Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Hlavní turnaj - skupina E

Chess tournament overview

Country: Czech Republic
Tournament date: 2020-08-03 to 2020-08-03
Tournament place: Hřebečníky-Šlovice (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 2 x 20 min. + 5 s/tah
Valid for ELO: Elo Nacional

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: ŠK 64 Plzeň
Main referee: Dan Nový
Referee: Kateřina Palková, Jan Bechynský, Václav Hrdlička, David Lorenc, Lukáš Daňhel

Schedule: Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Hlavní turnaj - skupina E

Round Date Time
1 2020/08/03
2 2020/08/03
3 2020/08/03
4 2020/08/03
5 2020/08/03
6 2020/08/03
7 2020/08/03
8 2020/08/03
9 2020/08/03

Players registered in Letní šachový tábor Hřebečníky 2020 Hlavní turnaj - skupina E

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 CZE Bílek Alexander 0 1034 0
2 CZE Hoffmann Jiří 0 1052 0
3 CZE Dolanská Ester 0 1057 0
4 CZE Suljakovič Dino 0 1061 0
5 CZE Málek Alex 0 1062 0
6 CZE Kuchta Lukáš 0 1076 0
7 CZE Křivka Matěj 0 1048 0
8 CZE Šindelář Adam 0 1061 0
9 CZE Houška Filip 0 1060 0
10 CZE Šůla Jan 0 1032 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 CZE Bílek Alexander 0 1034 0
2 CZE Hoffmann Jiří 0 1052 0
3 CZE Dolanská Ester 0 1057 0
4 CZE Suljakovič Dino 0 1061 0
5 CZE Málek Alex 0 1062 0
6 CZE Kuchta Lukáš 0 1076 0
7 CZE Křivka Matěj 0 1048 0
8 CZE Šindelář Adam 0 1061 0
9 CZE Houška Filip 0 1060 0
10 CZE Šůla Jan 0 1032 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
6 Kuchta Lukáš CZE 1076 ŠK 64 Plzeň
5 Málek Alex CZE 1062 ŠK 64 Plzeň
8 Šindelář Adam CZE 1061 ŠK 64 Plzeň
4 Suljakovič Dino CZE 1061 ŠK 64 Plzeň
9 Houška Filip CZE 1060 ŠK 64 Plzeň
3 Dolanská Ester 23731710 CZE 1057 TJ Bohemians Praha
2 Hoffmann Jiří CZE 1052 ŠK 64 Plzeň
7 Křivka Matěj CZE 1048 TJ Sokol Plzeň-Letná
1 Bílek Alexander 23701129 CZE 1034 TJ Bohemians Praha
10 Šůla Jan 23704144 CZE 1032 ŠK 64 Plzeň

Round 1

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 1 1034 Bílek Alexander 1 - 0 Šůla Jan 1032 10
2 2 1052 Hoffmann Jiří 1 - 0 Houška Filip 1060 9
3 3 1057 Dolanská Ester 1 - 0 Šindelář Adam 1061 8
4 4 1061 Suljakovič Dino 1 - 0 Křivka Matěj 1048 7
5 5 1062 Málek Alex ½ - ½ Kuchta Lukáš 1076 6

Round 2

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 10 1032 Šůla Jan 1 - 0 Kuchta Lukáš 1076 6
2 7 1048 Křivka Matěj 1 - 0 Málek Alex 1062 5
3 8 1061 Šindelář Adam ½ - ½ Suljakovič Dino 1061 4
4 9 1060 Houška Filip 0 - 1 Dolanská Ester 1057 3
5 1 1034 Bílek Alexander 1 - 0 Hoffmann Jiří 1052 2

Round 3

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 2 1052 Hoffmann Jiří ½ - ½ Šůla Jan 1032 10
2 3 1057 Dolanská Ester ½ - ½ Bílek Alexander 1034 1
3 4 1061 Suljakovič Dino 1 - 0 Houška Filip 1060 9
4 5 1062 Málek Alex 1 - 0 Šindelář Adam 1061 8
5 6 1076 Kuchta Lukáš 1 - 0 Křivka Matěj 1048 7

