Turnaj ve Fischerových šachách Letní šachový tábor Hřebečníky 2020

Chess tournament overview

Country: Czech Republic
Tournament date: 2018-08-06 to 2018-08-06
Tournament place: Hřebečníky-Šlovice (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 5 min.
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: ŠK 64 Plzeň
Main referee: Dan Nový
Referee: Kateřina Palková, Václav Hrdlička, David Lorenc, Lukáš Daňhel

Schedule: Turnaj ve Fischerových šachách Letní šachový tábor Hřebečníky 2020

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in Turnaj ve Fischerových šachách Letní šachový tábor Hřebečníky 2020

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 CZE Langmajer Jan 1673 1743 0
2 CZE Váňa Jan 1190 1722 0
3 CZE Valdman Jakub 1126 1624 0
4 CZE Šeterle Matěj 1704 1619 0
5 CZE Matějíček Vojtěch 1517 1606 0
6 CZE Mametev Artem 1349 1503 0
7 CZE Bukvaj Martin 1185 1495 0
8 CZE Šťastný Josef 1463 1475 0
9 CZE Langmajerová Jana 1424 1459 0
10 CZE Tesař Jakub 1409 1452 0
11 CZE Marešová Michaela 1399 1451 0
12 CZE Šťastný Jiří 1316 1411 0
13 CZE Heinrich Dominik 1311 1401 0
14 CZE Kopčil Jakub 1391 1400 0
15 CZE Les Jiří 1256 1378 0
16 CZE Aubrechtová Zuzana 1282 1358 0
17 CZE Bukvaj Jan 1287 1346 0
18 CZE Bernt Theodor 1204 1301 0
19 CZE Jančík Vojtěch 0 1283 0
20 CZE Novák Ondřej 1307 1271 0
21 CZE Hodl Vojtěch 0 1249 0
22 CZE Urbánek Lukáš 0 1234 0
23 CZE Mores Antonín 1128 1226 0
24 CZE Urbánek Vojtěch 0 1198 0
25 CZE Krumpholc František 1239 1191 0
26 CZE Lešek Viktor 1215 1174 0
27 CZE Šafářová Magdaléna 1154 1160 0
28 CZE Křenová Natálie 0 1154 0
29 CZE Kuchta Štěpán 0 1134 0
30 CZE Šafářová Anna Marie 1194 1115 0
31 CZE Skřivan Jonáš 0 1086 0
32 CZE Skřivan Matěj 0 1079 0
33 CZE Málek Alex 0 1062 0
34 CZE Suljakovič Dino 0 1061 0
35 CZE Šindelář Adam 0 1061 0
36 CZE Houška Filip 0 1060 0
37 CZE Dolanská Ester 0 1057 0
38 CZE Hoffmann Jiří 0 1052 0
39 CZE Bílek Alexander 0 1034 0
40 CZE Šůla Jan 0 1032 0
41 CZE Cajthamlová Anna 0 1000 0
42 CZE Čtvrtečka Ondřej 0 1000 0
43 CZE Drobný Martin 0 1000 0
44 CZE Foit Kryštof 0 1000 0
45 CZE Hendrychová Tereza 0 1000 0
46 CZE Houška Martin 0 1000 0
47 CZE Javůrek Matěj Adam 0 1000 0
48 CZE Keller Martin 0 1000 0
49 CZE Liška Jakub 0 1000 0
50 CZE Liška Matěj 0 1000 0
51 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
52 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
53 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
54 CZE Racek David 0 1000 0
55 CZE Trmota David 0 1000 0
56 CZE Hadinger Jan 0 0 0
57 CZE Keller Martin 0 1000 0
58 CZE Liška Jakub 0 1000 0
59 CZE Liška Matěj 0 1000 0
60 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
61 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
62 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
