Friendship Blitz Tournament Among Chess Club Nona (GEO), Chess Club Gambit & Chess Club e2-24 (UKR)

Chess tournament overview

Country: Georgia
Tournament date: 2021-07-13 to 2021-07-13
Tournament place: Batumi (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Game time: 3 minutes + 2 seconds per move
Valid for ELO: Tournament not valid for ELO

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: Batumi Chess Club Nona
Main referee: Marika Japaridze

Schedule: Friendship Blitz Tournament Among Chess Club Nona (GEO), Chess Club Gambit & Chess Club e2-24 (UKR)

Round Date Time
1 unknown
2 unknown
3 unknown
4 unknown
5 unknown
6 unknown
7 unknown

Players registered in Friendship Blitz Tournament Among Chess Club Nona (GEO), Chess Club Gambit & Chess Club e2-24 (UKR)

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 UKR Andrushak Maksim 0 0 0
2 UKR Anuchin Andriy 0 0 0
3 GEO Bolkvadze Badri 0 0 0
4 GEO Didmanidze Tengiz 0 0 0
5 UKR Hrekh Andriy 0 0 0
6 GEO Kamadadze Zviad 0 0 0
7 GEO Kekelidze Nino 0 0 0
8 UKR Kostak Tetyana 0 0 0
9 GEO Rukhadze Alexandre 0 0 0
10 GEO Tskhomelidze Badri 0 0 0
11 GEO Vacheishvili Natia 0 0 0
12 UKR Vakulenko Sasha 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 UKR Andrushak Maksim 0 0 0
2 UKR Anuchin Andriy 0 0 0
3 GEO Bolkvadze Badri 0 0 0
4 GEO Didmanidze Tengiz 0 0 0
5 UKR Hrekh Andriy 0 0 0
6 GEO Kamadadze Zviad 0 0 0
7 GEO Kekelidze Nino 0 0 0
8 UKR Kostak Tetyana 0 0 0
9 GEO Rukhadze Alexandre 0 0 0
10 GEO Tskhomelidze Badri 0 0 0
11 GEO Vacheishvili Natia 0 0 0
12 UKR Vakulenko Sasha 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED Elo
1 Andrushak Maksim UKR 0
2 Anuchin Andriy UKR 0
3 Bolkvadze Badri GEO 0
4 Didmanidze Tengiz GEO 0
5 Hrekh Andriy UKR 0
6 Kamadadze Zviad GEO 0
7 Kekelidze Nino GEO 0
8 Kostak Tetyana UKR 0
9 Rukhadze Alexandre GEO 0
10 Tskhomelidze Badri GEO 0
11 Vacheishvili Natia GEO 0
12 Vakulenko Sasha UKR 0

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 7 Kekelidze Nino 0 0 1 - 0 0 Andrushak Maksim 0 1
2 2 Anuchin Andriy 0 0 1 - 0 0 Kostak Tetyana 0 8
3 9 Rukhadze Alexandre 0 0 1 - 0 0 Bolkvadze Badri 0 3
4 4 Didmanidze Tengiz 0 0 1 - 0 0 Tskhomelidze Badri 0 10
5 11 Vacheishvili Natia 0 0 0 - 1 0 Hrekh Andriy 0 5
6 6 Kamadadze Zviad 0 0 0 - 1 0 Vakulenko Sasha 0 12

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 7 Kekelidze Nino 0 1 0 - 1 1 Anuchin Andriy 0 2
2 12 Vakulenko Sasha 0 1 1 - 0 1 Didmanidze Tengiz 0 4
3 5 Hrekh Andriy 0 1 1 - 0 1 Rukhadze Alexandre 0 9
4 1 Andrushak Maksim 0 0 ½ - ½ 0 Kostak Tetyana 0 8
5 3 Bolkvadze Badri 0 0 ½ - ½ 0 Vacheishvili Natia 0 11
6 10 Tskhomelidze Badri 0 0 0 - 1 0 Kamadadze Zviad 0 6

