Imereti Rapid - Boys U/10

Chess tournament overview

Country: Georgia
Tournament date: 2021-07-06 to 2021-07-07
Tournament place: Kutaisi (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 15 min plus 5 sec
Valid for ELO: Elo FIDE

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Imereti Chess Federation
Main referee: IO, IA Arsenidze Aleksandre (13609289)
Referee: IA Kikvidze Inga (13611585)

Schedule: Imereti Rapid - Boys U/10

Round Date Time
1 2021/07/06 15:00
2 2021/07/06 16:00
3 2021/07/06 17:00
4 2021/07/06 18:00
5 2021/07/07 15:00
6 2021/07/07 16:00
7 2021/07/07 17:00

Players registered in Imereti Rapid - Boys U/10

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 GEO Tatvidze Davit 1271 0 -14
2 GEO Dzotsenidze Guja 1203 0 -44
3 GEO Gabadadze Gabriel 1182 0 17
4 GEO Ghoniadze Daniel 1123 0 -52
5 GEO Rukhadze Luka 1057 0 45
6 GEO Bukhaidze Giorgi 0 0 0
7 GEO Iobidze Toma 0 0 0
8 GEO Rezesidze Rezi 0 0 0
9 GEO Supatashvili Giorgi 0 0 0
10 GEO Svanidze Ioane 0 0 0
11 GEO Tsivadze Revazi 0 0 0
12 GEO Tvildiani Gabrieli 0 0 0
13 GEO Uluirmak Mehmet Nerit 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 GEO Tatvidze Davit 1271 0 -14
2 GEO Dzotsenidze Guja 1203 0 -44
3 GEO Gabadadze Gabriel 1182 0 17
4 GEO Ghoniadze Daniel 1123 0 -52
5 GEO Rukhadze Luka 1057 0 45
6 GEO Bukhaidze Giorgi 0 0 0
7 GEO Iobidze Toma 0 0 0
8 GEO Rezesidze Rezi 0 0 0
9 GEO Supatashvili Giorgi 0 0 0
10 GEO Svanidze Ioane 0 0 0
11 GEO Tsivadze Revazi 0 0 0
12 GEO Tvildiani Gabrieli 0 0 0
13 GEO Uluirmak Mehmet Nerit 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo Club/Ciudad
1 Tatvidze Davit 13628470 GEO 1271 ქუთაისი, ნანა ჭეფხოძე
2 Dzotsenidze Guja 13631381 GEO 1203 ქუთაისი, ნანა ჭეფხოძე
3 Gabadadze Gabriel 13628364 GEO 1182 ქუთაისი, გიორგი ტყეშელაშვილი
4 Ghoniadze Daniel 13632655 GEO 1123 სამტრედია, ბესო ლეჟავა
5 Rukhadze Luka 13625691 GEO 1057 სამტრედია, ბესო ლეჟავა
6 Bukhaidze Giorgi 13634780 GEO 0 ქუთაისი, ირინა ქლიბაძე
7 Iobidze Toma 13628380 GEO 0 ქუთაისი, ინგა კიკვიძე
8 Rezesidze Rezi 13629190 GEO 0 ქუთაისი, ირინე კლიმჩუკი
9 Supatashvili Giorgi 13634771 GEO 0 ქუთაისი, გიორგი მენაბდე
10 Svanidze Ioane 13634798 GEO 0 ქუთაისი, ნანა ჭეფხოძე
11 Tsivadze Revazi 13632590 GEO 0 ქუთაისი, ირინა ქლიბაძე
12 Tvildiani Gabrieli 13628585 GEO 0 წყალტუბო, ალეკო გოლეთიანი
13 Uluirmak Mehmet Nerit 13634801 GEO 0 ქუთაისი, ირინა ქლიბაძე

Round 1

M. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 7 Iobidze Toma 0 0 - 1 0 Tatvidze Davit 1
2 2 Dzotsenidze Guja 0 1 - 0 0 Rezesidze Rezi 8
3 9 Supatashvili Giorgi 0 0 - 1 0 Gabadadze Gabriel 3
4 4 Ghoniadze Daniel 0 1 - 0 0 Svanidze Ioane 10
5 11 Tsivadze Revazi 0 0 - 1 0 Rukhadze Luka 5
6 6 Bukhaidze Giorgi 0 1 - 0 0 Tvildiani Gabrieli 12
7 13 Uluirmak Mehmet Nerit 0 1 bye

Round 2

M. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 Tatvidze Davit 1 1 - 0 1 Ghoniadze Daniel 4
2 5 Rukhadze Luka 1 1 - 0 1 Dzotsenidze Guja 2
3 3 Gabadadze Gabriel 1 1 - 0 1 Uluirmak Mehmet Nerit 13
4 8 Rezesidze Rezi 0 0 - 1 1 Bukhaidze Giorgi 6
5 10 Svanidze Ioane 0 1 - 0 0 Iobidze Toma 7
6 12 Tvildiani Gabrieli 0 0 - 1 0 Supatashvili Giorgi 9
7 11 Tsivadze Revazi 0 1 bye

