Mistrovství Moravy a Slezska 2021 U14

Chess tournament overview

Country: Czech Republic
Tournament date: 2021-10-26 to 2021-10-31
Tournament place: Hotel Dlouhe Strane, s.r.o., 788 11 Loucna nad Desnou - Rejhotice 72, CZE (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: SK Slavia Orlová, z.s.
Main referee: IA Kopta, Jiri 328910
Referee: Nytra, Petr 344087

Schedule: Mistrovství Moravy a Slezska 2021 U14

Round Date Time
1 2021/10/26 15:00
2 2021/10/27 09:00
3 2021/10/27 15:00
4 2021/10/28 09:00
5 2021/10/28 15:00
6 2021/10/29 09:00
7 2021/10/29 15:00
8 2021/10/30 09:00
9 2021/10/31 09:00

Players registered in Mistrovství Moravy a Slezska 2021 U14

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 CZE Buchta Bartoloměj 1951 1888 -28
2 CZE Fizer Marek 1903 1813 -66
3 CZE Šetina Václav 1888 1900 -32
4 CZE Babula Matěj 1748 1749 -54
5 CZE Rybáčková Lucie 1685 1665 -26
6 CZE Jaššo Matěj 1671 1686 -70
7 CZE Juračák David 1616 1729 -23
8 CZE Zádrapová Amálie 1560 1556 3
9 CZE Kubín Tomáš Daniel 1514 1511 148
10 CZE Ulčák Michael 1513 1613 40
11 CZE Koumar Tomáš 1485 1408 -81
12 CZE Sikorová Jana 1458 1511 -84
13 CZE Zemek Antonín 1432 1392 -28
14 CZE Kožušníková Daniela 1430 1453 -71
15 CZE Malik Vojtěch 1380 1424 -41
16 CZE Matůš Jakub 1376 1533 21
17 CZE Karafiát Vojtěch 1349 1327 10
18 CZE Novotný Petr 1348 1449 1
19 CZE Mikešová Lenka 1343 1466 36
20 CZE Vaněk Jakub 1324 1589 13
21 CZE Šigut Ondřej 1321 1357 111
22 CZE Bartečková Denisa 1314 1470 72
23 CZE Zezula Matěj 1306 1458 26
24 CZE Zrůbek Dan 1299 1555 125
25 CZE Hobza Richard 1298 1413 29
26 CZE Škňouřil Jakub 1280 1269 -29
27 CZE Haidenko Mykola 1279 1384 -40
28 CZE Basler Jan 1272 1351 9
29 CZE Kovařík Vít 1244 1192 -27
30 CZE Ulrich Adam 1231 1220 -30
31 CZE Ondráček Daniel 1212 1164 -10
32 CZE Březíková Beáta 1168 1195 57
33 CZE Šťávová Markéta 1160 1244 -14
34 CZE Sedlák Václav 1145 1468 17
35 CZE Starý Šimon 1143 1208 58
36 CZE Švagr Daniel 1133 1237 -7
37 CZE Krótki Lukáš 1131 1206 -1
38 CZE Roček Lukáš 1093 1173 -20
39 CZE Vondra Filip 1063 1230 -24
40 CZE Kusyn Oliver 1054 1157 -3
41 CZE Sekyra Vojtěch 1051 1110 48
42 CZE Mičutka Daniel 1013 1265 -20
43 CZE Klinkovský Vojtěch 0 1183 0
44 CZE Havel Tomáš 0 1158 0
45 CZE Chauvin Leon 0 1152 0
46 CZE Filipová Vanesa 0 1136 0
47 CZE Baránek Jan 0 1120 0
48 CZE Mentzl Matouš 0 1118 0
49 CZE Bažant Radek 0 1111 0
50 CZE Kadlec Jaroslav 0 1100 0
51 CZE Roček Matyáš 0 1084 0
52 CZE Pelán Stanislav 0 1065 0
53 CZE Stříž Tadeáš 0 1062 0
54 CZE Bitta Ondřej 0 1037 0
55 CZE Veselý František 0 1029 0
56 CZE Hladký Jakub 0 1027 0
57 CZE Andilová Klára 0 0 0
58 CZE Foldynová Julie 0 0 0
59 CZE Havelka Aleš 0 0 0
60 CZE Hrtáň Ondřej 0 0 0
61 CZE Jančová Pavla Julia 0 0 0
62 CZE Kavanová Anežka 0 0 0
63 CZE Kovářová Karolína 0 0 0
64 CZE Lysek Jan 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 CZE Buchta Bartoloměj 1951 1888 -28
2 CZE Fizer Marek 1903 1813 -66
3 CZE Šetina Václav 1888 1900 -32
4 CZE Babula Matěj 1748 1749 -54
5 CZE Rybáčková Lucie 1685 1665 -26
6 CZE Jaššo Matěj 1671 1686 -70
7 CZE Juračák David 1616 1729 -23
8 CZE Zádrapová Amálie 1560 1556 3
9 CZE Kubín Tomáš Daniel 1514 1511 148
10 CZE Ulčák Michael 1513 1613 40
11 CZE Koumar Tomáš 1485 1408 -81
12 CZE Sikorová Jana 1458 1511 -84
13 CZE Zemek Antonín 1432 1392 -28
14 CZE Kožušníková Daniela 1430 1453 -71
15 CZE Malik Vojtěch 1380 1424 -41
16 CZE Matůš Jakub 1376 1533 21
17 CZE Karafiát Vojtěch 1349 1327 10
18 CZE Novotný Petr 1348 1449 1
19 CZE Mikešová Lenka 1343 1466 36
20 CZE Vaněk Jakub 1324 1589 13
21 CZE Šigut Ondřej 1321 1357 111
22 CZE Bartečková Denisa 1314 1470 72
23 CZE Zezula Matěj 1306 1458 26
24 CZE Zrůbek Dan 1299 1555 125
25 CZE Hobza Richard 1298 1413 29
26 CZE Škňouřil Jakub 1280 1269 -29
27 CZE Haidenko Mykola 1279 1384 -40
28 CZE Basler Jan 1272 1351 9
29 CZE Kovařík Vít 1244 1192 -27
30 CZE Ulrich Adam 1231 1220 -30
31 CZE Ondráček Daniel 1212 1164 -10
32 CZE Březíková Beáta 1168 1195 57
33 CZE Šťávová Markéta 1160 1244 -14
34 CZE Sedlák Václav 1145 1468 17
35 CZE Starý Šimon 1143 1208 58
36 CZE Švagr Daniel 1133 1237 -7
37 CZE Krótki Lukáš 1131 1206 -1
38 CZE Roček Lukáš 1093 1173 -20
39 CZE Vondra Filip 1063 1230 -24
40 CZE Kusyn Oliver 1054 1157 -3
41 CZE Sekyra Vojtěch 1051 1110 48
42 CZE Mičutka Daniel 1013 1265 -20
43 CZE Klinkovský Vojtěch 0 1183 0
44 CZE Havel Tomáš 0 1158 0
45 CZE Chauvin Leon 0 1152 0
46 CZE Filipová Vanesa 0 1136 0
47 CZE Baránek Jan 0 1120 0
48 CZE Mentzl Matouš 0 1118 0
49 CZE Bažant Radek 0 1111 0