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Anuchin Andriy 0 2 0 - 1 2 Hrekh Andriy 0 5
2 9 Rukhadze Alexandre 0 1 ½ - ½ 2 Vakulenko Sasha 0 12
3 4 Didmanidze Tengiz 0 1 1 - 0 1 Kekelidze Nino 0 7
4 6 Kamadadze Zviad 0 1 1 - 0 ½ Andrushak Maksim 0 1
5 8 Kostak Tetyana 0 ½ 1 - 0 ½ Bolkvadze Badri 0 3
6 11 Vacheishvili Natia 0 ½ 1 - 0 0 Tskhomelidze Badri 0 10

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 5 Hrekh Andriy 0 3 0 - 1 Vakulenko Sasha 0 12
2 6 Kamadadze Zviad 0 2 1 - 0 2 Anuchin Andriy 0 2
3 8 Kostak Tetyana 0 0 - 1 2 Didmanidze Tengiz 0 4
4 11 Vacheishvili Natia 0 0 - 1 Rukhadze Alexandre 0 9
5 3 Bolkvadze Badri 0 ½ 1 - 0 1 Kekelidze Nino 0 7
6 1 Andrushak Maksim 0 ½ 0 - 1 0 Tskhomelidze Badri 0 10

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 12 Vakulenko Sasha 0 1 - 0 2 Anuchin Andriy 0 2
2 4 Didmanidze Tengiz 0 3 0 - 1 3 Hrekh Andriy 0 5
3 9 Rukhadze Alexandre 0 0 - 1 3 Kamadadze Zviad 0 6
4 10 Tskhomelidze Badri 0 1 0 - 1 Kostak Tetyana 0 8
5 7 Kekelidze Nino 0 1 ½ - ½ Vacheishvili Natia 0 11
6 1 Andrushak Maksim 0 ½ 0 - 1 Bolkvadze Badri 0 3

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 8 Kostak Tetyana 0 0 - 1 Vakulenko Sasha 0 12
2 5 Hrekh Andriy 0 4 1 - 0 4 Kamadadze Zviad 0 6
3 3 Bolkvadze Badri 0 0 - 1 3 Didmanidze Tengiz 0 4
4 2 Anuchin Andriy 0 2 0 - 1 Rukhadze Alexandre 0 9
5 11 Vacheishvili Natia 0 2 1 - 0 ½ Andrushak Maksim 0 1
6 10 Tskhomelidze Badri 0 1 1 - 0 Kekelidze Nino 0 7

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 12 Vakulenko Sasha 0 0 - 1 3 Vacheishvili Natia 0 11
2 3 Bolkvadze Badri 0 0 - 1 5 Hrekh Andriy 0 5
3 6 Kamadadze Zviad 0 4 0 - 1 4 Didmanidze Tengiz 0 4
4 9 Rukhadze Alexandre 0 0 - 1 2 Tskhomelidze Badri 0 10
5 7 Kekelidze Nino 0 0 - 1 Kostak Tetyana 0 8
6 1 Andrushak Maksim 0 ½ 0 - 1 2 Anuchin Andriy 0 2

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED Elo Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 5 Hrekh Andriy UKR 0 6,0 25,0 22,0 18,5
2 12 Vakulenko Sasha UKR 0 5,5 26,0 22,5 19,0
3 4 Didmanidze Tengiz GEO 0 5,0 24,5 22,0 19,0
4 6 Kamadadze Zviad GEO 0 4,0 26,0 23,0 20,0
5 11 Vacheishvili Natia GEO 0 4,0 22,0 20,5 18,0
6 9 Rukhadze Alexandre GEO 0 3,5 25,5 22,5 19,5
7 8 Kostak Tetyana UKR 0 3,5 20,5 19,0 16,5
8 2 Anuchin Andriy UKR 0 3,0 24,0 22,5 19,0
9 10 Tskhomelidze Badri GEO 0 3,0 21,5 20,0 16,5
10 3 Bolkvadze Badri GEO 0 2,5 23,5 22,0 18,5
11 7 Kekelidze Nino GEO 0 1,5 21,0 18,5 15,5
12 1 Andrushak Maksim UKR 0 0,5 20,0 17,5 14,5