11th Poti International Chess Festival Blitz

Chess tournament overview

Country: Georgia
Tournament date: 2016-07-14 to 2016-07-14
Tournament place: Poti (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 3m + 2s
Valid for ELO: Elo FIDE

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: No information about the organizer of this tournament

Schedule: 11th Poti International Chess Festival Blitz

Round Date Time
1 2016/07/14
2 2016/07/14
3 2016/07/14
4 2016/07/14
5 2016/07/14
6 2016/07/14
7 2016/07/14
8 2016/07/14
9 2016/07/14

Players registered in 11th Poti International Chess Festival Blitz

No. Country Title Name Elo FIDE Elo national Variation Info
1 GEO IM Quparadze Giga 2559 0 35 + Info
2 ARM GM Hayrapetyan Hovik 2510 0 10 + Info
3 ARM GM Harutjunyan Gevorg 2466 0 -6 + Info
4 AZE GM Mammadov Zaur 2438 0 -30 + Info
5 GEO IM Morchiashvili Bachana 2390 0 -20 + Info
6 GEO Volkov Nika 2357 0 -19 + Info
7 GEO IM Chighladze Iveri 2327 0 2 + Info
8 GEO FM Gelazonia Parmen 2305 0 1 + Info
9 ARM IM Baghdasaryan Vahe 2287 0 7 + Info
10 GEO Lomsadze Davit 2284 0 -51 + Info
11 ARM IM Gevorgyan David Sh. 2281 0 -2 + Info
12 GEO IM Tqebuchava Zurab 2247 0 -75 + Info
13 GEO FM Mgeladze Tamaz 2245 0 55 + Info
14 ARM Gharagyozyan Artur 2243 0 22 + Info
15 GEO Sirbiladze Sulkhan 2232 0 9 + Info
16 ARM FM Danielyan Vahe 2222 0 -27 + Info
17 GEO FM Gamzardia Giorgi 2222 0 -4 + Info
18 GEO Endeladze Ramaz 2215 0 15 + Info
19 AZE Mammadov Gulam 2197 0 -46 + Info
20 ARM Hunanyan David 2189 0 -93 + Info
21 UZB Guseynov Alihan 2155 0 24 + Info
22 AZE Bayramov Zaur 2131 0 7 + Info
23 AZE CM Karayev Kanan 2053 0 22 + Info
24 ARM Galstyan Hayk 2031 0 -40 + Info
25 ARM Manukyan Artyom 2031 0 6 + Info
26 GEO Tevzadze Mariam 2006 0 1 + Info
27 GEO Tqavadze Giorgi 1924 0 -7 + Info
28 GEO Kokaia Guram 1918 0 -5 + Info
29 GEO Akhvlediani Irakli 1908 0 2 + Info
30 AZE Ibrahimli Murad 1883 0 17 + Info
31 ARM Gesyan Suren 1876 0 37 + Info
32 IRI Nezamivand Chegini Yaser 1872 0 -13 + Info
33 GEO Chanturia Lasha 1869 0 0 + Info
34 IRI Afzoon Danial 1862 0 26 + Info
35 GEO Bibilashvili Lali 1859 0 -33 + Info
36 AZE Mustafayev Farid 1829 0 44 + Info
37 GEO Prodiashvili Levan 1803 0 -56 + Info
38 ARM Martirosyan Ani-Odeseya 1775 0 7 + Info
39 AZE Mammadov Mustafa 1764 0 29 + Info
40 IRI Bepooyi Mohammadali 1756 0 17 + Info
41 ARM Karhanyan Arusyak 1712 0 -37 + Info
42 GEO Khvadagiani Nika 1680 0 24 + Info
43 GEO Lomsadze Lazare 1677 0 40 + Info
44 GEO Kobakhidze Irakli 1674 0 -10 + Info
45 IRI Nejatifar Nima 1674 0 -11 + Info
46 GEO Lomsadze Saba 1656 0 46 + Info
47 AZE Rafili Said 1632 0 72 + Info
48 GEO Elashvili Giorgi 1627 0 -8 + Info
49 AZE Gasimov Kanan 1591 0 12 + Info
50 GEO Qalichava Akaki 1590 0 22 + Info
51 GEO Kvikvinia Teimuraz 1473 0 38 + Info
52 GEO Lataria Giorgi 1420 0 32 + Info
53 GEO Dolidze Mariam 1359 0 23 + Info
54 GEO Antia Sopia 1305 0 -33 + Info
55 ARM Agadzhanyan Boris 0 0 0 + Info
56 ARM Azatyan Vergine 0 0 0 + Info
57 ARM Hayrapetyan Edgar 0 0 0 + Info
58 ARM Manukyan Ani 0 0 0 + Info
59 ARM Margaryan Ani 0 0 0 + Info
60 ARM Sahakyan Kamo 0 0 0 + Info

