Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Bleskový turnaj

Chess tournament overview

Country: Czech Republic
Tournament date: 2020-08-01 to 2020-08-01
Tournament place: Hřebečníky-Šlovice (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 2 x 3 min. + 5 s/tah
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: ŠK 64 Plzeň
Main referee: Dan Nový
Referee: Kateřina Palková, Jan Bechynský, Václav Hrdlička, David Lorenc, Lukáš Daňhel

Schedule: Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Bleskový turnaj

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Bleskový turnaj

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 CZE Bechynský Jan 1955 1970 0
2 CZE Daňhel Lukáš 1902 1914 0
3 CZE Langmajer Jan 1673 1743 0
4 CZE Váňa Jan 1190 1722 0
5 CZE Lorenc David 0 1700 0
6 CZE Bošek Vladimír 1460 1690 0
7 CZE Hrdlička Václav 1666 1647 0
8 CZE Valdman Jakub 1126 1624 0
9 CZE Šeterle Matěj 1704 1619 0
10 CZE Matějíček Vojtěch 1517 1606 0
11 CZE Mametev Artem 1349 1503 0
12 CZE Bukvaj Martin 1185 1495 0
13 CZE Šťastný Josef 1463 1475 0
14 CZE Langmajerová Jana 1424 1459 0
15 CZE Tesař Jakub 1409 1452 0
16 CZE Marešová Michaela 1399 1451 0
17 CZE Šťastný Jiří 1316 1411 0
18 CZE Heinrich Dominik 1311 1401 0
19 CZE Kopčil Jakub 1391 1400 0
20 CZE Les Jiří 1256 1378 0
21 CZE Aubrechtová Zuzana 1282 1358 0
22 CZE Bukvaj Jan 1287 1346 0
23 CZE Bernt Theodor 1204 1301 0
24 CZE Jančík Vojtěch 0 1283 0
25 CZE Novák Ondřej 1307 1271 0
26 CZE Hodl Vojtěch 0 1249 0
27 CZE Urbánek Lukáš 0 1234 0
28 CZE Mores Antonín 1128 1226 0
29 CZE Urbánek Vojtěch 0 1198 0
30 CZE Krumpholc František 1239 1191 0
31 CZE Lešek Viktor 1215 1174 0
32 CZE Šafářová Magdaléna 1154 1160 0
33 CZE Křenová Natálie 0 1154 0
34 CZE Šafářová Anna Marie 1194 1115 0
35 CZE Skřivan Matěj 0 1079 0
36 CZE Kuchta Lukáš 0 1076 0
37 CZE Málek Alex 0 1062 0
38 CZE Dolanská Ester 0 1057 0
39 CZE Hoffmann Jiří 0 1052 0
40 CZE Křivka Matěj 0 1048 0
41 CZE Cajthamlová Anna 0 1000 0
42 CZE Čtvrtečka Ondřej 0 1000 0
43 CZE Drobný Antonín 0 1000 0
44 CZE Foit Kryštof 0 1000 0
45 CZE Hadinger Jan 0 1000 0
46 CZE Hendrychová Tereza 0 1000 0
47 CZE Javůrek Matěj Adam 0 1000 0
48 CZE Jelínek Patrik 0 1000 0
49 CZE Křivka Jan 0 1000 0
50 CZE Kulvajt Alan 0 1000 0
51 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
52 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
53 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
54 CZE Vopatová Karolína 0 1000 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 CZE Bechynský Jan 1955 1970 0
2 CZE Daňhel Lukáš 1902 1914 0
3 CZE Langmajer Jan 1673 1743 0
4 CZE Váňa Jan 1190 1722 0
