Первенство Беларуси (блиц, рапид) до 12, 14, 16 лет M14 Rapid

Chess tournament overview

Country: Belarus
Tournament date: 2021-08-21 to 2021-08-22
Tournament place: Гродно (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Valid for ELO: Elo FIDE

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: No information about the organizer of this tournament
Main referee: Росихин И.С.

Schedule: Первенство Беларуси (блиц, рапид) до 12, 14, 16 лет M14 Rapid

Round Date Time
1 2021/08/21 10.00
2 2021/08/21 11.00
3 2021/08/21 12.00
4 2021/08/21 14.30
5 2021/08/21 15.30
6 2021/08/21 16.30
7 2021/08/22 09.00
8 2021/08/22 10.00
9 2021/08/22 11.00

Players registered in Первенство Беларуси (блиц, рапид) до 12, 14, 16 лет M14 Rapid

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 BLR CM Navumenka Mikhei 2045 2000 -12
2 BLR Baryschyk Sergey 1834 2000 -38
3 BLR Fedaruk Tsimafei 1766 1800 -41
4 BLR Strizhnev Ivan 1675 1800 -47
5 BLR Sagalovich Yakov 1587 1800 -20
6 BLR Gvozdev Timur 1537 2000 14
7 BLR Piatrenka Ivan 1526 2000 50
8 BLR Brutski Denis 1519 1800 50
9 BLR Shkurdiuk Timofei 1484 1800 33
10 BLR Parkhimchyk Kiryl 1471 1800 6
11 BLR Khaletski Ihar 1408 1800 1
12 BLR Kaniusheuski Raman 1380 1800 -8
13 BLR Pekach Andrei 1376 1800 -18
14 BLR Yafremau Aliaksei 1327 1800 0
15 BLR Unukouski Aliaxandr 1305 1800 -25
16 BLR Krukouski Serafim 1289 1600 9
17 BLR Molochnikov Mikhail 1286 1800 -11
18 BLR Zaretski Dzianis 1278 1800 -8
19 BLR Gul Andrei 1258 1800 20
20 BLR Kot Denis 1222 1800 51
21 BLR Ovdienko Illia 1127 1800 -12
22 BLR Samoilik Maxim 1047 1800 5
23 BLR Chekhmenok Ivan 0 1600 0
24 BLR Kostyuchik Georgiy 0 1600 0
25 BLR Mikhailyuk Aliaksei 0 1800 0
26 BLR Olenev Maksim 0 1800 0
27 BLR Pytsko Lev 0 1800 0
28 BLR Sarychev Pavel 0 1800 0
29 Sarychev Pavel 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 BLR CM Navumenka Mikhei 2045 2000 -12
2 BLR Baryschyk Sergey 1834 2000 -38
3 BLR Fedaruk Tsimafei 1766 1800 -41
4 BLR Strizhnev Ivan 1675 1800 -47
5 BLR Sagalovich Yakov 1587 1800 -20
6 BLR Gvozdev Timur 1537 2000 14
7 BLR Piatrenka Ivan 1526 2000 50
8 BLR Brutski Denis 1519 1800 50
9 BLR Shkurdiuk Timofei 1484 1800 33
10 BLR Parkhimchyk Kiryl 1471 1800 6
11 BLR Khaletski Ihar 1408 1800 1
12 BLR Kaniusheuski Raman 1380 1800 -8
13 BLR Pekach Andrei 1376 1800 -18
14 BLR Yafremau Aliaksei 1327 1800 0
15 BLR Unukouski Aliaxandr 1305 1800 -25
16 BLR Krukouski Serafim 1289 1600 9
17 BLR Molochnikov Mikhail 1286 1800 -11
18 BLR Zaretski Dzianis 1278 1800 -8
19 BLR Gul Andrei 1258 1800 20
20 BLR Kot Denis 1222 1800 51
21 BLR Ovdienko Illia 1127 1800 -12
22 BLR Samoilik Maxim 1047 1800 5
23 BLR Chekhmenok Ivan 0 1600 0
24 BLR Kostyuchik Georgiy 0 1600 0
