Республиканский турнир "Боспор 2020", блиц

Chess tournament overview

Country: Russia
Tournament date: 2020-08-16 to 2020-08-16
Tournament place: Керчь (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 3+2
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Федерация шахмат Республики Крым
Main referee: Гордык Л.А.
Referee: Василевич Т.П., Алексеев А.В., Борщов А.А., Кабанов М.Ю., Гордык Д.С.

Schedule: Республиканский турнир "Боспор 2020", блиц

Round Date Time
1 2020/08/16 09.30
2 2020/08/16 09.45
3 2020/08/16 10.00
4 2020/08/16 10.15
5 2020/08/16 10.30
6 2020/08/16 10.45
7 2020/08/16 11.00
8 2020/08/16 11.15
9 2020/08/16 11.30
10 2020/08/16 11.45
11 2020/08/16 12.00

Players registered in Республиканский турнир "Боспор 2020", блиц

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 RUS Потапова Маргарита Вячеславовна 2235 2229 0
2 UKR Трускавецкий Александр Владимирович 2223 2211 0
3 UKR Перваков Сергей Эдуардович 2021 2098 0
4 UKR Баранов Юрий Николаевич 0 2086 0
5 RUS Ильина Наталья 1993 1976 0
6 RUS Хрипаченко Александр Витальевич 1841 1945 0
7 UKR Тодоров Александр Васильевич 1738 1790 0
8 RUS Соатов Тимур Валентинович 0 1448 0
9 RUS Ткачук Илья Васильевич 0 1438 0
10 RUS Цыбань Юрий Михайлович 0 1394 0
11 RUS Камчатский Анатолий Иванович 1503 1312 0
12 RUS Ступак Валерий Валериевич 0 1285 0
13 RUS Чернов Олег Анатольевич 0 1268 0
14 RUS Белоусов Георгий Александрович 0 1248 0
15 RUS Ерофеенко Павел Евгеньевич 0 1225 0
16 RUS Белоножко Иван Дмитриевич 0 1189 0
17 RUS Босяков Артем 0 1178 0
18 RUS Белоножко Михаил Дмитриевич 0 1162 0
19 RUS Тарасов Владимир Николаевич 0 1143 0
20 RUS Велицко Оксана Николаевна 0 1092 0
21 RUS Давыдов Максим Андреевич 0 1075 0
22 RUS Зылев Данил Романович 0 1000 0
23 RUS Бахницкий Игорь Юрьевич 0 0 0
24 RUS Лавренов Артур Каренович 0 0 0
25 RUS Бахницкий Игорь Юрьевич 0 0 0
26 RUS Лавренов Артур Каренович 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2235 2229 0
2 Трускавецкий Александр Владимирович 2223 2211 0
3 Перваков Сергей Эдуардович 2021 2098 0
4 Баранов Юрий Николаевич 0 2086 0
5 Ильина Наталья 1993 1976 0
6 Хрипаченко Александр Витальевич 1841 1945 0
7 Тодоров Александр Васильевич 1738 1790 0
8 Соатов Тимур Валентинович 0 1448 0
9 Ткачук Илья Васильевич 0 1438 0
10 Цыбань Юрий Михайлович 0 1394 0
11 Камчатский Анатолий Иванович 1503 1312 0
12 Ступак Валерий Валериевич 0 1285 0
13 Чернов Олег Анатольевич 0 1268 0
14 Белоусов Георгий Александрович 0 1248 0
15 Ерофеенко Павел Евгеньевич 0 1225 0
16 Белоножко Иван Дмитриевич 0 1189 0
17 Босяков Артем 0 1178 0
18 Белоножко Михаил Дмитриевич 0 1162 0
19 Тарасов Владимир Николаевич 0 1143 0
20 Велицко Оксана Николаевна 0 1092 0
21 Давыдов Максим Андреевич 0 1075 0
22 Зылев Данил Романович 0 1000 0
23 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 0 0
24 Лавренов Артур Каренович 0 0 0
25 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 0 0
26 Лавренов Артур Каренович 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Потапова Маргарита Вячеславовна 14126869 RUS 2229 Республика Крым
2 Трускавецкий Александр Владимирович 14108577 UKR 2211 Республика Крым
3 Перваков Сергей Эдуардович 14111543 UKR 2098 Республика Крым
4 Баранов Юрий Николаевич 14104342 UKR 2086 Республика Крым
5 Ильина Наталья 14129418 RUS 1976 Республика Крым
6 Хрипаченко Александр Витальевич 54184975 RUS 1945 Краснодарский край
7 Тодоров Александр Васильевич 14139952 UKR 1790 Республика Крым
8 Соатов Тимур Валентинович RUS 1448 Республика Крым
9 Ткачук Илья Васильевич RUS 1438 Республика Крым
10 Цыбань Юрий Михайлович RUS 1394 Республика Крым
11 Камчатский Анатолий Иванович 34179981 RUS 1312 Москва
12 Ступак Валерий Валериевич RUS 1285 Республика Крым
13 Чернов Олег Анатольевич RUS 1268 Республика Крым
14 Белоусов Георгий Александрович RUS 1248 Республика Крым
15 Ерофеенко Павел Евгеньевич RUS 1225 Республика Крым
16 Белоножко Иван Дмитриевич RUS 1189 Республика Крым
17 Босяков Артем RUS 1178 Республика Крым
18 Белоножко Михаил Дмитриевич RUS 1162 Республика Крым
19 Тарасов Владимир Николаевич RUS 1143 Республика Крым
20 Велицко Оксана Николаевна RUS 1092 Республика Крым
21 Давыдов Максим Андреевич RUS 1075 Республика Крым
22 Зылев Данил Романович RUS 1000 Республика Крым
23 Бахницкий Игорь Юрьевич RUS 0 Республика Крым
24 Лавренов Артур Каренович RUS 0 Республика Крым

