Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Hlavní turnaj - skupina F

Chess tournament overview

Country: Czech Republic
Tournament date: 2020-08-03 to 2020-08-03
Tournament place: Hřebečníky-Šlovice (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 2 x 20 min. + 5 s/tah
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: ŠK 64 Plzeň
Main referee: Dan Nový
Referee: Kateřina Palková, Jan Bechynský, Václav Hrdlička, David Lorenc, Lukáš Daňhel

Schedule: Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Hlavní turnaj - skupina F

Round Date Time
1 2020/08/03
2 2020/08/03
3 2020/08/03
4 2020/08/03
5 2020/08/03
6 2020/08/03
7 2020/08/03

Players registered in Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Hlavní turnaj - skupina F

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 CZE Cajthamlová Anna 0 1000 0
2 CZE Čtvrtečka Ondřej 0 1000 0
3 CZE Drobný Antonín 0 1000 0
4 CZE Drobný Martin 0 1000 0
5 CZE Foit Kryštof 0 1000 0
6 CZE Hadinger Jan 0 1000 0
7 CZE Hendrychová Tereza 0 1000 0
8 CZE Houška Martin 0 1000 0
9 CZE Janouškovcová Eliška 0 1000 0
10 CZE Javůrek Matěj Adam 0 1000 0
11 CZE Jelínek Patrik 0 1000 0
12 CZE Kalčíková Denisa 0 1000 0
13 CZE Keller Martin 0 1000 0
14 CZE Křivka Jan 0 1000 0
15 CZE Kulvajt Alan 0 1000 0
16 CZE Liška Jakub 0 1000 0
17 CZE Liška Matěj 0 1000 0
18 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
19 CZE Moresová Klára 0 1000 0
20 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
21 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
22 CZE Racek David 0 1000 0
23 CZE Trmota David 0 1000 0
24 CZE Vopatová Kateřina 0 1000 0
25 CZE Vopatová Radka 0 1000 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 CZE Cajthamlová Anna 0 1000 0
2 CZE Čtvrtečka Ondřej 0 1000 0
3 CZE Drobný Antonín 0 1000 0
4 CZE Drobný Martin 0 1000 0
5 CZE Foit Kryštof 0 1000 0
6 CZE Hadinger Jan 0 1000 0
7 CZE Hendrychová Tereza 0 1000 0
8 CZE Houška Martin 0 1000 0
9 CZE Janouškovcová Eliška 0 1000 0
10 CZE Javůrek Matěj Adam 0 1000 0
11 CZE Jelínek Patrik 0 1000 0
12 CZE Kalčíková Denisa 0 1000 0
13 CZE Keller Martin 0 1000 0
14 CZE Křivka Jan 0 1000 0
15 CZE Kulvajt Alan 0 1000 0
16 CZE Liška Jakub 0 1000 0
17 CZE Liška Matěj 0 1000 0
18 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
19 CZE Moresová Klára 0 1000 0
20 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
21 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
22 CZE Racek David 0 1000 0
23 CZE Trmota David 0 1000 0
24 CZE Vopatová Kateřina 0 1000 0
25 CZE Vopatová Radka 0 1000 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Cajthamlová Anna CZE 1000
2 Čtvrtečka Ondřej CZE 1000
3 Drobný Antonín CZE 1000
4 Drobný Martin CZE 1000
5 Foit Kryštof CZE 1000
6 Hadinger Jan CZE 1000 ŠK 64 Plzeň
7 Hendrychová Tereza CZE 1000 ŠK 64 Plzeň
8 Houška Martin CZE 1000 ŠK 64 Plzeň
9 Janouškovcová Eliška CZE 1000
10 Javůrek Matěj Adam CZE 1000
11 Jelínek Patrik CZE 1000
12 Kalčíková Denisa CZE 1000
13 Keller Martin CZE 1000
14 Křivka Jan CZE 1000
15 Kulvajt Alan CZE 1000
16 Liška Jakub CZE 1000
17 Liška Matěj CZE 1000
18 Liška Štěpán CZE 1000
19 Moresová Klára CZE 1000
20 Němec Vojtěch CZE 1000
21 Paleček Tomáš CZE 1000
22 Racek David CZE 1000
23 Trmota David CZE 1000
24 Vopatová Kateřina CZE 1000
25 Vopatová Radka CZE 1000