Round 3

M. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 5 Rukhadze Luka 2 1 - 0 2 Tatvidze Davit 1
2 6 Bukhaidze Giorgi 2 0 - 1 2 Gabadadze Gabriel 3
3 2 Dzotsenidze Guja 1 1 - 0 1 Svanidze Ioane 10
4 4 Ghoniadze Daniel 1 1 - 0 1 Tsivadze Revazi 11
5 13 Uluirmak Mehmet Nerit 1 0 - 1 1 Supatashvili Giorgi 9
6 7 Iobidze Toma 0 1 - 0 0 Rezesidze Rezi 8
7 12 Tvildiani Gabrieli 0 1 bye

Round 4

M. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 Gabadadze Gabriel 3 ½ - ½ 3 Rukhadze Luka 5
2 1 Tatvidze Davit 2 1 - 0 2 Bukhaidze Giorgi 6
3 9 Supatashvili Giorgi 2 1 - 0 2 Dzotsenidze Guja 2
4 12 Tvildiani Gabrieli 1 0 - 1 2 Ghoniadze Daniel 4
5 11 Tsivadze Revazi 1 0 - 1 1 Iobidze Toma 7
6 10 Svanidze Ioane 1 1 - 0 1 Uluirmak Mehmet Nerit 13
7 8 Rezesidze Rezi 0 1 bye

Round 5

M. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 4 Ghoniadze Daniel 3 0 - 1 Gabadadze Gabriel 3
2 5 Rukhadze Luka 1 - 0 3 Supatashvili Giorgi 9
3 2 Dzotsenidze Guja 2 0 - 1 3 Tatvidze Davit 1
4 6 Bukhaidze Giorgi 2 0 - 1 2 Svanidze Ioane 10
5 8 Rezesidze Rezi 1 + - - 1 Tvildiani Gabrieli 12
6 13 Uluirmak Mehmet Nerit 1 0 - 1 1 Tsivadze Revazi 11
7 7 Iobidze Toma 2 1 bye

Round 6

M. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 Gabadadze Gabriel 1 - 0 4 Tatvidze Davit 1
2 7 Iobidze Toma 3 1 - 0 Rukhadze Luka 5
3 9 Supatashvili Giorgi 3 0 - 1 3 Ghoniadze Daniel 4
4 10 Svanidze Ioane 3 1 - 0 2 Rezesidze Rezi 8
5 11 Tsivadze Revazi 2 0 - 1 2 Dzotsenidze Guja 2
6 13 Uluirmak Mehmet Nerit 1 0 - 1 2 Bukhaidze Giorgi 6
7 12 Tvildiani Gabrieli 1 0 not paired

Round 7

M. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 Gabadadze Gabriel 1 - 0 4 Iobidze Toma 7
2 4 Ghoniadze Daniel 4 0 - 1 Rukhadze Luka 5
3 1 Tatvidze Davit 4 1 - 0 4 Svanidze Ioane 10
4 2 Dzotsenidze Guja 3 1 - 0 3 Bukhaidze Giorgi 6
5 9 Supatashvili Giorgi 3 ½ - ½ 2 Tsivadze Revazi 11
6 8 Rezesidze Rezi 2 1 - 0 1 Uluirmak Mehmet Nerit 13
7 12 Tvildiani Gabrieli 1 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4 
1 3 Gabadadze Gabriel GEO 1182 ქუთაისი, გიორგი ტყეშელაშვილი 6,5 0,0 24,5 25,0 3
2 5 Rukhadze Luka GEO 1057 სამტრედია, ბესო ლეჟავა 5,5 0,0 26,5 28,5 4
3 1 Tatvidze Davit GEO 1271 ქუთაისი, ნანა ჭეფხოძე 5,0 0,0 27,5 30,5 4
4 4 Ghoniadze Daniel GEO 1123 სამტრედია, ბესო ლეჟავა 4,0 0,0 26,5 28,5 3
5 7 Iobidze Toma GEO 0 ქუთაისი, ინგა კიკვიძე 4,0 0,0 26,0 28,0 3
6 2 Dzotsenidze Guja GEO 1203 ქუთაისი, ნანა ჭეფხოძე 4,0 0,0 23,0 25,0 3
7 10 Svanidze Ioane GEO 0 ქუთაისი, ნანა ჭეფხოძე 4,0 0,0 21,5 22,0 4
8 9 Supatashvili Giorgi GEO 0 ქუთაისი, გიორგი მენაბდე 3,5 0,0 24,0 24,5 3
9 6 Bukhaidze Giorgi GEO 0 ქუთაისი, ირინა ქლიბაძე 3,0 1,0 23,5 24,0 4
10 8 Rezesidze Rezi GEO 0 ქუთაისი, ირინე კლიმჩუკი 3,0 0,0 18,0 18,5 3
11 11 Tsivadze Revazi GEO 0 ქუთაისი, ირინა ქლიბაძე 2,5 0,0 23,0 23,5 3
12 13 Uluirmak Mehmet Nerit GEO 0 ქუთაისი, ირინა ქლიბაძე 1,0 0,0 22,0 24,0 3
13 12 Tvildiani Gabrieli GEO 0 წყალტუბო, ალეკო გოლეთიანი 1,0 0,0 18,0 20,0 1