Šachový turnaj pro mládež kategorie 6 - 9

Chess tournament overview

Country: Czech Republic
Tournament date: 2019-09-21 to 2019-09-21
Tournament place: Sloup v Čechách (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 2 x 15 min a 5s za tah
Valid for ELO: Elo Nacional

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Šachový oddíl při ZŠ a MŠ Sloup v Čechách
Main referee: Jan Malec
Referee: Jana Jínová

Schedule: Šachový turnaj pro mládež kategorie 6 - 9

Round Date Time
1 2019/09/21
2 2019/09/21
3 2019/09/21
4 2019/09/21
5 2019/09/21
6 2019/09/21
7 2019/09/21

Players registered in Šachový turnaj pro mládež kategorie 6 - 9

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 CZE Frantsev Iegor 0 1194 0
2 CZE Sochor Antonín 0 1190 0
3 CZE Bidrman Zdeněk 0 1100 0
4 CZE Sikora Jakub 0 1100 0
5 CZE Holeš Vojta 0 1081 0
6 CZE Hůlka Vít 1081 1060 0
7 CZE Stach Daniel 0 1047 0
8 ŠLK Bulířová Madlen 0 0 0
9 ŠLK Drvota Bruno 0 0 0
10 CZE Floriánová Barbora 0 0 0
11 CZE Heinrich Vítězslav 0 0 0
12 CZE Jína Jakub 0 0 0
13 CZE Lesage David 0 0 0
14 CZE Lischka Adam 0 0 0
15 CZE Mazánek Matěj 0 0 0
16 ŠLK Neumann Jiří 0 0 0
17 CZE Piry Leontýna 0 0 0
18 ŠLK Průcha Kvído 0 0 0
19 CZE Pytlík Marek 0 0 0
20 CZE Roh Kryštof 0 0 0
21 CZE Roh Tobiáš 0 0 0
22 CZE Řeha Tomáš 0 0 0
23 ŠLK Sedlák Robin 0 0 0
24 CZE Šorf Jakub 0 0 0
25 CZE Špírková Helena 0 0 0
26 CZE Uchytil Lukáš 0 0 0
27 ŠLK Válek Štěpán 0 0 0
28 ŠLK Vomela Dominik 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 CZE Frantsev Iegor 0 1194 0
2 CZE Sochor Antonín 0 1190 0
3 CZE Bidrman Zdeněk 0 1100 0
4 CZE Sikora Jakub 0 1100 0
5 CZE Holeš Vojta 0 1081 0
6 CZE Hůlka Vít 1081 1060 0
7 CZE Stach Daniel 0 1047 0
8 ŠLK Bulířová Madlen 0 0 0
9 ŠLK Drvota Bruno 0 0 0
10 CZE Floriánová Barbora 0 0 0
11 CZE Heinrich Vítězslav 0 0 0
12 CZE Jína Jakub 0 0 0
13 CZE Lesage David 0 0 0
14 CZE Lischka Adam 0 0 0
15 CZE Mazánek Matěj 0 0 0
16 ŠLK Neumann Jiří 0 0 0
17 CZE Piry Leontýna 0 0 0
18 ŠLK Průcha Kvído 0 0 0
19 CZE Pytlík Marek 0 0 0
20 CZE Roh Kryštof 0 0 0
21 CZE Roh Tobiáš 0 0 0
22 CZE Řeha Tomáš 0 0 0
23 ŠLK Sedlák Robin 0 0 0
24 CZE Šorf Jakub 0 0 0
25 CZE Špírková Helena 0 0 0
26 CZE Uchytil Lukáš 0 0 0
27 ŠLK Válek Štěpán 0 0 0
28 ŠLK Vomela Dominik 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Frantsev Iegor CZE 1194 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek
2 Sochor Antonín CZE 1190 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s.
3 Bidrman Zdeněk CZE 1100 TJ Slovan Varnsdorf z.s.
4 Sikora Jakub CZE 1100 TJ Slovan Varnsdorf z.s.
5 Holeš Vojta 23730730 CZE 1081 TJ Bižuterie Jablonec n.Nisou
6 Hůlka Vít 23726890 CZE 1060 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek
7 Stach Daniel CZE 1047 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s.
8 Bulířová Madlen ŠLK 0 ŠK Kunratice u Cvikova
9 Drvota Bruno ŠLK 0 ZŠ náměstí Míru - Smetanka
10 Floriánová Barbora CZE 0 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s.
11 Heinrich Vítězslav CZE 0 ŠK Kapličák Liberec, spolek
12 Jína Jakub CZE 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách
13 Lesage David CZE 0 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek
14 Lischka Adam CZE 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách
15 Mazánek Matěj CZE 0 ŠK Libštát
16 Neumann Jiří ŠLK 0 ZŠ náměstí Míru - Smetanka
17 Piry Leontýna CZE 0 ŠK Libštát
18 Průcha Kvído ŠLK 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách
19 Pytlík Marek CZE 0 ZŠ náměstí Míru - Smetanka
20 Roh Kryštof CZE 0 ZŠ Arnultovice - Smetanka
21 Roh Tobiáš CZE 0 ZŠ Arnultovice - Smetanka
22 Řeha Tomáš CZE 0 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s.
23 Sedlák Robin ŠLK 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách
24 Šorf Jakub CZE 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách
25 Špírková Helena CZE 0 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek
26 Uchytil Lukáš CZE 0 ZŠ Partyzánská Česká Lípa
27 Válek Štěpán ŠLK 0 ZŠ nám. Míru Nový Bor
28 Vomela Dominik ŠLK 0 ZŠ Arnultovice - Smetanka