5 CZE Lorenc David 0 1700 0
6 CZE Bošek Vladimír 1460 1690 0
7 CZE Hrdlička Václav 1666 1647 0
8 CZE Valdman Jakub 1126 1624 0
9 CZE Šeterle Matěj 1704 1619 0
10 CZE Matějíček Vojtěch 1517 1606 0
11 CZE Mametev Artem 1349 1503 0
12 CZE Bukvaj Martin 1185 1495 0
13 CZE Šťastný Josef 1463 1475 0
14 CZE Langmajerová Jana 1424 1459 0
15 CZE Tesař Jakub 1409 1452 0
16 CZE Marešová Michaela 1399 1451 0
17 CZE Šťastný Jiří 1316 1411 0
18 CZE Heinrich Dominik 1311 1401 0
19 CZE Kopčil Jakub 1391 1400 0
20 CZE Les Jiří 1256 1378 0
21 CZE Aubrechtová Zuzana 1282 1358 0
22 CZE Bukvaj Jan 1287 1346 0
23 CZE Bernt Theodor 1204 1301 0
24 CZE Jančík Vojtěch 0 1283 0
25 CZE Novák Ondřej 1307 1271 0
26 CZE Hodl Vojtěch 0 1249 0
27 CZE Urbánek Lukáš 0 1234 0
28 CZE Mores Antonín 1128 1226 0
29 CZE Urbánek Vojtěch 0 1198 0
30 CZE Krumpholc František 1239 1191 0
31 CZE Lešek Viktor 1215 1174 0
32 CZE Šafářová Magdaléna 1154 1160 0
33 CZE Křenová Natálie 0 1154 0
34 CZE Šafářová Anna Marie 1194 1115 0
35 CZE Skřivan Matěj 0 1079 0
36 CZE Kuchta Lukáš 0 1076 0
37 CZE Málek Alex 0 1062 0
38 CZE Dolanská Ester 0 1057 0
39 CZE Hoffmann Jiří 0 1052 0
40 CZE Křivka Matěj 0 1048 0
41 CZE Cajthamlová Anna 0 1000 0
42 CZE Čtvrtečka Ondřej 0 1000 0
43 CZE Drobný Antonín 0 1000 0
44 CZE Foit Kryštof 0 1000 0
45 CZE Hadinger Jan 0 1000 0
46 CZE Hendrychová Tereza 0 1000 0
47 CZE Javůrek Matěj Adam 0 1000 0
48 CZE Jelínek Patrik 0 1000 0
49 CZE Křivka Jan 0 1000 0
50 CZE Kulvajt Alan 0 1000 0
51 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
52 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
53 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
54 CZE Vopatová Karolína 0 1000 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Bechynský Jan 343730 CZE 1970 ŠK 64 Plzeň
2 Daňhel Lukáš 363898 CZE 1914 TJ Bohemians Praha
3 Langmajer Jan 397920 CZE 1743 ŠK 64 Plzeň
4 Váňa Jan 23726016 CZE 1722 ŠK Tachov
5 Lorenc David CZE 1700 ŠK 64 Plzeň
6 Bošek Vladimír 389889 CZE 1690 SŠK Heřmanova Huť/TJ DIOSS Nýřany
7 Hrdlička Václav 343536 CZE 1647 ŠK 64 Plzeň
8 Valdman Jakub 23718196 CZE 1624 ŠK Líně
9 Šeterle Matěj 23704047 CZE 1619 ŠK 64 Plzeň
10 Matějíček Vojtěch 399884 CZE 1606 ŠK Dvorec
11 Mametev Artem 23710195 CZE 1503 ŠK 64 Plzeň
12 Bukvaj Martin 23718137 CZE 1495 ŠK Sokol Klatovy
13 Šťastný Josef 23704098 CZE 1475 ŠK 64 Plzeň
14 Langmajerová Jana 397938 CZE 1459 ŠK 64 Plzeň
15 Tesař Jakub 23718730 CZE 1452 Unichess
16 Marešová Michaela 392170 CZE 1451 ŠK 64 Plzeň
17 Šťastný Jiří 23711612 CZE 1411 ŠK 64 Plzeň
18 Heinrich Dominik 395560 CZE 1401 ŠK 64 Plzeň
19 Kopčil Jakub 23703741 CZE 1400 SK Petřín Plzeň