63 CZE Racek David 0 1000 0
64 CZE Skřivanová Ema 0 1000 0
65 CZE Trmota David 0 1000 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 CZE Langmajer Jan 1673 1743 0
2 CZE Váňa Jan 1190 1722 0
3 CZE Valdman Jakub 1126 1624 0
4 CZE Šeterle Matěj 1704 1619 0
5 CZE Matějíček Vojtěch 1517 1606 0
6 CZE Mametev Artem 1349 1503 0
7 CZE Bukvaj Martin 1185 1495 0
8 CZE Šťastný Josef 1463 1475 0
9 CZE Langmajerová Jana 1424 1459 0
10 CZE Tesař Jakub 1409 1452 0
11 CZE Marešová Michaela 1399 1451 0
12 CZE Šťastný Jiří 1316 1411 0
13 CZE Heinrich Dominik 1311 1401 0
14 CZE Kopčil Jakub 1391 1400 0
15 CZE Les Jiří 1256 1378 0
16 CZE Aubrechtová Zuzana 1282 1358 0
17 CZE Bukvaj Jan 1287 1346 0
18 CZE Bernt Theodor 1204 1301 0
19 CZE Jančík Vojtěch 0 1283 0
20 CZE Novák Ondřej 1307 1271 0
21 CZE Hodl Vojtěch 0 1249 0
22 CZE Urbánek Lukáš 0 1234 0
23 CZE Mores Antonín 1128 1226 0
24 CZE Urbánek Vojtěch 0 1198 0
25 CZE Krumpholc František 1239 1191 0
26 CZE Lešek Viktor 1215 1174 0
27 CZE Šafářová Magdaléna 1154 1160 0
28 CZE Křenová Natálie 0 1154 0
29 CZE Kuchta Štěpán 0 1134 0
30 CZE Šafářová Anna Marie 1194 1115 0
31 CZE Skřivan Jonáš 0 1086 0
32 CZE Skřivan Matěj 0 1079 0
33 CZE Málek Alex 0 1062 0
34 CZE Suljakovič Dino 0 1061 0
35 CZE Šindelář Adam 0 1061 0
36 CZE Houška Filip 0 1060 0
37 CZE Dolanská Ester 0 1057 0
38 CZE Hoffmann Jiří 0 1052 0
39 CZE Bílek Alexander 0 1034 0
40 CZE Šůla Jan 0 1032 0
41 CZE Cajthamlová Anna 0 1000 0
42 CZE Čtvrtečka Ondřej 0 1000 0
43 CZE Drobný Martin 0 1000 0
44 CZE Foit Kryštof 0 1000 0
45 CZE Hendrychová Tereza 0 1000 0
46 CZE Houška Martin 0 1000 0
47 CZE Javůrek Matěj Adam 0 1000 0
48 CZE Keller Martin 0 1000 0
49 CZE Liška Jakub 0 1000 0
50 CZE Liška Matěj 0 1000 0
51 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
52 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
53 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
54 CZE Racek David 0 1000 0
55 CZE Trmota David 0 1000 0
56 CZE Hadinger Jan 0 0 0
57 CZE Keller Martin 0 1000 0
58 CZE Liška Jakub 0 1000 0
59 CZE Liška Matěj 0 1000 0
60 CZE Liška Štěpán 0 1000 0
61 CZE Němec Vojtěch 0 1000 0
62 CZE Paleček Tomáš 0 1000 0
63 CZE Racek David 0 1000 0
64 CZE Skřivanová Ema 0 1000 0
65 CZE Trmota David 0 1000 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Langmajer Jan 397920 CZE 1743 ŠK 64 Plzeň
2 Váňa Jan 23726016 CZE 1722 ŠK Tachov
3 Valdman Jakub 23718196 CZE 1624 ŠK Líně
4 Šeterle Matěj 23704047 CZE 1619 ŠK 64 Plzeň
5 Matějíček Vojtěch 399884 CZE 1606 ŠK Dvorec
6 Mametev Artem 23710195 CZE 1503 ŠK 64 Plzeň
7 Bukvaj Martin 23718137 CZE 1495 ŠK Sokol Klatovy
8 Šťastný Josef 23704098 CZE 1475 ŠK 64 Plzeň
9 Langmajerová Jana 397938 CZE 1459 ŠK 64 Plzeň
10 Tesař Jakub 23718730 CZE 1452 Unichess
11 Marešová Michaela 392170 CZE 1451 ŠK 64 Plzeň
