Mistrovství Moravy a Slezska 2021 OPEN

Chess tournament overview

Country: Czech Republic
Tournament date: 2021-10-26 to 2021-10-31
Tournament place: Hotel Dlouhe Strane, s.r.o., 788 11 Loucna nad Desnou - Rejhotice 72, CZE (See on the map)
Tournament registration: (Search in Google)
Valid for ELO: Elo FIDE and national

Organizer of the chess tournament and contact

Organizer: SK Slavia Orlová, z.s.
Main referee: IA Kopta, Jiri 328910
Referee: Nytra, Petr 344087

Schedule: Mistrovství Moravy a Slezska 2021 OPEN

Round Date Time
1 2021/10/26 15:00
2 2021/10/27 09:00
3 2021/10/27 15:00
4 2021/10/28 09:00
5 2021/10/28 15:00
6 2021/10/29 09:00
7 2021/10/29 15:00
8 2021/10/30 09:00
9 2021/10/31 09:00

Players registered in Mistrovství Moravy a Slezska 2021 OPEN

No. Country Title Name Elo FIDE Elo National Variation
1 CZE Gnida Patrik 2173 2175 16
2 CZE Glozar Petr 2173 2139 -26
3 CZE Ptáček Jan 1953 1944 -40
4 CZE Kolář Jan 1948 1941 0
5 CZE Matůš Filip 1827 1893 -40
6 CZE Mařák Jakub 1816 1833 33
7 CZE Janeček Miroslav 1762 1741 -11
8 CZE Raptis Janis 1730 1753 -30
9 CZE Rell Martin 1723 1719 12
10 CZE Hampl Pavel 1716 1619 -62
11 CZE Nesporý Šimon 1639 1658 -34
12 CZE Žaža Martin 1606 1656 102
13 CZE Šlachta Jan 1593 1663 -26
14 CZE Hruška Marek 1580 1612 -30
15 CZE Bušos Daniel 1536 1609 -6
16 CZE Šedý Matěj 1509 1539 32
17 CZE Valíček Martin 1494 1595 -18
18 CZE Tomanec Samuel 1457 1538 20
19 CZE Čech Petr 1444 1500 73
20 CZE Vaněk Michal 1408 1444 57
21 CZE Hampl Martin 1399 1447 -5
22 CZE Šveďuk Jakub 1385 1446 66
23 CZE Kožušník Roman 1380 1274 39
24 CZE Kužílek Martin 1344 1366 2
25 CZE Hobza Radek 1329 1388 -3
26 CZE Ptáček Vladimír 1281 1304 -49
27 CZE Boff Arnošt 1002 0 11
28 CZE Mikulášek Ondřej 0 1348 0
29 CZE Bělocký Jaromír 0 0 0
30 CZE Iwanuszek Andrzej 0 0 0

Players starting rank

Initial rank Country Title Name FIDE elo National elo Variation
1 CZE Gnida Patrik 2173 2175 16
2 CZE Glozar Petr 2173 2139 -26
3 CZE Ptáček Jan 1953 1944 -40
4 CZE Kolář Jan 1948 1941 0
5 CZE Matůš Filip 1827 1893 -40
6 CZE Mařák Jakub 1816 1833 33
7 CZE Janeček Miroslav 1762 1741 -11
8 CZE Raptis Janis 1730 1753 -30
9 CZE Rell Martin 1723 1719 12
10 CZE Hampl Pavel 1716 1619 -62
11 CZE Nesporý Šimon 1639 1658 -34
12 CZE Žaža Martin 1606 1656 102
13 CZE Šlachta Jan 1593 1663 -26
14 CZE Hruška Marek 1580 1612 -30
15 CZE Bušos Daniel 1536 1609 -6
16 CZE Šedý Matěj 1509 1539 32
17 CZE Valíček Martin 1494 1595 -18
18 CZE Tomanec Samuel 1457 1538 20
19 CZE Čech Petr 1444 1500 73
20 CZE Vaněk Michal 1408 1444 57
21 CZE Hampl Martin 1399 1447 -5
22 CZE Šveďuk Jakub 1385 1446 66
23 CZE Kožušník Roman 1380 1274 39
24 CZE Kužílek Martin 1344 1366 2
25 CZE Hobza Radek 1329 1388 -3
26 CZE Ptáček Vladimír 1281 1304 -49
27 CZE Boff Arnošt 1002 0 11
28 CZE Mikulášek Ondřej 0 1348 0
29 CZE Bělocký Jaromír 0 0 0
30 CZE Iwanuszek Andrzej 0 0 0