50 CZE Kadlec Jaroslav 0 1100 0
51 CZE Roček Matyáš 0 1084 0
52 CZE Pelán Stanislav 0 1065 0
53 CZE Stříž Tadeáš 0 1062 0
54 CZE Bitta Ondřej 0 1037 0
55 CZE Veselý František 0 1029 0
56 CZE Hladký Jakub 0 1027 0
57 CZE Andilová Klára 0 0 0
58 CZE Foldynová Julie 0 0 0
59 CZE Havelka Aleš 0 0 0
60 CZE Hrtáň Ondřej 0 0 0
61 CZE Jančová Pavla Julia 0 0 0
62 CZE Kavanová Anežka 0 0 0
63 CZE Kovářová Karolína 0 0 0
64 CZE Lysek Jan 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre ID FIDE-ID FIDE EloN sexo Club/Ciudad
1 Buchta Bartoloměj 43063 23702885 1951 1888 Beskydská šachová škola z.s.
2 Fizer Marek 40989 391980 1903 1813 Interchess z.s.
3 Šetina Václav 44128 23712180 1888 1900 ŠK Kuřim, z.s.
4 Babula Matěj 43785 398322 1748 1749 ŠK Staré Město
5 Rybáčková Lucie 47889 23739207 1685 1665 w Gambit Jihlava
6 Jaššo Matěj 45470 23710748 1671 1686 Šachy Krnov, z.s.
7 Juračák David 46043 23708972 1616 1729 Interchess z.s.
8 Zádrapová Amálie 44850 23710276 1560 1556 w Šachový klub Vsetín, z.s.
9 Kubín Tomáš Daniel 45583 23708930 1514 1511 Sokol Postoupky
10 Ulčák Michael 46390 23719133 1513 1613 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.
11 Koumar Tomáš 45773 23734370 1485 1408 TJ Jiskra Havlíčkův Brod
12 Sikorová Jana 42875 392472 1458 1511 w TŽ Třinec
13 Zemek Antonín 44023 23703474 1432 1392 Interchess z.s.
14 Kožušníková Daniela 47292 23729279 1430 1453 w Interchess z.s.
15 Malik Vojtěch 49639 23733977 1380 1424 TŽ Třinec
16 Matůš Jakub 44085 23709260 1376 1533 Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s
17 Karafiát Vojtěch 47772 23726237 1349 1327 ŠK Duras BVK
18 Novotný Petr 46976 23718609 1348 1449 Oddíl šachů Sportovního klubu Prost
19 Mikešová Lenka 49072 23727314 1343 1466 w Agentura 64 Grygov
20 Vaněk Jakub 46601 23718056 1324 1589 TJ Ostrava
21 Šigut Ondřej 44441 23712813 1321 1357 Beskydská šachová škola z.s.
22 Bartečková Denisa 45850 23712597 1314 1470 w Beskydská šachová škola z.s.
23 Zezula Matěj 46009 23725796 1306 1458 TJ Náměšť n/Oslavou
24 Zrůbek Dan 47703 23718714 1299 1555 Agentura 64 Grygov
25 Hobza Richard 46230 23709235 1298 1413 ŠK Zlín-Malenovice, z.s.
26 Škňouřil Jakub 48957 23731133 1280 1269 ŠK Hustopeče
27 Haidenko Mykola 49919 23731958 1279 1384 Šachový klub Jeseník, z.s.
28 Basler Jan 47270 23718420 1272 1351 SK Řetězárna
29 Kovařík Vít 47704 23735740 1244 1192 Gambit Jihlava
30 Ulrich Adam 50159 23739215 1231 1220 Sportovní klub Vyškov
31 Ondráček Daniel 51187 23743336 1212 1164 Šachový klub Jeseník, z.s.
32 Březíková Beáta 47297 23727250 1168 1195 w Oddíl šachů Sportovního klubu Prost
33 Šťávová Markéta 44196 23714824 1160 1244 w TJ Náměšť n/Oslavou
34 Sedlák Václav 47275 23720662 1145 1468 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.
35 Starý Šimon 45473 23734353 1143 1208 ŠK Staré Město
36 Švagr Daniel 49421 23729252 1133 1237 Jezdci Jundrov
37 Krótki Lukáš 48015 23723572 1131 1206 Šachy Krnov, z.s.
38 Roček Lukáš 43713 391026 1093 1173 SK Slavia Orlová
39 Vondra Filip 45996 23725176 1063 1230 Gambit Jihlava
40 Kusyn Oliver 47247 23725540 1054 1157 ŠK TJ Dolní Benešov
41 Sekyra Vojtěch 46757 23714905 1051 1110 SK Slavia Orlová
42 Mičutka Daniel 47767 23727306 1013 1265 ŠK Zlín-Malenovice, z.s.
43 Klinkovský Vojtěch 47250 23739169 0 1183 ŠK Duras BVK
44 Havel Tomáš 44284 23712066 0 1158 ŠK Kuřim, z.s.
45 Chauvin Leon 47718 23730137 0 1152 ŠK Staré Město
46 Filipová Vanesa 44024 23707542 0 1136 w Interchess z.s.
47 Baránek Jan 47152 23739134 0 1120 ŠK Zlín, z.s.
48 Mentzl Matouš 49054 23731478 0 1118 TJ Vlčnov
49 Bažant Radek 47482 23731176 0 1111 Fatra Slavia Napajedla
50 Kadlec Jaroslav 50620 23729260 0 1100 Šachy Krnov, z.s.
51 Roček Matyáš 43711 391034 0 1084 SK Slavia Orlová
52 Pelán Stanislav 46136 23731834 0 1065 TJ Náměšť n/Oslavou
53 Stříž Tadeáš 47726 23723530 0 1062 Šachy Krnov, z.s.
54 Bitta Ondřej 47246 23716649 0 1037 ŠK TJ Dolní Benešov
55 Veselý František 43930 23723637 0 1029 TJ Tatran Město Albrechtice z.s.
56 Hladký Jakub 48497 23729848 0 1027 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.
57 Andilová Klára 48729 23726024 0 0 w SK Slavia Orlová
58 Foldynová Julie 52352 23742232 0 0 w Interchess z.s.
59 Havelka Aleš 43486 23719141 0 0 Gambit Jihlava
60 Hrtáň Ondřej 50434 23743301 0 0 Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s
61 Jančová Pavla Julia 47282 0 0 w TJ Vlčnov
62 Kavanová Anežka 53513 23745517 0 0 w TJ Náměšť n/Oslavou
63 Kovářová Karolína 47269 23720506 0 0 w Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s
64 Lysek Jan 49950 0 0 TŽ Třinec