12 Šťastný Jiří 23711612 CZE 1411 ŠK 64 Plzeň
13 Heinrich Dominik 395560 CZE 1401 ŠK 64 Plzeň
14 Kopčil Jakub 23703741 CZE 1400 SK Petřín Plzeň
15 Les Jiří 23703814 CZE 1378 ŠK 64 Plzeň
16 Aubrechtová Zuzana 393657 CZE 1358 TJ Bohemians Praha
17 Bukvaj Jan 23718129 CZE 1346 ŠK Sokol Klatovy
18 Bernt Theodor 23716860 CZE 1301 ŠK Praha-Smíchov
19 Jančík Vojtěch CZE 1283 TJ Sokol Plzeň-Letná
20 Novák Ondřej 23718587 CZE 1271 ŠK 64 Plzeň
21 Hodl Vojtěch 23721103 CZE 1249 ŠK 64 Plzeň
22 Urbánek Lukáš 23721294 CZE 1234 ŠK 64 Plzeň
23 Mores Antonín 23711485 CZE 1226 ŠK Praha-Smíchov
24 Urbánek Vojtěch 23721308 CZE 1198 ŠK 64 Plzeň
25 Krumpholc František 23711426 CZE 1191 ŠK Dvorec
26 Lešek Viktor 23711469 CZE 1174 ŠK Praha-Smíchov
27 Šafářová Magdaléna 23721243 CZE 1160 ŠK 64 Plzeň
28 Křenová Natálie 23721154 CZE 1154 ŠK 64 Plzeň
29 Kuchta Štěpán 23721162 CZE 1134 ŠK 64 Plzeň
30 Šafářová Anna Marie 23721235 CZE 1115 ŠK 64 Plzeň
31 Skřivan Jonáš CZE 1086 ŠK Sokol Klatovy
32 Skřivan Matěj 23718170 CZE 1079 ŠK Sokol Klatovy
33 Málek Alex CZE 1062 ŠK 64 Plzeň
34 Suljakovič Dino CZE 1061 ŠK 64 Plzeň
35 Šindelář Adam CZE 1061 ŠK 64 Plzeň
36 Houška Filip CZE 1060 ŠK 64 Plzeň
37 Dolanská Ester 23731710 CZE 1057 TJ Bohemians Praha
38 Hoffmann Jiří CZE 1052 ŠK 64 Plzeň
39 Bílek Alexander 23701129 CZE 1034 TJ Bohemians Praha
40 Šůla Jan 23704144 CZE 1032 ŠK 64 Plzeň
41 Cajthamlová Anna CZE 1000
42 Čtvrtečka Ondřej CZE 1000
43 Drobný Martin CZE 1000
44 Foit Kryštof CZE 1000
45 Hendrychová Tereza CZE 1000 ŠK 64 Plzeň
46 Houška Martin CZE 1000 ŠK 64 Plzeň
47 Javůrek Matěj Adam CZE 1000
48 Keller Martin CZE 1000
49 Liška Jakub CZE 1000
50 Liška Matěj CZE 1000
51 Liška Štěpán CZE 1000
52 Němec Vojtěch CZE 1000
53 Paleček Tomáš CZE 1000
54 Racek David CZE 1000
55 Trmota David CZE 1000
56 Hadinger Jan CZE 0 ŠK 64 Plzeň

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 28 Křenová Natálie 1154 0 0 - 1 0 Langmajer Jan 1743 1
2 2 Váňa Jan 1722 0 1 - 0 0 Kuchta Štěpán 1134 29
3 30 Šafářová Anna Marie 1115 0 0 - 1 0 Valdman Jakub 1624 3
4 4 Šeterle Matěj 1619 0 1 - 0 0 Skřivan Jonáš 1086 31
5 32 Skřivan Matěj 1079 0 0 - 1 0 Matějíček Vojtěch 1606 5
6 6 Mametev Artem 1503 0 1 - 0 0 Málek Alex 1062 33
7 34 Suljakovič Dino 1061 0 0 - 1 0 Bukvaj Martin 1495 7
8 8 Šťastný Josef 1475 0 1 - 0 0 Šindelář Adam 1061 35
9 36 Houška Filip 1060 0 0 - 1 0 Langmajerová Jana 1459 9
10 10 Tesař Jakub 1452 0 1 - 0 0 Dolanská Ester 1057 37
11 38 Hoffmann Jiří 1052 0 0 - 1 0 Marešová Michaela 1451 11
12 12 Šťastný Jiří *) 1411 0 1 - 0 0 Bílek Alexander 1034 39
13 40 Šůla Jan 1032 0 0 - 1 0 Heinrich Dominik 1401 13
14 14 Kopčil Jakub 1400 0 1 - 0 0 Čtvrtečka Ondřej 1000 42
15 43 Drobný Martin 1000 0 0 - 1 0 Les Jiří 1378 15
16 16 Aubrechtová Zuzana 1358 0 1 - 0 0 Foit Kryštof 1000 44