Players starting rank

No. Titulo Nombre FIDE-ID FED FIDE EloN Club/Ciudad
1 Gnida Patrik 351660 CZE 2173 2175 Šachy Hošťálková z.s.
2 Glozar Petr 374504 CZE 2173 2139 ŠK Duras BVK
3 Ptáček Jan 364150 CZE 1953 1944 TJ Jiskra Humpolec
4 Kolář Jan 378054 CZE 1948 1941 Šachový klub Mohelnice, z.s.
5 Matůš Filip 398179 CZE 1827 1893 Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s
6 Mařák Jakub 390674 CZE 1816 1833 ŠK Zlín, z.s.
7 Janeček Miroslav 376116 CZE 1762 1741 Slezan Opava
8 Raptis Janis 394653 CZE 1730 1753 TJ Tatran Město Albrechtice z.s.
9 Rell Martin 385425 CZE 1723 1719 Slezan Opava
10 Hampl Pavel 23713780 CZE 1716 1619 Tatran Litovel
11 Nesporý Šimon 384143 CZE 1639 1658 ŠK 1921 Zábřeh
12 Žaža Martin 23713895 CZE 1606 1656 TJ Náměšť n/Oslavou
13 Šlachta Jan 394661 CZE 1593 1663 Šachy Krnov, z.s.
14 Hruška Marek 23710233 CZE 1580 1612 ŠO MKS Vyškov
15 Bušos Daniel 385573 CZE 1536 1609 TJ Tatran Město Albrechtice z.s.
16 Šedý Matěj 397326 CZE 1509 1539 Šachový klub Světlá nad Sázavou
17 Valíček Martin 23727675 CZE 1494 1595 Šachový klub Jeseník, z.s.
18 Tomanec Samuel 393827 CZE 1457 1538 SK Slavia Orlová
19 Čech Petr 23705213 CZE 1444 1500 Šachy Krnov, z.s.
20 Vaněk Michal 23739126 CZE 1408 1444 Š.K. 1923 Sokol Kyjov
21 Hampl Martin 356328 CZE 1399 1447 Tatran Litovel
22 Šveďuk Jakub 23739274 CZE 1385 1446 ŠK Zlín, z.s.
23 Kožušník Roman 23731044 CZE 1380 1274 Interchess z.s.
24 Kužílek Martin 23723300 CZE 1344 1366 ŠO MKS Vyškov
25 Hobza Radek 23718080 CZE 1329 1388 ŠK Zlín-Malenovice, z.s.
26 Ptáček Vladimír 23710047 CZE 1281 1304 TJ Jiskra Humpolec
27 Boff Arnošt 23739410 CZE 1002 0 TŽ Třinec
28 Mikulášek Ondřej 23727969 CZE 0 1348 Sportovní klub Vyškov
29 Bělocký Jaromír CZE 0 0
30 Iwanuszek Andrzej CZE 0 0

Round 1

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 17 Valíček Martin 1494 0 0 - 1 0 Gnida Patrik 2173 1
2 2 Glozar Petr 2173 0 1 - 0 0 Tomanec Samuel 1457 18
3 19 Čech Petr 1444 0 ½ - ½ 0 Ptáček Jan 1953 3
4 5 Matůš Filip 1827 0 1 - 0 0 Vaněk Michal 1408 20
5 21 Hampl Martin 1399 0 0 - 1 0 Mařák Jakub 1816 6
6 7 Janeček Miroslav 1762 0 ½ - ½ 0 Šveďuk Jakub 1385 22
7 23 Kožušník Roman 1380 0 0 - 1 0 Raptis Janis 1730 8
8 9 Rell Martin 1723 0 1 - 0 0 Kužílek Martin 1344 24
9 25 Hobza Radek 1329 0 0 - 1 0 Hampl Pavel 1716 10
10 12 Žaža Martin 1606 0 1 - 0 0 Ptáček Vladimír 1281 26
11 27 Boff Arnošt 1002 0 0 - 1 0 Šlachta Jan 1593 13
12 14 Hruška Marek 1580 0 0 - 1 0 Mikulášek Ondřej 1348 28
13 30 Iwanuszek Andrzej 0 0 - - + 0 Šedý Matěj 1509 16
14 4 Kolář Jan 1948 0 0 not paired
15 11 Nesporý Šimon 1639 0 ½ not paired
16 15 Bušos Daniel 1536 0 ½ not paired
17 29 Bělocký Jaromír 0 0 0 not paired