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 0 1 - 0 0 Чернов Олег Анатольевич 1268 13
2 14 Белоусов Георгий Александрович 1248 0 0 - 1 0 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 2
3 3 Перваков Сергей Эдуардович 2098 0 1 - 0 0 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 15
4 16 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 0 0 - 1 0 Баранов Юрий Николаевич 2086 4
5 5 Ильина Наталья 1976 0 1 - 0 0 Босяков Артем 1178 17
6 18 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 0 0 - 1 0 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 6
7 7 Тодоров Александр Васильевич 1790 0 1 - 0 0 Тарасов Владимир Николаевич 1143 19
8 20 Велицко Оксана Николаевна 1092 0 0 - 1 0 Соатов Тимур Валентинович 1448 8
9 9 Ткачук Илья Васильевич 1438 0 1 - 0 0 Давыдов Максим Андреевич 1075 21
10 22 Зылев Данил Романович 1000 0 0 - 1 0 Цыбань Юрий Михайлович 1394 10
11 11 Камчатский Анатолий Иванович 1312 0 0 - 1 0 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 23
12 24 Лавренов Артур Каренович 0 0 0 - 1 0 Ступак Валерий Валериевич 1285 12

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 8 Соатов Тимур Валентинович 1448 1 ½ - ½ 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1
2 2 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 1 1 - 0 1 Тодоров Александр Васильевич 1790 7
3 10 Цыбань Юрий Михайлович 1394 1 0 - 1 1 Перваков Сергей Эдуардович 2098 3
4 4 Баранов Юрий Николаевич 2086 1 1 - 0 1 Ткачук Илья Васильевич 1438 9
5 12 Ступак Валерий Валериевич 1285 1 0 - 1 1 Ильина Наталья 1976 5
6 6 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 1 ½ - ½ 1 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 23
7 18 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 0 1 - 0 0 Камчатский Анатолий Иванович 1312 11
8 13 Чернов Олег Анатольевич 1268 0 1 - 0 0 Велицко Оксана Николаевна 1092 20
9 19 Тарасов Владимир Николаевич 1143 0 1 - 0 0 Белоусов Георгий Александрович 1248 14
10 15 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 0 1 - 0 0 Зылев Данил Романович 1000 22
11 21 Давыдов Максим Андреевич 1075 0 0 - 1 0 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 16
12 17 Босяков Артем 1178 0 1 - 0 0 Лавренов Артур Каренович 0 24