17 45 Hendrychová Tereza 1000 0 0 - 1 0 Bukvaj Jan 1346 17
18 18 Bernt Theodor 1301 0 0 - 1 0 Houška Martin 1000 46
19 47 Javůrek Matěj Adam 1000 0 0 - 1 0 Jančík Vojtěch 1283 19
20 20 Novák Ondřej 1271 0 1 - 0 0 Liška Štěpán 1000 51
21 48 Keller Martin 1000 0 0 - 1 0 Hodl Vojtěch 1249 21
22 22 Urbánek Lukáš 1234 0 1 - 0 0 Liška Jakub 1000 49
23 50 Liška Matěj 1000 0 0 - 1 0 Mores Antonín 1226 23
24 24 Urbánek Vojtěch 1198 0 1 - 0 0 Němec Vojtěch 1000 52
25 53 Paleček Tomáš 1000 0 0 - 1 0 Krumpholc František 1191 25
26 26 Lešek Viktor 1174 0 1 - 0 0 Racek David 1000 54
27 55 Trmota David 1000 0 0 - 1 0 Šafářová Magdaléna 1160 27
28 41 Cajthamlová Anna 1000 0 1 - 0 0 Hadinger Jan 0 56

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Langmajer Jan 1743 1 1 - 0 1 Les Jiří 1378 15
2 17 Bukvaj Jan 1346 1 0 - 1 1 Váňa Jan 1722 2
3 3 Valdman Jakub 1624 1 1 - 0 1 Aubrechtová Zuzana 1358 16
4 19 Jančík Vojtěch 1283 1 0 - 1 1 Šeterle Matěj 1619 4
5 5 Matějíček Vojtěch 1606 1 1 - 0 1 Novák Ondřej 1271 20
6 21 Hodl Vojtěch 1249 1 0 - 1 1 Mametev Artem 1503 6
7 7 Bukvaj Martin 1495 1 1 - 0 1 Urbánek Lukáš 1234 22
8 23 Mores Antonín 1226 1 0 - 1 1 Šťastný Josef 1475 8
9 9 Langmajerová Jana 1459 1 1 - 0 1 Urbánek Vojtěch 1198 24
10 25 Krumpholc František 1191 1 0 - 1 1 Tesař Jakub 1452 10
11 11 Marešová Michaela 1451 1 1 - 0 1 Lešek Viktor 1174 26
12 27 Šafářová Magdaléna 1160 1 ½ - ½ 1 Šťastný Jiří *) 1411 12
13 13 Heinrich Dominik 1401 1 1 - 0 1 Cajthamlová Anna 1000 41
14 46 Houška Martin 1000 1 0 - 1 1 Kopčil Jakub 1400 14
15 42 Čtvrtečka Ondřej 1000 0 0 - 1 0 Bernt Theodor 1301 18
16 43 Drobný Martin 1000 0 0 - 1 0 Křenová Natálie 1154 28
17 29 Kuchta Štěpán 1134 0 1 - 0 0 Hendrychová Tereza 1000 45
18 44 Foit Kryštof 1000 0 0 - 1 0 Šafářová Anna Marie 1115 30
19 31 Skřivan Jonáš 1086 0 0 - 1 0 Javůrek Matěj Adam 1000 47
20 49 Liška Jakub 1000 0 0 - 1 0 Skřivan Matěj 1079 32
21 33 Málek Alex 1062 0 1 - 0 0 Keller Martin 1000 48
22 51 Liška Štěpán 1000 0 0 - 1 0 Suljakovič Dino 1061 34
23 35 Šindelář Adam 1061 0 1 - 0 0 Liška Matěj 1000 50
24 52 Němec Vojtěch 1000 0 1 - 0 0 Houška Filip 1060 36
25 37 Dolanská Ester 1057 0 1 - 0 0 Paleček Tomáš 1000 53
26 54 Racek David 1000 0 1 - 0 0 Hoffmann Jiří 1052 38
27 39 Bílek Alexander 1034 0 1 - 0 0 Trmota David 1000 55
28 56 Hadinger Jan 0 0 0 - 1 0 Šůla Jan 1032 40

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 8 Šťastný Josef 1475 2 0 - 1 2 Langmajer Jan 1743 1
2 2 Váňa Jan 1722 2 0 - 1 2 Bukvaj Martin 1495 7
3 10 Tesař Jakub 1452 2 1 - 0 2 Valdman Jakub 1624 3
4 4 Šeterle Matěj 1619 2 1 - 0 2 Langmajerová Jana 1459 9
5 14 Kopčil Jakub 1400 2 1 - 0 2 Matějíček Vojtěch 1606 5
6 6 Mametev Artem 1503 2 ½ - ½ 2 Marešová Michaela 1451 11
7 12 Šťastný Jiří *) 1411 ½ - ½ 2 Heinrich Dominik 1401 13