Round 2

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Gnida Patrik 2173 1 1 - 0 1 Rell Martin 1723 9
2 10 Hampl Pavel 1716 1 ½ - ½ 1 Glozar Petr 2173 2
3 13 Šlachta Jan 1593 1 ½ - ½ 1 Matůš Filip 1827 5
4 6 Mařák Jakub 1816 1 0 - 1 1 Žaža Martin 1606 12
5 8 Raptis Janis 1730 1 0 - 1 1 Šedý Matěj 1509 16
6 28 Mikulášek Ondřej 1348 1 0 - 1 ½ Janeček Miroslav 1762 7
7 3 Ptáček Jan 1953 ½ 1 - 0 ½ Bušos Daniel 1536 15
8 11 Nesporý Šimon 1639 ½ ½ - ½ ½ Čech Petr 1444 19
9 22 Šveďuk Jakub 1385 ½ 1 - 0 0 Hruška Marek 1580 14
10 24 Kužílek Martin 1344 0 0 - 1 0 Valíček Martin 1494 17
11 18 Tomanec Samuel 1457 0 1 - 0 0 Hobza Radek 1329 25
12 20 Vaněk Michal 1408 0 1 - 0 0 Boff Arnošt 1002 27
13 30 Iwanuszek Andrzej 0 0 0 - 1 0 Hampl Martin 1399 21
14 29 Bělocký Jaromír 0 0 0 - 1 0 Kožušník Roman 1380 23
15 26 Ptáček Vladimír 1281 0 0 - 1 0 Kolář Jan 1948 4

Round 3

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 16 Šedý Matěj 1509 2 0 - 1 2 Gnida Patrik 2173 1
2 12 Žaža Martin 1606 2 1 - 0 Ptáček Jan 1953 3
3 2 Glozar Petr 2173 1 - 0 Šlachta Jan 1593 13
4 5 Matůš Filip 1827 1 - 0 Šveďuk Jakub 1385 22
5 7 Janeček Miroslav 1762 1 - 0 Hampl Pavel 1716 10
6 4 Kolář Jan 1948 1 1 - 0 1 Tomanec Samuel 1457 18
7 19 Čech Petr 1444 1 1 - 0 1 Mařák Jakub 1816 6
8 21 Hampl Martin 1399 1 0 - 1 1 Raptis Janis 1730 8
9 9 Rell Martin 1723 1 1 - 0 1 Vaněk Michal 1408 20
10 23 Kožušník Roman 1380 1 1 - 0 1 Nesporý Šimon 1639 11
11 17 Valíček Martin 1494 1 0 - 1 1 Mikulášek Ondřej 1348 28
12 15 Bušos Daniel 1536 ½ ½ - ½ 0 Kužílek Martin 1344 24
13 14 Hruška Marek 1580 0 1 - 0 0 Bělocký Jaromír 0 29
14 25 Hobza Radek 1329 0 1 - 0 0 Iwanuszek Andrzej 0 30
15 27 Boff Arnošt 1002 0 1 - 0 0 Ptáček Vladimír 1281 26

Round 4

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Gnida Patrik 2173 3 1 - 0 3 Žaža Martin 1606 12
2 5 Matůš Filip 1827 0 - 1 Glozar Petr 2173 2
3 4 Kolář Jan 1948 2 1 - 0 Janeček Miroslav 1762 7
4 8 Raptis Janis 1730 2 1 - 0 2 Čech Petr 1444 19
5 28 Mikulášek Ondřej 1348 2 0 - 1 2 Rell Martin 1723 9
6 16 Šedý Matěj 1509 2 1 - 0 2 Kožušník Roman 1380 23
7 3 Ptáček Jan 1953 1 - 0 Šlachta Jan 1593 13
8 10 Hampl Pavel 1716 1 - 0 Šveďuk Jakub 1385 22
9 6 Mařák Jakub 1816 1 1 - 0 1 Hobza Radek 1329 25
10 11 Nesporý Šimon 1639 1 1 - 0 1 Hampl Martin 1399 21
11 18 Tomanec Samuel 1457 1 ½ - ½ 1 Hruška Marek 1580 14
12 15 Bušos Daniel 1536 1 1 - 0 1 Boff Arnošt 1002 27
13 20 Vaněk Michal 1408 1 1 - 0 1 Valíček Martin 1494 17
14 24 Kužílek Martin 1344 ½ 1 - 0 0 Bělocký Jaromír 0 29
15 26 Ptáček Vladimír 1281 0 1 - 0 0 Iwanuszek Andrzej 0 30