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Buchta Bartoloměj 1951 0 1 - 0 0 Šťávová Markéta 1160 33
2 34 Sedlák Václav 1145 0 0 - 1 0 Fizer Marek 1903 2
3 3 Šetina Václav 1888 0 1 - 0 0 Starý Šimon 1143 35
4 36 Švagr Daniel 1133 0 0 - 1 0 Babula Matěj 1748 4
5 5 Rybáčková Lucie 1685 0 1 - 0 0 Krótki Lukáš 1131 37
6 38 Roček Lukáš 1093 0 0 - 1 0 Jaššo Matěj 1671 6
7 7 Juračák David 1616 0 1 - 0 0 Vondra Filip 1063 39
8 40 Kusyn Oliver 1054 0 0 - 1 0 Zádrapová Amálie 1560 8
9 9 Kubín Tomáš Daniel 1514 0 1 - 0 0 Sekyra Vojtěch 1051 41
10 42 Mičutka Daniel 1013 0 0 - 1 0 Ulčák Michael 1513 10
11 11 Koumar Tomáš 1485 0 1 - 0 0 Klinkovský Vojtěch 1183 43
12 44 Havel Tomáš 1158 0 1 - 0 0 Sikorová Jana 1458 12
13 13 Zemek Antonín 1432 0 1 - 0 0 Chauvin Leon 1152 45
14 46 Filipová Vanesa 1136 0 0 - 1 0 Kožušníková Daniela 1430 14
15 15 Malik Vojtěch 1380 0 1 - 0 0 Baránek Jan 1120 47
16 48 Mentzl Matouš 1118 0 0 - 1 0 Matůš Jakub 1376 16
17 17 Karafiát Vojtěch 1349 0 1 - 0 0 Bažant Radek 1111 49
18 50 Kadlec Jaroslav 1100 0 0 - 1 0 Novotný Petr 1348 18
19 19 Mikešová Lenka 1343 0 1 - 0 0 Roček Matyáš 1084 51
20 52 Pelán Stanislav 1065 0 0 - 1 0 Vaněk Jakub 1324 20
21 21 Šigut Ondřej 1321 0 1 - 0 0 Stříž Tadeáš 1062 53
22 54 Bitta Ondřej 1037 0 0 - 1 0 Bartečková Denisa 1314 22
23 23 Zezula Matěj 1306 0 1 - 0 0 Veselý František 1029 55
24 56 Hladký Jakub 1027 0 0 - 1 0 Zrůbek Dan 1299 24
25 25 Hobza Richard 1298 0 1 - 0 0 Andilová Klára 0 57
26 58 Foldynová Julie 0 0 0 - 1 0 Škňouřil Jakub 1280 26
27 27 Haidenko Mykola 1279 0 1 - 0 0 Havelka Aleš 0 59
28 60 Hrtáň Ondřej 0 0 0 - 1 0 Basler Jan 1272 28
29 29 Kovařík Vít 1244 0 1 - 0 0 Jančová Pavla Julia 0 61
30 62 Kavanová Anežka 0 0 1 - 0 0 Ulrich Adam 1231 30
31 31 Ondráček Daniel 1212 0 1 - 0 0 Kovářová Karolína 0 63
32 64 Lysek Jan 0 0 0 - 1 0 Březíková Beáta 1168 32

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 18 Novotný Petr 1348 1 ½ - ½ 1 Buchta Bartoloměj 1951 1
2 2 Fizer Marek 1903 1 1 - 0 1 Mikešová Lenka 1343 19
3 20 Vaněk Jakub 1324 1 0 - 1 1 Šetina Václav 1888 3
4 4 Babula Matěj 1748 1 1 - 0 1 Šigut Ondřej 1321 21
5 22 Bartečková Denisa 1314 1 ½ - ½ 1 Rybáčková Lucie 1685 5
6 6 Jaššo Matěj 1671 1 0 - 1 1 Zezula Matěj 1306 23
7 24 Zrůbek Dan 1299 1 1 - 0 1 Juračák David 1616 7
8 8 Zádrapová Amálie 1560 1 - - + 1 Hobza Richard 1298 25
9 26 Škňouřil Jakub 1280 1 0 - 1 1 Kubín Tomáš Daniel 1514 9
10 10 Ulčák Michael 1513 1 1 - 0 1 Haidenko Mykola 1279 27
11 28 Basler Jan 1272 1 ½ - ½ 1 Koumar Tomáš 1485 11
12 29 Kovařík Vít 1244 1 0 - 1 1 Zemek Antonín 1432 13
13 14 Kožušníková Daniela 1430 1 1 - 0 1 Ondráček Daniel 1212 31
14 32 Březíková Beáta 1168 1 0 - 1 1 Malik Vojtěch 1380 15
15 16 Matůš Jakub 1376 1 1 - 0 1 Havel Tomáš 1158 44
16 62 Kavanová Anežka 0 1 0 - 1 1 Karafiát Vojtěch 1349 17
17 12 Sikorová Jana 1458 0 1 - 0 0 Mentzl Matouš 1118 48
18 30 Ulrich Adam 1231 0 1 - 0 0 Bažant Radek 1111 49
19 33 Šťávová Markéta 1160 0 1 - 0 0 Kadlec Jaroslav 1100 50
20 51 Roček Matyáš 1084 0 0 - 1 0 Sedlák Václav 1145 34
21 35 Starý Šimon 1143 0 1 - 0 0 Pelán Stanislav 1065 52
22 53 Stříž Tadeáš 1062 0 1 - 0 0 Švagr Daniel 1133 36
23 37 Krótki Lukáš 1131 0 1 - 0 0 Bitta Ondřej 1037 54
24 55 Veselý František 1029 0 ½ - ½ 0 Roček Lukáš 1093 38
25 39 Vondra Filip 1063 0 0 - 1 0 Hladký Jakub 1027 56
26 57 Andilová Klára 0 0 ½ - ½ 0 Kusyn Oliver 1054 40
27 41 Sekyra Vojtěch 1051 0 1 - 0 0 Foldynová Julie 0 58
28 59 Havelka Aleš 0 0 0 - 1 0 Mičutka Daniel 1013 42
29 43 Klinkovský Vojtěch 1183 0 1 - 0 0 Hrtáň Ondřej 0 60
30 45 Chauvin Leon 1152 0 0 - 1 0 Jančová Pavla Julia 0 61
31 63 Kovářová Karolína 0 0 1 - 0 0 Filipová Vanesa 1136 46
32 47 Baránek Jan 1120 0 1 - 0 0 Lysek Jan 0 64