8 15 Les Jiří 1378 1 1 - 0 Šafářová Magdaléna 1160 27
9 16 Aubrechtová Zuzana 1358 1 1 - 0 1 Málek Alex 1062 33
10 30 Šafářová Anna Marie 1115 1 0 - 1 1 Bukvaj Jan 1346 17
11 18 Bernt Theodor 1301 1 0 - 1 1 Šindelář Adam 1061 35
12 32 Skřivan Matěj 1079 1 0 - 1 1 Jančík Vojtěch 1283 19
13 20 Novák Ondřej 1271 1 0 - 1 1 Dolanská Ester 1057 37
14 34 Suljakovič Dino 1061 1 0 - 1 1 Hodl Vojtěch 1249 21
15 22 Urbánek Lukáš 1234 1 0 - 1 1 Bílek Alexander 1034 39
16 40 Šůla Jan 1032 1 0 - 1 1 Mores Antonín 1226 23
17 24 Urbánek Vojtěch 1198 1 0 - 1 1 Houška Martin 1000 46
18 41 Cajthamlová Anna 1000 1 0 - 1 1 Krumpholc František 1191 25
19 26 Lešek Viktor 1174 1 1 - 0 1 Němec Vojtěch 1000 52
20 28 Křenová Natálie 1154 1 1 - 0 1 Racek David 1000 54
21 47 Javůrek Matěj Adam 1000 1 0 - 1 1 Kuchta Štěpán 1134 29
22 48 Keller Martin 1000 0 0 - 1 0 Skřivan Jonáš 1086 31
23 36 Houška Filip 1060 0 1 - 0 0 Liška Jakub 1000 49
24 38 Hoffmann Jiří 1052 0 1 - 0 0 Liška Štěpán 1000 51
25 50 Liška Matěj 1000 0 0 - 1 0 Čtvrtečka Ondřej 1000 42
26 53 Paleček Tomáš 1000 0 1 - 0 0 Drobný Martin 1000 43
27 55 Trmota David 1000 0 0 - 1 0 Foit Kryštof 1000 44
28 45 Hendrychová Tereza 1000 0 0 - 1 0 Hadinger Jan 0 56

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Langmajer Jan 1743 3 1 - 0 3 Tesař Jakub 1452 10
2 7 Bukvaj Martin 1495 3 0 - 1 3 Šeterle Matěj 1619 4
3 11 Marešová Michaela 1451 0 - 1 3 Kopčil Jakub 1400 14
4 13 Heinrich Dominik 1401 ½ - ½ Mametev Artem 1503 6
5 21 Hodl Vojtěch 1249 2 1 - 0 2 Váňa Jan 1722 2
6 3 Valdman Jakub 1624 2 1 - 0 2 Mores Antonín 1226 23
7 5 Matějíček Vojtěch 1606 2 ½ - ½ 2 Krumpholc František 1191 25
8 29 Kuchta Štěpán 1134 2 0 - 1 2 Šťastný Josef 1475 8
9 9 Langmajerová Jana 1459 2 0 - 1 2 Lešek Viktor 1174 26
10 35 Šindelář Adam 1061 2 ½ - ½ 2 Šťastný Jiří *) 1411 12
11 15 Les Jiří 1378 2 1 - 0 2 Křenová Natálie 1154 28
12 37 Dolanská Ester 1057 2 0 - 1 2 Aubrechtová Zuzana 1358 16
13 17 Bukvaj Jan 1346 2 1 - 0 2 Bílek Alexander 1034 39
14 19 Jančík Vojtěch 1283 2 1 - 0 2 Houška Martin 1000 46
15 27 Šafářová Magdaléna 1160 0 - 1 1 Bernt Theodor 1301 18
16 38 Hoffmann Jiří 1052 1 0 - 1 1 Novák Ondřej 1271 20
17 40 Šůla Jan 1032 1 0 - 1 1 Urbánek Lukáš 1234 22
18 42 Čtvrtečka Ondřej 1000 1 0 - 1 1 Urbánek Vojtěch 1198 24
19 52 Němec Vojtěch 1000 1 0 - 1 1 Šafářová Anna Marie 1115 30
20 31 Skřivan Jonáš 1086 1 0 - 1 1 Cajthamlová Anna 1000 41
21 44 Foit Kryštof 1000 1 0 - 1 1 Skřivan Matěj 1079 32
22 33 Málek Alex 1062 1 1 - 0 1 Javůrek Matěj Adam 1000 47
23 54 Racek David 1000 1 0 - 1 1 Suljakovič Dino 1061 34
24 56 Hadinger Jan 0 1 0 - 1 1 Houška Filip 1060 36
25 45 Hendrychová Tereza 1000 0 0 - 1 1 Paleček Tomáš 1000 53
26 43 Drobný Martin 1000 0 0 - 1 0 Liška Matěj 1000 50
27 51 Liška Štěpán 1000 0 1 - 0 0 Keller Martin 1000 48