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Cajthamlová Anna 1000 0 1 - 0 0 Keller Martin 1000 13
2 14 Křivka Jan 1000 0 0 - 1 0 Čtvrtečka Ondřej 1000 2
3 3 Drobný Antonín 1000 0 ½ - ½ 0 Kulvajt Alan 1000 15
4 16 Liška Jakub 1000 0 0 - 1 0 Drobný Martin 1000 4
5 5 Foit Kryštof 1000 0 1 - 0 0 Liška Matěj 1000 17
6 18 Liška Štěpán 1000 0 ½ - ½ 0 Hadinger Jan 1000 6
7 7 Hendrychová Tereza 1000 0 1 - 0 0 Moresová Klára 1000 19
8 20 Němec Vojtěch 1000 0 1 - 0 0 Houška Martin 1000 8
9 9 Janouškovcová Eliška 1000 0 0 - 1 0 Paleček Tomáš 1000 21
10 22 Racek David 1000 0 1 - 0 0 Javůrek Matěj Adam 1000 10
11 11 Jelínek Patrik 1000 0 1 - 0 0 Trmota David 1000 23
12 24 Vopatová Kateřina 1000 0 0 - 1 0 Kalčíková Denisa 1000 12
13 25 Vopatová Radka 1000 0 1 bye

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 12 Kalčíková Denisa 1000 1 0 - 1 1 Cajthamlová Anna 1000 1
2 2 Čtvrtečka Ondřej 1000 1 1 - 0 1 Jelínek Patrik 1000 11
3 4 Drobný Martin 1000 1 0 - 1 1 Němec Vojtěch 1000 20
4 21 Paleček Tomáš 1000 1 0 - 1 1 Foit Kryštof 1000 5
5 25 Vopatová Radka 1000 1 0 - 1 1 Hendrychová Tereza 1000 7
6 6 Hadinger Jan 1000 ½ 1 - 0 1 Racek David 1000 22
7 15 Kulvajt Alan 1000 ½ 0 - 1 ½ Liška Štěpán 1000 18
8 8 Houška Martin 1000 0 1 - 0 ½ Drobný Antonín 1000 3
9 17 Liška Matěj 1000 0 ½ - ½ 0 Janouškovcová Eliška 1000 9
10 10 Javůrek Matěj Adam 1000 0 1 - 0 0 Liška Jakub 1000 16
11 13 Keller Martin 1000 0 1 - 0 0 Vopatová Kateřina 1000 24
12 19 Moresová Klára 1000 0 0 - 1 0 Křivka Jan 1000 14
13 23 Trmota David 1000 0 1 bye

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Cajthamlová Anna 1000 2 0 - 1 2 Foit Kryštof 1000 5
2 7 Hendrychová Tereza 1000 2 1 - 0 2 Čtvrtečka Ondřej 1000 2
3 20 Němec Vojtěch 1000 2 0 - 1 Hadinger Jan 1000 6
4 18 Liška Štěpán 1000 1 - 0 1 Drobný Martin 1000 4
5 14 Křivka Jan 1000 1 0 - 1 1 Houška Martin 1000 8
6 21 Paleček Tomáš 1000 1 ½ - ½ 1 Javůrek Matěj Adam 1000 10
7 11 Jelínek Patrik 1000 1 ½ - ½ 1 Vopatová Radka 1000 25
8 22 Racek David 1000 1 1 - 0 1 Kalčíková Denisa 1000 12
9 23 Trmota David 1000 1 1 - 0 1 Keller Martin 1000 13
10 3 Drobný Antonín 1000 ½ 1 - 0 ½ Liška Matěj 1000 17
11 9 Janouškovcová Eliška 1000 ½ 0 - 1 ½ Kulvajt Alan 1000 15
12 16 Liška Jakub 1000 0 ½ - ½ 0 Moresová Klára 1000 19
13 24 Vopatová Kateřina 1000 0 1 bye