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 15 Malik Vojtěch 1380 2 0 - 1 2 Fizer Marek 1903 2
2 3 Šetina Václav 1888 2 1 - 0 2 Kožušníková Daniela 1430 14
3 17 Karafiát Vojtěch 1349 2 0 - 1 2 Babula Matěj 1748 4
4 9 Kubín Tomáš Daniel 1514 2 1 - 0 2 Matůš Jakub 1376 16
5 23 Zezula Matěj 1306 2 0 - 1 2 Ulčák Michael 1513 10
6 13 Zemek Antonín 1432 2 0 - 1 2 Hobza Richard 1298 25
7 1 Buchta Bartoloměj 1951 1 - 0 2 Zrůbek Dan 1299 24
8 5 Rybáčková Lucie 1685 ½ - ½ Novotný Petr 1348 18
9 11 Koumar Tomáš 1485 ½ - ½ Bartečková Denisa 1314 22
10 6 Jaššo Matěj 1671 1 1 - 0 Basler Jan 1272 28
11 7 Juračák David 1616 1 1 - 0 1 Starý Šimon 1143 35
12 34 Sedlák Václav 1145 1 1 - 0 1 Sikorová Jana 1458 12
13 19 Mikešová Lenka 1343 1 1 - 0 1 Krótki Lukáš 1131 37
14 41 Sekyra Vojtěch 1051 1 0 - 1 1 Vaněk Jakub 1324 20
15 21 Šigut Ondřej 1321 1 1 - 0 1 Klinkovský Vojtěch 1183 43
16 42 Mičutka Daniel 1013 1 0 - 1 1 Škňouřil Jakub 1280 26
17 27 Haidenko Mykola 1279 1 1 - 0 1 Baránek Jan 1120 47
18 44 Havel Tomáš 1158 1 0 - 1 1 Kovařík Vít 1244 29
19 53 Stříž Tadeáš 1062 1 1 - 0 1 Ulrich Adam 1231 30
20 31 Ondráček Daniel 1212 1 1 - 0 1 Kavanová Anežka 0 62
21 61 Jančová Pavla Julia 0 1 - - + 1 Březíková Beáta 1168 32
22 63 Kovářová Karolína 0 1 0 - 1 1 Šťávová Markéta 1160 33
23 38 Roček Lukáš 1093 ½ 1 - 0 ½ Andilová Klára 0 57
24 40 Kusyn Oliver 1054 ½ ½ - ½ ½ Veselý František 1029 55
25 36 Švagr Daniel 1133 0 1 - 0 0 Roček Matyáš 1084 51
26 52 Pelán Stanislav 1065 0 0 - 1 0 Vondra Filip 1063 39
27 54 Bitta Ondřej 1037 0 1 - 0 0 Chauvin Leon 1152 45
28 46 Filipová Vanesa 1136 0 1 - 0 0 Foldynová Julie 0 58
29 48 Mentzl Matouš 1118 0 1 - 0 0 Havelka Aleš 0 59
30 49 Bažant Radek 1111 0 0 - 1 0 Hrtáň Ondřej 0 60
31 50 Kadlec Jaroslav 1100 0 1 - 0 0 Lysek Jan 0 64
32 8 Zádrapová Amálie 1560 1 0 not paired
33 56 Hladký Jakub 1027 1 0 not paired

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Fizer Marek 1903 3 ½ - ½ 3 Kubín Tomáš Daniel 1514 9
2 10 Ulčák Michael 1513 3 1 - 0 3 Šetina Václav 1888 3
3 4 Babula Matěj 1748 3 1 - 0 3 Hobza Richard 1298 25
4 5 Rybáčková Lucie 1685 2 ½ - ½ Buchta Bartoloměj 1951 1
5 21 Šigut Ondřej 1321 2 1 - 0 2 Jaššo Matěj 1671 6
6 22 Bartečková Denisa 1314 2 1 - 0 2 Juračák David 1616 7
7 23 Zezula Matěj 1306 2 ½ - ½ 2 Koumar Tomáš 1485 11
8 24 Zrůbek Dan 1299 2 1 - 0 2 Zemek Antonín 1432 13
9 14 Kožušníková Daniela 1430 2 1 - 0 2 Haidenko Mykola 1279 27
10 26 Škňouřil Jakub 1280 2 1 - 0 2 Malik Vojtěch 1380 15
11 16 Matůš Jakub 1376 2 ½ - ½ 2 Kovařík Vít 1244 29
12 32 Březíková Beáta 1168 2 ½ - ½ 2 Karafiát Vojtěch 1349 17
13 18 Novotný Petr 1348 2 1 - 0 2 Ondráček Daniel 1212 31
14 33 Šťávová Markéta 1160 2 0 - 1 2 Mikešová Lenka 1343 19
15 20 Vaněk Jakub 1324 2 1 - 0 2 Sedlák Václav 1145 34
16 28 Basler Jan 1272 ½ - ½ 2 Stříž Tadeáš 1062 53
17 12 Sikorová Jana 1458 1 1 - 0 Roček Lukáš 1093 38
18 30 Ulrich Adam 1231 1 0 - 1 1 Havel Tomáš 1158 44
19 35 Starý Šimon 1143 1 1 - 0 1 Filipová Vanesa 1136 46
20 47 Baránek Jan 1120 1 0 - 1 1 Švagr Daniel 1133 36
21 37 Krótki Lukáš 1131 1 1 - 0 1 Mentzl Matouš 1118 48
22 39 Vondra Filip 1063 1 0 - 1 1 Kadlec Jaroslav 1100 50
23 54 Bitta Ondřej 1037 1 ½ - ½ 1 Kusyn Oliver 1054 40
24 55 Veselý František 1029 1 1 - 0 1 Sekyra Vojtěch 1051 41
25 60 Hrtáň Ondřej 0 1 ½ - ½ 1 Mičutka Daniel 1013 42
26 43 Klinkovský Vojtěch 1183 1 0 - 1 1 Kavanová Anežka 0 62
27 57 Andilová Klára 0 ½ ½ - ½ 1 Kovářová Karolína 0 63
28 45 Chauvin Leon 1152 0 1 - 0 0 Pelán Stanislav 1065 52
29 58 Foldynová Julie 0 0 0 - 1 0 Bažant Radek 1111 49
30 51 Roček Matyáš 1084 0 0 - 1 0 Havelka Aleš 0 59
31 64 Lysek Jan 0 0 1 bye
32 8 Zádrapová Amálie 1560 1 0 not paired
33 56 Hladký Jakub 1027 1 0 not paired
34 61 Jančová Pavla Julia 0 1 0 not paired

