AUT STMK 2223 Graz 3.Klasse

Chess tournament overview

Country: Austria
Tournament date: 2022-09-26 to 2023-03-20
Tournament place: Graz (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Valid for ELO: Elo national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: LV Steiermark
Main referee: IA Christian Huber

Schedule: AUT STMK 2223 Graz 3.Klasse

Round Date Time
1 2022/09/26 18:00
2 2022/10/03 18:00
3 2022/10/10 18:00
4 2022/10/17 18:00
5 2022/11/07 18:00
6 2022/11/14 18:00
7 2023/03/06 18:00
8 2023/03/13 18:00
9 2023/03/20 18:00

Players registered in AUT STMK 2223 Graz 3.Klasse

No. Country Title Name Elo FIDE Elo national Variation
1 Grosse Manfred 0 1851 0
2 Griesbeck Magnus 0 1830 0
3 Bashotaj Ramiz 0 1772 0
4 Tumur-Ochir Duluu 0 1759 0
5 Ussar Reinhard 0 1754 0
6 Fahrner Jakob 0 1730 0
7 Zach Hannes 0 1722 0
8 Mattersberger Melanie 0 1712 0
9 Hoelzl Joerg 0 1700 0
10 Wegscheider Wolfgang 0 1691 0
11 Scherr Johann 0 1668 0
12 Hryhorieva Anna 0 0 0
13 Radicevic Mirko 0 1656 0
14 Hofmann G√ľnther 0 1655 0
15 Schmidt Johann 0 1649 0
16 Abrin Milad 0 1642 0
17 Steinberger Karl Mag. 0 1641 0
18 Fabian Franz 0 1631 0
19 Tunaru Alexandru 0 1628 0
20 Puregger Patrick 0 1627 0
21 Bruder Peter 0 1621 0
22 Moyschewitz Guenther 0 1621 0
23 Wippel Herbert 0 1607 0
24 Zeiner Richard 0 1565 0
25 Pilic Johannes 0 1560 0
26 Seidler Stefan 0 1553 0
27 Szarka Tibor 0 1549 0
28 Fritz Matthias 0 1534 0
29 Fahrner Simon 0 1530 0
30 Tschurl Roderich 0 1523 0
31 Strozer Wolfgang Dr. 0 1515 0
32 Hijma Bauke Michiel 0 1514 0
33 Fruehwirth Matthias 0 1508 0
34 Käfer Calvin 0 1495 0
35 Strobl David Dipl.-Ing. 0 1490 0
36 Klein Felix Dipl.-Ing. 0 1481 0
37 Wallner Erika 0 1474 0
38 Okanovic Adnan 0 1460 0
39 Stieber Herwig 0 1429 0
40 Grezda Fisnik 0 1417 0
41 Wenz Florian 0 1411 0
42 Roessl Roland Mag. 0 1406 0
43 Maurer Maximilian 0 1400 0
44 Göschke Elias Cedric 0 1388 0
45 Fahrner Petra 0 1387 0
46 Larisegger Michael 0 1375 0
47 St√ľwe Tarim 0 1372 0
48 Schögler Roland 0 1347 0
49 Knasar Matthias 0 1343 0
50 Pötscher Peter Dipl.-Ing. 0 1330 0
51 Wind Christian 0 1324 0
52 Chen Chicheng Leon 0 1313 0
53 Luttenberger Kurt 0 1306 0
54 Derinni Lorenzo 0 1303 0
55 Fritz Gottfried Mag. 0 1295 0
56 Korp Annika 0 1287 0
57 Kaltenbeck Dieter 0 1274 0
58 Maichin Rainer 0 1264 0
59 Dolleschall Erwin 0 1239 0
60 Sande Henrik 0 1237 0
61 Holzmeister Nico 0 1228 0
62 Schalar Matthias 0 1213 0
63 Absenger Gerald 0 1187 0
64 Fauster Patrick 0 1179 0
65 Holzer Norbert 0 1178 0
66 Brunner Josephina Akiko 0 1158 0
67 Reischl Oliver 0 1158 0
68 Lemsitzer Katharina 0 1154 0
69 Pfeiler Harald 0 1141 0
70 Klug Daniel 0 1136 0
71 Danzinger Herbert 0 1130 0
72 Wießner Elisabeth 0 1120 0