28 49 Liška Jakub 1000 0 0 - 1 0 Trmota David 1000 55

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 14 Kopčil Jakub 1400 4 0 - 1 4 Langmajer Jan 1743 1
2 4 Šeterle Matěj 1619 4 1 - 0 3 Valdman Jakub 1624 3
3 6 Mametev Artem 1503 3 ½ - ½ 3 Les Jiří 1378 15
4 16 Aubrechtová Zuzana 1358 3 0 - 1 3 Bukvaj Martin 1495 7
5 12 Šťastný Jiří *) 1411 ½ - ½ Marešová Michaela 1451 11
6 8 Šťastný Josef 1475 3 1 - 0 3 Bukvaj Jan 1346 17
7 10 Tesař Jakub 1452 3 1 - 0 3 Jančík Vojtěch 1283 19
8 26 Lešek Viktor 1174 3 0 - 1 3 Heinrich Dominik 1401 13
9 5 Matějíček Vojtěch 1606 1 - 0 3 Hodl Vojtěch 1249 21
10 25 Krumpholc František 1191 1 - 0 Šindelář Adam 1061 35
11 2 Váňa Jan 1722 2 1 - 0 2 Šafářová Anna Marie 1115 30
12 32 Skřivan Matěj 1079 2 0 - 1 2 Langmajerová Jana 1459 9
13 18 Bernt Theodor 1301 2 1 - 0 2 Málek Alex 1062 33
14 20 Novák Ondřej 1271 2 1 - 0 2 Suljakovič Dino 1061 34
15 22 Urbánek Lukáš 1234 2 1 - 0 2 Houška Filip 1060 36
16 23 Mores Antonín 1226 2 1 - 0 2 Dolanská Ester 1057 37
17 39 Bílek Alexander 1034 2 0 - 1 2 Urbánek Vojtěch 1198 24
18 28 Křenová Natálie 1154 2 1 - 0 2 Cajthamlová Anna 1000 41
19 53 Paleček Tomáš 1000 2 0 - 1 2 Kuchta Štěpán 1134 29
20 46 Houška Martin 1000 2 1 - 0 Šafářová Magdaléna 1160 27
21 50 Liška Matěj 1000 1 0 - 1 1 Skřivan Jonáš 1086 31
22 52 Němec Vojtěch 1000 1 1 - 0 1 Hoffmann Jiří 1052 38
23 51 Liška Štěpán 1000 1 0 - 1 1 Šůla Jan 1032 40
24 55 Trmota David 1000 1 0 - 1 1 Čtvrtečka Ondřej 1000 42
25 54 Racek David 1000 1 0 - 1 1 Foit Kryštof 1000 44
26 47 Javůrek Matěj Adam 1000 1 0 - 1 1 Hadinger Jan 0 56
27 49 Liška Jakub 1000 0 0 - 1 0 Hendrychová Tereza 1000 45
28 43 Drobný Martin 1000 0 0 not paired
29 48 Keller Martin 1000 0 0 not paired

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Langmajer Jan 1743 5 0 - 1 5 Šeterle Matěj 1619 4
2 7 Bukvaj Martin 1495 4 0 - 1 4 Kopčil Jakub 1400 14
3 13 Heinrich Dominik 1401 4 ½ - ½ 4 Šťastný Josef 1475 8
4 15 Les Jiří 1378 1 - 0 4 Tesař Jakub 1452 10
5 21 Hodl Vojtěch 1249 3 ½ - ½ 3 Šťastný Jiří *) 1411 12
6 25 Krumpholc František 1191 ½ - ½ Mametev Artem 1503 6
7 9 Langmajerová Jana 1459 3 ½ - ½ Matějíček Vojtěch 1606 5
8 23 Mores Antonín 1226 3 0 - 1 3 Váňa Jan 1722 2
9 3 Valdman Jakub 1624 3 1 - 0 3 Novák Ondřej 1271 20
10 11 Marešová Michaela 1451 3 1 - 0 3 Urbánek Lukáš 1234 22
11 46 Houška Martin 1000 3 0 - 1 3 Aubrechtová Zuzana 1358 16
12 17 Bukvaj Jan 1346 3 1 - 0 3 Lešek Viktor 1174 26
13 24 Urbánek Vojtěch 1198 3 ½ - ½ 3 Bernt Theodor 1301 18
14 19 Jančík Vojtěch 1283 3 1 - 0 3 Křenová Natálie 1154 28
15 29 Kuchta Štěpán 1134 3 1 - 0 Šindelář Adam 1061 35
16 30 Šafářová Anna Marie 1115 2 1 - 0 2 Bílek Alexander 1034 39
17 31 Skřivan Jonáš 1086 2 ½ - ½ 2 Šůla Jan 1032 40
18 41 Cajthamlová Anna 1000 2 0 - 1 2 Skřivan Matěj 1079 32
