreb  *  3 4 3 7,0 5,8 28,5 0
3 ŠK Polet II, Buševec 2  *  5 2 7,0 3,0 29,0 0
4 ŠK Podsused, Podsused 3  *  3 2 6,0 6,5 39,0 0
5 ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb 3  *  3 2 6,0 5,3 31,5 0
6 ŠK INA, Zagreb  *  2 4,5 4,5 20,3 0
7 ŠK Dubrava, Zagreb  *  2 3,5 5,5 19,3 0
8 ŠK Vrustun 1252, Vurnovec 3  *  1 5,5 3,5 29,8 0
9 HAŠK Zagreb 3  *  1 4,5 3,0 24,8 0
10 ŠK Jaska, Jastrebarsko 2 1  *  0 3,0 0,0 21,0 0
11 ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja  *  0 0,0 0,0 0,0 0

Teams starting rank

  1. ŠK Dubrava, Zagreb (Elo medio:1855 / Des 1: 2 / Des 2: 3,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 I Balen Teo 1943 2025 0,5 1,0 0
2 MK Šunjić Vitomir 2059 2102 1,0 1,0 0
3 II Kovač Mihael 1758 1915 0,0 1,0 0
4 III Damjanović Šimun 1689 1827 1,0 1,0 0
5 I Sontag Bruno 1685 1773 1,0 1,0 0
6 IV Jurković Dinko 1692 1708 0,0 0,0 0
7 III Pešut Josip 0 1891 0,0 0,0 0
8 IV Žuvić Ivan 0 1788 0,0 1,0 0
9 Vuković Mirko 0 1669 0,0 0,0 0
10 Žganec Zvonko 0 1626 0,0 0,0 0
  2. ŠK Vrustun 1252, Vurnovec (Elo medio:1931 / Des 1: 1 / Des 2: 5,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Škorić Milan 2079 2116 1,0 2,0 0
2 MK Martinuš Tomo 2095 2074 0,0 0,0 0
3 Kovačić Ivan 1923 2000 0,5 2,0 0
4 I Obad Damir 1996 2051 1,5 2,0 0
5 Bizjak Anej 1779 2000 0,0 0,0 0
6 II Kezerić Miroslav 1713 1862 0,5 1,0 0
7 IV Konicija Željko 1472 1714 0,0 0,0 0
8 III Jelic Boro 1557 1787 0,0 1,0 0
9 IV Cirimotic Josip 1402 1724 0,5 2,0 0
10 II Orac David 1438 1794 0,5 1,0 0
11 III Orac Leo 1322 1725 1,0 1,0 0
12 Novosel Stjepan 1333 1659 0,0 0,0 0
13 Balog Ivan 1165 1602 0,0 0,0 0
14 IV Rezo Borna 1147 1629 0,0 0,0 0
  3. ŠK Jaska, Jastrebarsko (Elo medio:1956 / Des 1: 0 / Des 2: 3)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Takač Zvonko 2044 2084 0,0 0,0 0
2 I Deriš Antun 1870 1930 1,0 2,0 0
3 I Rudić Željko 1964 1970 0,0 0,0 0
4 I Kelečić Dragutin 1925 1928 0,0 2,0 0
5 II Jagunić Vladimir 1855 1975 0,5 2,0 0
6 II Cvetko Vjekoslav 1917 1890 0,5 2,0 0
7 III Vrabec Stjepan 1756 1779 0,0 0,0 0
8 III Korak Milivoj 1785 1892 1,0 2,0 0
9 II Zoretić Zlatko 1710 1760 0,0 0,0 0
10 IV Vulje Stjepan 1585 1751 0,0 0,0 0
11 I Lončarić Mladen 0 1993 0,0 0,0 0
12 I Lončarić Zlatko 0 1894 0,0 0,0 0
13 III Kelečić Ivica 0 1767 0,0 0,0 0
14 IV Rumiha Bruno 0 1739 0,0 0,0 0
15 Kišan Josip 0 1635 0,0 0,0 0
16 Jovićević Nikola 0 1600 0,0 2,0 0
17 Medved Andro 0 1638 0,0 0,0 0
18 Ciban Noa 0 1622 0,0 0,0 0
  4. ŠK Odra, Zagreb (Elo medio:2049 / Des 1: 3 / Des 2: 7)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Karlić Zvjezdan 2096 2115 0,5 1,0 0