Players starting rank

Initial rank Country Title Name Elo FIDE Elo national Variation
1 GEO IM Quparadze Giga 2559 0 35
2 ARM GM Hayrapetyan Hovik 2510 0 10
3 ARM GM Harutjunyan Gevorg 2466 0 -6
4 AZE GM Mammadov Zaur 2438 0 -30
5 GEO IM Morchiashvili Bachana 2390 0 -20
6 GEO Volkov Nika 2357 0 -19
7 GEO IM Chighladze Iveri 2327 0 2
8 GEO FM Gelazonia Parmen 2305 0 1
9 ARM IM Baghdasaryan Vahe 2287 0 7
10 GEO Lomsadze Davit 2284 0 -51
11 ARM IM Gevorgyan David Sh. 2281 0 -2
12 GEO IM Tqebuchava Zurab 2247 0 -75
13 GEO FM Mgeladze Tamaz 2245 0 55
14 ARM Gharagyozyan Artur 2243 0 22
15 GEO Sirbiladze Sulkhan 2232 0 9
16 ARM FM Danielyan Vahe 2222 0 -27
17 GEO FM Gamzardia Giorgi 2222 0 -4
18 GEO Endeladze Ramaz 2215 0 15
19 AZE Mammadov Gulam 2197 0 -46
20 ARM Hunanyan David 2189 0 -93
21 UZB Guseynov Alihan 2155 0 24
22 AZE Bayramov Zaur 2131 0 7
23 AZE CM Karayev Kanan 2053 0 22
24 ARM Galstyan Hayk 2031 0 -40
25 ARM Manukyan Artyom 2031 0 6
26 GEO Tevzadze Mariam 2006 0 1
27 GEO Tqavadze Giorgi 1924 0 -7
28 GEO Kokaia Guram 1918 0 -5
29 GEO Akhvlediani Irakli 1908 0 2
30 AZE Ibrahimli Murad 1883 0 17
31 ARM Gesyan Suren 1876 0 37
32 IRI Nezamivand Chegini Yaser 1872 0 -13
33 GEO Chanturia Lasha 1869 0 0
34 IRI Afzoon Danial 1862 0 26
35 GEO Bibilashvili Lali 1859 0 -33
36 AZE Mustafayev Farid 1829 0 44
37 GEO Prodiashvili Levan 1803 0 -56
38 ARM Martirosyan Ani-Odeseya 1775 0 7
39 AZE Mammadov Mustafa 1764 0 29
40 IRI Bepooyi Mohammadali 1756 0 17
41 ARM Karhanyan Arusyak 1712 0 -37
42 GEO Khvadagiani Nika 1680 0 24
43 GEO Lomsadze Lazare 1677 0 40
44 GEO Kobakhidze Irakli 1674 0 -10
45 IRI Nejatifar Nima 1674 0 -11
46 GEO Lomsadze Saba 1656 0 46
47 AZE Rafili Said 1632 0 72
48 GEO Elashvili Giorgi 1627 0 -8
49 AZE Gasimov Kanan 1591 0 12
50 GEO Qalichava Akaki 1590 0 22
51 GEO Kvikvinia Teimuraz 1473 0 38
52 GEO Lataria Giorgi 1420 0 32
53 GEO Dolidze Mariam 1359 0 23
54 GEO Antia Sopia 1305 0 -33
55 ARM Agadzhanyan Boris 0 0 0
56 ARM Azatyan Vergine 0 0 0
57 ARM Hayrapetyan Edgar 0 0 0
58 ARM Manukyan Ani 0 0 0
59 ARM Margaryan Ani 0 0 0
60 ARM Sahakyan Kamo 0 0 0

Players starting rank

No.   Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo sexo Tipo
1 IM Quparadze Giga 13602250 GEO 2559
2 GM Hayrapetyan Hovik 13302639 ARM 2510
3 GM Harutjunyan Gevorg 13300873 ARM 2466
4 GM Mammadov Zaur 13401033 AZE 2438
5 IM Morchiashvili Bachana 13602535 GEO 2390
6 Volkov Nika 13604376 GEO 2357
7 IM Chighladze Iveri 13602039 GEO 2327
8 FM Gelazonia Parmen 13601598 GEO 2305
9 IM Baghdasaryan Vahe 13303139 ARM 2287
10 Lomsadze Davit 13603450 GEO 2284
11 IM Gevorgyan David Sh. 13303244 ARM 2281
12 IM Tqebuchava Zurab 13601113 GEO 2247
13 FM Mgeladze Tamaz 13601202 GEO 2245
14 Gharagyozyan Artur 13303279 ARM 2243
15 Sirbiladze Sulkhan 13603299 GEO 2232
16 FM Danielyan Vahe 13304828 ARM 2222
17 FM Gamzardia Giorgi 13603388 GEO 2222
18 Endeladze Ramaz 13605208 GEO 2215
19 Mammadov Gulam 13404040 AZE 2197
20 Hunanyan David 13302167 ARM 2189
21 Guseynov Alihan 14202875 UZB 2155
22 Bayramov Zaur 13405080 AZE 2131
23 CM Karayev Kanan 13406671 AZE 2053 U16
24 Galstyan Hayk 13304194 ARM 2031
25 Manukyan Artyom 13305786 ARM 2031
26 Tevzadze Mariam 13605470 GEO 2006 w
27 Tqavadze Giorgi 13603906 GEO 1924
28 Kokaia Guram 13609599 GEO 1918 U16
29 Akhvlediani Irakli 13601938 GEO 1908 U16
30 Ibrahimli Murad 13410229 AZE 1883 U16
31 Gesyan Suren 13305735 ARM 1876
32 Nezamivand Chegini Yaser 12570052 IRI 1872
33 Chanturia Lasha 13612220 GEO 1869
34 Afzoon Danial 12579629 IRI 1862
35 Bibilashvili Lali 13604236 GEO 1859 w
36 Mustafayev Farid 13408771 AZE 1829 U12
37 Prodiashvili Levan 13616641 GEO 1803
38 Martirosyan Ani-Odeseya 13304356 ARM 1775 w
39 Mammadov Mustafa 13403931 AZE 1764
40 Bepooyi Mohammadali 12563803 IRI 1756
41 Karhanyan Arusyak 13302981 ARM 1712 w
42 Khvadagiani Nika 13611453 GEO 1680 U16
43 Lomsadze Lazare 13618377 GEO 1677 U12
44 Kobakhidze Irakli 13612204 GEO 1674 U16
45 Nejatifar Nima 12525960 IRI 1674 U16
46 Lomsadze Saba 13611879 GEO 1656 U12
47 Rafili Said 13411055 AZE 1632 U16
48 Elashvili Giorgi 13612859 GEO 1627 U16
49 Gasimov Kanan 13415867 AZE 1591 U12
50 Qalichava Akaki 13615408 GEO 1590 U12
51 Kvikvinia Teimuraz 13613596 GEO 1473 U12
52 Lataria Giorgi 13611461 GEO 1420 U16
53 Dolidze Mariam 13608509 GEO 1359 w U16
54 Antia Sopia 13618610 GEO 1305 w U12
55 Agadzhanyan Boris 13313584 ARM 0
56 Azatyan Vergine 13313525 ARM 0
57 Hayrapetyan Edgar 13313568 ARM 0
58 Manukyan Ani 13312952 ARM 0
59 Margaryan Ani 13313541 ARM 0
60 Sahakyan Kamo 13313711 ARM 0