20 Les Jiří 23703814 CZE 1378 ŠK 64 Plzeň
21 Aubrechtová Zuzana 393657 CZE 1358 TJ Bohemians Praha
22 Bukvaj Jan 23718129 CZE 1346 ŠK Sokol Klatovy
23 Bernt Theodor 23716860 CZE 1301 ŠK Praha-Smíchov
24 Jančík Vojtěch CZE 1283 TJ Sokol Plzeň-Letná
25 Novák Ondřej 23718587 CZE 1271 ŠK 64 Plzeň
26 Hodl Vojtěch 23721103 CZE 1249 ŠK 64 Plzeň
27 Urbánek Lukáš 23721294 CZE 1234 ŠK 64 Plzeň
28 Mores Antonín 23711485 CZE 1226 ŠK Praha-Smíchov
29 Urbánek Vojtěch 23721308 CZE 1198 ŠK 64 Plzeň
30 Krumpholc František 23711426 CZE 1191 ŠK Dvorec
31 Lešek Viktor 23711469 CZE 1174 ŠK Praha-Smíchov
32 Šafářová Magdaléna 23721243 CZE 1160 ŠK 64 Plzeň
33 Křenová Natálie 23721154 CZE 1154 ŠK 64 Plzeň
34 Šafářová Anna Marie 23721235 CZE 1115 ŠK 64 Plzeň
35 Skřivan Matěj 23718170 CZE 1079 ŠK Sokol Klatovy
36 Kuchta Lukáš CZE 1076 ŠK 64 Plzeň
37 Málek Alex CZE 1062 ŠK 64 Plzeň
38 Dolanská Ester 23731710 CZE 1057 TJ Bohemians Praha
39 Hoffmann Jiří CZE 1052 ŠK 64 Plzeň
40 Křivka Matěj CZE 1048 TJ Sokol Plzeň-Letná
41 Cajthamlová Anna CZE 1000
42 Čtvrtečka Ondřej CZE 1000
43 Drobný Antonín CZE 1000
44 Foit Kryštof CZE 1000
45 Hadinger Jan CZE 1000 ŠK 64 Plzeň
46 Hendrychová Tereza CZE 1000 ŠK 64 Plzeň
47 Javůrek Matěj Adam CZE 1000
48 Jelínek Patrik CZE 1000
49 Křivka Jan CZE 1000
50 Kulvajt Alan CZE 1000
51 Liška Štěpán CZE 1000
52 Němec Vojtěch CZE 1000
53 Paleček Tomáš CZE 1000
54 Vopatová Karolína CZE 1000

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Bechynský Jan 1970 0 1 - 0 0 Urbánek Vojtěch 1198 29
2 30 Krumpholc František 1191 0 0 - 1 0 Daňhel Lukáš 1914 2
3 3 Langmajer Jan 1743 0 1 - 0 0 Lešek Viktor 1174 31
4 32 Šafářová Magdaléna 1160 0 0 - 1 0 Váňa Jan 1722 4
5 6 Bošek Vladimír 1690 0 1 - 0 0 Křenová Natálie 1154 33
6 5 Lorenc David 1700 0 ½ - ½ 0 Hrdlička Václav 1647 7
7 8 Valdman Jakub 1624 0 1 - 0 0 Šafářová Anna Marie 1115 34
8 35 Skřivan Matěj 1079 0 0 - 1 0 Šeterle Matěj 1619 9
9 10 Matějíček Vojtěch 1606 0 1 - 0 0 Kuchta Lukáš 1076 36
10 37 Málek Alex 1062 0 0 - 1 0 Mametev Artem 1503 11
11 12 Bukvaj Martin 1495 0 1 - 0 0 Dolanská Ester 1057 38
12 39 Hoffmann Jiří 1052 0 0 - 1 0 Šťastný Josef 1475 13
13 14 Langmajerová Jana 1459 0 1 - 0 0 Křivka Matěj 1048 40
14 41 Cajthamlová Anna 1000 0 0 - 1 0 Tesař Jakub 1452 15
15 16 Marešová Michaela 1451 0 1 - 0 0 Čtvrtečka Ondřej 1000 42
16 43 Drobný Antonín 1000 0 0 - 1 0 Šťastný Jiří 1411 17
17 18 Heinrich Dominik 1401 0 1 - 0 0 Foit Kryštof 1000 44
18 45 Hadinger Jan 1000 0 0 - 1 0 Kopčil Jakub 1400 19
19 20 Les Jiří 1378 0 1 - 0 0 Hendrychová Tereza 1000 46
20 47 Javůrek Matěj Adam 1000 0 0 - 1 0 Aubrechtová Zuzana 1358 21