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 Foit Kryštof 1000 3 1 - 0 3 Hendrychová Tereza 1000 7
2 6 Hadinger Jan 1000 0 - 1 2 Cajthamlová Anna 1000 1
3 2 Čtvrtečka Ondřej 1000 2 0 - 1 Liška Štěpán 1000 18
4 8 Houška Martin 1000 2 1 - 0 2 Racek David 1000 22
5 23 Trmota David 1000 2 0 - 1 2 Němec Vojtěch 1000 20
6 25 Vopatová Radka 1000 0 - 1 Drobný Antonín 1000 3
7 10 Javůrek Matěj Adam 1000 1 - 0 Jelínek Patrik 1000 11
8 15 Kulvajt Alan 1000 1 - 0 Paleček Tomáš 1000 21
9 4 Drobný Martin 1000 1 1 - 0 1 Vopatová Kateřina 1000 24
10 12 Kalčíková Denisa 1000 1 0 - 1 1 Křivka Jan 1000 14
11 13 Keller Martin 1000 1 1 - 0 ½ Janouškovcová Eliška 1000 9
12 17 Liška Matěj 1000 ½ 0 - 1 ½ Liška Jakub 1000 16
13 19 Moresová Klára 1000 ½ 1 bye

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 18 Liška Štěpán 1000 1 - 0 4 Foit Kryštof 1000 5
2 1 Cajthamlová Anna 1000 3 1 - 0 3 Houška Martin 1000 8
3 7 Hendrychová Tereza 1000 3 1 - 0 3 Němec Vojtěch 1000 20
4 3 Drobný Antonín 1000 0 - 1 Javůrek Matěj Adam 1000 10
5 15 Kulvajt Alan 1000 1 - 0 Hadinger Jan 1000 6
6 22 Racek David 1000 2 0 - 1 2 Čtvrtečka Ondřej 1000 2
7 4 Drobný Martin 1000 2 ½ - ½ 2 Trmota David 1000 23
8 14 Křivka Jan 1000 2 1 - 0 2 Keller Martin 1000 13
9 11 Jelínek Patrik 1000 0 - 1 Paleček Tomáš 1000 21
10 16 Liška Jakub 1000 ½ - ½ Vopatová Radka 1000 25
11 24 Vopatová Kateřina 1000 1 1 - 0 ½ Liška Matěj 1000 17
12 12 Kalčíková Denisa 1000 1 1 bye
13 9 Janouškovcová Eliška 1000 ½ 0 not paired
14 19 Moresová Klára 1000 0 not paired

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 7 Hendrychová Tereza 1000 4 0 - 1 Liška Štěpán 1000 18
2 10 Javůrek Matěj Adam 1000 0 - 1 4 Cajthamlová Anna 1000 1
3 5 Foit Kryštof 1000 4 1 - 0 Kulvajt Alan 1000 15
4 2 Čtvrtečka Ondřej 1000 3 0 - 1 3 Houška Martin 1000 8
5 20 Němec Vojtěch 1000 3 1 - 0 3 Křivka Jan 1000 14
6 6 Hadinger Jan 1000 1 - 0 Drobný Antonín 1000 3
7 21 Paleček Tomáš 1000 1 - 0 Drobný Martin 1000 4
8 23 Trmota David 1000 ½ - ½ 2 Kalčíková Denisa 1000 12
9 13 Keller Martin 1000 2 1 - 0 2 Liška Jakub 1000 16
10 25 Vopatová Radka 1000 2 0 - 1 2 Vopatová Kateřina 1000 24
11 11 Jelínek Patrik 1000 0 - 1 2 Racek David 1000 22
12 17 Liška Matěj 1000 ½ 1 bye
13 9 Janouškovcová Eliška 1000 ½ 0 not paired
14 19 Moresová Klára 1000 0 not paired