Round 1

M. No. Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo No.
1 1 Frantsev Iegor do 8 1194 0 1 - 0 0 Mazánek Matěj do 8 0 15
2 16 Neumann Jiří do 9 0 0 0 - 1 0 Sochor Antonín do 8 1190 2
3 3 Bidrman Zdeněk do 9 1100 0 1 - 0 0 Piry Leontýna do 9 0 17
4 18 Průcha Kvído do 8 0 0 0 - 1 0 Sikora Jakub do 9 1100 4
5 5 Holeš Vojta do 9 1081 0 1 - 0 0 Pytlík Marek do 9 0 19
6 20 Roh Kryštof do 9 0 0 0 - 1 0 Hůlka Vít do 9 1060 6
7 7 Stach Daniel do 9 1047 0 1 - 0 0 Roh Tobiáš do 9 0 21
8 22 Řeha Tomáš do 9 0 0 1 - 0 0 Bulířová Madlen do 8 0 8
9 9 Drvota Bruno do 8 0 0 1 - 0 0 Sedlák Robin do 8 0 23
10 24 Šorf Jakub do 8 0 0 0 - 1 0 Floriánová Barbora do 8 0 10
11 11 Heinrich Vítězslav do 9 0 0 0 - 1 0 Špírková Helena do 8 0 25
12 26 Uchytil Lukáš do 8 0 0 0 - 1 0 Jína Jakub do 9 0 12
13 13 Lesage David do 9 0 0 1 - 0 0 Válek Štěpán do 8 0 27
14 28 Vomela Dominik do 8 0 0 1 - 0 0 Lischka Adam do 8 0 14

Round 2

M. No. Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo No.
1 9 Drvota Bruno do 8 0 1 0 - 1 1 Frantsev Iegor do 8 1194 1
2 2 Sochor Antonín do 8 1190 1 1 - 0 1 Lesage David do 9 0 13
3 10 Floriánová Barbora do 8 0 1 1 - 0 1 Bidrman Zdeněk do 9 1100 3
4 4 Sikora Jakub do 9 1100 1 ½ - ½ 1 Řeha Tomáš do 9 0 22
5 12 Jína Jakub do 9 0 1 ½ - ½ 1 Holeš Vojta do 9 1081 5
6 6 Hůlka Vít do 9 1060 1 1 - 0 1 Vomela Dominik do 8 0 28
7 25 Špírková Helena do 8 0 1 0 - 1 1 Stach Daniel do 9 1047 7
8 8 Bulířová Madlen do 8 0 0 - - + 0 Pytlík Marek do 9 0 19
9 21 Roh Tobiáš do 9 0 0 0 - 1 0 Heinrich Vítězslav do 9 0 11
10 14 Lischka Adam do 8 0 0 0 - 1 0 Roh Kryštof do 9 0 20
11 15 Mazánek Matěj do 8 0 0 1 - 0 0 Šorf Jakub do 8 0 24
12 23 Sedlák Robin do 8 0 0 0 - 1 0 Neumann Jiří do 9 0 16
13 17 Piry Leontýna do 9 0 0 ½ - ½ 0 Uchytil Lukáš do 8 0 26
14 27 Válek Štěpán do 8 0 0 1 - 0 0 Průcha Kvído do 8 0 18