73 Pötscher Katharina 0 1093 0
74 Klasnic Wolfgang 0 1084 0
75 Dzuban Patrick 0 1065 0
76 Polt Joshua 0 1051 0
77 Mandl Darius Samuel 0 1044 0
78 Vorraber Victoria 0 1037 0
79 Zakeri Haniyeh 0 1034 0
80 Wiessner Manfred 0 1031 0
81 Neubauer Clara 0 992 0
82 Pötscher Martin 0 952 0
83 Rechberger Robert Ing. 0 944 0
84 Rechberger Lukas 0 943 0
85 Rössl Mila 0 934 0
86 Salkic Tarik 0 906 0
87 Losbichler Eve-Virginie 0 900 0
88 Wießner Johanna 0 877 0
89 Krones Lorenz 0 872 0
90 Löw Valentin 0 840 0
91 Frosch Rico 0 817 0
92 Wendler Julian 0 816 0
93 Kogler Linas 0 801 0
94 Kainer Jonathan 0 800 0
95 Koroschetz Stella 0 800 0
96 Pichler Clemens 0 800 0
97 Prabitz Alexander 0 800 0
98 Spiegel Konstantin 0 800 0
99 Boiko Stepan 0 0 0
100 Britikova Zlata 0 0 0
101 Buden Dorotea 0 0 0
102 Chen Chao 0 0 0
103 Dakshina Murthy Megha Varshini 0 0 0
104 Emre Kurul 0 0 0
105 Fahrner Philippa 0 0 0
106 Filipchenko Maria 0 0 0
107 Hangehofer Alexander 0 0 0
108 Hechtl Alexander 0 0 0
109 Holzer Henri 0 0 0
110 Hutsol Platon 0 0 0
111 Jensen Niklas 0 0 0
112 Klug Marianna Darya 0 0 0
113 Kopp Nikolaus 0 0 0
114 K√ľmmel Christof 0 0 0
115 Li Alexander 0 0 0
116 Liang Tan 0 0 0
117 Maier-Maidl Lukas 0 0 0
118 Martinovic Franciska 0 0 0
119 Mohr Carl Vincent 0 0 0
120 Neubauer Arthur 0 0 0
121 Paier Michael 0 0 0
122 Pichler Laurenz 0 0 0
123 Pinter Thomas 0 0 0
124 Ramadani Platin 0 0 0
125 Rexeis Michael 0 0 0
126 Riedl Roman Samuel Mag. 0 0 0
127 Ruzin Nikita 0 0 0
128 Schell Lilli 0 0 0
129 Schick Christian 0 0 0
130 Schmidt Bjarne 0 0 0
131 Schuur Oskar Robert 0 0 0
132 Siegmund Leonhard 0 0 0
133 Zechner Nora 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name Elo FIDE Elo national Variation
1 Grosse Manfred 0 1851 0
2 Griesbeck Magnus 0 1830 0
3 Bashotaj Ramiz 0 1772 0
4 Tumur-Ochir Duluu 0 1759 0
5 Ussar Reinhard 0 1754 0
6 Fahrner Jakob 0 1730 0
7 Zach Hannes 0 1722 0
8 Mattersberger Melanie 0 1712 0
9 Hoelzl Joerg 0 1700 0
10 Wegscheider Wolfgang 0 1691 0
11 Scherr Johann 0 1668 0
12 Hryhorieva Anna 0 0 0
13 Radicevic Mirko 0 1656 0
14 Hofmann G√ľnther 0 1655 0
15 Schmidt Johann 0 1649 0
16 Abrin Milad 0 1642 0
17 Steinberger Karl Mag. 0 1641 0
18 Fabian Franz 0 1631 0
19 Tunaru Alexandru 0 1628 0
20 Puregger Patrick 0 1627 0
21 Bruder Peter 0 1621 0
22 Moyschewitz Guenther 0 1621 0
23 Wippel Herbert 0 1607 0
24 Zeiner Richard 0 1565 0
25 Pilic Johannes 0 1560 0
26 Seidler Stefan 0 1553 0
27 Szarka Tibor 0 1549 0
28 Fritz Matthias 0 1534 0
29 Fahrner Simon 0 1530 0
30 Tschurl Roderich 0 1523 0
31 Strozer Wolfgang Dr. 0 1515 0
32 Hijma Bauke Michiel 0 1514 0
33 Fruehwirth Matthias 0 1508 0
34 Käfer Calvin 0 1495 0
35 Strobl David Dipl.-Ing. 0 1490 0