Round 1

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 1 IM Quparadze Giga 2559 0 1 - 0 0 Gesyan Suren 1876 31
2 32 Nezamivand Chegini Yaser 1872 0 0 - 1 0 GM Hayrapetyan Hovik 2510 2
3 3 GM Harutjunyan Gevorg 2466 0 1 - 0 0 Chanturia Lasha 1869 33
4 34 Afzoon Danial 1862 0 ½ - ½ 0 GM Mammadov Zaur 2438 4
5 5 IM Morchiashvili Bachana 2390 0 1 - 0 0 Bibilashvili Lali 1859 35
6 36 Mustafayev Farid 1829 0 0 - 1 0 Volkov Nika 2357 6
7 7 IM Chighladze Iveri 2327 0 1 - 0 0 Prodiashvili Levan 1803 37
8 38 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 0 0 - 1 0 FM Gelazonia Parmen 2305 8
9 9 IM Baghdasaryan Vahe 2287 0 1 - 0 0 Mammadov Mustafa 1764 39
10 40 Bepooyi Mohammadali 1756 0 0 - 1 0 Lomsadze Davit 2284 10
11 11 IM Gevorgyan David Sh. 2281 0 1 - 0 0 Karhanyan Arusyak 1712 41
12 42 Khvadagiani Nika 1680 0 0 - 1 0 IM Tqebuchava Zurab 2247 12
13 13 FM Mgeladze Tamaz 2245 0 1 - 0 0 Lomsadze Lazare 1677 43
14 44 Kobakhidze Irakli 1674 0 0 - 1 0 Gharagyozyan Artur 2243 14
15 15 Sirbiladze Sulkhan 2232 0 1 - 0 0 Nejatifar Nima 1674 45
16 46 Lomsadze Saba 1656 0 0 - 1 0 FM Danielyan Vahe 2222 16
17 17 FM Gamzardia Giorgi 2222 0 1 - 0 0 Rafili Said 1632 47
18 48 Elashvili Giorgi 1627 0 0 - 1 0 Endeladze Ramaz 2215 18
19 19 Mammadov Gulam 2197 0 1 - 0 0 Gasimov Kanan 1591 49
20 50 Qalichava Akaki 1590 0 0 - 1 0 Hunanyan David 2189 20
21 21 Guseynov Alihan 2155 0 1 - 0 0 Kvikvinia Teimuraz 1473 51
22 52 Lataria Giorgi 1420 0 0 - 1 0 Bayramov Zaur 2131 22
23 23 CM Karayev Kanan 2053 0 1 - 0 0 Dolidze Mariam 1359 53
24 54 Antia Sopia 1305 0 0 - 1 0 Galstyan Hayk 2031 24
25 25 Manukyan Artyom 2031 0 1 - 0 0 Agadzhanyan Boris 0 55
26 56 Azatyan Vergine 0 0 0 - 1 0 Tevzadze Mariam 2006 26
27 27 Tqavadze Giorgi 1924 0 ½ - ½ 0 Hayrapetyan Edgar 0 57
28 58 Manukyan Ani 0 0 0 - 1 0 Kokaia Guram 1918 28
29 29 Akhvlediani Irakli 1908 0 1 - 0 0 Margaryan Ani 0 59
30 60 Sahakyan Kamo 0 0 0 - 1 0 Ibrahimli Murad 1883 30

Round 2

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 16 FM Danielyan Vahe 2222 1 0 - 1 1 IM Quparadze Giga 2559 1
2 2 GM Hayrapetyan Hovik 2510 1 1 - 0 1 FM Gamzardia Giorgi 2222 17
3 18 Endeladze Ramaz 2215 1 1 - 0 1 GM Harutjunyan Gevorg 2466 3
4 20 Hunanyan David 2189 1 0 - 1 1 IM Morchiashvili Bachana 2390 5
5 6 Volkov Nika 2357 1 1 - 0 1 Mammadov Gulam 2197 19
6 22 Bayramov Zaur 2131 1 0 - 1 1 IM Chighladze Iveri 2327 7
7 8 FM Gelazonia Parmen 2305 1 0 - 1 1 Guseynov Alihan 2155 21
8 24 Galstyan Hayk 2031 1 0 - 1 1 IM Baghdasaryan Vahe 2287 9
9 10 Lomsadze Davit 2284 1 0 - 1 1 CM Karayev Kanan 2053 23
10 26 Tevzadze Mariam 2006 1 1 - 0 1 IM Gevorgyan David Sh. 2281 11
11 12 IM Tqebuchava Zurab 2247 1 0 - 1 1 Manukyan Artyom 2031 25
12 28 Kokaia Guram 1918 1 0 - 1 1 FM Mgeladze Tamaz 2245 13
13 14 Gharagyozyan Artur 2243 1 1 - 0 1 Akhvlediani Irakli 1908 29
14 30 Ibrahimli Murad 1883 1 0 - 1 1 Sirbiladze Sulkhan 2232 15
15 4 GM Mammadov Zaur 2438 ½ 1 - 0 ½ Tqavadze Giorgi 1924 27
16 57 Hayrapetyan Edgar 0 ½ 0 - 1 ½ Afzoon Danial 1862 34
17 31 Gesyan Suren 1876 0 1 - 0 0 Lomsadze Saba 1656 46
18 47 Rafili Said 1632 0 1 - 0 0 Nezamivand Chegini Yaser 1872 32
19 33 Chanturia Lasha 1869 0 1 - 0 0 Elashvili Giorgi 1627 48
20 35 Bibilashvili Lali 1859 0 1 - 0 0 Qalichava Akaki 1590 50
21 49 Gasimov Kanan 1591 0 0 - 1 0 Mustafayev Farid 1829 36
22 37 Prodiashvili Levan 1803 0 ½ - ½ 0 Lataria Giorgi 1420 52
23 51 Kvikvinia Teimuraz 1473 0 0 - 1 0 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 38
24 39 Mammadov Mustafa 1764 0 1 - 0 0 Antia Sopia 1305 54
25 53 Dolidze Mariam 1359 0 0 - 1 0 Bepooyi Mohammadali 1756 40
26 41 Karhanyan Arusyak 1712 0 1 - 0 0 Azatyan Vergine 0 56
27 55 Agadzhanyan Boris 0 0 0 - 1 0 Khvadagiani Nika 1680 42
28 43 Lomsadze Lazare 1677 0 1 - 0 0 Manukyan Ani 0 58
29 59 Margaryan Ani 0 0 0 - 1 0 Kobakhidze Irakli 1674 44
30 45 Nejatifar Nima 1674 0 ½ - ½ 0 Sahakyan Kamo 0 60