21 22 Bukvaj Jan 1346 0 1 - 0 0 Jelínek Patrik 1000 48
22 49 Křivka Jan 1000 0 0 - 1 0 Bernt Theodor 1301 23
23 24 Jančík Vojtěch 1283 0 1 - 0 0 Kulvajt Alan 1000 50
24 51 Liška Štěpán 1000 0 0 - 1 0 Novák Ondřej 1271 25
25 26 Hodl Vojtěch 1249 0 1 - 0 0 Němec Vojtěch 1000 52
26 53 Paleček Tomáš 1000 0 0 - 1 0 Urbánek Lukáš 1234 27
27 28 Mores Antonín 1226 0 1 - 0 0 Vopatová Karolína 1000 54

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 16 Marešová Michaela 1451 1 ½ - ½ 1 Bechynský Jan 1970 1
2 2 Daňhel Lukáš 1914 1 1 - 0 1 Heinrich Dominik 1401 18
3 17 Šťastný Jiří 1411 1 1 - 0 1 Langmajer Jan 1743 3
4 4 Váňa Jan 1722 1 1 - 0 1 Les Jiří 1378 20
5 19 Kopčil Jakub 1400 1 0 - 1 1 Bošek Vladimír 1690 6
6 21 Aubrechtová Zuzana 1358 1 0 - 1 1 Valdman Jakub 1624 8
7 9 Šeterle Matěj 1619 1 1 - 0 1 Bukvaj Jan 1346 22
8 23 Bernt Theodor 1301 1 0 - 1 1 Matějíček Vojtěch 1606 10
9 11 Mametev Artem 1503 1 1 - 0 1 Jančík Vojtěch 1283 24
10 25 Novák Ondřej 1271 1 0 - 1 1 Bukvaj Martin 1495 12
11 13 Šťastný Josef 1475 1 1 - 0 1 Hodl Vojtěch 1249 26
12 27 Urbánek Lukáš 1234 1 1 - 0 1 Langmajerová Jana 1459 14
13 15 Tesař Jakub 1452 1 1 - 0 1 Mores Antonín 1226 28
14 7 Hrdlička Václav 1647 ½ 1 - 0 0 Urbánek Vojtěch 1198 29
15 31 Lešek Viktor 1174 0 0 - 1 ½ Lorenc David 1700 5
16 44 Foit Kryštof 1000 0 0 - 1 0 Krumpholc František 1191 30
17 46 Hendrychová Tereza 1000 0 0 - 1 0 Šafářová Magdaléna 1160 32
18 33 Křenová Natálie 1154 0 1 - 0 0 Drobný Antonín 1000 43
19 34 Šafářová Anna Marie 1115 0 0 - 1 0 Hadinger Jan 1000 45
20 48 Jelínek Patrik 1000 0 0 - 1 0 Skřivan Matěj 1079 35
21 36 Kuchta Lukáš 1076 0 1 - 0 0 Javůrek Matěj Adam 1000 47
22 50 Kulvajt Alan 1000 0 1 - 0 0 Málek Alex 1062 37
23 38 Dolanská Ester 1057 0 1 - 0 0 Křivka Jan 1000 49
24 52 Němec Vojtěch 1000 0 1 - 0 0 Hoffmann Jiří 1052 39
25 40 Křivka Matěj 1048 0 1 - 0 0 Liška Štěpán 1000 51
26 54 Vopatová Karolína 1000 0 0 - 1 0 Cajthamlová Anna 1000 41
27 42 Čtvrtečka Ondřej 1000 0 ½ - ½ 0 Paleček Tomáš 1000 53

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 11 Mametev Artem 1503 2 0 - 1 2 Daňhel Lukáš 1914 2
2 12 Bukvaj Martin 1495 2 0 - 1 2 Váňa Jan 1722 4
3 6 Bošek Vladimír 1690 2 0 - 1 2 Šťastný Josef 1475 13
4 8 Valdman Jakub 1624 2 0 - 1 2 Tesař Jakub 1452 15
5 17 Šťastný Jiří 1411 2 ½ - ½ 2 Šeterle Matěj 1619 9
6 10 Matějíček Vojtěch 1606 2 1 - 0 2 Urbánek Lukáš 1234 27
7 1 Bechynský Jan 1970 1 - 0 Hrdlička Václav 1647 7
8 5 Lorenc David 1700 1 - 0 Marešová Michaela 1451 16
9 3 Langmajer Jan 1743 1 1 - 0 1 Mores Antonín 1226 28
10 14 Langmajerová Jana 1459 1 1 - 0 1 Křenová Natálie 1154 33
11 18 Heinrich Dominik 1401 1 1 - 0 1 Kuchta Lukáš 1076 36