36 Klein Felix Dipl.-Ing. 0 1481 0
37 Wallner Erika 0 1474 0
38 Okanovic Adnan 0 1460 0
39 Stieber Herwig 0 1429 0
40 Grezda Fisnik 0 1417 0
41 Wenz Florian 0 1411 0
42 Roessl Roland Mag. 0 1406 0
43 Maurer Maximilian 0 1400 0
44 Göschke Elias Cedric 0 1388 0
45 Fahrner Petra 0 1387 0
46 Larisegger Michael 0 1375 0
47 St√ľwe Tarim 0 1372 0
48 Schögler Roland 0 1347 0
49 Knasar Matthias 0 1343 0
50 Pötscher Peter Dipl.-Ing. 0 1330 0
51 Wind Christian 0 1324 0
52 Chen Chicheng Leon 0 1313 0
53 Luttenberger Kurt 0 1306 0
54 Derinni Lorenzo 0 1303 0
55 Fritz Gottfried Mag. 0 1295 0
56 Korp Annika 0 1287 0
57 Kaltenbeck Dieter 0 1274 0
58 Maichin Rainer 0 1264 0
59 Dolleschall Erwin 0 1239 0
60 Sande Henrik 0 1237 0
61 Holzmeister Nico 0 1228 0
62 Schalar Matthias 0 1213 0
63 Absenger Gerald 0 1187 0
64 Fauster Patrick 0 1179 0
65 Holzer Norbert 0 1178 0
66 Brunner Josephina Akiko 0 1158 0
67 Reischl Oliver 0 1158 0
68 Lemsitzer Katharina 0 1154 0
69 Pfeiler Harald 0 1141 0
70 Klug Daniel 0 1136 0
71 Danzinger Herbert 0 1130 0
72 Wießner Elisabeth 0 1120 0
73 Pötscher Katharina 0 1093 0
74 Klasnic Wolfgang 0 1084 0
75 Dzuban Patrick 0 1065 0
76 Polt Joshua 0 1051 0
77 Mandl Darius Samuel 0 1044 0
78 Vorraber Victoria 0 1037 0
79 Zakeri Haniyeh 0 1034 0
80 Wiessner Manfred 0 1031 0
81 Neubauer Clara 0 992 0
82 Pötscher Martin 0 952 0
83 Rechberger Robert Ing. 0 944 0
84 Rechberger Lukas 0 943 0
85 Rössl Mila 0 934 0
86 Salkic Tarik 0 906 0
87 Losbichler Eve-Virginie 0 900 0
88 Wießner Johanna 0 877 0
89 Krones Lorenz 0 872 0
90 Löw Valentin 0 840 0
91 Frosch Rico 0 817 0
92 Wendler Julian 0 816 0
93 Kogler Linas 0 801 0
94 Kainer Jonathan 0 800 0
95 Koroschetz Stella 0 800 0
96 Pichler Clemens 0 800 0
97 Prabitz Alexander 0 800 0
98 Spiegel Konstantin 0 800 0
99 Boiko Stepan 0 0 0
100 Britikova Zlata 0 0 0
101 Buden Dorotea 0 0 0
102 Chen Chao 0 0 0
103 Dakshina Murthy Megha Varshini 0 0 0
104 Emre Kurul 0 0 0
105 Fahrner Philippa 0 0 0
106 Filipchenko Maria 0 0 0
107 Hangehofer Alexander 0 0 0
108 Hechtl Alexander 0 0 0
109 Holzer Henri 0 0 0
110 Hutsol Platon 0 0 0
111 Jensen Niklas 0 0 0
112 Klug Marianna Darya 0 0 0
113 Kopp Nikolaus 0 0 0
114 K√ľmmel Christof 0 0 0
115 Li Alexander 0 0 0
116 Liang Tan 0 0 0
117 Maier-Maidl Lukas 0 0 0
118 Martinovic Franciska 0 0 0
119 Mohr Carl Vincent 0 0 0
120 Neubauer Arthur 0 0 0
121 Paier Michael 0 0 0
122 Pichler Laurenz 0 0 0
123 Pinter Thomas 0 0 0
124 Ramadani Platin 0 0 0
125 Rexeis Michael 0 0 0
126 Riedl Roman Samuel Mag. 0 0 0
127 Ruzin Nikita 0 0 0
128 Schell Lilli 0 0 0
129 Schick Christian 0 0 0
130 Schmidt Bjarne 0 0 0
131 Schuur Oskar Robert 0 0 0
132 Siegmund Leonhard 0 0 0
133 Zechner Nora 0 0 0