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 10 Ulčák Michael 1513 4 ½ - ½ 4 Babula Matěj 1748 4
2 3 Šetina Václav 1888 3 1 - 0 Fizer Marek 1903 2
3 9 Kubín Tomáš Daniel 1514 1 - 0 3 Kožušníková Daniela 1430 14
4 1 Buchta Bartoloměj 1951 3 1 - 0 3 Šigut Ondřej 1321 21
5 22 Bartečková Denisa 1314 3 1 - 0 3 Novotný Petr 1348 18
6 19 Mikešová Lenka 1343 3 ½ - ½ 3 Zrůbek Dan 1299 24
7 25 Hobza Richard 1298 3 ½ - ½ 3 Vaněk Jakub 1324 20
8 11 Koumar Tomáš 1485 1 - 0 3 Škňouřil Jakub 1280 26
9 17 Karafiát Vojtěch 1349 0 - 1 Rybáčková Lucie 1685 5
10 53 Stříž Tadeáš 1062 0 - 1 Matůš Jakub 1376 16
11 29 Kovařík Vít 1244 0 - 1 Březíková Beáta 1168 32
12 7 Juračák David 1616 2 1 - 0 Zezula Matěj 1306 23
13 34 Sedlák Václav 1145 2 0 - 1 2 Jaššo Matěj 1671 6
14 36 Švagr Daniel 1133 2 0 - 1 2 Sikorová Jana 1458 12
15 13 Zemek Antonín 1432 2 1 - 0 2 Starý Šimon 1143 35
16 15 Malik Vojtěch 1380 2 1 - 0 2 Krótki Lukáš 1131 37
17 27 Haidenko Mykola 1279 2 0 - 1 2 Havel Tomáš 1158 44
18 50 Kadlec Jaroslav 1100 2 1 - 0 2 Basler Jan 1272 28
19 31 Ondráček Daniel 1212 2 0 - 1 2 Veselý František 1029 55
20 62 Kavanová Anežka 0 2 ½ - ½ 2 Šťávová Markéta 1160 33
21 38 Roček Lukáš 1093 1 - 0 Bitta Ondřej 1037 54
22 40 Kusyn Oliver 1054 0 - 1 Hrtáň Ondřej 0 60
23 42 Mičutka Daniel 1013 1 - 0 Kovářová Karolína 0 63
24 48 Mentzl Matouš 1118 1 0 - 1 1 Ulrich Adam 1231 30
25 49 Bažant Radek 1111 1 ½ - ½ 1 Vondra Filip 1063 39
26 41 Sekyra Vojtěch 1051 1 1 - 0 1 Baránek Jan 1120 47
27 59 Havelka Aleš 0 1 0 - 1 1 Klinkovský Vojtěch 1183 43
28 64 Lysek Jan 0 1 0 - 1 1 Chauvin Leon 1152 45
29 46 Filipová Vanesa 1136 1 1 - 0 1 Andilová Klára 0 57
30 52 Pelán Stanislav 1065 0 1 - 0 0 Roček Matyáš 1084 51
31 58 Foldynová Julie 0 0 1 bye
32 8 Zádrapová Amálie 1560 1 0 not paired
33 56 Hladký Jakub 1027 1 0 not paired
34 61 Jančová Pavla Julia 0 1 0 not paired

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 4 Babula Matěj 1748 0 - 1 Kubín Tomáš Daniel 1514 9
2 1 Buchta Bartoloměj 1951 4 ½ - ½ Ulčák Michael 1513 10
3 3 Šetina Václav 1888 4 1 - 0 4 Bartečková Denisa 1314 22
4 2 Fizer Marek 1903 1 - 0 Hobza Richard 1298 25
5 20 Vaněk Jakub 1324 0 - 1 Rybáčková Lucie 1685 5
6 24 Zrůbek Dan 1299 1 - 0 Koumar Tomáš 1485 11
7 16 Matůš Jakub 1376 ½ - ½ Mikešová Lenka 1343 19
8 6 Jaššo Matěj 1671 3 1 - 0 Březíková Beáta 1168 32
9 18 Novotný Petr 1348 3 0 - 1 3 Juračák David 1616 7
10 12 Sikorová Jana 1458 3 0 - 1 3 Šigut Ondřej 1321 21
11 26 Škňouřil Jakub 1280 3 0 - 1 3 Zemek Antonín 1432 13
12 14 Kožušníková Daniela 1430 3 1 - 0 3 Kadlec Jaroslav 1100 50
13 44 Havel Tomáš 1158 3 0 - 1 3 Malik Vojtěch 1380 15
14 55 Veselý František 1029 3 ½ - ½ Karafiát Vojtěch 1349 17
15 23 Zezula Matěj 1306 1 - 0 Mičutka Daniel 1013 42
16 60 Hrtáň Ondřej 0 0 - 1 Kovařík Vít 1244 29
17 33 Šťávová Markéta 1160 0 - 1 Stříž Tadeáš 1062 53
18 62 Kavanová Anežka 0 0 - 1 Roček Lukáš 1093 38
19 37 Krótki Lukáš 1131 2 1 - 0 2 Haidenko Mykola 1279 27
20 28 Basler Jan 1272 2 1 - 0 2 Švagr Daniel 1133 36
21 30 Ulrich Adam 1231 2 0 - 1 2 Filipová Vanesa 1136 46
22 43 Klinkovský Vojtěch 1183 2 1 - 0 2 Ondráček Daniel 1212 31
23 45 Chauvin Leon 1152 2 0 - 1 2 Sedlák Václav 1145 34
24 35 Starý Šimon 1143 2 1 - 0 2 Sekyra Vojtěch 1051 41
25 39 Vondra Filip 1063 1 - 0 Bitta Ondřej 1037 54
26 63 Kovářová Karolína 0 ½ - ½ Kusyn Oliver 1054 40
27 49 Bažant Radek 1111 1 - 0 1 Mentzl Matouš 1118 48
28 47 Baránek Jan 1120 1 1 - 0 1 Foldynová Julie 0 58
29 59 Havelka Aleš 0 1 1 - 0 1 Pelán Stanislav 1065 52
30 57 Andilová Klára 0 1 1 - 0 1 Lysek Jan 0 64
31 51 Roček Matyáš 1084 0 1 bye
32 8 Zádrapová Amálie 1560 1 0 not paired
33 56 Hladký Jakub 1027 1 0 not paired
34 61 Jančová Pavla Julia 0 1 0 not paired