2 MK Maravić Stjepan 2130 2116 1,5 2,0 0
3 MK Vidaković Darko 2112 2109 0,0 0,0 0
4 I Maravić Ivan 1991 2081 1,5 2,0 0
5 MK Bačurin Juraj 2017 2017 0,5 1,0 0
6 MK Cvetković Ivan 1948 1947 1,0 2,0 0
7 II Vraneša Ivan 1622 1898 1,5 2,0 0
8 Furčić Tin 1635 1680 0,0 1,0 0
9 IV Kobali Borislav 1653 1745 0,0 0,0 0
10 III Cvetković Božo 1387 1792 0,5 1,0 0
11 IV Fiolić Luka 1294 1765 0,0 0,0 0
12 II Halužan Samanta 1145 1722 0,0 0,0 0
13 Pischiutta Nikola 0 1647 0,0 0,0 0
14 II Fiolić Ivana 1058 1699 0,0 0,0 0
15 Biondić Slavko 0 1615 0,0 0,0 0
16 Fiolić Lucija 0 1645 0,0 0,0 0
17 Pisačić Ivan 0 1640 0,0 0,0 0
18 Matašić Filip 0 1619 0,0 0,0 0
  5. ŠK Vladimir Ivetić-Sopot, Zagreb (Elo medio:1919 / Des 1: 2 / Des 2: 6)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Vitaljić Nebojša 1934 1991 1,0 2,0 0
2 I Božičević Ivan 1979 2015 0,5 1,0 0
3 I Fiamengo Joško 2016 2023 1,0 2,0 0
4 I Fiamengo Andrija 1914 1924 1,0 2,0 0
5 II Karlušić Marko 1855 1912 1,0 2,0 0
6 III Horvat Tihomir 1816 1842 1,0 2,0 0
7 III Belicki Antonijo 1813 1792 0,0 0,0 0
8 III Gverić Tvrtko 1684 1842 0,5 1,0 0
9 IV Tonč Josip 0 1759 0,0 0,0 0
10 Liović Fran 0 1600 0,0 0,0 0
11 Juras Drago 0 1600 0,0 0,0 0
  6. ŠK INA, Zagreb (Elo medio:1944 / Des 1: 2 / Des 2: 4,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 I Bilafer Neđeljko 1945 1906 0,0 0,0 0
2 II Glasinović Juraj 1913 1974 0,5 1,0 0
3 MK Padjen Zdenko 1934 2021 1,0 1,0 0
4 I Kaplan Jan 1948 2032 1,0 1,0 0
5 I Koporčić Branko 1945 1905 0,0 0,0 0
6 I Borota Igor 1940 1996 0,5 1,0 0
7 I Ćelepirović Vinko 1952 1969 1,0 1,0 0
8 MK Prskalo Zoran 1814 1954 0,0 0,0 0
9 MK Jakovljevski Radivoje 1885 1940 0,0 0,0 0
10 II Biljak Tomislav 1862 1967 0,5 1,0 0
11 I Jeger Tamara 1756 1875 0,0 0,0 0
12 I Kuštrak Mladen 1818 1833 0,0 0,0 0
13 IV Pezer Petar 1243 1704 0,0 0,0 0
14 Tonković Bartol 0 1693 0,0 0,0 0
  7. ŠK Sveta Nedelja II, Sv.Nedelja (Elo medio:1865 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 I Leskovar Viktor 1893 2025 0,0 0,0 0
2 I Mahečić Lovre 1917 2050 0,0 0,0 0
3 I Novosel Lovro 2078 2099 0,0 0,0 0
4 II Morić Ivan 1871 1947 0,0 0,0 0
5 II Galoić David 1780 1941 0,0 0,0 0
6 MK Arlavi Sara 1653 1892 0,0 0,0 0
7 II Ljubić Luka 1542 1877 0,0 0,0 0
8 II Cvetković Erik 1465 1851 0,0 0,0 0
9 Arlavi Robert 1453 1600 0,0 0,0 0
10 IV Radalj Ante 1289 1783 0,0 0,0 0
11 Novosel Ivan 0 1629 0,0 0,0 0
  8. HAŠK Zagreb (Elo medio:1899 / Des 1: 1 / Des 2: 4,5)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 I Damić Dalibor 1883 1862 0,0 0,0 0
2 I Križančić Josip 1959 1952 0,5 1,0 0
3 MK Pintarić Ivica 1954 2015 0,5 1,0 0