Teams starting rank

No. Titulo Nombre EloN FED Equipo M.
1 Grosse Manfred 1851 AUT SC Extraherb 1
2 Griesbeck Magnus 1830 GER Austria Graz 2 1
3 Bashotaj Ramiz 1772 AUT SC Extraherb 2
4 Tumur-Ochir Duluu 1759 MGL Schachgesellschaft 2 1
5 Ussar Reinhard 1754 AUT Schachgesellschaft 2 2
6 Fahrner Jakob 1730 AUT Austria Graz 2 2
7 Zach Hannes 1722 AUT Schachgesellschaft 2 3
8 Mattersberger Melanie 1712 AUT Schachgesellschaft 1 1
9 Hoelzl Joerg 1700 AUT Austria Graz 1 1
10 Wegscheider Wolfgang 1691 AUT Austria Graz 1 2
11 Scherr Johann 1668 AUT Styria Graz 2
12 Hryhorieva Anna 0 UKR Schachgesellschaft 1 2
13 Radicevic Mirko 1656 AUT Gratwein Straßengel 2 1
14 Hofmann G√ľnther 1655 AUT Austria Graz 2 3
15 Schmidt Johann 1649 AUT SC Extraherb 3
16 Abrin Milad 1642 AUT Styria Graz 1
17 Steinberger Karl Mag. 1641 AUT Gratwein Straßengel 1 1
18 Fabian Franz 1631 AUT Gratwein Straßengel 2 2
19 Tunaru Alexandru 1628 ROU SC Extraherb 4
20 Puregger Patrick 1627 AUT Schachgesellschaft 2 4
21 Bruder Peter 1621 AUT Gratwein Straßengel 2 3
22 Moyschewitz Guenther 1621 AUT Gratwein Straßengel 2 4
23 Wippel Herbert 1607 AUT SC Extraherb 5
24 Zeiner Richard 1565 AUT Styria Graz 3
25 Pilic Johannes 1560 AUT Styria Graz 4
26 Seidler Stefan 1553 AUT Styria Graz 5
27 Szarka Tibor 1549 HUN Schachgesellschaft 2 5
28 Fritz Matthias 1534 AUT Gratwein Straßengel 2 5
29 Fahrner Simon 1530 AUT Austria Graz 2 5
30 Tschurl Roderich 1523 AUT Austria Graz 2 6
31 Strozer Wolfgang Dr. 1515 AUT Gratwein Straßengel 1 2
32 Hijma Bauke Michiel 1514 NED Austria Graz 2 4
33 Fruehwirth Matthias 1508 AUT Austria Graz 1 3
34 Käfer Calvin 1495 AUT Styria Graz 6
35 Strobl David Dipl.-Ing. 1490 AUT Schachgesellschaft 2 6
36 Klein Felix Dipl.-Ing. 1481 AUT SC Extraherb 6
37 Wallner Erika 1474 AUT Austria Graz 1 4
38 Okanovic Adnan 1460 BIH SC Extraherb 7
39 Stieber Herwig 1429 AUT Gratwein Straßengel 1 3
40 Grezda Fisnik 1417 AUT SC Extraherb 8
41 Wenz Florian 1411 GER Styria Graz 8
42 Roessl Roland Mag. 1406 AUT Schachgesellschaft 1 3
43 Maurer Maximilian 1400 AUT Gratwein Straßengel 1 4
44 Göschke Elias Cedric 1388 AUT Styria Graz 9
45 Fahrner Petra 1387 AUT Austria Graz 1 5
46 Larisegger Michael 1375 AUT Austria Graz 1 6
47 St√ľwe Tarim 1372 AUT Styria Graz 10
48 Schögler Roland 1347 AUT SC Extraherb 9
49 Knasar Matthias 1343 AUT Schachgesellschaft 2 7
50 Pötscher Peter Dipl.-Ing. 1330 AUT Gratwein Straßengel 1 5
51 Wind Christian 1324 AUT Austria Graz 1 7
52 Chen Chicheng Leon 1313 AUT Schachgesellschaft 2 8
53 Luttenberger Kurt 1306 AUT SC Extraherb 11
54 Derinni Lorenzo 1303 ITA Styria Graz 11
55 Fritz Gottfried Mag. 1295 AUT Gratwein Straßengel 1 6
56 Korp Annika 1287 AUT Schachgesellschaft 1 4
57 Kaltenbeck Dieter 1274 AUT SC Extraherb 12
58 Maichin Rainer 1264 AUT SC Extraherb 10
59 Dolleschall Erwin 1239 AUT Styria Graz 12
60 Sande Henrik 1237 NOR Austria Graz 2 8
61 Holzmeister Nico 1228 AUT Gratwein Straßengel 2 6
62 Schalar Matthias 1213 AUT SC Extraherb 13
63 Absenger Gerald 1187 AUT SC Extraherb 14
64 Fauster Patrick 1179 AUT Styria Graz 13
65 Holzer Norbert 1178 AUT Gratwein Straßengel 1 7
66 Brunner Josephina Akiko 1158 AUT Schachgesellschaft 1 5
67 Reischl Oliver 1158 AUT SC Extraherb 15