25 BLR Mikhailyuk Aliaksei 0 1800 0
26 BLR Olenev Maksim 0 1800 0
27 BLR Pytsko Lev 0 1800 0
28 BLR Sarychev Pavel 0 1800 0
29 Sarychev Pavel 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 CM Navumenka Mikhei 13514075 BLR 2045 ВИ-г. Орша
2 Baryschyk Sergey 13518720 BLR 1834 г. Минск, РЦОПШШ
3 Fedaruk Tsimafei 13526294 BLR 1766 БР-г. Барановичи
4 Strizhnev Ivan 13513974 BLR 1675 г. Минск, СДЮШОР
5 Sagalovich Yakov 13519204 BLR 1587 г. Минск, СДЮШОР
6 Gvozdev Timur 13521217 BLR 1537 МО-г. Могилев, МОСДЮШОР
7 Piatrenka Ivan 13516094 BLR 1526 МО-г. Бобруйск, МОСДЮШОР
8 Brutski Denis 13526286 BLR 1519 БР-г. Брест, СДЮШОР №7
9 Shkurdiuk Timofei 13522264 BLR 1484 г. Минск, СДЮШОР
10 Parkhimchyk Kiryl 13523830 BLR 1471 г. Минск, РЦОПШШ
11 Khaletski Ihar 13517031 BLR 1408 ГО-г. Мозырь
12 Kaniusheuski Raman 13522345 BLR 1380 ГР-г. Гродно, ШШ "AlphaZero"
13 Pekach Andrei 13521349 BLR 1376 БР-г. Брест, СДЮШОР №7
14 Yafremau Aliaksei 13518704 BLR 1327 *ГР-г. Гродно, ШШ "AlphaZero"
15 Unukouski Aliaxandr 13519875 BLR 1305 г. Минск, РЦОПШШ
16 Krukouski Serafim 13524364 BLR 1289 г. Минск, Шахматный Дом
17 Molochnikov Mikhail 13522442 BLR 1286 г. Минск, СДЮШОР
18 Zaretski Dzianis 13517279 BLR 1278 БР-г. Кобрин, КСДЮШОР
19 Gul Andrei 13526910 BLR 1258 БР-г. Брест, СДЮШОР №7
20 Kot Denis 13520741 BLR 1222 ВИ-г. Витебск, ВГ СДЮШОР № 8
21 Ovdienko Illia 13527037 BLR 1127 *ГР-г. Гродно, ШШ "Ферзь"
22 Samoilik Maxim 13520105 BLR 1047 ГР-г. Гродно, ШШ "AlphaZero"
23 Chekhmenok Ivan BLR 0 *г. Минск, ШШ "Ход королевы"
24 Kostyuchik Georgiy BLR 0 БР-г. Кобрин, КСДЮШОР
25 Mikhailyuk Aliaksei 13527010 BLR 0 ГР-г. Гродно, ШШ "Мастер"
26 Olenev Maksim BLR 0 *ГР-г. Гродно, УО "ГГОДТДМ"
27 Pytsko Lev BLR 0 БР-г. Пинск, СДЮШОР №2
28 Sarychev Pavel BLR 0 БР-г. Брест, СДЮШОР №7

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 15 Unukouski Aliaxandr 1305 0 0 - 1 0 CM Navumenka Mikhei 2045 1
2 2 Baryschyk Sergey 1834 0 1 - 0 0 Krukouski Serafim 1289 16
3 17 Molochnikov Mikhail 1286 0 0 - 1 0 Fedaruk Tsimafei 1766 3
4 4 Strizhnev Ivan 1675 0 1 - 0 0 Zaretski Dzianis 1278 18
5 19 Gul Andrei 1258 0 0 - 1 0 Sagalovich Yakov 1587 5
6 6 Gvozdev Timur 1537 0 1 - 0 0 Kot Denis 1222 20
7 21 Ovdienko Illia 1127 0 0 - 1 0 Piatrenka Ivan 1526 7
8 8 Brutski Denis 1519 0 1 - 0 0 Samoilik Maxim 1047 22
9 23 Chekhmenok Ivan 0 0 0 - 1 0 Shkurdiuk Timofei 1484 9
10 10 Parkhimchyk Kiryl 1471 0 1 - 0 0 Kostyuchik Georgiy 0 24
11 25 Mikhailyuk Aliaksei 0 0 1 - 0 0 Khaletski Ihar 1408 11
12 12 Kaniusheuski Raman 1380 0 1 - 0 0 Olenev Maksim 0 26
13 27 Pytsko Lev 0 0 0 - 1 0 Pekach Andrei 1376 13
14 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 - - + 0 Sarychev Pavel 0 28