12 30 Krumpholc František 1191 1 0 - 1 1 Kopčil Jakub 1400 19
13 20 Les Jiří 1378 1 1 - 0 1 Dolanská Ester 1057 38
14 32 Šafářová Magdaléna 1160 1 1 - 0 1 Aubrechtová Zuzana 1358 21
15 22 Bukvaj Jan 1346 1 1 - 0 1 Křivka Matěj 1048 40
16 35 Skřivan Matěj 1079 1 0 - 1 1 Bernt Theodor 1301 23
17 24 Jančík Vojtěch 1283 1 1 - 0 1 Němec Vojtěch 1000 52
18 41 Cajthamlová Anna 1000 1 0 - 1 1 Novák Ondřej 1271 25
19 26 Hodl Vojtěch 1249 1 1 - 0 1 Kulvajt Alan 1000 50
20 45 Hadinger Jan 1000 1 1 - 0 ½ Čtvrtečka Ondřej 1000 42
21 53 Paleček Tomáš 1000 ½ 0 - 1 0 Šafářová Anna Marie 1115 34
22 29 Urbánek Vojtěch 1198 0 1 - 0 0 Hendrychová Tereza 1000 46
23 47 Javůrek Matěj Adam 1000 0 0 - 1 0 Lešek Viktor 1174 31
24 37 Málek Alex 1062 0 ½ - ½ 0 Jelínek Patrik 1000 48
25 39 Hoffmann Jiří 1052 0 1 - 0 0 Křivka Jan 1000 49
26 43 Drobný Antonín 1000 0 1 - 0 0 Vopatová Karolína 1000 54
27 51 Liška Štěpán 1000 0 1 - 0 0 Foit Kryštof 1000 44

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Daňhel Lukáš 1914 3 1 - 0 3 Matějíček Vojtěch 1606 10
2 4 Váňa Jan 1722 3 1 - 0 3 Šťastný Josef 1475 13
3 15 Tesař Jakub 1452 3 0 - 1 Bechynský Jan 1970 1
4 9 Šeterle Matěj 1619 1 - 0 Lorenc David 1700 5
5 6 Bošek Vladimír 1690 2 1 - 0 Šťastný Jiří 1411 17
6 22 Bukvaj Jan 1346 2 1 - 0 2 Langmajer Jan 1743 3
7 23 Bernt Theodor 1301 2 0 - 1 2 Valdman Jakub 1624 8
8 25 Novák Ondřej 1271 2 0 - 1 2 Mametev Artem 1503 11
9 24 Jančík Vojtěch 1283 2 0 - 1 2 Bukvaj Martin 1495 12
10 26 Hodl Vojtěch 1249 2 0 - 1 2 Langmajerová Jana 1459 14
11 27 Urbánek Lukáš 1234 2 0 - 1 2 Heinrich Dominik 1401 18
12 19 Kopčil Jakub 1400 2 1 - 0 2 Šafářová Magdaléna 1160 32
13 45 Hadinger Jan 1000 2 0 - 1 2 Les Jiří 1378 20
14 7 Hrdlička Václav 1647 1 - 0 Marešová Michaela 1451 16
15 21 Aubrechtová Zuzana 1358 1 1 - 0 1 Kuchta Lukáš 1076 36
16 28 Mores Antonín 1226 1 1 - 0 1 Dolanská Ester 1057 38
17 29 Urbánek Vojtěch 1198 1 1 - 0 1 Hoffmann Jiří 1052 39
18 40 Křivka Matěj 1048 1 1 - 0 1 Krumpholc František 1191 30
19 31 Lešek Viktor 1174 1 0 - 1 1 Cajthamlová Anna 1000 41
20 33 Křenová Natálie 1154 1 1 - 0 1 Liška Štěpán 1000 51
21 34 Šafářová Anna Marie 1115 1 1 - 0 1 Drobný Antonín 1000 43
22 50 Kulvajt Alan 1000 1 0 - 1 1 Skřivan Matěj 1079 35
23 52 Němec Vojtěch 1000 1 1 - 0 ½ Málek Alex 1062 37
24 48 Jelínek Patrik 1000 ½ 1 - 0 ½ Paleček Tomáš 1000 53
25 42 Čtvrtečka Ondřej 1000 ½ 0 - 1 0 Foit Kryštof 1000 44
26 49 Křivka Jan 1000 0 1 - 0 0 Hendrychová Tereza 1000 46
27 54 Vopatová Karolína 1000 0 1 - 0 0 Javůrek Matěj Adam 1000 47

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 4 Váňa Jan 1722 4 0 - 1 4 Daňhel Lukáš 1914 2