Round 5

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 2 Glozar Petr 2173 0 - 1 4 Gnida Patrik 2173 1
2 9 Rell Martin 1723 3 0 - 1 3 Kolář Jan 1948 4
3 12 Žaža Martin 1606 3 ½ - ½ 3 Raptis Janis 1730 8
4 7 Janeček Miroslav 1762 1 - 0 3 Šedý Matěj 1509 16
5 3 Ptáček Jan 1953 ½ - ½ Matůš Filip 1827 5
6 6 Mařák Jakub 1816 2 1 - 0 Hampl Pavel 1716 10
7 20 Vaněk Michal 1408 2 1 - 0 2 Nesporý Šimon 1639 11
8 23 Kožušník Roman 1380 2 ½ - ½ 2 Bušos Daniel 1536 15
9 19 Čech Petr 1444 2 ½ - ½ 2 Mikulášek Ondřej 1348 28
10 13 Šlachta Jan 1593 ½ - ½ Tomanec Samuel 1457 18
11 14 Hruška Marek 1580 ½ - ½ Kužílek Martin 1344 24
12 22 Šveďuk Jakub 1385 ½ - ½ 1 Valíček Martin 1494 17
13 21 Hampl Martin 1399 1 1 - 0 1 Ptáček Vladimír 1281 26
14 29 Bělocký Jaromír 0 0 ½ - ½ 1 Hobza Radek 1329 25
15 30 Iwanuszek Andrzej 0 0 1 - 0 1 Boff Arnošt 1002 27

Round 6

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Gnida Patrik 2173 5 1 - 0 4 Kolář Jan 1948 4
2 8 Raptis Janis 1730 0 - 1 Glozar Petr 2173 2
3 12 Žaža Martin 1606 1 - 0 Janeček Miroslav 1762 7
4 9 Rell Martin 1723 3 ½ - ½ 3 Ptáček Jan 1953 3
5 5 Matůš Filip 1827 3 0 - 1 3 Mařák Jakub 1816 6
6 16 Šedý Matěj 1509 3 0 - 1 3 Vaněk Michal 1408 20
7 10 Hampl Pavel 1716 0 - 1 Kožušník Roman 1380 23
8 15 Bušos Daniel 1536 ½ - ½ Čech Petr 1444 19
9 28 Mikulášek Ondřej 1348 0 - 1 2 Nesporý Šimon 1639 11
10 13 Šlachta Jan 1593 2 ½ - ½ 2 Hruška Marek 1580 14
11 18 Tomanec Samuel 1457 2 ½ - ½ 2 Šveďuk Jakub 1385 22
12 24 Kužílek Martin 1344 2 ½ - ½ 2 Hampl Martin 1399 21
13 17 Valíček Martin 1494 1 - 0 1 Iwanuszek Andrzej 0 30
14 25 Hobza Radek 1329 1 - 0 1 Ptáček Vladimír 1281 26
15 27 Boff Arnošt 1002 1 0 - 1 ½ Bělocký Jaromír 0 29

Round 7

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 20 Vaněk Michal 1408 4 0 - 1 6 Gnida Patrik 2173 1
2 2 Glozar Petr 2173 1 - 0 Žaža Martin 1606 12
3 4 Kolář Jan 1948 4 0 - 1 4 Mařák Jakub 1816 6
4 3 Ptáček Jan 1953 ½ - ½ Raptis Janis 1730 8
5 7 Janeček Miroslav 1762 ½ - ½ Rell Martin 1723 9
6 23 Kožušník Roman 1380 0 - 1 3 Matůš Filip 1827 5
7 11 Nesporý Šimon 1639 3 1 - 0 3 Bušos Daniel 1536 15
8 19 Čech Petr 1444 3 ½ - ½ 3 Šedý Matěj 1509 16
9 28 Mikulášek Ondřej 1348 0 - 1 Hampl Pavel 1716 10
10 22 Šveďuk Jakub 1385 1 - 0 Šlachta Jan 1593 13
11 14 Hruška Marek 1580 1 - 0 Hobza Radek 1329 25
12 21 Hampl Martin 1399 ½ - ½ Valíček Martin 1494 17
13 26 Ptáček Vladimír 1281 1 0 - 1 Tomanec Samuel 1457 18
14 27 Boff Arnošt 1002 1 0 - 1 Kužílek Martin 1344 24
15 29 Bělocký Jaromír 0 1 - 0 1 Iwanuszek Andrzej 0 30