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 CM Navumenka Mikhei 2045 1 1 - 0 1 Brutski Denis 1519 8
2 9 Shkurdiuk Timofei 1484 1 1 - 0 1 Baryschyk Sergey 1834 2
3 3 Fedaruk Tsimafei 1766 1 ½ - ½ 1 Parkhimchyk Kiryl 1471 10
4 13 Pekach Andrei 1376 1 1 - 0 1 Strizhnev Ivan 1675 4
5 5 Sagalovich Yakov 1587 1 1 - 0 1 Kaniusheuski Raman 1380 12
6 28 Sarychev Pavel 0 1 0 - 1 1 Gvozdev Timur 1537 6
7 7 Piatrenka Ivan 1526 1 1 - 0 1 Mikhailyuk Aliaksei 0 25
8 11 Khaletski Ihar 1408 0 1 - 0 0 Ovdienko Illia 1127 21
9 20 Kot Denis 1222 0 1 - 0 0 Unukouski Aliaxandr 1305 15
10 16 Krukouski Serafim 1289 0 1 - 0 0 Chekhmenok Ivan 0 23
11 22 Samoilik Maxim 1047 0 0 - 1 0 Molochnikov Mikhail 1286 17
12 18 Zaretski Dzianis 1278 0 ½ - ½ 0 Pytsko Lev 0 27
13 24 Kostyuchik Georgiy 0 0 0 - 1 0 Gul Andrei 1258 19
14 26 Olenev Maksim 0 0 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 7 Piatrenka Ivan 1526 2 1 - 0 2 CM Navumenka Mikhei 2045 1
2 9 Shkurdiuk Timofei 1484 2 1 - 0 2 Sagalovich Yakov 1587 5
3 6 Gvozdev Timur 1537 2 1 - 0 2 Pekach Andrei 1376 13
4 2 Baryschyk Sergey 1834 1 1 - 0 Fedaruk Tsimafei 1766 3
5 10 Parkhimchyk Kiryl 1471 1 - 0 1 Strizhnev Ivan 1675 4
6 8 Brutski Denis 1519 1 1 - 0 1 Gul Andrei 1258 19
7 26 Olenev Maksim 0 1 0 - 1 1 Khaletski Ihar 1408 11
8 12 Kaniusheuski Raman 1380 1 1 - 0 1 Kot Denis 1222 20
9 25 Mikhailyuk Aliaksei 0 1 1 - 0 1 Krukouski Serafim 1289 16
10 17 Molochnikov Mikhail 1286 1 0 - 1 1 Sarychev Pavel 0 28
11 15 Unukouski Aliaxandr 1305 0 0 - 1 ½ Zaretski Dzianis 1278 18
12 27 Pytsko Lev 0 ½ 1 - 0 0 Samoilik Maxim 1047 22
13 21 Ovdienko Illia 1127 0 0 - 1 0 Kostyuchik Georgiy 0 24
14 23 Chekhmenok Ivan 0 0 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 6 Gvozdev Timur 1537 3 ½ - ½ 3 Piatrenka Ivan 1526 7
2 10 Parkhimchyk Kiryl 1471 ½ - ½ 3 Shkurdiuk Timofei 1484 9
3 1 CM Navumenka Mikhei 2045 2 1 - 0 2 Kaniusheuski Raman 1380 12
4 11 Khaletski Ihar 1408 2 ½ - ½ 2 Baryschyk Sergey 1834 2
5 5 Sagalovich Yakov 1587 2 1 - 0 2 Mikhailyuk Aliaksei 0 25
6 13 Pekach Andrei 1376 2 0 - 1 2 Brutski Denis 1519 8
7 18 Zaretski Dzianis 1278 0 - 1 2 Sarychev Pavel 0 28
8 3 Fedaruk Tsimafei 1766 1 - 0 Pytsko Lev 0 27
9 4 Strizhnev Ivan 1675 1 ½ - ½ 1 Kot Denis 1222 20
10 16 Krukouski Serafim 1289 1 1 - 0 1 Olenev Maksim 0 26
11 24 Kostyuchik Georgiy 0 1 0 - 1 1 Molochnikov Mikhail 1286 17
12 19 Gul Andrei 1258 1 1 - 0 1 Chekhmenok Ivan 0 23
13 22 Samoilik Maxim 1047 0 0 - 1 0 Unukouski Aliaxandr 1305 15