68 Lemsitzer Katharina 1154 AUT Gratwein Straßengel 1 8
69 Pfeiler Harald 1141 AUT Gratwein Straßengel 1 9
70 Klug Daniel 1136 AUT Gratwein Straßengel 1 10
71 Danzinger Herbert 1130 AUT Schachgesellschaft 2 9
72 Wießner Elisabeth 1120 AUT Schachgesellschaft 1 6
73 Pötscher Katharina 1093 AUT Gratwein Straßengel 1 11
74 Klasnic Wolfgang 1084 AUT Gratwein Straßengel 2 7
75 Dzuban Patrick 1065 AUT Gratwein Straßengel 2 8
76 Polt Joshua 1051 AUT Gratwein Straßengel 2 9
77 Mandl Darius Samuel 1044 AUT Gratwein Straßengel 2 10
78 Vorraber Victoria 1037 AUT Austria Graz 2 9
79 Zakeri Haniyeh 1034 AUT Schachgesellschaft 1 7
80 Wiessner Manfred 1031 AUT Schachgesellschaft 1 8
81 Neubauer Clara 992 AUT Schachgesellschaft 1 9
82 Pötscher Martin 952 AUT Gratwein Straßengel 1 12
83 Rechberger Robert Ing. 944 AUT Gratwein Straßengel 2 11
84 Rechberger Lukas 943 AUT Gratwein Straßengel 2 12
85 Rössl Mila 934 AUT Schachgesellschaft 1 10
86 Salkic Tarik 906 AUT Schachgesellschaft 2 10
87 Losbichler Eve-Virginie 900 AUT Austria Graz 2 10
88 Wießner Johanna 877 AUT Schachgesellschaft 1 11
89 Krones Lorenz 872 AUT Schachgesellschaft 2 11
90 Löw Valentin 840 AUT Gratwein Straßengel 2 13
91 Frosch Rico 817 AUT Schachgesellschaft 2 12
92 Wendler Julian 816 AUT SC Extraherb 16
93 Kogler Linas 801 AUT Schachgesellschaft 2 14
94 Kainer Jonathan 800 AUT Austria Graz 2 11
95 Koroschetz Stella 800 AUT Schachgesellschaft 1 12
96 Pichler Clemens 800 AUT Schachgesellschaft 2 13
97 Prabitz Alexander 800 AUT Gratwein Straßengel 1 13
98 Spiegel Konstantin 800 AUT Schachgesellschaft 2 16
99 Boiko Stepan 0 UKR Schachgesellschaft 1 16
100 Britikova Zlata 0 RUS Schachgesellschaft 1 17
101 Buden Dorotea 0 CRO Schachgesellschaft 1 18
102 Chen Chao 0 AUT Schachgesellschaft 2 17
103 Dakshina Murthy Megha Varshini 0 AUT Schachgesellschaft 1 15
104 Emre Kurul 0 AUT Schachgesellschaft 2 21
105 Fahrner Philippa 0 AUT Austria Graz 1 8
106 Filipchenko Maria 0 UKR Schachgesellschaft 1 19
107 Hangehofer Alexander 0 AUT Schachgesellschaft 2 25
108 Hechtl Alexander 0 AUT Austria Graz 2 7
109 Holzer Henri 0 AUT Gratwein Straßengel 1 14
110 Hutsol Platon 0 UKR Schachgesellschaft 1 20
111 Jensen Niklas 0 AUT Schachgesellschaft 2 19
112 Klug Marianna Darya 0 AUT Gratwein Straßengel 1 15
113 Kopp Nikolaus 0 AUT Styria Graz 15
114 K√ľmmel Christof 0 AUT Gratwein Stra√üengel 2 14
115 Li Alexander 0 CHN Schachgesellschaft 2 23
116 Liang Tan 0 CHN Schachgesellschaft 2 24
117 Maier-Maidl Lukas 0 AUT SC Extraherb 17
118 Martinovic Franciska 0 AUT Schachgesellschaft 1 21
119 Mohr Carl Vincent 0 AUT Styria Graz 16
120 Neubauer Arthur 0 AUT Schachgesellschaft 1 22
121 Paier Michael 0 AUT Gratwein Straßengel 2 15
122 Pichler Laurenz 0 AUT Schachgesellschaft 2 15
123 Pinter Thomas 0 AUT Styria Graz 14
124 Ramadani Platin 0 AUT SC Extraherb 18
125 Rexeis Michael 0 AUT Schachgesellschaft 2 26
126 Riedl Roman Samuel Mag. 0 AUT Schachgesellschaft 2 18
127 Ruzin Nikita 0 UKR Schachgesellschaft 1 14
128 Schell Lilli 0 AUT Styria Graz 17
129 Schick Christian 0 AUT Schachgesellschaft 2 22
130 Schmidt Bjarne 0 AUT Styria Graz 7
131 Schuur Oskar Robert 0 AUT Schachgesellschaft 2 20
132 Siegmund Leonhard 0 AUT Schachgesellschaft 1 13
133 Zechner Nora 0 AUT Schachgesellschaft 1 23