Round 8

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 6 Mařák Jakub 1816 5 ½ - ½ 7 Gnida Patrik 2173 1
2 2 Glozar Petr 2173 1 - 0 4 Ptáček Jan 1953 3
3 9 Rell Martin 1723 4 ½ - ½ Žaža Martin 1606 12
4 4 Kolář Jan 1948 4 1 - 0 4 Vaněk Michal 1408 20
5 8 Raptis Janis 1730 4 ½ - ½ 4 Matůš Filip 1827 5
6 11 Nesporý Šimon 1639 4 0 - 1 4 Janeček Miroslav 1762 7
7 10 Hampl Pavel 1716 ½ - ½ Hruška Marek 1580 14
8 22 Šveďuk Jakub 1385 0 - 1 Šedý Matěj 1509 16
9 18 Tomanec Samuel 1457 ½ - ½ Kožušník Roman 1380 23
10 24 Kužílek Martin 1344 ½ - ½ Čech Petr 1444 19
11 15 Bušos Daniel 1536 3 1 - 0 3 Hampl Martin 1399 21
12 17 Valíček Martin 1494 3 0 - 1 Bělocký Jaromír 0 29
13 13 Šlachta Jan 1593 1 - 0 1 Ptáček Vladimír 1281 26
14 25 Hobza Radek 1329 1 - 0 1 Boff Arnošt 1002 27
15 30 Iwanuszek Andrzej 0 1 0 - 1 Mikulášek Ondřej 1348 28

Round 9

M. No. Name Elo Pts. Result Pts. Name Elo No.
1 1 Gnida Patrik 2173 1 - 0 5 Janeček Miroslav 1762 7
2 6 Mařák Jakub 1816 ½ - ½ Glozar Petr 2173 2
3 12 Žaža Martin 1606 5 0 - 1 5 Kolář Jan 1948 4
4 16 Šedý Matěj 1509 ½ - ½ Matůš Filip 1827 5
5 8 Raptis Janis 1730 0 - 1 Rell Martin 1723 9
6 3 Ptáček Jan 1953 4 1 - 0 4 Tomanec Samuel 1457 18
7 19 Čech Petr 1444 4 ½ - ½ 4 Hampl Pavel 1716 10
8 14 Hruška Marek 1580 4 ½ - ½ 4 Nesporý Šimon 1639 11
9 20 Vaněk Michal 1408 4 0 - 1 4 Bušos Daniel 1536 15
10 23 Kožušník Roman 1380 4 1 - 0 4 Kužílek Martin 1344 24
11 29 Bělocký Jaromír 0 0 - 1 Šlachta Jan 1593 13
12 28 Mikulášek Ondřej 1348 1 - 0 Hobza Radek 1329 25
13 30 Iwanuszek Andrzej 0 1 0 - 1 Šveďuk Jakub 1385 22
14 26 Ptáček Vladimír 1281 1 0 - 1 3 Valíček Martin 1494 17
15 21 Hampl Martin 1399 3 1 - 0 1 Boff Arnošt 1002 27