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 Ильина Наталья 1976 2 1 - 0 2 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 2
2 3 Перваков Сергей Эдуардович 2098 2 1 - 0 2 Баранов Юрий Николаевич 2086 4
3 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1 - 0 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 6
4 23 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 0 - 1 Соатов Тимур Валентинович 1448 8
5 7 Тодоров Александр Васильевич 1790 1 1 - 0 1 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 15
6 9 Ткачук Илья Васильевич 1438 1 0 - 1 1 Босяков Артем 1178 17
7 16 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 1 1 - 0 1 Цыбань Юрий Михайлович 1394 10
8 12 Ступак Валерий Валериевич 1285 1 1 - 0 1 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 18
9 19 Тарасов Владимир Николаевич 1143 1 0 - 1 1 Чернов Олег Анатольевич 1268 13
10 11 Камчатский Анатолий Иванович 1312 0 1 - 0 0 Давыдов Максим Андреевич 1075 21
11 14 Белоусов Георгий Александрович 1248 0 ½ - ½ 0 Зылев Данил Романович 1000 22
12 20 Велицко Оксана Николаевна 1092 0 0 - 1 0 Лавренов Артур Каренович 0 24

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 Ильина Наталья 1976 3 0 - 1 3 Перваков Сергей Эдуардович 2098 3
2 2 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 2 1 - 0 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1
3 8 Соатов Тимур Валентинович 1448 1 - 0 2 Тодоров Александр Васильевич 1790 7
4 4 Баранов Юрий Николаевич 2086 2 1 - 0 2 Ступак Валерий Валериевич 1285 12
5 9 Ткачук Илья Васильевич 1438 1 1 - 0 2 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 16
6 13 Чернов Олег Анатольевич 1268 2 0 - 1 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 6
7 23 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 1 - 0 2 Босяков Артем 1178 17
8 10 Цыбань Юрий Михайлович 1394 1 1 - 0 1 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 18
9 24 Лавренов Артур Каренович 0 1 0 - 1 1 Камчатский Анатолий Иванович 1312 11
10 15 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 1 1 - 0 1 Тарасов Владимир Николаевич 1143 19
11 21 Давыдов Максим Андреевич 1075 0 1 - 0 ½ Белоусов Георгий Александрович 1248 14
12 22 Зылев Данил Романович 1000 ½ 1 - 0 0 Велицко Оксана Николаевна 1092 20

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Перваков Сергей Эдуардович 2098 4 ½ - ½ Соатов Тимур Валентинович 1448 8
2 2 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 3 1 - 0 2 Ткачук Илья Васильевич 1438 9
3 4 Баранов Юрий Николаевич 2086 3 0 - 1 3 Ильина Наталья 1976 5
4 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1 - 0 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 23
5 6 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 1 - 0 2 Цыбань Юрий Михайлович 1394 10
6 7 Тодоров Александр Васильевич 1790 2 0 - 1 2 Чернов Олег Анатольевич 1268 13
7 11 Камчатский Анатолий Иванович 1312 2 0 - 1 2 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 15
8 16 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 2 ½ - ½ 2 Ступак Валерий Валериевич 1285 12
9 18 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 1 1 - 0 Зылев Данил Романович 1000 22
10 17 Босяков Артем 1178 2 0 - 1 1 Давыдов Максим Андреевич 1075 21
11 19 Тарасов Владимир Николаевич 1143 1 0 - 1 1 Лавренов Артур Каренович 0 24
12 14 Белоусов Георгий Александрович 1248 ½ 0 - 1 0 Велицко Оксана Николаевна 1092 20

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Перваков Сергей Эдуардович 2098 0 - 1 4 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 2
2 8 Соатов Тимур Валентинович 1448 4 0 - 1 4 Ильина Наталья 1976 5
3 15 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 3 0 - 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1
4 6 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 1 - 0 3 Баранов Юрий Николаевич 2086 4
5 13 Чернов Олег Анатольевич 1268 3 1 - 0 2 Ткачук Илья Васильевич 1438 9
6 23 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 0 - 1 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 16
7 12 Ступак Валерий Валериевич 1285 0 - 1 2 Камчатский Анатолий Иванович 1312 11
8 10 Цыбань Юрий Михайлович 1394 2 1 - 0 2 Тодоров Александр Васильевич 1790 7
9 21 Давыдов Максим Андреевич 1075 2 1 - 0 2 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 18
10 24 Лавренов Артур Каренович 0 2 1 - 0 Зылев Данил Романович 1000 22
11 20 Велицко Оксана Николаевна 1092 1 0 - 1 1 Тарасов Владимир Николаевич 1143 19
12 17 Босяков Артем 1178 2 1 - 0 ½ Белоусов Георгий Александрович 1248 14