2 1 Bechynský Jan 1970 1 - 0 Šeterle Matěj 1619 9
3 14 Langmajerová Jana 1459 3 ½ - ½ 3 Bošek Vladimír 1690 6
4 8 Valdman Jakub 1624 3 1 - 0 3 Heinrich Dominik 1401 18
5 10 Matějíček Vojtěch 1606 3 1 - 0 3 Tesař Jakub 1452 15
6 11 Mametev Artem 1503 3 1 - 0 3 Kopčil Jakub 1400 19
7 12 Bukvaj Martin 1495 3 1 - 0 3 Les Jiří 1378 20
8 13 Šťastný Josef 1475 3 1 - 0 3 Bukvaj Jan 1346 22
9 17 Šťastný Jiří 1411 0 - 1 Hrdlička Václav 1647 7
10 5 Lorenc David 1700 1 - 0 2 Aubrechtová Zuzana 1358 21
11 3 Langmajer Jan 1743 2 1 - 0 2 Křenová Natálie 1154 33
12 32 Šafářová Magdaléna 1160 2 0 - 1 2 Bernt Theodor 1301 23
13 34 Šafářová Anna Marie 1115 2 1 - 0 2 Jančík Vojtěch 1283 24
14 35 Skřivan Matěj 1079 2 1 - 0 2 Novák Ondřej 1271 25
15 40 Křivka Matěj 1048 2 ½ - ½ 2 Hodl Vojtěch 1249 26
16 41 Cajthamlová Anna 1000 2 1 - 0 2 Urbánek Lukáš 1234 27
17 28 Mores Antonín 1226 2 1 - 0 2 Hadinger Jan 1000 45
18 52 Němec Vojtěch 1000 2 1 - 0 2 Urbánek Vojtěch 1198 29
19 16 Marešová Michaela 1451 1 - 0 Jelínek Patrik 1000 48
20 30 Krumpholc František 1191 1 1 - 0 1 Drobný Antonín 1000 43
21 44 Foit Kryštof 1000 1 0 - 1 1 Lešek Viktor 1174 31
22 36 Kuchta Lukáš 1076 1 1 - 0 1 Křivka Jan 1000 49
23 38 Dolanská Ester 1057 1 1 - 0 1 Kulvajt Alan 1000 50
24 39 Hoffmann Jiří 1052 1 1 - 0 1 Vopatová Karolína 1000 54
25 51 Liška Štěpán 1000 1 1 - 0 ½ Paleček Tomáš 1000 53
26 37 Málek Alex 1062 ½ 1 - 0 ½ Čtvrtečka Ondřej 1000 42
27 46 Hendrychová Tereza 1000 0 0 - 1 0 Javůrek Matěj Adam 1000 47

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Daňhel Lukáš 1914 5 0 - 1 Bechynský Jan 1970 1
2 11 Mametev Artem 1503 4 1 - 0 4 Váňa Jan 1722 4
3 12 Bukvaj Martin 1495 4 1 - 0 4 Valdman Jakub 1624 8
4 13 Šťastný Josef 1475 4 ½ - ½ 4 Matějíček Vojtěch 1606 10
5 9 Šeterle Matěj 1619 ½ - ½ Bošek Vladimír 1690 6
6 7 Hrdlička Václav 1647 ½ - ½ Langmajerová Jana 1459 14
7 3 Langmajer Jan 1743 3 ½ - ½ Lorenc David 1700 5
8 15 Tesař Jakub 1452 3 1 - 0 3 Šafářová Anna Marie 1115 34
9 18 Heinrich Dominik 1401 3 1 - 0 3 Mores Antonín 1226 28
10 19 Kopčil Jakub 1400 3 1 - 0 3 Skřivan Matěj 1079 35
11 20 Les Jiří 1378 3 1 - 0 3 Němec Vojtěch 1000 52
12 23 Bernt Theodor 1301 3 0 - 1 3 Bukvaj Jan 1346 22
13 16 Marešová Michaela 1451 1 - 0 3 Cajthamlová Anna 1000 41
14 26 Hodl Vojtěch 1249 0 - 1 Šťastný Jiří 1411 17
15 25 Novák Ondřej 1271 2 ½ - ½ Křivka Matěj 1048 40
16 21 Aubrechtová Zuzana 1358 2 1 - 0 2 Hoffmann Jiří 1052 39
17 33 Křenová Natálie 1154 2 1 - 0 2 Jančík Vojtěch 1283 24
18 27 Urbánek Lukáš 1234 2 0 - 1 2 Šafářová Magdaléna 1160 32
19 29 Urbánek Vojtěch 1198 2 1 - 0 2 Hadinger Jan 1000 45
20 36 Kuchta Lukáš 1076 2 0 - 1 2 Krumpholc František 1191 30