Round 3

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 1 IM Quparadze Giga 2559 2 1 - 0 2 Gharagyozyan Artur 2243 14
2 15 Sirbiladze Sulkhan 2232 2 ½ - ½ 2 GM Hayrapetyan Hovik 2510 2
3 5 IM Morchiashvili Bachana 2390 2 1 - 0 2 Endeladze Ramaz 2215 18
4 21 Guseynov Alihan 2155 2 0 - 1 2 Volkov Nika 2357 6
5 7 IM Chighladze Iveri 2327 2 1 - 0 2 CM Karayev Kanan 2053 23
6 9 IM Baghdasaryan Vahe 2287 2 1 - 0 2 Manukyan Artyom 2031 25
7 13 FM Mgeladze Tamaz 2245 2 1 - 0 2 Tevzadze Mariam 2006 26
8 3 GM Harutjunyan Gevorg 2466 1 1 - 0 GM Mammadov Zaur 2438 4
9 34 Afzoon Danial 1862 0 - 1 1 FM Gelazonia Parmen 2305 8
10 31 Gesyan Suren 1876 1 1 - 0 1 Lomsadze Davit 2284 10
11 11 IM Gevorgyan David Sh. 2281 1 1 - 0 1 Chanturia Lasha 1869 33
12 35 Bibilashvili Lali 1859 1 0 - 1 1 IM Tqebuchava Zurab 2247 12
13 36 Mustafayev Farid 1829 1 1 - 0 1 FM Danielyan Vahe 2222 16
14 17 FM Gamzardia Giorgi 2222 1 1 - 0 1 Mammadov Mustafa 1764 39
15 19 Mammadov Gulam 2197 1 1 - 0 1 Karhanyan Arusyak 1712 41
16 38 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 1 1 - 0 1 Hunanyan David 2189 20
17 40 Bepooyi Mohammadali 1756 1 0 - 1 1 Bayramov Zaur 2131 22
18 42 Khvadagiani Nika 1680 1 1 - 0 1 Galstyan Hayk 2031 24
19 43 Lomsadze Lazare 1677 1 1 - 0 1 Kokaia Guram 1918 28
20 29 Akhvlediani Irakli 1908 1 1 - 0 1 Rafili Said 1632 47
21 44 Kobakhidze Irakli 1674 1 0 - 1 1 Ibrahimli Murad 1883 30
22 27 Tqavadze Giorgi 1924 ½ 1 - 0 ½ Nejatifar Nima 1674 45
23 60 Sahakyan Kamo 0 ½ 0 - 1 ½ Prodiashvili Levan 1803 37
24 52 Lataria Giorgi 1420 ½ ½ - ½ ½ Hayrapetyan Edgar 0 57
25 32 Nezamivand Chegini Yaser 1872 0 1 - 0 0 Dolidze Mariam 1359 53
26 46 Lomsadze Saba 1656 0 1 - 0 0 Antia Sopia 1305 54
27 48 Elashvili Giorgi 1627 0 1 - 0 0 Agadzhanyan Boris 0 55
28 56 Azatyan Vergine 0 0 0 - 1 0 Gasimov Kanan 1591 49
29 50 Qalichava Akaki 1590 0 1 - 0 0 Margaryan Ani 0 59
30 58 Manukyan Ani 0 0 0 - 1 0 Kvikvinia Teimuraz 1473 51

Round 4

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 7 IM Chighladze Iveri 2327 3 0 - 1 3 IM Quparadze Giga 2559 1
2 9 IM Baghdasaryan Vahe 2287 3 1 - 0 3 IM Morchiashvili Bachana 2390 5
3 6 Volkov Nika 2357 3 0 - 1 3 FM Mgeladze Tamaz 2245 13
4 2 GM Hayrapetyan Hovik 2510 1 - 0 2 IM Gevorgyan David Sh. 2281 11
5 12 IM Tqebuchava Zurab 2247 2 0 - 1 Sirbiladze Sulkhan 2232 15
6 25 Manukyan Artyom 2031 2 0 - 1 2 GM Harutjunyan Gevorg 2466 3
7 8 FM Gelazonia Parmen 2305 2 1 - 0 2 Akhvlediani Irakli 1908 29
8 14 Gharagyozyan Artur 2243 2 1 - 0 2 Gesyan Suren 1876 31
9 26 Tevzadze Mariam 2006 2 0 - 1 2 FM Gamzardia Giorgi 2222 17
10 18 Endeladze Ramaz 2215 2 1 - 0 2 Mustafayev Farid 1829 36
11 30 Ibrahimli Murad 1883 2 1 - 0 2 Mammadov Gulam 2197 19
12 38 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 2 0 - 1 2 Guseynov Alihan 2155 21
13 22 Bayramov Zaur 2131 2 ½ - ½ 2 Khvadagiani Nika 1680 42
14 23 CM Karayev Kanan 2053 2 ½ - ½ 2 Lomsadze Lazare 1677 43
15 4 GM Mammadov Zaur 2438 1 - 0 Prodiashvili Levan 1803 37
16 34 Afzoon Danial 1862 1 - 0 Tqavadze Giorgi 1924 27
17 10 Lomsadze Davit 2284 1 1 - 0 1 Karhanyan Arusyak 1712 41
18 16 FM Danielyan Vahe 2222 1 1 - 0 1 Kobakhidze Irakli 1674 44
19 20 Hunanyan David 2189 1 0 - 1 1 Lomsadze Saba 1656 46
20 24 Galstyan Hayk 2031 1 0 - 1 1 Rafili Said 1632 47
21 28 Kokaia Guram 1918 1 1 - 0 1 Elashvili Giorgi 1627 48
22 49 Gasimov Kanan 1591 1 0 - 1 1 Nezamivand Chegini Yaser 1872 32
23 33 Chanturia Lasha 1869 1 0 - 1 1 Qalichava Akaki 1590 50
24 51 Kvikvinia Teimuraz 1473 1 1 - 0 1 Bibilashvili Lali 1859 35
25 39 Mammadov Mustafa 1764 1 1 - 0 1 Lataria Giorgi 1420 52
26 57 Hayrapetyan Edgar 0 1 0 - 1 1 Bepooyi Mohammadali 1756 40
27 45 Nejatifar Nima 1674 ½ 1 - 0 0 Dolidze Mariam 1359 53
28 54 Antia Sopia 1305 0 0 - 1 ½ Sahakyan Kamo 0 60
29 55 Agadzhanyan Boris 0 0 ½ - ½ 0 Manukyan Ani 0 58
30 59 Margaryan Ani 0 0 ½ - ½ 0 Azatyan Vergine 0 56