Round 1

M. 1   SC Extraherb Elo - 10   Schachgesellschaft 2 Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 2   Austria Graz 2 Elo - 9   Postsportverein Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 3   Schachgesellschaft 1 Elo - 8   Gratwein Straßengel 1 Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 4   Schachgesellschaft 3 Elo - 7   Austria Graz 1 Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 5   Gratwein Straßengel 2 Elo - 6   Styria Graz Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 2

M. 10   Schachgesellschaft 2 Elo - 6   Styria Graz Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 7   Austria Graz 1 Elo - 5   Gratwein Straßengel 2 Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 8   Gratwein Straßengel 1 Elo - 4   Schachgesellschaft 3 Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 9   Postsportverein Elo - 3   Schachgesellschaft 1 Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 1   SC Extraherb Elo - 2   Austria Graz 2 Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 3

M. 2   Austria Graz 2 Elo - 10   Schachgesellschaft 2 Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 3   Schachgesellschaft 1 Elo - 1   SC Extraherb Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 4   Schachgesellschaft 3 Elo - 9   Postsportverein Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 5   Gratwein Straßengel 2 Elo - 8   Gratwein Straßengel 1 Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 6   Styria Graz Elo - 7   Austria Graz 1 Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 4

M. 10   Schachgesellschaft 2 Elo - 7   Austria Graz 1 Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 8   Gratwein Straßengel 1 Elo - 6   Styria Graz Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 9   Postsportverein Elo - 5   Gratwein Straßengel 2 Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 1   SC Extraherb Elo - 4   Schachgesellschaft 3 Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 2   Austria Graz 2 Elo - 3   Schachgesellschaft 1 Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 5

M. 3   Schachgesellschaft 1 Elo - 10   Schachgesellschaft 2 Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 4   Schachgesellschaft 3 Elo - 2   Austria Graz 2 Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 5   Gratwein Straßengel 2 Elo - 1   SC Extraherb Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 6   Styria Graz Elo - 9   Postsportverein Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 7   Austria Graz 1 Elo - 8   Gratwein Straßengel 1 Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 6

M. 10   Schachgesellschaft 2 Elo - 8   Gratwein Straßengel 1 Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 9   Postsportverein Elo - 7   Austria Graz 1 Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 1   SC Extraherb Elo - 6   Styria Graz Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 2   Austria Graz 2 Elo - 5   Gratwein Straßengel 2 Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 3   Schachgesellschaft 1 Elo - 4   Schachgesellschaft 3 Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 7

M. 4   Schachgesellschaft 3 Elo - 10   Schachgesellschaft 2 Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 5   Gratwein Straßengel 2 Elo - 3   Schachgesellschaft 1 Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 6   Styria Graz Elo - 2   Austria Graz 2 Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 7   Austria Graz 1 Elo - 1   SC Extraherb Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 8   Gratwein Straßengel 1 Elo - 9   Postsportverein Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 8

M. 10   Schachgesellschaft 2 Elo - 9   Postsportverein Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 1   SC Extraherb Elo - 8   Gratwein Straßengel 1 Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 2   Austria Graz 2 Elo - 7   Austria Graz 1 Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 3   Schachgesellschaft 1 Elo - 6   Styria Graz Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 4   Schachgesellschaft 3 Elo - 5   Gratwein Straßengel 2 Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Round 9

M. 5   Gratwein Straßengel 2 Elo - 10   Schachgesellschaft 2 Elo 0 : 0
1.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
1.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 6   Styria Graz Elo - 4   Schachgesellschaft 3 Elo 0 : 0
2.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
2.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 7   Austria Graz 1 Elo - 3   Schachgesellschaft 1 Elo 0 : 0
3.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
3.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 8   Gratwein Straßengel 1 Elo - 2   Austria Graz 2 Elo 0 : 0
4.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
4.4 No player assigned 0 - No player assigned 0
M. 9   Postsportverein Elo - 1   SC Extraherb Elo 0 : 0
5.1 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.2 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.3 No player assigned 0 - No player assigned 0
5.4 No player assigned 0 - No player assigned 0

Players ranking

Teams ranking

Rk. Equipo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Des 1   Des 2   Des 3 
1 SC Extraherb  *  0 0 0
2 Austria Graz 2  *  0 0 0
3 Schachgesellschaft 1  *  0 0 0
4 Schachgesellschaft 3  *  0 0 0
5 Gratwein Straßengel 2  *  0 0 0
6 Styria Graz  *  0 0 0
7 Austria Graz 1  *  0 0 0
8 Gratwein Straßengel 1  *  0 0 0
9 Postsportverein  *  0 0 0
10 Schachgesellschaft 2  *  0 0 0

