|
Lake Queen Spring Chess Festival 2024 |
|
|
|
Otvoreno prvenstvo na Makedonija 2024 |
2024-05-11 |
2024-05-18 |
|
Rapid Chess Tournament " Lake Cities 2024" |
|
|
|
KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2024 A U20 and ELO under 2300 |
2024-05-23 |
2024-05-26 |
|
KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2024 B U10 |
2024-05-24 |
2024-05-25 |
|
Otvoreno prvenstvo na Makedonija za zeni 2024 |
2024-05-11 |
2024-05-18 |
|
KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2024 C U08 |
2024-05-24 |
2024-05-24 |
|
Kvalifikacii za 2 liga mazi - 2024 godina |
2024-04-20 |
2024-05-19 |
|
Lekarska komora-turnir na doktori |
2024-04-20 |
2024-04-20 |
|
Veligdenski Rapid Turnir za veterani 2024 |
2024-04-27 |
2024-04-28 |
|
PELAGON PRILEP 2024 - 3 Amaterski rapid turnir |
2024-04-06 |
2024-04-06 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U16 |
2024-04-13 |
2024-04-28 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U14 |
2024-04-13 |
2024-04-28 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U12 |
2024-04-13 |
2024-04-14 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - G08 |
2024-04-13 |
2024-04-13 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - G10 |
2024-04-13 |
2024-04-13 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U08 |
2024-04-13 |
2024-04-13 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U10 |
2024-04-13 |
2024-04-14 |
|
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U18 |
2024-04-13 |
2024-04-14 |
|
Derbi na generaciite: April 2024 |
2024-04-06 |
2024-04-07 |
|
Derbi na generaciite: Mart 2024 |
2024-03-01 |
2024-03-03 |
|
Derbi na generaciite: Mart 2024 |
2024-03-01 |
2024-03-03 |
|
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 4 |
2024-04-07 |
2024-04-07 |
|
Prilep -pioneri 1 |
2024-04-06 |
2024-04-06 |
|
Lake Queen Spring Chess Festival 2024 |
2024-05-11 |
2024-05-11 |
|
Rapid Chess Tournament "Lake Cities 2024" |
2024-05-12 |
2024-05-12 |
|
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U8 |
2024-03-24 |
2024-03-24 |
|
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U10 |
2024-03-24 |
2024-03-24 |
|
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U18 |
2024-03-22 |
2024-03-24 |
|
Rapid Chess Tournament "Karposh 2024" |
2024-03-24 |
2024-03-24 |
|
Prv Rapid Turnir na Sahovskiot Klub KARPOSH za 2024 godina |
2024-03-17 |
2024-03-17 |
|
Krivogashtani 2024 |
2024-03-17 |
2024-03-17 |
|
ALKALOID Rapid Open 2024 |
2024-03-10 |
2024-03-10 |
|
Gostivar School Tournament 2024 |
2024-03-09 |
2024-03-09 |
|
Првенство во шах за момчиња (I - V одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Првенство во шах за девојчиња (I - V одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Првенство во шах за девојчиња (VI - IX одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Првенство во шах за момчиња (VI - IX одд.) - Кисела Вода 2024 |
2024-03-07 |
2024-03-07 |
|
Спортски ден Тодор Александров Велгошти 2024 1-5одд |
2024-03-04 |
2024-03-04 |
|
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 3 |
2024-03-03 |
2024-03-03 |
|
PELAGON PRILEP 2024 - 2 Amaterski rapid turnir |
2024-03-02 |
2024-03-02 |
|
MAT 2024 |
2024-02-18 |
2024-02-18 |
|
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 2 |
2024-02-11 |
2024-02-11 |
|
PELAGON PRILEP 2024 - 1 Amaterski rapid turnir |
2024-02-10 |
2024-02-10 |
|
III Rapid turnir Ezerski Biser 2024 |
2024-02-04 |
2024-02-04 |
|
II Меморијален турнир „Средба на генерациите“ |
2024-02-01 |
2024-02-01 |
|
„SHTIP OPEN 2024“ |
2024-01-28 |
2024-01-28 |
|
PRILEP - Prvenstvo na prosvetni rabotnici |
2024-01-18 |
2024-01-18 |
|
Sredba na generaciite: januar 2024 |
2024-01-19 |
2024-01-22 |
|
Штајниц 2024 |
2024-01-21 |
2024-01-21 |