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 9 Kubín Tomáš Daniel 1514 ½ - ½ 5 Šetina Václav 1888 3
2 10 Ulčák Michael 1513 5 0 - 1 Fizer Marek 1903 2
3 4 Babula Matěj 1748 0 - 1 Buchta Bartoloměj 1951 1
4 5 Rybáčková Lucie 1685 ½ - ½ Zrůbek Dan 1299 24
5 15 Malik Vojtěch 1380 4 0 - 1 4 Jaššo Matěj 1671 6
6 7 Juračák David 1616 4 ½ - ½ 4 Matůš Jakub 1376 16
7 13 Zemek Antonín 1432 4 0 - 1 4 Mikešová Lenka 1343 19
8 21 Šigut Ondřej 1321 4 1 - 0 4 Kožušníková Daniela 1430 14
9 22 Bartečková Denisa 1314 4 ½ - ½ Vaněk Jakub 1324 20
10 32 Březíková Beáta 1168 1 - 0 Koumar Tomáš 1485 11
11 38 Roček Lukáš 1093 0 - 1 Zezula Matěj 1306 23
12 25 Hobza Richard 1298 1 - 0 Stříž Tadeáš 1062 53
13 29 Kovařík Vít 1244 1 - 0 Veselý František 1029 55
14 35 Starý Šimon 1143 3 1 - 0 3 Sikorová Jana 1458 12
15 17 Karafiát Vojtěch 1349 3 1 - 0 3 Krótki Lukáš 1131 37
16 43 Klinkovský Vojtěch 1183 3 0 - 1 3 Novotný Petr 1348 18
17 50 Kadlec Jaroslav 1100 3 1 - 0 3 Škňouřil Jakub 1280 26
18 46 Filipová Vanesa 1136 3 1 - 0 3 Basler Jan 1272 28
19 34 Sedlák Václav 1145 3 ½ - ½ 3 Havel Tomáš 1158 44
20 33 Šťávová Markéta 1160 1 - 0 Bažant Radek 1111 49
21 60 Hrtáň Ondřej 0 ½ - ½ Vondra Filip 1063 39
22 42 Mičutka Daniel 1013 1 - 0 Kavanová Anežka 0 62
23 27 Haidenko Mykola 1279 2 0 - 1 2 Chauvin Leon 1152 45
24 41 Sekyra Vojtěch 1051 2 1 - 0 2 Ulrich Adam 1231 30
25 31 Ondráček Daniel 1212 2 1 - 0 2 Baránek Jan 1120 47
26 36 Švagr Daniel 1133 2 1 - 0 2 Andilová Klára 0 57
27 40 Kusyn Oliver 1054 2 0 - 1 2 Havelka Aleš 0 59
28 54 Bitta Ondřej 1037 ½ - ½ 2 Kovářová Karolína 0 63
29 58 Foldynová Julie 0 1 1 - 0 1 Mentzl Matouš 1118 48
30 64 Lysek Jan 0 1 0 - 1 1 Roček Matyáš 1084 51
31 52 Pelán Stanislav 1065 1 1 bye
32 8 Zádrapová Amálie 1560 1 0 not paired
33 56 Hladký Jakub 1027 1 0 not paired
34 61 Jančová Pavla Julia 0 1 0 not paired

Round 8

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Buchta Bartoloměj 1951 ½ - ½ 6 Kubín Tomáš Daniel 1514 9
2 2 Fizer Marek 1903 ½ - ½ 5 Rybáčková Lucie 1685 5
3 19 Mikešová Lenka 1343 5 0 - 1 Šetina Václav 1888 3
4 6 Jaššo Matěj 1671 5 1 - 0 5 Ulčák Michael 1513 10
5 24 Zrůbek Dan 1299 5 ½ - ½ 5 Šigut Ondřej 1321 21
6 29 Kovařík Vít 1244 0 - 1 Babula Matěj 1748 4
7 25 Hobza Richard 1298 0 - 1 Juračák David 1616 7
8 16 Matůš Jakub 1376 1 - 0 Zezula Matěj 1306 23
9 32 Březíková Beáta 1168 ½ - ½ Bartečková Denisa 1314 22
10 18 Novotný Petr 1348 4 0 - 1 4 Zemek Antonín 1432 13
11 14 Kožušníková Daniela 1430 4 0 - 1 4 Starý Šimon 1143 35
12 20 Vaněk Jakub 1324 4 1 - 0 4 Malik Vojtěch 1380 15
13 46 Filipová Vanesa 1136 4 0 - 1 4 Karafiát Vojtěch 1349 17
14 11 Koumar Tomáš 1485 1 - 0 4 Kadlec Jaroslav 1100 50
15 44 Havel Tomáš 1158 ½ - ½ Šťávová Markéta 1160 33
16 55 Veselý František 1029 1 - 0 Sedlák Václav 1145 34
17 53 Stříž Tadeáš 1062 0 - 1 Roček Lukáš 1093 38
18 12 Sikorová Jana 1458 3 1 - 0 Mičutka Daniel 1013 42
19 26 Škňouřil Jakub 1280 3 0 - 1 3 Sekyra Vojtěch 1051 41
20 28 Basler Jan 1272 3 1 - 0 3 Klinkovský Vojtěch 1183 43
21 39 Vondra Filip 1063 3 0 - 1 3 Ondráček Daniel 1212 31
22 45 Chauvin Leon 1152 3 0 - 1 3 Švagr Daniel 1133 36
23 37 Krótki Lukáš 1131 3 0 - 1 3 Hrtáň Ondřej 0 60
24 59 Havelka Aleš 0 3 0 - 1 Bažant Radek 1111 49
25 63 Kovářová Karolína 0 0 - 1 Kavanová Anežka 0 62
26 57 Andilová Klára 0 2 0 - 1 2 Haidenko Mykola 1279 27
27 52 Pelán Stanislav 1065 2 0 - 1 2 Kusyn Oliver 1054 40
28 47 Baránek Jan 1120 2 1 - 0 2 Bitta Ondřej 1037 54
29 51 Roček Matyáš 1084 2 1 - 0 2 Foldynová Julie 0 58
30 30 Ulrich Adam 1231 2 1 - 0 1 Lysek Jan 0 64
31 48 Mentzl Matouš 1118 1 1 bye
32 8 Zádrapová Amálie 1560 1 0 not paired
33 56 Hladký Jakub 1027 1 0 not paired
34 61 Jančová Pavla Julia 0 1 0 not paired