Round 5

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 1 IM Quparadze Giga 2559 4 1 - 0 4 IM Baghdasaryan Vahe 2287 9
2 13 FM Mgeladze Tamaz 2245 4 0 - 1 GM Hayrapetyan Hovik 2510 2
3 15 Sirbiladze Sulkhan 2232 1 - 0 3 Volkov Nika 2357 6
4 3 GM Harutjunyan Gevorg 2466 3 1 - 0 3 Gharagyozyan Artur 2243 14
5 5 IM Morchiashvili Bachana 2390 3 1 - 0 3 Ibrahimli Murad 1883 30
6 21 Guseynov Alihan 2155 3 1 - 0 3 IM Chighladze Iveri 2327 7
7 17 FM Gamzardia Giorgi 2222 3 0 - 1 3 FM Gelazonia Parmen 2305 8
8 4 GM Mammadov Zaur 2438 1 - 0 3 Endeladze Ramaz 2215 18
9 43 Lomsadze Lazare 1677 0 - 1 Bayramov Zaur 2131 22
10 42 Khvadagiani Nika 1680 0 - 1 Afzoon Danial 1862 34
11 19 Mammadov Gulam 2197 2 0 - 1 CM Karayev Kanan 2053 23
12 32 Nezamivand Chegini Yaser 1872 2 0 - 1 2 Lomsadze Davit 2284 10
13 11 IM Gevorgyan David Sh. 2281 2 1 - 0 2 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 38
14 36 Mustafayev Farid 1829 2 1 - 0 2 IM Tqebuchava Zurab 2247 12
15 40 Bepooyi Mohammadali 1756 2 ½ - ½ 2 FM Danielyan Vahe 2222 16
16 46 Lomsadze Saba 1656 2 1 - 0 2 Manukyan Artyom 2031 25
17 47 Rafili Said 1632 2 0 - 1 2 Tevzadze Mariam 2006 26
18 50 Qalichava Akaki 1590 2 0 - 1 2 Kokaia Guram 1918 28
19 29 Akhvlediani Irakli 1908 2 0 - 1 2 Mammadov Mustafa 1764 39
20 31 Gesyan Suren 1876 2 1 - 0 2 Kvikvinia Teimuraz 1473 51
21 27 Tqavadze Giorgi 1924 1 - 0 Sahakyan Kamo 0 60
22 37 Prodiashvili Levan 1803 1 - 0 Nejatifar Nima 1674 45
23 44 Kobakhidze Irakli 1674 1 0 - 1 1 Hunanyan David 2189 20
24 48 Elashvili Giorgi 1627 1 0 - 1 1 Galstyan Hayk 2031 24
25 52 Lataria Giorgi 1420 1 0 - 1 1 Chanturia Lasha 1869 33
26 35 Bibilashvili Lali 1859 1 0 - 1 1 Gasimov Kanan 1591 49
27 41 Karhanyan Arusyak 1712 1 1 - 0 1 Hayrapetyan Edgar 0 57
28 56 Azatyan Vergine 0 ½ 0 - 1 ½ Agadzhanyan Boris 0 55
29 58 Manukyan Ani 0 ½ 0 - 1 ½ Margaryan Ani 0 59
30 53 Dolidze Mariam 1359 0 1 - 0 0 Antia Sopia 1305 54