21 31 Lešek Viktor 1174 2 1 - 0 2 Liška Štěpán 1000 51
22 38 Dolanská Ester 1057 2 1 - 0 Málek Alex 1062 37
23 43 Drobný Antonín 1000 1 1 - 0 Jelínek Patrik 1000 48
24 49 Křivka Jan 1000 1 1 - 0 1 Foit Kryštof 1000 44
25 47 Javůrek Matěj Adam 1000 1 0 - 1 1 Kulvajt Alan 1000 50
26 54 Vopatová Karolína 1000 1 0 - 1 ½ Čtvrtečka Ondřej 1000 42
27 53 Paleček Tomáš 1000 ½ 1 - 0 0 Hendrychová Tereza 1000 46

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Bechynský Jan 1970 1 - 0 5 Mametev Artem 1503 11
2 2 Daňhel Lukáš 1914 5 1 - 0 5 Bukvaj Martin 1495 12
3 10 Matějíček Vojtěch 1606 ½ - ½ 4 Hrdlička Václav 1647 7
4 5 Lorenc David 1700 4 ½ - ½ Šťastný Josef 1475 13
5 4 Váňa Jan 1722 4 1 - 0 4 Heinrich Dominik 1401 18
6 6 Bošek Vladimír 1690 4 ½ - ½ 4 Les Jiří 1378 20
7 8 Valdman Jakub 1624 4 1 - 0 4 Kopčil Jakub 1400 19
8 14 Langmajerová Jana 1459 4 0 - 1 4 Šeterle Matěj 1619 9
9 22 Bukvaj Jan 1346 4 1 - 0 4 Tesař Jakub 1452 15
10 17 Šťastný Jiří 1411 1 - 0 Marešová Michaela 1451 16
11 30 Krumpholc František 1191 3 0 - 1 Langmajer Jan 1743 3
12 34 Šafářová Anna Marie 1115 3 1 - 0 3 Aubrechtová Zuzana 1358 21
13 40 Křivka Matěj 1048 3 0 - 1 3 Bernt Theodor 1301 23
14 28 Mores Antonín 1226 3 1 - 0 3 Křenová Natálie 1154 33
15 41 Cajthamlová Anna 1000 3 0 - 1 3 Urbánek Vojtěch 1198 29
16 35 Skřivan Matěj 1079 3 0 - 1 3 Lešek Viktor 1174 31
17 32 Šafářová Magdaléna 1160 3 1 - 0 3 Dolanská Ester 1057 38
18 52 Němec Vojtěch 1000 3 0 - 1 Novák Ondřej 1271 25
19 24 Jančík Vojtěch 1283 2 0 - 1 Hodl Vojtěch 1249 26
20 50 Kulvajt Alan 1000 2 0 - 1 2 Urbánek Lukáš 1234 27
21 51 Liška Štěpán 1000 2 1 - 0 2 Kuchta Lukáš 1076 36
22 39 Hoffmann Jiří 1052 2 1 - 0 2 Drobný Antonín 1000 43
23 45 Hadinger Jan 1000 2 ½ - ½ 2 Křivka Jan 1000 49
24 42 Čtvrtečka Ondřej 1000 0 - 1 1 Javůrek Matěj Adam 1000 47
25 48 Jelínek Patrik 1000 1 - 0 1 Vopatová Karolína 1000 54
26 44 Foit Kryštof 1000 1 1 - 0 Paleček Tomáš 1000 53
27 46 Hendrychová Tereza 1000 0 0 - 1 Málek Alex 1062 37

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 Bechynský Jan CZE 1970 ŠK 64 Plzeň 6,5 32,0 22,5 30,25
2 2 Daňhel Lukáš CZE 1914 TJ Bohemians Praha 6,0 33,5 24,0 27,00
3 4 Váňa Jan CZE 1722 ŠK Tachov 5,0 33,5 23,5 22,50
4 9 Šeterle Matěj CZE 1619 ŠK 64 Plzeň 5,0 32,0 22,5 21,00
5 13 Šťastný Josef CZE 1475 ŠK 64 Plzeň 5,0 30,5 22,5 20,75
6 11 Mametev Artem CZE 1503 ŠK 64 Plzeň 5,0 29,5 21,0 17,00
7 12 Bukvaj Martin CZE 1495 ŠK Sokol Klatovy 5,0 29,0 21,0 18,00
8 10 Matějíček Vojtěch CZE 1606 ŠK Dvorec 5,0 28,5 20,5 17,75
9 22 Bukvaj Jan CZE 1346 ŠK Sokol Klatovy 5,0 28,0 20,5 18,00
10 8 Valdman Jakub CZE 1624 ŠK Líně 5,0 28,0 20,0 19,00