14 21 Ovdienko Illia 1127 0 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 9 Shkurdiuk Timofei 1484 ½ - ½ Gvozdev Timur 1537 6
2 7 Piatrenka Ivan 1526 1 - 0 3 Sagalovich Yakov 1587 5
3 28 Sarychev Pavel 0 3 0 - 1 3 CM Navumenka Mikhei 2045 1
4 8 Brutski Denis 1519 3 1 - 0 3 Parkhimchyk Kiryl 1471 10
5 11 Khaletski Ihar 1408 0 - 1 Fedaruk Tsimafei 1766 3
6 2 Baryschyk Sergey 1834 1 - 0 2 Pekach Andrei 1376 13
7 12 Kaniusheuski Raman 1380 2 0 - 1 2 Gul Andrei 1258 19
8 17 Molochnikov Mikhail 1286 2 1 - 0 2 Krukouski Serafim 1289 16
9 25 Mikhailyuk Aliaksei 0 2 0 - 1 Strizhnev Ivan 1675 4
10 20 Kot Denis 1222 1 - 0 Zaretski Dzianis 1278 18
11 27 Pytsko Lev 0 1 - 0 1 Ovdienko Illia 1127 21
12 26 Olenev Maksim 0 1 1 - 0 1 Unukouski Aliaxandr 1305 15
13 23 Chekhmenok Ivan 0 1 0 - 1 1 Kostyuchik Georgiy 0 24
14 22 Samoilik Maxim 1047 0 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 8 Brutski Denis 1519 4 1 - 0 Piatrenka Ivan 1526 7
2 1 CM Navumenka Mikhei 2045 4 1 - 0 4 Shkurdiuk Timofei 1484 9
3 3 Fedaruk Tsimafei 1766 ½ - ½ 4 Gvozdev Timur 1537 6
4 19 Gul Andrei 1258 3 0 - 1 Baryschyk Sergey 1834 2
5 5 Sagalovich Yakov 1587 3 1 - 0 3 Molochnikov Mikhail 1286 17
6 28 Sarychev Pavel 0 3 0 - 1 3 Parkhimchyk Kiryl 1471 10
7 4 Strizhnev Ivan 1675 1 - 0 Pytsko Lev 0 27
8 20 Kot Denis 1222 1 - 0 Khaletski Ihar 1408 11
9 16 Krukouski Serafim 1289 2 0 - 1 2 Kaniusheuski Raman 1380 12
10 13 Pekach Andrei 1376 2 ½ - ½ 2 Mikhailyuk Aliaksei 0 25
11 24 Kostyuchik Georgiy 0 2 0 - 1 2 Olenev Maksim 0 26
12 18 Zaretski Dzianis 1278 0 - 1 1 Samoilik Maxim 1047 22
13 21 Ovdienko Illia 1127 1 1 - 0 1 Chekhmenok Ivan 0 23
14 15 Unukouski Aliaxandr 1305 1 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Baryschyk Sergey 1834 0 - 1 5 CM Navumenka Mikhei 2045 1
2 6 Gvozdev Timur 1537 ½ - ½ 5 Brutski Denis 1519 8
3 7 Piatrenka Ivan 1526 ½ - ½ 4 Fedaruk Tsimafei 1766 3
4 10 Parkhimchyk Kiryl 1471 4 0 - 1 4 Sagalovich Yakov 1587 5
5 9 Shkurdiuk Timofei 1484 4 ½ - ½ Kot Denis 1222 20
6 12 Kaniusheuski Raman 1380 3 0 - 1 Strizhnev Ivan 1675 4
7 17 Molochnikov Mikhail 1286 3 0 - 1 3 Gul Andrei 1258 19
8 26 Olenev Maksim 0 3 ½ - ½ 3 Sarychev Pavel 0 28
9 11 Khaletski Ihar 1408 1 - 0 Pekach Andrei 1376 13
10 25 Mikhailyuk Aliaksei 0 0 - 1 Pytsko Lev 0 27
11 15 Unukouski Aliaxandr 1305 2 1 - 0 2 Ovdienko Illia 1127 21
12 22 Samoilik Maxim 1047 2 0 - 1 2 Krukouski Serafim 1289 16
13 23 Chekhmenok Ivan 0 1 0 - 1 Zaretski Dzianis 1278 18
14 24 Kostyuchik Georgiy 0 2 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Round 8