Teams starting rank

  1. SC Extraherb (Elo medio:1725 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Grosse Manfred 1851 AUT Gast 104066 KG 0
2 Bashotaj Ramiz 1772 AUT Gast 100589 G 0
3 Schmidt Johann 1649 AUT Stamm 112958 0
4 Tunaru Alexandru 1628 ROU Stamm 126846 SI 0
5 Wippel Herbert 1607 AUT Stamm 117938 0
6 Klein Felix Dipl.-Ing. 1481 AUT Stamm 106701 0
7 Okanovic Adnan 1460 BIH Stamm 131203 SI 0
8 Grezda Fisnik 1417 AUT Stamm 117937 0
9 Schögler Roland 1347 AUT Stamm 128019 0
10 Maichin Rainer 1264 AUT Stamm 132996 0
11 Luttenberger Kurt 1306 AUT Stamm 108581 0
12 Kaltenbeck Dieter 1274 AUT Stamm 106206 0
13 Schalar Matthias 1213 AUT Stamm 124338 0
14 Absenger Gerald 1187 AUT Stamm 130448 0
15 Reischl Oliver 1158 AUT Stamm 123078 0
16 Wendler Julian 816 AUT Stamm 136334 0
17 Maier-Maidl Lukas 0 AUT Stamm 108650 0
18 Ramadani Platin 0 AUT Stamm 141007 0
  2. Austria Graz 2 (Elo medio:1686 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Griesbeck Magnus 1830 GER Stamm 123525 SI 0
2 Fahrner Jakob 1730 AUT Stamm 102639 0
3 Hofmann G√ľnther 1655 AUT Gast 133065 KG 0
4 Hijma Bauke Michiel 1514 NED Stamm 138280 SI 0
5 Fahrner Simon 1530 AUT Stamm 102644 0
6 Tschurl Roderich 1523 AUT Stamm 115227 0
7 Hechtl Alexander 0 AUT Stamm 141802 0
8 Sande Henrik 1237 NOR Stamm 125588 SI 0
9 Vorraber Victoria 1037 AUT Stamm 141732 0
10 Losbichler Eve-Virginie 900 AUT Stamm 133869 0
11 Kainer Jonathan 800 AUT Stamm 136484 0
  3. Schachgesellschaft 1 (Elo medio:1517 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Mattersberger Melanie 1712 AUT Stamm 108905 0
2 Hryhorieva Anna 0 UKR - 0 J 0
3 Roessl Roland Mag. 1406 AUT Stamm 112096 0
4 Korp Annika 1287 AUT Stamm 132505 0
5 Brunner Josephina Akiko 1158 AUT Stamm 141236 J 0
6 Wießner Elisabeth 1120 AUT Gast 137212 J 0
7 Zakeri Haniyeh 1034 AUT Stamm 132982 0
8 Wiessner Manfred 1031 AUT Gast 116211 0
9 Neubauer Clara 992 AUT Stamm 140802 J 0
10 Rössl Mila 934 AUT Stamm 138382 J 0
11 Wießner Johanna 877 AUT Gast 137211 0
12 Koroschetz Stella 800 AUT Stamm 141274 0
13 Siegmund Leonhard 0 AUT Stamm 141829 J 0
14 Ruzin Nikita 0 UKR Stamm 142373 J 0
15 Dakshina Murthy Megha Varshini 0 AUT - 0 J 0
16 Boiko Stepan 0 UKR Stamm 142364 J 0
17 Britikova Zlata 0 RUS Stamm 142416 J 0
18 Buden Dorotea 0 CRO Stamm 141150 J 0
19 Filipchenko Maria 0 UKR Stamm 142365 J 0
20 Hutsol Platon 0 UKR Stamm 142366 J 0
21 Martinovic Franciska 0 AUT Stamm 142102 J 0
22 Neubauer Arthur 0 AUT Stamm 142090 J 0
23 Zechner Nora 0 AUT Stamm 141177 J 0
  5. Gratwein Straßengel 2 (Elo medio:1632 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Radicevic Mirko 1656 AUT Stamm 111473 0
2 Fabian Franz 1631 AUT Gast 102628 0
3 Bruder Peter 1621 AUT Stamm 101400 0
4 Moyschewitz Guenther 1621 AUT Stamm 109533 0
5 Fritz Matthias 1534 AUT Stamm 103195 0
6 Holzmeister Nico 1228 AUT Stamm 131839 J 0
7 Klasnic Wolfgang 1084 AUT Stamm 141241 0
8 Dzuban Patrick 1065 AUT Stamm 141003 0
9 Polt Joshua 1051 AUT Stamm 134861 J 0
10 Mandl Darius Samuel 1044 AUT Stamm 136372 J 0
11 Rechberger Robert Ing. 944 AUT Stamm 131156 0
12 Rechberger Lukas 943 AUT Stamm 132844 0
13 Löw Valentin 840 AUT Stamm 134860 0
14 K√ľmmel Christof 0 AUT Stamm 138346 J 0
