Grodno-Open-2021 Турнир C (2007 г.р. и моложе)

Chess tournament overview

Country: Belarus
Tournament date: 2021-08-05 to 2021-08-11
Tournament place: Гродно (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 1h 15m for game + 30s for move
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: No information about the organizer of this tournament
Main referee: Жуков Н.В.

Schedule: Grodno-Open-2021 Турнир C (2007 г.р. и моложе)

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown
8 unknown
9 unknown

Players registered in Grodno-Open-2021 Турнир C (2007 г.р. и моложе)

No. Country Title Name Elo FIDE Elo national Variation
1 BLR Балаш Александр 0 1800 0
2 BLR Баравик Илья 0 1800 0
3 BLR Болондзь Ян 0 1800 0
4 BLR Бруцкий Денис 0 1800 0
5 BLR Виршич Богдан 0 1800 0
6 BLR Гуль Андрей 0 1800 0
7 BLR Дорошева Виктория 0 1800 0
8 BLR Ефремов Алексей 0 1800 0
9 BLR Зубарик Мария 0 1800 0
10 BLR Обухова Анастасия 0 1800 0
11 BLR Овдиенко Илья 0 1800 0
12 RUS Рюмин Захар 0 1800 0
13 BLR Сарычев Павел 0 1800 0
14 BLR Семенова Анна 0 1800 0
15 BLR Харкевич Константин 0 1800 0
16 BLR Гойко Любовь 0 1600 0
17 BLR Дорошкевич Егор 0 1600 0
18 BLR Ёрш Алексей 0 1600 0
19 BLR Жукова Елизавета 0 1600 0
20 BLR Марченкова Варвара 0 1600 0
21 BLR Погорельчук Ульяна 0 1600 0
22 BLR Шахазизян Леон 0 1600 0
23 BLR Игнатович Ярослав 0 1400 0
24 BLR Кравчук Евгений 0 1400 0
25 CZE Осипян Давид 0 1400 0
26 RUS Боцманова Мария 0 0 0
27 RUS Кастов Арсений 0 0 0
28 RUS Сагаровская Таисия 0 0 0
29 RUS Чубасов Максим 0 0 0
30 Кастов Арсений 0 0 0
31 Сагаровская Таисия 0 0 0
32 Чубасов Максим 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo sexo Club/Ciudad
1 Балаш Александр BLR 1800 Минск
2 Баравик Илья BLR 1800 Минск
3 Болондзь Ян BLR 1800 Гродно
4 Бруцкий Денис BLR 1800 Брест
5 Виршич Богдан BLR 1800 Минск
6 Гуль Андрей BLR 1800 Брест
7 Дорошева Виктория BLR 1800 w Гомель
8 Ефремов Алексей BLR 1800 Гродно
9 Зубарик Мария BLR 1800 w Минск
10 Обухова Анастасия BLR 1800 w Гродно
11 Овдиенко Илья BLR 1800 Гродно
12 Рюмин Захар RUS 1800 Череповец
13 Сарычев Павел BLR 1800 Брест
14 Семенова Анна BLR 1800 w Гродно
15 Харкевич Константин BLR 1800 Орша
16 Гойко Любовь BLR 1600 w Гродно
17 Дорошкевич Егор BLR 1600 Гродно
18 Ёрш Алексей BLR 1600 Минск
19 Жукова Елизавета BLR 1600 w Гродно
20 Марченкова Варвара BLR 1600 w Минск
21 Погорельчук Ульяна BLR 1600 w Гродно
22 Шахазизян Леон BLR 1600 Минск
23 Игнатович Ярослав BLR 1400 Гродно
24 Кравчук Евгений BLR 1400 Гродно
25 Осипян Давид CZE 1400 Прага
26 Боцманова Мария RUS 0 w Обнинск
27 Кастов Арсений RUS 0 Обнинск
28 Сагаровская Таисия RUS 0 w Обнинск
29 Чубасов Максим RUS 0 Обнинск

Players ranking

Rk. No.Ini. Name sexo FED Elo Club Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 4 Бруцкий Денис BLR 1800 Брест 7,5 45,5 48,5 39,75
2 10 Обухова Анастасия w BLR 1800 Гродно 7,5 45,0 48,0 38,00
3 6 Гуль Андрей BLR 1800 Брест 6,5 46,0 50,0 33,50
4 12 Рюмин Захар RUS 1800 Череповец 6,0 43,0 46,0 26,00
5 8 Ефремов Алексей BLR 1800 Гродно 5,5 46,0 49,0 25,75
6 1 Балаш Александр BLR 1800 Минск 5,5 40,0 43,0 23,75
7 7 Дорошева Виктория w BLR 1800 Гомель 5,0 44,5 48,0 24,00
8 13 Сарычев Павел BLR 1800 Брест 5,0 44,0 47,0 20,75
9 15 Харкевич Константин BLR 1800 Орша 5,0 42,0 45,5 23,75
10 14 Семенова Анна w BLR 1800 Гродно 5,0 40,5 43,5 19,00
11 22 Шахазизян Леон BLR 1600 Минск 5,0 39,5 42,5 21,75
12 3 Болондзь Ян BLR 1800 Гродно 5,0 39,5 42,5 18,50
13 11 Овдиенко Илья BLR 1800 Гродно 5,0 39,0 42,0 23,00
14 2 Баравик Илья BLR 1800 Минск 5,0 36,0 39,0 19,50
15 17 Дорошкевич Егор BLR 1600 Гродно 5,0 36,0 39,0 19,00
16 16 Гойко Любовь w BLR 1600 Гродно 4,5 30,5 33,5 14,75
17 24 Кравчук Евгений BLR 1400 Гродно 4,5 25,5 28,0 13,50
18 5 Виршич Богдан BLR 1800 Минск 4,0 40,0 43,5 18,75
19 21 Погорельчук Ульяна w BLR 1600 Гродно 4,0 38,5 41,5 15,50
20 20 Марченкова Варвара w BLR 1600 Минск 4,0 34,0 37,0 14,50
21 28 Сагаровская Таисия w RUS 0 Обнинск 4,0 33,5 36,5 13,00
22 25 Осипян Давид CZE 1400 Прага 3,5 37,0 40,0 11,25
23 19 Жукова Елизавета w BLR 1600 Гродно 3,5 31,5 34,0 10,00
24 26 Боцманова Мария w RUS 0 Обнинск 3,5 29,5 32,0 10,75
25 27 Кастов Арсений RUS 0 Обнинск 3,5 28,5 31,0 11,00
26 18 Ёрш Алексей BLR 1600 Минск 3,5 28,5 31,0 10,00
27 9 Зубарик Мария w BLR 1800 Минск 3,0 34,5 37,5 10,00
28 23 Игнатович Ярослав BLR 1400 Гродно 3,0 32,0 35,0 10,50
29 29 Чубасов Максим RUS 0 Обнинск 3,0 32,0 35,0 10,00