4 I Trempetić Mladen 1921 1946 0,5 1,0 0
5 II Božičević Josip 1857 1908 0,5 2,0 0
6 II Martić Marko 1821 1925 0,5 1,0 0
7 III Kraljević Mijo 1816 1885 0,5 2,0 0
8 III Pejić Ante 1737 1841 0,5 1,0 0
9 III Čarapović Slavko 1701 1665 0,0 0,0 0
10 IV Kadić Antun 1684 1755 0,5 2,0 0
11 II Portada Ratimir 1664 1782 0,0 0,0 0
12 II Ivančić Mate 1600 1856 0,0 0,0 0
13 III Kuburaš Asim 0 1743 0,0 0,0 0
14 Tanković Šemso 0 1600 0,5 1,0 0
  9. ŠK Podsused, Podsused (Elo medio:2117 / Des 1: 2 / Des 2: 6)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 WIM Frančišković Borka 2246 2275 0,0 0,0 0
2 FM Iveković Mario 2181 2206 1,0 2,0 0
3 WFM Iveković Tihana 2093 2145 0,5 1,0 0
4 MK Marković Vjeran 2118 2129 0,0 0,0 0
5 WFM Stančin Ana 2037 2070 0,0 0,0 0
6 I Iveković Josip 2027 2060 1,0 2,0 0
7 I Čolakić Tomislav 1984 2009 0,5 1,0 0
8 II Iveković Benjamin 1965 1947 0,5 1,0 0
9 MK Iveković Ivana 1874 1972 0,5 1,0 0
10 II Jelić Filip 1871 1961 0,5 1,0 0
11 MK Iveković Zvjezdana 1771 1924 0,5 1,0 0
12 IV Mišerić Mislav 1663 1785 0,5 1,0 0
13 III Iveković Suzana 1633 1644 0,5 1,0 0
14 III Kolić Mario 1519 1826 0,0 0,0 0
15 Iveković Dominik 1266 1674 0,0 0,0 0
16 Urukalović Zvonimir 0 1612 0,0 0,0 0
17 Jelić Marinko 0 1600 0,0 0,0 0
  10. ŠK Polet II, Buševec (Elo medio:2037 / Des 1: 2 / Des 2: 7)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Tomka Damir 2095 2087 1,0 1,0 0
2 MK Dejanović Mladen 2052 2087 0,5 1,0 0
3 I Šafranić Josip 2044 2023 1,0 2,0 0
4 MK Hudolin Krešimir 2019 2045 0,0 1,0 0
5 NM Dejanović Tereza 1938 2059 1,0 1,0 0
6 MK Rožić Marijan 2019 2052 0,5 1,0 0
7 MK Jurić Joso 1995 2062 0,0 1,0 0
8 MK Hibner Branko 1991 2007 2,0 2,0 0
9 MK Čolić Zdravko 1872 1967 0,5 1,0 0
10 II Žgela Joso 1822 1851 0,0 0,0 0
11 I Rožić Zlatko 1787 1980 0,5 1,0 0
12 MK Trgovac Mira 1611 1908 0,0 0,0 0
13 I Jazbec Dora 1363 1840 0,0 0,0 0
14 Detelić Saša 0 1600 0,0 0,0 0
15 MK Trgovac Marta 1472 1897 0,0 0,0 0
16 Horvačić Elena 0 1600 0,0 0,0 0
  11. ŠK Špansko, Zagreb (Elo medio:2057 / Des 1: 3 / Des 2: 7)
M. Name FIDE EloN Pts. Games Rp
1 MK Mravunac Damir 2130 2137 0,5 2,0 0
2 FM Petrović Zvonko 2145 2129 0,0 0,0 0
3 MK Knežević Krešimir 2049 2070 1,0 1,0 0
4 MK Vodopija Goran 2024 2044 1,5 2,0 0
5 MK Pauš Veljko 1939 2049 0,5 1,0 0
6 I Benamatić Krešimir 2015 2036 1,0 2,0 0
7 I Poljak Nikola 1902 2014 0,0 0,0 0
8 MK Globan Tomislav 1948 2006 1,0 1,0 0
9 I Banek Krešimir 1981 1979 0,0 0,0 0
10 III Pehnec Marijan 1891 1893 0,0 0,0 0
11 II Petan Dragutin 1868 1890 0,5 1,0 0
12 I Ranogajec Borislav 1874 1822 0,5 1,0 0
13 I Vukman Branko 1757 1789 0,5 1,0 0