11 7 Hrdlička Václav CZE 1647 ŠK 64 Plzeň 4,5 32,0 22,0 18,75
12 6 Bošek Vladimír CZE 1690 SŠK Heřmanova Huť/TJ DIOSS Nýřany 4,5 30,0 22,0 18,25
13 5 Lorenc David CZE 1700 ŠK 64 Plzeň 4,5 29,5 21,5 17,50
14 3 Langmajer Jan CZE 1743 ŠK 64 Plzeň 4,5 28,0 20,0 16,25
15 17 Šťastný Jiří CZE 1411 ŠK 64 Plzeň 4,5 27,5 20,5 16,00
16 20 Les Jiří CZE 1378 ŠK 64 Plzeň 4,5 23,0 18,0 10,75
17 15 Tesař Jakub CZE 1452 Unichess 4,0 32,5 23,0 16,00
18 23 Bernt Theodor CZE 1301 ŠK Praha-Smíchov 4,0 27,5 20,0 12,50
19 19 Kopčil Jakub CZE 1400 SK Petřín Plzeň 4,0 27,0 19,5 12,50
20 18 Heinrich Dominik CZE 1401 ŠK 64 Plzeň 4,0 27,0 19,0 11,00
21 14 Langmajerová Jana CZE 1459 ŠK 64 Plzeň 4,0 26,5 18,5 14,00
22 29 Urbánek Vojtěch CZE 1198 ŠK 64 Plzeň 4,0 22,5 16,0 8,50
23 32 Šafářová Magdaléna CZE 1160 ŠK 64 Plzeň 4,0 22,0 17,0 9,00
24 28 Mores Antonín CZE 1226 ŠK Praha-Smíchov 4,0 22,0 16,5 9,50
25 31 Lešek Viktor CZE 1174 ŠK Praha-Smíchov 4,0 22,0 15,5 10,00
26 34 Šafářová Anna Marie CZE 1115 ŠK 64 Plzeň 4,0 20,0 13,5 8,50
27 16 Marešová Michaela CZE 1451 ŠK 64 Plzeň 3,5 27,0 19,0 10,25
28 25 Novák Ondřej CZE 1271 ŠK 64 Plzeň 3,5 25,0 17,0 10,50
29 26 Hodl Vojtěch CZE 1249 ŠK 64 Plzeň 3,5 23,5 16,5 8,50
30 40 Křivka Matěj CZE 1048 TJ Sokol Plzeň-Letná 3,0 26,0 18,0 9,50
31 35 Skřivan Matěj CZE 1079 ŠK Sokol Klatovy 3,0 25,0 18,0 8,00
32 21 Aubrechtová Zuzana CZE 1358 TJ Bohemians Praha 3,0 24,5 17,5 7,00
38 Dolanská Ester CZE 1057 TJ Bohemians Praha 3,0 24,5 17,5 7,00
34 33 Křenová Natálie CZE 1154 ŠK 64 Plzeň 3,0 24,0 17,5 7,00
35 27 Urbánek Lukáš CZE 1234 ŠK 64 Plzeň 3,0 23,5 17,0 7,50
36 30 Krumpholc František CZE 1191 ŠK Dvorec 3,0 23,5 15,5 6,00
37 41 Cajthamlová Anna CZE 1000 3,0 23,0 18,0 8,00
38 52 Němec Vojtěch CZE 1000 3,0 23,0 16,5 9,50
39 39 Hoffmann Jiří CZE 1052 ŠK 64 Plzeň 3,0 20,5 14,5 5,50
40 51 Liška Štěpán CZE 1000 3,0 19,0 13,5 5,50
41 45 Hadinger Jan CZE 1000 ŠK 64 Plzeň 2,5 24,5 18,5 6,75
42 48 Jelínek Patrik CZE 1000 2,5 18,5 12,5 3,75
43 37 Málek Alex CZE 1062 ŠK 64 Plzeň 2,5 17,0 12,0 2,75
44 49 Křivka Jan CZE 1000 2,5 16,5 12,5 3,25
45 24 Jančík Vojtěch CZE 1283 TJ Sokol Plzeň-Letná 2,0 25,5 18,5 5,00
46 36 Kuchta Lukáš CZE 1076 ŠK 64 Plzeň 2,0 22,5 15,5 4,50
47 43 Drobný Antonín CZE 1000 2,0 21,0 15,5 3,50
48 44 Foit Kryštof CZE 1000 2,0 19,5 14,0 3,00
49 50 Kulvajt Alan CZE 1000 2,0 19,0 13,5 4,50
50 47 Javůrek Matěj Adam CZE 1000 2,0 13,5 9,5 1,50
51 53 Paleček Tomáš CZE 1000 1,5 16,0 12,0 0,75
52 42 Čtvrtečka Ondřej CZE 1000 1,5 15,0 10,5 1,75
53 54 Vopatová Karolína CZE 1000 1,0 18,0 12,5 2,00
54 46 Hendrychová Tereza CZE 1000 ŠK 64 Plzeň 0,0 21,0 15,0 0,00