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 CM Navumenka Mikhei 2045 6 1 - 0 5 Gvozdev Timur 1537 6
2 5 Sagalovich Yakov 1587 5 0 - 1 Brutski Denis 1519 8
3 4 Strizhnev Ivan 1675 0 - 1 5 Piatrenka Ivan 1526 7
4 3 Fedaruk Tsimafei 1766 0 - 1 Shkurdiuk Timofei 1484 9
5 20 Kot Denis 1222 4 ½ - ½ Baryschyk Sergey 1834 2
6 19 Gul Andrei 1258 4 ½ - ½ 4 Parkhimchyk Kiryl 1471 10
7 28 Sarychev Pavel 0 0 - 1 Khaletski Ihar 1408 11
8 27 Pytsko Lev 0 0 - 1 Olenev Maksim 0 26
9 24 Kostyuchik Georgiy 0 3 0 - 1 3 Kaniusheuski Raman 1380 12
10 16 Krukouski Serafim 1289 3 1 - 0 3 Unukouski Aliaxandr 1305 15
11 18 Zaretski Dzianis 1278 1 - 0 3 Molochnikov Mikhail 1286 17
12 21 Ovdienko Illia 1127 2 0 - 1 Mikhailyuk Aliaksei 0 25
13 23 Chekhmenok Ivan 0 1 0 - 1 2 Samoilik Maxim 1047 22
14 13 Pekach Andrei 1376 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Round 9