Round 4

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 10 1032 Šůla Jan 0 - 1 Křivka Matěj 1048 7
2 8 1061 Šindelář Adam 1 - 0 Kuchta Lukáš 1076 6
3 9 1060 Houška Filip 0 - 1 Málek Alex 1062 5
4 1 1034 Bílek Alexander 1 - 0 Suljakovič Dino 1061 4
5 2 1052 Hoffmann Jiří 0 - 1 Dolanská Ester 1057 3

Round 5

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 3 1057 Dolanská Ester 1 - 0 Šůla Jan 1032 10
2 4 1061 Suljakovič Dino 0 - 1 Hoffmann Jiří 1052 2
3 5 1062 Málek Alex ½ - ½ Bílek Alexander 1034 1
4 6 1076 Kuchta Lukáš 1 - 0 Houška Filip 1060 9
5 7 1048 Křivka Matěj 0 - 1 Šindelář Adam 1061 8

Round 6

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 10 1032 Šůla Jan 1 - 0 Šindelář Adam 1061 8
2 9 1060 Houška Filip 0 - 1 Křivka Matěj 1048 7
3 1 1034 Bílek Alexander 1 - 0 Kuchta Lukáš 1076 6
4 2 1052 Hoffmann Jiří 0 - 1 Málek Alex 1062 5
5 3 1057 Dolanská Ester 1 - 0 Suljakovič Dino 1061 4

Round 7

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 4 1061 Suljakovič Dino 0 - 1 Šůla Jan 1032 10
2 5 1062 Málek Alex 0 - 1 Dolanská Ester 1057 3
3 6 1076 Kuchta Lukáš 0 - 1 Hoffmann Jiří 1052 2
4 7 1048 Křivka Matěj 0 - 1 Bílek Alexander 1034 1
5 8 1061 Šindelář Adam 1 - 0 Houška Filip 1060 9

Round 8

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 10 1032 Šůla Jan 1 - 0 Houška Filip 1060 9
2 1 1034 Bílek Alexander 0 - 1 Šindelář Adam 1061 8
3 2 1052 Hoffmann Jiří 0 - 1 Křivka Matěj 1048 7
4 3 1057 Dolanská Ester 1 - 0 Kuchta Lukáš 1076 6
5 4 1061 Suljakovič Dino 1 - 0 Málek Alex 1062 5

Round 9

M. No. Elo Name Result Name Elo No.
1 5 1062 Málek Alex 1 - 0 Šůla Jan 1032 10
2 6 1076 Kuchta Lukáš ½ - ½ Suljakovič Dino 1061 4
3 7 1048 Křivka Matěj 0 - 1 Dolanská Ester 1057 3
4 8 1061 Šindelář Adam 1 - 0 Hoffmann Jiří 1052 2
5 9 1060 Houška Filip 0 - 1 Bílek Alexander 1034 1

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1 
1 3 Dolanská Ester CZE 1057 TJ Bohemians Praha 8,5 33,00
2 1 Bílek Alexander CZE 1034 TJ Bohemians Praha 7,0 25,75
3 8 Šindelář Adam CZE 1061 ŠK 64 Plzeň 5,5 19,50
4 5 Málek Alex CZE 1062 ŠK 64 Plzeň 5,0 18,50
5 10 Šůla Jan CZE 1032 ŠK 64 Plzeň 4,5 14,25
6 4 Suljakovič Dino CZE 1061 ŠK 64 Plzeň 4,0 13,25
7 7 Křivka Matěj CZE 1048 TJ Sokol Plzeň-Letná 4,0 13,00
8 2 Hoffmann Jiří CZE 1052 ŠK 64 Plzeň 3,5 9,25
9 6 Kuchta Lukáš CZE 1076 ŠK 64 Plzeň 3,0 8,50
10 9 Houška Filip CZE 1060 ŠK 64 Plzeň 0,0 0,00