Round 3

M. No. Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo No.
1 1 Frantsev Iegor do 8 1194 2 0 - 1 2 Hůlka Vít do 9 1060 6
2 7 Stach Daniel do 9 1047 2 0 - 1 2 Sochor Antonín do 8 1190 2
3 5 Holeš Vojta do 9 1081 1 - 0 2 Floriánová Barbora do 8 0 10
4 22 Řeha Tomáš do 9 0 0 - 1 Jína Jakub do 9 0 12
5 3 Bidrman Zdeněk do 9 1100 1 1 - 0 Sikora Jakub do 9 1100 4
6 19 Pytlík Marek do 9 0 1 1 - 0 1 Drvota Bruno do 8 0 9
7 11 Heinrich Vítězslav do 9 0 1 0 - 1 1 Roh Kryštof do 9 0 20
8 13 Lesage David do 9 0 1 ½ - ½ 1 Špírková Helena do 8 0 25
9 28 Vomela Dominik do 8 0 1 0 - 1 1 Mazánek Matěj do 8 0 15
10 16 Neumann Jiří do 9 0 1 1 - 0 1 Válek Štěpán do 8 0 27
11 18 Průcha Kvído do 8 0 0 0 - 1 ½ Piry Leontýna do 9 0 17
12 26 Uchytil Lukáš do 8 0 ½ 0 - 1 0 Lischka Adam do 8 0 14
13 24 Šorf Jakub do 8 0 0 0 - 1 0 Roh Tobiáš do 9 0 21
14 23 Sedlák Robin do 8 0 0 1 bye
15 8 Bulířová Madlen do 8 0 0 0 not paired

Round 4

M. No. Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo No.
1 2 Sochor Antonín do 8 1190 3 0 - 1 3 Hůlka Vít do 9 1060 6
2 1 Frantsev Iegor do 8 1194 2 0 - 1 Holeš Vojta do 9 1081 5
3 12 Jína Jakub do 9 0 0 - 1 2 Stach Daniel do 9 1047 7
4 20 Roh Kryštof do 9 0 2 0 - 1 2 Bidrman Zdeněk do 9 1100 3
5 10 Floriánová Barbora do 8 0 2 1 - 0 2 Neumann Jiří do 9 0 16
6 15 Mazánek Matěj do 8 0 2 1 - 0 2 Pytlík Marek do 9 0 19
7 4 Sikora Jakub do 9 1100 ½ - ½ Lesage David do 9 0 13
8 17 Piry Leontýna do 9 0 0 - 1 Řeha Tomáš do 9 0 22
9 25 Špírková Helena do 8 0 1 - 0 1 Drvota Bruno do 8 0 9
10 27 Válek Štěpán do 8 0 1 0 - 1 1 Heinrich Vítězslav do 9 0 11
11 14 Lischka Adam do 8 0 1 1 - 0 1 Sedlák Robin do 8 0 23
12 21 Roh Tobiáš do 9 0 1 ½ - ½ 1 Vomela Dominik do 8 0 28
13 24 Šorf Jakub do 8 0 0 0 - 1 ½ Uchytil Lukáš do 8 0 26
14 18 Průcha Kvído do 8 0 0 1 bye
15 8 Bulířová Madlen do 8 0 0 0 not paired