Round 6

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 2 GM Hayrapetyan Hovik 2510 0 - 1 5 IM Quparadze Giga 2559 1
2 3 GM Harutjunyan Gevorg 2466 4 1 - 0 Sirbiladze Sulkhan 2232 15
3 13 FM Mgeladze Tamaz 2245 4 1 - 0 4 IM Morchiashvili Bachana 2390 5
4 8 FM Gelazonia Parmen 2305 4 1 - 0 4 IM Baghdasaryan Vahe 2287 9
5 22 Bayramov Zaur 2131 1 - 0 4 Guseynov Alihan 2155 21
6 23 CM Karayev Kanan 2053 0 - 1 GM Mammadov Zaur 2438 4
7 10 Lomsadze Davit 2284 3 1 - 0 Afzoon Danial 1862 34
8 6 Volkov Nika 2357 3 1 - 0 3 Gesyan Suren 1876 31
9 26 Tevzadze Mariam 2006 3 0 - 1 3 IM Chighladze Iveri 2327 7
10 28 Kokaia Guram 1918 3 0 - 1 3 IM Gevorgyan David Sh. 2281 11
11 14 Gharagyozyan Artur 2243 3 1 - 0 3 Mustafayev Farid 1829 36
12 30 Ibrahimli Murad 1883 3 1 - 0 3 FM Gamzardia Giorgi 2222 17
13 18 Endeladze Ramaz 2215 3 1 - 0 3 Lomsadze Saba 1656 46
14 39 Mammadov Mustafa 1764 3 1 - 0 Tqavadze Giorgi 1924 27
15 16 FM Danielyan Vahe 2222 1 - 0 Khvadagiani Nika 1680 42
16 37 Prodiashvili Levan 1803 0 - 1 Bepooyi Mohammadali 1756 40
17 20 Hunanyan David 2189 2 0 - 1 Lomsadze Lazare 1677 43
18 12 IM Tqebuchava Zurab 2247 2 0 - 1 2 Chanturia Lasha 1869 33
19 47 Rafili Said 1632 2 1 - 0 2 Mammadov Gulam 2197 19
20 24 Galstyan Hayk 2031 2 1 - 0 2 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 38
21 25 Manukyan Artyom 2031 2 1 - 0 2 Qalichava Akaki 1590 50
22 41 Karhanyan Arusyak 1712 2 0 - 1 2 Akhvlediani Irakli 1908 29
23 51 Kvikvinia Teimuraz 1473 2 0 - 1 2 Nezamivand Chegini Yaser 1872 32
24 49 Gasimov Kanan 1591 2 0 - 1 Nejatifar Nima 1674 45
25 60 Sahakyan Kamo 0 1 - 0 Agadzhanyan Boris 0 55
26 59 Margaryan Ani 0 0 - 1 1 Bibilashvili Lali 1859 35
27 53 Dolidze Mariam 1359 1 0 - 1 1 Kobakhidze Irakli 1674 44
28 57 Hayrapetyan Edgar 0 1 1 - 0 1 Elashvili Giorgi 1627 48
29 56 Azatyan Vergine 0 ½ 0 - 1 1 Lataria Giorgi 1420 52
30 54 Antia Sopia 1305 0 1 - 0 ½ Manukyan Ani 0 58

Round 7

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 1 IM Quparadze Giga 2559 6 1 - 0 5 FM Mgeladze Tamaz 2245 13
2 8 FM Gelazonia Parmen 2305 5 ½ - ½ 5 GM Harutjunyan Gevorg 2466 3
3 4 GM Mammadov Zaur 2438 0 - 1 GM Hayrapetyan Hovik 2510 2
4 15 Sirbiladze Sulkhan 2232 0 - 1 Bayramov Zaur 2131 22
5 5 IM Morchiashvili Bachana 2390 4 ½ - ½ 4 Gharagyozyan Artur 2243 14
6 11 IM Gevorgyan David Sh. 2281 4 ½ - ½ 4 Volkov Nika 2357 6
7 7 IM Chighladze Iveri 2327 4 1 - 0 4 Mammadov Mustafa 1764 39
8 9 IM Baghdasaryan Vahe 2287 4 0 - 1 4 Endeladze Ramaz 2215 18
9 21 Guseynov Alihan 2155 4 1 - 0 4 Lomsadze Davit 2284 10
10 34 Afzoon Danial 1862 1 - 0 4 Ibrahimli Murad 1883 30
11 43 Lomsadze Lazare 1677 0 - 1 FM Danielyan Vahe 2222 16
12 40 Bepooyi Mohammadali 1756 0 - 1 CM Karayev Kanan 2053 23
13 17 FM Gamzardia Giorgi 2222 3 1 - 0 3 Akhvlediani Irakli 1908 29
14 32 Nezamivand Chegini Yaser 1872 3 1 - 0 3 Galstyan Hayk 2031 24
15 33 Chanturia Lasha 1869 3 0 - 1 3 Manukyan Artyom 2031 25
16 36 Mustafayev Farid 1829 3 1 - 0 3 Tevzadze Mariam 2006 26
17 46 Lomsadze Saba 1656 3 0 - 1 3 Kokaia Guram 1918 28
18 31 Gesyan Suren 1876 3 1 - 0 3 Rafili Said 1632 47
19 27 Tqavadze Giorgi 1924 1 - 0 Prodiashvili Levan 1803 37
20 42 Khvadagiani Nika 1680 1 - 0 Sahakyan Kamo 0 60
21 45 Nejatifar Nima 1674 ½ - ½ 2 IM Tqebuchava Zurab 2247 12
22 19 Mammadov Gulam 2197 2 1 - 0 2 Kvikvinia Teimuraz 1473 51
23 52 Lataria Giorgi 1420 2 1 - 0 2 Hunanyan David 2189 20
24 35 Bibilashvili Lali 1859 2 1 - 0 2 Hayrapetyan Edgar 0 57
25 38 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 2 1 - 0 2 Gasimov Kanan 1591 49
26 44 Kobakhidze Irakli 1674 2 1 - 0 2 Karhanyan Arusyak 1712 41
27 55 Agadzhanyan Boris 0 0 - 1 2 Qalichava Akaki 1590 50
28 59 Margaryan Ani 0 0 - 1 1 Dolidze Mariam 1359 53
29 48 Elashvili Giorgi 1627 1 1 - 0 1 Antia Sopia 1305 54
30 58 Manukyan Ani 0 ½ ½ - ½ ½ Azatyan Vergine 0 56