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 5 ½ - ½ Хрипаченко Александр Витальевич 1945 6
2 5 Ильина Наталья 1976 5 0 - 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1
3 13 Чернов Олег Анатольевич 1268 4 0 - 1 Перваков Сергей Эдуардович 2098 3
4 16 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 0 - 1 4 Соатов Тимур Валентинович 1448 8
5 4 Баранов Юрий Николаевич 2086 3 1 - 0 3 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 15
6 9 Ткачук Илья Васильевич 1438 2 1 - 0 3 Лавренов Артур Каренович 0 24
7 11 Камчатский Анатолий Иванович 1312 3 1 - 0 3 Цыбань Юрий Михайлович 1394 10
8 12 Ступак Валерий Валериевич 1285 ½ - ½ 3 Давыдов Максим Андреевич 1075 21
9 7 Тодоров Александр Васильевич 1790 2 0 - 1 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 23
10 22 Зылев Данил Романович 1000 0 - 1 2 Тарасов Владимир Николаевич 1143 19
11 20 Велицко Оксана Николаевна 1092 1 0 - 1 3 Босяков Артем 1178 17
12 18 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 2 1 - 0 ½ Белоусов Георгий Александрович 1248 14

Round 8

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 0 - 1 Перваков Сергей Эдуардович 2098 3
2 8 Соатов Тимур Валентинович 1448 5 0 - 1 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 2
3 6 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 5 0 - 1 5 Ильина Наталья 1976 5
4 4 Баранов Юрий Николаевич 2086 4 0 - 1 4 Чернов Олег Анатольевич 1268 13
5 9 Ткачук Илья Васильевич 1438 3 0 - 1 4 Камчатский Анатолий Иванович 1312 11
6 21 Давыдов Максим Андреевич 1075 0 - 1 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 23
7 17 Босяков Артем 1178 4 0 - 1 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 16
8 19 Тарасов Владимир Николаевич 1143 3 0 - 1 3 Ступак Валерий Валериевич 1285 12
9 24 Лавренов Артур Каренович 0 3 0 - 1 3 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 18
10 10 Цыбань Юрий Михайлович 1394 3 1 - 0 1 Велицко Оксана Николаевна 1092 20
11 14 Белоусов Георгий Александрович 1248 ½ 0 - 1 3 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 15
12 22 Зылев Данил Романович 1000 1 - 0 2 Тодоров Александр Васильевич 1790 7

Round 9

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 11 Камчатский Анатолий Иванович 1312 5 0 - 1 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 2
2 3 Перваков Сергей Эдуардович 2098 0 - 1 5 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 6
3 5 Ильина Наталья 1976 6 1 - 0 5 Чернов Олег Анатольевич 1268 13
4 16 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 0 - 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1
5 15 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 4 0 - 1 5 Соатов Тимур Валентинович 1448 8
6 23 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 0 - 1 4 Баранов Юрий Николаевич 2086 4
7 18 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 4 0 - 1 3 Ткачук Илья Васильевич 1438 9
8 12 Ступак Валерий Валериевич 1285 4 0 - 1 4 Цыбань Юрий Михайлович 1394 10
9 19 Тарасов Владимир Николаевич 1143 3 1 - 0 Давыдов Максим Андреевич 1075 21
10 17 Босяков Артем 1178 4 1 - 0 Зылев Данил Романович 1000 22
11 14 Белоусов Георгий Александрович 1248 ½ 1 - 0 3 Лавренов Артур Каренович 0 24
12 7 Тодоров Александр Васильевич 1790 2 1 - 0 1 Велицко Оксана Николаевна 1092 20

Round 10

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 1 - 0 5 Баранов Юрий Николаевич 2086 4
2 10 Цыбань Юрий Михайлович 1394 5 0 - 1 7 Ильина Наталья 1976 5
3 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1 - 0 5 Камчатский Анатолий Иванович 1312 11
4 9 Ткачук Илья Васильевич 1438 4 0 - 1 Перваков Сергей Эдуардович 2098 3
5 8 Соатов Тимур Валентинович 1448 6 0 - 1 6 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 6
6 13 Чернов Олег Анатольевич 1268 5 1 - 0 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 16
7 23 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 1 - 0 4 Тарасов Владимир Николаевич 1143 19
8 15 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 4 0 - 1 5 Босяков Артем 1178 17
9 22 Зылев Данил Романович 1000 0 - 1 4 Ступак Валерий Валериевич 1285 12
10 20 Велицко Оксана Николаевна 1092 1 0 - 1 4 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 18
11 24 Лавренов Артур Каренович 0 3 1 - 0 Давыдов Максим Андреевич 1075 21
12 7 Тодоров Александр Васильевич 1790 3 1 - 0 Белоусов Георгий Александрович 1248 14