Players ranking

Rk. No.Ini. Name FED FIDE EloN Club/City Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5  Rp K elo+/-
1 1 Gnida Patrik CZE 2173 2175 Šachy Hošťálková z.s. 8,5 0,0 43,5 47,5 44,50 5 2159 20 16,2
2 2 Glozar Petr CZE 2173 2139 ŠK Duras BVK 7,0 0,0 43,0 47,0 33,25 4 1983 40 -26,4
3 6 Mařák Jakub CZE 1816 1833 ŠK Zlín, z.s. 6,0 1,0 45,0 48,5 30,75 4 1860 40 33,2
4 4 Kolář Jan CZE 1948 1941 Šachový klub Mohelnice, z.s. 6,0 0,0 43,0 44,0 24,50 4 1846 0 0,0
5 9 Rell Martin CZE 1723 1719 Slezan Opava 5,5 0,0 43,0 47,0 24,50 4 1777 20 12,4
6 12 Žaža Martin CZE 1606 1656 TJ Náměšť n/Oslavou 5,0 0,0 48,0 49,0 22,00 4 1883 40 102,0
7 7 Janeček Miroslav CZE 1762 1741 Slezan Opava 5,0 0,0 43,5 48,0 23,50 5 1715 20 -11,0
8 3 Ptáček Jan CZE 1953 1944 TJ Jiskra Humpolec 5,0 0,0 41,0 45,0 23,25 4 1720 20 -40,2
9 5 Matůš Filip CZE 1827 1893 Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s 5,0 0,0 41,0 45,0 23,00 5 1704 40 -40,4
10 16 Šedý Matěj CZE 1509 1539 Šachový klub Světlá nad Sázavou 5,0 0,0 41,0 45,0 19,75 4 1639 40 32,4
11 23 Kožušník Roman CZE 1380 1274 Interchess z.s. 5,0 0,0 36,0 40,0 21,00 4 1572 20 39,0
12 15 Bušos Daniel CZE 1536 1609 TJ Tatran Město Albrechtice z.s. 5,0 0,0 35,5 36,5 18,00 4 1489 20 -6,0
13 8 Raptis Janis CZE 1730 1753 TJ Tatran Město Albrechtice z.s. 4,5 0,0 41,5 45,5 21,00 4 1668 40 -29,6
14 10 Hampl Pavel CZE 1716 1619 Tatran Litovel 4,5 0,0 41,0 44,5 20,50 5 1580 40 -62,4
15 19 Čech Petr CZE 1444 1500 Šachy Krnov, z.s. 4,5 0,0 38,5 42,5 22,25 4 1621 40 72,8
16 11 Nesporý Šimon CZE 1639 1658 ŠK 1921 Zábřeh 4,5 0,0 37,0 41,0 20,25 4 1482 20 -34,2
17 22 Šveďuk Jakub CZE 1385 1446 ŠK Zlín, z.s. 4,5 0,0 36,0 37,5 16,50 5 1549 40 66,0
18 28 Mikulášek Ondřej CZE 0 1348 Sportovní klub Vyškov 4,5 0,0 36,0 37,5 15,25 4 1521
19 13 Šlachta Jan CZE 1593 1663 Šachy Krnov, z.s. 4,5 0,0 35,0 36,0 12,25 5 1518 40 -25,6
20 14 Hruška Marek CZE 1580 1612 ŠO MKS Vyškov 4,5 0,0 34,5 38,0 17,75 4 1423 40 -30,0
21 20 Vaněk Michal CZE 1408 1444 Š.K. 1923 Sokol Kyjov 4,0 0,0 43,5 44,5 14,50 4 1607 40 56,8
22 18 Tomanec Samuel CZE 1457 1538 SK Slavia Orlová 4,0 0,0 40,5 41,5 13,75 5 1582 40 20,0
23 24 Kužílek Martin CZE 1344 1366 ŠO MKS Vyškov 4,0 0,0 36,5 37,5 13,50 5 1352 40 2,0
24 17 Valíček Martin CZE 1494 1595 Šachový klub Jeseník, z.s. 4,0 0,0 35,0 36,0 10,25 5 1328 40 -18,0
25 21 Hampl Martin CZE 1399 1447 Tatran Litovel 4,0 0,0 30,5 31,5 7,00 4 1384 20 -5,0
26 29 Bělocký Jaromír CZE 0 0 3,5 0,5 32,0 33,0 7,75 4 1297
27 25 Hobza Radek CZE 1329 1388 ŠK Zlín-Malenovice, z.s. 3,5 0,5 30,0 31,0 4,75 5 1276 20 -2,6
28 26 Ptáček Vladimír CZE 1281 1304 TJ Jiskra Humpolec 1,0 1,0 33,0 34,0 1,00 5 1074 20 -49,2
29 27 Boff Arnošt CZE 1002 0 TŽ Třinec 1,0 1,0 30,5 31,5 1,00 5 970 40 10,8
30 30 Iwanuszek Andrzej CZE 0 0 1,0 1,0 30,5 31,5 1,00 4 958