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 18 Liška Štěpán 1000 0 - 1 5 Cajthamlová Anna 1000 1
2 20 Němec Vojtěch 1000 4 1 - 0 5 Foit Kryštof 1000 5
3 8 Houška Martin 1000 4 0 - 1 4 Hendrychová Tereza 1000 7
4 21 Paleček Tomáš 1000 0 - 1 Hadinger Jan 1000 6
5 15 Kulvajt Alan 1000 0 - 1 Javůrek Matěj Adam 1000 10
6 24 Vopatová Kateřina 1000 3 0 - 1 3 Čtvrtečka Ondřej 1000 2
7 22 Racek David 1000 3 1 - 0 3 Keller Martin 1000 13
8 14 Křivka Jan 1000 3 0 - 1 3 Trmota David 1000 23
9 12 Kalčíková Denisa 1000 0 - 1 Drobný Antonín 1000 3
10 4 Drobný Martin 1000 0 - 1 2 Vopatová Radka 1000 25
11 17 Liška Matěj 1000 0 - 1 Jelínek Patrik 1000 11
12 16 Liška Jakub 1000 2 1 bye
13 9 Janouškovcová Eliška 1000 ½ 0 not paired
14 19 Moresová Klára 1000 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 Cajthamlová Anna CZE 1000 6,0 21,0 28,5 23,50
2 18 Liška Štěpán CZE 1000 5,5 22,0 30,5 22,25
3 5 Foit Kryštof CZE 1000 5,0 22,5 29,5 19,00
4 7 Hendrychová Tereza CZE 1000 ŠK 64 Plzeň 5,0 20,5 28,5 18,00
5 20 Němec Vojtěch CZE 1000 5,0 20,0 27,5 18,00
6 6 Hadinger Jan CZE 1000 ŠK 64 Plzeň 4,5 21,5 31,0 18,75
7 10 Javůrek Matěj Adam CZE 1000 4,5 17,0 25,5 13,75
8 8 Houška Martin CZE 1000 ŠK 64 Plzeň 4,0 21,5 30,5 14,50
9 2 Čtvrtečka Ondřej CZE 1000 4,0 18,5 26,5 12,00
10 22 Racek David CZE 1000 4,0 18,0 24,5 12,00
11 23 Trmota David CZE 1000 4,0 13,5 20,5 11,75
12 15 Kulvajt Alan CZE 1000 3,5 21,0 28,5 11,75
13 21 Paleček Tomáš CZE 1000 3,5 17,5 24,5 9,25
14 3 Drobný Antonín CZE 1000 3,5 16,5 22,0 7,25
15 14 Křivka Jan CZE 1000 3,0 17,0 24,0 7,50
16 13 Keller Martin CZE 1000 3,0 15,5 23,5 7,00
17 25 Vopatová Radka CZE 1000 3,0 14,0 21,5 7,50
18 16 Liška Jakub CZE 1000 3,0 12,5 18,0 6,00
19 24 Vopatová Kateřina CZE 1000 3,0 12,0 17,0 6,00
20 11 Jelínek Patrik CZE 1000 2,5 17,5 23,0 5,75
21 4 Drobný Martin CZE 1000 2,5 17,0 25,0 6,75
22 12 Kalčíková Denisa CZE 1000 2,5 16,5 24,5 6,25
23 19 Moresová Klára CZE 1000 1,5 14,5 21,5 3,75
24 17 Liška Matěj CZE 1000 1,5 13,0 19,0 2,00
25 9 Janouškovcová Eliška CZE 1000 0,5 12,5 17,0 0,50