Round 11

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Трускавецкий Александр Владимирович 2211 1 - 0 6 Чернов Олег Анатольевич 1268 13
2 5 Ильина Наталья 1976 8 1 - 0 Бахницкий Игорь Юрьевич 0 23
3 17 Босяков Артем 1178 6 0 - 1 Потапова Маргарита Вячеславовна 2229 1
4 3 Перваков Сергей Эдуардович 2098 1 - 0 5 Белоножко Михаил Дмитриевич 1162 18
5 6 Хрипаченко Александр Витальевич 1945 7 1 - 0 5 Ступак Валерий Валериевич 1285 12
6 11 Камчатский Анатолий Иванович 1312 5 1 - 0 6 Соатов Тимур Валентинович 1448 8
7 4 Баранов Юрий Николаевич 2086 5 1 - 0 5 Цыбань Юрий Михайлович 1394 10
8 16 Белоножко Иван Дмитриевич 1189 1 - 0 4 Тарасов Владимир Николаевич 1143 19
9 24 Лавренов Артур Каренович 0 4 0 - 1 4 Тодоров Александр Васильевич 1790 7
10 14 Белоусов Георгий Александрович 1248 0 - 1 4 Ткачук Илья Васильевич 1438 9
11 20 Велицко Оксана Николаевна 1092 1 0 - 1 4 Ерофеенко Павел Евгеньевич 1225 15
12 21 Давыдов Максим Андреевич 1075 1 - 0 Зылев Данил Романович 1000 22

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 2 Трускавецкий Александр Владимирович UKR 2211 Республика Крым 9,5 69,5 68,0 9
2 5 Ильина Наталья RUS 1976 Республика Крым 9,0 74,0 69,0 9
3 1 Потапова Маргарита Вячеславовна RUS 2229 Республика Крым 8,5 75,0 70,0 8
4 3 Перваков Сергей Эдуардович UKR 2098 Республика Крым 8,5 73,0 68,0 8
5 6 Хрипаченко Александр Витальевич RUS 1945 Краснодарский край 8,0 74,0 69,0 7
6 4 Баранов Юрий Николаевич UKR 2086 Республика Крым 6,0 72,0 67,0 6
7 8 Соатов Тимур Валентинович RUS 1448 Республика Крым 6,0 71,5 70,5 5
8 13 Чернов Олег Анатольевич RUS 1268 Республика Крым 6,0 70,0 69,0 6
9 11 Камчатский Анатолий Иванович RUS 1312 Москва 6,0 63,0 59,0 6
10 17 Босяков Артем RUS 1178 Республика Крым 6,0 52,0 51,0 6
11 23 Бахницкий Игорь Юрьевич RUS 0 Республика Крым 5,5 68,5 64,5 5
12 16 Белоножко Иван Дмитриевич RUS 1189 Республика Крым 5,5 61,5 57,5 5
13 9 Ткачук Илья Васильевич RUS 1438 Республика Крым 5,0 62,5 61,0 5
14 10 Цыбань Юрий Михайлович RUS 1394 Республика Крым 5,0 61,5 60,5 5
15 12 Ступак Валерий Валериевич RUS 1285 Республика Крым 5,0 59,5 57,0 4
16 15 Ерофеенко Павел Евгеньевич RUS 1225 Республика Крым 5,0 55,0 54,0 5
17 18 Белоножко Михаил Дмитриевич RUS 1162 Республика Крым 5,0 51,0 50,0 5
18 7 Тодоров Александр Васильевич UKR 1790 Республика Крым 5,0 50,0 49,0 5
19 21 Давыдов Максим Андреевич RUS 1075 Республика Крым 4,5 50,0 48,5 4
20 19 Тарасов Владимир Николаевич RUS 1143 Республика Крым 4,0 45,5 44,5 4
24 Лавренов Артур Каренович RUS 0 Республика Крым 4,0 45,5 44,5 4
22 22 Зылев Данил Романович RUS 1000 Республика Крым 2,5 46,0 45,0 2
23 14 Белоусов Георгий Александрович RUS 1248 Республика Крым 1,5 51,5 50,5 1
24 20 Велицко Оксана Николаевна RUS 1092 Республика Крым 1,0 50,0 48,5 1