Round 5

M. No. Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo No.
1 6 Hůlka Vít do 9 1060 4 0 - 1 Holeš Vojta do 9 1081 5
2 3 Bidrman Zdeněk do 9 1100 3 0 - 1 3 Sochor Antonín do 8 1190 2
3 7 Stach Daniel do 9 1047 3 0 - 1 3 Floriánová Barbora do 8 0 10
4 12 Jína Jakub do 9 0 1 - 0 3 Mazánek Matěj do 8 0 15
5 22 Řeha Tomáš do 9 0 1 - 0 Špírková Helena do 8 0 25
6 16 Neumann Jiří do 9 0 2 0 - 1 2 Frantsev Iegor do 8 1194 1
7 19 Pytlík Marek do 9 0 2 0 - 1 2 Sikora Jakub do 9 1100 4
8 11 Heinrich Vítězslav do 9 0 2 1 - 0 2 Lischka Adam do 8 0 14
9 13 Lesage David do 9 0 2 1 - 0 2 Roh Kryštof do 9 0 20
10 28 Vomela Dominik do 8 0 1 - 0 Piry Leontýna do 9 0 17
11 26 Uchytil Lukáš do 8 0 0 - 1 Roh Tobiáš do 9 0 21
12 9 Drvota Bruno do 8 0 1 0 - 1 1 Válek Štěpán do 8 0 27
13 23 Sedlák Robin do 8 0 1 1 - 0 1 Průcha Kvído do 8 0 18
14 24 Šorf Jakub do 8 0 0 1 bye
15 8 Bulířová Madlen do 8 0 0 0 not paired

Round 6

M. No. Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo No.
1 5 Holeš Vojta do 9 1081 0 - 1 4 Sochor Antonín do 8 1190 2
2 10 Floriánová Barbora do 8 0 4 0 - 1 4 Hůlka Vít do 9 1060 6
3 3 Bidrman Zdeněk do 9 1100 3 0 - 1 Jína Jakub do 9 0 12
4 11 Heinrich Vítězslav do 9 0 3 ½ - ½ Řeha Tomáš do 9 0 22
5 4 Sikora Jakub do 9 1100 3 1 - 0 3 Frantsev Iegor do 8 1194 1
6 15 Mazánek Matěj do 8 0 3 0 - 1 3 Stach Daniel do 9 1047 7
7 21 Roh Tobiáš do 9 0 ½ - ½ 3 Lesage David do 9 0 13
8 25 Špírková Helena do 8 0 0 - 1 Vomela Dominik do 8 0 28
9 14 Lischka Adam do 8 0 2 0 - 1 2 Pytlík Marek do 9 0 19
10 20 Roh Kryštof do 9 0 2 0 - 1 2 Neumann Jiří do 9 0 16
11 27 Válek Štěpán do 8 0 2 1 - 0 2 Sedlák Robin do 8 0 23
12 17 Piry Leontýna do 9 0 1 - 0 1 Šorf Jakub do 8 0 24
13 18 Průcha Kvído do 8 0 1 0 - 1 Uchytil Lukáš do 8 0 26
14 8 Bulířová Madlen do 8 0 0 0 not paired
15 9 Drvota Bruno do 8 0 1 0 not paired