Round 8

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 22 Bayramov Zaur 2131 0 - 1 7 IM Quparadze Giga 2559 1
2 2 GM Hayrapetyan Hovik 2510 ½ - ½ GM Harutjunyan Gevorg 2466 3
3 7 IM Chighladze Iveri 2327 5 ½ - ½ FM Gelazonia Parmen 2305 8
4 18 Endeladze Ramaz 2215 5 ½ - ½ 5 Guseynov Alihan 2155 21
5 13 FM Mgeladze Tamaz 2245 5 1 - 0 GM Mammadov Zaur 2438 4
6 16 FM Danielyan Vahe 2222 ½ - ½ IM Morchiashvili Bachana 2390 5
7 6 Volkov Nika 2357 1 - 0 Afzoon Danial 1862 34
8 23 CM Karayev Kanan 2053 0 - 1 IM Gevorgyan David Sh. 2281 11
9 14 Gharagyozyan Artur 2243 1 - 0 Sirbiladze Sulkhan 2232 15
10 30 Ibrahimli Murad 1883 4 0 - 1 4 IM Baghdasaryan Vahe 2287 9
11 10 Lomsadze Davit 2284 4 1 - 0 4 Mustafayev Farid 1829 36
12 28 Kokaia Guram 1918 4 0 - 1 4 FM Gamzardia Giorgi 2222 17
13 25 Manukyan Artyom 2031 4 1 - 0 4 Nezamivand Chegini Yaser 1872 32
14 39 Mammadov Mustafa 1764 4 ½ - ½ 4 Gesyan Suren 1876 31
15 42 Khvadagiani Nika 1680 0 - 1 Tqavadze Giorgi 1924 27
16 40 Bepooyi Mohammadali 1756 1 - 0 Lomsadze Lazare 1677 43
17 45 Nejatifar Nima 1674 3 0 - 1 3 Mammadov Gulam 2197 19
18 20 Hunanyan David 2189 2 0 - 1 3 Bibilashvili Lali 1859 35
19 24 Galstyan Hayk 2031 3 1 - 0 3 Kobakhidze Irakli 1674 44
20 50 Qalichava Akaki 1590 3 0 - 1 3 Tevzadze Mariam 2006 26
21 29 Akhvlediani Irakli 1908 3 1 - 0 3 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 38
22 33 Chanturia Lasha 1869 3 1 - 0 3 Lomsadze Saba 1656 46
23 47 Rafili Said 1632 3 1 - 0 Prodiashvili Levan 1803 37
24 60 Sahakyan Kamo 0 0 - 1 IM Tqebuchava Zurab 2247 12
25 51 Kvikvinia Teimuraz 1473 2 1 - 0 2 Karhanyan Arusyak 1712 41
26 53 Dolidze Mariam 1359 2 ½ - ½ 2 Elashvili Giorgi 1627 48
27 49 Gasimov Kanan 1591 2 1 - 0 3 Lataria Giorgi 1420 52
28 57 Hayrapetyan Edgar 0 2 1 - 0 1 Manukyan Ani 0 58
29 55 Agadzhanyan Boris 0 0 - 1 Margaryan Ani 0 59
30 54 Antia Sopia 1305 1 1 - 0 1 Azatyan Vergine 0 56

Round 9

M. No.   Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo  B No.
1 3 GM Harutjunyan Gevorg 2466 6 0 - 1 8 IM Quparadze Giga 2559 1
2 8 FM Gelazonia Parmen 2305 6 0 - 1 6 FM Mgeladze Tamaz 2245 13
3 6 Volkov Nika 2357 0 - 1 6 GM Hayrapetyan Hovik 2510 2
4 18 Endeladze Ramaz 2215 0 - 1 IM Chighladze Iveri 2327 7
5 11 IM Gevorgyan David Sh. 2281 1 - 0 Bayramov Zaur 2131 22
6 21 Guseynov Alihan 2155 0 - 1 Gharagyozyan Artur 2243 14
7 5 IM Morchiashvili Bachana 2390 5 1 - 0 5 Manukyan Artyom 2031 25
8 9 IM Baghdasaryan Vahe 2287 5 1 - 0 5 FM Danielyan Vahe 2222 16
9 17 FM Gamzardia Giorgi 2222 5 1 - 0 5 Lomsadze Davit 2284 10
10 31 Gesyan Suren 1876 0 - 1 GM Mammadov Zaur 2438 4
11 15 Sirbiladze Sulkhan 2232 1 - 0 Mammadov Mustafa 1764 39
12 34 Afzoon Danial 1862 0 - 1 CM Karayev Kanan 2053 23
13 27 Tqavadze Giorgi 1924 1 - 0 Bepooyi Mohammadali 1756 40
14 19 Mammadov Gulam 2197 4 1 - 0 4 Chanturia Lasha 1869 33
15 36 Mustafayev Farid 1829 4 0 - 1 4 Galstyan Hayk 2031 24
16 26 Tevzadze Mariam 2006 4 1 - 0 4 Ibrahimli Murad 1883 30
17 32 Nezamivand Chegini Yaser 1872 4 0 - 1 4 Kokaia Guram 1918 28
18 35 Bibilashvili Lali 1859 4 0 - 1 4 Rafili Said 1632 47
19 12 IM Tqebuchava Zurab 2247 ½ - ½ 4 Akhvlediani Irakli 1908 29
20 43 Lomsadze Lazare 1677 0 - 1 Khvadagiani Nika 1680 42
21 38 Martirosyan Ani-Odeseya 1775 3 ½ - ½ 3 Qalichava Akaki 1590 50
22 44 Kobakhidze Irakli 1674 3 0 - 1 3 Gasimov Kanan 1591 49
23 52 Lataria Giorgi 1420 3 1 - 0 3 Nejatifar Nima 1674 45
24 46 Lomsadze Saba 1656 3 1 - 0 3 Hayrapetyan Edgar 0 57
25 48 Elashvili Giorgi 1627 1 - 0 3 Kvikvinia Teimuraz 1473 51
26 37 Prodiashvili Levan 1803 0 - 1 Dolidze Mariam 1359 53
27 59 Margaryan Ani 0 0 - 1 Sahakyan Kamo 0 60
28 54 Antia Sopia 1305 2 1 - 0 Agadzhanyan Boris 0 55
29 56 Azatyan Vergine 0 1 0 - 1 2 Hunanyan David 2189 20
30 41 Karhanyan Arusyak 1712 2 1 - 0 1 Manukyan Ani 0 58