19 33 Málek Alex 1062 2 1 - 0 2 Čtvrtečka Ondřej 1000 42
20 34 Suljakovič Dino 1061 2 1 - 0 2 Foit Kryštof 1000 44
21 36 Houška Filip 1060 2 1 - 0 2 Paleček Tomáš 1000 53
22 37 Dolanská Ester 1057 2 1 - 0 2 Němec Vojtěch 1000 52
23 56 Hadinger Jan 0 2 1 - 0 Šafářová Magdaléna 1160 27
24 38 Hoffmann Jiří 1052 1 1 - 0 1 Trmota David 1000 55
25 45 Hendrychová Tereza 1000 1 0 - 1 1 Liška Štěpán 1000 51
26 47 Javůrek Matěj Adam 1000 1 1 - 0 1 Racek David 1000 54
27 50 Liška Matěj 1000 1 0 - 1 0 Liška Jakub 1000 49
28 43 Drobný Martin 1000 0 0 not paired
29 48 Keller Martin 1000 0 0 not paired

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 4 Šeterle Matěj 1619 6 1 - 0 5 Kopčil Jakub 1400 14
2 13 Heinrich Dominik 1401 0 - 1 5 Langmajer Jan 1743 1
3 8 Šťastný Josef 1475 ½ - ½ Les Jiří 1378 15
4 2 Váňa Jan 1722 4 1 - 0 4 Jančík Vojtěch 1283 19
5 12 Šťastný Jiří *) 1411 ½ - ½ Langmajerová Jana 1459 9
6 3 Valdman Jakub 1624 4 ½ - ½ 4 Krumpholc František 1191 25
7 5 Matějíček Vojtěch 1606 4 1 - 0 4 Bukvaj Jan 1346 17
8 6 Mametev Artem 1503 4 1 - 0 4 Kuchta Štěpán 1134 29
9 10 Tesař Jakub 1452 4 0 - 1 4 Bukvaj Martin 1495 7
10 16 Aubrechtová Zuzana 1358 4 0 - 1 4 Marešová Michaela 1451 11
11 18 Bernt Theodor 1301 0 - 1 Hodl Vojtěch 1249 21
12 20 Novák Ondřej 1271 3 0 - 1 Urbánek Vojtěch 1198 24
13 22 Urbánek Lukáš 1234 3 1 - 0 3 Málek Alex 1062 33
14 34 Suljakovič Dino 1061 3 0 - 1 3 Mores Antonín 1226 23
15 26 Lešek Viktor 1174 3 1 - 0 3 Houška Filip 1060 36
16 28 Křenová Natálie 1154 3 1 - 0 3 Dolanská Ester 1057 37
17 30 Šafářová Anna Marie 1115 3 0 - 1 3 Houška Martin 1000 46
18 32 Skřivan Matěj 1079 3 1 - 0 3 Hadinger Jan 0 56
19 35 Šindelář Adam 1061 1 - 0 Skřivan Jonáš 1086 31
20 40 Šůla Jan 1032 1 - 0 2 Hoffmann Jiří 1052 38
21 39 Bílek Alexander 1034 2 1 - 0 2 Javůrek Matěj Adam 1000 47
22 51 Liška Štěpán 1000 2 1 - 0 2 Cajthamlová Anna 1000 41
23 42 Čtvrtečka Ondřej 1000 2 0 - 1 2 Němec Vojtěch 1000 52
24 44 Foit Kryštof 1000 2 1 - 0 2 Paleček Tomáš 1000 53
25 27 Šafářová Magdaléna 1160 1 - 0 1 Hendrychová Tereza 1000 45
26 49 Liška Jakub 1000 1 0 - 1 1 Racek David 1000 54
27 55 Trmota David 1000 1 ½ - ½ 1 Liška Matěj 1000 50
28 43 Drobný Martin 1000 0 0 not paired
29 48 Keller Martin 1000 0 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 4 Šeterle Matěj CZE 1619 ŠK 64 Plzeň 7,0 22,5 31,0 31,00
2 1 Langmajer Jan CZE 1743 ŠK 64 Plzeň 6,0 23,5 34,5 27,50
3 14 Kopčil Jakub CZE 1400 SK Petřín Plzeň 5,0 25,0 34,0 21,00
4 6 Mametev Artem CZE 1503 ŠK 64 Plzeň 5,0 22,5 30,5 21,00
5 7 Bukvaj Martin CZE 1495 ŠK Sokol Klatovy 5,0 22,0 32,0 20,00
6 8 Šťastný Josef CZE 1475 ŠK 64 Plzeň 5,0 21,5 31,0 20,25
7 5 Matějíček Vojtěch CZE 1606 ŠK Dvorec 5,0 21,0 29,0 19,75
8 11 Marešová Michaela CZE 1451 ŠK 64 Plzeň 5,0 21,0 28,0 18,50