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 Sagalovich Yakov 1587 5 0 - 1 7 CM Navumenka Mikhei 2045 1
2 8 Brutski Denis 1519 1 - 0 Shkurdiuk Timofei 1484 9
3 2 Baryschyk Sergey 1834 5 ½ - ½ 6 Piatrenka Ivan 1526 7
4 6 Gvozdev Timur 1537 5 1 - 0 Gul Andrei 1258 19
5 26 Olenev Maksim 0 0 - 1 Fedaruk Tsimafei 1766 3
6 11 Khaletski Ihar 1408 0 - 1 Strizhnev Ivan 1675 4
7 10 Parkhimchyk Kiryl 1471 1 - 0 Kot Denis 1222 20
8 12 Kaniusheuski Raman 1380 4 1 - 0 Pytsko Lev 0 27
9 13 Pekach Andrei 1376 0 - 1 4 Krukouski Serafim 1289 16
10 25 Mikhailyuk Aliaksei 0 0 - 1 Zaretski Dzianis 1278 18
11 28 Sarychev Pavel 0 1 - 0 3 Kostyuchik Georgiy 0 24
12 22 Samoilik Maxim 1047 3 ½ - ½ 2 Ovdienko Illia 1127 21
13 15 Unukouski Aliaxandr 1305 3 1 - 0 1 Chekhmenok Ivan 0 23
14 17 Molochnikov Mikhail 1286 3 1 bye
15 14 Yafremau Aliaksei 1327 0 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 CM Navumenka Mikhei BLR 2045 ВИ-г. Орша 8,0 45,0 48,5 42,00
2 8 Brutski Denis BLR 1519 БР-г. Брест, СДЮШОР №7 7,5 44,0 47,0 36,00
3 7 Piatrenka Ivan BLR 1526 МО-г. Бобруйск, МОСДЮШОР 6,5 46,5 48,5 32,50
4 6 Gvozdev Timur BLR 1537 МО-г. Могилев, МОСДЮШОР 6,0 46,0 49,0 28,50
5 9 Shkurdiuk Timofei BLR 1484 г. Минск, СДЮШОР 5,5 47,5 48,0 24,50
6 2 Baryschyk Sergey BLR 1834 г. Минск, РЦОПШШ 5,5 44,0 47,0 25,75
7 10 Parkhimchyk Kiryl BLR 1471 г. Минск, РЦОПШШ 5,5 42,0 44,5 24,25
8 3 Fedaruk Tsimafei BLR 1766 БР-г. Барановичи 5,5 41,0 44,5 24,50
9 4 Strizhnev Ivan BLR 1675 г. Минск, СДЮШОР 5,5 37,5 40,5 23,25
10 5 Sagalovich Yakov BLR 1587 г. Минск, СДЮШОР 5,0 46,0 49,5 22,00
11 12 Kaniusheuski Raman BLR 1380 ГР-г. Гродно, ШШ "AlphaZero" 5,0 40,0 42,5 19,50
12 16 Krukouski Serafim BLR 1289 г. Минск, Шахматный Дом 5,0 31,0 31,5 14,00
13 20 Kot Denis BLR 1222 ВИ-г. Витебск, ВГ СДЮШОР № 8 4,5 42,0 45,5 20,75
14 19 Gul Andrei BLR 1258 БР-г. Брест, СДЮШОР №7 4,5 40,5 41,0 14,25
15 28 Sarychev Pavel BLR 0 БР-г. Брест, СДЮШОР №7 4,5 40,0 42,5 16,50
16 11 Khaletski Ihar BLR 1408 ГО-г. Мозырь 4,5 35,5 37,5 15,75
17 26 Olenev Maksim BLR 0 *ГР-г. Гродно, УО "ГГОДТДМ" 4,5 34,5 37,0 15,00
18 18 Zaretski Dzianis BLR 1278 БР-г. Кобрин, КСДЮШОР 4,5 31,0 31,5 12,75
19 17 Molochnikov Mikhail BLR 1286 г. Минск, СДЮШОР 4,0 34,5 37,0 13,50
20 15 Unukouski Aliaxandr BLR 1305 г. Минск, РЦОПШШ 4,0 33,5 34,0 8,00
21 13 Pekach Andrei BLR 1376 БР-г. Брест, СДЮШОР №7 3,5 41,0 44,0 13,75
22 25 Mikhailyuk Aliaksei BLR 0 ГР-г. Гродно, ШШ "Мастер" 3,5 37,5 39,5 13,00
23 27 Pytsko Lev BLR 0 БР-г. Пинск, СДЮШОР №2 3,5 34,0 36,0 10,75
24 22 Samoilik Maxim BLR 1047 ГР-г. Гродно, ШШ "AlphaZero" 3,5 31,5 32,0 8,00
25 24 Kostyuchik Georgiy BLR 0 БР-г. Кобрин, КСДЮШОР 3,0 31,5 32,0 5,50
26 21 Ovdienko Illia BLR 1127 *ГР-г. Гродно, ШШ "Ферзь" 2,5 29,5 30,0 4,50
27 23 Chekhmenok Ivan BLR 0 *г. Минск, ШШ "Ход королевы" 1,0 31,5 33,5 3,00
28 14 Yafremau Aliaksei BLR 1327 *ГР-г. Гродно, ШШ "AlphaZero" 0,0 26,0 27,0 0,00