Round 7

M. No. Name Tipo Elo Pts. Result Pts. Name TipoB Elo No.
1 2 Sochor Antonín do 8 1190 5 0 - 1 Jína Jakub do 9 0 12
2 6 Hůlka Vít do 9 1060 5 1 - 0 4 Sikora Jakub do 9 1100 4
3 7 Stach Daniel do 9 1047 4 1 - 0 Holeš Vojta do 9 1081 5
4 22 Řeha Tomáš do 9 0 4 0 - 1 4 Floriánová Barbora do 8 0 10
5 13 Lesage David do 9 0 1 - 0 Heinrich Vítězslav do 9 0 11
6 28 Vomela Dominik do 8 0 1 - 0 3 Válek Štěpán do 8 0 27
7 1 Frantsev Iegor do 8 1194 3 0 - 1 3 Roh Tobiáš do 9 0 21
8 19 Pytlík Marek do 9 0 3 0 - 1 3 Bidrman Zdeněk do 9 1100 3
9 16 Neumann Jiří do 9 0 3 0 - 1 3 Mazánek Matěj do 8 0 15
10 26 Uchytil Lukáš do 8 0 0 - 1 Špírková Helena do 8 0 25
11 14 Lischka Adam do 8 0 2 1 - 0 Piry Leontýna do 9 0 17
12 20 Roh Kryštof do 9 0 2 1 - 0 1 Průcha Kvído do 8 0 18
13 8 Bulířová Madlen do 8 0 0 0 not paired
14 9 Drvota Bruno do 8 0 1 0 not paired
15 23 Sedlák Robin do 8 0 2 0 not paired
16 24 Šorf Jakub do 8 0 1 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 6 Hůlka Vít CZE 1060 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek 6,0 0,0 26,0 29,0
2 12 Jína Jakub CZE 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách 5,5 0,0 26,5 29,0
3 2 Sochor Antonín CZE 1190 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s. 5,0 0,0 29,5 32,5
4 10 Floriánová Barbora CZE 0 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s. 5,0 0,0 26,5 27,5
5 7 Stach Daniel CZE 1047 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s. 5,0 0,0 28,0 31,5
6 5 Holeš Vojta CZE 1081 TJ Bižuterie Jablonec n.Nisou 4,5 0,0 29,5 32,0
7 28 Vomela Dominik ŠLK 0 ZŠ Arnultovice - Smetanka 4,5 0,0 23,5 26,0
8 13 Lesage David CZE 0 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek 4,5 0,0 23,0 26,0
9 3 Bidrman Zdeněk CZE 1100 TJ Slovan Varnsdorf z.s. 4,0 0,0 25,0 27,5
10 22 Řeha Tomáš CZE 0 ŠK ZIKUDA Turnov, z.s. 4,0 0,0 24,5 27,0
11 4 Sikora Jakub CZE 1100 TJ Slovan Varnsdorf z.s. 4,0 0,0 24,0 24,5
12 15 Mazánek Matěj CZE 0 ŠK Libštát 4,0 0,0 23,5 24,5
13 21 Roh Tobiáš CZE 0 ZŠ Arnultovice - Smetanka 4,0 0,0 23,0 24,0
14 25 Špírková Helena CZE 0 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek 3,5 1,0 24,0 26,0
15 11 Heinrich Vítězslav CZE 0 ŠK Kapličák Liberec, spolek 3,5 0,0 22,0 25,0
16 1 Frantsev Iegor CZE 1194 ŠK Česká Lípa, zapsaný spolek 3,0 0,0 25,5 27,5
17 20 Roh Kryštof CZE 0 ZŠ Arnultovice - Smetanka 3,0 0,0 24,0 24,5
18 16 Neumann Jiří ŠLK 0 ZŠ náměstí Míru - Smetanka 3,0 0,0 23,0 25,0
19 19 Pytlík Marek CZE 0 ZŠ náměstí Míru - Smetanka 3,0 0,0 22,0 24,0
20 27 Válek Štěpán ŠLK 0 ZŠ nám. Míru Nový Bor 3,0 0,0 19,5 20,0
21 14 Lischka Adam CZE 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách 3,0 0,0 18,5 20,5
22 26 Uchytil Lukáš CZE 0 ZŠ Partyzánská Česká Lípa 2,5 0,5 19,5 20,0
23 17 Piry Leontýna CZE 0 ŠK Libštát 2,5 0,5 19,0 19,5
24 23 Sedlák Robin ŠLK 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách 2,0 0,0 16,0 16,5
25 24 Šorf Jakub CZE 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách 1,0 0,0 20,0 21,0
26 18 Průcha Kvído ŠLK 0 ZŠ a MŠ Sloup v Čechách 1,0 0,0 17,0 18,5
27 9 Drvota Bruno ŠLK 0 ZŠ náměstí Míru - Smetanka 1,0 0,0 16,5 18,5
28 8 Bulířová Madlen ŠLK 0 ŠK Kunratice u Cvikova 0,0 0,0 16,5 17,5