Torneo Regional Cogua SUB15

Chess tournament overview

Country: Colombia
Tournament date: 2019-07-30 to 2019-07-30
Tournament place: Coliseo (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 15minutos
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: No information about the organizer of this tournament
Main referee: FA Montana, Juan Francisco 4400712

Schedule: Torneo Regional Cogua SUB15

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown

Players registered in Torneo Regional Cogua SUB15

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 COL Achury Jonier 0 0 0
2 COL Acosta Laura Natalia 0 0 0
3 COL Arciniegas Camilo 0 0 0
4 COL Arias Dilber 0 0 0
5 COL Cañon Garcia Armando 0 0 0
6 COL Castillo Sofia 0 0 0
7 COL Chima Cristian David 0 0 0
8 COL Correa Ordonez Laura Natalia 0 0 0
9 COL Corredor Suarez Natalia 0 0 0
10 COL Cortes Osorio Yeison Alejandro 0 0 0
11 COL Delgado David 0 0 0
12 COL Forero Rengifo Jeferson Andres 0 0 0
13 COL Gonzalez Rodriguez Kevin Daniel 0 0 0
14 COL Juzga Santiago 0 0 0
15 COL Lozano Karen Viviana 0 0 0
16 COL Nigrini Naren 0 0 0
17 COL Pachon Jaider Eduardo 0 0 0
18 COL Pachon Santiago 0 0 0
19 COL Rocha Fonseca Laua Dayana 0 0 0
20 COL Suarez Leydy 0 0 0
21 COL Villamil Sanchez Bernel 0 0 0
22 COL Villlamil Edwan Felipe 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 COL Achury Jonier 0 0 0
2 COL Acosta Laura Natalia 0 0 0
3 COL Arciniegas Camilo 0 0 0
4 COL Arias Dilber 0 0 0
5 COL Cañon Garcia Armando 0 0 0
6 COL Castillo Sofia 0 0 0
7 COL Chima Cristian David 0 0 0
8 COL Correa Ordonez Laura Natalia 0 0 0
9 COL Corredor Suarez Natalia 0 0 0
10 COL Cortes Osorio Yeison Alejandro 0 0 0
11 COL Delgado David 0 0 0
12 COL Forero Rengifo Jeferson Andres 0 0 0
13 COL Gonzalez Rodriguez Kevin Daniel 0 0 0
14 COL Juzga Santiago 0 0 0
15 COL Lozano Karen Viviana 0 0 0
16 COL Nigrini Naren 0 0 0
17 COL Pachon Jaider Eduardo 0 0 0
18 COL Pachon Santiago 0 0 0
19 COL Rocha Fonseca Laua Dayana 0 0 0
20 COL Suarez Leydy 0 0 0
21 COL Villamil Sanchez Bernel 0 0 0
22 COL Villlamil Edwan Felipe 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Achury Jonier COL 0 Gachancipa
2 Acosta Laura Natalia COL 0 Mentes Activas
3 Arciniegas Camilo COL 0 Ecopetrol
4 Arias Dilber COL 0 Ubaté
5 Cañon Garcia Armando COL 0 Cogua
6 Castillo Sofia COL 0 Ubaté
7 Chima Cristian David COL 0 Simijaca
8 Correa Ordonez Laura Natalia COL 0 Mentes Activas
9 Corredor Suarez Natalia COL 0 Sutatausa
10 Cortes Osorio Yeison Alejandro COL 0 Ubaté
11 Delgado David COL 0 Pasca
12 Forero Rengifo Jeferson Andres COL 0 Zipa
13 Gonzalez Rodriguez Kevin Daniel COL 0 Ubaté
14 Juzga Santiago COL 0 Sesquile
15 Lozano Karen Viviana COL 0 Liceo Ciudad Capital
16 Nigrini Naren COL 0 Ubaté
17 Pachon Jaider Eduardo COL 0 Cogua
18 Pachon Santiago COL 0 Sutatausa
19 Rocha Fonseca Laua Dayana COL 0 Cogua
20 Suarez Leydy COL 0 Cucunuba
21 Villamil Sanchez Bernel COL 0 Cogua
22 Villlamil Edwan Felipe COL 0 Ubaté

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Achury Jonier 0 0 - - + 0 Forero Rengifo Jeferson Andres 0 12
2 13 Gonzalez Rodriguez Kevin Daniel 0 0 + - - 0 Acosta Laura Natalia 0 2
3 3 Arciniegas Camilo 0 0 - - + 0 Juzga Santiago 0 14
4 15 Lozano Karen Viviana 0 0 + - - 0 Arias Dilber 0 4
5 5 Cañon Garcia Armando 0 0 0 - 1 0 Nigrini Naren 0 16
6 17 Pachon Jaider Eduardo 0 0 + - - 0 Castillo Sofia 0 6
7 7 Chima Cristian David 0 0 0 - 1 0 Pachon Santiago 0 18
8 19 Rocha Fonseca Laua Dayana 0 0 1 - 0 0 Correa Ordonez Laura Natalia 0 8
9 9 Corredor Suarez Natalia 0 0 1 - 0 0 Suarez Leydy 0 20
10 21 Villamil Sanchez Bernel 0 0 - - + 0 Cortes Osorio Yeison Alejandro 0 10
11 11 Delgado David 0 0 - - + 0 Villlamil Edwan Felipe 0 22

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 12 Forero Rengifo Jeferson Andres COL 0 Zipa 5,5 19,0 16,25 12,0
2 13 Gonzalez Rodriguez Kevin Daniel COL 0 Ubaté 5,0 21,5 15,00 14,0
3 22 Villlamil Edwan Felipe COL 0 Ubaté 5,0 19,0 14,00 12,0
4 17 Pachon Jaider Eduardo COL 0 Cogua 4,0 20,0 10,00 13,0
5 19 Rocha Fonseca Laua Dayana COL 0 Cogua 4,0 18,5 10,50 13,0
6 14 Juzga Santiago COL 0 Sesquile 4,0 18,0 8,50 11,0
7 9 Corredor Suarez Natalia COL 0 Sutatausa 3,0 20,5 8,50 13,0
8 15 Lozano Karen Viviana COL 0 Liceo Ciudad Capital 3,0 18,5 6,00 11,5
9 20 Suarez Leydy COL 0 Cucunuba 3,0 17,5 8,00 11,5
10 18 Pachon Santiago COL 0 Sutatausa 3,0 16,5 8,00 10,5
11 7 Chima Cristian David COL 0 Simijaca 3,0 15,0 7,00 9,5
12 10 Cortes Osorio Yeison Alejandro COL 0 Ubaté 3,0 13,0 3,00 9,0
13 16 Nigrini Naren COL 0 Ubaté 2,5 17,5 5,75 12,0
14 5 Cañon Garcia Armando COL 0 Cogua 2,0 12,0 4,00 9,0
15 8 Correa Ordonez Laura Natalia COL 0 Mentes Activas 1,0 14,5 3,00 9,0
16 1 Achury Jonier COL 0 Gachancipa 0,0 13,5 0,00 9,0
2 Acosta Laura Natalia COL 0 Mentes Activas 0,0 13,5 0,00 9,0
3 Arciniegas Camilo COL 0 Ecopetrol 0,0 13,5 0,00 9,0
4 Arias Dilber COL 0 Ubaté 0,0 13,5 0,00 9,0
6 Castillo Sofia COL 0 Ubaté 0,0 13,5 0,00 9,0
11 Delgado David COL 0 Pasca 0,0 13,5 0,00 9,0
21 Villamil Sanchez Bernel COL 0 Cogua 0,0 13,5 0,00 9,0