9 2 Váňa Jan CZE 1722 ŠK Tachov 5,0 20,5 28,5 19,00
10 15 Les Jiří CZE 1378 ŠK 64 Plzeň 5,0 20,5 28,0 17,00
11 13 Heinrich Dominik CZE 1401 ŠK 64 Plzeň 4,5 21,5 29,5 16,50
12 21 Hodl Vojtěch CZE 1249 ŠK 64 Plzeň 4,5 20,5 27,0 15,00
13 3 Valdman Jakub CZE 1624 ŠK Líně 4,5 19,5 29,5 16,25
14 25 Krumpholc František CZE 1191 ŠK Dvorec 4,5 19,0 26,0 14,75
15 24 Urbánek Vojtěch CZE 1198 ŠK 64 Plzeň 4,5 16,5 22,5 12,75
16 10 Tesař Jakub CZE 1452 Unichess 4,0 23,0 32,0 16,00
17 9 Langmajerová Jana CZE 1459 ŠK 64 Plzeň 4,0 21,5 31,5 16,00
18 19 Jančík Vojtěch CZE 1283 TJ Sokol Plzeň-Letná 4,0 21,0 30,0 14,00
19 17 Bukvaj Jan CZE 1346 ŠK Sokol Klatovy 4,0 20,0 26,0 11,00
20 16 Aubrechtová Zuzana CZE 1358 TJ Bohemians Praha 4,0 19,5 27,5 13,00
21 12 Šťastný Jiří CZE 1411 ŠK 64 Plzeň 4,0 19,5 27,0 15,00
22 46 Houška Martin CZE 1000 ŠK 64 Plzeň 4,0 19,0 26,5 13,50
23 23 Mores Antonín CZE 1226 ŠK Praha-Smíchov 4,0 19,0 25,5 11,00
24 26 Lešek Viktor CZE 1174 ŠK Praha-Smíchov 4,0 18,5 25,5 12,00
25 22 Urbánek Lukáš CZE 1234 ŠK 64 Plzeň 4,0 17,5 23,5 10,50
26 29 Kuchta Štěpán CZE 1134 ŠK 64 Plzeň 4,0 17,5 23,5 8,50
27 28 Křenová Natálie CZE 1154 ŠK 64 Plzeň 4,0 16,0 23,5 8,50
28 32 Skřivan Matěj CZE 1079 ŠK Sokol Klatovy 4,0 16,0 22,0 9,00
29 35 Šindelář Adam CZE 1061 ŠK 64 Plzeň 3,5 18,5 25,0 9,50
30 18 Bernt Theodor CZE 1301 ŠK Praha-Smíchov 3,5 17,5 24,0 9,75
31 40 Šůla Jan CZE 1032 ŠK 64 Plzeň 3,5 16,5 23,0 9,25
32 30 Šafářová Anna Marie CZE 1115 ŠK 64 Plzeň 3,0 18,5 26,5 9,00
33 20 Novák Ondřej CZE 1271 ŠK 64 Plzeň 3,0 18,0 25,0 8,00
34 37 Dolanská Ester CZE 1057 TJ Bohemians Praha 3,0 18,0 24,0 8,00
35 34 Suljakovič Dino CZE 1061 ŠK 64 Plzeň 3,0 17,5 24,5 8,00
36 39 Bílek Alexander CZE 1034 TJ Bohemians Praha 3,0 17,0 23,0 7,50
37 36 Houška Filip CZE 1060 ŠK 64 Plzeň 3,0 16,0 21,0 6,00
38 33 Málek Alex CZE 1062 ŠK 64 Plzeň 3,0 15,5 22,0 5,50
39 52 Němec Vojtěch CZE 1000 3,0 15,0 21,5 7,00
40 44 Foit Kryštof CZE 1000 3,0 14,0 19,5 5,50
41 56 Hadinger Jan CZE 0 ŠK 64 Plzeň 3,0 13,0 18,0 5,50
42 51 Liška Štěpán CZE 1000 3,0 11,5 16,0 4,50
43 27 Šafářová Magdaléna CZE 1160 ŠK 64 Plzeň 2,5 16,0 22,0 4,50
44 31 Skřivan Jonáš CZE 1086 ŠK Sokol Klatovy 2,5 12,5 21,0 4,75
45 41 Cajthamlová Anna CZE 1000 2,0 18,5 25,5 5,50
46 42 Čtvrtečka Ondřej CZE 1000 2,0 15,5 22,0 3,00
47 47 Javůrek Matěj Adam CZE 1000 2,0 15,5 21,5 4,50
48 38 Hoffmann Jiří CZE 1052 ŠK 64 Plzeň 2,0 14,5 21,0 4,50
49 53 Paleček Tomáš CZE 1000 2,0 14,5 20,0 2,50
50 54 Racek David CZE 1000 2,0 14,0 19,0 3,00
51 50 Liška Matěj CZE 1000 1,5 11,0 16,0 2,25
52 55 Trmota David CZE 1000 1,5 11,0 15,0 1,75
53 45 Hendrychová Tereza CZE 1000 ŠK 64 Plzeň 1,0 14,5 19,5 1,00
54 49 Liška Jakub CZE 1000 1,0 12,0 17,0 1,50
55 48 Keller Martin CZE 1000 0,0 12,0 17,5 0,00
56 43 Drobný Martin CZE 1000 0,0 11,0 17,0 0,00