15 Paier Michael 0 AUT Stamm 141201 0
  6. Styria Graz (Elo medio:1609 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Abrin Milad 1642 AUT Stamm 141968 0
2 Scherr Johann 1668 AUT Stamm 112701 0
3 Zeiner Richard 1565 AUT Stamm 116751 0
4 Pilic Johannes 1560 AUT Stamm 141942 0
5 Seidler Stefan 1553 AUT Stamm 141967 0
6 Käfer Calvin 1495 AUT Stamm 139541 0
7 Schmidt Bjarne 0 AUT Stamm 143027 0
8 Wenz Florian 1411 GER Stamm 139603 0
9 Göschke Elias Cedric 1388 AUT Stamm 141183 0
10 St√ľwe Tarim 1372 AUT Stamm 135417 0
11 Derinni Lorenzo 1303 ITA Stamm 139368 0
12 Dolleschall Erwin 1239 AUT Stamm 102007 0
13 Fauster Patrick 1179 AUT Stamm 134213 0
14 Pinter Thomas 0 AUT Stamm 117266 0
15 Kopp Nikolaus 0 AUT Stamm 141114 0
16 Mohr Carl Vincent 0 AUT Stamm 141658 0
17 Schell Lilli 0 AUT Stamm 141976 0
  7. Austria Graz 1 (Elo medio:1593 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Hoelzl Joerg 1700 AUT Gast 105261 G 0
2 Wegscheider Wolfgang 1691 AUT Stamm 115879 0
3 Fruehwirth Matthias 1508 AUT Stamm 103241 0
4 Wallner Erika 1474 AUT Stamm 115721 0
5 Fahrner Petra 1387 AUT Stamm 102642 0
6 Larisegger Michael 1375 AUT Stamm 120636 0
7 Wind Christian 1324 AUT Stamm 116284 0
8 Fahrner Philippa 0 AUT Stamm 140407 J 0
  8. Gratwein Straßengel 1 (Elo medio:1496 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Steinberger Karl Mag. 1641 AUT Stamm 134851 0
2 Strozer Wolfgang Dr. 1515 AUT Stamm 139361 0
3 Stieber Herwig 1429 AUT Stamm 138857 0
4 Maurer Maximilian 1400 AUT Stamm 131051 0
5 Pötscher Peter Dipl.-Ing. 1330 AUT Stamm 140019 0
6 Fritz Gottfried Mag. 1295 AUT Stamm 103185 0
7 Holzer Norbert 1178 AUT Stamm 127511 0
8 Lemsitzer Katharina 1154 AUT Stamm 132776 J 0
9 Pfeiler Harald 1141 AUT Stamm 137912 0
10 Klug Daniel 1136 AUT Stamm 138960 J 0
11 Pötscher Katharina 1093 AUT Stamm 137258 J 0
12 Pötscher Martin 952 AUT Stamm 137979 J 0
13 Prabitz Alexander 800 AUT Stamm 141240 J 0
14 Holzer Henri 0 AUT Stamm 131530 J 0
15 Klug Marianna Darya 0 AUT Stamm 139616 J 0
  10. Schachgesellschaft 2 (Elo medio:1716 / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Name EloN FED Art ID Tipo Games
1 Tumur-Ochir Duluu 1759 MGL Gast 132145 J 0
2 Ussar Reinhard 1754 AUT Stamm 115369 0
3 Zach Hannes 1722 AUT Stamm 116619 0
4 Puregger Patrick 1627 AUT Stamm 111376 0
5 Szarka Tibor 1549 HUN Stamm 133324 J 0
6 Strobl David Dipl.-Ing. 1490 AUT Stamm 123988 0
7 Knasar Matthias 1343 AUT Stamm 141468 0
8 Chen Chicheng Leon 1313 AUT Stamm 141180 J 0
9 Danzinger Herbert 1130 AUT Stamm 141609 0
10 Salkic Tarik 906 AUT Stamm 142120 J 0
11 Krones Lorenz 872 AUT Stamm 138957 J 0
12 Frosch Rico 817 AUT Stamm 136594 J 0
13 Pichler Clemens 800 AUT Stamm 141178 J 0
14 Kogler Linas 801 AUT Stamm 140647 J 0
15 Pichler Laurenz 0 AUT Stamm 142668 J 0
16 Spiegel Konstantin 800 AUT Stamm 136660 J 0
17 Chen Chao 0 AUT - 0 0
18 Riedl Roman Samuel Mag. 0 AUT Stamm 142698 0
19 Jensen Niklas 0 AUT - 0 0
20 Schuur Oskar Robert 0 AUT - 0 0
21 Emre Kurul 0 AUT - 0 0
22 Schick Christian 0 AUT - 0 0
23 Li Alexander 0 CHN Stamm 142699 J 0
24 Liang Tan 0 CHN Stamm 142319 J 0
25 Hangehofer Alexander 0 AUT - 0 J 0
26 Rexeis Michael 0 AUT - 0 J 0