Players ranking

Rk. No.Ini.   Name Tipo sexo FED Elo Pts.  Des 1   Des 2   Des 3  K elo+/-
1 1 IM Quparadze Giga GEO 2559 9 49,5 54 45 20 34,6
2 2 GM Hayrapetyan Hovik ARM 2510 7 51 55 36,5 20 10,2
3 13 FM Mgeladze Tamaz GEO 2245 7 49 52,5 37 20 55,2
4 7 IM Chighladze Iveri GEO 2327 6,5 46,5 49 33 20 1,8
5 14 Gharagyozyan Artur ARM 2243 6,5 45 48 31,5 20 21,8
6 11 IM Gevorgyan David Sh. ARM 2281 6,5 41 44 29,5 20 -1,8
7 3 GM Harutjunyan Gevorg ARM 2466 6 50 54 33,5 20 -5,6
8 9 IM Baghdasaryan Vahe ARM 2287 6 46 50 33 20 7
9 8 FM Gelazonia Parmen GEO 2305 6 46 49,5 33,5 20 1,2
10 5 IM Morchiashvili Bachana GEO 2390 6 43 46 32,5 20 -19,6
11 17 FM Gamzardia Giorgi GEO 2222 6 42 46 28 20 -3,6
12 22 Bayramov Zaur AZE 2131 5,5 46 49,5 31 20 7,4
13 6 Volkov Nika GEO 2357 5,5 45,5 49,5 31,5 20 -19
14 4 GM Mammadov Zaur AZE 2438 5,5 45,5 48 28,5 20 -29,6
15 21 Guseynov Alihan UZB 2155 5,5 44 47 32 20 24
16 18 Endeladze Ramaz GEO 2215 5,5 43,5 47 31 20 14,8
17 15 Sirbiladze Sulkhan GEO 2232 5,5 43 46 32,5 20 9,2
18 23 CM Karayev Kanan U16 AZE 2053 5,5 41 44,5 29 20 21,6
19 27 Tqavadze Giorgi GEO 1924 5,5 33 35,5 22,5 20 -7,4
20 26 Tevzadze Mariam w GEO 2006 5 42,5 43,5 25 20 1,2
21 16 FM Danielyan Vahe ARM 2222 5 41,5 44,5 25,5 20 -26,6
22 10 Lomsadze Davit GEO 2284 5 38,5 41,5 26 20 -51,4
23 47 Rafili Said U16 AZE 1632 5 38 40,5 21 20 72,2
24 28 Kokaia Guram U16 GEO 1918 5 38 39 24 20 -5,4
25 25 Manukyan Artyom ARM 2031 5 37,5 39 26 40 6,4
26 19 Mammadov Gulam AZE 2197 5 34 37 22 20 -46,2
27 24 Galstyan Hayk ARM 2031 5 33,5 36,5 21 20 -40,2
28 31 Gesyan Suren ARM 1876 4,5 45 48 24 40 37,2
29 39 Mammadov Mustafa AZE 1764 4,5 42,5 45,5 24 20 28,6
30 34 Afzoon Danial IRI 1862 4,5 41,5 44,5 26,5 20 26,2
31 29 Akhvlediani Irakli U16 GEO 1908 4,5 38,5 41 22,5 20 1,8
32 40 Bepooyi Mohammadali IRI 1756 4,5 36,5 39 22,5 20 17,2
33 42 Khvadagiani Nika U16 GEO 1680 4,5 36,5 38 22 20 23,8
34 36 Mustafayev Farid U12 AZE 1829 4 41,5 45,5 23 20 44
35 30 Ibrahimli Murad U16 AZE 1883 4 41,5 44,5 26 20 16,8
36 32 Nezamivand Chegini Yaser IRI 1872 4 39,5 42,5 20 20 -13,2
37 33 Chanturia Lasha GEO 1869 4 38 41,5 19 20 0,0
38 12 IM Tqebuchava Zurab GEO 2247 4 35 38 20 20 -75,2
39 46 Lomsadze Saba U12 GEO 1656 4 35 38 19 40 46
40 35 Bibilashvili Lali w GEO 1859 4 31,5 34 17 20 -33
41 49 Gasimov Kanan U12 AZE 1591 4 30,5 31,5 15 20 12,4
42 52 Lataria Giorgi U16 GEO 1420 4 29,5 30,5 15,5 20 31,8
43 43 Lomsadze Lazare U12 GEO 1677 3,5 40 41 22 40 40
44 38 Martirosyan Ani-Odeseya w ARM 1775 3,5 38 41 18,5 20 6,6
45 50 Qalichava Akaki U12 GEO 1590 3,5 32 33,5 16,5 40 21,6
46 48 Elashvili Giorgi U16 GEO 1627 3,5 32 33,5 12 20 -8,4
47 53 Dolidze Mariam U16 w GEO 1359 3,5 29 31,5 10 20 23
48 60 Sahakyan Kamo ARM 0 3,5 29 30,5 15
49 45 Nejatifar Nima U16 IRI 1674 3 35 37,5 15,5 20 -10,8
50 44 Kobakhidze Irakli U16 GEO 1674 3 34 36,5 15 20 -10
51 51 Kvikvinia Teimuraz U12 GEO 1473 3 33 34 15 40 38
52 57 Hayrapetyan Edgar ARM 0 3 33 34 14
53 20 Hunanyan David ARM 2189 3 31,5 32,5 15 20 -92,8
54 41 Karhanyan Arusyak w ARM 1712 3 31 32 14 20 -36,8
55 54 Antia Sopia U12 w GEO 1305 3 26,5 27,5 7 40 -32,8
56 37 Prodiashvili Levan GEO 1803 2,5 38 41 16 20 -56
57 59 Margaryan Ani ARM 0 2,5 24,5 25,5 10
58 55 Agadzhanyan Boris ARM 0 1,5 26,5 27,5 8
59 56 Azatyan Vergine ARM 0 1 26 27 4,5
60 58 Manukyan Ani ARM 0 1 24,5 25,5 4,5
+ Create your own database.
+ Upload your own .pgn files to your database.
+ Save your analysis in the openings section and create your repertoire.
+ Solve puzzles from real games with a specific opening.
+ Solve unlimited puzzles and have a puzzle rating.
FREE