Round 9

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 3 Šetina Václav 1888 0 - 1 6 Buchta Bartoloměj 1951 1
2 9 Kubín Tomáš Daniel 1514 1 - 0 6 Jaššo Matěj 1671 6
3 7 Juračák David 1616 1 - 0 6 Fizer Marek 1903 2
4 4 Babula Matěj 1748 ½ - ½ Zrůbek Dan 1299 24
5 5 Rybáčková Lucie 1685 ½ - ½ Matůš Jakub 1376 16
6 21 Šigut Ondřej 1321 1 - 0 5 Ulčák Michael 1513 10
7 13 Zemek Antonín 1432 5 1 - 0 5 Březíková Beáta 1168 32
8 17 Karafiát Vojtěch 1349 5 1 - 0 5 Vaněk Jakub 1324 20
9 22 Bartečková Denisa 1314 5 ½ - ½ 5 Mikešová Lenka 1343 19
10 35 Starý Šimon 1143 5 0 - 1 Hobza Richard 1298 25
11 38 Roček Lukáš 1093 0 - 1 Koumar Tomáš 1485 11
12 23 Zezula Matěj 1306 ½ - ½ Kovařík Vít 1244 29
13 15 Malik Vojtěch 1380 4 0 - 1 Veselý František 1029 55
14 50 Kadlec Jaroslav 1100 4 0 - 1 4 Sikorová Jana 1458 12
15 36 Švagr Daniel 1133 4 ½ - ½ 4 Kožušníková Daniela 1430 14
16 60 Hrtáň Ondřej 0 4 ½ - ½ 4 Novotný Petr 1348 18
17 41 Sekyra Vojtěch 1051 4 ½ - ½ 4 Basler Jan 1272 28
18 31 Ondráček Daniel 1212 4 0 - 1 4 Havel Tomáš 1158 44
19 33 Šťávová Markéta 1160 4 1 - 0 4 Filipová Vanesa 1136 46
20 49 Bažant Radek 1111 0 - 1 Sedlák Václav 1145 34
21 42 Mičutka Daniel 1013 ½ - ½ Stříž Tadeáš 1062 53
22 62 Kavanová Anežka 0 1 - 0 3 Škňouřil Jakub 1280 26
23 27 Haidenko Mykola 1279 3 1 - 0 3 Vondra Filip 1063 39
24 51 Roček Matyáš 1084 3 ½ - ½ 3 Ulrich Adam 1231 30
25 37 Krótki Lukáš 1131 3 ½ - ½ 3 Havelka Aleš 0 59
26 40 Kusyn Oliver 1054 3 1 - 0 3 Chauvin Leon 1152 45
27 43 Klinkovský Vojtěch 1183 3 1 - 0 3 Baránek Jan 1120 47
28 48 Mentzl Matouš 1118 2 0 - 1 Kovářová Karolína 0 63
29 54 Bitta Ondřej 1037 2 ½ - ½ 2 Pelán Stanislav 1065 52
30 58 Foldynová Julie 0 2 1 - 0 1 Lysek Jan 0 64
31 57 Andilová Klára 0 2 1 bye
32 8 Zádrapová Amálie 1560 1 0 not paired
33 56 Hladký Jakub 1027 1 0 not paired
34 61 Jančová Pavla Julia 0 1 0 not paired

Players ranking

Rk. No.Ini. Name sexo FIDE EloN Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5  Rp K elo+/-
1 9 Kubín Tomáš Daniel 1514 1511 Sokol Postoupky 7,5 0,0 46,5 49,5 39,75 4 1862 40 148,4
2 1 Buchta Bartoloměj 1951 1888 Beskydská šachová škola z.s. 7,0 0,0 48,5 53,0 41,50 4 1717 40 -27,6
3 3 Šetina Václav 1888 1900 ŠK Kuřim, z.s. 6,5 0,0 46,5 51,0 35,25 4 1659 40 -32,0
4 21 Šigut Ondřej 1321 1357 Beskydská šachová škola z.s. 6,5 0,0 43,5 47,5 31,50 4 1645 40 111,2
5 7 Juračák David 1616 1729 Interchess z.s. 6,5 0,0 43,0 46,0 32,00 4 1505 40 -23,2
6 24 Zrůbek Dan 1299 1555 Agentura 64 Grygov 6,0 0,0 49,0 53,5 31,00 5 1637 40 125,2
7 4 Babula Matěj 1748 1749 ŠK Staré Město 6,0 0,0 48,0 52,5 33,00 4 1527 40 -53,6
8 2 Fizer Marek 1903 1813 Interchess z.s. 6,0 0,0 46,5 50,5 31,25 5 1612 40 -65,6
9 5 Rybáčková Lucie w 1685 1665 Gambit Jihlava 6,0 0,0 46,0 49,5 32,00 4 1569 40 -26,0
10 16 Matůš Jakub 1376 1533 Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s 6,0 0,0 44,5 46,0 27,50 5 1463 40 20,8
11 6 Jaššo Matěj 1671 1686 Šachy Krnov, z.s. 6,0 0,0 42,0 46,0 27,50 5 1426 40 -69,6
12 17 Karafiát Vojtěch 1349 1327 ŠK Duras BVK 6,0 0,0 39,0 42,5 25,75 4 1384 40 10,0
13 13 Zemek Antonín 1432 1392 Interchess z.s. 6,0 0,0 38,5 41,5 25,50 4 1378 40 -28,0
14 19 Mikešová Lenka w 1343 1466 Agentura 64 Grygov 5,5 0,0 44,5 47,5 26,75 5 1479 40 36,0
15 22 Bartečková Denisa w 1314 1470 Beskydská šachová škola z.s. 5,5 0,0 44,0 46,5 27,00 4 1513 40 72,0
16 25 Hobza Richard 1298 1413 ŠK Zlín-Malenovice, z.s. 5,5 0,0 43,0 45,5 21,50 4 1447 40 28,8
17 11 Koumar Tomáš 1485 1408 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 5,5 0,0 38,0 41,0 23,00 5 1304 40 -80,8
18 55 Veselý František 0 1029 TJ Tatran Město Albrechtice z.s. 5,5 0,0 37,5 41,5 24,25 5 1284
19 10 Ulčák Michael 1513 1613 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 5,0 0,0 47,0 51,0 26,00 5 1607 40 40,4
20 23 Zezula Matěj 1306 1458 TJ Náměšť n/Oslavou 5,0 0,0 44,0 48,0 25,25 4 1381 40 26,0
21 29 Kovařík Vít 1244 1192 Gambit Jihlava 5,0 0,0 42,5 47,0 21,50 4 1289 40 -26,8
22 20 Vaněk Jakub 1324 1589 TJ Ostrava 5,0 0,0 42,0 44,0 21,00 5 1396 40 12,8
23 35 Starý Šimon 1143 1208 ŠK Staré Město 5,0 0,0 42,0 44,0 20,50 4 1418 40 58,4
24 32 Březíková Beáta w 1168 1195 Oddíl šachů Sportovního klubu Prost 5,0 0,0 42,0 42,5 18,25 4 1359 40 56,8
25 12 Sikorová Jana w 1458 1511 TŽ Třinec 5,0 0,0 38,0 39,5 19,00 5 1179 40 -83,6
26 44 Havel Tomáš 0 1158 ŠK Kuřim, z.s. 5,0 0,0 37,5 41,0 21,25 5 1319
27 33 Šťávová Markéta w 1160 1244 TJ Náměšť n/Oslavou 5,0 0,0 37,5 41,0 19,75 4 1250 40 -13,6
28 18 Novotný Petr 1348 1449 Oddíl šachů Sportovního klubu Prost 4,5 0,0 43,5 47,5 20,75 5 1388 40 0,8
29 14 Kožušníková Daniela w 1430 1453 Interchess z.s. 4,5 0,0 42,0 46,0 18,25 5 1303 40 -71,2
30 34 Sedlák Václav 1145 1468 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 4,5 0,0 39,0 42,0 17,50 5 1321 40 17,2
31 38 Roček Lukáš 1093 1173 SK Slavia Orlová 4,5 0,0 38,0 40,5 16,75 4 1228 40 -19,6
32 28 Basler Jan 1272 1351 SK Řetězárna 4,5 0,0 37,0 41,0 20,00 5 1202 40 8,8
33 41 Sekyra Vojtěch 1051 1110 SK Slavia Orlová 4,5 0,0 37,0 39,5 14,75 4 1213 40 47,6
34 62 Kavanová Anežka w 0 0 TJ Náměšť n/Oslavou 4,5 0,0 34,5 37,5 16,50 4 1169
35 60 Hrtáň Ondřej 0 0 Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s 4,5 0,0 33,0 36,0 16,75 4 1158
36 36 Švagr Daniel 1133 1237 Jezdci Jundrov 4,5 0,0 33,0 35,5 14,75 4 1258 40 -6,8
37 53 Stříž Tadeáš 0 1062 Šachy Krnov, z.s. 4,0 0,0 40,0 43,5 17,25 5 1168
38 15 Malik Vojtěch 1380 1424 TŽ Třinec 4,0 0,0 38,5 41,5 16,50 4 1266 40 -41,2
39 43 Klinkovský Vojtěch 0 1183 ŠK Duras BVK 4,0 0,0 37,5 40,5 15,00 4 1152
40 42 Mičutka Daniel 1013 1265 ŠK Zlín-Malenovice, z.s. 4,0 0,0 35,0 38,0 15,75 4 1137 40 -19,6
41 50 Kadlec Jaroslav 0 1100 Šachy Krnov, z.s. 4,0 0,0 35,0 35,5 11,50 4 1234
42 31 Ondráček Daniel 1212 1164 Šachový klub Jeseník, z.s. 4,0 0,0 34,5 37,5 14,00 4 1105 40 -9,6
43 46 Filipová Vanesa w 0 1136 Interchess z.s. 4,0 0,0 34,5 37,0 14,00 4 1133
44 27 Haidenko Mykola 1279 1384 Šachový klub Jeseník, z.s. 4,0 0,0 30,5 33,0 12,50 4 1131 40 -39,6
45 40 Kusyn Oliver 1054 1157 ŠK TJ Dolní Benešov 4,0 0,0 30,0 32,0 12,75 4 1051 40 -3,2
46 37 Krótki Lukáš 1131 1206 Šachy Krnov, z.s. 3,5 0,0 36,0 37,5 10,25 4 1163 40 -0,8
47 49 Bažant Radek 0 1111 Fatra Slavia Napajedla 3,5 0,0 32,5 34,0 10,00 5 1038
48 63 Kovářová Karolína w 0 0 Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s 3,5 0,0 30,5 32,0 10,75 5 1001
49 30 Ulrich Adam 1231 1220 Sportovní klub Vyškov 3,5 0,0 30,0 30,5 8,25 5 1000 40 -29,6
50 59 Havelka Aleš 0 0 Gambit Jihlava 3,5 0,0 28,0 29,5 11,75 5 1035
51 51 Roček Matyáš 0 1084 SK Slavia Orlová 3,5 0,0 27,5 28,0 10,25 4 974
52 26 Škňouřil Jakub 1280 1269 ŠK Hustopeče 3,0 0,0 40,0 42,5 11,00 5 1094 40 -28,8
53 39 Vondra Filip 1063 1230 Gambit Jihlava 3,0 0,0 33,5 35,5 9,00 5 1036 40 -24,0
54 45 Chauvin Leon 0 1152 ŠK Staré Město 3,0 0,0 32,0 32,5 7,50 5 1002
55 57 Andilová Klára w 0 0 SK Slavia Orlová 3,0 0,0 31,5 32,0 9,25 4 931
56 47 Baránek Jan 0 1120 ŠK Zlín, z.s. 3,0 0,0 30,0 30,5 6,50 5 1017
57 58 Foldynová Julie w 0 0 Interchess z.s. 3,0 0,0 24,5 25,0 7,50 4 920
58 54 Bitta Ondřej 0 1037 ŠK TJ Dolní Benešov 2,5 0,5 30,0 32,0 8,00 4 944
59 52 Pelán Stanislav 0 1065 TJ Náměšť n/Oslavou 2,5 0,5 29,0 31,0 9,25 4 856
60 48 Mentzl Matouš 0 1118 TJ Vlčnov 2,0 0,0 31,0 32,5 8,00 4 841
61 8 Zádrapová Amálie w 1560 1556 Šachový klub Vsetín, z.s. 1,0 0,0 32,0 34,0 4,00 1 0 40 3,2
62 56 Hladký Jakub 0 1027 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 1,0 0,0 31,5 33,5 3,00 1 0
63 61 Jančová Pavla Julia w 0 0 TJ Vlčnov 1,0 0,0 30,5 32,5 3,00 2 0
64 64 Lysek Jan 0 0 TŽ Třinec 1,0 0,0 26,0 28,5 4,50 5 307